VIDEO Basescu razand: Imi pare rau ca il fac si pe al doilea [mandat]

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 18 august 2011, 15:39 Actualitate | Politic


Presedintele Traian Basescu a spus razand, joi, la tabara de vara organizata pentru tinerii romani din diaspora la Sulina, ca ii pare rau ca a castigat si cel de-al doilea mandat de presedinte, relateaza Mediafax.

"Nu va permite Constitutia sa aveti un al treilea mandat", si-a inceput intrebarea unul dintre participantii la scoala de vara de la Sulina.

El a fost intrerupt de seful statului.

"Sa stii ca-mi pare rau ca-l fac si pe al doilea", a spus Basescu razand.

In continuare, tanarul a intrebat daca, dupa ce Traian Basescu nu va mai fi sef al statului, cel care va prelua mandatul va mentine numarul de burse de studii acordate tinerilor romani din Diaspora.

Traian Basescu a spus ca nu crede ca va scadea vreodata numarul burselor de studii sau de vacante acordate tinerilor romani din Diaspora.



Seful statului a participat, joi, la Sulina, la o tabara de vara, organizata pentru tinerii romani care traiesc in diaspora. Avand tema "Comunitati romanesti si identitate europeana", scoala de vara de la Sulina este organizata de Departamentul pentru Romanii de Pretutindeni, in parteneriat cu Autoritatea Nationala pentru Sport si Tineret, Ministerul Comunicatiilor si Societatii Informatiei.

Evenimentul se afla la a sasea editie si reprezinta continuarea unui program lansat in 2006 de presedintele Traian Basescu.

Anul acesta, 200 de tineri romani din Republica Moldova, Ucraina, Serbia, Ungaria si Bulgaria, studenti eminenti bursieri ai statului roman, membri ai organizatiilor studentesti, tineri jurnalisti din R. Moldova, participa la un program care cuprinde intalniri cu reprezentanti ai vietii publice romanesti si reprezentanti ai institutiilor cu atributii in elaborarea politicilor privitoare la relatia cu romanii de pretutindeni.

Programul Scolii de vara se va axa pe doua teme: "Romania 2020" si "Politici in domeniul educatiei pentru romanii de pretutindeni".


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















6579 vizualizari

  • -22 (34 voturi)    
    Hmmm (Joi, 18 august 2011, 15:47)

    MRSmrs [utilizator]

    Si mie-mi pare rau...ca si altor milioane de romani!
    • +28 (36 voturi)    
      Mie nu imi pare rau. (Joi, 18 august 2011, 16:33)

      gica pentru [utilizator] i-a raspuns lui MRSmrs

      Si nu tin sa vorbesc in numele nimanui altcuiva fara sa am delegarea necesara. Insa tin sa reamintesc faptele: ca sunt cateva milioane de romani care l-au votat si, da, poate unora le pare astazi rau. Dar daca le amintesti care era alternativa, vor spune si astazi ca a fost alegerea corecta.
      • -20 (28 voturi)    
        alegerea corecta (Joi, 18 august 2011, 17:00)

        paraipan [utilizator] i-a raspuns lui gica pentru

        a fost doar prima oara, iar aia in cel mai bun caz. un om care sa dezbine atat de mult natiunea asa cum o face asta n-ar fi meritat nici macar jumatate de mandat da asta-i alta discutie. un politician sinistru, alcoolic, plin de frustrari si inconjurat de lingai.
        • +14 (22 voturi)    
          Te-ai gandit ce insemna alterantiva? (Joi, 18 august 2011, 17:11)

          Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui paraipan

          Din nou am votat raul cel mai mic. Prostanacul Mirciulica e mult mai sinistru in prostia si frustrarea lui si fedesenarii ne-ar fi dezbinat mult mai mult pe de o parte iar pe de alta ne-ar fi saracit pana la ultima limita ca sa dea pomeni si mai ales satisfactie electoratului lui de pomanagii si de oamni care gandesc doar la moartea caprei vecinului. Oare cand vom putea vota pozitiv?
          • 0 (6 voturi)    
            Traian Basescu si realizarile sale (Vineri, 19 august 2011, 9:42)

