Crin Antonescu: O alianta electorala cu PC nu e exclusa, Dan Voiculescu e infinit mai putin contestat decat Boc

de D.G.     HotNews.ro
Marţi, 7 decembrie 2010, 13:17 Actualitate | Politic


Presedintele PNL, Crin Antonescu, a afirmat, luni seara, ca o alianta electorala cu Partidul Conservator (PC) "nu este o ipoteza exclusa", iar presedintele fondator al PC, Dan Voiculescu, este un personaj mult mai putin contestat decat actualul premier Emil Boc sau decat Traian Basescu, relateaza Agerpres.

"Nu e o ipoteza exclusa (o alianta electorala cu PC - n.r.), dar problema asta nu s-a pus. Eu am urmarit de multa vreme si programele si discursurile politice ale conservatorilor. (...) Vad lucruri destul de compatibile, dar, repet, aceasta chestiune nu s-a pus", a spus Antonescu la TVR.

Intrebat daca nu cumva crede ca o astfel de alianta ar dauna imaginii PNL, Antonescu a negat.

"Domnul Voiculescu nu e singurul personaj contestat din politica romaneasca, e infinit mai putin contestat decat Boc, Basescu sau doamna Udrea. Din punctul meu de vedere, cu domnul Voiculescu ca senator, pentru ca nu mai e presedinte de partid, desi e limpede ca are o influenta majora acolo, nu am avut pana in acest moment puncte de nedepasit", a spus Antonescu.

De asemenea, intrebat daca PC ar fi un partid frecventabil in optica liberalilor, liderul PNL a raspuns ca da, PC este "categoric cel mai frecventabil partid dintre cele trei".


Citeste mai multe despre   


















2367 vizualizari

  • +38 (42 voturi)    
    Mona Musca (Marţi, 7 decembrie 2010, 13:21)

    CCC [anonim]

    Se pare ca ati avut o problema numai cu Mona Musca. Pe ea ati exclus-o din partid. Pe Ghise, si Voiculescu, nu. Bravos, d-le Antonescu! Tin minte.
    • +34 (38 voturi)    
      Inca un pas inapoi.... (Marţi, 7 decembrie 2010, 13:46)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui CCC

      Antonescule...nici nu stii cat de mic incepi sa fii...
      • +25 (29 voturi)    
        perfect.. sinistru (Marţi, 7 decembrie 2010, 14:32)

        pehash [utilizator] i-a raspuns lui bgd

        oare cati l-ar mai fi votat pe ipocrin daca facea aceasta declaratie inainte de alegeri?
        am cativa prieteni care au votat pnl motivand ca marioneta asta ar fi singurul necompromis, cu un discurs normal, deci merita o sansa... dupa ziua de azi le va fi rusine sa mai recunoasca in public cu cine au votat :)
        • -11 (17 voturi)    
          Totusi Voiculescu (Marţi, 7 decembrie 2010, 14:49)

          Neica [anonim] i-a raspuns lui pehash

          ..chiar este mai putin contestat conform sondajelor. Dar inca nu s-a concretizat nicio alianta a PNL cu PC-ul.
          • +11 (11 voturi)    
            Nu e de mirare... (Marţi, 7 decembrie 2010, 15:48)

            bgd [utilizator] i-a raspuns lui Neica

            La ce nivel de educatie are acest popor...e ceva perfect normal.
            Sunt curios cati dintre romani ar vota acum comunismul...
          • +6 (6 voturi)    
            Contestare (Marţi, 7 decembrie 2010, 17:58)

            Bug [anonim] i-a raspuns lui Neica

            Nici nu e de mirare ca este mai putin contestat, odata ce televiziunile lui au asmutit populatia impotriva lui Boc, etc.
            Prindeti hotul!!!
            • -4 (4 voturi)    
              Nu putem crede (Marţi, 7 decembrie 2010, 18:27)

              Neica [anonim] i-a raspuns lui Bug

              ca toate aceste acuzatii sunt nefondate. De altfel nivelul de trai al populatiei a scazut simtitor, si scade in continuare.
              • +2 (2 voturi)    
                credinta (Miercuri, 8 decembrie 2010, 8:32)

                alpha [utilizator] i-a raspuns lui Neica

                tu ii credeai si pe comunisti cand spuneau de liderii partidelor istorice ca sunt criminali ! esti votant fidel de-al lui ilici asa-i ?
            • +1 (1 vot)    
              mai putin contestat (Miercuri, 8 decembrie 2010, 9:05)

              panfil flecaru [anonim] i-a raspuns lui Bug

              in traducere libera, inseamna nebagat in seama de opinia publica.
              in afara de adaugarea unui pc in coada pnl, n'ar aduce mare lucru. iar acel pc, ar putea fi citit p.comuist. deci, atentie ce'ti doresti tinere neintinat.
              pnl-pc, ar suna la fix, pentru mutli stabi liberali. mai ales secretzaru' general.
              s'auzim vesti bengoase !
        • -4 (6 voturi)    
          acum pe bune (Marţi, 7 decembrie 2010, 15:43)

          alex [anonim] i-a raspuns lui pehash

          tu chiar crezi ca este vreunul necompromis? toti sunt marionete si vor fi in continuare. baietii destepti vor face bani indiferent de cine va fi la putere ce mai vezi breaking news de pe la dna sunt pentru masele de oameni care uita azi ce a fost ieri si nu se gandesc la un viitor real si n-au alt lucru mai bun de facut decat sa se uite ca prostii la toate tampeniile de la tv
        • +8 (8 voturi)    
          PNL vrea pupat de Anateme (Marţi, 7 decembrie 2010, 15:48)

          Domnisoara Crina va povesteste idei [anonim] i-a raspuns lui pehash

          Interesanta miscare:

          -Antonescu baga un pic de zazanie intre PSD-PC facand PC-ului cu ochiul, ca intre „leberali„ adevarati, parol mon cher! Pt cine a uitat, PC-ul pretinde ca e partid social-liberal (evident, nu cred nici macar ei, dar nu asta conteaza la votantul PSD-PC).
          Iata ca PC-ul mai poate avea o varianta de alianta pt localele si legislativele din 2012, Voiculescu se va vinde la licitatie cui da mai multe locuri de parlamentar.

