Senatorul PDL Iulian Badescu demisioneaza din partid si trece la PSD

de L.P.     HotNews.ro
Miercuri, 2 iunie 2010, 11:11 Actualitate | Politic


Senatorul PDL de Prahova Iulian Badescu si-a anuntat miercuri demisia din partid si inscrierea in PSD.

Iulian Badescu, vicelider al grupului PDL din Senat, anuntase recent, pe blogul lui, ca nu sustine masurile de austeritate pentru care executivul si-a asumat raspunderea.

"Nu le sustin pentru ca nu pot accepta ideea ca destinul a milioane de oameni se stabileste batand din palme, incropind pompieristic un program anticriza care loveste grav categoriile sociale cele mai vulnerabile: pensionarii si persoanele active cu venituri mici. Nu cred intr-un program de “salvare nationala” care-i condamna pe medici si pe dascali sa traiasca cu aer, care-i condamna pe cei saraci sa fie si mai saraci", scrisese senatorul.

"Am ales sa fiu alaturi de cei care m-au ales sa le reprezint interesele si nu inteleg sa particip voluntar la un act de ucidere a sperantelor pentru un trai mai bun", a spus proaspatul social-democrat, intr-o conferinta de presa sustinuta alaturi de presedintele PSD, Victor Ponta.

El afirmase insa, in 28 mai, ca nu intentioneaza sa se mute in tabara social-democratilor: "Nu intentionez sa trec la PSD, cel putin in acest moment. Probabil aceste zvonuri au aparut in momentul in care am declarat public ca nu sustin masurile de austeritate propuse de Guvernul Boc pentru ca nu sunt de acord cu ele. In parlament voi vota ca atare, asumandu-mi toate riscurile care decurg din acest gest, chiar si excluderea din partid”, declarase Iulian Badescu, pentru Observatorul de Prahova.

Stirea se actualizeaza


Citeste mai multe despre   


















7410 vizualizari

  • +7 (29 voturi)    
    nu este nici un sfarsit (Miercuri, 2 iunie 2010, 10:30)

    mar [anonim]

    Sobolanii si tradatorii parasesc corabia. De ce ptr. ca jocul la doua capete tb. sa se incheie.
    Din momentul asta incepe sa se curete partidul de loaze!!
    Lucru este valabil si la celelalte partide. Incet dar sigur se reface clasa politica.
    • -9 (35 voturi)    
      erata la ce ai scris mai sus (Miercuri, 2 iunie 2010, 11:58)

      George [anonim] i-a raspuns lui mar

      Corect ar fi: "partidul o sa ramana numai cu loaze!".

      A doua erata: O sa se curete Romania de PDL si Basescu!
      • +12 (22 voturi)    
        Hahahahaha!!!! (Miercuri, 2 iunie 2010, 12:16)

        Dorin [anonim] i-a raspuns lui George

        ai asta de a plecat, Badescu, era o loaza de prima mana. Informeaza-te cu un minim de atentie despre individ si de-abia mai apoi vorbeste pesedistule! Nu-i asa ca e nederanjant si laudabil cand vin la PSD si/sau la PNL traseisti si tradatori din alte partide dar foarte deranjant cand unii pleaca de la acestea doua????? Oare tovarasul Che Ponta si oralista Olgutza Marinescu ce-or zice despre personajul Badescu? Asta n-o fi tot "tradator" si "traseist" ca aia care plecau acum ceva timp de la PSD????? Ori jumatatea de masura este etalonul de cantar al aprecierilor mafiotilor de la PSD? Cu siguranta ca da. Doar n-o sa-l declare pe Badescu traseist tocmai o "celebra" traseista cum e tovarasa Marinescu. Nu?
        • +4 (6 voturi)    
          marinescu ? (Miercuri, 2 iunie 2010, 13:38)

          gigi [anonim] i-a raspuns lui Dorin

          Olguta Marinescu ? Poate Olguta Vasilescu, daca vorbesti de cea care a fost in PRM....
        • +2 (8 voturi)    
          ieri Badescu era bun si azi e rau? (Miercuri, 2 iunie 2010, 14:16)

          unu [anonim] i-a raspuns lui Dorin

          daca te intrebam ieri de domnul senator PDL Iulian Badescu cum il descriai? Tot ca pe o loaza?

          Sau ieri era bun si azi e rau in functie de tabara in care joaca?

          Penibil
      • -3 (9 voturi)    
        Dumnezeu (Miercuri, 2 iunie 2010, 12:20)

        Alexandru C [utilizator] i-a raspuns lui George

        Asa sa ne-ajute Dumnezeu. Amin.
        • -2 (4 voturi)    
          ia putina aghiasma (Miercuri, 2 iunie 2010, 14:02)

          cicardel [anonim] i-a raspuns lui Alexandru C

          in gura cand zici asta!
      • 0 (6 voturi)    
        Si ce se rezolva cu asta? (Miercuri, 2 iunie 2010, 12:54)

        Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui George

        Dca s-ar fi curatat Romania de toata clsa politica atunci da, ar fi fost o bucurie. Dar asa? pleca PDL cu loazele lui si vin loazelele din PSD ( Vanghelie e un exemplu tipic). Vin ai nostri pleaca ai nostri noi ramanem tot ca prostii.
        • 0 (0 voturi)    
          foarte adevarat (Joi, 3 iunie 2010, 8:51)

          nahir [utilizator] i-a raspuns lui Un roman anonim

          pe cine cred ei, puliticienii, ca mai pacalesc?
          toti o apa si-un pamant.
          ei vor solidaritate, dar nu pt. ei. ca-n fabula.
      • +2 (4 voturi)    
        Cat profit aduc plasamentele ? (Miercuri, 2 iunie 2010, 15:35)

        Maria46 [utilizator] i-a raspuns lui George

        Dl. Iulian Badescu deputat de Prahova din declaratiile de avere prezit cateva nedumeriri :
        In 2008 avea conturi in val. de 108 mil.lei ,plasamente de 640 mil.lei,contracteaza datorii la o persoana fizica (Marius Stan de 100 mii Euro si la Domenia Credit ( inst unde e angajata sotia)de 205 mii euro .
        Tot in anul 2008 are venituri suplimentare de la TERMOELECTRICA -indemnz CA 20.717 lei si dividente de la SC BIPRESS SRL de 117500 lei.
        creditele contractate de la Domenia Credit sunt sub semnul intrebarii ? creditul de 58112 E contractat in 2006 pe 30 ani ,cred de 22.000 contr in 2007 pe 30 deani are acelasi sold in 2008 . VREM SI NOI ASEMENEA CONDITII DE CREDITARE
    • +12 (16 voturi)    
      hmm (Miercuri, 2 iunie 2010, 12:08)

