Adriean Videanu: Teo Trandafir va merge la emisiunile de la Realitatea si Antena 3, nu si restul membrilor PD-L

de Alina Neagu     HotNews.ro
Luni, 12 aprilie 2010, 14:47 Actualitate | Politic


Teo Trandafir, candidatul PDL pentru fotoliul de deputat in Colegiul 19 din Capitala, are permisiunea partidului de a merge la emisiunile posturilor TV Realitatea si Antena 3, insa interdictia se mentine pentru ceilalti membri ai formatiunii, a anuntat, luni, dupa sedinta BPN, prim-vicepresedintele PDL Adriean Videanu, citat de Mediafax.
  • "Daca va referiti la Teo Trandafir, ea va participa, e in campanie. E o cu totul si cu totul alta problema, care nu vizeaza activitatea partidului, ci este o activitate de campanie electorala, este firesc", a declarat oficialul PDL. "Pentru restul membrilor partidului, exista o decizie BPN care trebuie respectata", a adaugat el.
Adriean Videanu a precizat ca decizia de neparticipare la emisiunile celor doua televiziuni ar putea fi intrerupta dupa clarificarea conditiilor de informare corecta a opiniei publice, printr-un dialog cu cele doua posturi TV.
  • "Va rog sa nu il luati ca un boicot. A fost o decizie. Este dreptul nostru sa hotaram daca mergem sau nu la anumite dezbateri. Nimeni nu ne poate acuza de acest lucru. Am luat decizia, pana la crearea unor conditii, sa spunem clarificarea conditiilor de dezbatere publica, de informare corecta a opiniei publice, sa nu participam la anumite dezbateri publice, la cele doua televiziuni, care vizeaza activitatea politica. Ne mentinem acest punct de vedere pana la o data cand vom clarifica si printr-un dialog cu structurile celor doua televizuni, o anumita procedura deontologica din punctul nostru de vedere, care trebuie respectata de ambele parti", a afirmat Adriean Videanu.
Biroul Permanent National al PDL a decis, joi seara, ca reprezentantii formatiunii sa nu mai participe la emisiunile posturilor de televiziune Realitatea TV si Antena 3, pana cand acestea nu vor reveni la informarea "critica dar corecta a opiniei publice".


Citeste mai multe despre   
















2043 vizualizari

  • +3 (5 voturi)    
    era bine daca decizia (Luni, 12 aprilie 2010, 15:03)

    elena [anonim]

    de a nu participa la emisiuni tv se aplica si dnei Trandafir. nu cred ca pierdeam nimic. la fel ar fi fost si in cazul dnei Minca.
    • +3 (5 voturi)    
      ca sa vezi!!! (Luni, 12 aprilie 2010, 15:34)

      andr33a [anonim] i-a raspuns lui elena

      si ceva mai devreme aceeasi afirmatie atragea altfel de speculatii din partea presei! Cand dl Preda a spus ca Teo Trandafir ca fi prezenta la aceste posturi de televiziune mass-media sugera o eventuala sanctionare pe care Videanu i-ar fi pregatit-o europarlamentarului! rusine, inca o data!
    • -1 (1 vot)    
      ... (Luni, 12 aprilie 2010, 16:01)

      andrap [anonim] i-a raspuns lui elena

      Avand in vedere lipsa de profesionalism de care dau dovada, ar trebui nici sa nu fie bagati in seama. Iar Teo nu este membru PDL. Este doar sustinuta de ei!
      • +1 (3 voturi)    
        Teo este membra PD! (Luni, 12 aprilie 2010, 16:13)

        vio [anonim] i-a raspuns lui andrap

        Nu vorbiu de lipsa altora de profesionalism daca tu insuti nu ai habar despre ce vorbesti.
    • +1 (7 voturi)    
      Bufoni astia de la PDL (Luni, 12 aprilie 2010, 16:06)

      Anonim [anonim] i-a raspuns lui elena

      Imi amintesc de Pantera Roz cand Clouseau "restrictioneaza" un suspect sa nu paraseasca America de Nord, de Sud, Europa si Asia.
    • -1 (1 vot)    
      va merge in maini si va tine cu dintii de doctrina (Luni, 12 aprilie 2010, 20:32)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui elena

      Bineinteles ca nu are nici o valoare morala cucoana,daca toti votantii PDL o roaga sa evite aceste doua televizuini , si asta se face ca nu intelege !
      Preda cel putin e sarac cu duhul si mason ,asa incat, cel putin din aceste doua pozitii ,de fraier si de sortuletz, poate fi inteles!
      capra e capra pana moare!
  • 0 (2 voturi)    
    hahaha, mai al dreacu... (Luni, 12 aprilie 2010, 15:05)