          -Antonescu face putin pupincurism si sa vezi cum incepe si el sa fie mediatizat mai frumos si mai aratos si mai destept de catre Antenele lui Voiculescu, ca asa e intre gentlemeni.
          Geoana prostanacul si Ponta anarhistul vor panica pt ca ei se vedeau liderii opozitiei, nu profesoru asta de Tulcea. Si da-i si arde-l coane, sa vezi matale concurenta prin opozitia asta fara cap dar cu multe cozi.
      • +5 (5 voturi)    
        daca un liber spune asta (Marţi, 7 decembrie 2010, 15:14)

        neutrino [anonim] i-a raspuns lui bgd

        insamna ca ar trebui sa tina cont de sugestii crinuta. Nu il vad bine..si ar fi pacat de pln (daca or mai fi ceva liberali cat de cap capabili).
      • -4 (8 voturi)    
        In sondaje (Marţi, 7 decembrie 2010, 15:25)

        Negativ [anonim] i-a raspuns lui bgd

        ..totusi scad mai degraba partidele din arcul guvernamental, nu PNL si nici PC, care au un trend pare-se crescator.
      • +2 (2 voturi)    
        marele fluviu isi aduna ...mogulii. (Marţi, 7 decembrie 2010, 17:18)

        panfil flecaru [anonim] i-a raspuns lui bgd

        crineatza spera cateva foteluri in plus in palavrament si sa'i dea cu sac lui viktoras, care, se pare, nu prea se are bine cu dom profesor.
        a facut el o decklaratie , cum ca noul pesede, ce'l va cladi din cenusa, se va delimita de moguli.
        delimita, delimita, da pan' la separare mai e.
        divortul numai ilici il poate decide.
        si ilici nu tradeaza grivco.
        mult zgomot, pentru nimic.
      • -6 (6 voturi)    
        inchide gura portocaliule (Marţi, 7 decembrie 2010, 17:39)

        stimulent [anonim] i-a raspuns lui bgd

        @bgd - uita-te in sondaje si o sa vezi cat are antonescu si cat are basescu...daca nu ai timp, iti spun eu: basescu are 9% iar antonescu 35%. inchide gura!
        • +6 (6 voturi)    
          Si? (Marţi, 7 decembrie 2010, 18:18)

          bgd [utilizator] i-a raspuns lui stimulent

          In primul rand...libera exprimare e un drept garantat de democratia in care ne aflam. Deci cu ce drept imi spui tu mie sa inchid gura? Nu crezi ca ai niste apucaturi comuniste?

          In al doilea rand....ce treaba are Basescu? Basescu nu mai candideaza...pt ce tot il bagati in sondaje? Sondaje care oricum n-au nici un sens avand in vedere ca PDL-ul mai are de guvernat inca 2 ani iar Basescu mai sta 3 la Cotroceni. Se pot intampla multe pana atunci...desi nu-i vad cum ar putea sa se destepte asa deodata.

          In ultimul rand...sondajele imi arata cum gandesc unii, nu cum ar trebui sa gandesc eu, clar? Eu ,ca liberal, sunt profund dezamagit de acest om si nu ma simt tocmai mandru cand ma gandesc la faptul ca am crezut in el. Alti...se simt reprezentati de Antonescu, treaba lor. Eu nu vorbesc in numele a mai multor persoane...ci doar in numele meu...asa ca te rog sa te linistesti.

          A...si cand am spus ca e mic, nu m-am referit la nr lui de sustinatori. Sper ca intelegi acum.
      • +1 (1 vot)    
        aliante la greu (Marţi, 7 decembrie 2010, 20:08)

        catalavenos [anonim] i-a raspuns lui bgd

        te uiti la jungla politica si nu mai stii ce sa crezi. pc-ul se baga cu pnl, pd-ul cu udmr.....fratilor, ce-i asta? nu vad nici o solutie care sa fie morala
        • -1 (1 vot)    
          Ba da... (Marţi, 7 decembrie 2010, 23:07)

          dragoshenko [utilizator] i-a raspuns lui catalavenos

          ... dar e ilegala: sa-i omori pe toti politicienii si acolitii lor si sa incepi de la zero.

          PS: s-ar putea sa nu fie chiar morala, avand in vedere ca religia crestina te invaa sa-ti ibesi aproapele.
          • 0 (2 voturi)    
            Solutia legala (Miercuri, 8 decembrie 2010, 9:32)

            Constantin [anonim] i-a raspuns lui dragoshenko

            este sa strangi mai multe voturi decat ei, la alegeri, si sa-i inlocuiesti cu altii mai competenti cand ai pus mana pe putere. Daca esti orbit de ura si te gandesti doar cum sa le tai accesul de la miere vei pati precum Basescu, ajungi un rebut politic.
            • 0 (0 voturi)    
              fix ... (Luni, 13 decembrie 2010, 0:45)

              cosmin [anonim] i-a raspuns lui Constantin

              Imi imaginez ca basescu a fost orbit de ura si a incercat sa le taie tuturor accesul la miere. Tu ce sti despre basescu ? E din aceeasi clasa politica si e in politica de cand democratia. Nu iti e greu sa gasesti informatii despre drumul lui si faptele lui. Nu a rasarit asa din nimic si a inceput sa lupte impotriva coruptiei cum cred unii care traiesc pe alte planete. Ideea cu el impotriva coruptiei a fost tema campaniei electorale din 2004 a lui basescu si nimic mai mult.
      • 0 (0 voturi)    
        tratativlele lui crin cu felix (Marţi, 7 decembrie 2010, 22:19)

        jiji berbecali [anonim] i-a raspuns lui bgd

        > http://www.youtube.com/watch?v=OSs0O8xkLqM
    • +6 (8 voturi)    
      Persoanele sunt irelevante (Marţi, 7 decembrie 2010, 15:30)

      klz [anonim] i-a raspuns lui CCC

      PSD - Realitatea
      PNL - Antenele

      Crin nu face decat sa confirme ceea ce se preconiza de cateva luni.
      • +1 (1 vot)    
        In cazul asta (Marţi, 7 decembrie 2010, 23:12)

        dragoshenko [utilizator] i-a raspuns lui klz

        Sunt putin deacord cu tine: anume ca PNL vrea acces nerestrictionat la o televizune cu rating ridicat. S-a vazut la ultimele alegeri (atat parlamentare cat si prezidentiale) ca asa ceva ii lipseste.
        Totusi e cam ciudata o aliata liberali - conservatori, pentru ca din cate stiu eu doctrinele liberala si conservatoare (vorbesc de Romania - sub forma ei de atunci - secolului XIX) sunt opuse si partidele istorice se iubeau ca mata si cainele.
    • -1 (1 vot)    
      antonescu nu poate (Marţi, 7 decembrie 2010, 19:34)

