Cum arata sondajele de opinie intr-un judet cu lider PSD trimis in judecata pentru coruptie

de Luminita Pirvu     HotNews.ro
Joi, 21 iulie 2011, 18:15 Actualitate | Politic


Constantin Nicolescu
Foto: Agerpres
Un sodaj de opinie publicat de presa locala din Arges, atribuit Avangarde si realizat pentru PSD, indica faptul ca actualul presedinte al Consiliului Judetean Arges, Constantin Nicolescu (PSD) ar castiga un nou mandat in 2012 cu 45,3% iar Mircea Andrei (PDL) ar lua 8,2%. Nicolescu a fost arestat in ianuarie de procurorii DNA, eliberat si trimis in judecata in luna mai, fiind acuzat de fapte de coruptie. In sondajul atribuit Avangarde, PSD ar obtine in Arges 58,7%, PDL - 15,1%, PNL - 13,5%, ceea ce ar insemna ca scandalul de coruptie nu a afectat deloc scorul partidului, dimpotriva, ar obtine chiar mai mult decat in 2008.
  • Deputat PNL: In sondajul efectuat de noi, PNL are pe Arges un scor de aproximativ 19%, iar PSD 55%. Argesul este un fief al PSD, iar Pendiuc si Nicolescu sunt foarte bine cotati. Scandalurile provocate de senatorul PDL Mircea Andrei au favorizat USL.
Ziarul Argesul a publicat miercuri, 20 iulie, rezultatele unui sondaj de opinie realizat de Avangarde pentru PSD  in perioada 5-11 iunie. Dintre cei care au indicat efectiv un partid (79,4%), au raspuns: PSD - 58,7%, PDL - 15,1%, PNL - 13,5%, PP - 5,9%, PRM - 3,7%, PC - 1%, altele - 2,1%. Chestionati cu privire la candidatul pe care l-ar vota pentru presedintia CJ Arges, cei 1.200 de repondenti au raspuns: Constantin Nicolescu (USL) - 45,3%, Mircea Andrei (PDL) - 8,2%, Marian Fulga (PP) - 5,5%.

Presedintele Consiliului Judetean Arges, Constantin Nicolescu, care este si seful filialei locale a PSD, a fost trimis in judecata de procurorii DNA, fiind acuzat de frauda cu fonduri europene, fals si uz de fals, luare de mita si instigare la abuz in serviciu. A fost arestat preventiv la sfarsitul lunii ianuarie, dar la scurt timp dupa aflarea deciziei a acuzat probleme medicale. A fost dus la spital si operat pe cord deschis la Spitalul de Urgenta Floreasca din Capitala. Vezi detalii aici

In luna mai, Nicolescu a mentionat insa ca va fi trecut in sondajele USL ca potential candidat. "In sondaje e clar ca nu se va evita sa se dea numele meu, dar particiarea mea depinde de cum ma voi simti, din punct de vedere al sanatatii. Am facut un test la Bucuresti si nu l-am trecut, am emotii, nu pot sa ma prezint in momente mai profunde pentru ceea ce inseamna trairea interioara", a exlicat el. La alegerile din 2008, Constantin Nicolescu a castigat sefia CJ Arges cu peste 46% din voturi.

PSD si PNL  realizeaza in fiecare judet, fiecare separat, sondaje de opinie in baza carora urmeaza sa fie stabiliti candidatii la alegerile locale din 2002.  Deputatul PNL de Arges, Andrei Gerea, a declarat pentru HotNews.ro: "In sondajul efectuat de noi PNL are pe Arges un scor de aproximativ 19%., undeva la 18, 7% iar PSD 55%. Argesul ese un  fief al PSD iar  Pendiuc (actualul primar al Pitestiului) si Nicolaescsu sunt foarte bine cotati. Scandalurile provocate de senatorul PDL Mircea Andrei au favorizat USL".

Gerea mai spune ca libealii au inceput sa creasca in sondaje la nivelul judetului Arges: "PNL este in crestere fata de 2008, cand aveam undeva la 10%. Acum procentul aproximativ este de 19%.  PDL are in sondajul nostru undeva la 16%, in opinia mea un procentaj surprinzator avand in vedere ca nu au facut decat dezastru in ultimii doi ani". Potrivit deputatului PNL, sondajele interne au fost comandate de catre conducerea centrala a PNL  si au fost efectuate de catre  Agentia de Rating Politic, Gallup si CCSB.

