Diana-Monica Isaila, sotia fostului senator PSD Marius Isaila, condamnat pentru trafic de influenta, a fost numita membru in Consiliul de administratie al Casei Nationale de Asigurari de Sanatate

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 12 martie 2018, 22:12 Actualitate | Sanatate


CNAS
Foto: cnas.ro
Diana-Monica Isaila, sotia fostului senator PSD Marius Isaila, care executa o pedeapsa cu inchisoarea de 5 ani si 4 luni pentru trafic de influenta si fals in inscrisuri sub semnatura privata, a fost numita membru al Consiliului de administratie al Casei Nationale de Asigurari de Sanatate, printr-o decizie a premierului Viorica Dancila, publicata luni in Monitorul Oficial.

Diana-Monica Isaila a fost numita in aceasta calitate in locul lui Petru Armean, pentru durata ramasa a mandatului.

Fostul senator PSD Marius Ovidiu Isaila a fost condamnat definitiv, in noiembrie 2016, la 5 ani si 4 luni de inchisoare pentru trafic de influenta si fals in inscrisuri sub semnatura privata.


















1845 vizualizari

  • +8 (8 voturi)    
    Pana Cand Pushcaria ii va Separa (Luni, 12 martie 2018, 22:20)

    un domn [utilizator]

    Ramaneti P$D penali
  • +7 (7 voturi)    
    Tovarasii de hotie, cazuti in lupta sunt (Luni, 12 martie 2018, 22:26)

    cartofil [utilizator]

    rasplatiti. Ca sa vada si ceilalti si sa ramana tovarasi fideli. De data asta cu o sinecura .....
  • +7 (7 voturi)    
    Da (Luni, 12 martie 2018, 23:04)

    imi_pasa_de_romania [utilizator]

    Ca in famiGlie.
  • +6 (6 voturi)    
    proverbul romanesc (Luni, 12 martie 2018, 23:39)

    cosminbut [utilizator]

    "ai carte, ai parte" se transforma treptat in "ai dosar, ai parte"; bineinteles ca nu se aplica in cazul de fata, dar oare ce o califica pe doamna pentru postul ocupat??
    • +6 (6 voturi)    
      are diploma (Marţi, 13 martie 2018, 6:45)

      nedumeritul [utilizator] i-a raspuns lui cosminbut

      de contabil ? Are. Deci poate fi contabil chiar daca nu stie citi si nici aritmetica nu stie. Cine i-a dat diploma? cine a pus-o acolo ?
      "mecanismul" este transpartinic, PNL e plin de PSD-isti, PSD-ul de PNL-isti.Cand pe "Radio-sant" se comunica Partidul care va castiga alegerile se produce o migratie din toate partidele spre acel Partid. Ipocriti vor spune ca noua ideologie li se potriveste mai bine.Si culmea sunt primiti in cele mai inalte functii. Ca in cazul Florin Frunza Verde, din general in armata lui a fost primit general in armata adversa.
      Daca aceasta postare trece pot fi incadrat in noua lege a lui Dragnea la defaimarea tarii.
  • +1 (5 voturi)    
    ha (Marţi, 13 martie 2018, 0:27)

    john70 [utilizator]

    Suna ca dracu' , dar nu e nimic ilegal.
  • +2 (4 voturi)    
    si ce daca... (Marţi, 13 martie 2018, 3:17)

    exilatul [utilizator]

    nu trebuie sa continue "munca" sotului....ea ,"saraca" o fi...cinstita ( glumesc )..
  • +2 (4 voturi)    
    sa cumpere imunoglobina! (Marţi, 13 martie 2018, 7:36)

    Francisc 1 [utilizator]

    .
  • -2 (4 voturi)    
    stire ca in ani 50 (Marţi, 13 martie 2018, 8:48)

    vodatepes [utilizator]

    O stire in genul celor din ani 50 , clasa muncitoare in frunte cu PCR infiera pe cei care nu aveau "originea sanatoasa" . Ce conta pregatirea trebuia sa ai originea sanatoasa, erau condamnati la umilinta family intregi din cauza unuia din familie care avea o condamnare. Tot inainte tovarasi impotriva dusmanului de clasa. Super stire de prima pagina din SCANTEIA.
    • +2 (2 voturi)    
      Aici nu e "origine sanatoasa" (Marţi, 13 martie 2018, 11:04)

      Bogdan_100 [utilizator] i-a raspuns lui vodatepes

      e "hotie sanatoasa". Nicaieri in lumea asta cineva cu legaturi clare cu coruptia nu e pus sa administreze bani publici. Putea, exemplu celebru, sa ii dea post de consilier
  • +2 (2 voturi)    
    normal (Marţi, 13 martie 2018, 9:49)

    revo [utilizator]

    in functii cu bani multi pe mana se pun doar oameni de nadejde, verificati!