UPDATE (ora 12:00) Textul motiunii de cenzura a fost citit in plenul Parlamentului. Documentul va fi supus la vot martea viitoare

de S. Mihailescu, A. Neagu     HotNews.ro
Miercuri, 9 iunie 2010, 6:38 Actualitate | Politic


UPDATE (ora 12:00) Textul motiunii de cenzura initiata de alianta PSD-PC impotriva Guvernului Boc a fost citit, miercuri dimineata, in plenul Parlamentului, urmand sa fie dezbatut si supus la vot martea viitoare. Membrii Guvernului nu au fost prezenti in sala la citirea motiunii, motivand ca miercuri este programata sedinta saptamanala a Executivului. Valentin Iliescu, seful Departamentului pentru Relatia cu Parlamentul, a fost singurul reprezentant al Guvernului prezent la sedinta plenului.

Motiunea este sprijinita, in afara initiatorilor de la PSD, si de parlamentarii liberali. Initiatorii conteaza si pe unii parlamentari nemultumiti, din principalul partid de guvernamant, PD-L. Partenerii democrat-liberalilor din coalitia guvernamentala, politicienii din UDMR si UNPR, au anuntat ca vor continua sa acorde sprijin Guvernului Boc.

Intr-o declaratie consemnata de Radio Romania Actualitati, presedintele UNPR, Marian Sarbu a explicat ca formatiune pe care o conduce nu va sustine motiunea de cenzura pentru ca "pastreaza niste standarde sociale minime, pentru care ne-am si batut, chiar cu vehementa - pensia sociala minima garantata, salariul minim pe economie, venitul minim garantat, alocatia de stat pentru copii, si multe alte elemente de protectie sociala, care se refera la un numar important de oameni si de familii"

Motiunea de cenzura a PSD a fost depusa, luni, imediat dupa sedinta comuna a Parlamentului in care premierul Emil Boc si-a asumat raspunderea in numele Guvernului pentru doua proiecte de lege prin care salariile bugetarilor sunt reduse cu 25%, iar pensiile cu 15%. Documentul, depus la cabinetele presedintilor Camerei Deputatilor si Senatului, a fost semnat de 120 de parlamentari ai PSD si are titlul "Opriti genocidul social!".

Camera Deputatilor si Senatul, in sedinta comuna, pot retrage increderea acordata Guvernului prin adoptarea unei motiuni de cenzura, cu votul majoritatii deputatilor si senatorilor.

In cazul asumarii raspunderii de catre Guvern, Constitutia prevede ca Executivul va fi considerat demis daca o motiune de cenzura, depusa in termen de trei zile de la prezentarea proiectului de lege, a fost votata de majoritatea senatotilor si deputatilor. Motiunea de cenzura poate fi initiata de cel putin o patrime din numarul total al deputatilor si senatorilor.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2760 vizualizari

  • +9 (31 voturi)    
    Sunt foarte curios, (Miercuri, 9 iunie 2010, 9:16)

    , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator]

    care sunt masurile anti-criza ale pesede-pece si ale penele, in afara de gargara de zi cu zi!
    - vanatorile lui nastase?
    - economatele lui vanghelie?
    - fondurile la dispozitia primariei ale lui mazare?
    - deciziile lui hrebenciuc?
    - galagia seaca a lui antonescu?
    - gargara si cantecul la chitara al lui orban?
    - poeziile lui vosganian?
    - fondurile europene ale androneascai, garantata ...?
    Nici pedeleii nu sunt ingeri, dar in comparatie cu astia, toti sunt albi!
    • +2 (12 voturi)    
      uite asa (Miercuri, 9 iunie 2010, 11:39)

      Caragiale [anonim] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

      uite asa alegem de 20 de ani de la stanga la dreapta sub slogane 'trandafiri votati, trandafiri mincati ' si 'sa traiti bine !'

