UPDATE Geoana nu mai sta la prezidiul BPN, ci pe o latura a salii, intre Vanghelie si Hrebenciuc

de V.M.     HotNews.ro
Luni, 23 august 2010, 12:55 Actualitate | Politic


Prezidiul BPN al PSD
Foto: Agerpres
Presedintele Senatului, Mircea Geoana, nu mai sta la prezidiul BPN al PSD, asa cum facea pana acum o saptamana, el mutandu-se, in urma disputei cu liderul partidului, Victor Ponta, pe latura dreapta a mesei, fiind al saptelea dinspre prezidiu, intre Marian Vanghelie si Viorel Hrebenciuc.

Mediafax relateaza ca jurnalistii invitati, luni, la inceputul sedintei BPN al PSD, pentru a lua imagini foto si video, au constatat ca, in urma disputei dintre fostul lider al PSD Mircea Geoana si actualul lider, Victor Ponta, cel dintai a parasit prezidiul BPN, acolo unde statea in dreapta secretarului general, Liviu Dragnea, care era asezat in dreapta lui Victor Ponta.

Astfel, Geoana era asezat, luni, pe al saptelea scaun dinspre prezidiu, pe latura dreapta a mesei, intre vicepresedintele Marian Vanghelie si liderul grupului parlamentar al PSD de la Camera Deputatilor, Viorel Hrebenciuc.

Noul prezidiu este format din Victor Ponta, in mijloc, Ion Iliescu si Adrian Nastase, in stanga sa, si secretarul general Liviu Dragnea in dreapta sa. Pe colturile mesei stau, ca si pana acum, vicepresedintii Titus Corlatean si Dan Nica.

Partea de masa la care stau asezati Vanghelie, Geoana si Hrebenciuc este aflata in apropierea usii salii in care se desfasoara, de regula, sedintele BPN al PSD.

Conducerea PSD a decis, in urma cu o saptamana, sa ii impuna lui Mircea Geoana ca timp de sase luni sa nu faca declaratii care sa nu fie in acord cu linia partidului.

UPDATE - Geoana spune ca s-a mutat langa Hrebenciuc "din simpatie pentru acesta"

Intrebat de schimbarea de la masa BPN, Mircea Geoana a declarat, luni, dupa sedinta Biroului Permanent National al PSD, ca s-a mutat de la prezidiu pentru a sta langa liderul grupului parlamentar de la Camera Deputatilor, Viorel Hrebenciuc. "Din simpatie pentru domnul Hrebenciuc", a spus Geoana.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2071 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    Restauratia pesedista (Luni, 23 august 2010, 13:08)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    nici Geoana nu-i mai breaz.

    Daca acestea sunt conducatorii PSD actuali, va dati seama cum ar fi guvernarea lor?
    • +3 (3 voturi)    
      Cu mana pe scaunul presedintelui ! (Luni, 23 august 2010, 14:49)

      vamaiot [anonim] i-a raspuns lui Viorica Alexandru

      http://www.realitatea.net/marian-vanghelie--peste-10-ani-voi-fi-cel-mai-puternic-in-romania_518257.html

      Acum Vanghelie in delir !!!
      e cu mana pe scaunul presedintelui de noapte al Romaniei !

      hi hi hi
  • 0 (2 voturi)    
    zoltan2005_11@yahoo.com (Luni, 23 august 2010, 13:08)

    zoltan din Timisoara [anonim]

    Nu era normal ca dupa ce si-a pierdut titulatura de presedinte al PSD-ului?

    Sa fim seriosi. Inca mai are metehne de presedinte, dar sa nu uite ca este la Parlament presedintele Senatului, nu si al PSD-ului.