Liderii USL au declarat, recent, ca in urma sondajelor din teritoriu in baza carora urmeaza sa fie stabiliti candidatii celor doua partide, Uniunea ar avea "intre 60% si 66%. Secretarul General al PSD, Liviu Dragnea, afirma, citat de Gandul, ca "trendul este in crestere". Liderul PNL, Crin Antonescu, a declarat pentru RFI ca "la cea mai rezervata evaluare, scorul politic al USL este undeva intre 55 si 60%", adaugand ca cifrele prezentate in presa i se par realiste. Pe de alta parte, ministrul muncii, Sebastian Lazaroiu, a declarat intr-un interviu pentru ziare.com ca "in ultimul sondaj de opinie, USL a intrat sub 50%" si ca "se confirma trendul descendent".


Citeste mai multe despre   

















6609 vizualizari

  • +51 (55 voturi)    
    Romanii au viata pe care o vor. (Joi, 21 iulie 2011, 18:33)

    mircea [anonim]

    Nu-i inteleg pe romani.Nu voteaza cu capul.Toti hotii si excrocii sunt votati in functii publice.Roanii nu se intreaba de unde are x sau y atata avere afisata iar ei se zbat in saracie.Clasa politica a ajuns sa se comporte mafiot.daca tot se discuta de Arges,sa nu uitam cum toata floarea PSD a venit la Pitesti ,a amenintat judecatorii si procurorii,iar Ponta nu a patit nimic.Asa cum nu a patit nimic derbedeul de Vadim in cazul cu bruscarea unui politist si a unui judecator.Cred ca de aceia si vor toti hotii sa se faca parlamentari.sa sfideze justitia.
    • +20 (22 voturi)    
      Tu crezi ? (Joi, 21 iulie 2011, 18:44)

      Doc [anonim] i-a raspuns lui mircea

      ca sondajul e adevarat?

      Stai sa astemptam alegerile si sa vedem.

      Sondajele astea comandate de partide (oricare ar fi ele) imi aduc aminte de rapoartele vechilor CAP-uri care se laudau cu recolte record la hectar ca sa dea bine la conducere.

      Cu siguranta sunt multi tembeli care inca il sustin pe individul asta. Dar nu cred ca sunt chiar atat de multi.
      • +1 (1 vot)    
        eu cred (Vineri, 22 iulie 2011, 11:16)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui Doc

        oamenii de rand, fara prea multa carte, fara prea multe surse de informare, s-au obisnuit cu coruptia. li se pare ceva normal. a furat primarul sau presedintele cj? si ce daca.. macar le planteaza si lor o lalea o data pe an si le mai da un kg de faina.. e bun!

        de ce s-a ajuns aici? pentru ca atunci cand ii iei la intrebari descoperi ca majoritatea celor ce voteaza usl ori nu contribuie, direct, cu nimic la bugetul statului, ori contribuie putin si nu sunt capabili nici macar sa calculeze acei bani. o urma de bun simt si umilinta le spune acestor alegatori ca oricum mai mult nu merita.

        Romania are nevoie mai mult ca niciodata de strategii economice care sa readuca milioanelor de de adulti si batrani cu drept de vot respectul de sine si sentimentul ca nu fac umbra pamantului degeaba.
        • -1 (1 vot)    
          de ce trebuie (Vineri, 22 iulie 2011, 16:55)

          justin [utilizator] i-a raspuns lui pehash

          sa generalizezi tu intotdeauna? Se apropie termenul si ati iesit la propaganda?
          De ce nu vorbesti despre sondajul in care Solomon este creditat cu 65% sanse sa castige un nou mandat???

          De unde pana unde spui tu ca majoritatea celor care voteaza usl nu contribuie cu nimic? Ai facut tu un sondaj? Te-ai uitat tu la profilul alegatorului? Te linisteste pe tine sa crezi ca aia care voteaza usl sunt aia rai? Ai nevoie de sprijin moral in identificarea unui argument pentru greseala pe care ai facut-o, aceea de a vota pdl? Sau poate propaganda e doar "jobul" tau?

          Romania are nevoie mai mult ca niciodata de oameni cu capul pe umeri, unii care sa nu inghita orice porcarie...
          • +1 (1 vot)    
            ??? (Vineri, 22 iulie 2011, 17:15)

            pehash [utilizator] i-a raspuns lui justin

            subiectul era un sondaj psd in judetul arges, iar opinia este, evident, personala. te-ai identificat in descriere sau de ce esti asa suparat? eu nu cunosc in Romania oameni care sa contribuie net (adica sa nu fure) la bugetul de stat la nivelul la care am contribuit eu si totusi sa voteze usl. e o deductie simpla... e experienta mea de viata.

            ce ai fi vrut sa scriu? ca daca si la alte partide exista coruptie si electorat analfabet, putem sa dormim linistiti? mentalitate de oaie...
            • 0 (0 voturi)    
              !!! (Sâmbătă, 23 iulie 2011, 10:55)

              justin [utilizator] i-a raspuns lui pehash

              Subiectul enuntat de tine era generalizarea ca cei care voteaza usl sunt "oamenii de rand, fara prea multa carte, fara prea multe surse de informare, obisnuiti cu coruptia", hoti sau paraziti.

