Ludovic Orban: Am fost ofertat de PDL... propuneri am primit si de la PSD, dar in gluma

de D.G.     HotNews.ro
Joi, 22 aprilie 2010, 16:31 Actualitate | Politic


Deputatul PNL Ludovic Orban, fost prim-vicepresedinte al partidului, afirma, intr-un interviu acordat revistei Q Magazine, ca a primit mai multe oferte de a pleca la PDL, dar le-a respins, considerandu-le ''jignitoare'', informeaza Agerpres.

"Dupa Congres foarte multi m-au curtat sa ma duc la PDL. Foarte multi m-au intrebat daca nu vreau sa trec la Partidul Democrat Liberal si le-am spus ca ma jignesc. Le-am spus ca daca ar fi sa aleg intre calitatea de simplu membru al PNL si cea de presedinte al PDL as alege calitatea de simplu membru al Partidului National Liberal. Au fost foarte multi care au crezut ca daca la Congres nu au iesit lucrurile asa cum am vrut eu, ar fi o ocazie potrivita sa ma treaca in vitrina cu trofee", a spus Orban.

El a adaugat ca a primit propuneri de a se inscrie si in PSD, dar acestea au fost facute "doar in gluma".


Citeste mai multe despre   


















1279 vizualizari

  • +9 (9 voturi)    
    hahaha ! (Joi, 22 aprilie 2010, 15:48)

    organ mutant [anonim]

    a refuzt pedeleaoa de frica lui madam udrea !
    la pesede e mai usor, c'are deja giaca rosie.
    dar se pare ca l'a luat cineva la misto. probabil dragenea ot teliorman, ca el ii daduse, parca, si giaca aia de'l prindea la fix.
    • +1 (1 vot)    
      i-au oferit post de portar sau barman,la alegere (Joi, 22 aprilie 2010, 19:53)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui organ mutant

      pentru unul care se imbata si cand se uita la o sticla de ulei,era jignitor!el,care stie atateadespre PNl merita cel putin postul rezervat lui Antonescu in PSD,acela de tzutzer la Irealitatea TV!
  • +6 (6 voturi)    
    Jilava (Joi, 22 aprilie 2010, 16:12)

    Vasile [anonim]

    Cea mai buna propunere pentru tine Orbane ar fi citiva ani (cit ma multi sa fie) la Jilava.
  • +8 (10 voturi)    
    Mda... (Joi, 22 aprilie 2010, 16:45)

    Dorin [anonim]

    Si pe mine m-au ofertat cei de la NASA. Orban fabuleaza! Ce nevoie aveau cei de la PDL de un betiv misogin si un incompetent? Sa fim seriosi, Orban pute a minciuna. Accidentatorul de fetite, cel rezolvat de tovarasul Voicu, nu este bine primit in nici un partid. Cine are nevoie de un troglodit ca individul asta? E si o mare personalitate Orban asta... Ce sa-ti zic...
  • +5 (5 voturi)    
    ai sa vezi (Joi, 22 aprilie 2010, 16:51)

    fl [anonim]

    tu ce bine e sa fi simplu membru pnl si slujbas la ministerul transporturilor. ne altceva nici nu esti bun!
    • +1 (1 vot)    
      zzz (Joi, 22 aprilie 2010, 16:15)

      Georte [anonim] i-a raspuns lui fl

      Da si eu ma indoiesc ca ar fi fost ofertat de PDL. Dar daca a fost, atunci cei care i-au facut oferta fie au facut-o in gluma fie sunt prea prea prea... stiti voi cum etc.
  • +3 (3 voturi)    
    PNL cu dopuri in urechi si caciula pe ochi. (Joi, 22 aprilie 2010, 16:58)

    mircea [anonim]

    Ce ne facem ,d-l Orban,cu PNL?Nici nu mai avem cu cine discuta.Antonescu si-a pus dopuri in urechi,si-a indesat caciula pe ochi si merge orbeste,d-zeu stie unde.Cum este PNL?De stanga sau de dreapta?Daca e de dreapta de ce se iubeste cu PSD?Ce corcitura va iesi?Cand vom iesi din miasma rafuielilor personale si vom face o politica nationala?E posibil cu Antonescu?
  • +3 (3 voturi)    
    Hahahahahaha!!! (Joi, 22 aprilie 2010, 17:00)

    Dorin [anonim]

    Jignitor pentru PDL ar fi fost sa-i propuna si mai apoi (daca individul asta care are o parere atat de buna despre el insusi ar fi acceptat) sa-l primeasca pe acest individ in partid. Sa ne spune tovarasul Orban cine anume i-a propus asa ceva daca vrea sa fie corect pana la capat.
  • +3 (3 voturi)    
    La simtul umorului pe care il are Orban ... (Joi, 22 aprilie 2010, 17:01)

    elena [anonim]

    Cred ca, mai curind, propunerile de la PDL erau in gluma, el fiind singurul care le-a luat in serios.

    PDL-ul stie ca ar pierde multi votanti daca Orban ar trece la ei, asa ca au facut si ei o gluma buna, dar nu ai cu cine.
    • 0 (0 voturi)    
      a devenit jenant (Joi, 22 aprilie 2010, 22:47)

      dinu [anonim] i-a raspuns lui elena

      si costisitor pentru partid.
      l'am trecut in buget de criza.
      deci, i'am recomandat sa''si caute un loc in corul parohiei lui taica tokes, ca poate se plateste mai bine. tenorii in falset se cauta.
      l
  • +3 (5 voturi)    
    ha-ha-ha (Joi, 22 aprilie 2010, 17:09)

    nicu [anonim]

    De ce ar avea nevoie PDL-ul de rebuturi?
    • -1 (1 vot)    
      .. (Joi, 22 aprilie 2010, 19:25)

      Hope [anonim] i-a raspuns lui nicu

      simplu: e materialul specific pdl-ului. ia-i unul cate unul la analiza si te prinzi, incepand cu Stolo, continuand cu Ridzi care si-a facut piciorul in curtea psd-ului, Musca, Oprea, Boureanu, nenumarati; eu cred ca de fapt ai pus intrebarea asta ca sa imi inalti mie mingea la fileu..
      • 0 (0 voturi)    
        De ce? (Joi, 22 aprilie 2010, 20:00)

        Dorin [anonim] i-a raspuns lui Hope

        Si tu esti un rebut?
  • +2 (4 voturi)    
    Orban? e nume de dac? sau din hoardele tatare... e (Joi, 22 aprilie 2010, 17:24)

    mitroi [anonim]

    pa si pu... la revedere.
  • +1 (1 vot)    
    langa Voicu (Joi, 22 aprilie 2010, 19:46)

    killbill [anonim]

    poate primesti o propunere serioasa acolo langa Voicu...ca tot sunteti amici!!!
  • +1 (1 vot)    
    Mai taci (Joi, 22 aprilie 2010, 22:21)

    valexandru [anonim]

    ascunde-te.

    Daca ridicolul ar ucide...