      Voi nu v-ati saturat ?
      Zice-ti repede pina nu apuca cenzuratorul sa-mi blocheze iar IP-u ca nu am fost de acord cu UNICA si MAREA startegie guvernamentala : taierea pensiilor/ salariilor amaratilor in timp ce Barosanii zburda TOT in masini de LUX !
    • -4 (16 voturi)    
      masurile PSD (Miercuri, 9 iunie 2010, 11:49)

      ZEUS [utilizator] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

      masurile psd vor fi asemanatoare cu cele ale guvernului nastase - cel mai bun guvern postrevolutionar.
      stiu ca esti indoctrinat si nu ma crezi - dar verifica nr de angajati la stat din acea perioada, cresterea economica, deficitul bugetar 0 (!) cu ceea ce s-a realizat de atunci incoace. poti sa numeri si km de autostrada realizati in aceste perioade.
      drept sa spun ar fi de preferat nastase cu masurile si termopanele lui in loc sa-i avem pe blaga (cu contracte cu statul de 10 milioane euro = mii de termopane), videanu (cu toate bordurile din capitata), berceanu (cu licitatiile la CNADR si afacerile fiului sau) si masurile lor. aaa am uitat-o pe udrea.
      daca astia de la pdl sunt albi inseamna ca psd sunt stralucitori!
      • -6 (10 voturi)    
        Esti mereu la datorie, meriti toti banii ! (Miercuri, 9 iunie 2010, 12:22)

        vamaiot [anonim] i-a raspuns lui ZEUS

        Cum poti sa crezi ca niste solutii ordinare si simple vor functiona in perioada in care investitorii nu mai investesc in nimic, si toata lumea tine de bani ca poate vine haosul si cumpara o jumatate de continent?

        Dar cum tu lucrezi cu norma intreaga... apreciez ca-ti faci datoria cu perseverenta !

        Cum iei tu partea opozitiei acum, nu ma faci decat sa cred ca esti politic labil, chiar nu intelegi ca oamenii simpli din frumoasa noastra tara mor de foame in case?

        Me enerveaza cei care traind bine, din noroc sau truda familiei vin sa spele pacatele unui sistem care 20 de ani a functionat in distrugere!
        Mai lasa-ne cu sugestii scurte marca Iliescu!
        • +2 (6 voturi)    
          sunt mai multe posibilitati, nu doar una (Miercuri, 9 iunie 2010, 12:52)

          ZEUS [utilizator] i-a raspuns lui vamaiot

          unii sunt psd-isti din convingere. altii sunt pdl-isti din convingere. altii sunt amnelisti pentru ca asa i-a facut basescu.
          nu toata lume aeste platita ca sa fie psd-ista. poate si pentru ca psd nu are decat datorii. alte partide isi permit sa plateasca sustinatori acum.
      • -4 (4 voturi)    
        Se vede traba, (Miercuri, 9 iunie 2010, 13:25)

        , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui ZEUS

        ca te uiti in oglinda cand vorbesti despre mine!
        As prefera sa nu mai emiti "judecati de valoare" in ceea ce ma priveste.
        Daca ai facut o pasiune pentru mine, e problema ta.
        Hai sa discutam despre nastase al tau.
        - numarul de angajati la stat a fost mai mic decat acum, dar pe vremea mandatului lui, acest numar a crescut. Tariceanu, a avut de unde invata.
        - pe vremea astuia cu obsesie la oua, s/a inceput daramarea fondului de pensii. Iti aduc aminte ca asta care in opinia ta a fost "el mai bun guvern postrevolutionar" a luat 10.000 de milarde de lei de la fondul de pensii si le/a folosit... maret.
        - nu spui nimic despre costurile guvernarii lui, nimic despre necolaiciuc, mitrea, puwak, stanoiu...
        Te inteleg ca esti in slujba lor, dar o leaca de obiectivitate, nu strica.
        Hai, sa vedem cu ce te/am mai dezinformat.
        • +4 (4 voturi)    
          ce este gresit? (Miercuri, 9 iunie 2010, 14:12)

          ZEUS [utilizator] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

          a angajat atatia oameni cat a avut nevoie - daca nu a crescut deficitul bugetar nu e o problema.
          10.000 de miliarde inseamna 1 miliard de lei noi. adica aproximativ 250 milioane de euro. adica mult mai putin decat bcr sau romtelecom sau petrom.
          da, le-a folosit maret - a facut o amarata de autostrada.
          ce vrei sa spun despre stanoiu? ca a fost o procuroare comunista la fel ca macovei? da, o spun. esti multumit? banuiesc ca nu.
          cat despre necolaiciuc ... verifica sub ce ministrii a fost sef la cfr si mai mai vb - ca a fost si pe vremea psd si pe vremea cdr cand era tot berceanu.
          • -2 (2 voturi)    
            Se cunoaste ca (Miercuri, 9 iunie 2010, 14:33)

            , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui ZEUS

            l/ai avut profesor pe ilici!
            Vorbesti ocolind adevarul.
            Pe vremea aia 10.000 milarde nu erau banii tai noi de azi!
            Erau nevoile de atunci in care bombo a facut ce a vrut el.
            Autostrada? Fii bun si spune cat a costat kilometrul? Si care au fost comisioanele platite altora si lui!
            Daca o pui pe Macovei langa sãtãnoiu si puwak, ai probleme grave determinate de antene (prefer sa le spun latrine).
            Spune, te rog frumos, unde au fost laudate prea-bunele tale femei pesediste?
            Nici macar in curtea scolii!
            Macovei... e parfum fata de...
            Mie imi este clar, esti un comunist format de televiziuni. Si cu cartea in fata refuzi sa vezi scrisul. Am avut dreptate cand am spus ca ilici te/a format. Numai ala le face si dupa aceea spune ca sunt mistificari.
            • 0 (0 voturi)    
              vad ca argumentul de baza este (Miercuri, 9 iunie 2010, 14:38)

              pheonix [utilizator] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

              tu nu ai dreptate pentru ca esti comunist. ilici te-a format si te uiti doar la antene.
              omul iti da cu argumentele in cap dar tu nu si - minti, comunistule, te-a format iliescu si te uiti doar la antene
            • 0 (0 voturi)    
              dar cat insemnau atunci 10.000 de miliarde? (Miercuri, 9 iunie 2010, 14:42)

              votezi BASESCU votezi BECALI [utilizator] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

              poate ne spui cate luni se plateau pensiile cu acei 10.000 de miliarde ca sa nu va mai certati pe cat inseamna. cred ca asta e cea mai buna masura. nu erau lei lui noi dar tot vreo 300 de milioane de euro insemnau.
              • 0 (0 voturi)    
                Amice! (Miercuri, 9 iunie 2010, 15:41)

                , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui votezi BASESCU votezi BECALI

                Ala era fondul de pensii la care au conribuit oamenii si la care contribuiau!
                Daca preferatul tau a luat, crezi ca se putea plai mai multe luni?
                O logica simpla spune ca nu.
                La tine sa cu virgula?
  • +13 (21 voturi)    
    taraganare (Miercuri, 9 iunie 2010, 9:24)

    cetatean [anonim]

    Taraganare tipic romaneasca!Probabil ar fi fost mai rapid si mai eficient ca aceste hotarari-bune,rele-sa fie implementate imediat dupa discutiile cu Fondul - cu cat se amana ,cu atat se pierde;si cei care pierdem suntem noi,cetatenii...
  • +8 (18 voturi)    
    Motiune respinsa (Miercuri, 9 iunie 2010, 9:52)

    hellscream [anonim]

    Nu are nici o sansa sa treaca aceasta motiune avind in vedere ca nici PSD initiatorul acestei motiuni nu se poate baza pe toate voturile membrilor sai... vor fi multi care vor vota invers daca bineinteles nu se va vota cu bile la vedere astfel incit oamenii sa se teama de represaliile lui Hrebenciuic si Vanghelie.
    • +4 (8 voturi)    
      ce crezi? (Miercuri, 9 iunie 2010, 11:55)

      ZEUS [utilizator] i-a raspuns lui hellscream

      ca represalii vor fi doar in psd? pai basescu de ce i-a chemat la sedinta de partid? ca sa le spuna sa voteze cum vor oamenii care i-au trimis acolo, ca au fost alesi uninominal?
      eu cred ca surpriza ar fi daca s-ar vota cu adevarat secret.
      iti dai seama ca boc si basescu sunt aproape de o reusita demna de cartea recordurilor? sa fie demis boc de 2 ori prin motiune de cenzura?
      noroc cu "independentii" care de independenti ce sunt santajeaza actualul guvern sa se remanieze si sa inlocuiasca 2 ministri cu sarbi si cu diaconescu (acum transferati la ei).
  • +8 (16 voturi)    
    propaganda comunista (Miercuri, 9 iunie 2010, 10:16)

    farty [utilizator]

    psd-ul isi face propaganda cu aceasta motiune de cenzura. daca pnl-istii o vor semna, insemna ca nu vor mai avea nici o identitate...

    pacat ca suntem nevoiti sa suportam asa ceva din partea opozitiei.
  • +8 (16 voturi)    
    OFFTOPIC (Miercuri, 9 iunie 2010, 10:44)

