​SONDAJ Ați făcut vaccin antigripal?

de Red. Stiri     HotNews.ro
Vineri, 25 ianuarie 2019, 15:46 Actualitate | Sanatate


Sondaj vaccin antigripal
Foto: Hotnews
Autoritățile urmează să decidă dacă va fi declarată sau nu epidemia de gripă. Potrivit ministrului Sănătății, 35 de oameni au murit până acum în acest sezon, din cauza gripei.

  • Sondaj HotNews.ro: Ați făcut vaccin antigripal?





Citeste mai multe despre   
















2314 vizualizari

  • -6 (8 voturi)    
    Nu faci gripa daca (Vineri, 25 ianuarie 2019, 15:53)

    Kosmos [utilizator]

    Mnacarea pe care o consumi contine ceapa si usturoi, condimente indiene. patrunjel , marar , praz , carne de vita sau vitel in sos de vin rosu.
    De asemenea mierea de albine este f buna .
    Miscarea joaca un rol esential minimum 30 nminute pe zi . pulsul mentinut la 70% din pulsul max recomandat varstei .
    • +1 (1 vot)    
      Da mersul mult ajută la gripa (Vineri, 25 ianuarie 2019, 16:45)

      Observatory [utilizator] i-a raspuns lui Kosmos

      ....dar trebuie sa mergi mult printre cei deja gripati...
      Inteligenta D’le !
      • +2 (4 voturi)    
        multe lichele in ROmania (Vineri, 25 ianuarie 2019, 17:05)

        Kosmos [utilizator] i-a raspuns lui Observatory

        care traiesc pe spinarea statului parazitat de agenti pharma.. as zice ca agentii de vanzari sunt a 2a categorie dupa vanzatorii de armament cei mai periculosi indivizi intr-o societate
  • +2 (2 voturi)    
    :) (Vineri, 25 ianuarie 2019, 16:12)

    Xorciser [utilizator]

    Eu am votat "nu, mai are rost" dupa ce in decembrie am facut o gripa de pomeneala, cu scuipat sange si febra 40 grade zile in sir... probabil ca acum sunt imunizat.
    • -1 (1 vot)    
      ! (Vineri, 25 ianuarie 2019, 19:22)

      chiuaua [utilizator] i-a raspuns lui Xorciser

      Daca nu ai facut 90C sa faci un unghi drept , degeaba
      Imunizare zero
  • +2 (2 voturi)    
    Citat (Vineri, 25 ianuarie 2019, 16:20)

    Ochii_pe_voi [utilizator]

    "România nu are suficeinte fonduri ca să asigure vaccinuri pentru toată populația vulnerabilă" (S. Pinte).

    Medicii nu mai dispun de 3-4 săptămâni de vaccinuri
  • +2 (4 voturi)    
    m-am vaccinat dar... (Vineri, 25 ianuarie 2019, 16:30)

    firstfb [utilizator]

    ...n-am facut vaccin anti-gripal fiindca sunt incapabil. Am studii de inginerie nu de biologie sau ce e nevoie ca sa stii cum sa faci un vaccin. Nici n-as avea unde, am o bucatarie mica acasa si nici ustensilele nu sunt prea potrivite.
    • +2 (2 voturi)    
      ! (Vineri, 25 ianuarie 2019, 19:23)

      chiuaua [utilizator] i-a raspuns lui firstfb

      Eu am incercat cu o cheie de 13 si un mox
      Nu mi-a iesit imunizarea
  • 0 (2 voturi)    
    Vaccinul antigripal (Sâmbătă, 26 ianuarie 2019, 10:18)

    gigel de luxembourg [utilizator]

    So, exista o grămadă de tipuri de viruși de gripa, vaccinul te poate ajuta, nu 100% dar te poate ajuta. Eu nu am mai făcut gripa de peste 10 ani deși aveam în jur colegi gripati, rude care stăteau în medical de la gripa. Nu am făcut vaccinul antigripal niciodată, mănânc însă vegetarian fac sport, îmi spăl nasul cu apa cu sare zilnic dimineața și seara. E alegerea fiecăruia, poți trai sănătos și fără medicamente dar e mai comod sa mănânci big mac și sa faci vaccin.