Marian Vanghelie: Pot sa fac compromisul maxim si sa-l sustin pe Sorin Oprescu in alegeri

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 15 ianuarie 2011, 21:38 Actualitate | Politic


Liderul PSD Bucuresti, Marian Vanghelie, a declarat, vineri seara, intr-o emisiune la Realitatea TV, ca poate face "compromisul maxim" si sa-l sustina pe actualul primar al Capitalei, Sorin Oprescu, la viitoarele alegeri locale, transmite Mediafax.

"Ca sa fiu sincer, eu am o problema pe electoratul PSD, ca ma bat cu Sorin Oprescu, pentru ca Sorin Oprescu nu e vazut doar ca independent, Sorin Oprescu fura jumatate din electoratul PSD, ca sa fiu corect", a declarat Vanghelie.

El a adaugat ca poate accepta "compromisul maxim", respectiv sa-l sustina la alegerile din 2012 pe Sorin Oprescu.

"M-am referit la maximum de a accepta orice tip de compromis elegant. Sunt dispus, daca viata demonstreaza ca electoratul din Romania spune ca Sorin Oprescu este cel mai bun, n-am o problema sa gasesc o formula si sa-l sustin chiar pe Sorin Oprescu", a declarat Marian Vanghelie.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1586 vizualizari

  • +16 (16 voturi)    
    oprescu (Sâmbătă, 15 ianuarie 2011, 22:29)

    buha [utilizator]

    veti avea un Oprescu "garantat" de Vanghelie!
    • 0 (0 voturi)    
      Proiectie in viitor (Duminică, 16 ianuarie 2011, 23:00)

      emil [anonim] i-a raspuns lui buha

      In 2012 posibili candidati si castigatori la primaria Bucuresti: Oprescu, Vanghelie, Udrea. Viitorul nu suna prea bine, nu? Mai are Bucurestiul vreo sansa?
  • +6 (6 voturi)    
    Asta se asculta? (Sâmbătă, 15 ianuarie 2011, 22:44)

    Daniel [anonim]

    "Sorin Oprescu fura jumatate din electoratul PSD" ... Cum il fura, cu sacosa? Cu sacu' ?

    "... daca viata demonstreaza ca electoratul din Romania spune ca Sorin Oprescu este cel mai bun, [...] sa-l sustin chiar pe Sorin Oprescu" Pai daca oamenii l-au votat tu ce mai faci?
    • +9 (9 voturi)    
      Cine?! (Sâmbătă, 15 ianuarie 2011, 22:57)

      Dennis Lopataru [utilizator] i-a raspuns lui Daniel

      Cine mai e atat de prost incat sa il voteze din nou pe Oprescu?
      • +1 (1 vot)    
        sa se duca (Duminică, 16 ianuarie 2011, 13:01)

        Vuck [utilizator] i-a raspuns lui Dennis Lopataru

        sper ca nimeni..a fost lamentabil.
        Iar jaful si degringolada facute cu mutarea primariei generale in Regie ne-a facut lehamite la toti.
  • +4 (6 voturi)    
    Si daca l-ar sustine pe Videanu (Sâmbătă, 15 ianuarie 2011, 23:58)

    menta lee ill [anonim]

    ce fel de compromis ar fi? Pai mai "care este" nu ati fost amandoi psd-isti?
  • +3 (7 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Duminică, 16 ianuarie 2011, 0:01)

    [anonim]

  • +5 (5 voturi)    
    haoleooo ! (Duminică, 16 ianuarie 2011, 9:39)

    ginel milanezu [anonim]

    cum adica sa faca compromisu ala supremu ?
    pai nu e el dom' vangheli destul de compromis ?!
    pa cat e el de compromis, merita sa fie primar gineral !
    sa mor io !
  • -1 (1 vot)    
    Ca sa vezi! (Duminică, 16 ianuarie 2011, 13:13)

    Stepanida [utilizator]

    Domle,poate Oprescu sa-si vada linistit de treburi!Sustinerea lui Vanghelie era o mare problema pentru Oprescu!!!Vanghelie,eterna problema a administratiei locale bucurestene,isi calca pe inima!Il va sustine pe Oprescu!Doar nu s-ar fi asteptat cineva ca Vanghelie sa recunoasca ca nu are nici o sansa in fata lui Oprescu,in 2012!
  • +2 (2 voturi)    
    poti (Duminică, 16 ianuarie 2011, 13:35)

    ady [anonim]

    sa uzi si canapeaua..nu mai bine ai pleca in Africa stimate goagal?
  • +1 (1 vot)    
    sustinerea lui Vanghelie (Duminică, 16 ianuarie 2011, 16:05)

    C.T.C [utilizator]

    Vanghelie in momentul cand anunta ca il sustine pe X sau pe Y, aduce persoanei respective cateva procente, dar in minus :)))) Cred ca asta e strategia :)))
  • 0 (0 voturi)    
    să fim corecţi (Luni, 17 ianuarie 2011, 4:25)

    visio [anonim]

    şi să vedem cărui partid aparţine Oprescu; el a plecat din PSD şi vedem prea bine ''progresele'' realizate in Bucureşti; se întâmplă să vin rar şi totuşi nu văd schimbări....şi îmi doresc să fiu subiectiv; trebuie să vină oameni tineri, competenţi şi cu dorinţă de afirmare, cu dorinţa ca numele lor să însemne ceva pt locuitorii oraşului; ce străzi a făcut Oprescu? câte centuri suspendate a realizat? aşa cum ziceam: să fim corecţi şi să respectăm propriul nostru ban când îl dăm primariei; părerea mea...