Vanghelie: E momentul sa strangem tot in jurul PSD

Corneliu Vadim Tudor a rupt protocolul PRM-PDL la nivelul Bucurestiului si a anuntat ca face alianta cu PSD

de R.P.     HotNews.ro
Duminică, 11 aprilie 2010, 13:44 Actualitate | Politic


Presedintele PRM Corneliu Vadim Tudor a anuntat ca rupe protocolul de colaborare incheiat in luna iunie a anului trecut cu PDL, la nivelul Primariei Capitalei, si ca va incheia unul cu PSD. Intr-o conferinta de presa sustinuta alaturi de social-democratii Marian Vanghelie si Ecaterina Andronescu, la sediul PSD Bucuresti, Vadim a declarat: "Rup in direct in fata presei acest protocol care ne-a tras in jos ca partid".  

"Incepe o etapa noua, pentru ca dupa analize indelungate, evaluari, consultari si sesizari ale cetatenilor Capitalei am decis sa denuntam in mod unilateral protocolul pe care l-am incheiat in urma cu un an la nivelul Capitalei, intre PDL-PRM. (…) Nu sunt omul gesturilor radicale, extreme de genul acesta decat cand nu se mai poate", a explicat liderul PRM. Acesta a anuntat ca ii retrage sprijinul politic viceprimarului general Teodor Iovici.

"Vom face azi o alianta cu PSD, care consideram ca este un partid lovit pe nedrept acum. Acum si aici incepe o etapa noua in politica romaneasca. Dupa numeroase sesizari ale cetatenilor am decis sa renuntam la vechiul protocol PDL-PRM", a spus Corneliu Vadim Tudor, citat de Agerpres.

De cealalta parte, liderul PSD Bucuresti Marian Vanghelie a declarat ca "este un moment destul de potrivit, dupa foarte multe tulburari in PSD, pentru a incerca sa reuseasca sa stranga in jurul lui tot ceea ce se poate in acest moment dificil pentru Romania. Tot ceea ce se poate strange pentru a face opozitie intr-o capitala atipica".


Citeste mai multe despre   
















3897 vizualizari

  • +5 (7 voturi)    
    Hahahahahaha!!! (Duminică, 11 aprilie 2010, 13:58)

    Cristi [anonim]

    Mai trebuie sa fie de acord si Poanta de ce vrea Vadim. De altfel PRM a fost intotdeauna satelitul PSD. Utilizat mai ales in lupta murdara pe care PSD o ducea impotriva celorlalte partide. Nu vad nici o problema in miscarea PRM. Oricum acest partid nu mai inseamna nimic in viata politica. Si-a trait traiul, si-a mancat malaiul. Eu as zice, apropo de declaratiile lui Marean (vai!, iata ca s-a trezit din nauceala cazului Voicu), ca infractor si mafiot la infractor si mafiot trage. Sau, cu alte cuvinte, cine se aduna se aseamana. PSD este un "partid pe nedrept lovit acum"... Zau? Lovit de ce? Lovit de cine? De DNA??? Pai sa fie ca merita! Titlul articolului acesta trebuia sa sune simplu si cam asa: "Solidaritatea infractorilor". Vadime, delirantule ce esti, vezi ca te cauta ANI la portofel!!! Si inca ceva... Sterge-te de spumele alea care-ti atarna pe la gura. Nu e frumos sa umbli asa pe strada. Zau.
    • +4 (4 voturi)    
      mare realizare (Luni, 12 aprilie 2010, 8:27)

      ion ionescu [anonim] i-a raspuns lui Cristi

      Mie mi se pare ca Vadim Tudor a iesit cam sifonat din aceasta actiune. La conferinta de presa de la PRM a participat seful partidului, in timp ce de la PSD a fost numai seful organizatiei Bucuresti. Marian a zis ca "e momentul sa strangem tot in jurul PSD", adica, oricine, oricat de neinsemnat, trebuie adus langa noi. Si l-a gasit pe CVT.
  • +4 (8 voturi)    
    Auzi la el (Duminică, 11 aprilie 2010, 14:00)

    Vizitiul [utilizator]

    Cica nu este omul gesturilor radicale :) Bai nene.

    Ce cauta personajele astea in politica, cand locul lui este la universitate, sa se faca studii psihologice pe el.

