Victor Ponta: Cand am fost la Cotroceni, domnul Basescu cauta dupa sticla pe jos

de R.M.     HotNews.ro
Duminică, 26 iunie 2011, 11:52 Actualitate | Politic


Victor Ponta a declarat duminica, la Teleorman, ca, atunci cand a fost cu Crin Antonescu la consultarile de la Palatul Cotroceni, Traian Basescu "cauta dupa sticla pe jos".

"Ma simt foarte bine sa vorbesc dupa Crin Antonescu. De altfel, ati vazut cand am vorbit impreuna marti la Cotroceni, dl Basescu cauta dupa sticla pe jos", a spus liderul PSD, in timpul unei reuniuni consacrate prezentarii programului USL pentru agricultura, la care a luat cuvantul dupa presedintele PNL.

Intr-un discurs foarte dur la adresa presedintelui, Victor Ponta si-a exprimat bucuria ca, impreuna cu Crin Antonescu, "incheiem carierea politica a lui Traian Basescu".

El a vorbit despre "o cariera nefasta pentru Romania, un moment greu pentru tara noastra, un moment care seamana izbitor cu alte momente" din istoria tarii.

Victor Ponta s-a referit la faptul ca "a existat si un Carol al II-lea cu Elena lui, si un Ceausescu cu Elena lui, exista si un Basescu cu Elena lui".

"Erau doua lucruri pe care si le dorea foarte tare Traian Basescu: sa spuna ca o sa ne certam, ca o sa bage el zazanie intre noi, ca o sa-l traga de maneca pe Crin sa-i spuna ceva, sa ma sune pe mine sa-mi spuna ceva. (...) Vom fi impreuna nu doar in 2012, cand il vom da jos pe Basescu, vom fi impreuna in 2016 - 2020 cand sper ca Romania isi va recapata locul pe care il merita in Europa", a continuat el.

Vorbind despre agricultura Romaniei, Ponta a spus ca "am ajuns sa importam si cojile de seminte pe care probabil presedintele Basescu le va manca la televizor cand se va uita la meciu lui Bute (...) Si eu, si Crin putem sa mergem oriunde fara a astepta o saptamana sa ne treaca huduielile si eventual sa ne spalam si hainele"

Joia trecuta, Crin Antonescu afirmase ca "nu te poti duce ca un betiv la carciuma cand esti seful statului sa-ti dai cu parerea despre istoria statului si despre emblemele statului", comentand declaratia lui Traian Basescu potrivit careia "abdicarea regelui Mihai a fost un act de tradare a interesului national".






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















22015 vizualizari

  • +117 (137 voturi)    
    oh really? (Duminică, 26 iunie 2011, 12:14)

    Bogan [anonim]

    oamenii astia (ponta, antonescu & co) chiar nu mai cunosc limita penibilului? cum pot sa iasa in public cu declaratii de genul asta? chiar ne considera pe toti atat de prosti?
    • +96 (110 voturi)    
      mai e putin.. (Duminică, 26 iunie 2011, 14:51)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui Bogan

      vor atinge limita aia in 2012 cand isi vor da seama ca sunt alegeri parlamentare, nu prezidentiale.
      • +17 (21 voturi)    
        Oare le spune cineva (Duminică, 26 iunie 2011, 18:28)

        Luk [utilizator] i-a raspuns lui pehash

        ca Basescu nu mai poate candida? =))

        Din fericire pentru noi toti, rusul si-a angajat niste tembeli.

        Oare a facut-o intamplator?
      • +6 (8 voturi)    
        din pacate le merge cu denigrarea (Luni, 27 iunie 2011, 9:47)

        georget [anonim] i-a raspuns lui pehash

        sunt judete rosii aprins, ca cel de unde ma trag ,Arges , unde se pare ca merge tactica aliantei de-jur-imprejur.
        Doamne ... mai da cu ploaie si soare sa se mai coaca o recolta de capsuni ca alternativa ar fi sa sap la KM de porumb, voluntar, si sa vin cu bani de acasa pentru aratura ca sa ii intretin pe astia..
        • -8 (12 voturi)    
          Nu-mi place, sincer nu le recomand (Luni, 27 iunie 2011, 10:29)

          Wizard of Oz [utilizator] i-a raspuns lui georget

          Sa incepi sa lupti cu armele adversarului este o tactica buna de multe ori, dar nu in cazul asta.
          Asa cred eu, dar poate ma insel.
          Basescu a introdus in politica Damboviteana mishtoul grobian ca stil, Boc si restul PDL l-au invatat su il practica permanent cu savoare.
          Postacii portocalii de aici sunt in delir cand este rost de un articol"cu opozitia" pentru ca intr-o frenezie colectiva sa se intreaca in invective, smecherii, mishtouri de mahala la adresa celor doi lideri (nu conteaza ca reprezinta niste partide mari, acum cu mult electorat de partea lor....).
          Iata si acum...178 de comentarii la ora la care scriu.
          Asta este electoratul PDL !
          Opozitia a ales sa intre si in mijlocul acestui electorat si sa-i ofere ce isi doreste...o sa reuseasca?
          Nu stiu, poate, dar ar fi pacat.
          Ce a facut Basescu este impardonabil, iata, a tras toata politica romaneasca in mocirla.
          Daca asa vor continua discutiile politice de acum inainte....
          "Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face" este zicala pe care as recomanda-o opozitiei.
          Da, mai bine lasam portocaliilor pe toti baietzii de cartier, ca electorat si pastram o decenta normala a discursului politic.
          Da, stiu ca electoratul romanesc este tot mai...jos ca educatie, stiu ca doar cu voturile intelectualilor nu se castiga alegeri, dar sa ne coboram la nivelul lui Basescu......nu prea imi place.
          Dar eu nu am acces la sondajele pe care le folosesc politicienii, sa dea Domnul sa faca bine ce fac!
          Oricum, nu va mai inflamati atat, cei doi vorbesc si ei ca voi, pentru voi, postacii oranj.
          • +6 (6 voturi)    
            toti credem ca suntem mai destepti decit altii (Luni, 27 iunie 2011, 11:28)

            georget [anonim] i-a raspuns lui Wizard of Oz

            Asa si este, suntem mai destepti decit altii si mai prosti decit altii . In medie suntem tot pe acolo cu totii.

            Sau te referi la poezia eminesciana cind zici intelectuali ...
          • +3 (7 voturi)    
            pentru wizard of Oz (Luni, 27 iunie 2011, 11:43)

            antonim [anonim] i-a raspuns lui Wizard of Oz

            Draga dom'le intelectual, evita penibilul de care dai dovada renuntand la astfel de comentarii sterile si triste. Si pentru ca simt ca e nevoie de cateva explicatii, amintesc doar ca nimic n-ar fi mai ne-la-locul-lui decat comentarii serioase pe fondul politicului actual din minunata noastra patrie; de asemenea, electoratul PDL, ala cu caterinca si mishtourile, e cel putin mult mai placut (daca nu si mult mai intelectual) decat alde matale astilalti!..Sper sa treaca de administratorul site-ului cmentariul asta pentru ca m-am straduit sa nu folosesc cuvintele din precedentul mesaj, mult mai nimerite pentru domnul vizat decat astea
            • -1 (5 voturi)    
              draga domunule, nu sunt intelectual (Luni, 27 iunie 2011, 12:04)

              georget [anonim] i-a raspuns lui antonim

              Banuiesc ca sunt cu intelectul la media dar clar nu sunt intelectual si nici macar nu imi este rusine.
              Daca imi permiti un sfat , incearca sa nu te enervezi ca nu e bine pt sanatate.
              Daca simti nevoie sa ma injuri, injura-ma ca date te abtii e mai rau pentru sanatatea ta.
    • +15 (19 voturi)    
      ...era cu lapte... (Duminică, 26 iunie 2011, 16:10)

      ahtepp [anonim] i-a raspuns lui Bogan

      ...sticla, era cu lapte, presedintele o pregatise din politete, pentru ei...dar nu mai stia unde a pus-o...sau
      poate o fi sterpelit-o vre-unul mai iute de mana...oare cine da mereu din maini...?! :)))

      ...iata ca ospitalitatea presedintelui nu a fost pretuita din cauza de...lipsa

      copiii, victoras si crinut, au plecat evident suparati ca nu si-au primit lapticul ...
      ( se mai intampla si la case mai mari, data viitoare incercati la casuta regala...au si pufarin )
    • -16 (22 voturi)    
      uita-te la BOC si dupa poti sa vorbesti (Duminică, 26 iunie 2011, 16:14)

      bogdan [anonim] i-a raspuns lui Bogan

      Hai sa fim seriosi toti in cunoastem pe Basescu, in plus tu faci parte din grupul portocaliu de ''postaci'' cum zice cineva care nu e PDL-ist ceva incepi:''cat de penibil'', cum se poate asa ceva''' Singurul lucru cert e acela ca e nevoie de schimbare.!
    • +14 (20 voturi)    
      RUSSIIINEEE! (Duminică, 26 iunie 2011, 16:56)

      Omu' de (la) serviciu [anonim] i-a raspuns lui Bogan

      Iar Ponta ascundea in buzunare hartia igienica si sapunurile furate de la WCul din Cotroceni, in timp ce Crinulet isi facea un suc (sau sprit; culoarea era indecisa) cu apa din vaza (era sa scriu din buda de la WC).
      Va spun eu. Eram acolo.
    • +14 (18 voturi)    
      ce doreste de fapt??? (Duminică, 26 iunie 2011, 18:35)

      acer [anonim] i-a raspuns lui Bogan

      ponta si antonescu nu pierd nici-o ocazie pt a puncta la capitolul penibil...doresc cu orice pret decredibilizarea presedintelui in speranta ca vor avea acces la putere...nu inteleg ca atata timp cat nu vin cu programe si solutii credibile si aplicabile accesul la ciolan e blocat pt ei...acum fac foamea in speranta ca vor avea castig de cauza...au ajuns la disperare daca au coborat nivelul discursului politic asa de jos...nu cu asemenea argumente se castiga puterea ci aratand ca stii ce sa faci cu ea
    • +20 (26 voturi)    
      Prosti, dar multi, duminica in Teleorman (Duminică, 26 iunie 2011, 21:28)

      Ritzi Pitzi [utilizator] i-a raspuns lui Bogan

      Din surse absolut sigure (participant convocat), astazi a fost o actiune de partid in Teleorman (lansare de program in agricultura) la care fiecare membru convocat a trebuit sa aduca alti 5 simpatizanti sau gura-casca, pentru a da imaginea unei mari adunari populare plina de sustinatori ai USL.

      Tinand cont de componenta demografica a judetului Teleorman, se poate explica foarte usor limbajul aproape trivial al d-lui Ponta la adresa d-lui Basescu. DACA NU VORBEA ASA, NU-L INTELEGEAU AUDITORII !
    • +22 (24 voturi)    
      !!!!!!! (Duminică, 26 iunie 2011, 22:18)

      Oana [anonim] i-a raspuns lui Bogan

      Mi-a placut ipoteza doamnei Tia Serbanescu si anume, Traian Basescu se uita in jos pentru a-l cauta pe ponta.
      • +8 (10 voturi)    
        Mai exista o ipoteaza! (Luni, 27 iunie 2011, 7:52)

        Constantin [anonim] i-a raspuns lui Oana

        Daca nu ma insel pe in timpul intalnirilor de la Cotroceni era zapuseala. Basescu putea sa caute pe jos sticla de apa minerala, nu?
    • +5 (9 voturi)    
      really, really (Luni, 27 iunie 2011, 8:20)

      gica pro [anonim] i-a raspuns lui Bogan

      nu, pe noi astia care detectam penibilul nu ne considera prosti. noi nu intram pur si simplu in electoratul lor. dar sunt oameni care pun botul la asemenea afirmatii.
      dar nu asta e important. amandoi joaca cartea basescu, incearca sa se "coboare" la nivelul omului de rand, dar daca n-ai talent mai bine incerci sa fii tu insuti. daca a mai ramas ceva in ei insisi de aratat. lui base jocul i se potriveste de minune: ca dovada poate spune orice prostii, lumea il intelege pana la urna. asta e, asta e basescu... exact ce isi doreste.
      iar puberii astia doi nu inteleg ca joaca cu armele adversarului, pe terenul adversarului, doar ca au gresit meciul.
    • -3 (11 voturi)    
      uite cine vorbeste de penibil (Luni, 27 iunie 2011, 8:36)

      uite cine vorbeste de penibil [anonim] i-a raspuns lui Bogan

      Chiar nu va e jena sa vorbiti de penibil cand Basescu este un penibil in persoana? Nu credeam ca penibilul presedintelui o sa fie aparat de cineva? Multi chiar intreaba, oare era beat presedintele in emisiunea de pe 10TV? Sa imi raspunda astia care se dau oameni de serviciu, sau atat de iubitori de penibil....
      Sa iti fie rusine domnule presedinte si sincer nu credeam ca dupa ce te-am votat am sa regret atat de tare!!!
    • -3 (3 voturi)    
      oh really? (Luni, 27 iunie 2011, 9:50)

      dee [anonim] i-a raspuns lui Bogan

      Pai... de ce crezi tu ca ne considera prosti?
  • +90 (102 voturi)    
    sare vreun deontolog (Duminică, 26 iunie 2011, 12:16)

    buha [utilizator]

    acum sare vreun deontolog la enormitatile astor doi covni?
    asa credeam si eu, n-are nimeni treaba cu onoare sau cu principiile, principiile lor sunt unul singur: jos Basescu!
  • -46 (74 voturi)    
    suburban (Duminică, 26 iunie 2011, 12:18)

    cip [anonim]

    din pacate multi dintre noi nu ne regasim in grobianismul politicienilor. politica de mistocareala gen basescu, oprescu, antonescu, ponta......incepe sa mi fie dor de iliescu cu a sa limba de lemn...din pacate...rusine...eu la alegeri nu ma duc...nu e nici o diferenta...si o sa fie multi ca mine...din pacate
  • -88 (106 voturi)    
    dreptate (Duminică, 26 iunie 2011, 12:19)

    guru [anonim]