              Nu conteaza daca sondajele celor de la pdl sau de la usl sunt adevarate. Conteaza ca exista intre 40 - 60% din votanti care sunt pro usl. Sa ii jignesti pe toti acesti oameni inseamna sa ai, cum spui tu, o mentalitate de oaie.

              Tu nu faci decat sa injuri si sa jignesti pe cei care care nu iti impartasesc "ideologia" (ca sa nu ii spun patologia). Asta nu se numeste opinie. Se numeste indoctrinare. Parerea mea despre tine e ca esti patetic (daca nu esti platit pentru asta bineneteles)
    • -18 (28 voturi)    
      Vezi de treaba ta (Joi, 21 iulie 2011, 18:48)

      Sorin [anonim] i-a raspuns lui mircea

      prietene, nu mai vorbi in necunostinta de cauza...daca ai stii ce oameni are pdl-ul in arges ti-ai face cruce cu doua maini..plecand de la andrei (adus de la dambovita)pana la sefii de deconcentrate...realitatea asta e, pdl e varza si o sa fie varza in arges...iar andrei ma mir daca o sa ia si aia 8%. nu o sa votam niciodata pe unul din alt judet! argesenii nu inghit sa fie condusi de venetici!
      nicolescu, asa corupt cum e, e cu trei clase peste ei...
      si inca ceva, cu psd-ul asta corupt care conduce judetul de 20 de ani argesul e pe locul doi in tara si intre singurele judete cu excedent comercial contant.
      asa ca hoti, nehoti macar i-a dus capul sa puna ceva pe picioare...lasa-ne cu politica si veziti de treaba ta, nu mai face oamenii prosti cand nu stii despre ce e vorba.
      • +17 (19 voturi)    
        Fura, fura da... (Joi, 21 iulie 2011, 20:35)

        klz [anonim] i-a raspuns lui Sorin

        ... lasa si pentru noi.

        Asta e mentalitatea in Romania si motivul pentru care suntem in mocirla.

        Bucuros sa fii Sorine
        Tu si-ai tai o duceti bine.
        Sunteti chiar pe locul doi!
        Doi, din groapa de gunoi...
      • +10 (12 voturi)    
        Argesul a ramas comunist si dupa Ceausescu (Joi, 21 iulie 2011, 21:12)

        zexe [anonim] i-a raspuns lui Sorin

        Se vorbeste ca printre cei mai tari smecheri din Arges sunt foarte multi ofiteri ai securitatii lui Ceausescu. Nu misca nimeni acolo, pentru ca le este frica si de umbra lor. Multi dintre cei cu drept de vot si care nu au creierul lucios sunt dependenti de aceste structuri in mod financiar, adica sunt platiti de acesti ofiteri acoperiti de praf. E jale mare in Arges. Imi este mila de ei si regret ca sunt atat de cocosati de propria lor umilinta. Cum ridica unul capul, sau daca tuseste vreunul in front, apar ca din senin trei "Sorini", ca si cel care a comentat mai sus, si il iau la bestelit de nu se vede. In Arges nu exista libertate de opinie. Este mai rau ca pe vremea impuscatului. Vai de ei!
        • -1 (3 voturi)    
          cu pluta (Joi, 21 iulie 2011, 21:54)

          pe Arges [anonim] i-a raspuns lui zexe

          Zexe,muschetarule, ai o imaginatie debordanta, sper sa o folosesti in scopuri utilitare!

          Tu ai fost vreodata prin centrul Pitestiului ca sa intelegi cu ce a luat fata Pendiuc alegatorilor ? Si ce-ar fi daca, in loc sa latrii la luna, pe forumuri, sa te inscrii mataluta , frumusel, voluntar intr-o cimcumscriptie electorala in Arges, pentru a-i impiedica pe cei de la PSD sa fure voturi cu sacul!?
      • +12 (14 voturi)    
        Depinde care-i treaba. (Joi, 21 iulie 2011, 21:14)