      Mowgli [utilizator] i-a raspuns lui mar

      nu neaparat toti care parasesc corabia sunt sobolani, poate ar fi si motive valabile pentru care cineva ar parasi PDL. Doar ca in momentul in care te lipesti de PSD, nu poate sa miroase decat urat
    • +4 (12 voturi)    
      PDL a facut greseli (Miercuri, 2 iunie 2010, 12:19)

      Vlad [anonim] i-a raspuns lui mar

      Greseli nepermise. A incurajat gastile vechilor din partid impotriva noilor.A dat liber la recompensarea vechilor prin slujbe si contracte si a marginalizat activul noilor aderenti .Sau format gasculite si gasculite care la nivel local sa mananca unii pe altii si se tradeaza unii pe altii .A ajuns un partid jalnic .Ca PSD sau ca PNL.Aveam o speranta .ca sunt cinstiti si drepti....
      • +1 (7 voturi)    
        pentru cine nu si-a dat seama (Miercuri, 2 iunie 2010, 13:22)

        zbang [anonim] i-a raspuns lui Vlad

        PDL, PSD, tot un drac.
        Doar au fost impreuna la inceputuri. Si, nitel mai devreme, chiar in acelasi (unic) partid - PCR.
    • +3 (5 voturi)    
      Alegerea orientarii politice este o optiune pur pe (Miercuri, 2 iunie 2010, 13:20)

      paula [anonim] i-a raspuns lui mar

      mai interesant este ca pana acum din PSD, PC, PNL au plecat pe capete membri dar nu li s-a mai facut atata reclama.pe cand azi cei de la Irealitatea Tv au facut o emisiune special pe tema asta, invitati care mai de care mai de seama care sa spuna domnle de ce a plecat Iulian Badescu :)) nu era mai simplu sa il intrebe direct pe el????
    • +1 (9 voturi)    
      portocaliule !! (Miercuri, 2 iunie 2010, 13:24)

      dan [anonim] i-a raspuns lui mar

      cand pleca unul de la pdl e "sobolan, tradator, loaza" ... aia care au plecat de la psd si pnl erau numai oameni de bine, care vor binele tarii... sa traiti bine !!!
      • 0 (0 voturi)    
        Si daca se duce la PSD, il asteapta colegii (Joi, 3 iunie 2010, 7:27)

        vamaiot [anonim] i-a raspuns lui dan

        il asteapta colegi cu paine si sare la intrarea sediului cu datorii la chirie, dar neevacuat inca?

        Adevarul e ca in acele grupari de interes material si dorinta de putere, acoperite de ''spiritul civic si nationalist'' au loc permutari ca intr-un stup de albine, dar functioneaza in doua variante:

        1. Cand e sprijinita regina, (asta pentru un loc mai caldut si mai multa miere)
        2. Cand orice trantor vrea sa fie regina...

        un politician de 2 lei, evident...
  • +3 (17 voturi)    
    cine e asta??!! (Miercuri, 2 iunie 2010, 10:35)

    bella [anonim]

    cine e papagalul asta?
  • +10 (26 voturi)    
    Paguba-n ciuperci (Miercuri, 2 iunie 2010, 10:36)

    Cataleya [utilizator]

    Decat sa stea in PDL si sa faca pe cartita, jucand de fapt dupa indicatiile PSD, mai bine sa plece cu totul acolo unde ii este locul. Macar atat curaj sa aiba sa-si asume "inclinatiile" politice!
  • +20 (24 voturi)    
    reforma (Miercuri, 2 iunie 2010, 10:38)

    je [anonim]

    ce imi plac mie politicienii care-i plang pe cei saraci si batuti de soarta si daca-i intrebi ce au facut ei in parlament in decursul atator mandata pt aceste categorii de alegatori s-ar putea sa avem o mare surpriza.nu au facut NIMIC.ce ne place sa-i mai plangem pe medicii care o duc prost in romania.cred ca 70% din medici o duc excelent in romania .ati fost fratilor in ultimul timp in spital??stiti cat costa o cezariana?? e cam 300 de euro si se pot face 2-3 pe zi lejer.am fost cu sotia recent in spital pt nastere.am cumparat tot si ata pt cusut si fesile si leocoplast , antibiotice, si am dat 300 euro la ginecolog, 50 euro la anestezist si apoi zilnic 4 zile dadeai cate 5-10 lei la asistente.putini sunt cei care traiesc din salariu .si daca fac vro greseala la noi nu exista malpraxis, nu exista culpa medicala.dar vor bani multi.as pune pariu pe orice ca dara ar avea salariul de 5000 de euro pe luna medici tot ar cere si ar lua spaga.pt ca asta-i mentalitatea romaneasca.iar restul daca vb de restul bugetarilor , mergeti prin primarii , consilii judetene, agentii fiscale etc sa vedeti cati freaca menta pe bani publici si stau pe spinarae bugetarilor care muncesc(pt ca mai sunt si de astia). si daca vorbim si de prosfesori mergeti iulie la scolile din orasul vostru si cautati sa vedeti cati profesori sunt la munca (pt ca vacanta e doar pt elevi)profesorii au acelasi concediu ca orice om care munceste in tara asta , nu trei luni pe an + vacantele mici intersemestriale.atunci nu se mai supara nici un lider sindical ca profesorii stau acasa pe bani publici cand ar trebui sa fie la scoala sa faca diferite activitati.in felul asta nu vom da niciodata inainte .va fii vai de noi.
    • +2 (10 voturi)    
      Invrajbitu' De ce (n) eu (Miercuri, 2 iunie 2010, 11:35)