            Anticoruptie [utilizator] i-a raspuns lui Un roman anonim

            Iata 12 motive pentru care Traian BASESCU a meritat votul nostru si postul de Presedinte al tuturor romanilor: 1. Romania a intrat in UE la 1 ianuarie 2007. 2. A introdus cota unica de 16%. 3. Anchetarea actualilor si fostilor ministri de catre autoritatile judiciare e o realitate. 4. Presa este libera. 5. A introdus votul uninominal. 6. A condamnat comunismul si a scos dosarele la lumina. 7. Recorelarea pensiilor. 8. Intinerirea serviciilor secrete si numirea directorilor SIE si SRI din randul partidelor aflate in opozitie. 9. A ajutat la democratizarea Republicii Moldova. 10. Politica externa: proiectele Irak, Kosovo, Rep. Moldova, Marea Neagra, Dunarea, NABUCO. 11. A format Comisii Prezidentiale care au intocmit solutii de reforma in stat prezentate in Parlament si in Guvern. 12. Nu a facut compromisuri netransparente si a ramas fidel romanilor care l-au votat Presedinte. TRAIAN BASESCU, GARANTAT POPORUL ROMAN. Reformarea statului roman continua!!!! Si arestarile!! Organismele statului de drept au inceput sa revina la viata?
            • -1 (1 vot)    
              esti oportunist (Luni, 22 august 2011, 13:30)

              altu' [anonim] i-a raspuns lui Anticoruptie

              Si sa nu uitam, ca tot el a promovat prostia curvimea si smenarii. E normal, daca a vrut sa struluceasca, i-a trbuit ciini de incredere si prosti in jurul lui. Exact asta a facut. Sper sa dispara asa subit, cum a disparut flota, cu tot cu tot cu udrea, boagiu si inculta de fisa cu tot cu studiile ei americane. Cind a foat ministrul transporturilor, a luat 2 milioane dolari spaga ptr semnarea contractului de reabilitare a autostrazi Bucuresti-Pitesti. Englezul care s-a opus d.p.d.v. calitativ a fost trimis la plimbare si adus un altul care a facut exact ce i s-a spus ..... Boagiu sa mearga sa puna stavilopozi in apa ....... mai taceti din gura si nu mai ironizati oameni de rind ptr ca sint singuri care sufera din incompetenta celor care se cred competenti si destepti. Meritul lui Basescu este ca l-a pus europarlamentar pe Gigi Becali, probabil i-e frica de ............ altadata.
          • -3 (5 voturi)    
            Alternativa vremurilor de acum (Vineri, 19 august 2011, 11:27)

            Anticoruptie [utilizator] i-a raspuns lui Un roman anonim

            Romani ati uitat de mineriade, de marele jaf facut asupra Romaniei de oamenii apropiati tovarasului Ion Iliescu sub directa lui coordonare? Unde sunt resursele de petrol si gaze ale Romaniei, unde sunt fabricile, uzinele, unde sunt pamanturile acestei tari, unde este Justitia din Romania care nu vede tunurile date prin CARITAS, SAFI, FNI, unde sunt padurile Romaniei? Cine a jefuit Romania domnilor? Cine a pus mana pe banii romanilor din conturile lui Ceausescu? Apropo de rezervele de petrol si gaze ale subsolului terestru. Cine le-a dat austriecilor sa le exploateze gratis pana in 2014? Puteti sa-mi spuneti ca Parlamentul a aprobat contractul. Dar cine forma majoritatea atunci? Nu PSD? Ingineriile Petromidia Rompetrol nu au ca autori pe Adrian Nastase si Dinu Patriciu? Apropo de resursele de petrol si gaze din Marea Neagra si afacerea STERLING. Cine a facut magaria asta? Nu Tariceanu? De cine era sprijinit in Parlament guvernul ultraminoritar lui Tariceanu? Nu era cumva sprijinit de PSD? Ne trezim ca Romania are mai multi pensionari decat oameni activi. Cine i-a scos la pensie? Nu Ion Iliescu? Ca sa privim spre viitor trebuie sa ne cunoastem trecutul domnilor moderatori! Sunt profund dezamagit de prestatiile dvs, la toti cei din IRealitatea si ANTENUTZE. V-ati pierdut echilibrul, bunul simt. Antenutzele si-au pierdut echilibrul in 2004 dupa alegerile locale cand s-au vandut lui BOMBONEL.Apropo, de ce nu se pot da salariile si pensiile intregi? S-ar fi dat daca PNL in cardasie cu PSD la finele anului 2008, cand criza batea la usa, nu praduiau cei 3,2 miliarde euro din FONDUL DE DEZVOLTARE si nu lasau o gaura in buget de 5.2%. Apoi au fugit ca niste lasi si TARICEANU a spus DUPA MINE POTOPUL.
        • +10 (16 voturi)    
          dezbinare? (Joi, 18 august 2011, 18:05)