        mircea [anonim] i-a raspuns lui Sorin

        De ce m-as lasa mintit?Nu o fi acel andrei bun.Nici nu-mi pasa.problema este ca trebuie ca hotii sa dispara din politica.Eu nu am spus ca in PSD nu sunt si oameni cinstiti.Spre deosebire de tine si incrancenarea ta (probabil interesata) eu sustin ca romanii sa se trezeasca si sa nu mai voteze ca acesti nemernici care sau imbogatit din saracia lor,sa nu mai ajunga parlamentari si dupa aceia sa sfideze lumea cu pomenile date de ei.Bineinteles ca acele pomeni nu sunt din banii lor.Totu-i minciuna.Si nu mai lauda ca Argesul este fruntea.Inafara de Dacia,este pe butuci ca majoritatea judetelor.Exista catte o societate,doua,care merg ,dar nu-i meritul PSD,PNL sau PDL.E intamplarea ca a fost construita acolo si sa gasit un investitor serios care a cumparat.Si nu pe doi lei.Eu nu-l acuz pe Nicolescu ,ci pe Ponta.Vinovat sau nevinovat Nicolescu ,Ponta ca sef de partid nu trebuia sa actioneze asa.Nu-mi plac politicienii care ameninta procuroroo si judecatorii.Chiar vreau o justitie independenta si cred ca este singura sansa sa scapam de hotia din politica.Lasand juydecatorii si procurorii sa-si faca treaba.daca nu suntem de acord,atunci sa-i desfiintam.Sa nu mai cheltuim degeaba cu ei.Vezi,asta-i treaba.Tu vrei politica hotului,eu vreau dreptate si democratie adevarata.Iar democratia inseamna ca minoritatea se supune majoritatii(dupa alegeri).Si alegerile sa fie cu adevarat libere.Nu cu amenintari si mituieli.
      • +2 (4 voturi)    
        Tu ai mentalitatea sclavului. (Joi, 21 iulie 2011, 22:54)

        sting [anonim] i-a raspuns lui Sorin

        Sclavul e multumit daca isi ia doar doua bice pe spinare in loc de trei.

        Va meritati soarta acolo in Arges. Mai exact Pitesti, ca aia sunt majoritari. Denumirea de Pitesti stii de unde vine, ca tot va tineti coada sus? Voi sunteti aia de va piteati de biruri cu multi ani in urma si vad ca sangele apa nu s-a facut.
      • +1 (1 vot)    
        excedent comercial (Vineri, 22 iulie 2011, 8:36)

        bogdanicus [utilizator] i-a raspuns lui Sorin

        LOL, noroc ca aia de la Bucuresti au vandut Dacia catre Renault si nu catre vreo falimentara gen Daewoo, ca atunci mai aveati voi excedent cand imi vedeam io ceafa. Plus ca aveti una din putinele sosele normale din tara asta si sunteti pe culoarul de tranzit spre vest. Nici asta nu e facuta de PSD...
      • 0 (0 voturi)    
        Rahat cu apa rece (Vineri, 22 iulie 2011, 12:40)

        Ion Trivale [anonim] i-a raspuns lui Sorin

        „argesenii nu inghit sa fie condusi de venetici!” Foarte interesantă remarca... Veneticul Pendiuc e primar din 1992...
    • +6 (6 voturi)    
      Prietene (Joi, 21 iulie 2011, 20:33)

      nimeni [anonim] i-a raspuns lui mircea

      Aici greseti nici un politician nu pateste nimic din orice tabara ar fi el ....nu e vorba de cu cine in genere la noi in tara nu se mai face politica SE FURA doar atat de aia vor la guvernare de soarta celorlalti , pa pa pa ....inca nu te-ai prins ca nu existi numa la vot pt ce tabara o fii ea ? :))
    • 0 (0 voturi)    
      Edit la precedent (Joi, 21 iulie 2011, 20:35)

      nimeni [anonim] i-a raspuns lui mircea

      http://www.youtube.com/watch?v=j8Kg8y7VPNg
    • +10 (10 voturi)    
      Partial adevarat (Joi, 21 iulie 2011, 20:35)

      mda [anonim] i-a raspuns lui mircea

      In Arges mai mult se fura decat se munceste. Sondajul e in ton cu peisajul local.
    • +9 (11 voturi)    
      hmm... (Joi, 21 iulie 2011, 20:38)

      Dan D. [utilizator] i-a raspuns lui mircea

      O realitate cruda care doare cind o auzi, e ca romanu a invatat inca de pe vremea lu' Causescu a invatat sa-i aprecieze si sa-i respecte pe "aia care se descurca", si sa faca si el la fel, pentru ca e mult mai ushor sa te bagi in fata si sa bagi mina decit tragi cu circa la treaba.

