VIDEO Elena Udrea despre inceputurile sale politice: "Era o vina sa fii o blonda"

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 4 iunie 2011, 19:09 Actualitate | Politic


Ministrul Dezvoltarii si Turismului Elena Udrea le-a spus, sambata, tinerilor democrat-liberali, ca atunci cand ea a intrat in politica "era o vina sa fii o blonda" si astazi "mai e o vina sa ai tocuri", relateaza Mediafax.

"Cand am intrat in politica era o vina sa fii o blonda si astazi mai e o vina sa ai tocuri. Spargeti tiparele, fiti asa cum spuneti!", i-a sfatuit Udrea pe tinerii democrat-liberali. Ea a apreciat, parafrazand versurile unei melodii, ca "nu conteaza cat de inalt iti e tocul, important e ce si cum muncesti".

Udrea a vorbit si de noua conducerea a PDL, aratand ca partidul are o conducere tanara, dar cu experienta. "Conducerea partidului s-a schimbat, a intinerit, avem o conducere tanara, dar cu experienta, pentru ca ati vazut ce inseamna sa trimiti copii sa conduca un partid, se rastoarna cu masinutele", a adaugat ministrul.

Elena Udrea i-a indemnat pe tinerii PDL sa nu se "incurce" in ce spun televiziunile, care "masluiesc" adevarul. "Putem spune adevarul si altfel decat televiziunile care incearca sa-l masluiasca", a apreciat Udrea. Ea le-a cerut tinerilor PDL sa fie modele pentru ceilalti tineri care s-au indepartat de politica si sa-i convinga sa vina alaturi de democrat-liberali.

"Este multa ipocrizie in politica, este multa minciuna in politica si o poti vedea cel mai bine la liderii opozitiei. Nu ca doar acolo este, dar acolo o poti vedea cel mai bine. Tinerii nu mai sunt interesati de politica. Cei care nu mai vin la vot, nu mai sunt interesati de cei care ii conduc. Este datoria voastra sa fiti modele sa-i aduceti alaturi de noi. (...) Putem castiga alegerile din 2012? <Yes. We can>", a mai declarat ministrul Udrea.

Ea le-a dat un sfat tinerilor PSD :"sa nu scoata dopul de la sampanie, daca nu pot sa-l puna repede inapoi!".



Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















1145 vizualizari

  • +1 (5 voturi)    
    Conventia Nationala a tineretului PDL-ist (Sâmbătă, 4 iunie 2011, 20:03)

    Politicianul [anonim]

    Eu as dori sa stiu daca pentru sedintele de partid organizate de PDL (atat pentru partidul propriu-zis, cat si pentru tinerii PDL-isti) la Palatul Parlamentului sunt achitate taxele de inchiriere a spatiului si de folosire a utilitatilor. Ar trebui sa se faca publice sumele achitate sau daca sunt afisate undeva, rog sa precizeze cine stie unde anume.
    Nu sunt bani, dar astia cheltuiesc in permanenta bani publici (ar trebui reluata ancheta privind cheltuielile efectuate de premierul Boc in campania electorala de realegere a sa ca presedinte PDL). Din ce bani s-au decontat deplasarile sale prin tara cu mijloace de transport ale guvernului? Sa se faca publice aceste informatii.
    Cat priveste expresia "era o vina sa fii blonda", aceasta e valabila si azi. Ca dovada ca nu se lauda cu ce mari realizari au ei, pdleii, ci cu "minciunile opozitiei". Pai ei vorbesc de minciuni cand ne mint pe fata si ne cred tampiti, pai acum nici cand spun adevarul nimeni nu-i mai crede. Sper sa dispara tot neamul lor de pdlei de pe scena politica pentru totdeauna. Scarbelor!
    • 0 (0 voturi)    
      Captura statului.Aceasta este ocupatia penala a PD (Marţi, 7 iunie 2011, 9:35)

      liviau2005 [utilizator] i-a raspuns lui Politicianul

      Miliarde de lei jefuite din bani publici de catre aceasta individa carer etse o enorma rusine pentru politica romaneasca.Inceputurile ei politice au fost in fata la Intercontinental cand se prostitua.
  • +9 (9 voturi)    
    hotnews, nu cenzurati! (Sâmbătă, 4 iunie 2011, 20:32)

    monica L [anonim]

    Eu cred ca este iresponsabil din partea unei persoane mature sa faca propaganda purtatului de pantofi cu tocuri inalte la tinere. Se stie ca acestea cauzeaza doua lucruri: deficiente ale statiunii bipede (nu e turistica, doamna udrea!) si incapacitatea temporara de a percepe o situatie ridicola.
  • +1 (7 voturi)    
    blonda (Sâmbătă, 4 iunie 2011, 21:18)

    m [anonim]

    ''"Doamna asta care se crede "Buricul pamantului"ce culoare are ?Ce stie sa faca din frageda feciorie ?De ce nu se duce unde a intarcat......iapa ?Ce o recomanda sa-si aroge "inalte"functii in stat ?
    • +3 (5 voturi)    
      Hai bre (Sâmbătă, 4 iunie 2011, 23:34)