          cuchi [anonim] i-a raspuns lui paraipan

          Sa ne fie cu iertare coane, dar despre ce dezbinare e vorba? stii dumneata ca e alcoolic? ai baut dumneata cu el la masa? ai confesiunea presedintelui de unde sa-ti dai seama de frustrarile lui? ma indoiesc. Insa e posibil sa fii unul dintre cei lipiti de sticla antenelor sau realitatii si sa nu gandesti deloc doar sa inghiti ceea ce cu interese mari ti de serveste.
          • 0 (6 voturi)    
            salut pionieresc (Vineri, 19 august 2011, 1:27)

            paraipan [utilizator] i-a raspuns lui cuchi

            Te rog sa ma scuzi coane, tu nano si cine o mai fi pan balamucu ala care are internet, chiar n-am avut nici cea mai mica intentie de a va abate atentia de la preaslavitul vostru carmaci. Din partea mea puteti ramane cu el o viata, nu-i bai. Poate dupa ce va vinde tara o sa va dea si cate o portocala :). Pt nano, copile eu muncesc (cinstit) si imi platesc impozitele (nu ma plang) asa ca mai hot e presedintele tau, cand o sa cresti o sa-ti dai seama mai bine. A furat raul cel mai mic: inca un mandat. Hai pa :)
          • 0 (6 voturi)    
            Tragica va fi situatia Romaniei dupa 2014 (Vineri, 19 august 2011, 9:24)

            Anticoruptie [utilizator] i-a raspuns lui cuchi

            Tragica va fi situatia Romaniei dupa ce romani inconstienti vor da votul PSD+PNL+PC!!! Linistea se va abate din nou asupra Romaniei incepand din 2012!!!!!!!Linistea lui Ion Iliescu si a tesaturii securisto-comuniste care a pus mana pe Romania!!!! Romani aveti ca alternativa a vremurilor de acum vremuri foarte grele, alianta PSD+PNL+PC. Asta puteti alege in 2012 atat la alegerile locale cat mai ales la cele parlamentare ca sa justificati votul vandut pe o galeata de unica folosinta, un mic si o bere, o pereche de papuci etc.
        • +5 (11 voturi)    
          Esti incredibil (Joi, 18 august 2011, 19:59)

          nano2k [utilizator] i-a raspuns lui paraipan

          Cica Basescu dezbina.
          Asta e din ciclul hotul striga "Hotul!".
          • 0 (8 voturi)    
            pai cam da ! (Vineri, 19 august 2011, 9:44)

            adrian [anonim] i-a raspuns lui nano2k

            este primul presedinte ,dupa ceausecu , care asmute categoriile sociale una impotriva celelilalte ...
            • -1 (7 voturi)    
              Exact ce ziceam (Vineri, 19 august 2011, 10:20)

              nano2k [utilizator] i-a raspuns lui adrian

              Hotul striga "Hotul", adica fix aia care dezbina striga ca sunt dezbinati.
        • +2 (10 voturi)    
          eroare (Joi, 18 august 2011, 22:03)

          roman diaspora [utilizator] i-a raspuns lui paraipan

          natiunea au dezbinat-o vuvuzelele Vantu-Voiculescu si opozitia prin falsul comportament in fata alegatorilor. Prin minciuna si aroganta. iar acestia vor fi curand dezbinati, cu succes. Va las sa ghiciti de cine.
      • +1 (9 voturi)    
        nici mie... (Joi, 18 august 2011, 21:58)

        roman diaspora [utilizator] i-a raspuns lui gica pentru

        si oricand as repeta gestul. Prefer Presedintele asa "spontan, dar copt" cum s-a dovedit in locul unor mere padurete acre si gaunoase ca Ponta si Antonescu. Pana una alta ne-a salvat de la faliment, Mrs Bace!
      • +1 (7 voturi)    
        Basescu si decizia (Vineri, 19 august 2011, 9:22)

