Victor Ponta: Singurul eveniment pe care il anticipam este intrarea PNL la guvernare alaturi de PDL

de Dan Tapalaga     HotNews.ro
Miercuri, 4 august 2010, 13:25 Actualitate | Politic


Victor Ponta
Foto: HotNews.ro
Liderii opozitiei se suspecteaza reciproc de aranjamente cu seful statului. Liderul PSD, Victor Ponta, a declarat, pentru HotNews.ro, ca "singurul eveniment pe care il anticipam este intrarea PNL la guvernare alaturi de PDL", intrebat fiind daca se asteapta la o remaniere dupa 1 septembrie. La randul sau, liderul PNL, Crin Antonescu, suspecta recent "un joc intre Ponta si Basescu" pe tema suspendarii sefului statului. Oficial, liberalii resping intrarea la guvernare alaturi de PDL. Varujan Vosganian a spus marti ca PNL exclude o colaborare politica cu PDL pentru a forma un guvern.

Intrebat daca se asteapta ca Traian Basescu sa faca o remaniere la data de 1 septembrie, ultimatumul dat Guvernului Boc, Victor Ponta afirma ca seful statului "nu e in stare sa faca nimic, doar va accentua razboiul intern din PDL. Nu-l mai asculta nimeni in PDL, n-are nici o strategie, nu controleaza nimic din partid. Poate vor fi schimbati trei-patru nefericiti din aia care nici nu stiu ca sunt ministri". Ponta adauga ca nu se asteapta nici la un guvern de tehnocrati pentru ca nu ar avea sustinere: "De la Basescu si PDL nu ma astept la nimic, decat la mai multa cearta si scandal".

"Singurul eveniment pe care il anticipam este intrarea PNL la guvernare alaturi de PDL", a declarat Ponta pentru HotNews.ro. Intrebat pe ce se bazeaza, Ponta a raspuns ca "pe pozitiile liberalilor". "E o presiune uriasa in interiorul PNL sa intre la guvernare. Domnul Antonescu merge la televizor, ne injura, dar nu el conduce partidul. PNL-ul nu e condus de nimeni", a explicat liderul PSD. El a anuntat ca pe 16 octombrie, data congresului, PSD isi va lansa propria oferta de guvernare. "De data asta, in afara de schelet, va fi foarte multa carne", a spus liderul social-democratilor.

Oficial, liberalii sustin ca refuza sa se aseze la aceeasi masa cu PDL pentru a forma un guvern. Varujan Vosganian a declarat, marti, intr-o conferinta de presa, ca "PNL exclude o colaborare politică cu PDL în limitele acestui mandat parlamentar. Actuala majoritate parlamentare bazată pe trădare si pe o anumită complicitate, pe care noi o respingem, nu este de natură să sustină un guvern credibil. Guvernarea PD este compromisă si noi nu vom face nici o initiativă care să ne aseze la aceeasi masă cu PD pentru a forma un guvern". Surse apropiate PDL au declarat ca exista tatonari si discutii cu liberalii, deocamdata fara un rezultat clar. Detalii aici

Liberalii au rupt practic relatiile cu PSD. Presedintele PNL, Crin Antonescu, a criticat virulent partidul condus de Victor Ponta, intr-o emisiune la Antena 3 difuzata duminica, 1 august: "E din ce in ce mai putin probabil sa guvernam impreuna intr-o asemenea situatie, pentru ca ne despart foarte multe (...) "Problema PSD-ului este despartirea de Ion Iliescu (...) Daca Ponta va actiona in sensul modernizarii acestui partid, atunci PSD va fi un partener autentic pentru noi (...) Nu vreau sa vad inca o data perioada 2000-2004, sub alt chip". Liderul PNL, Crin Antonescu a mai sugerat ca suspecteaza un "joc intre Ponta si Basescu". Detalii aici

Scenariul unei posibile intrari la guvernare a PNL a fost sugerat de Cristian Preda, intr-o postare pe blogul sau. "Dacă schimbarea actualului guvern nu va ține seama de această schimbare majoră în opinie, PSD va fi ajutat să ocupe din nou poziția hegemonică pe care a avut-o în sistemul politic între 2000 și 2004", scria Preda pe blog.