      catalavenos [anonim] i-a raspuns lui CCC

      sa-l darame singur pe basescu si cauta aliati. hmmmm....vom vedea ce va iesi si din asta
    • -1 (1 vot)    
      sa vina Monica Macovei cu noul partid (Miercuri, 8 decembrie 2010, 9:49)

      rocitizen [utilizator] i-a raspuns lui CCC

      sa vina Monica Macovei cu noul partid ca sa poata merge si PDL'ul oficial catre PSD si PNL, sa se faca o coalitie toti impotriva partidului lui Macovei (cum a fost toti impotriva lui Basescu) iar noi sa decidem care merita sa ne conduca. Ii momentul s-o luatzi in barba mascaricilor ! (din toate partidele politice actuale)
      • -1 (1 vot)    
        Chiar crezi ca o vor vota romanii (Miercuri, 8 decembrie 2010, 11:20)

        Constantin [anonim] i-a raspuns lui rocitizen

        pe Monica Macovei? Romanii vor numai sa traiasca ma bine, atat. Sunt toleranti cu semenii lor si privesc cu suspiciune orice rautate chiar daca este justificata legal.
  • +26 (26 voturi)    
    e mai putin contestat (Marţi, 7 decembrie 2010, 13:39)

    liviu [anonim]

    pentruca nu este in linia intai, asa cum sunt cei enumerati sau cum au fost la randul lor nastase, tariceanu sau geoana. "frecventabilul" prefera sa stea in umbra si sa-si atinga scopurile economice prin asociere potrivit principiului influenta politica la schimb cu trust media. surprinzator este faptul ca antonescu nu sesizeaza sablonul.
  • +28 (28 voturi)    
    si asa... (Marţi, 7 decembrie 2010, 13:46)

    alex [anonim]

    Si asa isi pierde PNL o parte din alegatori...

    Sper sa fie o gluma.
    • +17 (17 voturi)    
      pfff.. (Marţi, 7 decembrie 2010, 14:21)

      Vuck [utilizator] i-a raspuns lui alex

      Pe mine deabia ma castigase PNL-ul de votant..acum sunt convins ca nu o sa votez PNL-ul pana cand nu vor scapa de Crin asta caruia ii trec vorbele prin stomac si nu prin cap
    • -9 (11 voturi)    
      Vezi de PDL, mai are alegatori? (Marţi, 7 decembrie 2010, 14:24)

      AlegatorPNL [anonim] i-a raspuns lui alex

      Nu-ti fa griji pentru PNL, oricum nici tu nici cei care ti-au dat plusuri nu sunteti alegatori PNL.
    • +10 (12 voturi)    
      Fa-te frate cu dracul pana treci puntea (Marţi, 7 decembrie 2010, 14:26)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui alex

      electorala! In politica romaneasca e musai sa tii cont de acest proverb stramosesc. PNL va pierde, intradevar, alegatori insa din nu din cei cu o logica sanatoasa, romaneasca.

      Ramane ca PDL sa se multumeasca cu electoratul ce gandeste nemteste care firesc, aici in Romania, se imputineaza pe zi ce trece.
      • -5 (7 voturi)    
        electoratul care (gandeste)(nemteste) (Marţi, 7 decembrie 2010, 15:27)

        Anonim [anonim] i-a raspuns lui Constantin

        Se chemau sasi si au plecat prin 90 din Rromania.
        Acum, am pus in paranteze termenii improprii romanilor -- inclusiv faza cu ganditul.

        Nu te supara, dar ce om sanatos la cap i-ar alege pe Boc,Basescu, EBA ,Ritzi, Videanu,Berceanu, Gutau, Solomon, Udrea, Boureanu ??????
        • +8 (8 voturi)    
          votantul... (Marţi, 7 decembrie 2010, 15:42)

          Laurentiu78 [utilizator] i-a raspuns lui Anonim

          ala care in lipsa de altceva, nu-l vrea pe Felix, pe Iliescu, pe SOV si Patriciu si/sau pe Tribun la carma...:-S
    • -5 (5 voturi)    
      Ramane de vazut (Marţi, 7 decembrie 2010, 15:07)

      Neica [anonim] i-a raspuns lui alex

      PNL are un electorat in extindere, vizibilitatea oferita de trust compenseaza rezervele fata de stanga.
    • -1 (1 vot)    
      Alegatori (Marţi, 7 decembrie 2010, 23:16)

      dragoshenko [utilizator] i-a raspuns lui alex

      Ba dimpotriva, cred ca va castiga mai multi.
      Si gluma va fi suportata pana la urma de PDL, care va ramane fara suportul unui trust media puternic.
      Care nu ma crede sa-si aduca aminte ca se spune despre presa ca e a 4-a putere in stat - si nu degeaba. (uneori e chiar prima - a se vedea problema lui Nixon)
  • +25 (25 voturi)    
    Nesimtitule (Marţi, 7 decembrie 2010, 13:47)

    Matrixu [anonim]

    Bai Crinule...esti un nesimtit. Te-am votat si cu fiecare declaratie pe care o faci ma rusinez de optiunea mea electorala. Esti mult mai prost decat mi-am inchipuit si un ahtiat de putere mai rau ca Ponta. Sa te aliezi cu turnatorul de Felix si sa ai si nesimtirea sa spui ca e mai putin contestat. Sa iti fie rusine. Lasa pe altii din partid poate mai putin stupizi in declaratii si actiuni.
    • +4 (6 voturi)    
      Nu e nesimtit! (Marţi, 7 decembrie 2010, 16:12)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui Matrixu

      Abia acum il vezi asa cum este!
      Abia acum ai deschis ochii!
      Asta e mai rau decat un comunist!
      E precum ness/ul!
      Extract de comunist!
      Da... cine sa vada asta?
      Cei care sunt aserviti?
  • +15 (15 voturi)    
    Normal... (Marţi, 7 decembrie 2010, 13:55)