        Anticoruptie [utilizator] i-a raspuns lui gica pentru

        Basescu a avut sange in instalatie. Nu existau decat 2 posibilitati ca sa distrugi clica lui Ion Iliescu. Ori sa apara o formatiune noua puternica, dar nu se intrevedea, ori sa primeasca o lovitura din interior. Basescu cu o formatiune de 6 la suta si anume PD l-a dat jos pe Petre Roman, acum mare liberal si a construit o alianta cu care a reusit sa-l indeparteze pe Nastase de la conducere. Dar CARACATITA era destul de mare si greu de indepartat. Clica securisto-comunista cladita de Ion Iliescu era asa de puternica incat nici acum Basescu nu a scapat de influenta lui Ion Iliescu in structurile statului roman. Citeste si celelalte comentarii. Fireste ca si membrii PDL au bagat degetele in borcanul cu miere (de aceea se apara unii pe altii in Parlament de DNA), dar ceilalti au sfartecat Romania. Apropo a aparut un nou partid! Si inca unul care va da mari batai de cap acestei Uniuni contra naturii. Partidul Poporului – prosti dar multi, spunea Lapusneanu!!!
      • -1 (5 voturi)    
        Alternativa si massmedia de comando (Vineri, 19 august 2011, 9:40)

        Anticoruptie [utilizator] i-a raspuns lui gica pentru

        Frustrarea celor de la Realitatea si de la Antenutze a atins cote paroxistice!!!!Se plimba de la Felix la Nush S.Vantu - FNI asa zis analisti platiti cu bani grei (romani dormiti linistiti - banii dvs sunt in siguranta la FNI). De unde acesti bani? Cum se poate ca oameni in Romania prin munca cinstita sa faca averi de miliarde euroi ca Felix si Patriciu si sa aiba atatea case (conace boieresti) ca Nastase? Dvs romani puteti obtine de la statul roman prin pixul lui Adrian Nastase 600 milioane de dolari fara sa platiti nici un cent ca dobanda asa cum a primit PATRICIANUL timp de 7 ani? Noi nu avem 3 outze ca el!!! Dar nici nu am lucrat la Dunarea. Cel ce a lucrat acolo, om mare la Secu, dupa Revolutie a deschis sacii ca sa curga in ei banii Romaniei din exporturi. Si nu numai el!!! Acum au televiziuni, partide de 2%, au putere finaciara si multa obraznicie in raport cu romanii, cu neamurile, cu colegii de serviciu care zice-se prin popor au fost turnati la SECU. Dar tot o viata au pe pamant. Ura lor este fara margini! Dar BASESCU le-a stricat socotelile oprind privatizarile strategice, cu dedicatie, in CSAT in 2006. Nu pentru ca era cel mai bun ci pentru ca romanii se temeau ca Vanghelie sa ajunga ministru de interne iar Catalin Voicu procuror general al Romaniei. Daca prostanacul era presedinte se faceau chermeze pe banii tarii, orasele erau sub teroarea gastilor mafiote, executiile si jafurile erau la ordinea zilei. Iar Patriciu, Vantu, Voiculescu prezentau pe puternicele lor canale media viata in roz pentru care erau recompensati cu varf si indesat. Dar tot le vor fi recompensati dupa 2012 cu ajutorul romanilor ignoranti care vor vota PSD + PeNaL+PC si PRM la nevoie. Ion Iliescu butoneza acest conglomerat de stanga, dreapta, extrema stanga. Ion Iliescu ne va lasa doar dupa trecerea sa in nefiinta!! Acest om este bolnav de putere! CARACATITA
    • +12 (18 voturi)    
      Daa (Joi, 18 august 2011, 17:00)

      muciflenduri [utilizator] i-a raspuns lui MRSmrs

      Ce bine ar fi fost cu geoana... Se vede cat e de apreciat in propriul partid.
    • +17 (23 voturi)    
      Vorbeste doar pentru tine (Joi, 18 august 2011, 17:06)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui MRSmrs