      Sa luam de exemplu shpaga, oricine da shpaga stie ca daca nu da el, da altul si ala primeste serviciul si el nu. Asha ca mai tot romanul cu mici exceptii da shpaga si tace din gura. Acuma tu cind stii ca sistemul functioneaza, trebuie sa fii prost sa vrei sa-l schimbi pentru ca daca altul nu mai primeste spaga, inseamna ca nici tu nu mai primesti la rindul tau, ca totul e o intreaga pinza de paianjen in care toata lumea e conectat si are atit de data cit si de primit.

      Si uite'asha sistemul de sphagi incepe de la un parfum, un cartush de tigari pina la milioane de euro, daca stii de cine sa te lipeste o sa primeshti si tu, daca nu, dai pina cind incepi sa cunosti pe cine trebuie - e un sistem in care toata lumea vrea sa avanseze. In acelasi timp, nici nu vrei sa darimi sistemul ca din nu o sa mai poti sa profiti - cine stie daca il schimba si-l baa la puscarie pe Nicolescu, cine stie poate vine unul si mai rau in loc, asha ca mai bine sustii ce stii ca merge - schimbarea e moartea sistemului.
    • 0 (0 voturi)    
      Ce nu intelegi? (Vineri, 22 iulie 2011, 12:05)

      Alex [anonim] i-a raspuns lui mircea

      Nu intelegi ca au deschis ochii si ca PDL-ul are doar 8% in Arges?
      Concluzia e pe dos, aia in Arges voteaza cu capul, de aia are PDL-ul 8%.
    • 0 (0 voturi)    
      Romanii au viata pe care o vor (Duminică, 3 iunie 2012, 12:21)

      Klaws [anonim] i-a raspuns lui mircea

      Nu-i musai sa-i intelegi pe romani. Asteptarile lor sunt simple: vor drumuri bune, vor curatenie, nu vor sa fie muscati de caini si vor orase sigure. Daca ala care le da toate astea e "uns", asta nu intereseaza pe nimeni. De asta vor castoga detasat si Mazare si Flutur si Pinalti si scripcaru si Solomon. Sincer si eu prefer un primar despre care sa stiu ca-i "corupt" dar sa n-am mizerie, caini si gauri in asfalt. De primari "corecti" care ma lasa sa inot in mizerie .....m-am cam saturat.
  • +29 (33 voturi)    
    pfff (Joi, 21 iulie 2011, 18:37)

    Fishu [anonim]

    Daca sondajul e real ne meritam soarta...ciudata natie suntem.
    • +10 (12 voturi)    
      macar in sodaje sa para si ei ..castigatori (Joi, 21 iulie 2011, 19:02)

      sdajkviuqce [utilizator] i-a raspuns lui Fishu

      Sondaje PSD au fost si vor mai fi...
      • +1 (7 voturi)    
        mda (Joi, 21 iulie 2011, 19:40)

        adyQ [utilizator] i-a raspuns lui sdajkviuqce

        singura chestie este ca au plusat ei cu vreo 20%, asta inseamna ca tot mai sunt 35% prosti care sa ii voteze, cum zicea cineva mai sus ne meritam soarta, eu ma bucur ca am scapat de romanica si asta va recomand si voua, chiar ma gandeam sa ma intorc inapoi dar cand vad atata prostie ma gandesc ca e mai bine sa stau intr-o tara straina
        probabil ca l-ar vota presedinte si pe adrian severin daca ar candida...
    • +2 (2 voturi)    
      nu e;) (Joi, 21 iulie 2011, 19:16)

      Ionut [anonim] i-a raspuns lui Fishu

      Vezi principalii clienti ai GSSC Avangarde.
    • +5 (15 voturi)    
      Parerea mea (Joi, 21 iulie 2011, 19:23)

      CezarN [utilizator] i-a raspuns lui Fishu

      Eu am urmarit scandalul de coruptie din Arges si, vazand personajele, am spus si atunci,o spun si acum, daca as avea de ales strict intre Nicolescu si smecherasul ala de la PDL (vanturat pe la televiziuni in acele zile), cu toate ca nu am votat PSD in viata mea si nici nu o voi face vreodata, as alege Nicolescu. Trebuie numai sa-l vezi si asculti pe smenarul ala de la PDL Arges.

