În cele din urmă, plata pentru ca pacientul aflat în stare foarte gravă să poată fi transferat a fost făcută chiar de Ministerul Sănătății, care nu a mai așteptat după Casa de Asigurări de Sănătate și Casa de Pensii, ce își pasau responsabilitatea și documentele între ele.
Tânărul cu arsuri grave transferat săptămâna trecută în Belgia a murit
În cele din urmă, plata pentru ca pacientul aflat în stare foarte gravă să poată fi transferat a fost făcută chiar de Ministerul Sănătății, care nu a mai așteptat după Casa de Asigurări de Sănătate și Casa de Pensii, ce își pasau responsabilitatea și documentele între ele.

Se vor întoarce și studenții în amfiteatre din semestrul al doilea? Universitatea București: Cursuri online în continuare, cu mici excepții. UBB: Se conturează varianta hibrid
INTERVIU cu ambasadorul României la Berlin, Emil Hurezeanu: Prin trecut și „milionul de mesageri români din Germania, ne leagă de această țară și germani un extraordinar patrimoniu comun”
Kremlinul ripostează, după imensul succes online al anchetei lui Navalnîi despre "palatul lui Vladimir Putin" / Tinerii se mobilizează în special pe Tik Tok pentru protestele anunțate sâmbătă în întreaga Rusie
Cutia neagră a banilor publici. Secretariatul de Stat pentru Culte a alocat anul trecut o sumă record de 750.000 de lei Mănăstirii „Sf. Cuv. Parascheva", ctitorită de PF Daniel. Ani la rând Curtea de Conturi a constatat nereguli la SCC
Oamenii invizibili: Bolnavii cronici nu se pot programa la vaccinare din cauză că statul român nu a știut niciodată câți sunt / "Dacă ar exista registre de pacienți, ar dispărea toate serviciile și decontările fictive"
Nu conteaza ca nu suntem in stare sa tratam romani in Romania.
Ce ne pierdeti timpul cu asemenea lucruri...
Noi nu gandim si nu votam.
Fa o pauza! Intelege de ce nu au mers la vot cei care nu au mers la vot! Nu te afunda in prostie!
1. Colectiv
2. Guvernul Ciolos
3. USB/USR
4. KJ
5. Firea
6. Alegerile unde PSD+ALDE+UDMR domina
7. proiectele cancerigene ale coalitiei
Asta fara sa merg retroactiv pana la USL sau Nastase.
Din primele 4 ce s-a invatat? Pentru ca la punctele 5 si 6 unde trebuia sa fie concluzia, a ajuns ce? PSD la putere?
In schimb romanii fie fug la munte/mare cand e vorba de vot sau proteste, fie pleaca din tara cand moftul bate ratiunea.
Deci despre ce vorbim?! Nu zic ca guvernul Ciolos a fost cel mai bun, dar din tot ce am avut pana acum, ne-a aratat ceva diferit. Ne-a aratat ca se poate. De USR, ce sa mai zici decat "jos palaria"? Dar lumea a vrut PCR si USL in continuare.
Asa ca scuza-ma daca m-am cam saturat sa protestez pentru cei care stau la caldurica iarna, merg la gratar vara si pleaca prin sejururi (unii chiar permanente in afara) cand nu le convine, dar de mers la vot, nu merg...
Romanii isi merita soarta. Mereu cand apare ceva bun, vor sa strice. A venit Uber. Pana nu s-a romanizat compania, nu s-au lasat romanii. Si dpdv al soferilor, dar si al unor calatori. Firmele de telefonie mobila la fel. Se gasesc smecherasi sa-i "santajeze" ca se porteaza la competitie daca nu le satisfac mofturile. Tineri care prefera sa fie paraziti sociali cu abandon scolar de la clasa a sasea, fara sa se angajeze sau sa-si faca afaceri, pentru ca de ce sa-si rupa oasele asfixiate de fum de tigara de la varsta de 10 ani cand pot sta la terasa pe banii nostri?!
Nu vreau sa intru in detalii legat de educatie, sanatate, bor vs restul, justitie samd...
Poate tie ti se pare normala situatia de te complaci atata si te simti atacat cand cineva spune ceva, dar asta e pt ca adevarul doare. Da, poate nu rezolva nimic cu atitudinea, dar asta nu inseamna ca doar pentru ca tu cedezi si tu o accepti, si altii trebuie. Sincer ma bucur sa vad ca mai e altul cinic sau "morbid" p-aici ca mine
Asta am vrut sa spun.
L-am observat de la o vreme punand aceeasi placa isteric si am vrut sa-l atentionez in caz ca este bine intentionat.
Dar ma rog, pe aici misuna tot felul de indivizi si nu stiu cu cine am de-a face. Stii tu la cine ma refer.
In fine... Ultima sansa va fi in 2 ani, daca mai ramane ceva din tara asta, desigur...
Condoleante.
Nu a avut loc la spitalele din Bucuresti, desi starea acestuia era grava.
In colonia Romania supravietuiesc doar cei puternici, care pot asigura bratele vanjoase pentru munca de pe plantatia Stapanilor. Satrapii pusi sa ne conduca nu au timp de prostii: victime ale accidentelor sau incendiilor, bolnavi, copii cu dizabilitati. Rolul lor nu este sa gaseasca solutii pentru acestia, ci sa ne puna sa muncim, ca sa aiba ce impozita si jefui. Cine supravietuieste in aceasta jungla bine, cine nu, nu.
Amintiti-va atitudinea PM la trei ani de Colectiv, elocventa in acest sens: bolsevicii care conduc Romania anului 2018 nu au timp si chef nici macar de pomenirea victimelor, darămite de cautarea unor solutii pentru evitarea tragediilor.
Cine sunt aia, functionarii aia? Ce nume si prenume au?
In ce fel de tara de 2 lei traim daca niste functionari isi permit asa ceva. Sunt niste structuri care nu se schimba indiferent cine e la putere.
Despre nenorocirea cu tanarul mort , nimic nimic. Nu il ajuta in lupta impotriva statului paralel. Gunoi uman.
Nimic sa nu le lipseasca pana la groapa.