      Neutron [anonim] i-a raspuns lui je

      Daca postarea se incheia dupa prima fraza, eram de acord in totalitate. Ce a urmat, nu este decat o teorie nesustinuta logic.
      Procentul de 70% este scos din burta. OK, sa zicem ca ar fi real. Atunci ar insemna ca 70% din populatia tarii isi permite sa plateasca medicul cu 300 de euro plus 50 euro plus restul ( pentru ca daca generalizam, sa o facem pana la capat ). Acum sa nu uitam ca nu toate spitalele sunt in Bucuresti, nu toti medicii fac interventii chirurgicale si nu toti medicii muncesc la stat ( BTW nici la privat nu sunt salarii prea mari - si chiar as vrea ca un medic de la privat sa confirme sau sa infirme, doar ca ai tot ce iti trebuie pt a-ti face treaba ca lumea ). Si inca ceva, nu toti conditioneaza.
      Sincer, m-am saturat de generalizari stupide nesustinute de dovezi. Vreau nume, vreau loc, vreau sume, vreau plangere la politie daca s-a conditionat actul medical iar din partea medicilor carora li se dau bani, plangeri pentru dare de mita, pentru ca altfel mereu se vor gasi acuzatori la adresa tuturor medicilor din cauza unor "medici" care conditioneaza actul medical ( astia de obicei sunt exclusi cel putin moral din breasla de catre colegi ). A! Daca i-ai dat fara sa iti ceara, esti la fel de vinovat ca el.
      PS: ai uitat sa mentionezi mersul prin banci.
    • -4 (8 voturi)    
      pai de unde?! (Miercuri, 2 iunie 2010, 13:11)

      dorel [anonim] i-a raspuns lui je

      prietene,aici iti dau dreptate.de unde naiba bani pt spitale cind nu-i mai ajung lu' videanu pt. borduri,berceanu pt. autostrazi,udrea pt.parcari .in privinta bugetarilor,iar ai dreptate.in 2004 erau cu putin sub 900.000.azi sint cu putin peste 1.400.000.cine i-o fi angajat oare,ma intreb eu? de fapt,pe aici sint doar pupinbasesti. sa-l pupati pe chelos pe obraz cind o fi ca capu-n soba.
    • +2 (4 voturi)    
      in legatura cu activitatile scolare in vacanta (Miercuri, 2 iunie 2010, 13:21)

      jeje [anonim] i-a raspuns lui je

      ... scolile sunt intr-adevar inchise daca nu din cauza ca profesorii vor asta...
      In rest, din nefericire, trebuie sa iti dau dreptate, solutia ar fi simpla privatizarea sistemului educational si a sistemului sanitar... si transformarea CAS din 5,5% in 10% intr-un impozit facultativ (adica daca vrei sa beneficiezi (pe bune) de asigurare o platesti, daca nu, nu)...
      In administratie si justitie trebuie facut curat de la nivelul central (in jos),...
    • +1 (1 vot)    
      Aveti perfecta dreptate (Miercuri, 2 iunie 2010, 23:48)

      ioanachr [utilizator] i-a raspuns lui je

      Pacat de cei care nu au luciditatea dvs. si inghit gogosile cu mila pentru cei saraci... sau precaritatea situatiei medicilor, profesorilor, spagarilor de la ghisee, etc.
  • +6 (20 voturi)    
    . (Miercuri, 2 iunie 2010, 11:04)

    Eva [anonim]

    PSD a preferat sa lase tara fara Guvern, intr-un moment extrem de dificil, numai pentru ca acel Guvern condus de Emil Boc a decis sa puna ordine in sistemul de pensii, reducand excesele.
    • 0 (10 voturi)    
      ho,ho,ho (Miercuri, 2 iunie 2010, 13:15)

      evra [anonim] i-a raspuns lui Eva

      si de cind incepe sa faca ordinea asta,ca de citiva ani n-au facut ABSOLUT nimic?
  • -8 (34 voturi)    
    a inceput sfarsitul PDL (Miercuri, 2 iunie 2010, 11:13)

    un roman [anonim]

    a inceput sfarsitul ,se pare ca minunatul guvern boc va cadea ,vedeti anuntul UNPR,dar dupa caderea guvernului BOC ce vor face cei care vor veni?
    • +9 (19 voturi)    
      Fripturistii (Miercuri, 2 iunie 2010, 10:29)

      trtt [utilizator] i-a raspuns lui un roman

      Se pare ca se inchide robinetul de la stat....sa lase vrajeala "ca ai pasa de oamenii saraci..etc"...ce afaceri cu statul are dl senator? si are de ales intre afaceri si functie?
      • 0 (6 voturi)    
        ... nu cred, totusi, ca pune borduri noi... (Miercuri, 2 iunie 2010, 13:25)

        alin [anonim] i-a raspuns lui trtt

        ...in cartiere marginase din "orasele tarii"... cred ca rolul/postul asta il are un ministru...
      • 0 (4 voturi)    
        ... nu cred, totusi, ca pune borduri noi... (Miercuri, 2 iunie 2010, 13:25)

        alin [anonim] i-a raspuns lui trtt

        ...in cartiere marginase din "orasele tarii"... cred ca rolul/postul asta il are un ministru...
      • 0 (4 voturi)    
        ... nu cred, totusi, ca pune borduri noi... (Miercuri, 2 iunie 2010, 13:25)

        alin [anonim] i-a raspuns lui trtt

        ...in cartiere marginase din "orasele tarii"... cred ca rolul/postul asta il are un ministru...
    • +9 (23 voturi)    
      bate-te peste gura (Miercuri, 2 iunie 2010, 11:19)

      gigel [anonim] i-a raspuns lui un roman

      Vrei PSD?
      • -8 (22 voturi)    
        DA!!! (Miercuri, 2 iunie 2010, 11:59)

        George [anonim] i-a raspuns lui gigel

        Hotie mai mare ca acum nu o sa gasesti la nimeni, asa ca orice alt partid este mai bun.
        • +4 (10 voturi)    
          bis (Miercuri, 2 iunie 2010, 11:51)

          gechi [utilizator] i-a raspuns lui George

          exact asa ziceam si in urma cu 6 ani, pe vremea lui Bombo, ca mai corupti nu gasesti. Acum e adevarat, nu exista partid mai corupt ca PSD, nu exista partid mai corupt ca PDL, nu exist partid mai corup ca PNL, nu exista partid mai corupt ca UDMR etc. pentru ca toti au atins maximul pe scara coruptiei.
          Romania are nevoie de un partid ca ala din Islanda, condus eventul de Ioan Gyuri- Pascu :)
        • +4 (8 voturi)    
          Scurta minte mai ai! (Miercuri, 2 iunie 2010, 13:05)

          Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui George

          Asa e omul uita raul si considera totdeuna trecutul mai bun. Ma baiete daca nu esti postac cplatit al fedesnarilor aminteste-Ti De ce toti cei ce gandesc cu propriul cap au votat contra lui Nastase? Pentru ca partid mai nociv decat pdsr-ul transformat prin furt de sigla in PSD nu exista in Romania. Sunt in strae sa distruga tot numai pentru a ajunge la ciolan. Un singure xemplu sindicatul slugoiului Radoi care ear in stare sa blocheze toto Bucurestiul numai pentru a provoca bulibasala si a da apa la moara stapanului sau Victoras. Nu conta ca noi trebuie sa meregem sa ne castigam salariul ssi sa paltim impozit inclusiv pentru intretinerea deputatului Poanta.
    • +8 (20 voturi)    
      SANTAJ (Miercuri, 2 iunie 2010, 11:23)

      cris [anonim] i-a raspuns lui un roman

      BADESCU a jucat la doua maini si s-a fript. Era spionul PSD din cadrul PDL, de o saptamana are un baner cat 2 etaje pe fosta cladire a BANCOREX.
      Iar demisia lui era pregatita cand a fost descoperit.
      • -4 (20 voturi)    
        Santaj (Miercuri, 2 iunie 2010, 11:32)

        Alexandru C [anonim] i-a raspuns lui cris

        Cand treceau in tabara portocalie ce bine era. Eu in locul celor 2 partide care pot atrage PDL-isti i-as atrage pana la viitoarele alegeri cand nu i-as pune pe nicio lista. Poate asa se satura sa mai faca traseism politic.