    Liderii opozitiei au dreptate,au spus un lucru stiut deja de toata lumea.Nu poti conduce o tara in asemenea hal.Trebuie organizate urgent alegeri anticipate parlamentare si mai ales prezidentiale.Sa ne fereasca Dumnezeu insa de dictatura.
    • +8 (10 voturi)    
      Ai dreptate (Duminică, 26 iunie 2011, 16:29)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui guru

      Sa ne fereasca Dumnezeu de dictaura prostilor.
      • -1 (3 voturi)    
        Dictatura prostilor? (Luni, 27 iunie 2011, 7:55)

        Constantin [anonim] i-a raspuns lui Un roman anonim

        Ca sa poti impune o dictatura trebuie sa fii al naibi de destept. Cand e un prost in fruntea tarii fiecare face ce vrea si, deci, suntem mai liberi si mai aproape de democratie.
      • -2 (6 voturi)    
        Pai... (Luni, 27 iunie 2011, 8:01)

        dante [anonim] i-a raspuns lui Un roman anonim

        asta avem. Din pacate.
        Si nu numai in politica. Oriunde te-ai uita in jurul tau e identic (chiar si in comentariile masei de postaci) Numai socitatea, in ansamblul ei, poate schimba ceva. Drumul pare insa lung...
    • +5 (7 voturi)    
      gura bate guru (Duminică, 26 iunie 2011, 16:34)

      Socrates [anonim] i-a raspuns lui guru

      fara alte comentarii
    • +10 (16 voturi)    
      Obsesii usl-ase (Duminică, 26 iunie 2011, 17:03)

      Demetra [utilizator] i-a raspuns lui guru

      "Romanii sunt tarani si umbla beti in majoritatea timpului, producand grave accidente" - Il Giornale-24 iunie 2011. Este adevarat? Tu care le stii pe toate si care n-ai gustat un pahar de vin in viata ta,esti , probabil,de acord, ceea ce este o prostie.
      Si eu am auzit ca Chiul Antonescu arde cate o sticla de vodca in fiecare seara, de aceea nu se poate trezi dimineata. Treaba lui, daca nu-mi baga mana in buzunar ca sa-i platesc salariul de parlamentar chiulangiu. Cat despre alegei, vrabia malai viseaza.
    • +8 (12 voturi)    
      Delirul lui Ponta... (Duminică, 26 iunie 2011, 17:55)

      Oricum, tu n-ai! [anonim] i-a raspuns lui guru

      Gurule, pe ce lume traiesti? Nu-ti dai seama ce imbecilitati pot sa debiteze cei doi, (tusea si junghiul), ca si tine, dealtfel? Trebuie sa fii ori orb, ori indoctrinat pana la stalin si-napoi, ca sa poti sa le dai dreptate. Dar de... ce se poate spune cand exista, din pacate pentru tara asta, prea multi oameni care gandesc astfel...Astia ca voi, indoctrinatii uslasi si cei fara o farama de ratiune, trag Romania inapoi!
    • +3 (5 voturi)    
      ? ? ? (Duminică, 26 iunie 2011, 18:07)

      banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui guru

      SI TU SUSTII CAI PARLAMENTUL ILEGITIM !
    • +10 (14 voturi)    
      Mai Guru (Duminică, 26 iunie 2011, 18:30)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui guru

      spune-i lui Voiculescu sa-si caute, in continuare, dreptatea la CEDO :))

      P.S. Poate ne spui de ce trebuie organizate URGENT alegeri?! Antonescu, Ponta, Iliescu si Voiculescu vor miscari de strada: vrei sa-i incurcam pe cei 4 mari?

      =))
    • +18 (22 voturi)    
      Si cum ar fi mai bine...ca la greci? (Duminică, 26 iunie 2011, 21:24)

      Gigi Berlogea [anonim] i-a raspuns lui guru

      Asa este stimabile! Tara este condusa in ultimul hal! Cu crestere economica, cu sfarsit de criza, cu eficientizarea sectorului bugetar (apropo ..lucrezi la stat?). Nu sintem ca Grecia, nici macar ca Islanda, Portugalia sau Irlanda, Spania acolo macar! Din pacate nu sint pomeni electorale...deocamdata. Apropo, cum i-ai votat pe Chucky&Mickey Mouse, pe galeti de malai sau sticle de ulei?
  • +71 (79 voturi)    
    mi-este scarba de tipu' asta (Duminică, 26 iunie 2011, 12:22)

    ics [anonim]

    punct.

    ps: nici nu vreau sa ii pronunt numele
  • +94 (106 voturi)    
    gogoase...!!! (Duminică, 26 iunie 2011, 12:22)

    burebista58 [utilizator]

    Mai bine betiv,decat prostanac ,lingau,tradator de neam si tara...!!!
    • +12 (14 voturi)    
      corect (Duminică, 26 iunie 2011, 15:38)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui burebista58

      betia trece ;)
      • +4 (4 voturi)    
        d eacord...!!! (Luni, 27 iunie 2011, 11:04)

        burebista58 [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

        ...corect...!!!
    • +18 (20 voturi)    
      stii ce zice proverbul (Duminică, 26 iunie 2011, 16:33)

      danandreipaval [utilizator] i-a raspuns lui burebista58

      sau chiar versurile unui cantec:
      "din betie eu ma trezesc dar tu din prostie nu" Asa si cu Poanta si Crinut.
  • +95 (103 voturi)    
    2 mascarici (Duminică, 26 iunie 2011, 12:22)

    Adriana [anonim]

    Intamplator am auzit discursul celor 2 pe buna dreptate imaturi.Discursul fara esenta doar barfe si insiruiri de injurii...................ma intrebi!?...................oare cine mai are incredere in ei.Ma asteptam sa spuna ceva pentru interes national dar pentru ei doar sa ajunga la putere conteaza iar existenta Domnului Presedinta le-a sters intelectul .Pacat ,imi pare rau ca mandatul presedintelui se va incheia iar tara asta va ajunge iar in mana borfasilori
    • +10 (12 voturi)    
      iti dai seama (Duminică, 26 iunie 2011, 15:39)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Adriana

      ca ASTA cerea presedintelui sa se scuze pentru ce a spus despre "rege"? (fie vorba intre noi, ala numa' rege nu e...)
    • +6 (10 voturi)    
      work smart (Duminică, 26 iunie 2011, 16:18)

      continuum [anonim] i-a raspuns lui Adriana

      mascarici , mascarici dar nu se opresc si persistenta este cheia succesului mai ales la cei fara opinii foarte bine conturate.ideea este ce mai putem face noi sa urnim caruta din santul unde se pare ca au proptit-o cei cu "NU" .
  • +88 (92 voturi)    
    Vai noua (Duminică, 26 iunie 2011, 12:26)

    Nicolae [anonim]

    Daca acestia sunt oamenii politici care conduc Romania si oamenii politici care vor sa conduca (si, din pacate, vor conduce) Romania, vai noua !
    • +1 (5 voturi)    
      eu cred ca te inseli ca vor conduce. (Duminică, 26 iunie 2011, 16:51)

      misescu [utilizator] i-a raspuns lui Nicolae

      dar poate te bazezi tu pe ceva, sa ne spui si noua...
  • +109 (111 voturi)    
    Programul USL e clar!!! (Duminică, 26 iunie 2011, 12:27)

    mircea [anonim]

    Acesti 2 indivizi nu au nici un program. Nu au cu ce oferta sa vina in fata oamenilor..si atunci, ca sa spuna ceva tipa toata ziua: "Jos Basescu"! Faza cu sticla e o gluma cam de clasa a 5-a...de nivelul lui Ponta! Chiar si beat, Basescu gandeste mai bine dacat Crin si Ponta la un loc!!!
    • +75 (79 voturi)    
      corect (Duminică, 26 iunie 2011, 15:09)

      mihai b [anonim] i-a raspuns lui mircea

      USL nu a avut niciodata nimic..nimic oficial..doar din gura..ei NU vor sa ajute tara.. ei vor decat ciolanul!
      USL prosteste lumea... ca vor da 1 milion de locuri.. de ce nu le dau acum? daca le au?
      Un partid in opozitie ajuta...ca sa castige..nu vorbeste degeraba.. sau cere in schimb!
      USL ofera numai daca populatia ii ajuta si-i voteaza..daca nu..nu dau nimic populatiei..
      • -2 (2 voturi)    
        tot cu (Luni, 27 iunie 2011, 11:55)

        nahir [utilizator] i-a raspuns lui mihai b

        un milion de locuri de munca se lauda si carpa kgb-ista la alegerile din 2000, ca deh, nu l-a durut gura cum nici pe bamblecii astia nu-i doare.
    • -6 (10 voturi)    
      ponta base si bautura (Luni, 27 iunie 2011, 7:56)

      giulesteanu [anonim] i-a raspuns lui mircea

      ptr mircea
      Bravo domnule, ai constatat ca ''astia doi'' nu au niciun program! Spune-ne insa si noua ce program are PDL-ul in afara de ce ii trasneste prin cap marinarului? Saracirea populatiei,invrajbirea generala e program valabil izvort din mintea unui matur om politic ? Sii care o fi ala ca BOC nu e matur e papagl,flutur e cu oile pe culmi, Spanu, Toader, Oltean & co or avea ceva programe ? Eu cred ca singura or preocupaare in materie de privirea de perspectiva este acumularea de bogatie, distrugerea a orcarei initative venite din partea opozitiei, oamenilor de afaceri, societatii civile.
      Iar chestia cu bautura ce saa mai vorbim ? Basescu o are din vasta leganare a vaporului.
  • +60 (64 voturi)    
    puerilisme a la Ponta (Duminică, 26 iunie 2011, 12:27)

    leeloo2 [utilizator]

    ...
  • +81 (85 voturi)    
    Vai de capul nostru ! (Duminică, 26 iunie 2011, 12:28)

    Grasu [anonim]

    Daca astia doi vorbesc asa de presedintele tarii, indiferent de numele lui, atunci putem sa emigram a doua zi dupa ce acestia vor ajunge la putere.Ei vorbesc de limbajul presedintelui, dar amandoi au un limbaj care pana si pe Vadim l-ar face invidios.Inca o data se confirma ce zicea presedintele ca sunt imaturi din punct de vedere politic, iar eu spun ca sunt si imaturi din punct de vedere varstei s al gandiri care un pic lipseste.
  • +81 (83 voturi)    
    cam nesi' (Duminică, 26 iunie 2011, 12:31)

    Lucian* [utilizator]

    Ceea ce ma deranjeaza in mod special la politicienii nostri este ca habar n-au sa fie niste modele de urmat sau macar sa dea impresia de decenta. Adevarul este ca si pentru ei aceste modele au lipsit. Partea proasta este ca ei l-au lansat pe Becali si pe toti ceilalti care dau tonul cantecului comportamentului grobian si atacurilor la persoana.
    In general discursurile sunt grobiane cu tot felul de atacuri sub centura si evitand subiectele care sunt cu adevarat importante pentru mersul acestei tari.
    Nu ma intereseaza ca un politician este alcoolic atat timp cat isi face treaba bine.
    Churchill a fost atat alcoolic cat si dependent de amfetamine si a reusit sa duca al doilea razboi la final.
    Faptul ca ii pui impreuna pe Basescu si Udrea impreuna fara sa ai cea mai mica dovada (pt ca n-au!) dovedeste cat de jos se coboara oamenii doar pt a spune ceva.
    Inteleg ca acest stil vine de la training-ul lui Finkelstein pt PSD tocmai din timpul lui Nastase si Iliescu, dar totusi, credeti ca avem nevoie de elemente de campanie electorala americana (scursuri) in Romania?
    Basescu va pleca probabil complet din politica la terminarea mandatului si asta este. O sa aruncati vina pe el pt tot ce este in tara acum?
    Agricultura a fost facuta praf tocmai din timpul de cand PSD se chema PDSR si nimeni nu a facut nimic ca sa o revitalizeze.
    Pt mine atacul la persoana in politica este doar dovada ca nimeni nu are nimic de zis dar vrea sa se auda zicand ceva scandalos ca sa impresioneze.
    Slab!
  • +81 (83 voturi)    
    Nesimtire (Duminică, 26 iunie 2011, 12:31)

    eu [anonim]

    Ma intreb pana unde poate ajunge nesimtirea acestui om? Chiar nu are nimic cu care sa lupte a.i. sa foloseasca, in mai toate interventiile, jigniri la adresa presedintelui tarii? Oricum ar fi el, bun sau rau, e presedintele romaniei, ales prin vot liber al romanilor care au vrut sa-si exercite dreptul la vot.