    Scuze, nu sunt eu omul sa scriu chestii radicale despre politicieni :)
  • +4 (10 voturi)    
    bravo! (Duminică, 11 aprilie 2010, 14:03)

    diddlyjo [utilizator]

    cu cat sunteti mai uniti si mai grei, cu atat va scufundati mai repede!
  • +5 (9 voturi)    
    Luati-l pe nebun in PSD sa va ingroape pe toti! (Duminică, 11 aprilie 2010, 14:30)

    ShoboLingoZauR [utilizator]

    Dupa ce ca avem gluma asta de Primar numit Oprescu acum va mai trebuia si "tichia de margaritar" - o majoritate PSD+PRM ca sa ingropati complet Bucurestiul....
  • +5 (11 voturi)    
    Vadime,Vadime,bufon politic ce esti... (Duminică, 11 aprilie 2010, 14:33)

    brucanianul [anonim]

    Dupa ce ca te-ai aliat cu un cioban nebun pentru a fi europarlmentar,te-ai intrebat oare cite aliante ai facut si desfacut ??! La cite poesii(ca sa nu le spun ODE ceausiste la ,,Saptamina" lui Genica Barbu marele plagiat al literaturii romanesti )mai vii cu balacareli de berbec becalian ??Stii ca totusi romanii se amuza la aiurelile tale de pe A3 sau ,,Vintu S.A."Bine ca exista posturi de filme bune si nu se complica nimeni sa vada comediile tale de bufon nebun !! Apropo,ce faci cu salariul de la P.E.,ca am nteles ca absentezi de pe acolo...Vezi ca pe la P.E. nu se dau salarii compensatorii...Du-te la Butimanul tau si mai taci !!
  • +1 (7 voturi)    
    adunatii copaceni (Duminică, 11 aprilie 2010, 14:42)

    ady [anonim]

    e bine sa va adunati toti la un loc macar sa stim cine sunteti si ce vreti..intre timp un calmant administrat pe cale orala n-ar strica..
  • +3 (5 voturi)    
    ce frumos! (Duminică, 11 aprilie 2010, 14:43)

    votant [anonim]

    Vai, ce frumos! Vanghelie impreuna Vadim...
  • +3 (5 voturi)    
    da (Duminică, 11 aprilie 2010, 14:59)

    srt [utilizator]

    Acum ca i s-a alaturat un partid de o asemenea anvengura ca PRM, PSD-ul o sa urce sigur in sondaje.
  • +9 (15 voturi)    
    Vadim (Duminică, 11 aprilie 2010, 15:20)

    doru [anonim]

    Papagalul asta politic crede ca ne prosteste.....hirtia aia a rupt o pt ca l cauta ANI la declaratii.Daca era PSD la guvernare nu se mai luau de el.
  • +9 (13 voturi)    
    Vadime, probleme, mah? (Duminică, 11 aprilie 2010, 15:21)

    giani vexatu' [anonim]

    Hai ajuns carpa lu' Vanghele? Ha ha ha:) Cat de razbunatoare este soarta. Pai, si cum a ramas cu evreii, tiganii, homosexualii, ungurii, ticalosii, barbarii care ne-au cotropoit tarisoara? Balosule, ai ajuns sa cauti prin tomberoane dupa o bucata da paine? Las' ca ti se termina distractia si cu parlamentul nostru local si cu ala european si sa vezi atunci cum te vei tari pe jos in piata publica, in patru labe, cersind iertare tuturor celor pe care i-ai jignit in ultimii 20 de ani de zile.
    • -1 (1 vot)    
      Carpe politice (Duminică, 11 aprilie 2010, 21:35)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui giani vexatu'

      Fara carpe nu prea poti face politica in Romania. In batalia asta cu schimbarea Constitutiei vei vedea ca cine strange cele mai multe carpe va avea castig de cauza.
  • +10 (12 voturi)    
    Inca ceva (Duminică, 11 aprilie 2010, 15:39)

    Vizitiul [utilizator]

    Zise Vanghelie: "E momentul sa strangem tot in jurul PSD"

    Intrebare: Se refera la gunoi?
    • +3 (3 voturi)    
      Mda... (Duminică, 11 aprilie 2010, 23:44)

      Cristi [anonim] i-a raspuns lui Vizitiul

      Pai sigur ca da, gagiul asta bronzat cu aere de fante de Braila se refera la gunoi. E specialitatea casei PSD. Pe langa gunoi, ei inca nu-si dau seama ca se strange si altceva in jurul lor... Latul.
  • +10 (14 voturi)    
    o lovitura grea data dictaturii de Rudotel de la (Duminică, 11 aprilie 2010, 16:33)

    Eneas [anonim]

    Bruxelles,nebunul inofensiv din Romania , manelistul politic anti coruptie ,acum si cu gust psdist,numai bun de internat la orice spital de boli mintale care are rezerva cu televizorul pe Irealitatea TV!
  • +7 (11 voturi)    
    in sfarsit (Duminică, 11 aprilie 2010, 16:53)

    victor [anonim]

    ti-ai dat arama pe fata vadime( portavocea comunismului , insa acum pe cea a democratiei) si nu oricum, cu domnu goagle langa tine
  • +10 (14 voturi)    
    WV - premiera in ograda lui Oprescu (Duminică, 11 aprilie 2010, 17:24)

    zexe [anonim]

