VIDEO Boc: N-avem probleme cu coalitia, nu sunt dezertari din PDL

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 26 august 2010, 15:31 Actualitate | Politic


Presedintele PDL, Emil Boc, a declarat, joi, la Sibiu, ca "nu exista dezertari" din partid, iar coalitia guvernamentala este solida, fapt demonstrat de ultimele sedinte din Camera Deputatilor si Senat, relateaza Mediafax.

Intrebat de jurnalisti, la Sibiu, daca se teme de dezertari din PDL, Boc a raspuns: "In sedinta Senatului de marti, cand am stat impreuna cu domnul ministru (Radu Berceanu - n.r.) 12 ore la discutii, am demonstrat ca exista o soliditate si o solidaritate in PDL. Cei care vorbeau de dezertari au primit o proba de solidaritate a PDL si de soliditate a coalitiei guvernamentale".

Intrebat daca totusi in Camera Deputatilor partidul ar avea probleme, intrucat se referise doar la Senat, Boc a completat: "La Camera Deputatilor, aceeasi proba s-a dat saptamana trecuta, cu Legea ANI. Am demonstrat ca nici in Senat, nici in Camera Deputatilor nu avem probleme cu coalitia si nu exista dezertari din PDL".






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















710 vizualizari

  • +4 (8 voturi)    
    Asta e ca si faza cu declaratiile (Joi, 26 august 2010, 15:51)

    Andy [anonim]

    D-le Boc, la dumneavoastra n-a juns pe birou nicio sesizare cum ca ar fi dezertari in partid. Deci daca n-ai auzit, nu exista.
    Vai de capul nostru.
    • +3 (9 voturi)    
      argumentatia lui Boc e solida.. (Joi, 26 august 2010, 16:02)

      pehash [utilizator] i-a raspuns lui Andy

      A reusit sa treaca de parlament legea ANI, cresterea tva-ului, eliminarea blocajelor CCR...
      Daca PSD avea acum 10-15 'dezertori' in PDL nu numai ca aceste legi nu treceau, dar maine il aveam presedinte interimar pe.. Geoana!.. :) cu vanghelie prim ministru probabil..
  • +3 (3 voturi)    
    Se mai poate repara ceva domnule prim ministru? (Joi, 26 august 2010, 16:00)

    Petre [anonim]

    Domnule prim ministru,
    Incercati sa nu aveti idei fixe. E mai putin important daca pleaca un parlamentar sau nu. E dezastruos ce se intampla. Se lucreaza amatoriceste prin ministere, iar din cele promise romanilor se poate alege praful
    Ma astept ca prim ministru ce imi sunteti sa apareti foarte rar la televizor, iar atunci cand apareti sa dati spaerante romanilor, nu sa le le inducet starea de haituire.
    Nu ma preocupa masurile pe care le luati ci modul ostentativ si neprofesional a unor ministri care, in loc sa fie alaturi de noi, vorbesc de la inaltime, uneori chiar cu dispret.
    Nu scriu din rautate aceste randuri, dar oricata bunavointa si intelere poate avea un om, la situatia de azi e greu sa fi calm.
    • -1 (3 voturi)    
      Sa stiti ca prin ministere sunt oameni creati de P (Joi, 26 august 2010, 16:30)

      cornel [anonim] i-a raspuns lui Petre

      Foarte multi oameni din PNL au fost bagati prin ministere iar acum fac mizerii. Li s-au dat bani si acum sunt f. recunascatori. Sa stiti ca aceasta tara e divizata mai mult de cand a aparut acest asazis PNL, care, spre deosebire de PSD ,care are mari reminiscente comunistoide, PNL e intruchiparea comunisto-securistica. E de o mie de rau mai prost .Dupa chipul si asemanarea dlui.Dinu (P).
      Din pacate Romania nu are ce are orice stat din europa : JUSTITIE .!
      • -1 (5 voturi)    
        Serios (Joi, 26 august 2010, 16:50)

        Alexandru C [anonim] i-a raspuns lui cornel

        Am vazut ce prost a fost PNL-ul. Acum se traieste bine, pe vremea PDL-ului. A venit cu cei mai capabili oameni. :)

        Cand te uiti in oglinda ce vezi, 2 coarne?
  • -1 (5 voturi)    
    cand tara arde (Joi, 26 august 2010, 17:37)

    gheo [anonim]

    nu cred ca a bagat de seama, ca nu i-a spus nimeni probabil dar tara arde si lui nea boc ii arde sa ma mangaie pe coalitie...
  • -1 (3 voturi)    
    Da' matale (Joi, 26 august 2010, 21:56)

    Pantera Roz [utilizator]

    ai avut vreodata probleme?!Probleme ne creezi noua toata ziua buna ziua,cu "competenta" ta proverbiala deja.