    Nu stiu cine ar trebui sa faca parte din clasa politica a romaniei, insa stiu cine nu: ponta, antonescu, iliescu, felix.
    • +11 (13 voturi)    
      >>>>>>>>>>>> (Duminică, 26 iunie 2011, 20:26)

      Invincible [utilizator] i-a raspuns lui eu

      mai mult e vorba de disperare.
  • +75 (77 voturi)    
    Dl Victor Ponta (Duminică, 26 iunie 2011, 12:32)

    ana [anonim]

    Mi se pare innacceptatbil ca un lider politic sa se exprime intr o maniera atat de ireverentioasa la adresa presedintelui tarii pe care isi doreste sa o modernizeze. Lipsa completa de respect fata de aceasta instituitie a statului demonstreaza, pe langa infatuare politica si necunoastere a unor norme de conduita politica ( cred ca se numeste fair play si este un concept universal valabil indiferent de jocul pe care il practici ), si o lipsa de educatie ( ma gandesc la cei 7 ani consacrati educatiei primare ).
    Stiu ca pentru nici un politician, cei 10 sau 20 sau 100 de mii de cetateni civilizati nu conteaza ( desi, uneori, numarul acesta poate schimba dramatic situatia ), dar, totusi persoanele de bun simt inca mai traiesc si in Romania. Chiar nu trebuie sa fii fan al dlui presedinte Traian Basescu ca sa poti pastra un ton civilizat. Va multumesc
  • +64 (66 voturi)    
    Y (Duminică, 26 iunie 2011, 12:32)

    X [anonim]

    Imi place ca nu a comentat nimeni acest articol. E atat de lipsit de seriozitate si de substanta ceea ce a declarat Ponta, incat nici macar un comentariu nu merita!
  • +54 (56 voturi)    
    Comentarii victor ponta (Duminică, 26 iunie 2011, 12:34)

    Ilie [anonim]

    Mitocania si proasta crestere cauzata din lipsa crasa a "celor 7 ani" a lidrului urmasilor bolsevici nu se dezminte si chiar se accentueaza pe zi ce trece.
    Cum este posibil ca un politician ce reprezinta o parte a acestui electorat sa se dedea la injurii, mitocanii ca cel mai de jos...mahalagiu din Ferentari?
    Ce exemplu reprezinta pentru cei ce l-au ales?
    Sa fie mitocani?
    Sa jigneasca defectele fizice ale oamenilor?
    Sa-si mareasca averea in mod fraudulos eludand legea?
    Sa calce pe "cadavre" urmand politica bosevica ca sa-si atinga scopul?
    Oare unde sunt politicienii care mai au in crezul lor:
    -Patriotismul
    -Dragostea de tara
    -Dreptate si cinste
    -Coloana vertebrala
    -Politica spre binele poporului si nu pentru buzunarele loor propii
    Unde esti tu Tepes Doamne....
  • +63 (65 voturi)    
    jenant (Duminică, 26 iunie 2011, 12:35)

    alex [anonim]

    e totusi presedintele tarii; este inadmisibil un asemenea limbaj. politicienii de ***** din noua generatie.
  • +61 (63 voturi)    
    copil (Duminică, 26 iunie 2011, 12:35)

    RoMaLeS [utilizator]

    lipsa sa de respect si aroganza o sa-l faca sa fie doar un catel si nu un conducator de partid, ar face mai bine sa se ia de mana cu Antonescu si sa zboare spre vreo insula prin Pacific (pe banii lui Patriciu, pardon... ai nostri!) . Basescu? inca nu are un rival asa de temut deci.... respect.
  • +52 (54 voturi)    
    Urat din partea ta (Duminică, 26 iunie 2011, 12:37)

    Marius Ogrean [anonim]

    Vezi-ti de lungul nasului, mai Ponta!
  • +62 (64 voturi)    
    e distractiv poanta asta:)) (Duminică, 26 iunie 2011, 12:38)

    sucaa [utilizator]

    pai din 2000 va tot chinuiti sa-l terminati politic. de cand era primar ii tot faceati dosare :)
    o sa va laudati ca i-ati inchieait cariera politica cand o sa dea o petrecere la care se retrage din politica si va invita si pe voi :)
    voi nici in 2 nu ii faceti fata. va trimite la colt ori de cate ori are prilejul. si vreti sa-l trimite-ti la pensie?
    scheunatul vostru este patetic.

    apropo, de ce aduna sticla pe jos? ti-a scapat paharul din mana cand te-a facut una cu pamantul?:)))

    pontacule, ai noroc ca media iq-ului in Romania este cu 2 cifre si d-aia aia succes. intr-o orice alta tara europeana erai ala de aducea cafelele politicienilor adevarati. nu stii decat sa spui nu si jos basescu. in rest te trezisi monarhist peste noapte. cat de ipocrit mai poti sa fi?
  • +56 (58 voturi)    
    ma bucur pentru voi Pontaci si Crinesti (Duminică, 26 iunie 2011, 12:40)

    ponatanici [anonim]

    E vai de branza voastra daca nu ati reusit sa invingeti acest jalnic presedinte, in opinia voastra.
    Ce putin dupa ce ati luat nana trebuia sa respecatti castigatorul.
    In state daca faceati asa ceva, vo luati urat. Presedintele e presedinte , orice ar fi. Dar na la noi e dictatura si de aia faceti ce faceti. Din puntul meu de vedere o sa il votez si pe regele tiganilor numai sa nu ajungeti voi sus. Numa bine , din parti va doresc.
  • +53 (55 voturi)    
    ha ha (Duminică, 26 iunie 2011, 12:40)

    dan [anonim]

    vai de capul lui ,asta vrea sa conduca o tara?poate vreo banda prin ferentari cel mult
  • +48 (50 voturi)    
    :) (Duminică, 26 iunie 2011, 12:45)

    dum_i [utilizator]

    Asta e tipul de afirmatie a la simona sensual, adica..spune mai multe despre cel care o face decat despre subiectul ei.

    In rest..ce sa zic...daca asta vrea sa fie premierul Romaniei in 2012...asta o sa spuna multe si depre locuitorii tarii...
  • +47 (49 voturi)    
    mi-e si scarba cand vad (Duminică, 26 iunie 2011, 12:47)

    kalu [anonim]

    ce spui domnule ponta. Frizezi penibilul stupid, si asta pentru ca vrei prin orice mijloace sa te faci auzit. Sincer, sunt sigur ca asta este nivelul tau intelectual maxim. Nu ai nici un viitor politic si esti compromis moral.
  • +53 (55 voturi)    
    ponta (Duminică, 26 iunie 2011, 12:49)

    ana [anonim]

    asta e chiar tembel turbeaza de furie din cauza ca basescu l-a gratulat ca imatur incompetent ceea ce este adevarat.
  • +48 (50 voturi)    
    asistăm la competiţia vulgarităţii (Duminică, 26 iunie 2011, 12:50)

    ro [anonim]

    între Ponta şi Antonescu

    (şi nu, Băsescu nu e vulgar)
  • +46 (48 voturi)    
    Jenant (Duminică, 26 iunie 2011, 12:57)

    dj bruno [utilizator]

    Jenant discurs pentru un politician!
  • +34 (36 voturi)    
    telorman (Duminică, 26 iunie 2011, 12:57)

    anonim [anonim]

    teribil discurs !1

    asa ia frecat ridichea si lui dragnea !!

    sa-u mai primeste o masina de raliu
  • +43 (45 voturi)    
    de poante ne-am saturat! (Duminică, 26 iunie 2011, 13:00)

    qaz [anonim]

    De tine suntem satui pana peste cap - nu esti un politician adevarat - ci doar unul de scandal.
    • +18 (20 voturi)    
      din pacate (Duminică, 26 iunie 2011, 18:41)

      banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui qaz

      nici de scandal nu e bun.
  • +26 (28 voturi)    
    se referea la regina mamă elena, nu? (Duminică, 26 iunie 2011, 13:00)

    nedormitul [anonim]

    "a existat si un Carol al II-lea cu Elena lui, si un Ceausescu cu Elena lui, exista si un Basescu cu Elena lui".

    http://ro.wikipedia.org/wiki/Regina_mamă,_Elena
  • +49 (51 voturi)    
    Halal politician , halal procuror (Duminică, 26 iunie 2011, 13:01)

    FLORIO [utilizator]

    Cu un asa limbaj si idei s-a coborat deja sub nivelul de cartier ca sa nu-i zic cel de cocalari. Probabil ca asa il invata cei de rasarit sa insulte. Degeaba ne uitam noi la Moldova ca nu scapa de raia rosie ca si noi nu putem scapa la randul nostru. Poporul roman la ora actuala e haituit in toata regula in primul rand de unguri si dupa aia de comunisti,moguli si de aia ca Vantu&Co.
  • +38 (40 voturi)    
    fan al nici unuia (Duminică, 26 iunie 2011, 13:04)

    calin [anonim]

    politician inseamna sa vorbesti fara rost 90% din timp.
    cei 2 din articol confirma aceasta pt ca sunt niste oameni fara nimic de spus care scot numai tampenii ca sa para inteligenti in ochii oamenilor de rand.
    ponta a mai aratat cat de prost poate sa fie la interviuri directe, iar daca "sticla de pe jos" e cireasca lui de pe tort, vai si amar de copilu' ala.
    copiii astia doi (crin si victor) nu fac altceva decat sa critice presedintia. 22mil de oameni fac deja asta, ei doi sa faca altceva
    • +19 (21 voturi)    
      ei doi sa faca altceva? (Duminică, 26 iunie 2011, 18:44)

      banateanul. [utilizator] i-a raspuns lui calin

      da mas bucura daca ar parasi cat mai repede politica!
  • +44 (46 voturi)    
    bun simt (Duminică, 26 iunie 2011, 13:06)

    george [anonim]

    D-le Ponta,in afara faptului ca vorbesti numai prostii,mai esti si lipsit de del mai elemntar lucru pe care trebuie sa-l aiba un om:civilizatie.Presedintele Basescu asa cum este cu bune si cu rele este inca presedintele in exercitiu al Romaniei.Putin respect nu ti-ar strica nici tie si nici multor altii care balacaresc pe site-uri.
  • +33 (35 voturi)    
    Ce sa le ceri (Duminică, 26 iunie 2011, 13:09)

    Zummm [utilizator]

    Ei abereaza noi tot nu scapam de ei si tot asa...
  • +38 (40 voturi)    
    ponta=nulitate (Duminică, 26 iunie 2011, 13:12)

    diasporeanul [anonim]

    Victor Ponta s-a referit la faptul ca "a existat si un Carol al II-lea cu Elena lui, si un Ceausescu cu Elena lui, exista si un Basescu cu Elena lui"

    Victor Ponta nu va exista de loc...este o nulitate.
  • +35 (37 voturi)    
    cei doi (Duminică, 26 iunie 2011, 13:13)

    marina [anonim]

    Ei sunt cei care critica ? Nu se uita in ograda lor ?
  • +42 (44 voturi)    
    De aia (Duminică, 26 iunie 2011, 13:15)

    k [anonim]