    Nu conteaza [anonim]

    Nu o sa treaca.In aceasta perioada ,atat PSD cat si PNL se lupta sa-si atraga de partea lor simpatizanti.Nici PSD nici PNL nu au un program mai bun de guvernare.Cred ca nici macar nu doresc sa ajunga la guvernare si doar sa strice imaginea actualului guvern , care oricum era sifonata.Nici guvernantii actuali nu sunt buni , dar nici opozitia nu vine cu masuri concrete.Eu unul nu o sa mai votez.Toti sunt acelasi rahat.
    Offtopic:De ce nu spuneti ce a facut si Ecaterina Andronescu ? Cu ce drept ne tinea ea lectii de morala cand ea a facut acelasi lucru ca Vergu ? De ce nu sunt inchise aceste femei ?
    • +2 (10 voturi)    
      E o diferenta (Miercuri, 9 iunie 2010, 11:25)

      Neutron [anonim] i-a raspuns lui Nu conteaza

      Legea spune ca e conflict de interese atunci cand tu decizi si tu bagi bani in buzunar. Diferenta intre Vergu si Andronescu este ca prima tragea bani spre firma proprie iar a doua spre Politehnica. Iar cand era ministresa nu putea fi si rector. Si din cate stiu Universitatea Politehnica nu e firma nimanui. Chiar m-as bucura sa se bage bani in Politehnica pentru ca parerea mea e ca inca mai performeaza.
      Nu sunt absolvent al Politehnicii si nici nu am simpatii fata de Androneasca, dar acu' cred ca nu are vina.
      De ce oare unele spitale arata mai bine ca altele? Tot pentru ca unii directori au tras mai multi bani spre ei avand influenta politica. E o diferenta intre Fundeni si Coltea de exemplu.
  • +1 (13 voturi)    
    vor fi parlamentari PSD (Miercuri, 9 iunie 2010, 10:45)

    el [anonim]

    care NU vor vota motiunea.
    mai sunt destui oameni echilibrati ramasi si in PSD nu doar po(a)nta si altii... ca nu vad altceva decat caderea guvernului!
  • 0 (8 voturi)    
    Care guvern? (Miercuri, 9 iunie 2010, 11:53)

    Mihai [anonim]

    Noi avem guvern care sa cada? Intrebarea mai buna e: noi avem guvern? Noi nu-l avem decat pe Basescu care tine loc si de guvern. Ministrii nu sunt decat de fatada si un prim ministru care nu executa decat ce zice presedintele.
  • 0 (8 voturi)    
    Deci (Miercuri, 9 iunie 2010, 12:08)

    Gigell [anonim]

    PSD = partidul social bla bla bla..
    Opriti genocidul social
    Deci opriti PSD-ul.
  • -2 (8 voturi)    
    Raspuns ptr.Zeus si Mihai... (Miercuri, 9 iunie 2010, 12:23)

    CD [anonim]

    Masurile de austeritate sunt nedrepte in raport cu pensionarii de astazi ,dar este drept ce ne-au facut noua,acesti pensionari care au votat ani la randul PSD si nu au dat niciodata intreaga putere unui partid din dreapta, PNL sau PDL ,astfel incat sa se fi cernut rapid clasa politica ?!!!!
    Romanul are un obraz destul de gros in raport cu interesul national si gandeste cu'' burta'' : i se da papica ,voteaza fara sa gandeasca cu capul ! I se ia papica pentru ca risipa guvernelor de 20 de ani a adus haos financiar in tara nu conteaza ca interesul national cere austeritate ,el ii da inainte cu ganditul cu burta si nu-l doare nici in cot ca tara poate sta fara guvern cateva luni si ca nici un salariu si pensie nu se mai poate plati !
    Sia tunci poate ii vine mintea la cap!
    JOS GUVERNUL BOC / SI ALTUL IN LOC / SA TRECA TOT ANUL / PANA VINE BANUL / BURTA SA NE FIE / STANDARD SI TARIE /SA GANDIM CU MATUL / SA FIE LUNG LATUL /SI NASTASE IARA /
    SA DOMNESCA-N TARA / ILIESCU, FRATE /SA NU AIBA MOARTE / SA NE PASTORESCA /TARA ROMANEASCA /SI S-ADUCEM IUTE /RUSUL SA...
    .... NE-AJUTE !
    • +2 (6 voturi)    
      eu chiar cred ca ti-au facut un bine (Miercuri, 9 iunie 2010, 13:06)