      Nu inteleg de ce voi fedesenarii va arogati drepturi de purtator de cuvant. Lasa millioanele de romani sa se exprime singuri sau prezinta mandatul pe care ti l-au incredintat sa ii reprezeunti. Mie nu imi pare rau. Alternativa era dezastroasa.
    • +9 (15 voturi)    
      Pai... (Joi, 18 august 2011, 17:15)

      nae [anonim] i-a raspuns lui MRSmrs

      NU ar fi fost mai bine pentru el (Basescu) sa creasca salariile, pensiile, sa imparta cu ambele maine ajutoare sociale? Nu era si el mai linistit si nu mai primea flegme de la oameni care nu si-au asumat in viata lor responsabilitatea pentru nimic?
      Eu asta as fi facut...as fi imprumutat tara asa cum au facut grecii, v-as fi impartit voua banii si dupa cel de-al doilea mandat nu m-ar fi interesat ce se intampla. Cred ca as fi fost cel mai iubit presedinte al tuturor asistatilor sociali din Romania.
      PS
      Sa-mi spui si mie cum ai facut sa aflii optiunile "milioanelor" de romani in numele carora vorbesti.
      • +3 (11 voturi)    
        Prea logic (Joi, 18 august 2011, 20:02)

        nano2k [utilizator] i-a raspuns lui nae

        E prea logic ce zici. Nu te astepta la vreo reactie din partea unor asemenea postaci... Lor le place sa arunce fumigena in speranta ca multi vor fi orbiti. Alte posibilitati (inclusiv intelectuale) nu au.

        Culmea e ca au in fata exemple ilustre cu Grecia in frunte, dar tot nu pot intelege. Asa e cu multi hipnotizati de antene si irtv... din pacate ei deja traiesc in virtualul regizat de acele televiziuni.
      • 0 (6 voturi)    
        Ion Iliescu si MARELE JAF (Vineri, 19 august 2011, 9:19)

        Anticoruptie [utilizator] i-a raspuns lui nae

        Naita ai uitat de mineriade, de marele jaf facut asupra Romaniei de oamenii apropiati tovarasului Ion Iliescu sub directa lui coordonare? Unde sunt resursele de petrol si gaze ale Romaniei, unde sunt fabricile, uzinele, unde sunt pamanturile acestei tari, unde este Justitia din Romania care nu vede tunurile date prin CARITAS, SAFI, FNI, unde sunt padurile Romaniei? Cine a jefuit Romania domnilor? Cine a pus mana pe banii romanilor din conturile lui Ceausescu? Apropo de rezervele de petrol si gaze ale subsolului terestru. Cine le-a dat austriecilor sa le exploateze gratis pana in 2014? Puteti sa-mi spuneti ca Parlamentul a aprobat contractul. Dar cine forma majoritatea atunci? Nu PSD? Ingineriile Petromidia Rompetrol nu au ca autori pe Adrian Nastase si Dinu Patriciu? Apropo de resursele de petrol si gaze din Marea Neagra si afacerea STERLING. Cine a facut magaria asta? Nu Tariceanu? De cine era sprijinit in Parlament guvernul ultraminoritar lui Tariceanu? Nu era cumva sprijinit de PSD? Ne trezim ca Romania are mai multi pensionari decat oameni activi. Cine i-a scos la pensie? Nu Ion Iliescu? Ca sa privim spre viitor trebuie sa ne cunoastem trecutul domnilor moderatori! Sunt profund dezamagit de prestatiile dvs, la toti cei din IRealitatea si ANTENUTZE. V-ati pierdut echilibrul, bunul simt. Antenutzele si-au pierdut echilibrul in 2004 dupa alegerile locale cand s-au vandut lui BOMBONEL.Apropo, de ce nu se pot da salariile si pensiile intregi? S-ar fi dat daca PNL in cardasie cu PSD la finele anului 2008, cand criza batea la usa, nu praduiau cei 3,2 miliarde euro din FONDUL DE DEZVOLTARE si nu lasau o gaura in buget de 5.2%. Apoi au fugit ca niste lasi si TARICEANU a spus DUPA MINE POTOPUL.
  • -18 (30 voturi)    
    Daca si lui ii pare rau.... (Joi, 18 august 2011, 16:06)

