VIDEO Adriean Videanu, huiduit de cativa pensionari la Targu Jiu

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 9 decembrie 2010, 14:20 Actualitate | Politic


Prim-vicepresedintele PDL Adriean Videanu, care se afla, joi, la Targu Jiu, a fost huiduit de cateva persoane care l-au oprit la intrarea in sediul PDL Gorj, reprosandu-i situatia pensionarilor, transmite Mediafax.

Adriean Videanu a ajuns, joi la pranz, la sediul PDL Gorj, alaturi de Vasile Blaga, pentru a participa la o sedinta cu reprezentantii organizatiei judetene in vederea stabilirii datei la care vor avea loc alegerile pentru sefia filialei.

La intrarea in sediul PDL Gorj se aflau mai multe persoane, care au inceput sa-si exprime nemultumirile, iar Videanu s-a oprit pentru a discuta cu acestea, in timp ce Blaga si-a continuat drumul.

Oamenii i-au reprosat fostului ministru al Economiei situatia in care se afla pensionarii si femeile cu copii mici, spunandu-i ca nu au ce manca. Dupa ce a stat pentru scurt timp de vorba cu oamenii nemultumiti, Videanu a plecat, in timp ce era huiduit de cativa dintre acestia.

La ora transmiterii acestei stiri, sedinta de la PDL Gorj este in desfasurare.

PDL Gorj este condus de peste doi ani de presedinti interimari, senatorul Ion Ruset fiind in aceasta functie de aproximativ doua luni.



Citeste mai multe despre   


















898 vizualizari

  • -1 (7 voturi)    
    bine i-au facut! (Joi, 9 decembrie 2010, 15:00)

    florin [anonim]

    marita asa cum merita orice politician care a trait din banii castigati (si furati) din "90 incoace
    • +2 (10 voturi)    
      Puiutz de miner, ce esti !!! (Joi, 9 decembrie 2010, 15:27)

      vamaiot [anonim] i-a raspuns lui florin

      Eu cred ca pensionarii care au huiduit acolo, au huiduit si pe la Bucuresti cu furtunul de cauciuc acum vreo 20 de ani !

      Si ce inteleg eu acum... e ca pensionarii sunt asa niste eroi care s-au sacrificat pentru tara !

      De fapt si mamicile care nasc acum, tot pentru tara au nascut, iar tara sa le dea bani pentru copii !

      Bugetarii, vai dar ei chiar si-au inchinat o viata ghiseului unde ne asteptau cu zambet si rabdare !


      m-am saturat de formatori de opinie care huiduesc ... de parca un singur om e vinovat pentru pensia lor !

      App, s-au taiat pensiile deja ?
      • -3 (7 voturi)    
        te-ai prins nebunaticule! (Joi, 9 decembrie 2010, 15:37)

        florin [anonim] i-a raspuns lui vamaiot

        ce destept esti! bravo!
      • +2 (2 voturi)    
        neintelegere (Joi, 9 decembrie 2010, 19:04)

        Lp [anonim] i-a raspuns lui vamaiot

        Ce nu intelegi tu este faptul ca "Tara/Statul" este un administrator al banilor oamenilor care dau taxe si impozite. Statul este subordonat oamenilor si nu invers. Nimeni nu ia ceva de la Stat, ci isi ia ceea ce a investit deja. Nu oamenii de rand fura statul prin pensii si ajutoare sociale, ci cei care ar trebui sa reprezinta oamenii,administratorii bunurilor noastre, ne fura pe noi. Ai priceput? Sper ca nu e prea complicat pentru tine....

        Traim prost din cauza gaurilor negre din economie facute din '90 pana in prezent si oamenii de rand trebuie sa suporte aceste cheltuieli pentru ca administratorii au inchis ochii la hoti. Asa ca ei dau vina pe oamenii de rand crescand taxele si impozitele, accizele, etc.
  • -4 (6 voturi)    
    De ce? (Joi, 9 decembrie 2010, 15:10)

    pericle [anonim]

    Mi se pare o mare nedreptate sa-l huidui pe Videanu.
    Argumente:
    - este un om cu verticalitate
    - cred ca in viata lui nu a furat 1 leu
    - stie multa gramatica si ortografie a limbii romane
    - pentru el, dreptatea e mai presus de orice
    - nu poarta haine din blanuri naturale
    - nu fumeaza, nu bea
    - nu-si insala sotia
    - vine devreme acasa
    - nu are spatiu excedentar
    -etc
  • 0 (2 voturi)    
    Este timpul sa alegem niste politicieni... (Joi, 9 decembrie 2010, 18:13)

    citizen B [anonim]

    ....care nu au huiduieli la activ.
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Vineri, 10 decembrie 2010, 3:24)

    C.T.C [utilizator]

    "Oamenii i-au reprosat fostului ministru al Economiei situatia in care se afla pensionarii si femeile cu copii mici, spunandu-i ca nu au ce manca"

    1. Pensiile nu au scazut.
    2. Mamele cu copii mici au o noua lege referitoare la situatia lor mult mai buna decat cea veche.

    1+2 = noi, concitadini cu Ponta, pensionari fosti militieni ce dadeam pulane in cap la cei ce se credeau destepti (iesiti la 48 de ani la lenevit , multumim Ilici pupa-ti-as mainile tale), inscrisi in partidul comunist roman psd am venit sa fluieram ca nu au femeile alea ce sa manance si ca ne-ati taiat 100 Ron din 2100 Ron cat primeam pana acum. Dupa ce am dus atatea razboaie (cu proprii nostri vecini) dupa ce am turnat la greu meritam noi asta? Jos Base sus Iliescu.