Intr-un interviu pentru HotNews.ro, Preda a explicat ca PDL ar trebui sa ia in calcul si varianta trecerii in opozitie, in cazul in care PSD si PNL vor sa formeze un nou guvern.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2989 vizualizari

  • +14 (18 voturi)    
    . (Miercuri, 4 august 2010, 13:45)

    sache [anonim]

    psd-ule, te crezi pe cai mari...... sondajele astea sint insa foarte inselatoare. vezi cazul geoana
    • -9 (13 voturi)    
      un pdlist rational. rarut dar dragut (Miercuri, 4 august 2010, 14:18)

      adrian [anonim] i-a raspuns lui sache

      deja constientizati ca sunteti jos in sondaje dar sperati intr-o rasturnare spectaculoasa.
      din fericire sunteti atat de jos incat nu va mai puteti ridica decat pana la genunchiul broastei...
      • +8 (10 voturi)    
        Mai bine, du/te in padure! (Miercuri, 4 august 2010, 14:24)

        , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui adrian

        Tu crezi ca mai exista cineva care sa se culce cu "curva" galbena?
        Dupa ce s/a pupat bot in bot cu ciuma rosie si cancerul albastru, tu crezi ca mai vrea cineva... lepra?
        In sondajele voastre "Mihaela, dhragostea mea" era presedinte inca inainte de nastere.
        Adita, tata, stai linistit!
        Piticul chepoanta chelalaie si el la luna!
        Ce faci. il tii de coada?
        • -3 (5 voturi)    
          era unul (Miercuri, 4 august 2010, 14:48)

          adrian [anonim] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

          era unul familist care a recunoscut ca a fost la bordeluri prin porturi. de ce crezi ca nu se va cupla si cu galbena? mai ales ca a mai facut-o odata...
          oricum, galbena trebuie intrebata si ea daca mai vrea cu portocaliul viril. ca eu nu cred ca mai vrea cineva cu portocaliul.
          partea cu sondajele si cu stai linistit seamana cu - dormii linistit, numaram voturile pentru tine sau cu nu conteaza cine voteaza, conteaza cine numara voturile. asta vrei sa spui?
          sau tu chiar crezi ca pdl va obtine mai mult de 15%? ha ha ha abia astept 2012 cand va veni sfarsitul erei portocalii. chiar sunt curios ce vei zice atunci
          • +5 (7 voturi)    
            Cinw s/a fript cu o curva, (Miercuri, 4 august 2010, 14:58)

            , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui adrian

            sufla si in "bunul simt" asa cu sirg!
            Ce te face sa crezi ca ofilitii tai vor avea 20% si pesedii tot ai tai vor avea 50?
            Amice, esti cazut rau de tot in... sondaje!
            Repet, ati mai avut sondaje, cand un prost a inceput sa topaie!
            Mai vedem!
            "Conteaza cine numara voturile?"
            Sa fim seriosi, voturile alea au fost numarate si de dragnea care avea un camion de probe ce au incaput intr/o cutie de pantofi!
            Omule, tu gandesti? Sincer, ai capacitatea de a conecta si conexa informatii, fapte, evidente?
            Ia pune nitel neuronul la munca; asta daca il ai azi sau daca nu ti l/a rechizitionat vanghelie!
            • -3 (3 voturi)    
              din suflatul si-n iaurt vine castigul populatiei (Miercuri, 4 august 2010, 15:39)

              adrian [anonim] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

              ca toti vor sufla in iaurt cand vine vorba de basescu si nu se vor alia cu el. in acest fel vom scapa intai de pdl si apoi de basescu
              • +5 (5 voturi)    
                Nu contest ceea ce spui, (Miercuri, 4 august 2010, 15:49)

                , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui adrian

                dar ce te face sa crezi ca vor mai inghti iaurtul "pesede-pece-penele"?
                Sau te pomenesti ca ala e deja rece?
                Crezi ca se uita jaful celor trei roze?!
                Si poi, imi place sa cred ca sunt mai multi destepti decat... slabi de inger!
                Vad insa ca nu raspunzi la ceea ce te intreb, ci doar bati campii in bunul obicei al comunistilor; una ii intrebi, alta iti raspund sau spun!
                • -2 (2 voturi)    
                  Urat! (Miercuri, 4 august 2010, 17:15)