        Singura noastra sansa este daramarea guvernului Boc si numirea unui tehnocrat independent de Cotroceni.
        • 0 (2 voturi)    
          Partial de acord (Miercuri, 2 iunie 2010, 13:08)

          Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui Alexandru C

          Sunt de acord cu sanctionarea si eliminarea traseistilor si cu guvernul de tehnocrati. Dar de unde luam tehnocrati? Si va vota vreun partid din parlament un astfel de guvern? Sunt sigur ca nu!
    • -9 (19 voturi)    
      Ce vor face? (Miercuri, 2 iunie 2010, 11:26)

      Alexandru C [anonim] i-a raspuns lui un roman

      Daca nu fac nimic si tot va fi mai bine. Guvern de tehnocrati e singura sansa in momentul acesta. Guvern care sa deconecteze capusa portocalie de la banii publici. Asta e problema nu pensiile si salariile.
      Raman la convingerea ca daca de la alegerile din 2008 guvernul actual nu facea absolut nimic nu ne afundam la fel de mult in criza. Toate deciziile pe care le-au luat ne-au afundat in criza, vezi forfetarul cu inchiderea a sute de mii de firme.
      • +6 (14 voturi)    
        Gresit ! (Miercuri, 2 iunie 2010, 11:45)

        Costica [anonim] i-a raspuns lui Alexandru C

        In primul rand , greseala pe care au facut-o unii si perpetuat altii , inclusiv tu, este ca firmele inchise erau din "servicii" care nu produc nimic plus-valoare sau fara activitate iar inchiderea lor te-a lasat pe tine fara vreun serviciu sau produs? Nu ! De ce ? Pentru ca piata e acoperita si nu sunt goluri. Este mult mai bine sa fie firme putine care sa faca venituri mari (impozabile) decat multe firme ce strang bani putini care intra sub limita de impozare (acoperire cu cheltuieli fictive sau nu). Asta nu inteleg multi, EXISTENTA FIRMLELOR NU ESTE UN SCOP IN SINE CI IMPOZITAREA AFACERILOR !!! Cand scad afacerile , scad firmele!
        Cat despre domnul, treaba lui ce face . Este ales uninominal si va raspunde in circumscriptia lui. Daca cade guvernul si vin anticipatele? PSD castiga alegerile iar fara sa faca nimic. Iar eu sigur plec din tara...
        • +2 (4 voturi)    
          Companii (Miercuri, 2 iunie 2010, 12:25)

          Alexandru C [utilizator] i-a raspuns lui Costica

          Ce atatea companii si firme. Hai sa facem o singura companie = Statul.

          La somerii produsi de firmele astea te-ai gandit? Cum poti ajunge mare companie daca nu pleci de jos? Daca statul iti da in cap cand esti jos cum te poti dezvolta? Toate companiile mari s-au nascut mari dupa parerea ta?
          Ai o gandire comunista de angajat la stat.
        • +3 (3 voturi)    
          Chiar asa? (Miercuri, 2 iunie 2010, 12:27)

          marpo [anonim] i-a raspuns lui Costica

          EXISTENTA FIRMELOR NU ESTE UN SCOP IN SINE CI IMPOZITAREA AFACERILOR !!!

          Deci statul nu este interesat de locurile de munca pe care firmele le asigura ci doar sa stranga impozitul.
          Adica daca intr-un stat se plateste sa zicem doar impozitul pe profit, iar firma face in asa fel incat sa iasa pe profit zero, dupa parerea ta firma nu este "utila".
          • 0 (0 voturi)    
            esti naiv sau ziarist? (Miercuri, 2 iunie 2010, 18:43)

            bula [anonim] i-a raspuns lui marpo

            se vorbea de VENIT, adica cifra de afaceri, nu de profit. Daca cifra de afaceri este de 200 de euro pe an, ce salariat are? nu e clar ca ori e "moarta" ori lucreaza numai la negru?
      • +2 (2 voturi)    
        tehnocratii ? (Miercuri, 2 iunie 2010, 13:39)

        nemo [anonim] i-a raspuns lui Alexandru C

        Nu am reusit sa vad pana acum o statistica care sa arate impactul real al forfetarului. De exemplu 2 prieteni si-au inchis firmele "fantoma", care nu mai aveau activitate de mai multa vreme (legitimatiile de firma erau utile ca sa-ti faci cumparaturi fara TVA, la Metro de exemplu). Un alt prieten si-a inchis firma individuala si acum lucreaza la fel ca PFA.
        Oricum problema e ca in Romania nu prea mai producem mare lucru, in afara de loganuri si cateva chestii, nu prea exportam articole cu mare valoare adaugata. In schimb importam la greu, incepand cu produse agroalimentare.
        Ai dreptate cu legaturile nesanatoase intre politic si economic dar nu sunt sigur ca un guvern de tehnocrati ne-ar salva. In primul rand nu prea vad care ar fi acei tehnocrati si vorba aia tehnocratii cui ? Ai lui Basescu sau ai lui Ponta ?
        • -1 (3 voturi)    
          Statistica (Miercuri, 2 iunie 2010, 14:03)

          Alexandru C [utilizator] i-a raspuns lui nemo

          Exista numai ca nu este scoasa in evidenta. Stii de ce? Demonstreaza cat de idioti au fost cand au adoptat-o. :)