    Wizard of Oz [utilizator]

    Noi ce sa mai spunem?
    Dar exista posibilitatea demisiei, draga Traiane !
    • +10 (16 voturi)    
      Poate ma lamuresti (Joi, 18 august 2011, 17:13)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui Wizard of Oz

      De ce trebuie sa vorbeasca postacii uslasi in nume colectiv? Daca te refereai doar la opinia ta era OK, orice are dreptul la o opinie, buna sau rea. Dar in numel;e caroara noi vorbesti? Sau o fi pluralul de majestate?
      • -3 (7 voturi)    
        Se refera la ... (Joi, 18 august 2011, 20:23)

        Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui Un roman anonim

        ... mine. Poate sa comenteze si in numele meu. Deja suntem (minim) doi deci poate sa foloseasca pluralul ...
        • +3 (7 voturi)    
          Vad ca stii sa scrii (Joi, 18 august 2011, 21:13)

          Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui Gigi Kent

          Nu inteleg de ce ai nevoie de purtator de cuvant mai ales ca esti deosebit de "vocal".Pe de alta parte recunosti implicit ca estiu p[ostac uslas. E un pas inaite si te ferlicit opentru sinceritate.
  • -23 (29 voturi)    
    Mie unul ... (Joi, 18 august 2011, 16:07)

    Gigi Kent [utilizator]

    ... imi pare si mai rau. Si cred ca multor romani asemenea ... O demisie ceva?
    • +11 (17 voturi)    
      N-ar trebui... (Joi, 18 august 2011, 17:03)

      Damocles [anonim] i-a raspuns lui Gigi Kent

      ...sa-ti para rau, mai Gigi! Tu crezi ca se mai intorc vremurile cand inca mai faceai bisnita cu tigari in Colentina?!
      • -3 (7 voturi)    
        N-ar avea cum ... (Joi, 18 august 2011, 20:22)

        Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui Damocles

        ... sa se intoarca pentru ca nu am facut niciodata bisnita. Pe de alta parte fix acu 2 luni eram prin zona pietii Obor si m-am plictisit cati "baetzasi" ma intrebau daca nu cumva vreau tigari ... Bravo ... lupta impotriva evaziunii fiscale a reusit!!!
  • +11 (17 voturi)    
    are de ce (Joi, 18 august 2011, 16:33)

    AlexandruAlex1310384058167 [anonim]

    la cate trebuie sa suporte...si celor care au comentat pana acum :
    va pare rau , dar vad ca aveti doar minusuri :)
  • +17 (23 voturi)    
    Partea proaste e la Ponta si Antonescu. (Joi, 18 august 2011, 16:38)

    mircea [anonim]

    Cand Basescu le a propus modificarea Constitutiei,incat sa fie posibile alegeri prezidentiale in 2012 in loc de 2014,pe Ponta si Antonescu ia apucat damblaua.Ei dau din clanta ca vor,dar cand sunt pusi in fata faptului,dau inapoi.Nu au curaj sa guverneze in timpuri de criza economica,cand in loc de promisiuni desarte ar trebui sa taie in carne vie privind lefurile la bugetari si ajutoarele sociale.Oricine recunoaste ca in vremuri de criza nu poti sa renunti la cei care muncesc si produc.renunti la milogi,iar Ponta si Antonescu nu au discursul pregatit pentru asta.
    • +7 (13 voturi)    
      Inca un aspect de adaugat... (Joi, 18 august 2011, 17:03)

      gica pentru [utilizator] i-a raspuns lui mircea

      Basescu a fost de acord sa scurteze mandatul cu cateva conditii, mai exact, betonarea catorva schimbari institutionale in constitutie, care ar fi pus baze serioase in lupta anti-coruptie.
      Rezultatul e ca au inceput sa topaie ca loviti de streche venind cu propuneri legislative si votand cu voiniciune proiectele PDL-ului cand s-au prins ca gluma se ingroasa. Legea e mai usor de schimbat odata veniti la putere decat constitutia.
  • +13 (19 voturi)    
    Declaratii Basescu (Joi, 18 august 2011, 17:14)

    costel [anonim]

