Dosarul pentru inregistrarea marcii si siglei Partidului Popular al lui Dan Diaconescu, depus la OSIM

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 22 iulie 2010, 22:02 Actualitate | Politic


Avocatii lui Dan Diaconescu au depus, joi, la Oficiul de Stat pentru Inventii si Marci (OSIM), un dosar pentru inregistrarea marcii viitorului partid al patronului OTV, Partidul Popular, si a siglei acestuia.

Daniel Fenechiu, unul dintre avocatii lui Dan Diaconescu, a declarat pentru Mediafax ca au dorit sa depuna mai repede aceste inscrisuri pentru a nu exista riscul ca alte persoane sa inregistreze aceasta denumire ca marca.

Sigla partidului reprezinta doua litere "P" suprapuse, reprezentand numele partidului - Partidul Popular - pe un fundal de trei nuante de violet.

Procedura de inregistrare a marcii si a siglei va dura aproximativ trei luni, a spus Fenechiu.

Dupa ce a fost eliberat din inchisoare, in 25 iunie, Dan Diaconescu a spus ca va intra in politica si ca va infiinta un partid. El si-a motivatd ecizia prin faptul ca arestarea sa ar fi fost decisa politic.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















1123 vizualizari

  • +7 (9 voturi)    
    PP=partidul prostilor ,pe undeva cade bine (Joi, 22 iulie 2010, 22:35)

    Eneas [anonim]

    daca DD inseamna Dobitocul Dobitocilor si PP =partidul prostalailor ,e momentul sa cunoastem catimea din populatia Romaniei care ar vota din nou schemele piramidale ca si cum SAFI si FNI nu ar fi fost de ajuns !dar prostul ramane perplex pana moare !
    • +2 (2 voturi)    
      !! (Joi, 22 iulie 2010, 23:01)

      uwe [anonim] i-a raspuns lui Eneas

      Ai uitat de Caritas. Si de ce bun prieten era Iliescu cu Domnul Stoica. De la care si-au luat toti politicienii bani inmultiti de 8 ori, in aceeasi zi. Adrian Nastase era chiar mandru de asta cand dadea interviuri la Sala Sporturilor din Cluj la locul faptei.
  • 0 (0 voturi)    
    paranoie (Joi, 22 iulie 2010, 23:16)

    vanghelie [anonim]

    crezi dd ca scapi de dat raspunsuri la procurori.cum de se face ca cei cu dosare toti vor presedinti,senatori,deputati,romanasilor nu constatati ca unii ne cred fraieri,asta este un paranoic, l-a intrecut pe becali,cred-ca gestul lui ar fi de bagat in seama daca si-ar plati datoriile fata de statul roman,psd,pnl +altii daca ar fi responsabili sa-si plateasca datoriile nu am fi in situatia actuala faliti.
  • 0 (0 voturi)    
    Succesul (Joi, 22 iulie 2010, 23:34)

    petre [anonim]

    acesta facil si dubios pe care l-a obtinut diaconescu cu televiziunea lui i-a luat mintile.El crede, ca si altii ,ca romanii sunt chiar prosti ,asa cum au crezut vadim tudor, funar, gigi becali si alti trepadusi.Realitatea este ca succesul este mult mai greu de suportat decat esecul. Daca esecul te determina sa fii realist si critic cu tine insuti ,succesul te determina sa ai o parere aberant de buna despre tine ,ceea ce te face sa pierzi simtul realitatii si sa devii vulnerabil si ridicol .Acesta cred eu ca este mecanismul psihologic care l-a determinat si pe diaconescu sa se creada un fel de geniu,precum Napoleon sau alt descreierat pe care-l rasfata in mod nemeritat,dupa parerea mea ,cartile de istorie.
  • 0 (0 voturi)    
    dd... (Joi, 22 iulie 2010, 23:35)

    ionamaru [utilizator]

    ...a turbat lumea fratilor !! Daca si imbecilul asta se crede presedinte ,apoi vai de 'romanica ' noastra . Circ ?? carnaval neica !
  • 0 (0 voturi)    
    viseaza noaptea si face ziua (Vineri, 23 iulie 2010, 0:24)

    ...escu [utilizator]

    Pai nu e bine....Dar ce am scapat de partidul lui becali si o si luam de la capat?
    tragic e ca personajele astea au o categ de votanti care sunt aceeasi: aceiasi pt becali aceiasi pt CVT, aceiasi pt prigoana ..etc
    un caz interesant e florin calinescu. A incercat si el sa apeleze la categoria asta a tampitilor dar nu au iesit socotelile.
    ...in rest e o tara minunata....
  • 0 (0 voturi)    
    Tandarica pentru votanti. (Vineri, 23 iulie 2010, 10:29)

    garabetian1 [anonim]

    da doamne ca ddd sa iasa presdinte spectacolul ar fi sublim.si cred ca are sanse datorita iq celor multi care-l urmaresc cu gura cascata la emisiunile de colt de strada .da da da ddd presedinte