    ..n-are ursu' coada, Victoras. "Discursuri" pe "un ton foarte dur" de genul celei de mai sus se gasesc din belsug intre blocuri, nu esti primul si nu vei fi nici ultimul (il ai pe Crin, deci sunteti doi). Din pacate sunteti incapabili sa dati SOLUTII (nu critici, nu gica contra, nu "mor cu ala de gat"). Cautati in dictionar ce e aia o SOLUTIE, ca de vreo douazeci si ceva de ani confundati promisiunile, injuriile si vorbele goale cu ceea ce avem cu adevarat nevoie, adica o SOLUTIE. Aveai o sansa, erai tinerel si ai fi putut fi diferit, dar te-a tras in jos noroiul pe care te cocotzasesi sau poate ai fost facut de la inceput din noroi, nu se stie. Pune mana si construieste ceva din nimic, ca sa intelegi diferenta dintre mocirla in care te scalzi si realitatile tarii de care te lauzi ca iti pasa. Daca nu vei intelege, nu imi fac griji, o sa dispari si tu curand cum au disparut alte muste care s-au inghesuit sa ne conduca.
  • +40 (42 voturi)    
    Mahala (Duminică, 26 iunie 2011, 13:17)

    daniel [anonim]

    Esti cel mai prost presedinte pe care l-a avut psd pana acum si nici cei dinaintea ta nu se ridicau la un nivel foarte inalt...
  • +39 (41 voturi)    
    Ponta (Duminică, 26 iunie 2011, 13:25)

    Mihai Atanasoaei [anonim]

    Cand orice alt argument rational si de bun simt inceteaza sa mai existe, arma stim noi cui este atacul personal, furibund, patimas. Inteleg de ce Presedintele l-a caracterizat drept imatur politic pe dl Ponta: declaratiile sale de azi o arata cu varf si indesat. Daca dl Ponta incearca sa arate ca poate vorbi smechereste ca cei mari, ei bine, a dat gres lamentabil in dorinta sa de a fi smecheros. Nu I-a iesit. Nu are feeling politic, fler nici vorba iar la capitolul poante sta prost.
  • +42 (44 voturi)    
    mojicii "marca Ponta" (Duminică, 26 iunie 2011, 13:25)

    agora [anonim]

    Cat de jos mai cobori domnule Ponta??
  • +29 (31 voturi)    
    ponta are crini (Duminică, 26 iunie 2011, 13:27)

    Dan [anonim]

    si declaratiile astea il plaseaza unde? sub base care e si el jos, deci cum sa fie?
  • +35 (37 voturi)    
    ponta-viitorul tarii (Duminică, 26 iunie 2011, 13:27)

    dany [anonim]

    Stiam mai de mult timp ca <ponta> e un baiat necopt la minte, ingamfat si needucat, dar nu stiam ca e si badaran. Asemenea indivizi vor sa ne conduca? Vai de noi... Nu sunt basescian si nici pdl-ist, dar detest prostia, mai ales cand vine de la cineva care ar trebui sa fie model. Tara sta chiar nu mai are valori???
  • +37 (39 voturi)    
    Victor Ponta! (Duminică, 26 iunie 2011, 13:29)

    adrian88000 [utilizator]

    De unde stii tu ce cauta Basescu pe jos? Ai simtit nevoia acuta sa tragi o dusca ai furat sticla lui Basescu cand te-ai dus la el cu pretextul ca ii dai niste hartii? Iar te-ai pacalit singur , nefericitule. Era apa plata in stica.
  • +38 (40 voturi)    
    doamne (Duminică, 26 iunie 2011, 13:30)

    Ana [anonim]

    Ponta se comportă ca un huligan. Vorbeşte ca un huligan. Presa şi mogulizoarele se fac că nu observă. Păcat, oameni buni, dacă aţi fi mai exigenţi, aţi avea altel de politicieni!
  • +35 (37 voturi)    
    Incredibil (Duminică, 26 iunie 2011, 13:33)

    Gogu R. [anonim]

    Este absolut incredibil de ce sunt in stare lichelele uslase (Adunatura Socialista Conservatoare Liberala Republicana si Monarhista). Nu credeam ca se va ajunge vreodata la asa ceva in politica romaneasca.
    Sa speram ca nu vor accede vreodata la putere!
  • +29 (31 voturi)    
    Stire... (Duminică, 26 iunie 2011, 13:34)

    Mih. [utilizator]

    ...de tabloid-politic.
    Tablo-talibanoizii Crin si Ponta : nu v-ati saturat de ei?
  • +30 (32 voturi)    
    Copilotul. (Duminică, 26 iunie 2011, 13:36)

    Gogu [anonim]

    Ce remarca inteligenta! Cata maturitate!
  • -41 (43 voturi)    
    Ei si? (Duminică, 26 iunie 2011, 13:37)

    afranuis [anonim]

    Mai Victore, nu vad de ce te superi tu ca domnul Presedinte isi cauta sticla. A fost marinar, s-a invatat cu singuratatea de cusa lunga , cu bauturile fine si ca sfetnic si-a ales ce-i place.
    Victor draga , sufletul domnului Basescu este foarte incarcat de suferinta si neimpliniri, hegemonul din el are vechi radacini, neimplinirile il ard, gindurile ca dupa plecarea din functie va fi o mare povara pentru el , fice, averii, frate , politica. Pai dupa atitea razbunari pe toata lumea , inclusiv ai lui, crezi ca Leana , si manechina o sa-l protejeze. Ce-a mai mare marsavie pe lumea aste este tradarea , si omul acesta stie ce a spus Isus.
    Cum va fii cind politistii il vor pune sa sufle in tester, cind servicile vor reveni democratic in slujba tarii si vor iesii multe la iveala, cum este sa nu dormi si sa ai halucinatii?
    Nu este usor Victore, daca medicamentele nu mai au efect , inseamna ca doar Wischiy este remediul , intelege acest comportamnent ma-i omule. Cind lovesti in presa, constitutie, pensionari, profesori si invatamint, medici, armata, politie, functionari, mame, copi....., Ce nu a fost calcat si injosit de acest om prin Bocul lui defect? Ce vor face ei ca oameni in Romania dupa ce nu vor mai fi .... Berceanu, Videanu, Udrea, Roberta...latrai din televiziune care incerca sa -i sustina .... cum vor fi tratati de cei care-i injura si acum .
    Au distrus mindria nationala , mindria de a fi roman, s-a inhaitat cu tigani si face jocul periculos al UDMR-lui care nu este partid, care a cerut doar autonomie culturala si acum are pretentii sa se organizeze tara pomenind de Trianon, nesupunere, arme.. La bagat in calafat pina si pe Rege, asta a pus capac la toate si a scos in evidenta ce calitate umana jace in el .
    Victore, omul asta se va sinucide si cu siguranta ca-i este din ce in ce mai greu sa suporte singuratatea si izolarea ca om si politician in care se afla , asa ca sticla purtataoare de continut este salvarea care-l poarta prin visurile victorilor lui.
    • +10 (12 voturi)    
      somnul ratiunii (Duminică, 26 iunie 2011, 16:53)

      Socrates [anonim] i-a raspuns lui afranuis

      "Nu este usor Victore, daca medicamentele nu mai au efect "
      E trista situatia in care ai ajuns, dar nu-ti pierde sperantele, medicina moderna face minuni.
      Ce nu poate sa faca e sa-ti repare gramatica...
  • +44 (46 voturi)    
    Barfa si jicniri la nivel inalt. (Duminică, 26 iunie 2011, 13:42)

    ion roata [anonim]

    Varsta pe care o am respectiv 79 de ani si faptul ca am trecut prin multe in aceasta viata imi dau seama ca ne aflam intr-o perioada trista a existentei noastre.Am ajuns ca sa nu neai respectam ca oameni si nu ca conducatori de tara sau de partide.
    Consider gestul si afirmatiile celor doi trantori Ponta si Antonescu ajunsi in fruntea unor partid de esenta neocomunista respectiv de esenta istorico-comunista sa barfeasca si sa jicneasca intr-un mod incalificabil pe seful statului si aceasta numai pentru faptul ca au opinii separate,este regretabil.
    Sa sti mai Ponta si mai Antonescu ca si Basescu si sergiu Nicolaescu ca si alti milioane de romani pentruca regele Mihai inconjurat de cativa tradatori taranisti,liberali si comunisti au tradat interesele Romaniei prin actul de la 23 august.
    In urma acstui fapt milioane de oameni au fost condamnati si intemnitati in inchisori.Tatal meu a fost unul dintre ei.Regele Mihai a fost decorat de catre Stalin cu cele mai inalte ordin sovietice ca si americani care l-au ajutat si ne au aruncat in stapanirea rusilor.Nu prea sunteti patrioti si nu cunoasteti situatia tragica in care a fost aruncata Romania prin actul de la 23 august si prin abdicarea din 1947.
    • +8 (10 voturi)    
      Felicitari Domnule Ion Roata (Duminică, 26 iunie 2011, 21:14)

      o voce [anonim] i-a raspuns lui ion roata

      Va multumesc pentru faptul ca la varsta Dumneavoastra inca va implicati in ceea ce se intampla in jurul nostru, ca si maniera in care o faceti. Va asigur de respectul meu neconditionat.
      Va multumesc pentru ceea ce faceti; nu va opriti, nu va lasati cuprins de dezamagire in fata unor manifestari parazite care nu ne caracterizeaza pe noi ca popor, sunt doar niste accidente nefericite in drumul pe care trebuie sa-l parcurgem pentru a redeveni ceea ce meritam sa fim,
      Faptul ca un procuror facut ''la apelul de seara'' impreuna cu un profesoras repetent sunt acolo unde sunt pentru o zi este irelevant, credeti-ma.
      Referitor la subiectul abordat de Dumneavoastra, amintiti-va de cantecul regretatului Florian Pitis: ''vinovatii fara vina, cer sa se faca lumina''. Aceasta lumina va veni mai devreme sau mai tarziu cu certitudine, nu pot opri niste ''neica nimeni'' mersul ireversibil al istoriei.
      Cu deosebit respect,
  • +34 (36 voturi)    
    Limbaj suburban... (Duminică, 26 iunie 2011, 13:42)

    suca [anonim]

    Vai de mine ce limbaj si ce atitudine! Asta e presedinte de partid si ar vrea sa fie si presedinte de tara ??? Vai de tara asta cand o sa fie condusa de asemenea lichele nevertebrate. Cred ca si shacalii is mai cu bun simt decat acest individ. Face de rusine pe ce-i pe care-i reprezinta.
    E greu sa exprim in cuvinte repulsia fata de un asemenea specinen ! Si daca merg in genunchi la vot, merg doar sa votez IMPOTRIVA unui asemenea jegos si a gastii pe care o reprezinta !
    RUSINE!!!
  • +34 (36 voturi)    
    USL=PCR (Duminică, 26 iunie 2011, 13:45)

    danali [anonim]

    Acest ponta ar trebui arestat pe loc pentru instigare.In curind o sa se ajunga la crime ,jafuri si alte nenorociri numai din cauza acestor iresponsabili ponta ,antonescu(porumbacu),ilici ,nascase(fara oua)si altor iresponsabili care imbirliga populatia si asa saracita de catre ei.UN SINCER HUO USL SI NAPIRCILOR ROSII.
  • +34 (36 voturi)    
    Ce limbaj! (Duminică, 26 iunie 2011, 13:48)

    Dakota [utilizator]

    Pana una alta Basescu e presedintele ales al poporului!
    Sa vorbesti asa de presedintele unei tari pe care milioane l-au votat, pana la urma, insemna sa ai totala lipsa de respect fata de oamenii care l-au votata!
    Ponta e un mic catelus disperat sa ajunga chiar el la Cotroceni, ceea ce eu sper sa nu se intample!
  • +31 (33 voturi)    
    poanta (Duminică, 26 iunie 2011, 13:49)

    Tom Macaragiu [anonim]

    victoras este un demagog de prima mana, un individ ce se zbate in propria neputinta si pentru ca nu are nicio idee despre ce ar trebui sa faca el in opozitie... se opune si spumega prin targurile imbibate in miros de mititei si bere ieftina.
    neputinta si nestiinta acestui imbecil face ca interesul national sa fie dirijat de UDMR in chestiunea reimpartirii administrative a Romaniei.
    multumita lui si lui antenescu, care din cand in cand se si trezeste, vom avea usl-ul in opozitie si in urmatoarea legislatura.
  • +15 (21 voturi)    
    penibili (Duminică, 26 iunie 2011, 13:49)

    traiang [utilizator]

    ''Smecheri'' de Bucuresti care chiar cred ca sunt de subtilitate maxima .Amandoi si Ponta si Antonescu ating culmea penibilului.Problema se va pune cu adevarat daca vor castiga alegerile dar si cei de la PDL au inselat sperantele si ii ajuta consistent !
  • +52 (54 voturi)    
    apolitic (Duminică, 26 iunie 2011, 13:50)

    ciphol [anonim]

    domnule Ponta, din partea unui apolitic ca mine, cand o sa incetati sa va mai purtati in politica ca un copil?
    • +30 (32 voturi)    
      Calitati (Duminică, 26 iunie 2011, 14:46)

      XtrO [utilizator] i-a raspuns lui ciphol

      Pana la urma stai sa te gandesti: daca e sa alegi, ce e de preferat, sufiecienta, ridicolul si 'bata-n balta' a domnului Geoana sau badarania, mitocania, neamul prost si golania unuia ca a ... regret, nu pot sa ii zic 'domn', asta implica un anume grad pe scara calitatilor umane..., in fine, a cetateanului Ponta ? Greu de ales intre cele doua grupe de calitati, atat de specifice opozitiei.
  • +46 (48 voturi)    
    Rusine (Duminică, 26 iunie 2011, 13:52)

    im [anonim]

    La ce tiganie a ajuns clasa politica!
  • +60 (62 voturi)    
    Ce limbaj de mahala (Duminică, 26 iunie 2011, 13:55)

    je [anonim]

    Incredibil cat de jos au ajuns ponta si antonescu.