      Surdu [anonim] i-a raspuns lui m

      Ce ai cu Mutu ?
  • 0 (6 voturi)    
    nimic despre minciunile si ipocrizia portocalie (Sâmbătă, 4 iunie 2011, 22:08)

    lili [anonim]

    din 2008 cu care ati castigat alegerile, minciunile alea ale lui Videanu cu salariu mediu de 900 Euro si pensie medie de 450 Euro in 2012??!! Sau despre minciunile din 2009, an electoral prezidentiabil cand ne-ati ascuns situatia GRAVA a finantelor publice ale Romaniei ca de spuneati o vorbulita despre asta Dl Basescu nu mai locuia azi la Cotroceni!! Si alte si alte minciuni portocalii... Dl Vladescu, fostul Ministru de finante in Guvernul Boc spunea in 2010 referitor la minciunile portocalii:
    "Era foarte uşor să minţim în continuare. Din poziţia de ministru al Finanţelor, vă spun că am fi putut să minţim vreo şase luni, am fi putut să ne mai împrumutăm vreo şase luni, am fi putut să aranjăm un acord cu FMI care să ne mai dea şase luni şi am fi aşteptat să vedem ce se întâmplă. Nu cred că lucrurile vor evolua în bine şi decât să minţim încă şase luni."....
    Despre minciunile astea le-ati spus, dna Udrea ??!!
  • +1 (5 voturi)    
    Doamna Udrea e blonda dar vopsita. (Sâmbătă, 4 iunie 2011, 23:32)

    .... [utilizator]

    Inteleg ca e foarte mandra de asta dar sa pretinda ca ai facut nu stiu ce acte de eroism vopsindu-ti parul blond sau purtand tocuri inalte e cam mult. Probabil ca, fiind inconjurata de prea multi lingai oriunde se duce, a pierdut contactul cu realitatea.
  • +5 (5 voturi)    
    acuma, sincer... (Duminică, 5 iunie 2011, 0:22)

    taranistu [utilizator]

    de ce continuati sa pompati? de ce o promovati atat de mult pe dna aceasta? va comportati ca si televiziunile cu Becali! Iar apoi va mirati de ce se intampla in jurul (v)nostru?
    • +2 (2 voturi)    
      Oare? (Duminică, 5 iunie 2011, 15:00)

      mars [anonim] i-a raspuns lui taranistu

      Oare de ce crezi ca e atat de mediatizata duduia asta? De ce crezi ca o ridica in slavi prin presa , avand 0 rezultate la minister (MDRT) acolo unde , teoretic ar trebui sa-si faca treaba fiind platitia pentru asta.
  • +2 (2 voturi)    
    Peste un an, nu mai auzim nici de Lenutza ... (Duminică, 5 iunie 2011, 12:06)

    Aurel [anonim]

    .... nici de ceilalti pedelici.
    Vor fi pe centura politicii.
    Una poate chiar la propriu.
    • 0 (0 voturi)    
      sa dea Domnul... (Duminică, 5 iunie 2011, 18:01)

      costica [anonim] i-a raspuns lui Aurel

      Da, Doamne !!!! nici in opozitie sa nu-i mai vedem....
  • +1 (1 vot)    
    Dezgustatoare fiinta (Duminică, 5 iunie 2011, 13:48)

    murphy [anonim]

    Cum pana mea sa mearga bine o tara condusa de asemenea specimene?
  • +1 (1 vot)    
    domna (Duminică, 5 iunie 2011, 14:14)

    luxdesign28 [utilizator]

    lasati-ne cu blondele si cu tocurile si concetrati-va pe guvernare, ca de povesti suntetm satui. Ce se mai intampla cu Covasna si Harghita,. ca la un moment dat o sa ne trezim sa nu ma sunt ale noastre, daca faceti multe comprimisuri cu prietenii dvs. de la UDMR !
  • 0 (0 voturi)    
    Tineretul PDL este schimbul de maine? (Duminică, 5 iunie 2011, 16:34)

    Rescatorul [anonim]

    Daca da, ce se face pentru culturalizarea si pregatirea serioasa a acestuia? La fel ca la PSD si PNL, acesti indivizi sunt incolori, inodori si inexistenti. Sunt acesti indivizi oameni de dreapta? Inteleg ei ce inseamna a fi "popular"? Ma indoiesc. Nu am vazut sa participe la acest eveniment pe Cristian Preda, Baconschi, Macovei, Sever Voinescu si Paleologu, formatorii de dreapta ai PDL. Cu fuste scurte si tocuri inalte nu se poate conduce Romania maine, stimata doamna Udrea! Cel mult sa o curvasaresti, scuzati expresia. Asta este seriozitatea PDL? La PSD si PNL nu ma mira, Dar ...si la PDL?
  • 0 (0 voturi)    
    probabil ca si in PDL, (Luni, 6 iunie 2011, 14:50)

    elena [anonim]

    ca in mai toate partidele politice, sunt tineri si tinere care muncesc insa care sunt trecuti cu vederea, fie pt ca nu sunt odraslele cuiva, fie pt ca nu sunt casatorite cu un domn Cocos, nu impresioneaza pe cine trebuie sau pt ca nu isi permit sa sponsorizeze partidul din care fac parte. Cati dintre tinerii pedelisti sunt europarlamentari, folosindu-se deo campanie electorala din bani publici, asa cum a facut Ridzi pt Eba? este ironic si nedrept ca o doamna precum Elena Udrea le tine tinerilor lectii de maturitate si moralitate politica!