      ZEUS [utilizator] i-a raspuns lui CD

      desi poate nu ar fi trebuit. un om care gandete ca oamenii trebuiesc pedepsiti pentru modul cum au votat nu merita sa-i fie facut un bine nici cu forta.
      ca sa-ti aduc aminte - in 97-2000 toata puterea a fost la CDR - cu basescu si toti ceilalti anticomunisti. in 2004 iarasi a fost puterea la anticomunisti.
      uiti ca oamenii au votat psd dupa raul facut de conventie? inceteaza sa mai dai vina pe comunisti. pdl a fost la putere aproape 4 ani din 2004 incoace - si a facut un d-ala urat mirositor
      • -4 (4 voturi)    
        Acum cine dezinformeaza? (Miercuri, 9 iunie 2010, 13:40)

        , AlwaysToTheRight, NeveRed! [utilizator] i-a raspuns lui ZEUS

        Toata puterea a fost la CDR?
        Si adunci de ce Constantinescu a fost invins de structuri?
        Oare structurile nu au fost ale lui ilici?
        Nu el a fost papusarul sef din 89 pana azi?
        De ce CCR are pesedei gramada in componenta?
        De ce ICCJ are puzderie de pesedei?
        De ce voicu este pesedist?
        Oare nu astea erau structurile care NU erau ale lui Constantinescu?
        • +4 (4 voturi)    
          dupa tine (Miercuri, 9 iunie 2010, 14:07)

          ZEUS [utilizator] i-a raspuns lui , AlwaysToTheRight, NeveRed!

          suficienta putere nu este destula. trebuie sa o ai pe toata. structurile l-au invins pe constantinescu si nu am avut niciun guvern capabil in acea perioada. lol aia e cu structurile este scuza penibilului de constantinescu. care nu avea ce cauta in fruntea statului. dar l-au pus astia ca era imaculat si dadea bine in poze.
  • 0 (6 voturi)    
    Decenta PDSR-ista buna si pentru Poanta ! (Miercuri, 9 iunie 2010, 12:32)

    martin [anonim]

    Toata Europa si probabil intreaga lume civilizata este intr-o situatie groaznica fiindca nimeni nu stie cum e cu criza si ce poti sa faci ca sa supravietuiesti.
    Infinitul politicianism romanesc permite atat PDSR-ului condus (?) de Poanta, cat PNL-ului condus de tantosul Dublu Repetent Crin, sa faca cea mai salbatica opozitie,desi nu au niciun fel de solutii ,ci numai vorbe goale si sforaitoare, bune pentru bravii sindicalisti total nealiniati, exceptionali dansatori ai dansului Pinguinul !
  • -1 (3 voturi)    
    Motiunea PSD va fi respinsa!!! (Miercuri, 9 iunie 2010, 12:42)

    bianka [anonim]

    Aceasta motiune initiata de PSD intitulata "Opriti genocidul social" este una foarte proasta si cu siguranta ca fi respinsa!!! Guvernul actual a luat masurile necesare pentru ca in 2011 sa mai fie bani de salarii si de pensii.....Nu mai avem nevoie de o criza politica in acest moment in care trecem prin aceasta grava criza economica!!! PDL este unicul partid care a spus adevarul poporului!!!
  • -1 (3 voturi)    
    pe scurt (Miercuri, 9 iunie 2010, 12:44)

    horia [anonim]

    Adica: nu mai conteaza ce scrie acolo, pe scurt intelegeti din titlu. Voi votati ca zepzecii!!! Bravo PSD!
  • -1 (3 voturi)    
    e simplu sa fii impotriva (Miercuri, 9 iunie 2010, 12:52)

    dragos [anonim]

    Pai si de ce motiunea nu vine cu cateva solutii. Sa vedem care ar fi si alternativele. Lucrurile trebuiesc puse intotdeauna in balanta ca doar nu vorbim de alb sau negru. E simplu sa spui nu pentru ca asa ai chef, dar sa nu fii capabil sa aduci un plus de valoare acestei tari.
  • 0 (4 voturi)    
    Genocid?? (Miercuri, 9 iunie 2010, 13:07)

    Make [anonim]