    Ma bucur ca Ponta i-a taiat mustata omului acestuia.
  • +2 (2 voturi)    
    Conducerea psd-ista (Luni, 23 august 2010, 13:22)

    Desmond [utilizator]

    "Victor Ponta, in mijloc, Ion Iliescu si Adrian Nastase, in stanga sa"
    Mai trebuie spus ceva?
  • +3 (3 voturi)    
    tepe si carnagiu (Luni, 23 august 2010, 13:37)

    haita de lupi [anonim]

    eu in poza aia vad cinci crocodili, pentru care stau pregatite cinci tepe(steaguri) in spatele lor, toata scena fiind dominata de un carnagiu general, reprezentat de tabloul din fundal.
  • +2 (2 voturi)    
    Geoana este un nimeni in PSD. (Luni, 23 august 2010, 13:40)

    mircea [anonim]

    Un nimeni nu sta la prezidiu.Ce problema aveti voi ziaristii cu cei care sunt nimeni?Este corect sa pomeniti de Vanghelie si Hrebenciuc care sunt cineva in PSD,au functii.Dar de ce sa pomeniti de Geoana care nu are nimic,este Nimeni si Nimeni nu are loc la prezidiu.
  • -2 (2 voturi)    
    Pamuitorul din carpati (Luni, 23 august 2010, 13:47)

    oarecare [anonim]

    Nu sunt fan al lui, nu l/am votat, dar este mult mai uman, cu relele si cu bunele sale, decat palmuitorul din Carpati...Offf, daca as putea da timpul inapoi!!!!!!
    • +2 (2 voturi)    
      palmase!!!!!ce ai face (Luni, 23 august 2010, 14:17)

      porcabron [anonim] i-a raspuns lui oarecare

      daca ai da timpul inapoi????
  • +3 (3 voturi)    
    ponta si geoana (Luni, 23 august 2010, 14:11)

    porcabron [anonim]

    che si-a repudiat "stapanul" ce l-a avut pana mai ieri????trebuia sa fie repudiat si el nu sa fie pus in fruntea partidului,doar au fost in aceeasi barca la alegeri.ce te poti astepta de la un partid in care lucrurile se petrec ca in Roma antica,imparatii mureau de mana copiilor,a generalilor corupti,unde amantele hotarau soarta supusilor si exemplele pot continua.in comunism lucrurile au decurs la fel.asta e adevarata fata a psd-ului,es mananca unii pe altii ca sa puna gura pe ciolan,ura a atins cote inalte,nu se mai stie cine cu cine merge.....la fel ca pe vremea impuscatului,le e frica unii de altii si asta datorita faptului ca toti,dar absolut toti din psd vin din acelasi sistem(unii,destui de multi au detinut si functii),cel comunist de trista amintire.....si vreti sa ne asteptam la ceva bun din partea lor????eu zic ca nu....
  • -2 (2 voturi)    
    pinochio (Luni, 23 august 2010, 14:40)

    arpinte g. [anonim]

    Geoana isi merita soarta, daca PSD a ajuns in halul asta, se datoreaza si lui, deoarece in intelegere cu Base a eliminat lideri judeteni care aduceau voturi ptr. PSD si a pus mascarici locali care "fac frumos" la PDL...dupa modelul lui insusi, de fapt ar fi trebuit dat afara fara drept de apel din PSD, deoarece este un tradator de duzina....a avut dreptate Ponta, este simbolul prostiei si esecului, a actorului rasuflat care insista, insista...
  • +2 (2 voturi)    
    Pfff ... cata atentie la detalii (Luni, 23 august 2010, 16:38)

    BlackS3a [utilizator]

    Mai conteaza unde stau in sala senatului atata timp cat nu stau pentru interesele tarii ci doar pentru interesele lor meschine ?

    Romani care dormiti in Romania ... mai si treziti-va !
  • 0 (0 voturi)    
    la palavrament se schimba situatziea (Marţi, 24 august 2010, 16:08)

    panfil flecaru [anonim]

    joana shede in scaunul inalt de sus, iar ponta prin alte partzi. cu crineatza la o cafea.:-)