Cristian Preda catre Dan Voiculescu: Doamna Minca aduce sfarsitul PC

de D.G.     HotNews.ro
Vineri, 16 aprilie 2010, 12:51 Actualitate | Politic


Europarlamentarul PDL, Cristian Preda, scrie vineri pe blog ca Liliana Minca, candidata sustinuta de PSD-PC in Colegiul 19, "va aduce sfarsitul PC". "Din 2000 incoace, sunteti in Parlament, dar nu ati ajuns acolo niciodata prin forte proprii, ci doar pe liste comune cu altii. Compar tot timpul soarta PUR/PC cu cea a PNTCD: ei nu au mai reusit sa treaca pragul electoral in ultimele trei alegeri. Au ramas demni si au pierdut. Nu e prea drept…", noteaza Preda.

"Regret faptul ca ati fost abandonat de aliatii dvs. din PNL si PSD care, dupa ce isi declarasera sprijinul ferm, n-au mai stiut cum sa evite campania pentru doamna Minca.

PNL a decis sa lase totul in grija unei organizatii locale cvasi-necunoscute, iar PSD, prin vocea dlui Ponta, a anuntat in mijlocul campaniei ca alianta PSD-PC trebuie revazuta.

Grele lovituri, domnule Voiculescu! Sunt de acord si, sincer va spun, o regret. Ca sa folosesc o referinta sportiva, as spune ca v-au dat jos din sa! Ma rog, dumneavoastra, ca fost hocheist, ar trebui sa va spun ca v-au luat crosa!", mai scrie Cristian Preda intr-un mesaj adresat lui Dan Voiculescu si intitulat "Lozul necastigator".


Citeste mai multe despre   


















3342 vizualizari

  • -6 (16 voturi)    
    Ce coincidenta! (Vineri, 16 aprilie 2010, 13:08)

    gigel [anonim]

    Daca Preda n-ar fi purtatorul de cuvant al lui TEO, contracandidata Mincai, mai ca l-as crede.
    Pacat ca n-a avut acelasi "curaj" si cand a fost vorba de candidatura Ebei.
    • -10 (10 voturi)    
      OK (Vineri, 16 aprilie 2010, 13:45)

      floreabi [utilizator] i-a raspuns lui gigel

      Cine sapa gropa altuia...
      • -1 (1 vot)    
        era cu "moare de grija altuia" ;) (Sâmbătă, 17 aprilie 2010, 0:44)

        dan [anonim] i-a raspuns lui floreabi

        cine moare de grija altuia?
  • -8 (14 voturi)    
    dupa mandat nu e oare mai bine sa pleci? (Vineri, 16 aprilie 2010, 13:12)

    claude [anonim]

    iti pare rau dupa multe alte lucruri care nu au legatura cu cei care te-au propulsat; nu te simti bine in pielea ta de pdl, oare nu e mai bine sa scrie pe tine psd, pc, sau macar un pic de pnl?
  • -14 (16 voturi)    
    PC-ul trebuie sa dispara!!! (Vineri, 16 aprilie 2010, 13:16)

    al [anonim]

    PREDA e veriga slaba din PDL...
    • +9 (9 voturi)    
      iar tu esti tare frustrat/a... (Vineri, 16 aprilie 2010, 14:49)

      sami [utilizator] i-a raspuns lui al

      Preda demonstreaza demnitate si ceea ce nu multi au...el are (sange in instalatie). Integritatea acestui om deranjeaza multi blazati, frustrati si sufocati de propria lor prostie...Oricate injurii aruncati catre el, el tot spune lucrurilor pe nume
  • +10 (14 voturi)    
    Ce e PC... nu e un partid, e o intentie ! (Vineri, 16 aprilie 2010, 13:19)

    Bargot [anonim]

    Pana acum ceva timp nu cunosteam decat ca Voiculescu are si un proiect politic oarecum denumit Partidul Conservator...