          Cand zic tehnocrati ma gandesc la apolitici.
        • 0 (0 voturi)    
          Lucian Croitoru (Miercuri, 2 iunie 2010, 23:54)

          ioanachr [utilizator] i-a raspuns lui nemo

          Va invit sa cititi interviul cu Lucian Croitoru din Romania libera ca sa intelegeti ca alta ar fi fost situatia economica daca era sustinut de Parlament. Dar e prea mult sa ceri PSD si PNL sa puna interesele nationale mai presus de ura lor viscerala pentru Basescu.
    • -6 (12 voturi)    
      Un alt guvern va face cam aceleasi lucruri, dar... (Miercuri, 2 iunie 2010, 11:31)

      a-z [anonim] i-a raspuns lui un roman

      .. nu-si va bate joc de destinatia banilor, stransi in curbe de sacrificiu, poate va pune Legea sa guverneze si nu interesele de clan, poate va micsora evaziunea, va repune in drepturi valorile...........
      Speranta moare ultima!
      • +12 (16 voturi)    
        naivitate (Miercuri, 2 iunie 2010, 11:48)

        jojo [anonim] i-a raspuns lui a-z

        Ce naiv si credul si manipulat.Oare cat de multi mai sunt ca tine?Daca va cadea acest guvern,ne intoarcem cu cel pitin 10 ani in urma.Va fi vai de noi !!!!
        • -7 (13 voturi)    
          Sper sa fie cel putin 10 milioane! (Miercuri, 2 iunie 2010, 12:00)

          a-z [anonim] i-a raspuns lui jojo

          Ca sa nu mai fie nevoie de masinaria de vot gestionata de Videanu.
          Ne vom intoarce acolo unde ne e locul.
          Ce e de neinteles ca nu toti suntem in adulatia lui Basescu si nici a clicii PSD? Nu mai aveti alte variante? S-au terminat romanii onesti, suntem doar doua tabere: pro sau anti Basescu, care mai detine si Adevarul Absolut!
          Nu stiu cine e mai naiv. Sorry, mai citeste ceva geopolitica , nu numai Divertis si antene.
          • +3 (7 voturi)    
            Si care ar fi celelalte alternative? (Miercuri, 2 iunie 2010, 12:24)

            FaraCoruptie [utilizator] i-a raspuns lui a-z

            Oare avem acum timp sa inventam alternativa perfecta?

            Crearea unui partid puternic si credibil se face in ani, nu peste noapte. Din cele care exista acum, nu exista alternative. Deci cei ce vor sa guverneze, sa demareze crearea unui partid puternic cu oameni de incredere. La urmatoarele alegeri s-ar putea sa fie ales. Dar acum nu e momenul. Nu garanteaza nimeni ca cine vine in loc are intentii bune.
            • -5 (7 voturi)    
              Politica (Miercuri, 2 iunie 2010, 12:43)

              Alexandru C [anonim] i-a raspuns lui FaraCoruptie

              Politica e ca o afacere, nu-ti garanteaza nimeni ca vei avea profit cand o deschizi.

              Cand ai o firma si merge prost schimbi conducerea. Nu-ti garanteaza nimeni ca vei avea succes dar este un inceput. Pricepi?

              Apropo, in 2004-2008 ai trait mai bine? Raspuns 100% da (daca si numai daca nu esti conectat la capusa portocalie), deci ai gasit raspunsul la ce ar trebui sa alegi si care ar fi alternativa.
            • -1 (3 voturi)    
              Si mai e o problema (Miercuri, 2 iunie 2010, 13:12)

              Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui FaraCoruptie

              Va fi lasat acel partid sa acceada la putere? Eu nu cred. Vedeti ce ii fac unui nesemnificativ ca Remus Cernea. Ce ar face unui adversar serios? S-ar intelege toti de minune asa cum o fac cand e vorba de drepturile parlamentarilor.
        • -3 (7 voturi)    
          Naivitate (Miercuri, 2 iunie 2010, 12:27)

          Alexandru C [utilizator] i-a raspuns lui jojo

          Ne-am intors deja dar nu-ti dai seama. :)
          Stai sa taie la anul salariile cu inca 25% si sa creasca TVA-ul si cota unica sa vad ce mai chitaiti.
          Eu m-am resemnat si strang bani pentru zilele negre ce vor veni. Succesuri.
    • +5 (5 voturi)    
      Te bucuri cam prea repede (Miercuri, 2 iunie 2010, 13:01)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui un roman

      Se spune in popor nu-ti ridica poalele inainte sa ajungi la apa. UNPR nu are nici o sansa la alegeri anticipate si nu va permite dizolvarea parlamentului. Iar in actuala configuratie putei sa asteptati voi mult si bine un guvern fedesenar (Victoras Che Gueverica a spus clar, fara aliante). UNPR supraliciteaza doar. Iar cei catva transfugi nu inseamna prea mare lucru. Mai bine v-ati cauta un post sigur si onest pentru ca fedesenarii ai caror postaci suntei mai au putin si anunta falimentul. Nimiic nu le iese. Marile greve anuntate si instigate s-au fasait, chiar si slugoiul Radoi a dat inapoi. Oricum mai bine un guvern pedelist cu toate greselile si prostiile lui dacat un guvern cleptocomunist care ne-ar baga definitiv si irevocabil in faliment, insolventa si inflatie galopanta.
    • +3 (3 voturi)    
      Da, ..... (Miercuri, 2 iunie 2010, 14:24)

      Rescatorul [anonim] i-a raspuns lui un roman

      a inceput sfarsitul PDL ca partid FSN si incepe PDL ca partid popular. Cui nu-i convine, sa plece! PSD si PNL este in mare cautare de traseisti...adica de aia pe care ii tot besteleau pana acum.
  • +1 (7 voturi)    
    De haram a fost, de haram s-a dus (Miercuri, 2 iunie 2010, 11:15)

    aura [anonim]

    Iata ce inseamna sa te bazezi pe "achizitii" politice dubioase. Cred ca vor urma si altii. A se vedea si faptul ca PDL e pe punctul de a pierde si un judecator pt CC.
    PDL va incepe sa aiba tot mai multe probleme cu majoritatea in parlament si in interiorul sau. Guvernul Boc e in mare dificultate : dupa ce a pierdut increderea populatiei si a mediului de afaceri, pierde si sprijinul membrilor sai. Daca se mai mosmondeste mult, guvernul Boc o sa constate ca nu-i mai asculta nici portarul de la Victoria.
  • +13 (15 voturi)    
    LoL (Miercuri, 2 iunie 2010, 11:21)

    Mda [anonim]

    Cred ca a gresit din prima partidul, a confundat stanga cu dreapta...
    D-nu senator, ma ajutati sa iau si eu o paine? va fac eu update la site, de la portocaliu la rosu...
    • +2 (2 voturi)    
      care e stanga si care e dreapta (Miercuri, 2 iunie 2010, 13:29)

      alin [anonim] i-a raspuns lui Mda

      .... in politica romaneasca...
  • -5 (13 voturi)    
    Hmm, ieri Prigoana, astazi Badescu... (Miercuri, 2 iunie 2010, 11:22)

    Creator [utilizator]