      Ca o concluzie, nu-i suficient sa demonstrezi ca Nicolescu este corupt (si nu ma indoiesc de asta), insa depinde mult si, se vede, chiar foarte mult, ce marfa prezinti tu, PDL, electoratului. Iar jmekerul ala Andrei nici pe departe nu este solutia salvatoare. Chiar ma mir ca are atatea voturi. :)
  • +2 (6 voturi)    
    Nu va alarmati :) (Joi, 21 iulie 2011, 18:40)

    Vizitiul [utilizator]

    "sondaj de opinie realizat de Avangarde pentru PSD"

    Am mai vazut noi sondaje de-astea. Si daca prin absurd reprezinta realitatea atunci e intuneric rau in Romania, lumina fiind stinsa de mult.
  • +4 (6 voturi)    
    noi stim (Joi, 21 iulie 2011, 18:48)

    de romania [anonim]

    sa ne pretzuim valorile !

    ponta cand apare, soarele rasare !
  • +11 (11 voturi)    
    nimic nou sub soare (Joi, 21 iulie 2011, 19:01)

    J [anonim]

    Pur si simplu s-a ajuns la asa un nivel de coruptie incat este asimilata cu normalitatea. Si cel mic atat cat poate da din coate in acelasi mod, cu o spaga, cu o pila, cu o cunostinta. Ca il vede pe ala mare cum se zbate, se gandeste ca asa ar face si el.

    Omul de rand face micile magarii, ala mare face magarii mai mari, dar trebuie sa scape cum nici asta mic nu ar vrea sa fie prins sau amendat, destituit sau mai stiu eu ce.

    E o slaba educatie, o slaba inclinatie spre carte si cunoastere, lipsa de respect fata de comunitate, copii si viitor.
    Ala care a facut mai stiu eu ce vaccin sau a scris o carte?!? Un idiot, uite-l cum se zbate in saracie. Pai se poate asa, ce viata e aia?!?

    Uite la baronul nostru de judet, uite-l cati ani s-a luptat, a dat din coate, are mertan, bani cash cat cuprinde si burta! Ala da om!

    Cel mic vrea sa fie cum e cel mare, nicidecum sa-l schimbe!!! Pai daca isi omora modelul,idolul vremurilor in care traieste, la cine apoi sa se raporteze?!?

    Sa nu existe dubii, la asa popor, asa conducatori!

    De aici si rezultatul si de aici si Romania, e valabil peste tot.
  • +13 (15 voturi)    
    Mda... (Joi, 21 iulie 2011, 19:13)

    IC Breteanu leberalul socialist si conservator [anonim]

    Pai se pare ca furaciunile si coruptia au ajuns virtuti foarte apreciate de romani. Foarte trist. Oare ce fel de oameni traiesc in Arges daca apreciaza un hot ordinar care s-a imbogatit chiar pe spinarile lor incovoiate de slugi? Probabil doar niste masochisti ignoranti. Oare ce-i de facut cu tara asta? Cum vom reusi sa iesim din mizeria morala in care ne aflam? Aducand la putere niste corupti cu patalama. PSD reprezinta cancerul metastazat al acestei tari.
    • +1 (3 voturi)    
      Poate da, poate nu (Vineri, 22 iulie 2011, 9:22)

      Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui IC Breteanu leberalul socialist si conservator

      Daca nu sareai, iarasi, la beregata opozitiei (in cazul asta PSD), nu erai tu.
      Mi-a placut "cancerul metastazat al acestei tari".
      Mai leberalule, da' tu esti un adevarat poet.....
      Dar....ce-ar fi sa-ti dai tu cu parerea despre Solomon si craioveni.....
      Aud?
      • 0 (0 voturi)    
        ? (Vineri, 22 iulie 2011, 15:25)

        IC Breteanu leberalul socialist si conservator [anonim] i-a raspuns lui Wizard of Oz

        Auzi? Habar n-am. Pe mine ma intrebi? Du-te si fa-ti un control la un orelist! Eu cred ca auzi selectiv. Ca un sinistru uslas ce esti.
  • +14 (14 voturi)    
    Trist, dar adevarat ! (Joi, 21 iulie 2011, 19:15)

    Maria [anonim]

    Votam dupa principiul: pute, pute, da-i caldut... Astia fura tot, dar mai arunca cate un fir de praf si prostimii. Asa nu va progresa tara asta nici in 200 de ani !
  • +10 (10 voturi)    
    Miorita bat-o vina (Joi, 21 iulie 2011, 19:18)

    vali [anonim]

    si mai vroiam sa infiintam un partid nou...cu cine vere?...ei vor sa fie batuti, mintiti( dar frumos), saraciti...cum poti sa schimbi asta?
  • +5 (5 voturi)    
    concluzia: (Joi, 21 iulie 2011, 19:20)

    radubenki [anonim]

    Romanilor nu le pasa!
  • +10 (10 voturi)    
    Tusea si junghiul (Joi, 21 iulie 2011, 19:31)