    Sarsaila [anonim]

    Atit v-a tinut inteligenta...
    • -1 (5 voturi)    
      mda (Luni, 12 aprilie 2010, 16:02)

      edi [anonim] i-a raspuns lui Sarsaila

      In speranta ca jurnalistii bine indoctrinati de la cele 2 televiziuni nu isi vor bate joc de ea, la fel cum fac cu alti...multa bafta Teo!
      • +1 (5 voturi)    
        Ptr. edi (Luni, 12 aprilie 2010, 16:12)

        Observer [anonim] i-a raspuns lui edi

        Eu nu cred ca "jurnalistii de la cele 2 televiziuni sunt bine indoctrinati". Cred ca sunt doar mercenari.
  • 0 (6 voturi)    
    ??? (Luni, 12 aprilie 2010, 15:22)

    Bogdan [anonim]

    Ca sa inteleg...D-na Teo are voie sa merga la cele doua televiziuni, ca are nevoie de ele sa castige alegerile. Iar dupa ce, sa zicem, va castiga, embargoul i se va aplica si ei, corect?
    Nu-i asa ca-i minunat cum gandesc politicienii???:D
  • -1 (5 voturi)    
    Adrieane, (Luni, 12 aprilie 2010, 15:32)

    Pantera Roz [utilizator]

    multam.Eu unul m-am linistit dupa declaratie asta a ta.Ce v-az'zica un tip competent la locul si timpul potrivit...Traitz'ar marmura,pretiosule.
  • 0 (6 voturi)    
    Geniul lui Videanu (Luni, 12 aprilie 2010, 15:51)

    vio [anonim]

    se vede in explicatie: membrii Pdl nu au voie la tv, dar membrul Teo are pentru ca activitatea ei nu vizeaza partidul, ci campania electorala a partidului.

    Hai, inca 2-3 zile, dupa acre va avea voie si robotelul Hoara, si Visan si alti iepurasi cu baterii.

    Deh, consecventa portocalie!
  • -1 (5 voturi)    
    Retorsiune! (Luni, 12 aprilie 2010, 15:54)

    gigi [anonim]

    Oare cum ar fi daca televiziunile n-ar primi-o pe Teo? Au si ele dreptul de a-si selecta invitatii.

    Probabil ca postacii pd ar urla ca nu exista drept la exprimare si alte bla-bla-uri.
  • +3 (3 voturi)    
    alegeri de importanta locala. (Luni, 12 aprilie 2010, 16:43)

    mircea [anonim]

    Este interesul unor televiziuni de a o atrage pe teo la dezbateri,dar eu cred ca este o pierdere de timp.O sfatuiesc pe Teo,daca vrea sa castige ,sa mearga in circumscriptie si sa discute cu alegatorii,si mai putin prin televiziuni,pentru-ca la miza care este nu se va uita nimeni la emisiuni.Prigoana jr. a facut prostia ca in ziua alegerilor sa nu stie nici strazile arondate la circumscriptie.Daca Teo va sta mai mult pe televiziuni si mai putin prin teritoriu,face o mare prostie.Televiziunile gen realitatea tv si antene nu au impact la alegerile dintr-o anumita circumscriptie,iar candidatii cheltuie inutil banii cu ele.
  • -1 (3 voturi)    
    Iar ati iesit, mai postacilor, la postuit? (Luni, 12 aprilie 2010, 16:59)

    ion [anonim]

    Vad ca sunteti la post, mai flacai. Si chiar crede partidu' ca o sa castige duduia Minca cu prestatii de genul asta pe net? Noi postam, noi votam...

    Nu-i nimic, mai pune si Piedone burta la bataie si treaba-i ca si rezolvata..
    • -2 (2 voturi)    
      Uau, asta ai de spus la subiect|! (Luni, 12 aprilie 2010, 17:26)

      hasis [anonim] i-a raspuns lui ion

      Esti tare, tipic PD; nu avem voie sa comentam subiectul, dar trebuie sa postam!
      • +1 (3 voturi)    
        Pai sa discutam si la subiect (Luni, 12 aprilie 2010, 18:45)

        ion [anonim] i-a raspuns lui hasis

        Pai ia hai sa comentam subiectul. Dar inainte de asta ia sa ne uitam un pic la postari, iarta-ma ca sunt off-topic:

        "Bufonii de la PDL" - comentariu slab si prost ca si calitate, 3 voturi cu plus, unul cu minus

        "Geniul lui Videanu" cu comentarii de genul "Hai, inca 2-3 zile, dupa acre va avea voie si robotelul Hoara, si Visan si alti iepurasi cu baterii. Deh, consecventa portocalie!"
        3 voturi, toate cu plus. Super postare, nu-i asa?