    Dar ce se intampla? Ia apa corabia?
    • +3 (5 voturi)    
      Nu, se incerca o curatenie (Miercuri, 2 iunie 2010, 13:14)

      un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui Creator

      Nu se mai accepta, cel putin formal amestecul dintre politica si afaceri.As vrea macar asa formal sa vad asa ceva si la PSD alias pdsr. Dar visez prea frumos. Sa-l piarda pe geniul de Vanghelie?
  • +5 (9 voturi)    
    Penibili (Miercuri, 2 iunie 2010, 11:23)

    Rasmus [utilizator]

    Cum ma pot identifica eu cu aceasta clasa politica?
    Cum ne asteptam la mai bine cu astfel lacuste saritoare de la un partid la altul?
    Cei 10 arginti ne domina "convingerile".
  • +18 (20 voturi)    
    Actie si reactie (Miercuri, 2 iunie 2010, 11:24)

    XtrO [utilizator]

    Astept cu interes reactia domnului Ponta si a celorlalti membrii ai conducerii PSD privind traseismul politic. In momentul cand traseul era PSD -> [alt partid, grup,etc], am vazut reactia. Sa vedem acum, cand e invers.
  • +9 (13 voturi)    
    ahaaa (Miercuri, 2 iunie 2010, 11:32)

    www [anonim]

    pai de ce n-a trecut in perioada de fericire a pdl cand toti furau pe rupte? atunci n-a fost intrigat? simte ca se misca pamantul sub picioarele pdl. traseisti pe autostrada cu gropi a politicii romanesti.
  • -2 (10 voturi)    
    ce conteaza? (Miercuri, 2 iunie 2010, 11:33)

    ela [anonim]

    Who is Iulian Badescu? Neimportant.Sa treaca motiunea,din partea mea,si sa dea parlamentarii care o voteaza salariile bugetarilor si pensiile.Mie imi e totuna de unde primesc banii.
  • 0 (8 voturi)    
    PSD vs PDL (Miercuri, 2 iunie 2010, 11:33)

    cris [anonim]

    Daca PDL nu reuseste pana la terminarea mandatului lui BASECU sa infranga caracatita PSD si sa-si impuna propria caracatita. Vom asista la noi dictaturi PSD cum am avut pana in 2004.
    Ca sa va imaginati teroarea PSD canditi-va ce a putut face din alaianta CDR din (1996-2000) prin aducerea minerior, ce a facut din democatia romaneasca in 15 iunie 1990.
    Acum avem de ales intre doua caracatite PDL si PSD (cu satelitii PNL, PRM). UDMR ataca din orice pozitie si cu oricine pentru a distruge Romania.
    • +5 (5 voturi)    
      Mai vedem noi (Miercuri, 2 iunie 2010, 13:17)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui cris

      Acum PSD e aparaent pe val dar mai e pana la alegeri. Si pana atunci se mai pot intampla multe. Inclusiv falimentul unui partid care doua mandate a fost in opozitie si ale carui resurese se epuizeaza ince -incet. de ce e disperat Victoras si face orice pentru anticipate?
  • +8 (10 voturi)    
    Fiecare e liber sa faca ce vrea!!! (Miercuri, 2 iunie 2010, 11:40)

    maya [anonim]

    Senatorul Iulian Badescu are dreptul sa faca ceea ce vrea, daca el considera ca asta trebuie facut inseamna ca nu are convingeri pdliste, deoarce atunci ar fi stat si acum la greu si ar fi dat o mana de ajutor!!!
  • +5 (11 voturi)    
    Incepe migratia politicienilor.... (Miercuri, 2 iunie 2010, 11:43)

    lili [anonim]

    Tipic damboviteana.... Miroase a pierderi de alegeri viitoare pe la PDL si or fi mirosit si ceva castig la PSD ???!!! Sau e aceeasi mizerie politica, de Romania nu le pasa nici unora nici altora....
  • -9 (11 voturi)    
    pdl sau psd (Miercuri, 2 iunie 2010, 11:47)

    King Crimson [utilizator]

    tot un drac, tot fosti comunisti sunt in ambele partide. Mai bine votez udmr, macar acolo nu e nivelul de ticalosie din fostul fsn.
  • +4 (8 voturi)    
    de vazut (Miercuri, 2 iunie 2010, 11:53)

    ciprikus [anonim]

    Trebuie vazut-a declaratia de avere a musiului! daca traieste din salarul de parlamentar e de respectat dar daca are afaceri cu statul sau avere pe care un om normal nu o poate dobandi legal aunci sa-l beep pe masa si sa-mi beep mie si la tot neamul romanesc care nu poate sa se dezvolte din cauza lor !!! Hot news va rog sa prezentati delclaratia de avere a musiului !!
  • 0 (8 voturi)    
    Hahahahahaha!!!! (Miercuri, 2 iunie 2010, 12:09)

    Dorin [anonim]

    Pai toata lumea stia ca asta e o cartita a PSD-ului!!! Sunt curios cum va aprecia musiu Che Ponta venirea unui "tradator" si traseist politic in partidul pe care-l conduce. Ori asta nu e un "tradator" si "traseist" ca aia de-au plecat din PSD? Aud?
    • 0 (4 voturi)    
      omagii (Miercuri, 2 iunie 2010, 12:17)

      jojo [anonim] i-a raspuns lui Dorin

      S-a bucurat,i-a adus omagii intr-o conferinta de presa.Exemplar deci .Incurajeaza traseismul politic,deci intoarcerea la ce a mai ramas din ciolan.GRETOS !!
  • 0 (2 voturi)    
    Adevarul a fost spus la Wyl TV Prahova (Miercuri, 2 iunie 2010, 12:13)

    Daniel [anonim]

    In fapt, senatorul Iulian Badescu si-a exprimat pentru prima data decizia de a vota impotriva masurilor dorite de Guvernul Boc in emisiunea lui Iulian Maxim, de la postul de televiziune Wyl TV Prahova, joi, 27 mai. Asta ca sa corectam informatia dvs, cum ca ar fi declarat Observatorului de Prahova.
  • +7 (11 voturi)    
    manarii (Miercuri, 2 iunie 2010, 12:14)

    elena [anonim]

    Nu am auzit de asta pana acum ,deci ori are afaceri cu statul ori a fost platit sa faca asta.Daca un om crede ca a furat doar pdl iar psd+PC +PNL+UDMRau fost cu crucea in san ori e bou ori e din gasca hotilor .Datorita psd+pnl e situatia actuala iar marea majoritate a oamenilor sufera acum .
    • -3 (3 voturi)    
      Apropo de boi (Miercuri, 2 iunie 2010, 14:09)

      Alexandru C [utilizator] i-a raspuns lui elena

      Tu esti o v... daca spui sa situatia de acum se datoreaza PNL-ului. Situatia de acum se datoreaza "guvernarii" de dupa alegeri.