                  bogdan [anonim] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

                  Foarte urata discutia voastra si foarte socant cum comentariile lui domino63 primesc mai multe voturi pozitive decat negative. Vad ca orientarea politica a comentatorului e mai presus decat continutul. Trist, foarte trist!
                  • -2 (2 voturi)    
                    nici eu nu stiu de ce sunt tolerate unele cuvinte (Miercuri, 4 august 2010, 17:33)

                    adrian [anonim] i-a raspuns lui bogdan

                    am incercat sa le evit si sa nu am cobor la nivelul portocaliu dar e cam greu daca vrei totusi sa raspunzi. nu poti sa nu lasi o afirmatie fara raspuns - s-ar crede ca-i dai dreptate.
                    eu chiar incerc sa nu-i jignesc pe portocalii. e dreptul lor sa aibe orice opinie politica - atata vreme cat nu e totalitara sau extremista.
                    vad ca pe acest site sunt acceptate prea multe
                  • +2 (2 voturi)    
                    Draga Bogdane, (Miercuri, 4 august 2010, 18:32)

                    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui bogdan

                    faptul ca nu suntem pe aceeasi lungime de unda, nu trebuie sa te oripileze. Ce ti se pare deplasat?
                    Nu am nici o orientare politica, tocmai d'aia imi permit sa fiu liber.
                    Cum ti se pare orientarea aia de care zici tu pe 3 antene (sincer, pentru mine tot latrine sunt) si o asa zisa... realitate?
                    Ti se pare ca ei sunt... tuberoze?
                    De ce lor le inghiti continutul si mie, nu?
                    De vina nu este orientarea aia de care vorbesti tu? Ia reflecteaza?
                    Ma port ca ei! Ce ti se pare deplasat?
                    • -1 (1 vot)    
                      n-ai orientare politica? (Miercuri, 4 august 2010, 21:15)

                      adrian [anonim] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

                      pe cine pacalesti? nu te-am vazut sa certi odata guvernul. chiar n-o fi facut nicio greseala? toata ziua o tii una si buna ca astia sunt cei mai buni si mai frumosi dar nu-i lasa antenele si realitatea sa lucreze.
                      toata ziua arunci cu laturi in realitatea, antene, voiculescu, ponta, iliescu, tariceanu, antonescu si toti ceilalti care sunt impotriva lui basescu si tu vrei sa te credem ca nu ai orientare politica?
                      daca nu faci toate astea din orientare politica pot sa trag concluzia ca o faci pentru bani?
                      exact ca o galbena?
                • -2 (2 voturi)    
                  e simplu (Miercuri, 4 august 2010, 17:24)

                  adrian [anonim] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

                  daca pe basescu nu-l vor mai vota n-au incotro, vor vota cu psd si pnl. ca doar nu crezi ca vor vota cu punr, unpr sau cum se numesc ei.
                  stii ce altceva ma face sa cred? ca sondajele gresesc cu 2-3%. asta inseamna ca pdl mai are max 20%. care va scadea in urmatorul an si jumatate. fara basescu locomotiva nu va mai face 15%. nu trebuie sa ma crezi. asteapta, bucura-te de guvernarea pdl (daca tu crezi ca e cazul) si in 2012 vei vedea sfarsitul pdl.
                  cine va guverna? e greu de zi. cert e pdl va sta pe margine. psd cu udmr ar fi o varianta. psd cu pdl ar fi o surpriza dar nu e complet exclusa varianta.
                  tu cine crezi ca va guverna din 2012?
      • +1 (1 vot)    
        . (Miercuri, 4 august 2010, 15:24)

        sache [anonim] i-a raspuns lui adrian

        multumesc pt complimente. politica este prin definitie o curva. valabil pt toate partidele. asa ca orice alianta e posibila. depinde cine ce ofera. iar cu sondajele, mai vorbim......
  • +17 (21 voturi)    
    PNL-SD (Miercuri, 4 august 2010, 13:46)

    onest [anonim]

    Un papagal care "conduce" un partid de hoti, se contreaza cu alt papagal "de bun simt" care "conduce" un partid de penali. In realitate ei se iubesc insa Ilici le sta in cale...
  • +10 (16 voturi)    
    capra vecinului (Miercuri, 4 august 2010, 13:48)

    George [anonim]