    Raul [anonim]

    ca e infinit mai putin contestat decat Boc, pentru ca e infinit+1 mai putin capabil sa-si asume responsabilitati REALE!
    • -1 (1 vot)    
      Ar fi trebuit (Marţi, 7 decembrie 2010, 18:30)

      Neica [anonim] i-a raspuns lui Raul

      ca guvernarea sa fie asumata cu mai multa competenta.
  • +18 (18 voturi)    
    Probleme de perceptie (Marţi, 7 decembrie 2010, 14:00)

    eu [anonim]

    Daca nu e hulit Voiculescu asta nu inseamna ca e iubit.
    Ce exemplu poate sa fie Voiculescu, cind el e un mosneag libidinos de Dorobanti, pentru a incepe o afacere a trebuit sa primeasca mostenire de la un arab zeci de miliaone de dolari, si acum tine teorii economice bizare, de redresare economica, prin vinzarea activelor statului pe preturi de 2 lei .
  • +14 (14 voturi)    
    . (Marţi, 7 decembrie 2010, 14:05)

    Ivanu [utilizator]

    Pana acum PNL incerca sa para partidul curat, si detasarea de PSD, mai ales prin declaratii dure dar adevarate, chiar contribuia foarte mult la imaginea partidului. Insa se pare ca in ultima vreme Crin o ia razna rau de tot si probabil ca va urma detronarea lui de catre oamenii cu bani din partid, ca in opozitie nu au nimic decat de pierdut.
  • +12 (12 voturi)    
    Rusine (Marţi, 7 decembrie 2010, 14:05)

    DS [anonim]

    Asa se distruge miscarea liberala(mai precis ce a ramas din ea).
    Pacat Dl. Antonescu, pacat , te credeam mai destept. Sa te tocmesti cu un fost nomenclaturist este o rusine? Sau ati "lucrat" impreuna?
    Tariceanu este de 100 de ori mai destept. In loc sa va intelegeti cu PDL lasati tara in mana fostilor comunisti, a mamutilor iliescieni.
    Mai bine lasa pe altul sa conduca PNL si tu du-te cu "prietenul tau" Geoana la cules de ciuperci.
    RUSINE.
  • +3 (9 voturi)    
    Mai exista Romania? (Marţi, 7 decembrie 2010, 14:08)

    Hook [anonim]

    Daca opozitia o mai balbie mult, in special Antonescu si Ponta , Romania va fi pierduta!
    Demonstrati ca sunteti in stare de ceva bun si pentru Romania! De 20 de ani sunteti platiti din banul public, iar politrucii ajutati de servicii au terfelit pana la dementa aceasta tara si acest popor!
  • +20 (20 voturi)    
    Asta e bun (Marţi, 7 decembrie 2010, 14:10)

    Jeu [utilizator]

    Antonescu nu exclude o alianta cu securistul Felix in schimb exclude orice alianta cu Basescu, om care a fost ales in functia de presedinte de jumate din populatia Romaniei. Securistul e bun in schimb Basescu ii pute.
    • -8 (10 voturi)    
      jos base (Marţi, 7 decembrie 2010, 14:59)

      sincer [anonim] i-a raspuns lui Jeu

      toata lumea stie ca basescu a cam fraudat alegerile...
      • +6 (6 voturi)    
        toata lume stie... (Marţi, 7 decembrie 2010, 15:13)

        Laurentiu78 [utilizator] i-a raspuns lui sincer

        ca toti au fraudat alegerile, conform spuselor Dlui Ponta.
      • +4 (4 voturi)    
        toata lumea (Marţi, 7 decembrie 2010, 15:18)

        tvee [anonim] i-a raspuns lui sincer

        stie ca trebuie sa fii cel putin prost pentru a crede asa ceva.
  • +11 (11 voturi)    
    Nu vad legatura (Marţi, 7 decembrie 2010, 14:10)

    dorin bretan [anonim]

    Ce are Voiculescu cu Boc? In afara de DNA nu vad cine sa-l conteste pe Voiculescu.
    • +9 (9 voturi)    
      Tu unde traiesti? (Marţi, 7 decembrie 2010, 14:16)

      Matrixu [anonim] i-a raspuns lui dorin bretan

      Cum adica cine sa il mai conteste? Constiita romanilor sa il conteste. Pentru turnatoriile facute la Securitate si raul facut altor romani prin acele declaratii. Intr-adevar...nu conteaza asta.
      Boc o fi unul din cei mai slabi prin ministrii ai romaniei postdecembriste. Dar sa afirma in decembrie ca Felix e mai putin contestabil este o rusine si o insulta adusa romanilor si votantilor PNL.
      Chiar nu mai e nimeni in partidul asta care sa i se opuna lui Crin. M-am saturat de el .
  • +13 (13 voturi)    
    PNL-ul se poate spurca mai mult de-atat? (Marţi, 7 decembrie 2010, 14:11)

    Bratianu [anonim]

    Nici nu stiu ce varianta de raspuns s-ar potrivi: varianta optimista ("mai rau de-atat nu se poate"), sau cea pesimista ("se poate si mai rau") ?!
    • -4 (6 voturi)    
      ne-am saturat de cancerul portocaliu (Marţi, 7 decembrie 2010, 15:00)

      sindicalistu' [anonim] i-a raspuns lui Bratianu

      care e problema unei posibile aliante? cred ca ar fi o solutie buna pt tara...
      • +4 (4 voturi)    
        cu badea pe post de prim-ministru (Marţi, 7 decembrie 2010, 15:11)

        neutrino [anonim] i-a raspuns lui sindicalistu'

        si ala cu laptopul pe post de ministru de finante :))
        se putea sa le lase crinut mai prejos de po(a)nta..
        Nu nu care cumva sa se distanteze.
      • +6 (6 voturi)    
        sper... (Marţi, 7 decembrie 2010, 15:12)

        Laurentiu78 [utilizator] i-a raspuns lui sindicalistu'

        din toata inima ca glumesti!

        deci ai vota un securist care ti-a bagat bunicii prin puscarie pentru ca aveau carne de pe undeva?

        sau esti unul dintre securisti si tu?

        a stai ca esti sindicalist scuze de intrebare, se explica...
      • +4 (6 voturi)    
        Spune-mi si mie (Marţi, 7 decembrie 2010, 15:18)

        CCC [anonim] i-a raspuns lui sindicalistu'