    Nici nu pot sa-i percep ca doi lideri ai opozitiei, ci ca doi mahalagioi de cea mai joasa speta.
  • +46 (56 voturi)    
    vai de noi (Duminică, 26 iunie 2011, 13:56)

    mihaicj [utilizator]

    n-o fi Băsescu rupt din rai şi sfânt pe pereţi, însă cu ăştia 2 la putere s-ar duce ţara de tot de râpă. Acum 3 ani am plecat cu părere de rău din ţară, acum când văd asemenea specimene politice, după ce îmi trece greaţa mă felicit că am întins-o la timp. Nu sunt nici portocaliu, nici galben, şi consider că bunul simţ nu are culoare politică, iar dacă România nu mai are de unde să scoată pe alţii pe tapet în afară de Haekel şi Jaekel nu-mi rămâne decât să vă recomand să faceţi ca mine: luaţi-o la sănătoasa cât mai puteţi...
  • +29 (35 voturi)    
    ce are leac si ce nu.... (Duminică, 26 iunie 2011, 13:57)

    nu conteaza [anonim]

    mai bine sa cauti sticla decat schimbatorul de viteze...
  • +54 (56 voturi)    
    nedumerire (Duminică, 26 iunie 2011, 13:59)

    VULPY [anonim]

    As dori f. mult sa ma lamureasca cineva motivul sindromului "anti- Basescu".In opinia mea liderii opzitiei sunt intr-o imensa eroare!
    Presedintele Basescu nu mai candideaza! Deci nu mai este o tinta! Ar trebui sa se gandeasca la un subiect de interes pt.populatie!Sa exerseze si altceva in fata oglinzii.Alfel devin plictisitori si in momentul cand Presedintele isi va termina mandatul vor ramane fara subiect!
    Recomandarea mea ar fi " ce e mult strica si poate conduce la un efect invers proportional cu cel scontat!
    S-au mai vazut cazuri!
    Si inca ceva-sa nu aveti incredere in sondaje prefabricate!
    VULPY
    • +25 (27 voturi)    
      sindromul anti-Basescu? (Duminică, 26 iunie 2011, 15:04)

      roman diaspora [utilizator] i-a raspuns lui VULPY

      Doar cateva simptome: coruptia, incapacitatea moral-politica, frustrarea, etc. Liderii opozitiei sunt constienti de capacitatea politica a Presedintelui si de incapacitatea lor de a-i fi la inaltime (cine nu si-ar dori istetimea Presedintelui?) si de aceea incearca sa imprastie fum spre a nu li se vedea propriile neputinte. Nu fac prin asta decat sa-si arate adevarata fata si sa ajunga unde merita, la colt! Ca Presedintele savureaza cate-un pahar? Da, si ? E liber! Vi-l amintiti pe Boris Eltin dirijand un concert? Nu-l mai tineau picioarele, toata lumea s-a amuzat si nimeni nu i-a dus grija. Dar: oricat ar bea Presedintele e oricand mai inteligent si mai pe faza decat liderii opozitiei (toti trei la un loc!) Si asta doare tare...! Ca-n povestea aia cu un premiant si-un repetent: repetentul se plangea ca numai premiantul e de vina ca el n-a trecut clasa....
  • +47 (53 voturi)    
    Abia astept! (Duminică, 26 iunie 2011, 13:59)

    Gheorghe Timaru-Popescu [anonim]

    Ponta esti pur si simplu doar un....gunoi!Un gunoi jalnic care nu mai stie ce sa inventeze în ura lui pentru a-l discredita pe Basescu.Si în plus atât de marginit la minte încât mai si crede ca vezi Doamne, românii o sa si creada imediat toate cretinariile aberante ale tale(si ale lui lui crin antonescu!). Nici nu îti dai seama ca asemenea aberatii la adresa lui Basescu nu fac altceva decât sa îi creasca popularitatea; spune asta mentorului tau, tatal coruptiei din România! Tu, antonescu si toata tagma de la usl nu sunteti decât niste lichele jalnice care tremura de teama ca ar putea sa-si piarda privilegiile, averile ilicite si poate chiar si libertatea! Asta e motivul pentru care o lichea parvenita ca tine nu mai stie ce minciuni sa mai scorneasca în privinta lui Basescu. Tu si cei ca tine din încrengatura mafiota numita "usl" sunt cel mai bun imbold pentru mine si multi,multi altii ca mine sa alegem PDL pe mai departe! Si tare ma "tem" ca voi stiti asta precum stiti si faptul ca scadeti mereu si constant în sondaje!Abia astept sa vina alegerile anul viitor sa va vad iara fetele posomorâte si mai ales pline de panica! Abia astept!
  • +48 (52 voturi)    
    regretabil (Duminică, 26 iunie 2011, 14:01)

    micke45 [utilizator]

    Cu asa politician ne facem tara de ris si poporu asta, care deja este dezorientat, nu mai stie ce sa creada. Las-o balta d-nule Ponta.
  • +53 (59 voturi)    
    catastrofa care va sa vie (Duminică, 26 iunie 2011, 14:01)

    alex [anonim]

    mare mizerie umana acest individ; un nimeni intrigant
    care ma face sa ma rusinez ca ii sunt compatriot;
    acest Ponta care nu a aratat NIMIC din nici un punct de vedere isi permite sa otraveasca societateacu un discurs care arata totul despre calitatile lui si eventual ale celor INCA dispusi sa il asculte.
    atat el cat si coechiperul sau( di Antonescu) anunta o mare catastrofa ptr. tara(daca o sa fie ei)
  • +51 (55 voturi)    
    Copil...... (Duminică, 26 iunie 2011, 14:03)

    vasile [anonim]

    Copiii spun lucruri trasnite.....
    De unde nu e nici Dumnezeu nu cere.De,atata ii poate mintea si atat il duce capul.
    Atacul la presedinte insa are scopul de a distrage atentia de la HOTIA lui din banii unor companii de Stat impreuna cu prietenul lui SOVA
    Asa fac comunistii. ca doar are profesori excelenti[ilici +adi nasta]
  • +48 (52 voturi)    
    deci... (Duminică, 26 iunie 2011, 14:04)

    adryan [anonim]

    Ponta-1.,,dl Basescu cauta dupa sticla pe jos,,-adicatelea betivu tot betiv. 2.,,a existat si un Carol al II-lea cu Elena lui, si un Ceausescu cu Elena lui, exista si un Basescu cu Elena lui,,-adicatelea Elena Udrea e, ce e?, sotia lui base si noi nu stim...Mare cocos se da Ponta cu Poantele lui. Sa fiu in locul lui Cocos, pentru asa insinuari, i-as trage una-n freza dacianului. 3.,,cojile de seminte pe care probabil presedintele Basescu le va manca la televizor cand se va uita la meciu lui Bute,,-adica Base manaca resturi, gunoaie...frumos, frumos, o cuvantare de om educat si lipsit de badaranie.4. Si eu, si Crin putem sa mergem oriunde fara a astepta o saptamana sa ne treaca huduielile si eventual sa ne spalam si hainele...-s-o fi adus aminte de romanul care l-a scuipat pe presedintele Germaniei, si de momentul cu Constantinescu si cerneala, Boc si ouale, si-ar vrea ca si cu Base sa se repete situatia mojicul.,,Wishful thinking,,...,,numai de bine,, vad ca-i doreste lui Base, cu substrat si subanteles, fatalaul Ponta. Insala jicnirile astea cu siguranta ca nici un istoric nu se va sesiza...Asa-i trebuie...Au ridicat istoricii o piatra asupra lui Base si-acum opozantii de frunte arunca cu cataroaie, rahat si zoaie. Insa cu siguranta ca vorbele acestora nu vor fi intoarse pe toate fetele...ca de...Ghita guita si Felix Motanul interzic asemenea puncte de vedere contrare cu heirupismul ,,Jos Basescu!,,...
  • +49 (51 voturi)    
    Niste frustrati (Duminică, 26 iunie 2011, 14:08)

    abc [anonim]

    ridicoli
  • +43 (47 voturi)    
    prapadel. (Duminică, 26 iunie 2011, 14:09)

    ali [anonim]

    si asta mai vb si il critica pe presedinte?
    limbricul ponta !
    • +26 (28 voturi)    
      cultura lor agricola (Duminică, 26 iunie 2011, 14:58)

      Georgica [anonim] i-a raspuns lui ali

      Dupa aceasta prezentare,----cica programul agriculturii----va dati seama cat de bogata va deveni
      tara noastra? pe baza acestei prezentari,nu mai este necesar sa mai munceasca nimeni,totul este sa savurezi ce spun ei (crinut,ponta)si gata,coji dela semintele lui Basescu, pentruca miezul a fost mancat de el,gata programul prezentat este complectat cu concluziile----eu si cu crin suntem cei care vom incheia cariera ploitica a lui Basescu.
      Tineti-o tot asa caci vocile voastre vor fi auzite ca a unei viori unsa cu untura.
  • +47 (51 voturi)    
    Din (Duminică, 26 iunie 2011, 14:11)

    Cocolina [utilizator]

    pui de naparca comunisti ai psd,tu nu puteai sa fii decat tot un badaran,nesimtit si libidonos.
  • +48 (52 voturi)    
    Cum? (Duminică, 26 iunie 2011, 14:13)

    Diletant [utilizator]

    Cum au ajuns atat de sus niste indivizi atat de tupeisti si lipsiti de scrupule?
    Oare chiar prinde discursul asta marsav?
    Daca da, ma simt coplesit de disperare!
    Mi-e scarba!
    Domnul Ponta nu poate fi acuzat nici de inteligenta, nici de simtul umorului (dar asta ar insemna sa ma repet).
    Sesizati-va va rog, ... siste psihiatri, ceva, ca e de jale!
    "Unde esti, tu, Tepes, Doamne, ..."
  • +38 (40 voturi)    
    confirmare (Duminică, 26 iunie 2011, 14:13)

    adi [anonim]

    deci revenire in tara, cam greu sa imi mai schimb parerea.....cred ca este timpul sa nu imi mai pierd timpul citind prostiile lui ponta sau ale lui crin...vai de mama lor, dar freasca sa ajunga la putere...... este timpul sa ma concentrez 100% aici
    see you later
  • +40 (44 voturi)    
    nimic despre aspiranti... (Duminică, 26 iunie 2011, 14:16)

    ilien [utilizator]

    Ce distractiv o sa fie cand astia doi, Crin si Ponta, vor plange precum Geoana in urma alegerilor.
    • +4 (6 voturi)    
      te inseli, (Duminică, 26 iunie 2011, 16:16)

      leopold [anonim] i-a raspuns lui ilien

      nu vor plange ,vor urla la televiziunile lor de cartier ca alegerile au fost trucate.Vor aduce mii de camioane cu dovezi.
  • +39 (43 voturi)    
    Poanta (Duminică, 26 iunie 2011, 14:19)

    che guevara [anonim]

    Un filfizon, un imatur cu fata de scolar, un Goe al politicii ...ma pontosule, cum le spui tu ca un baiat mare, ce precoce in ale politicii esti, tu..mancate-ar mama Felix pe tine de pisicher..
    Si, stai linistit ...o sa stai cu Crina pana in 2016, dar ....in opozitie, unde ti-e locul
  • +39 (43 voturi)    
    Lobotomie (Duminică, 26 iunie 2011, 14:20)

    Dani.El [utilizator]

    Cand a intrat geoana in psd am sperat toti ca-l va reforma si-l va transforma intr-o stanga moderana (nu ca mi-ar fie mie draga stanga politica dar se pare ca este o necesitate sociala). Aiurea, a devenit "prostanacul", "Mihaela, dragostea mea" si "flacara violert" - un individ penibil si subiect de pamfelt ani in sir.

    Apoi a intrat ponta in psd. Initial copil inteligent, am zis ca asta chiar va face ceva, va aduce un suflu european, va transforma/reforma ceva acolo, va ... Aiurea, a ajuns mai vulgar decat precedesorii sai bolsevici si mai jegos in limbaj decat un borfas de cartier.