    De departe este cel mai bun si competent sef de stat.Poate ar trebui promovat un sondaj in care sa fie intrebarea care-i cel mai bun sef de stat cu trei raspunsuri Iliescu,Constantinescu,Basescu.Cred ca vom realiza ce bun sef de stat este Basescu,abia dupa ce nu va mai fi sef de stat.
    • -2 (6 voturi)    
      ultimul sondaj.. (Joi, 18 august 2011, 19:13)

      ERASMUS DE ROMERGAN [anonim] i-a raspuns lui costel

      "-vinovatia....,este o franghie care se subtiaza pana devine ata.".... Franghia marinareasca a devenit ata dentara...legata de pupa.! Intrebarea sondajului ar fi,la ce o folosim:-pentru curatarea sau extractia" a celor 3 dinti stricati" ?.Valuri la mal..vant din pupa..!
    • 0 (4 voturi)    
      Hahahahaha. Osanale ? (Joi, 18 august 2011, 22:27)

      gsgsjgjsgsg [anonim] i-a raspuns lui costel

      Trezeste-te omule, mai intreaba si oamenii de pe strada .
      Se publica?
  • -6 (12 voturi)    
    Prima data cand sunt de acord cu basescu ! (Joi, 18 august 2011, 18:24)

    rjoyrjoyuu [anonim]

    "Basescu razand: Imi pare rau ca il fac si pe al doilea mandat"

    Si noua si mai cred ca ne va parea rau de asta inca multi ani dupa el.
    • +4 (10 voturi)    
      Sunteti multi? (Joi, 18 august 2011, 20:08)

      nano2k [utilizator] i-a raspuns lui rjoyrjoyuu

      Dar cati scrieti la tastatura aia?
      • -1 (5 voturi)    
        da , multi .... (Vineri, 19 august 2011, 10:13)

        adrian [anonim] i-a raspuns lui nano2k

        probabil ca la tastatura lui e doar unul , dar sunt foarte multi care regreta existenta lui basescu in fruntea statului roman .

        la fel cum pe aici pe HN sunteti multi care votati ca la masina , si aduceti osanale iubitului conducator .
        • +1 (5 voturi)    
          Nu sunt osanale (Vineri, 19 august 2011, 10:22)

          nano2k [utilizator] i-a raspuns lui adrian

          Nu sunt osanale, Adi draga. Aici vorbim despre realitati. Cu totul altele decat le vezi tu la televizor. Daca ai citi mai cu atentie ai vedea ca lumea pe HN e cu o clasa mai civilizata decat pe la forumurile antenelor de ex. Ar trebui sa te puna pe ganduri.
          • +1 (7 voturi)    
            ba sunt , exact in stilul pcr-ist. (Vineri, 19 august 2011, 10:27)

            adrian [anonim] i-a raspuns lui nano2k

            realitatile de care vorbesti tu , sunt de fapt minciuni si dezinformari .

            iar despre clasa civilizata de pe HN ... e un forum moderat , si injuraturile si porcozitatile nu prea trec de filtru uman .

            si e simpla traba .. HN traieste din acest site/forumuri , normal ca nu o sa lase toti porcii sa se descarce pe forumuri , ca ar strica raitingul si 'audienta' site-ului .
  • -1 (9 voturi)    
    nu, traiane... (Joi, 18 august 2011, 19:19)

    annoying_orange [utilizator]

    noi murim de placere.
  • +4 (8 voturi)    
    base (Joi, 18 august 2011, 19:20)

    pescaru' [anonim]

    are dreptate base....adevaru' este ca n-a avut nici contracandidati....mircica a fost, este si ramine o mare dezamagire....chiar si pentru base....:)
  • +5 (9 voturi)    
    titlul este deplorabil (Joi, 18 august 2011, 19:21)

    maria [anonim]

    Va rog sa corectati.
    Basescu, dupa cum se poate citi in articol, nu a rostit incorectitudinea "Imi pare rau ca il fac si pe al doilea mandat ", asa cum lasa sa se inteleaga titlul, ci doar "Imi pare rau ca il fac si pe al doilea", care este cat se poate de corect.