        De ce vorbesti la persoana I plural, ca si cum ai vorbi in numele unei intregi multimi de oameni? Citez : "ne-am saturat de cancerul portocaliu". De ce nu vorbesti in numele tau? Ti-e frica?
    • +3 (3 voturi)    
      nu PNL se spurca! (Marţi, 7 decembrie 2010, 17:33)

      trist [anonim] i-a raspuns lui Bratianu

      ci Ipo-Crin, in nemasurata-i sete de putere. Ba cu Felix,ba chiar si monarhist, orice numai sa ajunga in fata, sa-l bage in seama si altcineva decat nevasta.
  • +15 (15 voturi)    
    E clar! (Marţi, 7 decembrie 2010, 14:12)

    Ronin [utilizator]

    Astia doi o pun de-o cumetrie! Altfel nu incerca Antonescu sa-l albeasca pe Felix! Total nepotrivita comparatia cu Boc! Pe langa Felix, Boc si chiar Basescu sunt un fel de Alba ca Zapada! Si noi toti stim ca nici Boc si mai ales nici Basescu, nu sunt nici macar "rude indepartate" cu Alba ca Zapada! Ce naiba? Mai ramane sa aflam ca Patriciu e un fel de Mesia, care va salva Romania!!! Si daca Boc este contestat, apoi Voiculescu-i dovedit...securist!!!!
  • +9 (9 voturi)    
    gura lui Antonescu adevar a spus! (Marţi, 7 decembrie 2010, 14:12)

    mary [anonim]

    Asadar si prin urmare, este mai bun PC decat PDL in ciuda diferentelor doctrinare, este mai bun Voiculescu, dovedit ca securist turnator, decat Boc, care printre altele a navigat Romania, bine sau rau, stiu altii mai bine decat mine, intr-o tara aflata intr-o "criza cum se intampla odata in viata unui om" cum a spus Obama ieri.

    Asadar aceasta este ierarhia valorilor pentru dl Antonescu!
    • -6 (6 voturi)    
      Tanand cont strict de realizari (Marţi, 7 decembrie 2010, 14:48)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui mary

      si ignorand modul cum au fost facute, este clar ca Voiculescu este mult mai calificat decat Boc in politica romaneasca.
      • +5 (5 voturi)    
        ei, ei (Marţi, 7 decembrie 2010, 15:15)

        CCC [anonim] i-a raspuns lui Constantin

        Cum adica ignorand "modul" in care au fost facute? Adica, eu pot sa ma imbogatesc daca iti dau in cap si fur de la tine, sau pot sa muncesc cinstit in banca mea. Daca ignori modul in care m-am imbogatit, cred ca mai simplu e sa-ti dau in cap, nu?
        • -5 (5 voturi)    
          Iti trebui ceva mai multa minte (Marţi, 7 decembrie 2010, 15:25)

          Constantin [anonim] i-a raspuns lui CCC

          sa furi de altii fara sa fii bagat la zdup decat sa tragi la jug ca un bou toata viata.
          • +6 (6 voturi)    
            dar.. (Marţi, 7 decembrie 2010, 15:39)

            Laurentiu78 [utilizator] i-a raspuns lui Constantin

            iti trebuie suflet si constiinta sa stii ca poti fura de la altii si sa scapi, si sa refuzi sa o faci, si sa continui sa muncesti ca un bou toata viata.

            asta-i problema cu tara asta, ca multi gandesc ca tine...minus!
            • +1 (3 voturi)    
              Din contra, boi suntem destui! (Marţi, 7 decembrie 2010, 15:56)

              Constantin [anonim] i-a raspuns lui Laurentiu78

              Din cei care stiu sa are, folosindu-se noi, si sa scoata rod lipsesc.
          • +4 (6 voturi)    
            smecherasi, nu? (Marţi, 7 decembrie 2010, 15:42)

            CCC [anonim] i-a raspuns lui Constantin

            M-am saturat de smecherasii astia de balta. Si cred ca multa lume s-a saturat! Faci o invarteala, o smecherie, iti folosesti "mintea", nu? Voiculescu se poate admira singur in oglinda, gandindu-se cat de bine si-a folosit "mintea", mie nu-mi provoaca decat scarba, dezgust. Si o puternica senzatie de voma!
  • +6 (6 voturi)    
    Eiii! (Marţi, 7 decembrie 2010, 14:14)

    tiana [utilizator]

    Singura data cand acest domn(?!) a avut dreptate e atunci cand spunea (zbiera?!) "Domnule Geoana, Domnule Geoana, nu putem reusi impreuna!" Eiiii!

    In rest, chestie de repetent ajuns S-E-F DE P-A-R-T-I-D!
  • +8 (8 voturi)    
    Daca tacea filozof ramanea (Marţi, 7 decembrie 2010, 14:14)

    Joao [anonim]

    Cretinul asta de Crin este un specimen unic in politica romaneasca. Daca nu as avea principii l-as trimite in "origini". Inca ceva, Boc pare a fi inger pe langa Securistul Voiculescu.Crin tata, o sa mai ai votul meu la Pastele Cailor.
  • +7 (7 voturi)    
    Un securist necontestat ? (Marţi, 7 decembrie 2010, 14:20)

    HN_reader [utilizator]

    Cum poate cretinul asta sa spuna ca porcul securist de Dan Voiculescu e infinit mai putin contestat decat BOC ? Nu-mi aduc aminte cand a fost Boc deconspirat de CNSAS ! Bai Cretinule, baga-ti mintile in cap. Poporul roman nu mai e prost asa cum ati vrea voi !
    • -4 (6 voturi)    
      Suspiciuni (Marţi, 7 decembrie 2010, 15:38)

      Neica [anonim] i-a raspuns lui HN_reader

      ca ar fi aparinut Securitatii au planat asupra multor politicieni, inclusiv asupra celor mai puternici dintre ei. Voiculescu pare un tap ispasitor mediatic.
      • +4 (4 voturi)    
        Voivulescu e securist DOVEDIT ! (Marţi, 7 decembrie 2010, 16:08)

        bgd [utilizator] i-a raspuns lui Neica

        Nu suspectat.... intelegi?
        Turnator ordinar adica... stii tu, genul care se da prieten cu tine ca sa te bage la zdup.
      • +2 (2 voturi)    
        Suspiciuni ... (Miercuri, 8 decembrie 2010, 9:22)