    Singura explicatie a tampeniei la care ajung toti cei care intra in psd este ca, la intrare li se face lobotomie. Fiecaruia, pe rand. Sincer, alta explicatie nu vad!

    Astia altceva chiar nu stiu decat sa injure?
  • +36 (38 voturi)    
    Da, si il pazeau (Duminică, 26 iunie 2011, 14:23)

    giga [anonim]

    jandarmii cu glontul pe teava !!!!
    Doamne, chiar atit de timpiti suntem incit sa-i acordam incredere astuia ? De fapt si cealalta orfelina e la fel.
  • +43 (45 voturi)    
    Nu exista o solutie... (Duminică, 26 iunie 2011, 14:25)

    Stefan Michiu [anonim]

    Obraznicia si stupizenia individului astuia se pare ca nu au limite!Sa afirmi asa ceva, cand toata presa era de fata, depaseste orice limita;democratia in Romania permite multe contrare bunului simt, dar asta a intrecut - ca si colegul lui repetent- orice masura, chiar pentru un om simplu, ori el se crede indreptatit sa determine destinul Tarii, comportandu-se ca ultimul golan!Sa nu existe-chiar in democratia noastra-o solutie de a pune la punct jigodia asta? Cat va mai abuza de rabdarea noastra?
  • +37 (39 voturi)    
    Un carlan penibil ... (Duminică, 26 iunie 2011, 14:29)

    Gherase [utilizator]

    Pot intelege lupta politica. Pot intelege declaratiile politice. Dar nu pot intelege prostia si gandirea de duzina.
    Mai ieri trebuia sa fim convinsi ca solutia alternativa la Base este Geoana. S-a dovedit ca toti, de la dreapta la stanga, l-au considerat un prostanac. Cei de la stanga il considera si acum, cei de la dreapta nu-l mai aiau in considerare.
    Daca asa crede minuscului Titulescu ca poate convinge, este ok. Antonescu l-a declarat pe Base codoasa politicii romanesti. Este in regula, poate aceste epitete tin la plavani.
    Cred ca suntem blestemati de scoatem asemenea aratari ca exponenti ai politichiei romanesti. Daca asta este alternativa pe care ar trebui sa o votez, atunci cu siguranta nu voi vota asa ceva. Egal daca voi vota actualii sau voi merge pe munte in perioada votarii, nu pot vota pleazna asta
    • -25 (29 voturi)    
      Eu unul prefer un prostanac (Duminică, 26 iunie 2011, 14:58)

      Con_stan_tin [utilizator] i-a raspuns lui Gherase

      la conducerea statului care sa fie si constient ca e prostanac. Geoana era perfect pentru aceasta functie mai ales pe criza asta.
      De cei care pretind ca le stiu pe toate ma feresc.
      • -4 (4 voturi)    
        Poti detalia? (Duminică, 26 iunie 2011, 15:31)

        Gherase [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

        Înainte de a arunca cu piatra, vreau să înţeleg.
        Poţi să detaliezi, te rog?
      • -1 (3 voturi)    
        Oare? (Duminică, 26 iunie 2011, 15:55)

        Gherase [utilizator] i-a raspuns lui Con_stan_tin

        Aş vrea să înţeleg punctul tău de vedere.
        Cu ce era mai bun Geoană, în contextul actual?
        Sau, mai bine zis, cu ce ar fi mai bun unul ca Geoană în contextul actual?
        Avem o struţocămilă de constituţie, pe care au folosit-o toţi cum le-a plăcut. Băse a siluit-o mai mult decât Ilici sau cel care a marcat istoria dar cu numele ... Constantinescu ... dar a folosit textele scrise de predecesorii săi ...
        Cu actuala constituţie, cu ce e mai bun Antonescu, găselniţa USL, decât Băse? Antonescu sau Ponta, egal ... ăştia nu sunt politicieni ... sunt nişie Păcălici ...
      • +2 (4 voturi)    
        Repet (Duminică, 26 iunie 2011, 16:35)

        Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui Con_stan_tin

        Sareasca Dumnezeu de dicatura prostilor. Goana estanac, nu ee doar un prostanac Iar de ferit ar trebui sa te feresti de uslasi, ca ei cred ca le stiu pe toate.
  • +36 (40 voturi)    
    dezgust!!! (Duminică, 26 iunie 2011, 14:30)

    marchis [anonim]

    Ti-e si scarba de astfel de personaje.Caricaturile astea ar trebuii scuipate pe strada in schimb ele au sansa sa conduca tarisoara.Bleah!!
  • +26 (28 voturi)    
    Intalnire televizata (Duminică, 26 iunie 2011, 14:41)

    Vlaston Stefan [utilizator]

    Intalnirea a fost televizata cap coada. Si dintre toti ziaristii, cameramanii, fotografii, doar Ponta a observat. Speranta fixa ca-l decredibiizeaza in felul asta pe Basescu, il va duce fix la vale.
  • -29 (35 voturi)    
    raspuns (Duminică, 26 iunie 2011, 14:42)

    nicu [anonim]

    oare cine face selectia acestor comentarii de se regasesc doar simpatizantii lui chioru,care nu face nimic pt. aceasta tara, doar ne da circ zi de zi ,cind au probleme de credibilitate in urma actiunilor luate(taieri de salarii,CAS la toti pensionarii, dupa ce o viata intreaga au platit contributii la acest stat de rahat condus de acest nesatul guvern care face totul sa-si consolideze fraudele pe altele si mai si ...),modificare lege pensionare care vor sa nu mai dea pensie nimanui pt. ca ne compara permanent cu statele civilizate care au un nivel de trai de 20 de ori mai ridicat de cit al nostru,iar virsta de pensionare sa fie aceeasi cu a lor ce sa mai vorbim ORB trebuie sa fii sa-i mai crezi si sa-i votezi!
    • +5 (7 voturi)    
      odihna (Duminică, 26 iunie 2011, 15:24)

      obosita [utilizator] i-a raspuns lui nicu

      Domnule, opreste-te si respira ca te sufoci! Cat te te odihnesti poate iti recitesti postarea sa vezi ce tampenii ai scris!
    • +4 (6 voturi)    
      Nicuşor, dragă, (Duminică, 26 iunie 2011, 18:32)

      Matrix-4 [anonim] i-a raspuns lui nicu

      Ideia că sunt nenumăraţi cei care chiar pot aprecia la justa valoare "reprezentaţiile" USL, ţi se pare chiar de neacceptat?
    • +5 (7 voturi)    
      pai ai ramas doar tu (Luni, 27 iunie 2011, 9:43)

      Viorica Alexandru [utilizator] i-a raspuns lui nicu

      din sustinatorii celor doi imberbi?

      Ce vrei sa faca Hotnews? Sa scrie pentru voi?
  • +30 (32 voturi)    
    imi este jena stiind ca sunt conational cu tine (Duminică, 26 iunie 2011, 14:42)

    Mac [anonim]

    Flacau numit ponta,
    nu stiu si nici nu ma intereseaza cum ai dobandit astfel de educatie insa crede-ma, esti penibil, esti sub orice critica, esti de cea mai joasa speta.
    • +4 (6 voturi)    
      cata umilinta indura Daciana.... (Duminică, 26 iunie 2011, 16:47)

      roman diaspora [utilizator] i-a raspuns lui Mac

      Nu e usor sa te poti identifica cu un asa individ...
  • +26 (28 voturi)    
    Ponte de santier (Duminică, 26 iunie 2011, 14:48)

    mahabaratan [utilizator]

    - mult stimate tovarase ponta-
    noi satieristii tarii apreciem tare mult poantele lu matale si te urmarim cu sufletu la gura mai ales acuma cand `vacanta mare` nu mai e la tv. asteptam sa vii matale la cascaval poate se mai schimba ceva si mai putem sa ciupim si noi de p`acilea ,sa ne descurcam cum am invatat de la parintii nostrii
  • +34 (36 voturi)    
    Astia doi..... (Duminică, 26 iunie 2011, 14:56)

    Ronin [utilizator]

    ....injura "la liber" si nici un "deontolog" nu se sesizeaza.....no comment.....
    • -4 (4 voturi)    
      fiecare pe unde se poate pripasi (Duminică, 26 iunie 2011, 21:55)

      samurica [anonim] i-a raspuns lui Ronin

      astia la latrina si vinturi tv, altii la b1/cristoiu...

      de s'ar injura numai intre ei, dar ne batjocoresc si pe noi, cei ce am ales pana am cules.

      altfel, sa'i ia dra..
      sa speram ca se introduce votul alb. none of the above....
  • +31 (33 voturi)    
    Descalificant (Duminică, 26 iunie 2011, 14:58)

    Radu [anonim]

    E absolut descalificant pentru ambii lideri ai opozitiei genul asta de mistocareala ieftina si de prost gust. Prin afirmatiile de tipul asta dua adevarata masura a valorii lor.
  • -21 (29 voturi)    
    PDL = partidul cu 1 creier is 100000 guri (voci?) (Duminică, 26 iunie 2011, 14:58)

    hgfgggg [anonim]

    Tare mi-ar placea si mie sa vad diversitate de opinii si la pdl, dar astia parca nici nu gandesc ci doar repeta ce li se spune .
    Cred ca dau probe si sunt alesi cei care invata pe de rost cel mai repede.
    Daca creierul spune sau face o prostie, ceilalti sar cu gura si repeta peste tot ca asa este bine si ca are dreptate .
    Exemple: taierile de salarii si pensii, care dupa ce au fost facute au prabusit economia,
    datul afara a sute de mii de oameni,
    regionalizarea ,
    atacul la Rege,
    "reforma" din educatie si iata urmarile rezultatele ei
    " reforma" din sanatate si mor oamenii cu zecile din cauza ei
    cearta cu rusii si avem cel mai scump gaz
    cearta cu francezii si aia trimit acasa mii de oameni
    invrajbirea intre salariatii de la stat si cei de la privat
    faptul ca nu au facut nimic sa miste economia (in sus) , ca in jos au reusit
    cheltuirea banului public pe prostii
    multe altele asemenea lor.
    Nu sunt un adept al nici unui partid de pana acum dar parca in timpul celorlati mai exista speranta ca se mai schimba cate ceva in bine si parca din cand in cand se mai gandeau si la oamenii simpli .
    • -1 (3 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Duminică, 26 iunie 2011, 15:50)

      [anonim] i-a raspuns lui hgfgggg

    • +4 (6 voturi)    
      psiho (Duminică, 26 iunie 2011, 16:13)

      ady [anonim] i-a raspuns lui hgfgggg

      ''parca in timpul celorlati mai exista speranta ca se mai schimba cate ceva''
      -----
      daca am incerca sa inchidem televizorul viata probabil se va schimba..
    • +5 (7 voturi)    
      mai usor.... (Duminică, 26 iunie 2011, 17:31)

      Socrates [anonim] i-a raspuns lui hgfgggg

      "Tare mi-ar placea si mie sa vad diversitate de opinii si la pdl" - e mult mai multa la PDL decat la PSD sau PNL, unde cei care misca in fata lui Ponta sau Crin sunt imediat dati afara.

      " taierile de salarii si pensii, care dupa ce au fost facute au prabusit economia"
      Vezi ca ai inversat cauza si efectul, salariile pot sa creasca doar DUPA cresterea economica, si au scazut DUPA caderea economiei

      "datul afara a sute de mii de oameni"
      Daca firmele sau statul se descurca si fara ei inseamna ca nu erau chiar necesari

      "regionalizarea"
      O idee buna in sine, dar n-o sa se intample datorita santajului UDMR, si a neimplicarii PSD si PNL

      "atacul la Rege"
      De acord aici, asta a fost o tampenie de-a lui Basescu

      "reforma din educatie...reforma din sanatate"
      Domeniile astea se "reformeaza" de 20 ani, si sunt sub-finantate tot de atunci. Starea lor nu e decat rezultatul nivelului economic si cultural al natiei

      "certa cu rusii si francezii"
      Rusii vand gaz ieftin doar statelor vasale, sau pentru aliante strategice - Romaina nu e in nici una dintre categorii
      Francezii ne-au expulzat tiganii fara sa ne certam.

      "invrajbirea intre salariatii de la stat si cei de la privat "
      In orice stat normal salariile in privat sunt de obicei mai mari decat la stat pentru ca joburile nu sunt asa stabile (e un premiu de risc). In Romania e invers.

      "faptul ca nu au facut nimic sa miste economia "
      Au facut ce trebuiau sa faca - au luptat pentru eliminarea deficitelor bugetare, fluidizarea pietei muncii, mentinrea taxelor la un nivel rezonabil etc

      "in timpul celorlati mai exista speranta ca se mai schimba cate ceva in bine "
      Pe vremea lui Tariceanu chefuiam pe datorie, la fel ca si Grecia etc
      Politele le platim acum..