    Sunt plecat de ceva timp din tara,la munca.Dar din ce citesc,concluzia este ca nu se mai munceste mai de loc.Asa zisii oameni politici,pierd vremea pe te miri ce.Si sunt platiti bine.Ar terbui sa se apuce sa faca ceva.Deocamdata au scos-o pe aia cu GENOCIDUL..Este o rusine!!Asa ceva se citeste si in afara.Parca am fi in Ruawanda sau in Sudan.Nu face de loc bine,unei tari care se confrunta cu probleme serioase.Inca o data,RUSINE,celor care au dat asa ceva precum si celor care propaga o asa minciuna.
    • 0 (0 voturi)    
      Comentariu sters de utilizator (Miercuri, 9 iunie 2010, 13:44)

      [anonim] i-a raspuns lui Make

    • 0 (0 voturi)    
      noi gindim, nu muncim (Miercuri, 9 iunie 2010, 13:47)

      lake si catir [anonim] i-a raspuns lui Make

      si io sint plecat din tara, da in congo :), unde evident, nu se munceste.
      nu iti face probleme, draghe make, ca aia de afara nu tre sa citeste motiunea ca sa-si dea seama ca sintem niste circari ordinari. e suficient sa se uite la ce fac guvernele ro de citiva ani, si nu vorbesc doar de psd, pnl :), e suficient sa vada ca nu au un partener serios de discutii, e suficient sa-si aduca aminte de momentul semnarii tratatului de aderare, cind maestrul traian nu reprezenta romania, ci pe tata-so.
      cit despre minciuni, la ce anume te referi? minciuna guvernului sau a opozitiei? si care e mai grava, dupe parerea lu matale?
      • 0 (0 voturi)    
        Mentiune. (Miercuri, 9 iunie 2010, 14:14)

        Make [anonim] i-a raspuns lui lake si catir

        Dragi baieti,eu lucrez in Yemen.Aici se mai si trage se mai organizeaza si rapiri,dar se mai si munceste.De exemplu,aici unde eu lucrez,se face o fabrica de ciment.La Romania,fabricile s-au vandut intr-o veselie.Dar s-au vandut si fabricile care faceau echipamente pentru industria cimentului.Ca asa a gandit marele nostru fost conducator,nea Nelu.Si aici se traieste greu,este saracie,oamenii se chinuie,dar banii i-i folosesc ca sa construiasca pentru comunitate.Poate patronul putea sa faca un hotel,sau Moscheia mantuiri Yemenului.Dar asa a considerat el,ca este bine.Si uite asa,ve-ti putea afla,de ce sunt revoltat,pentru minciunile care se dau pe teava.Sunt multe de spus,dar trebuie sa plec in fabrica.Oricum,mi-ar place sa mai discutam.
  • +2 (4 voturi)    
    Democratia... (Miercuri, 9 iunie 2010, 13:41)

    Pantera Roz [utilizator]

    Cine o fi inventat-o?!Ce motiuni de cenzura?!Ce atatea discutii?!Pai a hotarat Sefu' sa taie din pensii si salarii,gata,nene!Ce Parlament cu 300 de membri?!Cu 0 membri!Da' unicameral,logic,ca asa vrea acelasi Sef!De-ati pleca pe pustii cu tot cu el...
  • 0 (4 voturi)    
    fara PSD (Miercuri, 9 iunie 2010, 13:51)

    gabi [anonim]

    De 20 de ani,PSD-ul "se joaca" cu interesul national. Genocidul social a fost inceput tocmai de ei, prin guvernarea Roman, continuata de Nastase si apoi, de toti ceilalti. V-ati negociat totdeuna interesele proprii, ati calcat in picioare suferinta celor multi, ati praduit tara prin numeroasele privatizari frauduloase,ati generat baronii locali, ati mimat functionarea justitiei si aplicarea legilor, insuficient de clare,ca de altfel si Constitutia raposatului Iorgova.
  • 0 (0 voturi)    
    eficienta ca la bugetari (Miercuri, 9 iunie 2010, 16:04)

    un oarecare [utilizator]

    azi se prezinta...si se voteaza peste o saptamana. Asta nu pare cine stie ce....dar in saptamana asta speculatiile caderii guverului sau a motiuninii se vor resimti la bursa si la cursul de schimb.
    Ineficienta...costa oameni buni!
  • 0 (0 voturi)    
    Presiune (Miercuri, 9 iunie 2010, 20:52)

    Vlad.Adrian [anonim]

    Toata mascarada aceasta este creata de catre opozantii carora le chioraie matele dupa putere.