        HN_reader [utilizator] i-a raspuns lui Neica

        ai tu in cap! Ala a fost dovedit ca si-a turnat sora ! Ai inteles ? Si-a turnat propria lui familie ! Ce speranta pot avea eu de la "politicianul" felix sa imi apere interesele, cand el nu si-a aparat nici propria familie ? De fapt, nu numai ca nu si-a aparat-o, dar a TURNAT-O !
        WTF! Poate fi ceva mai rau pe lumea asta ?
        • -2 (2 voturi)    
          Nu s-a dovedit (Miercuri, 8 decembrie 2010, 19:54)

          Neica [anonim] i-a raspuns lui HN_reader

          inca nimic, ce spuneti este doar o 'bomba mediatica'; iar verdictele in justitie la care va referiti sunt date dupa realegerea lui Traian Basescu din 2009..
          • 0 (0 voturi)    
            Bineinteles (Joi, 9 decembrie 2010, 14:22)

            HN_reader [utilizator] i-a raspuns lui Neica

            Daca era PSD la putere, scapa curat ca lacrima indiferent de vinovatie!
  • +8 (8 voturi)    
    Hahahaha... (Marţi, 7 decembrie 2010, 14:28)

    iMuresan [anonim]

    Singurul verdict pe care-l poti pune la o asemenea declaratie este: acest domn sufera de Prostie incurabila. Ah si nesimtire. Au murit niste oameni acum 20 de ani domnule Antonescu. Nu cred ca au murit pentru a vedea personaje precum Felix la varful politicii.
  • +6 (6 voturi)    
    Noul PNL !? (Marţi, 7 decembrie 2010, 14:33)

    nico2 [utilizator]

    Dupa emisiunea de pe TVR1 dl.Antonescu dovedeste (din nou) faptul ca vorbeste frumos si cam atat.Intrebat cum isi explica faptul ca in anul 2008 am avut o crestere ec. de peste 7% si un deficit de peste 5% a bajbait ceva dupa care a trecut repede pe guvernul Boc si Basescu.Sigur ca nu a fost vina PNL si PSD+PC, sigur de vina a fost Basescu si guvernatorul BNR.Actualul PNL condus de dl. Antonescu (care nu este = cu fostul PNL condus de dl. Tariceanu) este gata sa guverneze chiar si singur si o sa vedem cum vom avea iar o crestere ec. de 8%, vom avea o crestere a nr. locurilor de munca( la buget) de peste 200.000 etc. si un deficit bugetar de peste 5%.Ce simplu este sa apari la tv. si sa vorbesti !
  • +5 (5 voturi)    
    Bravos (Marţi, 7 decembrie 2010, 14:38)

    Calin [anonim]

    ... votati-l pe Antonesc, care-l sustine pe "Felix Motanul" !
    • -6 (8 voturi)    
      pro pc pnl (Marţi, 7 decembrie 2010, 15:03)

      sile45 [anonim] i-a raspuns lui Calin

      ii votam cu incredere pe antonescu si voiculescu....chiar daca nu va place voiculescu a demonstrat ca este un politician bun in comparatie cu chioru care incalca legi la greu
      • +5 (7 voturi)    
        Pai voteaza-l... (Marţi, 7 decembrie 2010, 15:11)

        CCC [anonim] i-a raspuns lui sile45

        cine te opreste? Sa vedem cati sunteti!
        • -4 (4 voturi)    
          ii votam (Marţi, 7 decembrie 2010, 16:05)

          silviana [utilizator] i-a raspuns lui CCC

          ai sa fi surprins, suntem mai multi decat iti imaginezi si cu prima ocazie ai sa vezi...
          • +2 (2 voturi)    
            votantii PC (Marţi, 7 decembrie 2010, 18:13)

            Bug [anonim] i-a raspuns lui silviana

            cred ca PC-ul nici n-ar fi existat in politica romaneasac, daca nu ar fi intrat sub pulpana PSD-ului, de fiecare data.
            Era o simbioza perfecta: PSD-ul ii baga in parlament, Voiculescu ii sustinea la antene.
            Acum PSD si-a gasit alt sponsor (care nu cere locuri in parlament), Realitatea TV (Vantu, Ghita, etc), asa ca pe Voiculescu nu avea cine sa il mai bage in parlament.
            Noroc ca nici liberalii nu aveau sponsor - asa ca noua simbioza e pe cale...
            Fara "sponsor" mediatic, PDL nu arata prea bine, mai ales ca a si venit cu masuri impopulare.
  • +4 (6 voturi)    
    aliante frauduloase (Marţi, 7 decembrie 2010, 14:44)

    alianta [anonim]

    Este evident ca Antonescu s-ar alia si cu diavolul doar pentru a ajunge la ciolan si aceasta alianta i-ar surade ca sa apara mai des pe antenele lui Felix.
  • -7 (7 voturi)    
    Constat ... (Marţi, 7 decembrie 2010, 14:44)

    Gigi Kent [utilizator]

    ... in continuare infinita prostie si proasta crestere a fanilor partidului stat PD si a securistului nomenclaturist Traian Basescu, nedovedit inca datorita "miraculoasei" disparitii a dosarului.

    Conform cercetarii urmatoare (slide 7), in noiembrie 2010 Voiculescu se bucura de 22% incredere in timp ce Basescu are 13% si Boc 11%.

    http://www.tashy.ro/sondaj-ccsb-noiembrie-2010-alegeri-parlamentare-si-prezidentiale/

    Ca atare, interpretarea lui Antonescu privind cine e mai contestat dintre cei trei e foarte corecta si sociologic si matematic.

    Faptul ca fanii portocalii au impresia ca injurand mai mult si luandu-si o masca de atotcunoscatori care pot genera adevaruri cu valoare absoluta nu inseamna neaparat ca au dreptate.
    • +4 (4 voturi)    
      bravo! (Marţi, 7 decembrie 2010, 17:01)

      hahalera [anonim] i-a raspuns lui Gigi Kent

      umanitatea ar fi mult mai saraca fara gandirea ta luminata, de a carei mostra ne putem bucura cu totii in comentariul tau. Cu siguranta insa (umanitatea), ar fi mult mai fericita, bai Gigi!!! iar fara aia 22% care au incredere in Voiculescu (sper, totusi, ca nu te numeri printre ei, ca pari mai rasarit la minte) Romania ar merge muuuult mai bine!
      • -4 (4 voturi)    
        Atat timp... (Marţi, 7 decembrie 2010, 17:24)

        Gigi Kent [utilizator] i-a raspuns lui hahalera

        ...cat 22% e mai mare decat 13% sau 11% si traim in democratie aia 22% sunt mai importanti.