    Dar nici macar mentorul, gurul, eminenta creatoare nu s-a bucurat de atentia electoratului...
    asa ca a intrat in coma de la infiintare !

    Dar vanzatoarea de ''Nicusor'' (necastigator) nu va distruge partidul, va primi doar o palma electorala si va vedea ca electoratul nu functioneaza dupa legile sefilor de la dactilografiere si nici cei din politica unde se evolueaza dupa donatiile in contul partidului...

    Parerea mea'
  • -11 (17 voturi)    
    guvernare dezastruoasă (Vineri, 16 aprilie 2010, 13:32)

    Şomer [anonim]

    Domnule Preda, mai bine ţi-ai canaliza eforturile să analizezi şi să găseşti cauzele acestei guvernări dezastruoase care nemulţumeşte întreaga populaţie. Vă dovediţi incapabili să aplicaţi soluţii corecte la gravele probleme ale societăţii. Prevăd că veţi avea soarta PNTCD-ului.
  • -7 (11 voturi)    
    mda, si? (Vineri, 16 aprilie 2010, 13:59)

    nu conteaza [anonim]

    Parca i-ar pasa cuiva daca iese Teo sau Ghervasiuc in sectorul 4. Freamata tara din Maramures pana in Dobrogea. Bai baiatule, in afara de bloggareala, produci ceva? Faceti si voi ceva in tara asta de rahat?
    Imbecilii pamantului, stati in campanii non stop, numai asta stiti.
  • +9 (9 voturi)    
    Nici macar Piedone nu o vrea pe candidata Minca (Vineri, 16 aprilie 2010, 14:42)

    staf Piedone [anonim]

    Piedone injura de mama focului prin birou cind aude ca trebuie sa iasa cu fosta sefa de la loterie in public. Nu stie cum sa se mai fofileasca.Voiculescu i-a bagat-o pe git ptr ca dna Minca i-a transferat fraudulos multe fonduri de la Loteria Romana iar acum o paste puscaria. de aceea are nevoie de imunitatea parlamentara. Doar ca Piedone nu-i curios sa-si strice imaginea buna cu Minca impusa de Voiculescu ptr alegerile din sectorul 4 colegiul 19. In afara de consilierii PC, toti celalti, mai ales tinerii din staful Iulianei Minca, daca li s-ar oferi, ar tece imediat in staful lui Teo.
    • 0 (4 voturi)    
      Tz, ce subtili sunteti! (Vineri, 16 aprilie 2010, 14:52)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui staf Piedone

      Mi-a placut aia cu "daca li s-ar oferi", staful {C ar trece in staful PD.

      Adica, ce ar trebui sa li se ofere ca sa schimbe barca? Sa tradeze?

      Buey, staful lui Piedone, iti palce de PD, du-te, nu astepta o "oferta"! Daca ai curaj, daca nu, baga anonime pe forumuri.
  • +2 (2 voturi)    
    .......... (Vineri, 16 aprilie 2010, 14:57)

    xena [anonim]

    Nu stiu daca aduce sfarsitu PC, dar avand in veder ca a sa concurenta este cu atat mai bine vazuta, cu atat mai cunoscuta si mai apreciata , sunt convinsa ca Teo Trandafir va aduce o schimbare mare in PDL.
  • 0 (0 voturi)    
    astia datzi in ..pe ghiatza (Vineri, 16 aprilie 2010, 17:29)

    hockey fan [anonim]

    si tziri a'nceput pe ghiatza.
    da n'are aface cu bani ghiatza.
  • 0 (0 voturi)    
    Ghervasiuci..... (Vineri, 16 aprilie 2010, 22:17)

    samanta [anonim]

    buna treaba dle Preda, desi indirect ii ajutati si pe PSD-isti.
  • 0 (0 voturi)    
    Perversitate (Sâmbătă, 17 aprilie 2010, 9:35)

    Kayros [utilizator]

    Ma uit la securistul asta batran si ma intreb ce perversitate ii face pe oamenii astia sa-si impinga amantele la inaintare?