Marian Vanghelie nu mai organizeaza petrecerea de Revelion din cauza crizei

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 30 decembrie 2010, 15:39 Actualitate | Politic


Presedintele organizatiei PSD Bucuresti, Marian Vanghelie, primarul sectorului 5, a declarat, joi, ca principalul motiv pentru care a renuntat si in acest an la organizarea petrecerii de Revelion, la Romexpo, il reprezinta criza financiara, transmite Agerpres.

"Criza este motivul principal si nu era momentul. Nu neaparat din punct de vedere economic, dar si logic, nu era momentul. S-ar fi dat tot felul de interpretari", a afirmat Vanghelie, la finalul unei reuniuni cu membrii organizatiei PSD Bucuresti.

Primarul sectorului 5 al Capitalei renunta in acest an, pentru a doua oara, la organizarea celebrului "Vanghelion".


Citeste mai multe despre   
















1506 vizualizari

  • +6 (8 voturi)    
    la mai mare (Joi, 30 decembrie 2010, 15:46)

    costin [anonim]

    si la cat mai multe 'vanghelioane' amanate. cel mai bine ar fi ca aceste petreceri sa fie amanate din cauza lipsei de la conducerea sectorului 5 a celui care le-a initiat. sa ne auzim sanatosi in 2012, la alegeri.
  • +4 (6 voturi)    
    vaiii (Joi, 30 decembrie 2010, 15:52)

    gogu [anonim]

    cata tristete....
  • +4 (6 voturi)    
    Orgilionul (Joi, 30 decembrie 2010, 16:04)

    Orgilionul [anonim]

    Aiurea! Isi pastreaza fortele pentru ORGILIONUL din inaintea alegerilor. Mancarea si striper-ul ENRIQUE sunt achitate de platitorii de taxe, iar babele participante, platesc la vot.
  • +2 (4 voturi)    
    Nuuuuuu (Joi, 30 decembrie 2010, 16:09)

    Mario Popa [anonim]

    Dezastru! Oare va supravietui omenirea?
  • +2 (2 voturi)    
    zi adevaru (Joi, 30 decembrie 2010, 16:10)

    dfr [anonim]

    au taiat astia de la guvern macaroana primarilor pnl si psd,si ati ramas pe faras.Daca dadeai pe vanghelion,nu mai aveai bani nici de subventii la intretinere pt asistati.
  • +2 (4 voturi)    
    Bietii profesori (Joi, 30 decembrie 2010, 16:11)

    Cataleya [utilizator]

    Ce tristi o sa fie ca nu mai primesc cadouri de la Marean....
  • +1 (3 voturi)    
    nu are bani din furtaciuni de asta, (Joi, 30 decembrie 2010, 16:20)

    dorin [anonim]

    bugetul brunetului e gol ca nu au strins bani din furtaciuni si caatare o amina pe 2011 ca vin localele in in 2012 .
  • +1 (3 voturi)    
    Vanghelie face apel la logica,,, (Joi, 30 decembrie 2010, 17:18)

    Andrzej [anonim]

    Dupa ce de ani buni primaria sectorului lui vanghelie a cheltuit banii contribuabililor pe pomeni si vangelioane, neplatind zeci de firme aduse in faliment de primarul escroc, este normal sa spuna " ce e criza... , si nu neaparat din punct de vedere economic", adica "nu e etic" cum ar zice raposatul cesca.
  • 0 (2 voturi)    
    ???? (Joi, 30 decembrie 2010, 18:11)

    daniela [anonim]

    daca e criza ..."nu neaparat din punct de vedere economic"...atunci la criza ... din care punct de vedere trimite, oare, "logica" mentionata ???
  • 0 (2 voturi)    
    vanghelion la anu (Joi, 30 decembrie 2010, 21:36)

    mike [anonim]

    cred ca l-au instruit de la partid pe tziganul vanghele sa nu se mai dea in spectacol si sa arunce banul pe pomeni invitand tot felul de expirati supraevaluati sa le cante la babe si mosi , mai bine e la tv , te uiti si nu costa ...