    ...sau strugurii acri...
    Doamne, cat trebuie sa ii mai suportam pe hotii astia?
    • +2 (4 voturi)    
      Ca si tine, (Miercuri, 4 august 2010, 14:53)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui George

      nici eu nu ii mai vreau!
      Dar e gloata care inghite tot.
      Sunt privitori de latrine si pravdika tv, care inghit intreg, nerumegat.
      Din pacate, astia sunt multi si mai au si drept de vot!
      Asa ca dragul meu amic, mai avem pana cand vor fi alegeri responsabile. Pana una alta, mai un mic, mai un mobil, mai un stick cu goagãl, mai un portofel cu ofilitul crin si gata. A iesit ciuma ros-galben-albastra cu ilici in glastra!
      Incerc sa fiu echilibrat si sa uit de mocirla politica. Si incet incet, am sa reusesc! Hai cu minusi ftari vanghelisti si patricieni-pupincuristi!
      • -2 (4 voturi)    
        in loc de minusuri poate sa-i dea cineva (Miercuri, 4 august 2010, 15:14)

        adrian [anonim] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

        ceva ca sa nu se mai chinuie?
        sau macar un buletin cu dunga rosie?
        asta e tinere. in democratie majoritatea decide. si se pare ca majoritatea a intors armele.
        la revedere
        • +3 (3 voturi)    
          De ce te bagi, (Miercuri, 4 august 2010, 15:51)

          , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui adrian

          ca musca in fundul calului?
          Ce nu e ca voi, nu e bine?
          Parca tac'tu ilici manca ciuperci, cum ca este admisa pana si in triunghiul cunoscut, libertatea de opinie!
          Sefu', daca jignesti, fa/o macar cu staif!
          De prosti, geme satul!
          • -2 (2 voturi)    
            ce vrei sa spui? (Miercuri, 4 august 2010, 17:27)

            adrian [anonim] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

            ca nu te chinui? mie mi se pare ca te chinuie ca pdl scade dramatic (chiar daca nu recunosti). nu te chinuie ideea ca va veni psd la putere? mie mi se apre ca da. si atunci, nu ai nevoie de ceva ca sa nu te mai chinuie chinurile astea?
            aia cu dunga rosie e subtila, nu stiu daca o prinzi dar iti dau un indiciu. trebuie sa fii nebun sa crezi ca pdl mai are vreo sansa sa guverneze cu ministere importante din 2012 incolo
          • -2 (2 voturi)    
            apropo. esti chiar obraznic (Miercuri, 4 august 2010, 17:51)

            adrian [anonim] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

            cum iti permiti sa invoci libertatea de opinie (pe care o ai si pe care n-am contestat-o) cand arunci cu laturi in stanga si in dreapta?
            asta inseamna pentru tine libertate de opinie ca poti sa faci pe unul si pe altul in fel si chip?
            • +2 (2 voturi)    
              Asta inseamna ca sunt echilibrat, amice! (Miercuri, 4 august 2010, 18:16)

              , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui adrian

              Nu sunt inregimentat ca tine!
              Am avut discutii cu adversari mult mai pregatiti ca tine si cand am luat/o de la vreunul, mi/am ridicat palaria.
              La tine... ma doare mana! Pa si cand mai cresti... discutam. Daca "ma faci" recunosc!
              Esti in stare de acelasi neam de gest?!
              • -1 (1 vot)    
                ma faci rad (Miercuri, 4 august 2010, 21:21)

                adrian [anonim] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

                la afirmatia ca nu esti inregimentat politic ti-am mai raspuns.
                cat despre luat ... sa vorbesti despre asta dupa ce incetezi sa-ti dai plusuri singur.
                mi-e greu sa cred ca tu ai avut o discutie civilizata cu cineva dupa toate mizeriile pe care le arunci in cei care sunt impotriva lui basescu.
                dar ti-am mai spus - vine el sfarsitul in 2012 ...
                pana atunci n-ai decat sa faci pe cine vrei tu si sa-ti dai plus singur. asta nu va schimba rezultatul viitoarelor alegeri. nu trebuie sa ma crezi. asteapta si vei vedea
                • +1 (1 vot)    
                  Amice, (Joi, 5 august 2010, 6:46)

                  , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui adrian

                  esti dus!
                  Nu mi/am dat niciodata plus!
                  Dar, probabil ca stii tu ce stii. La voi asa se procedeaza, nu?
                  Si ce, dupa 20012 o sa inghiti dulceata de trandafiri, cu spini cu tot!
                  Pofta mare!
                  Daca te/am facut sa razi, ai grija tot atunci, 2012, o sa ti se transforme in grimasa!
                • +1 (1 vot)    
                  Mai mult de atat, nu poti?! (Joi, 5 august 2010, 8:32)