    Redactia nu are corectori?
  • +8 (12 voturi)    
    Basescu (Joi, 18 august 2011, 20:50)

    Momarlanu [anonim]

    Dupa ce pleaca Basescu sa vezi ce pareri de rau vor aparea ca nu mai este!! Cine va fi dupa el si ce va face , va fi... dumnezeu cu mila!!! Eu unul, spun drept ca nu vad pe nimeni care sa-i poata lua locul cu succes, deocamdata. Poate ca vor mai trece inca doua legislaturi , pana sa apara altcineva mai potrivit. Suntem un popor foarte ciudat si am ajuns in stare de libertate complect nepreagatiti pentru asa ceva. Asta e din pacate. !!
    • +1 (3 voturi)    
      mai mult ca sigur (Vineri, 19 august 2011, 10:16)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui Momarlanu

      cine va fi dupa el , va face exact ce a facut si el : se va plange ani de zile de greaua mostenire , si de dezastrul pe care la lasat basescu in urma ...

      acum sunt foarte curios daca voi postaci-oranj o sa il credeti si o sa acceptati aceste motivari timp de 10 ani .....?!
  • +6 (10 voturi)    
    Basescu este un mare politician (Joi, 18 august 2011, 21:42)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    nu aveti nici cuvinte in vocabular si nici minte destula ca sa realizati ca ne-a trecut glotele pe la ureche.

    si , da! Un al treilea mandat Basescu ar pune Romania si pe romani in fruntea Europei.

    Priviti cu atentie la ce se intampla in lume si cum Romania iese din criza.

    Poate va treziti .
    • -1 (5 voturi)    
      Oaaaaau ! A trecut glontele prin buzunare ! (Joi, 18 august 2011, 22:34)

      fggfffgfgfg [anonim] i-a raspuns lui Viorica Alexandru

      Voi astia portocalii , mai si ganditi cateodata cu neuronii proprii ?
      Cred ca va descurcati greu de unii singuri, fara sef ?
      Un al patrulea mandat ar pune romanii in fruntea lumii si un al cincilea i-ar face deja sfinti in ceruri (pentru ca ar indura iadul pe pamant )
      Fiti mai realisti, o minciuna este credibila daca din ea o parte este adevar.
      Se publica?
    • +2 (4 voturi)    
      ce ma ? (Vineri, 19 august 2011, 10:20)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui Viorica Alexandru

      a trecut glontele drept prin noi !!!

      ce iesire din criza visezi tu ?
      poate o mica crestere economica , a carei cauza sunt multele taieri de salrii si pensii , concedieri , etc .
      ceea ce voi oranji nu intelegeti este ca reforma si strategie de dezvoltare nu insemna doar taieri de cheltuieli , ci si metode de a face bani mai multi !!

      in alta ordine de ideii , daca se opreau toti din furtul major , nu era nevoie de nici o taiere si concediere ...
    • +2 (6 voturi)    
      LOOOOL (Vineri, 19 august 2011, 10:22)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui Viorica Alexandru

      romanii in fruntea europei la al treilea mandat basian ?

      esti chiar un om ... special ...
  • -1 (3 voturi)    
    si mie imi pare rau... (Joi, 18 august 2011, 22:34)

    alex [anonim]

    ...ca suntem vanduti la straini...
    ...nu stiu totusi daca el poate face ceva....fiindca nu suntem singurii care-si vand tara :(
    ...dar totusi.........
  • -1 (3 voturi)    
    observ cu interes... (Vineri, 19 august 2011, 13:39)

    gica pentru [utilizator]

    ca cineva sta cu searchul si cand apar termeni ca nastase, iliescu, ponta in conditii dezavantajoase, se gaseste cineva sa dea un minus si un raspuns "inteligent". n-au invatat nimic si asa or sa se autodistruga si or sa ajunga la faliment: incapabili platind alti incapabili...
    • +1 (1 vot)    
      interesant .. (Vineri, 19 august 2011, 15:43)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui gica pentru

      eu observ acelasi lucru , cand apar basescu, boc , udrea ...

      probabil ca depinde din ce unghi privesti ...
      • 0 (0 voturi)    
        :) (Vineri, 19 august 2011, 16:19)

        gica pentru [utilizator] i-a raspuns lui adrian

        acum ca am pomenit 3 termeni m-ati incercuit.... si e deja un subiect destul de perimat pe hotnews.