      Nu a zis nimeni ca ailalti n-au furat doar ca au facut-o cu masura. Una e sa furi 10%, alta sa furi 300%. Peste tot in lumea asta se fura asa ca daca va asteptati sa fiti condusi de politicieni imaculati cautati-va alta planeta.
  • +6 (8 voturi)    
    hahalera (Miercuri, 2 iunie 2010, 12:25)

    hahalera [anonim]

    Iulian Badescu este un pupicurist al fostului regim a lui Nastase. Era normal sa se intoarca la casa parinteasca acest comunist cu fata de colhoznic.
    Pregateste de mult cotitura spre stanga, de cand l-au depistat in partid ca e spion. Asa si ?

    Nu aveti si stiri mai interesante ?
  • +3 (5 voturi)    
    www.senat.ro declaratzii de avere senat (Miercuri, 2 iunie 2010, 12:34)

    lucid [anonim]

    Intratzi si cititzi la Iulian Badescu. A luat doar de la o societate din Plopeni - probabil armament, dar a scris-o intentzionat indescifrabil - aproape un miliard jumate in 2009. Extrem de suspect este ca are datorii de peste o jumatate de milion euroi din care una suta mii la....o persoana PRIVATA.
    Slava Domnului ca macar un partid incepe sa se curetze de lepre.
  • 0 (2 voturi)    
    Traseistiiii (Miercuri, 2 iunie 2010, 12:36)

    Miiircea [anonim]

    Sa-i fie rusine. Nu conteaza din ce partid pleaca, a pleca inseamna a epuiza toate argumentele de a contribui la insanatosirea platformei partidului, a doctrinei sau ce dracu mai au. Plecarea acum inseamna mai mult A FUGA, in speranta de a gasi ceva mai usor. Specimenele astea nu ar trebui sa faca politica, sunt SLABE, nu au un tel politic, urmaresc doar profitul.
  • 0 (2 voturi)    
    diversitate si echilibru (Miercuri, 2 iunie 2010, 12:39)

    Doru [anonim]

    Ma asteptam sa vad comentarii din cele mai diverse, cu alte cuvinte: pro si contra gestului dlui senator. Dar se pare ca exista o unanimitate care il condamna si .. personal impartasesc aceasta opinie.
    Ce mi se pare mie condamnabil este anuntul facut de dl senator ca se inscrie in PSD.
    Dl senator ar fi avut tot respectul meu pentru un vot impotriva masurilor propuse de guvern si suportarea eventualelor consecinte, pentru a nu mai exista convingerea ca parlamentarii din Romania sunt ca niste jetoane - cine are mai multe castiga - ci sunt niste persoane capabile sa judece o situatie de fapt.
    Cat priveste traseismul politic tuturor le convine car sunt la putere ... noutatea ar fi ca pentru prima oara convine si opozitiei.
    Va doresc numai de bine ... voua celor care va preocupa ce se intampla in Romania ..
  • +2 (2 voturi)    
    ........... (Miercuri, 2 iunie 2010, 12:40)

    miky [anonim]

    Se pare ca a venit si randul celor de la PDL celor care nu reusesc sa tina pasul cu presiunile care se resimt acum pe umeri acestui partid , sa plece. Nu-i bai cu cat cunt mai putini cu atat se va face treaba mai buna, si mai multa , ca inevitabil acestia trebuie sa si demonstreze ce au inceput.
  • 0 (2 voturi)    
    Voi nu (mai) aveti parinti ? (Miercuri, 2 iunie 2010, 13:25)

    rizea [anonim]

    Ceea ce se intampla pe forum e o porcarie.
    Vad doar politicieni si declaratii politice. Atat.

    Voi aveti parinti pensionari ?
    Ca bugetarii consuma prea mult, da, sunt de acord, trebuie facuta o reforma serioasa, in special prin reducerea numarul;ui de posturi.
    In schimb, ceea ce faceti cu pensionarii e criminal.
    Sa va fie rusine.
    Nu pot fi de partea voastra decat 2 tipuri de oameni
    - cei care au interese materiale directe la putere
    - cei care trebuie sa isi plesneasca calcaiele si sa duca mana la chipiul imaginar atunci cand suna telefonul
    Pe batrani v-ati gasit sa-i pedepsiti ?
    Cu gesturi din acestea ramaneti in istorie, dar la coada ei.
    • 0 (2 voturi)    
      Ai (Miercuri, 2 iunie 2010, 13:55)

      HESS [anonim] i-a raspuns lui rizea

      Si luat un minus spunand adevarul.
      Asa popor asa conducatori.Iar astia trec de la un partid la altul cum i-mi schimb eu ciorapii.
  • +2 (2 voturi)    
    Fata (Miercuri, 2 iunie 2010, 14:04)

    Trojan.H [utilizator]

    La ce fata are deputatul asta PDL sa se bucure ca a scapat de el.
    Locul lui e alaturi de PSD, de cei cu fete asemanatoare.
  • +1 (1 vot)    
    pt neutron (Miercuri, 2 iunie 2010, 14:16)

    je [anonim]

    je pt ca asa vreau eu.tu vrei a pari la fel de neutru cum e neutronin dpdv electric.prietene se stie in toata romania ca medicii (majoritatea lor) CER spaga.pe fata fara teama de nimic.toate organele de control stiu asta si nu fac nimic.daca urmaresti pe tv si in ziare cate cazuri in care au murit oameni din cauza medicilor care si-ai primit spaga sunt bine mersi si profeseaza incontinuare te intrebi ce rost mai are sa reclami undeva faptul ca ti-a cerut spaga.si nu ma refeream mestere la bucuresti cum ai crezut tu .locuiesc in constanta.e o chestie generala si generalizata in toata tara .poate doar sumele difera.eu iti doresc si imi doresc sa ajung sa traiesc intr-o tara normalaunde daca platesc asigurari sociale sa pot beneficia de ele.daca tu crezi ca 70% din populatia rom se opereaza de cate ceva esti intr-o mare eroare.deductiile tale logige sunt profund ilogice. respect
  • +1 (1 vot)    
    imoral (Miercuri, 2 iunie 2010, 15:08)

    anca [anonim]

    Colegii din PDL ar trebui sa fie foarte fericiti. Au scapat de un om profund imoral.
  • +1 (1 vot)    
    protejat (Miercuri, 2 iunie 2010, 15:09)

    mirunaa [anonim]