      Prietene, increarca sa vezi dincolo de propaganda tembeliziunilor. Daca vrei sa traiesti mai bine analizeaza cat de competitiv esti tu pe plan national si international. Si daca nu esti - ia masuri.
  • +13 (17 voturi)    
    bautura (Duminică, 26 iunie 2011, 14:58)

    araoil [anonim]

    De ce dl V.Ponta l-a vazut numai pe dl Basescu cautand sticla si nu l-a vazut pe presedintele CSM-ului cu sticla in tricou. Nici de coif nu a comentat dl.V.Ponta. Ar fi mai bine ca dl.V.Ponta sa rezolve problemele procurorilor corupti, mincinosi, criminali (ucid pentru bani), ca sunt mai multi si mari, nu o sticla si mica.Daca maine dispare de la Ministerul Public procurorul care a afirmat "a solicitat reintegrarea sa in functie, nu reintegrarea", etc., iar daca nu violezi spatiul privat, hotararile judecatoresti sunt nule (rezolutia dosar 1532/p/2009, pr.Crupoveatchin D), se poate considera ca este un lider bine intentionat, iar daca nu, vrea doar sa isi dea importanta.Nu ce face dl.Basescu a dus la condamnarea copilului meu la moarte prin infometare, ci procurorii, deoarece tatal minorului a aratat ca are bani.
  • +28 (32 voturi)    
    Daca tacea filozof ramanea (Duminică, 26 iunie 2011, 15:00)

    SS [anonim]

    Pana si Ceausescu isi masura cuvintele inainte de a le rosti; la asta vorbeste gura fara el. Va dati seama daca ajunge asta seful statului ? Ne face de cacao si ne incaera cu alte state,ne baga in razboi (glumesc)
    • +2 (4 voturi)    
      nu-i de glumit (Duminică, 26 iunie 2011, 16:08)

      ady [anonim] i-a raspuns lui SS

      e de plans ca asemnea caricaturi sunt promovate..s-a furat mult si se au la mana unii pe altii ,iar astia doi nu sunt decat actori cu scop bine definit
  • +33 (37 voturi)    
    nu cred (Duminică, 26 iunie 2011, 15:00)

    lica [anonim]

    Pur si simplu nu cred ca exista om in tara asta care sa-i placa si sa se simta confortabil cind aude un asemenea limbaj. Personal cred ca ii fac un mare serviciu lui Basescu. In ceea ce ma priveste, atit de mult m-a zguduit acest limbaj, incit definitiv si irevocabil voi vota cu oricine altcineva, dar in mod sigur nu cu aceste creaturi
  • +35 (39 voturi)    
    rusine Ponta..Baietas de cartier! (Duminică, 26 iunie 2011, 15:07)

    mihai b [anonim]

    cu televiziunile si camerele langa el, basescu cauta bautura? sa fim seriosi.. azi era in toata presa!

    PONTA SI ANTONESCU = PENIBILI!
    asta este educatia pe care vor sa o promoveze USL: IMBARLIGAT, INVIDIE, EGOISM, RACA, MINCIUNA, FALSITATE,JIGNIRI!
  • +5 (7 voturi)    
    ... (Duminică, 26 iunie 2011, 15:25)

    anca [anonim]

    Eu cred ca astfel de iesiri si in general comportamentul celor doi vor avea efectul de a-i determina pe cei " incolori" dpdv politic sa mearga sa voteze cu PDL. Intr-o societate sanatoasa si educata, asa cum Romania isi doreste sa ajunga, asta ar trebui sa se intample iar daca se va intampla PDL va castiga alegerile.... Eu zic si simt ca suntem pe drumul cel bun si trebuie sa continuam. Eu iubesc bunul simt .....
    • +1 (1 vot)    
      Anca, (Luni, 27 iunie 2011, 13:06)

      lzrd [utilizator] i-a raspuns lui anca

      sper sa fim suficienti oameni de bun simt ca pe cine vom vota sa o facem in proportie mare ca sa nu ii mai punem in situatia de a nu avea majoritate in parlament si in felul acesta la mana altora,deoarece opozitia nu va da dovada de simt civic nici in problemele majora ale tarii,ale noastre in final.
  • +4 (6 voturi)    
    Ponta arata pana unde merge nesimtirea. (Duminică, 26 iunie 2011, 15:43)

    mircea [anonim]

    Sa nu creada Ponta ca prin cuvinte jignitoare care inlocuiesc argumentele,va castiga incredere si respect.O alianta cu un derbedeu ca Antonescu,arata cat de parsivi sunt acesti indivizi.Ce program pot prezenta o dreapta aiurita si o stanga blegita,unite pe criterii clientelare.
  • +3 (5 voturi)    
    o sa vorbesc si eu la alegeri (Duminică, 26 iunie 2011, 15:47)

    zoe [anonim]

    o sa vezi tu ponta raspunsul celor ca mine (care nu se manifesta , fie ca sunt decenti , fie ca au de lucru ) la asa prostii ........nu mai e mult .
    Cred ca prin osardia ta interesata nu faci decat sa dai satisfactie (gen tudy ) celor ca tine .
    Pe cei ca mine ii apropii cu fiecare interventie de Presedinte .Cel putin atata vreme cat e singurul (sau printre foarte putinii) care spune exact ceea ce gandesc si eu .Si pana acum am fost in acord (as fi fost uneori mai radicala chiar).
  • +2 (4 voturi)    
    Maimutoii, (Duminică, 26 iunie 2011, 15:51)

    ionamaru [anonim]

    astia au pretentia sa fie si in capul statului ; cum drac... se pricopseste Romanica ,mereu cu astfel de pripasi ?
  • +4 (6 voturi)    
    Aloooo... (Duminică, 26 iunie 2011, 15:52)

    manusha [utilizator]

    mama lui Pontaaaa.... vedeti ca fiul dvs. iar a scapat prin balarii ! Degeaba v-ati caznit sa-l educati cat de cat. Pe el il atragea mai mult maidanul. De-acolo limbajul si comportamentul de azi. Bunul simt este o notiune necunoscuta lui. Credeti ca mai puteti indrepta ceva ?
  • +3 (5 voturi)    
    discurs "dur"? - mai degrabă penibil (Duminică, 26 iunie 2011, 15:58)

    ... [anonim]

    din ce în ce mai de-nţeles apetenţa poporului român pentru snobism: suntem complet incapabili să sancţionăm prostul gust, penibilul, mârlănia...
  • +4 (6 voturi)    
    Daca tot a pus in discutie subiectul. (Duminică, 26 iunie 2011, 16:04)

    mircea [anonim]

    Ponta nu prea rezista la bautura ,se matoleste repede.O sa vedeti curand niste filmulete simpatice.Antonescu insa trage tare.Abia la a treia sticla de vodca-i sticlesc ochii si devine vesel.Asa cum era la Teleorman ,de-i lua pe toti in brate.De ai si pe la Parlament trece odata pe sesiune.Dupa bautura e mahmur mult timp si prefera sa mearga sa se dreaga.Nu cu zeama de varza si ciorba de burta,ci tot cu bautura.Are ficatul praf si numai bautura-l mai tine pe picioare.Pacat de PNL cu un asemenea lider.
  • +1 (5 voturi)    
    de asta trebuie sa scapam (Duminică, 26 iunie 2011, 16:19)

    danny [anonim]

    Exact mentalitatea asta trebuie evitat, in romania nu se vorbeste constructiv, nimeni nu are initiativa si cine are ii dam in cap.
    Nu il vad pe ponta cum sa reprezinte statul Roman in Europa cu apucaturi deastea.
    Oare acesti doi reprezinta viitorul Romaniei?
    • +2 (2 voturi)    
      Scuze, scuze ... (Luni, 27 iunie 2011, 10:38)

      manusha [utilizator] i-a raspuns lui danny

      Ti-am dat un minus din greseala !
  • +5 (7 voturi)    
    ??? (Duminică, 26 iunie 2011, 16:20)

    AAAA [anonim]

    ....din betie te trezesti din prostie niciodata.....se pare
  • +1 (5 voturi)    
    Cotrocelu (Duminică, 26 iunie 2011, 16:24)

    Ciocoi vechi-nou [anonim]

    Pai USL nu ati dus si voi o sticla la Cotroceni.
    Asa se intampla cand se merge cu "mana goala"
  • +4 (6 voturi)    
    Normal (Duminică, 26 iunie 2011, 17:06)

    Alex [anonim]

    Normal ,ar trebui sa te bufneasca risul cind vezi ce mai debiteaza un politician la tv sau in presa,dar cind vezi ca din toate sutele alea de mii de membrii de partid.virful ,elita se rezuma la un astfel de personaj ca Ponta,iti ingheata zimbetul pe buze.Refuz sa cred ,ca la un moment dat, un astfel de personaj ar obtine o majoritate politica decidenta in Romania.Ar fi anormal sa se intimple asa ceva.
  • +2 (4 voturi)    
    A fi sau a nu fi (Duminică, 26 iunie 2011, 17:09)

    Trojan.H [utilizator]

    Amendanent:
    din 2012, veti fi impreuna NU "vom fi impreuna".
  • +4 (6 voturi)    
    ponta si antonescu .. (Duminică, 26 iunie 2011, 17:14)

    hash [anonim]

    nu injura degeaba. ei dovedesc oarece stapanire de sine, asa incat ma face sa cred ca sunt exponentul unei mase de votanti al caror numar e in crestere, gobieni, fara scrupule, inculti, prosti si violenti.

    de asta mi-e frica.
  • +5 (7 voturi)    
    fara cuvinte (Duminică, 26 iunie 2011, 17:18)

    athena [anonim]

    RUSINE!
  • +4 (6 voturi)    
    se poate si asa? (Duminică, 26 iunie 2011, 17:33)

    ioil [anonim]

    Domnilor,orice ar face si spune cei doi indivizi mizerabili si gretosi in expresii nepedepsite de lege,de instigatii la revolta tot nepedepsite ne arata in ce dictatura traim!Mentorul celor doi care le pune la dispozitie televiziunile nu se mai afiseaza ci le scrie discursul.Scoala capatata pe cand era informatorul genial al securitatii.!!!Adica dezinformarea,minciuna si tupeul.Trebuia sa faca un pas inapoi pana dupa revenirea la putere.Felix si dracu!Spera sa devina presedintele senatului.Sa le multumim celor doi mascarici care il ajuta enorm pe Basascu prin cea ce scot din gura.Le propun mai binesa plece cupapitoiul de Mazare in Cuba dupa dansatoare.Ar face un trio complect si nu ne ar supara.Cu Mazare s ar potrivi cel mai bine,ei reprezentand oglinda USL..Viitorii conducatori ai tarii???APARA-NE DOAMNE!
  • +3 (5 voturi)    
    Copilotul... (Duminică, 26 iunie 2011, 17:42)

    Rescatorul [anonim]

    sinistre Hidre cu doua capete Iliescu/Nastase (adevaratul pilot) va avea o mare surpriza cand va constata ca USL nu va lua mai mult de 32% la viitoarele alegeri. Insuficient pentru a da premierul si a avea majoritate in parlament. Va fi o pedeapsa binemeritata pentru acest copilot infantil si obraznic.
  • +4 (6 voturi)    
    Ponta si sticla de pe jos (Duminică, 26 iunie 2011, 18:07)

    Laly [anonim]

    ,,Basescu cauta dupa sticla pe jos,,asta este declaratia lui Tonta care se joaca cu masinutele si se impusca pe dupa mese cu crin ofilit.
  • +4 (6 voturi)    
    asa numitii"lideri" (Duminică, 26 iunie 2011, 18:12)

    ana [anonim]

    Atit pot emana acesti "lideri" a USL!!!!Nu le spune nimeni nimic?? asta inseamna ca ambele partide sunt asemenea lor??DEZAMAGITOR!!!!!
  • 0 (6 voturi)    
    atzi cules ce'ati ales ! (Duminică, 26 iunie 2011, 18:16)

    alegator sau culegator ? [anonim]

    este absolut necesar ca pe buletinul de vot sa apara alegerea "niciunul corespunzator".

    astia se intrec in spunerea de magarii, se intrec in marlanie.

    asta e clasa politica: tonta, antenescu, felix, bombo, ilici, varu jan, oltean, falca, base, udrea, igas....
    cum deschid gura, cum....porumbac.. pardon, porumbelu'.

    numai manolescu e de vina, a distrus alianta civica, cel mai bun lucru intamplat in ro, dupa marea lovitura de craciun.

    io cu cin' drac' votez ?!
    ma'c mai bine la peste ...
  • +16 (20 voturi)    
    Ponta un procuror cu fata de comunist ! (Duminică, 26 iunie 2011, 18:57)

    valeni [utilizator]