    Beku [anonim]

    Necazul e ca nici Mircea Andrei nu e mai breaz. Poate argesenii gandesc ca, daca au de ales intre tuse si junghi, mai bine sa "pasca iarba pe care o cunosc".
  • +6 (8 voturi)    
    Oooo da (Joi, 21 iulie 2011, 19:31)

    danuzzt [utilizator]

    Ne meritam soarta cu varf si indesat. Spalatura de creier functioneaza bine si aici ma refer la media.
  • +5 (7 voturi)    
    de mentionat ca, (Joi, 21 iulie 2011, 19:36)

    Reader [anonim]

    sondajul a fost efectuat pe un esantion de 100 membri PSD.
  • +4 (6 voturi)    
    Interesant (Joi, 21 iulie 2011, 19:41)

    Aka F [utilizator]

    In general, sunt doar sondaje, in momentul de fata este la moda sa votezi PSD, ca ei nu fura, ca doar nu sunt la putere, adevarul este ca toti baga manuta in borcanul cu miere, penibilul situatiei aici este ca romanii din acel judet voteaza masiv cu cineva care este totusi acuzat de coruptie, si totusi, pe cine mai intereseaza? Ca dupa cum am vazut si Solomon are voie sa fie primar in continuare la Craiova, si pana la urma nu prea sunt vinovati ca nu ii condamna nimeni, au si eu putina dreptate :)
  • 0 (6 voturi)    
    sondaj fals... (Joi, 21 iulie 2011, 19:45)

    bogdan [anonim]

    Daca PDL are 16% in orice judet, inseamna ca trebuie sa ma mut rapid din Romania!
  • -1 (11 voturi)    
    Sondajul spune mai multe despre PDL (Joi, 21 iulie 2011, 19:53)

    V.R. [utilizator]

    Sondajul arata de fapt cat de corupt este PDLul. Romanii nu sunt prosti, pur si simplu si-au dat seama ca de fapt toti sunt corupti si ca n-au alternative necorupte. Asa ca il aleg pe cel care li se pare ca e cel mai putin corupt, sau care macar a facut ceva pentru ei in trecut.
    • +2 (2 voturi)    
      Tu chiar gandesti ? (Joi, 21 iulie 2011, 21:22)

      Vlad-I [utilizator] i-a raspuns lui V.R.

      Cine este psd-ul ? mostenitorul direct al pcr, ocrotitorul fostilor securisti, responsabil direct de ramanerea in urma cu 7-8 ani la reforme fata de polonia, cehia, ungaria, pt. ca asa dorea tatucu fondator ilici, nu agrea modelol din vest, tot spera sa gaseasca o cale de mijloc, democratia originala, ceva in genul Belarus. Se vede ca tanara generatie nu stie ca la baza psd stau impulsul ferm al tancurilor sovietice.
      • +1 (1 vot)    
        Hai, ne lasi cu tancurile sovietice...... (Vineri, 22 iulie 2011, 9:33)

        Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui Vlad-I

        De acord cu startul mai mult decat gresit din '90.
        Dar cine l-a votat pe Iliescu cu peste 90% ?
        Ca eu ragusisem incercand sa conving lumea sa nu-l voteze.
        Punem pariu ca multi sunt acum adulatorii lui Basescu? Sigur!
        Pe ce ma bazez? Pe mentalitatea care a fost la baza alegerii din '90, aceea a nevoi de "tatuc", de persoana providentiala care sa faca si sa dreaga pentru noi.
        Basescu si PDL-ul , pe care-i asezi tu ca contrapondere la USL, sunt, ai uitat, continuatorii FSN din care au facut parte.
        Basescu, Boc si majoritatea portocalie au votat....sigur, Iliescu.
        Intreaba-i !
        Basescu avea functii in guvernele lui Iliescu, mai ce mai lupta , pe atunci, cu securistii si comunistii.....
        Daca Basescu este anti securist si anticomunist (desi a fost ambele)....eu sunt popa.Esti chiar atat de naiv sau doar iti joci rolul?
        • 0 (0 voturi)    
          Bah!!! (Vineri, 22 iulie 2011, 15:18)

          Andrei [anonim] i-a raspuns lui Wizard of Oz

          Iar dai cu bata uslasa in balta cu rahat in care traiesti? Abereaza-ti ineptiile socialiste pe forumurile Halena3 si iRealitatea!
        • 0 (0 voturi)    
          Intrebari (Vineri, 22 iulie 2011, 15:23)