    Iata ce se intampla cand interesul primeaza in meseria pe care o practici. Domnule Badescu, nu a uitat nimeni ca de fapt va vindeti pe bani si ca sunteti protejatul lui Sebastian Ghita.
  • -1 (1 vot)    
    da (Miercuri, 2 iunie 2010, 15:10)

    andreea [anonim]

    Jalnic. Se presupune ca ar trebui sa va practicati meseria cu pasiune si sa va identificati cu valorile partidului din care faceti parte.
  • +1 (1 vot)    
    urat (Miercuri, 2 iunie 2010, 15:11)

    laura [anonim]

    Foarte urat. Gestul asta dovedeste lipsa de curaj si de responsabilitate.
  • +1 (1 vot)    
    sa fim seriosi (Miercuri, 2 iunie 2010, 15:12)

    andrei [anonim]

    "La un act de ucidere a sperantelor"..ce-s texetele astea domnule Badescu? Pe cine incercati sa impresionati?
  • +1 (1 vot)    
    interesuul (Miercuri, 2 iunie 2010, 15:13)

    dinu [anonim]

    Mi se cam pare mie sau interesul poarta fesul, domnule Badescu?
  • +1 (1 vot)    
    bravooo (Miercuri, 2 iunie 2010, 15:14)

    alexa [anonim]

    Asta e. Fapta dvs va decredibilizeaza direct. Macar a mai scapat PDL-ul de un profitor si un om lipsit de integritate.
  • 0 (0 voturi)    
    cine e Badescu? (Miercuri, 2 iunie 2010, 16:58)

    marius [anonim]

    Domnul Badescu, ex PDL cu siguranta e omul lui Sebastian Ghita. Din lipsa de altceva s-a vandut pe bani la PSD. Rusine!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    pupincuristilor (Miercuri, 2 iunie 2010, 17:15)

    marin gabriel [anonim]

    oare de ce acest om este mai vinovat decit ontanu, oprea, diaconescu si alti care au trecut din tabara rosie in ceea portocalie pentru interese personale
    sau poate acest soite este deasemeni portocaliu si cine nu este cu noi este impotriva noastra deci trebuie sa ii dam in cap
    sau acesta este un semnal ca tatuca a inceput sa aiba din partea propiilor
    apropiati
    felicitari domnule badescu pentyru gestul dumneavoastra de a arata si altora ca, ceausescu a murit acum 20 de ani iar politica din aceea perioada este sortita falimentului
  • -1 (1 vot)    
    dar jegu'i jeg si ce sa'i faci (Miercuri, 2 iunie 2010, 18:46)

    panfil flecaru [anonim]

    nici macar n'a incercat la uniunea aia, la idependentzi...
    cat o fi platit ponta, si de unde ?!
    cadn treceau dela ...invers...se publica si pen' cat.
  • -1 (1 vot)    
    badescu (Miercuri, 2 iunie 2010, 19:50)

    Carmen [anonim]

    Sebastian Chitu a bagat mana in buzunar si l-a cumparat pe acest Iulian Badescu care nu este decat un om fara onoare.
  • 0 (0 voturi)    
    . (Miercuri, 2 iunie 2010, 20:02)

    Dinu [anonim]

    A schimbat repede macazul Badescu. S-a vadut pe bani omul
  • 0 (0 voturi)    
    Kool .... se schimba trendul de acum cateva luni (Miercuri, 2 iunie 2010, 20:05)

    Bingo [anonim]

    Se apropie safrsitul portocaliilor.
    Nu mai e mult pana vor da cu subsemnatul la DNA.
    Cel mult pana la sfarsitul anului.
    Pariu ?
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Miercuri, 2 iunie 2010, 20:05)

    Alexa [anonim]

    Pai si Ghita de la Asesoft a cotizat mai nou catre PSD si imediat catelusul lui de companie, Badescu s-a luat dupa stapan
  • 0 (0 voturi)    
    Spaga e la PSD (Miercuri, 2 iunie 2010, 20:05)

    Mioara [anonim]

    Puterea banului…nimic nu-I sta in cale. Si asa Badescu era prea slab din fire sa faca pagube linistit prin PSD acum acolo spaga e in floare are dupa ce sa se hraneasca
  • 0 (0 voturi)    
    Nu mai faceti politica, Romani!!! Atentie! (Miercuri, 2 iunie 2010, 20:07)

    lili [anonim]

    Toate site-urile sunt pline de provocatori pulitruci, hoti si derbedei de la sectele politice. Ei provoaca discutii ca sa va antreneze si sa provoace isterie (asa cum au fost alegerile) ca sa distraga atentia de la problemele adevarate. Nu mai faceti politica si nu mai votati lichelele astea pentru ca toti provin de la pcr --> fsn-->.... Atentie la dedesubturile lucrurilor , celor care nu se vad si cum vor ei sa ne atace. Ei sunt straini de neam si tara.
  • 0 (0 voturi)    
    Cenzura a inceput ! (Miercuri, 2 iunie 2010, 21:02)

    Relu [anonim]

    Mesajele care critica "portocalii" si pupincuristii acestora, sunt cenzurate la sange, astfel ca 2 mesaje scrise de mine astazi nu au aparut.
    In schimb sunt admise cele favorabile PDL-ului cu toate epitetele pe care le puteti vedea incepand chiar cu primul comentariu de azi.
    Am remarcat si pe acest site si pe altele cum sunt repartizati zilnic "laudaci" de profesie cu misiunea sa posteze si sa arunce cu laturi in oricine critica actuala gasca de hoti si mafioti care e la putere.
    RUSINE !
  • 0 (0 voturi)    
    Demisia Badescu (Miercuri, 2 iunie 2010, 22:13)

    Gogu [anonim]

    Cu un tradator nu se pierde razboiul , Carmaciul Base e la carma si stie sa invarteasca roata.
  • 0 (0 voturi)    
    e o curva masculina (Miercuri, 2 iunie 2010, 23:10)

    andrei [anonim]

    este omul lui Ghita care are Asesoft si s-a vandut! ce mai tura bura!
  • 0 (0 voturi)    
    Onestitate (Joi, 3 iunie 2010, 11:38)

    dave [anonim]

    Corec cinstit si onest ar fi fost sa isi dea demisia si din parlment nu numai din PDL... ca pina la urma PDL la dus in parlament.... daca nu e de acord cu ceva poate sa se abtina de la vot.. dar nu asa sa treci de al un partid la altul.. e chiar lipsa de caracter.
  • 0 (0 voturi)    
    - (Joi, 3 iunie 2010, 20:29)

    Vlad.Adrian [anonim]

    Senatorul , pardon tradatorul Iulian Badescu s-a vandut pe banii PSD-ului! Rusine sa iti fie!