    Nas vota in viata mea un asemenea maimuta cu ochelari !!
  • +12 (18 voturi)    
    propagandisti (Duminică, 26 iunie 2011, 19:05)

    serban [anonim]

    base ar trebui sa le plateasca salarii acestor doi pentru campania ideala pe care o desfasoara in favoarea lui .
  • +11 (15 voturi)    
    bre Ponta, (Duminică, 26 iunie 2011, 19:11)

    vogoride [anonim]

    Ce bine ti-ar sta ca primar la Chisinau!
    Poate ca aia te-or intelege....
    Aici ,doar poti sa concurezi la postul de mascarici sef
    cu Vadim si Antonescu
  • +11 (15 voturi)    
    o intrebare? (Duminică, 26 iunie 2011, 19:17)

    felicia bn [anonim]

    Ce spune MAMA ta cand te aude ca debitezi astfel de mizerii? VAI DE EA! Domnul sa ne fereasca de acest ........,nici nu stiu cum sa-l numesc.
  • +4 (6 voturi)    
    demnitate (Duminică, 26 iunie 2011, 19:49)

    flor [anonim]

    eu sigur cred ,ca alegerile vor fi cistigate cu 65% de P.D.L.,iar D-l Basescu va fi prim ministru. nu lasa el tara pe mina unor tradatori ca felix,miki -mause,sau porumbelul ala de papagal.
  • +13 (15 voturi)    
    Ferentariul te saluta,.... (Duminică, 26 iunie 2011, 20:20)

    Rescatorul [anonim]

    mancati-as, ba, Ponta. Ne faci cinste. Nu degeaba esti ucenicul lui Nastase si Iliescu!
    • +9 (11 voturi)    
      las' ba ! (Duminică, 26 iunie 2011, 22:00)

      misu din matache [anonim] i-a raspuns lui Rescatorul

      ce la noi, in cartieru garii e lumea mai nasoala ?
      viktor e d-al nostru. a fost si la paris, la comertul stradal, alba-neagra.
      plus in piata universitatii, comert cu ciunga.
      are-n el manie proletara cu caru ! scoala lu ilici !
  • +13 (15 voturi)    
    ponta si crin (Duminică, 26 iunie 2011, 21:11)

    mihaela [anonim]

    am citit aproape toate comentariile si sincer ma bucur ca sunt foarte multi oameni care au bun simt si judeca lucrurile corect. Astfel de comentarii sunt zilnic .Oare acesti doi infatuati nu citesc ce se spune si ce se gandeste desprre ei? Sau le spune cineva ce trebuie sa vorbeasca?Sunt sunt chiar cretini?
    Subscriu parerilor dvs.
    Nu s-ar putea face un sondaj de opinie corect? As fi curioasa ce ar iesi. Poate ne ajuta un sociolog corect. Sa auzim de bine1!
    • -4 (6 voturi)    
      un sociolog ca Dl Lazaroiu, sa ne ajute.... (Luni, 27 iunie 2011, 7:52)

      lili [anonim] i-a raspuns lui mihaela

      de exemplu, nu ?! sa interpretam ce este in mintile bolnave ale celor care azi conduc Romania incepand cu Traian Basescu si continuand cu Ponta si Antonescu!!! Vi se pare ca e vreunul sanatos la cap?! Eu cred ca sunt toti bolnavi si nu corespund deloc unui eventual examen psihiatric..... Basescu e-n fruntea lor si da tonul nebuniei generale din politica romanesca.... iar tara arata intr-adevar ca e condusa de nebuni....
      • +6 (6 voturi)    
        basescu (Luni, 27 iunie 2011, 9:50)

        mihaela [anonim] i-a raspuns lui lili

        De acord ca nu sunt sanatosi la cap. Dar Basescu mai are si dreptate. Are idei unele chiar foarte bune. Ceilalti in afara de jos Basescu nu stiu alceva. Astept de la cei doi infatuati de 2 ani sa puna pe hartie 3 idei de a iesi din criza ,idei care nu le au bineinteles nici ei si nici strategii lor..
        De acord cu dl. Lazaroiu ,dar acum e nitel cam ocupat si nu sunt chiar convinsa de impartialitatea dansului.
        Ce ziceti de Dan Andronic sau Tapalaga. Chiar nu stiu daca sunt sociologi dar ar putea avea aceasta initiativa.
  • +11 (15 voturi)    
    Parere! (Duminică, 26 iunie 2011, 21:39)

    Un sibian [anonim]

    Nu il sustin pe presedintele Basescu! Nu am sa votez cu PDL'ul, dar in viata mea nu am vazut mai multa impretinenta si lipsa de bun simt ca la acest individ numit Ponta. Cine a crezut ca biata noastra tara o sa aiba parte de asa ceva, de asemenea "lideri"?
  • +8 (8 voturi)    
    usl=jaf (Duminică, 26 iunie 2011, 21:57)

    alecu [anonim]

    mare scarba i/ti produce acest individ!
    sper sa nu ajunga usl la guvernare!
  • +6 (8 voturi)    
    mai repede cred ca'l (Duminică, 26 iunie 2011, 22:26)

    panfilica [anonim]

    cauta chiar pe el, pe tonta viktoriosu'.
  • -3 (7 voturi)    
    stare de voma!! (Duminică, 26 iunie 2011, 22:48)

    cel care uraste [anonim]

    crin base si ponta impreuna cu partidele lor,provoaca stare de voma,,,,da chiar nu exista altii mai competenti decat acesti disperati sa preia puterea,dar chiara sa de indobitocita este populatia............... SA VINA VADIM si sa-i bage la parnaie...sa se aplice legea cu averile ilicite sa-i vad eu atunci pe toti cum fug precum potarnichiile!!!!!
  • +6 (8 voturi)    
    Cine este Ponta (Duminică, 26 iunie 2011, 23:17)

    Lucianmotzul [anonim]

    Un om cu limbaj de cea mai joasa specie.
  • +6 (8 voturi)    
    cum? (Duminică, 26 iunie 2011, 23:42)

    Claudiu [anonim]

    Cum sa ajunga astia 2 presedinte/prim ministru ???? Sunt asa incompetenti ca nici un sat nu ar sti sa-l conduca.
    • +5 (7 voturi)    
      >>>>>>>>>>>>> (Luni, 27 iunie 2011, 6:43)

      Invincible [utilizator] i-a raspuns lui Claudiu

      ei nu vor sa conduca, ei vor sa ciordeasca in liniste.
    • +6 (8 voturi)    
      /// (Luni, 27 iunie 2011, 8:13)

      getuta [anonim] i-a raspuns lui Claudiu

      Daca usl-ul crede ca un om ca ponta poate fi presedinte se inseala amarnic, asta nu a depasit varsta de 3 ani a unui copil rautacios si prost crescut. are o aroganta care scarbeste . nu are nimic din educatia si prestanta unui presedinte. poate ca are usl-ul si alti oameni de calitate, sa-i scoata in fata si sa -l ascunda bin e pe ponta . cu asta nu vor castiga nimic, ma face sa-l iubesc pe basescu . intre ei doi, sigura il aleg pe basescu .
  • +6 (8 voturi)    
    Politica de mahala (Luni, 27 iunie 2011, 7:00)

    viner [anonim]

    Ponta, precum un personaj din Caragiale, aduna in el caracteristica de baza a politicii romanesti: mistocareala. Halal sa-ti fie!
  • +7 (9 voturi)    
    69 (Luni, 27 iunie 2011, 7:42)

    ZaiR [anonim]

    Spectacol mai porno ca al celor 2 nu vezi decat dupa 12 noaptea.

    Sunt curios care dintre ei va face primul pas in a-l acuza pe celalalt de dictatura basesciana.

    Si daca omul bea sau ii place, care e problema?!?! Asa betiv cum e, e mai ok decat amandoi.
  • +5 (7 voturi)    
    Cei 2 golani ! (Luni, 27 iunie 2011, 7:47)

    martin [anonim]

    Nu mi-au placut si nu-mi plac nici Iliescu, nici Nastase ,nici Tariceanu. Trebuie sa recunosc ca acestia erau totusi dintr-o categorie politica oricum mai buna ,decat Poanta Draiverul Mongoloid si Crin Dublul Repetent Betiv de Niculitel. Astia 2 plozi superobraznici, se potrivesc insa bine cu aliatul lor Felix Voiculescu, informator de marca si patronul noilor stele ale jurnalelor de la Antene, Mircea Badea si Dana Grecu, care pot oricand sa schimbe cu cei 2 obraznici . Deci poporul roman are si rezerve de mare calibru !
  • +3 (5 voturi)    
    Chiulangii clasei...politice! (Luni, 27 iunie 2011, 8:58)

    Old bear [anonim]

    Ce pretentii sa ai de la doi smecheri,chiulangii si aroganti: ”cine se aseamana se aduna”=usl;”sa aud cum vorbesti ca sa-ti spun cine esti”s.a.
    Interesant ca cei care zbiara mai rau si mai urat, ascund in spatele lor mari ilegalitati in fata carora daca sunt trasi la raspundere urla ca sunt persecutati politic: iti vine sa vomiti...
  • -7 (7 voturi)    
    si daca e asa? (Luni, 27 iunie 2011, 10:00)

    pontacul [anonim]

    La ce declaratii a dat despre rege e foarte posibil sa fie adevarat.
    Ponta macar e sincer si spune ce a vazut.
  • -5 (5 voturi)    
    BIRJAR (Luni, 27 iunie 2011, 10:00)

    neagoe [anonim]

    Hal de alternativa. Dupa ce am fost reprezentati de un Cizmar analfabet si un Marinar betiv, acum va urma oare un Birjar de Ferentari?

    Daca in PSD si PC nu gasesti nici cu lupa un intelectual care sa se jeneze de o astfel de reprezentare, in PNL lucrurile ar fi trebuit sa stea cu totul altfel. Sau cel putin eu asa am crezut...
  • +2 (4 voturi)    
    Atentie (Luni, 27 iunie 2011, 10:05)

    berger [anonim]

    Fiti atenti ce spuneti, ca Jekyll si Hyde ajung la putere in mai putin de 2 ani. Am asa o presimtire ca de toata agitatia aceasta acum publica (repet: publica) se va alege praful. Si il vad cu ochii mintii pe Mircea Badea explicand cat de priceput este poporul (mai putin "gibonii portocalii" care, fireste, trebuie sa piara) in frunte cu iubitul conducator...
    Am stabilit cu prietenii ca eu sa aduc coliva, ei colacii si "bucurosi le-om duce toate")
    : )
  • +4 (4 voturi)    
    ...2 repetenti din fundul clasei (Luni, 27 iunie 2011, 10:26)

    arkan [anonim]

    ...acest tandem ai politicii romanesti (P&A)arata ca doi elevi repetenti din fundul clasei care deranjaza ora ...neavand un discurs credibil pentru electorat au adoptat un limbaj ordinar la adresa "marinarului" care le scade din alegatori(poate au prea multi!);pe de alta parte e cam greu sa-l dobori pe "marinar" cu un limbaj ce nu-i este strain de loc!
  • +4 (4 voturi)    
    Nu mai spupot acesta adunatura de incompetenti! (Luni, 27 iunie 2011, 11:10)

    al [anonim]

    nu imi vine sa cred cat de inculti si penibili pot fi oamenii astia (antonescu si poanta). nu au facut nimic in toata cariera lor politica dar stiu sa vorbeasca execrabil si sa jigneasca. nu asa se face politica. nu imi place pdl-ul dar pe acesti oameni nu pot sa ii votez. au dovedit ca prostia nu are limite. acum nu pot decat sa imi doresc un nou partid aparut de nicaieri cu un lider moral si diplomat, cei actuali au dovedit un maxim istoric de incompetenta.
  • 0 (0 voturi)    
    Ponta si Antonescu nu au atins culmea penibilului (Luni, 27 iunie 2011, 16:57)

    mircea [anonim]

    bravo ponta - antonescu, nu va lasati, tara va vrea asa penibili, pt ca numai avem de cine rade si face misto.
    in secunda asta noi prostimea romaniei declaram ca v-am vazut beti si drogati la tv, atunci cand declarati sus si tare alegerile anticipate.
    tot inainte mari barbati, tineti-o tot asa, luptati-va cu noi astia din romania....................mascarici penibili amandoi
  • 0 (0 voturi)    
    Ce astept de la Ponta si Antonescu (Miercuri, 29 iunie 2011, 14:28)

    Ioan [anonim]

    Astept sa se retraga din politica cat mai au vreme fara a fi huiduiti de proprii conpartizani. Astept sa se lumineze inainte ca acest popor sa le arate adevaratele sentimente. Sa renunte la sleahta actovisto-securisto-comunista care i-a propulsat si care nu mai are unde a se ascunde demascata la fel cum a fost demascat "Felix motanul", urmand a se retrage din parlament.
    Astept in special macar o urma de bunsimt!