    Vadim+Vanghelie+Voicu, comici vestiti ai ecranelor, acum si in Bucuresti.
    Se strange latul pe grumazul acestora si simt nevoia sa socializeze intre ei. De altfel, coalitia multipartinica indreptata impotriva rezultatului votului popular, exprimat democratic, nu are alt scop decat de a pune mana pe tot ce au pierdut in ziua cand poporul s-a exprimat la urne.
    PRM este partidul securistilor pensionari iar PSD este partidul comunistilor pensionari. M-am saturat de mumiile astea rosii. Oare au plecat toti tinerii din tara asta?
  • +5 (9 voturi)    
    da bine o'ntorsesi, puicusorule (Duminică, 11 aprilie 2010, 18:05)

    dandanache, advocat [anonim]

    <<Nu sunt omul gesturilor radicale, extreme de genul acesta decat cand nu se mai poate", >>

    dom tudorica, o zisesi ca'n canpanie !
    sa ne traiesti ! multzi ani, langa marean !
    ptuuu ! ca tze bini ba sta, bre !
    ca gemeni.
  • +4 (8 voturi)    
    Asa face jegul asta politica! (Duminică, 11 aprilie 2010, 18:15)

    Audit [utilizator]

    Te-ai luat de el? Gata! Trece repejor pe stanga. "Mare om politic! Mare om de stat!" Glumesc.
    Asa sunt oare toti? 90% da.
  • +5 (7 voturi)    
    De rasul curcilor (Duminică, 11 aprilie 2010, 18:29)

    trtt [utilizator]

    Se aduna toate "elitele" securiste si comuniste pentru ca se strange latul......cu cat se aduna mai multi cu atat sunt mai penibili.....au uitat ce bataie au luat cand sau aliat toate fortele politice contra unui singur om......
  • +5 (7 voturi)    
    hAntenele + iRealitatea (Duminică, 11 aprilie 2010, 18:32)

    simina [anonim]

    În sfârşit, României i se oferă o alternativă prin această alianță!!!
  • +4 (6 voturi)    
    Reactii tipice (Duminică, 11 aprilie 2010, 19:50)

    ion ionescu [anonim]

    Ce sa zic, el si cu Becali ce mai rup hartii in fata camerelor de luat vederi! Nu se pune problema sa fi invatat asta la Bruxelles, unde-s colegi de parlament european, fiindca nu se prea duc pe-acolo. E posibil ca modul acesta de exprimare sa fie consecinta unei suferinte reale care-i chinuie pe-amandoi. Macar daca o fi dat hartiile alea spre reciclare...
    • +2 (2 voturi)    
      isi cauta Vanghelie partid? (Luni, 12 aprilie 2010, 9:10)

      naiv [anonim] i-a raspuns lui ion ionescu

      a inceput sa vorbeasca Voicu?
  • +2 (4 voturi)    
    Vine ea si vremea portocaliilor parnaiasi (Duminică, 11 aprilie 2010, 20:45)

    Robert [anonim]

    Vine ea si vremea lor, nici o grija.
    Oh, si cat de multi sunt !!!
    Isi fac de cap acum, dar roata se invarte .....
    • 0 (2 voturi)    
      Esti ingrijorat? Esti disperat? Esti nervos? (Duminică, 11 aprilie 2010, 23:50)

      Cristi [anonim] i-a raspuns lui Robert

      Iti pare rau? Tu esti bre nea Voicule???? Ai acces de-acolo din arest la internet?

      P.S. Apropo... I-ai numarat? Cat de multi sunt? Mai multi decat ai tai????
  • 0 (2 voturi)    
    raportul agentului 013-14 catre Victor Ponta (Duminică, 11 aprilie 2010, 21:15)

    gura rea [anonim]

    Ala ,sefu!
    cica aseara pe le orele H ,in holul spitalului 9 s-a adunat sefu Marean cu tanti Cati si cu Dilimandrosul sa puie de-o aliantza.Gurili rele zice ca aia doi ,care le-a ajuns rahatul la gura si da sa verse,le e frica de unul Denea.Cica dupa ce seful nostru secret a inceput a inceput sa verse pe la procuratura,se anunta vremuri de rastriste in randurili noastre si ale stransurii Dilimandrosului.Nea Marean cica a cerut viza de Congo la urgenta,ca nu se stie,iar nea Dili care cica e ocupat pe la Brusel,vrea sa se retraga in Jilava sa mai scrie o carte.
    Tanti Cati,care inca mai poarta geanta aia violet din piele de sarpe cu inscriptia "Garantat Vanghele",si ea vrea sa se retraga sa inoveze formula apei pure.
    Vedeti ca Nea Dili e iar in transa ca aia de la 9 n-au mai vrut sa-i faca din nou injectii in vene si asta se inchipuie din nou Dracula!
    Sa traiti si sa va ganditi Bine ce faceti cu ei.
    Agentul 013-14 serviciul secret de protectie interna de la noi de la partid.
  • 0 (0 voturi)    
    Care-i noutatea stirii ? (Luni, 12 aprilie 2010, 11:12)

    Cornel [anonim]

    Oricum, PRM era creat din 90 de Iliescu ca unul din tovarasii PSD. Ce e nou ?
  • 0 (0 voturi)    
    Ce ciudat (Luni, 12 aprilie 2010, 13:18)

    Marius [anonim]