                  , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui adrian

                  Doar atata stii?
                  Lasa, pui mic, dupa 2012 o sa mananci la dulceata de trandafiri cu spini cu tot, de n/o s/o mai poti duce!
                  Sa vezi greturi!
                  Poate iti da Dumnezeu ceva mai mult acolo sus la neuron!
                  Continuam?
  • -4 (4 voturi)    
    il meritati, ca pe base! (Miercuri, 4 august 2010, 14:01)

    mircea [anonim]

    demagogul asta sinistru va castiga alegerile din prima, la cat de tampiti sunt romanii. vai s-amar!
  • -6 (10 voturi)    
    hotnews (Miercuri, 4 august 2010, 14:04)

    Wizard of Oz [utilizator]

    insista cu bucurie sa demonstreze ca cei din opozitie se cearta."cand doi se cearta, al treilea castiga".Asta fiind cica PDL-ul, echipa favorita a celor de aici.
    Ba chiar , prin astfel de articole, maiastru alcatuite, se baga fitile chiar celor din opozitie: "uite ce au zis astia de voi ! voi ce le ziceti?".
    Gradatii fierbinti (hot) isi fac doar meseria pentru care iau salariile bune, creeaza diversiuni, perdele de fum, intr-un cuvant manipuleaza. Postari cu duiumul avand, de obicei, aceeasi sursa, aceleasi teme aprobate "de sus"...baietzi, suntetzi deja prea transparentzi si, automat ineficientzi.
    Este nevoie si la voi de reforma, de concedieri...ce ziceti?
  • +11 (13 voturi)    
    Victors baiete, mai invata politica. (Miercuri, 4 august 2010, 14:13)

    Gheorghe Sincai [anonim]

    Victoras baiete, declaratia ta insolenta de refuz al unei intrevederi cu delegatia FMI care se afla inca in tara a fost nu numai penibila dar si fundamental contraproductiva pentru partidul pe care il conduci.
    Penibila, pentru ca releva ignoranta de care dai dovada, ca lider al PSD, FMI fiind una dintre cele mai puternice, importante si influiente organizatii internationale cu profil financiar, de care toate statele au nevoie si al carui cuvant are o autoritate internationala care poate cufunda sau ridica o tara in sau din abis. Contraproductiva, pentru ca a fost lipsita de orice viziune politica - pe care un lider de partid, chiar in opozitie ar fi trebuit sa o aiba. Pana una alta PSD nu a fost si nu este in masura sa vina cu solutii concrete si viabile de combatere a crizei economice. Admitand ca in septembrie motiunea pe care incercati sa o bricolati ar trece-ceea ce ma indoiesc profund- ce se va intampla daca PSD-ul ar ajunge sa formeze un guvern!!??. Va avea inca un acord in derulare cu FMI si va trebui sa continue dialogul existent intre FMI si autoritatile romane.
    Cum iti imaginezi Victore ca vei putea incepe un dialog cu delegatia FMI, dupa recentele tale declarati stupide pe care le-ai facut??!!Ar fi trebuit pur si simplu sa acceptati intrevederea cu delegatia FMI si sa le expuneti raspicat punctul vostru de vedere ca paretid de opozitie despre solutiile pentru criza. Dar nu sunteti capabili de asa ceva, pentru ca nu aveti nici o gandire! Insa aceasta pozitie a strutului este profund daunatoare pentru tara, in ipoteza in care s-ar ajunge la un scenariu ca cel pe care l-am descris. In politica, mon cher trebuie flexibilitate si nu trebuie taiate puntile lasate in urma. Orgoliul oltenesc pur este 100% daunator si pagubos. Mai invata politica Victoras. Si pana atunci, mai stai la clasa mica.
    Si inca ceva: nu am absolut nici o legatura sau simpatie cu sau fata de PDL. Erau timpuri cand inca va votam. Dar nu de acum incolo.
    • +6 (8 voturi)    
      N/ai sanse! (Miercuri, 4 august 2010, 14:26)

      , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui Gheorghe Sincai

      Pontul tont e la fel de prost ca si ouale... din care s/a nascut! Or fi alea ale lui bombo?
  • +6 (8 voturi)    
    SUNTEM TARI IN SPATELE GUVERNARII. (Miercuri, 4 august 2010, 14:21)

    e.tomei [anonim]

    june presedinte, prea mult suferi ca nu esti bagat in seama .atitudinea prosteasca pe care o o afisezi este perfect naturala in situatia in care te afli. palaria prea mare ti-a acoperit ochii , si pentru a nu-ti dovedi limitele reduse ai luat pozitia de prezicatoare a mamei omida. iti fac un favor invitandu-te sa citeste toate comentariile celor care-ti transmit gandurile lor. citeste,baga la cap ,si evaluiaza cat de tari sunteti cu adevarat..
  • +5 (7 voturi)    
    foarte ciudata (Miercuri, 4 august 2010, 14:34)

    Madalin [anonim]

    Este foarte ciudata declaratia lui Victor Ponta in legatura cu intrarea PNL-ului la Guvernare impreuna cu PDL-ul, in conditiile in care directorul general al Hidroelectrica (firma care alimenteaza cu banii "baietii destepti") - Mihai David - este membru marcant al PSD-ului si a fost tinut de PDL in functie. Cand e vorba de furat bani de la stat, PDL si PSD pot face o echipa buna.

    Sa le fie rusine!
    • -1 (1 vot)    
      asa e (Miercuri, 4 august 2010, 19:08)

      Eugen [anonim] i-a raspuns lui Madalin

      Ehe, ehe...domnul Mihai David este psd-ist vechi. Este omul de casa al lui Viorel Hrebenciuc, a fost candidat la primaria Brasov, secretar de stat la dezvoltare rurala. In prezent se prezinta ca fiind un apropiat al lui Victor Ponta si un asociat in business al lui Adriean Videanu. Misiunea lui a fost sa reinoiasca contractele cu baietii destepti din energie.
  • +3 (3 voturi)    
    Nu stiu de nu ma mira? (Miercuri, 4 august 2010, 14:37)

    garabetian1 [anonim]

    Aceste jocuri de culise,pe scena se joaca o piesa iar in spatele cortinei se distreaza pe seama noastra.Suntem un public care nu suntem deloc atenti la jocurile pe care le fac ei,nici un fel de alianta nu face deosebire de cealalta, trecutul prezentul si viitorul va fi la fel.EI pentru EI si noi toti Pentru Ei.De 20 de ani se joaca aceeaiasi piesa iar noi asistam indiferenti la carerea in libera la care ne duc PSD+PNL+PDL+UDEMR+restul.
  • +6 (6 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 4 august 2010, 14:38)

    [anonim]

  • -2 (2 voturi)    
    Ce nu inteleg capcaunii ... (Miercuri, 4 august 2010, 14:41)

    AlinN [anonim]

    ...atat cei de la PSD cat si cei de la PDL si de la PNL: indiferent cine face Guvernul premier iese acelasi - Jeffrey Franks.
  • +4 (6 voturi)    
    un politician imatur (Miercuri, 4 august 2010, 15:23)

    cititor hotnews [anonim]

    Arogant,obraznic si mai ales imatur.
    Am anticipat ca o data numit va face mari gafe politice.
  • +1 (3 voturi)    
    Romania isi revine (Miercuri, 4 august 2010, 15:26)

    Viorica Alexandru [utilizator]

    Ponta si Antonescu isi arunca sageti de cupidon!
    Cine se tachineaza ...
  • 0 (0 voturi)    
    ori - ori (Miercuri, 4 august 2010, 17:13)

    panfil flearu [anonim]

    adica cum...anticipam.
    ori e pluralul regal
    ori e doi, dansii. adica el si..pardon, ilici si el.
    sau or face pe de trei, l'o pune si pe bombo la socoteala...
    ca la restul pesedistilor le spun primarii ce sa anticipeasca :-))
  • -2 (2 voturi)    
    scrieți românește (Miercuri, 4 august 2010, 17:24)

    român [anonim]

    E atăt de grei să scrieți cu diacritice?
    Ce spune de fapt Ponta?
    anticipam sau anticipăm?
    Că în absența diacriticelor se pierde estența și sensul vorbelor politicianului.
  • +2 (2 voturi)    
    DL. GOE (Miercuri, 4 august 2010, 18:08)

    carat [utilizator]

    Ponta nu va reusi niciodata sa treaca de varsta lui *Dl. Goe*. La el, evolutia s-a incheiat.