        Nu mentiona "umanitatea" pentru ca fanii portocalii nu acopera conceptul decat vreo 17% dpdv cantitativ (vezi acelasi link) iar calitativ undeva pe la 0%. Mai sunt cativa fani scapati prin strainatate care au impresia ca inca e pe baza de "anticoruptie" si reforma statului la PD ... dar se lamuresc si ei in curand (cu cazul Ridzi de exemplu).
        • +2 (2 voturi)    
          Hm... (Marţi, 7 decembrie 2010, 19:27)

          hahalera [anonim] i-a raspuns lui Gigi Kent

          ok, de-acord cu democratia ta. Insa daca pt tine lumea se imparte in "portocalii" si "anti-portocalii" mi-e teama ca-mi pierd vremea intrand intr-o dezbatere de idei cu tine. Poate ai sa retii din aceasta discutie, totusi, ca mai exista si oameni care nu judeca totul in "portocaliu", "roz" sau "maro". La fel cum mie mi se pare ca cineva care are incredere ca Felix motanul este salvatorul Romaniei, alaturi de Crin cel Viteaz, conteaza (ca sa te citez) "0% calitativ". In fine, am "scapat" si eu prin strainatate si NU cred in campania anticoruptie despre care aminteai, observ doar ca se intampla acum unele lucruri care trebuiau sa se intample mai de mult (apropos, partidul lui Crin n-a guvernat 4 ani - ma scuzi, eu am "scapat" din tara si nu prea mai stiu...) . Asadar, oameni care cred ca vor misca lucrurile in directia buna cu turnatorul Felix, sa ma scuze, dar din cat am vazut si eu din lumea asta, nu cred ca ar ajuta nici o societate cu aspiratii decente. Poate din contra...
    • +2 (2 voturi)    
      Popularitate (Marţi, 7 decembrie 2010, 18:17)

      Bug [anonim] i-a raspuns lui Gigi Kent

      Desigur, in Romania, cel mai popular om ar fi cel care ar promite pensionari la 50 de ani, salarii bugetare cat incape, si asa mai departe. Chiar daca persoana cu pricina ar fi dracul in persoana. Desigur, i-ar mai trebui niscai posturi de televiziune si pe cine sa arate cu degetul, ca fiind... dracul!

      Aici este vorba de moralitate, nu de sondaje.
  • +3 (5 voturi)    
    încearcă şi el soluţia infernală? (Marţi, 7 decembrie 2010, 14:51)

    kairos [anonim]

    dar o face de bunăvoie şi nesilit de nimeni
    (de nimeni înafară de Patriciu)
  • -5 (7 voturi)    
    n-ar fi un lucru rau (Marţi, 7 decembrie 2010, 14:57)

    silvestru [anonim]

    o alianta pnl pc
    • +4 (6 voturi)    
      V-ati trezit? (Marţi, 7 decembrie 2010, 15:12)

      CCC [anonim] i-a raspuns lui silvestru

      Cam tarziu baieti, va penalizeaza astia de la partid, nu mai primiti de Craciun nimic...
      • -3 (3 voturi)    
        Nu-ti fa tu griji (Marţi, 7 decembrie 2010, 16:03)

        moldovean [anonim] i-a raspuns lui CCC

        Ajunga-ti grijile tale.
  • -4 (6 voturi)    
    jos culoarea portocalie (Marţi, 7 decembrie 2010, 15:05)

    silvestru [anonim]

    avand in vedere ca basescu este un cancer pt societatea romaneasc, as vota cu mare placere pe oricine din pc sau pnl
    • +5 (5 voturi)    
      Traiasca Basescu! Traiasca guvernul! (Marţi, 7 decembrie 2010, 16:05)

      moldovean [anonim] i-a raspuns lui silvestru

      Fara asemenea guvernanti am fi ajuns de mult mai rau de cat Grecia.
      • 0 (0 voturi)    
        In sfarsit (Miercuri, 8 decembrie 2010, 19:57)

        Neica [anonim] i-a raspuns lui moldovean

        apreciez PDL, si activistii sai. Pentru umor negru, nu si pentru umoarea neagra a Romaniei in prag de iarna. Asa ca vreau sa emigrez in social-liberala Grecie..
  • +5 (7 voturi)    
    felicitari pentru comentarii (Marţi, 7 decembrie 2010, 15:13)

    pavel [anonim]

    va felicit pe toti, pentru majoritatea comentariilor .romania mai are sperante daca mai sunt oameni ca voi.chiar credeam ca o sa se psd-easca tot acest popor si din incultura economica si nu numai o sa ne arunce in gura rechinilor( de care tocmai ati vorbit).
    • +4 (4 voturi)    
      Comentatorii nu reprezitata tot poporul ! (Marţi, 7 decembrie 2010, 15:51)

      moldovean [anonim] i-a raspuns lui pavel

      Poporul suntem noi, cei care muncim, nu cei care comenteaza aici.
      Noi tinem cu guvernul !
  • +7 (7 voturi)    
    Contestarea lui Boc ? (Marţi, 7 decembrie 2010, 15:45)

    Diaspora [anonim]

    Bine inteles ca Boc e contestat. Asta pentru ca face ceva. N-or sa fie contestati latraii care doar comenteaza si bag bete in roate.

    Acestui guvern va trebui sa si se ridice un monument. Nici un alt guvern n-a facut ceva pentru tara.

    Actualul guvern este primul care, in pofida riscurilor, face ceea ce trebuie fara a se gandi la capital politic.