          Gogu [anonim] i-a raspuns lui Wizard of Oz

          1. Ce fel de vrajitor esti tu?
          2. Ce parere ai despre ipocrizia idolului tau Ipocrin?
  • +6 (8 voturi)    
    IQ-ul gloatei (Joi, 21 iulie 2011, 20:07)

    gigel [anonim]

    Rezultatele la Bac au fost excelente fata de IQ-ul mediu al populatiei...
  • 0 (4 voturi)    
    Sondaj de opinie in Romania (Joi, 21 iulie 2011, 20:11)

    T+C [anonim]

    Sondaj de opinie in Romania:
    Dintre doi hotzi (a se citi oameni politici) pe care ii preferati?
  • +7 (7 voturi)    
    nea andrei (Joi, 21 iulie 2011, 20:19)

    Pann1309121976384 [anonim]

    Voi l-ați auzit pe nenea Mircea Andrei vorbind???! Asta explică totul!
    • +1 (1 vot)    
      nea andrei (Vineri, 22 iulie 2011, 10:24)

      codo [anonim] i-a raspuns lui Pann1309121976384

      Oameni buni, dar in afara de nea andrei idiotul si nea astalalt coruptul, fruntea aia de judetz nu mai propune nimic la vot? ca doar nu e turul doi cu doi candidati deja din faza sondajelor? Un independent acolo mai scolit si cu foame putina de bani nu se gaseste? acea iluzie numita ALTERNATIVA...
  • +2 (2 voturi)    
    Eu personal nu-l prea inghit pe C.Nicolescu (Joi, 21 iulie 2011, 21:32)

    cristi [anonim]

    Eu personal nu-l prea inghit pe C.Nicolescu,numai ca in comparatie cu infatuatul de M.Andrei el pare chiar simpatic.Andrei asta-i de un tupeu si-o nesimtire cum rar am mai intalnit.A venit in Arges cu aere de mare mahar al politicii si a inceput sa ameninte pe toata lumea ca daca nu-i cu el le baga politia si justitia pe gat.Cand deschide gura reuseste sa-i enerveze chiar si pe unii sustinatori de-ai PDL-ului.Smenarul asta n-are ce cauta intr-un partid politic important.E poate cel mai enervant personaj pe care l-a putut produce PDL-ul vreodata. Cand il compari pe Nicolescu cu acest individ e normal ca simpatiile sa se duca la primul. Daca PDL nu vrea sa se faca de tot rasul in Arges atunci ar trebui sa-l schimbe pe acest smecheras de 2 lei de la conducerea filialei si sa aduca acolo o persoana cu adevarat competenta dar si omenoasa.Cu smecherasi de cartier nu se obtin prea multe voturi.
    • 0 (0 voturi)    
      nici eu (Vineri, 22 iulie 2011, 20:30)

      Nae [anonim] i-a raspuns lui cristi

      Nici eu nu-l prea inghit, dar dupa ce a facut PDL il votez sigur!
  • -1 (1 vot)    
    Ha!!! (Vineri, 22 iulie 2011, 15:12)

    George [anonim]

    Postacii pesedei (si uslasi) de Arges au iesit la atac. In apararea tovarasului Nicolescu. Fiind usor de recunoscut. Unul dintre acestia este "celebrul" vrajitor din O(r)z, bolsevic cu aere de liberal care da lectii de anticomunism si antisecurism, in vreme ce in partidul care-i sponsorizeaza postacelile e plin ochi de securisti, turnatori si fosti comunisti. Inregimentati defapt cam din 1990 in coloana a cincea ruseasca din Romania, a carui denumire generica este PSD. Ma refer la gasca de incompetenti si tradatori de tara intitulata abuziv PNL.
    • +1 (1 vot)    
      ha, ha, ha (Sâmbătă, 23 iulie 2011, 13:38)

      Marinescu [anonim] i-a raspuns lui George

      Am vazut ce competenti sunt slugile pupace portocalii! Si au vazut toti romanii ce bine traiesc! Sa dam urgent cu insecticid dupa daunatorii portocalii si sa ii starpim! Speram sa nu mai auzim de voi! Votez cu fruntea sus PNL!
  • 0 (0 voturi)    
    Trist dar adevarat (Miercuri, 27 iulie 2011, 15:06)

    avatar [anonim]

    Hot News pune umarul la greu la manipularea cititorilor dupa bunul model Antene si Realitatea TV la a intoxicind opinia publica cu sondaje fantoma apartinand fitecine si neprobate de o instituie de profil cu profesionalism dovedit.Felicitari Hot News pt modul plin de voinicie cu care vasleste la barca USLasilor vanzatori de tara !