        O postare de genul:
        "In speranta ca jurnalistii bine indoctrinati de la cele 2 televiziuni nu isi vor bate joc de ea, la fel cum fac cu alti...multa bafta Teo"
        3 voturi, toate cu minus. Hmm, toate lumea se uita la ziaristii de la RTV si Antene si vede mostre de probitate morala si profesionalism.

        Si asa mai departe. Fara suparare, dar celula de partid e la datorie. PSD-ul pare ca a invatat cate ceva. Sau o fii PNL-ul, dau o mana de ajutor, ca si ei aveau o celula bunicica..

        On-topic: PDL-ul joaca pe sarma cu acea strategie de boicotare a RTV si Antene.

        Poate sa fie o strategie castigatoare: scade interesul fata de dezbateri in care nu mai exista sacul de box, adica reprezentantul lor in cele mai multe cazuri (fiindca asa se intampla de obicei). Fac zgomot si transmit mesajul ca acele canale nu sunt credibile

        Poate sa fie o strategie pierzatoare: PDL si guvernarea e tocata non-stop luni in sir. Fara capacitatea de a da mesaje de contra-atac (B1TV are o audienta jalnica), guvernarea se erodeaza rapid

        Doar peste 2-3 luni putem aprecia aceasta strategie.

        In privinta candidaturii lui Teo Trandafir, cred ca PDL-ul nu avea de ales, e jalnic daca o televiziune (oricare ar fi ea) spune: le invitam pe doamnele Minca si Trandafir la dezbateri. Doamna Teo nu vine, ca are un junghi, care i se trage de la partid.

        Una peste alta, o strategie destul de inconstienta a PDL-ului (sa o numim poate curajoasa??) cu rezultate imprevizibile.

        Am comentat la obiect acum? Putem sa mai discutam?
    • -2 (2 voturi)    
      Postaci, ne-postaci (Luni, 12 aprilie 2010, 17:37)

      vio [anonim] i-a raspuns lui ion

      Dar asta nu are legatura cu faptul ca Videanu, pe langa ca nu e foarte destept, nu e nici consecvent.

      ACum cateva zileinterzicea MEMBRILOR PD sa apara la A si R, acum zice ca MEMBRUL Teo poate sa apara!

      Pai, sa se hotarasca o data, ca se incurca postacii din Modrogan in logica.
  • -2 (2 voturi)    
    credeam ca numa crin e.. (Luni, 12 aprilie 2010, 18:51)

    pedelist [anonim]

    astia dela pedeleu e dusi mai rau.
    cu pluta.
    da, daca e dela cepex al cece al pedele ...
    e ca si leje.
  • -1 (1 vot)    
    videnizarea pedele (Marţi, 13 aprilie 2010, 12:29)

    Stefania [anonim]

    daca acu ceva vreme vorbeam de vanghelizarea pesede acu putem sa vorbim de videnizarea pedele; machomanul asta de marean a venit in bascheti din videle, a pus mina pe marmosin cu mijlocirea lu tata lu syda alecsandru si acuma da tare din coate prin partid
  • 0 (0 voturi)    
    pensionarul roman=terorist (Duminică, 30 mai 2010, 20:42)

    Anonima [anonim]

    Stimabililor,
    Ce aveti cu pensionarii? De ce-i numiti teroristi?
    Pentru ca au muncit 30 - 40 ani la binele acestei tari si dupa o viata de MUNCA (nu HUZUR ca astazi )au primit pensii de de tot rasul?
    RUSINE! RUSINE! O dezbinare mai mare ca aceasta nici ca se poate concepe.
    Dragilor politicieni nu va mai lasati "manipulati" de acest guvern extremist si care guverneaza prost aceasta tara.Ei guvernantii ar trebui sa plateasca proasta si iresponsabila guvernare.
    In ce hal de degradare a ajuns aceasta tara care prin reprezentantii puterii jigneste omul muncitor si care si-a facut din plin datoria fata de tara.
    RUUUUUSINE!!!