Elena Udrea: Cu cat taiem mai multe panglici, cu atat vom taia mai putin din salarii

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 19 august 2010, 19:20 Actualitate | Politic


Ministrul Dezvoltarii Regionale si Turismului, Elena Udrea, considera ca taierile de salarii in sistemul bugetar sunt in stricta concordanta cu taierile de panglici, relateaza Agerpres.

"Cu cat taiem mai multe panglici, cu atat mai putine vor fi taierile de salarii", a declarat Udrea, aflata, joi, la Botosani, cu prilejul semnarii unor contracte de finantare cu fonduri europene pentru Primaria municipiului Botosani.

"Este important sa reusim sa aducem bani in investitii, pentru ca astfel cream locuri de munca, dincolo de faptul ca rezolva probleme pe care orasul le are, comunitatea le are", a adaugat Udrea.

Ministrul a afirmat ca Romania trebuie sa absoarba, in cadrul Programului Operational Regional, 4,3 miliarde de euro, insa, pana in prezent, a incheiat contracte pentru doar 2 miliarde de euro.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















650 vizualizari

  • +4 (8 voturi)    
    Frunze, panglici si poporezul! (Joi, 19 august 2010, 19:23)

    Vizitiul [utilizator]

    Cu cat taiem mai multa frunza la caini, cu atat vom avea mai multe frunze...pardon, caini...nu, stai "ca cainii" nu mananca de fapt frunze...bai, ce mama voastra!

    Varianta oficiala a celor de mai sus: "Avem multi investitori dar nu mai avem panglica!"
    • +1 (3 voturi)    
      :D (Joi, 19 august 2010, 22:08)

      nutzi cu panglici [anonim] i-a raspuns lui Vizitiul

      multumesc mult, am ras cu lacrimi
      • 0 (0 voturi)    
        Imi cer scuze (Joi, 19 august 2010, 22:20)

        Vizitiul [utilizator] i-a raspuns lui nutzi cu panglici

        De fapt avem panglici, sunt galbene si scrie: "ROMANIAN BORDER - DO NOT CROSS".
  • 0 (6 voturi)    
    cu cat veti scoate mai multe panglici,vrei sa zici (Joi, 19 august 2010, 19:24)

    Eneas [anonim]

    Nuti ii ia locul lui Bula in folclorul autohton,incet ,incet
    • +3 (5 voturi)    
      Nah (Joi, 19 august 2010, 19:30)

      Vizitiul [utilizator] i-a raspuns lui Eneas

      Oricat s-ar chiuni, locul lu' Geoana nu-l ocupa nimeni, pentru multa vreme!
      • -1 (1 vot)    
        corect ,dar daca Geoana vorbeste 6 luni (Joi, 19 august 2010, 20:21)

        Eneas [anonim] i-a raspuns lui Vizitiul

        prin semne cum a promis,se reabiliteaza si lasa locul liber pentru Tricicleta si Trotineta lidericii PSD,respectiv PNL!
  • 0 (0 voturi)    
    Udrea (Luni, 23 august 2010, 18:30)

    David [anonim]

    Dreptate mare are Elena care de fiecare data stie ce vorbeste spre deosebire de alte personaje ce habar nu au de nimica.
  • 0 (0 voturi)    
    aforisme (Luni, 23 august 2010, 19:27)

    Goicea [anonim]

    da, o viziune interesanta. Dinsolo de toate neajunsurile pe care le mai are si ea, un lucru e clar - cand isi propune ceva reuseste. Ceea ce nu poate fi decat benefic pentru noi. Ce ne costa sa profitam putin de un om talentat?
  • 0 (0 voturi)    
    panglici sa fie (Luni, 23 august 2010, 19:28)

    florentina [anonim]

    pai sa taiem panglici...pacat ca nu sunt prea multi oameni care sa gandeasca in felul asta. Stam si ne plangem cand avem de fapt ce face pentru a iesi din situatia nasoala in care ne aflam.