    Daca n-ati fi avut acest guvern si acest presedinte nu stiu cam ati fi supravietuit crizei economice mondiale.
  • +7 (7 voturi)    
    Bravo Crin.Fii dobitoc in continuare. (Marţi, 7 decembrie 2010, 15:51)

    mircea [anonim]

    Daca in Voiculescu gasesti un ideal politic,de ce dracului ai mai venit la liberali?Ca sa distrugi partidul liberal?Cu tine in frunte nu mai votez liberalii si de-o fi sa moara.Si mai bine morti decat aliati cu PSD si PC.
    • -1 (1 vot)    
      Ei,hai,voteaza (Marţi, 7 decembrie 2010, 19:05)

      Un liberal [anonim] i-a raspuns lui mircea

      cu PD-ul ca si pana acum,nu te mai agita inutil...E democratie,voteaza cu cine vrei.Si lasa moartea,bucura-te de viata...Ca e scurta.De moarte o sa ai timp berechet sa te saturi pe lumea ailalta...:))) Ce stres poate induce Antonescu in unii,parol...
  • +5 (5 voturi)    
    Partidele istorice ... (Marţi, 7 decembrie 2010, 15:54)

    Un fost votant PNL-ist [anonim]

    Partidul Social Democrat al lui Cunescu a fost distrus de o lichea care s-a vrut vicepresedinte al PSDR-ului... PNTCD-ul lui Coposu a fost distrus de securistii infiltrati in partid... mai ramasese PNL-ul... caruia acum sinistrul sau presedinte ii pregateste groapa...
    Crinule, tata, sa-ti fie rusine! Bratianu se rasuceste in mormant!
    • -1 (1 vot)    
      Acum esti votant (Marţi, 7 decembrie 2010, 18:55)

      Un actual votant PNL-ist [anonim] i-a raspuns lui Un fost votant PNL-ist

      PP-ist,presupun...Ala al lui DDD.Se rasuceste Elodia in mormant!Diaconescule,rusine!
  • +4 (4 voturi)    
    Alianta cu Felix turnatorul ? (Marţi, 7 decembrie 2010, 16:02)

    oki [anonim]

    Antonecsu ar fi in stare sa se alieze si cu Plesita ! Doamne , nu mai are pic de rusine !
  • +4 (4 voturi)    
    !!! (Marţi, 7 decembrie 2010, 16:11)

    Cris [anonim]

    Vreau si eu jumatate din fondurile Crescent, respectiv 150 de milioane de dolari, daca se poate imi puteti da actiuni in contravaloare, la unele firme din grupul Intact.
    Multumesc anticipat!!

    Semnat: Un roman!
  • +4 (4 voturi)    
    HaHaHa... (Marţi, 7 decembrie 2010, 16:37)

    hahalera [anonim]

    asta imi aduce aminte de celebra "I think this is the begining of a beautiful friendship" - dar nu repica originala, ci cea a lui Grga Pitic din finalul filmului "pisica neagra & motanul alb". Imaginati-va-l pe Crin scotandu-l pe Felix din hazna, in timp ce se tine cu mana de nas... :))
    • +3 (3 voturi)    
      minunat! (Marţi, 7 decembrie 2010, 18:20)

      Bug [anonim] i-a raspuns lui hahalera

      Ar trebui sa faca cineva o caricatura exact cum ati descris-o, ar fi bestiala!
      Felicitari! :-)
  • -1 (1 vot)    
    Antonesculeee ! (Marţi, 7 decembrie 2010, 18:48)

    Un sfant de bine anonim [anonim]

    Aliaza-te si cu dracul,numai cu PD-ul,NU!!! Iti fac eu rost de dispensa de la Doamne-Doamne,fii linistit !
  • +2 (2 voturi)    
    rolul in filmul "ROMANIA' (Marţi, 7 decembrie 2010, 20:12)

    player25 [anonim]

    Se vede si pe fata lui ca e inebunit dupa vestiul OS
    si nu mai stie ce si cu cine sa se alieze.
  • +2 (2 voturi)    
    Sa fie primit (Marţi, 7 decembrie 2010, 20:29)

    crip antipescu [anonim]

    Dupa magaria asocierii cu ponta,crin duce penibilul la paroxism-asocierea cu seful lui de la secu?vom tine minte la alegeri;se pot multe treceri cu vederea,dar si asta,nu!e rusinos si ma tot mir de membrii marcanti ai pnl care nu se reactioneaza!!!de ce accepta acesta complicitate?domnilor,cu pnl,sub crin,ne-am lamurit,cu pdsr-ul lui ilici/ponta,nu mai avem dubii;ce optiuni avem?credti ca e timp destul pina la alegeri,si intre timp crin o sa se dea in spume pe sticla explicindu-ne dragostea lui pentru regalitate si pentru problema dreptei moderate;atita tot ca nu-l ,mai credem!si sintem multi!!!
  • -1 (1 vot)    
    o alianta sanatoasa (Marţi, 7 decembrie 2010, 22:03)

    pelicanul [anonim]

    Consider ca o posibila alianta pnl + pc ar fi benefica pentru electorat. Avem nevoie de schimbare si persoane competente in viitorul guvern.
  • -2 (2 voturi)    
    Basescu turnatorul (Marţi, 7 decembrie 2010, 22:09)

    pestritu [anonim]

    Voiculescu nu a colaborat cu securitatea.
    Basescu in afara de faptul ca a fost comunist a mai turnat si la securitate.
  • +2 (2 voturi)    
    penibil (Miercuri, 8 decembrie 2010, 11:35)

    Eugen [anonim]

    Un turnator este mai putin contestat decat un presedinte ales democratic? Pentru mine nu. Pai ce cota ar avea domnul Felix (pardon, Felix, ca nu e domn)? Cota o creaza angajatii lui din Antene. Domnul Antonescu se adreseaza cu "d-nul Voiculescu vs. de Basescu, Boc si Udrea". Nu cumva e lipsa de respect pentru majoritatea care au ales ca ei sa conduca tara asta? El chiar nu intelege ca un turnator nu va fi niciodata domn? Suntem penibili daca acceptam astfel de umilinte.
  • 0 (0 voturi)    
    Ar fi o mare greseala (Miercuri, 8 decembrie 2010, 13:44)

    Simona [anonim]

    Se inseala, Voiculescu e cel putin la fel de contestat ca si Boc. Este, mai bine zis, dispretuit, un fost securist cu bani. Romanii sunt foarte sensibili la mesajele de discreditare, iar Voiculescu se discrediteaza si singur (nu numai cand il ajuta Basescu)

    Si mai are si tot felul de personaje gen Codrut Seres. Si mai e si papagal, cioara vopsita, a schimbat macazul dupa interes, acum se intoarce din nou.

    Dupa parerea mea PNL nu are nevoie de PC si chiar va scadea daca va face o alianta cu PC. Nu au nevoie de manipularea de la antene ca sa creasca in sondaje. Au nevoie doar sa fie ei competenti.