Dupa esecul de simbata din campionat, cind a pierdut surprinzator acasa cu 1-0 in fata celor de la CFR Timisoara, Olimpia a facut un meci foarte bun ieri in Cupa Romaniei impotriva echipei Armatura Zalau chiar daca a pierdut in prelungiri cu scorul de 5-3. Jocul echipei satmarene s-a schimbat mult in bine fata de ultimul meci din campionat.

Dupa 90 de minute scorul a fost egal 3-3, pentru Olimpia au marcat Bud in minutul 39 si Mihovici in minutele 47 si 62. La echipa satmareana au mai jucat Filip care a intrat in minutul 83 in locul lui Teliu, Gavrus in locul lui Dragomir in minutul 101 si Nae l-a inlocuit pe Petcut.

Pentru Armatura au marcat Tirle in minutul 12, Cosma in minutul 40, Farcas pe finalul primei reprize dupa o greseala a lui Dragomir. La echipa din Zalau au mai jucat Ani, Ispas si Vasvari. Astfel dupa 90 de minute scorul fiind egal s-au jucat cele doua reprize de prelungiri in care Olimpia nu a reusit sa inscrie, in schimb Armatura a punctat decisiv prin rezerva Ispas in minutele 99 si 101.

Antrenorul Olimpiei Mircea Bolba a inceput meciul cu: Gabor - Raileanu, Oros, Cuciula, Batin - Bud, Dragomir, M. Rus, Petcut - Mihovici, Teliu.

Echipa de start a Armaturii Zalau a fost urmatoarea: Ieremia - Ungureanu, Iova, Muntean, Cosma - Keleman, Cosma, Toma, Vasvari - Farcas, Tirlea.