Gabriel Berca, proaspat demisonar din PNL, a fost numit presedinte interimar al PDL Bacau

de Alina Neagu     HotNews.ro
Joi, 8 aprilie 2010, 21:51 Actualitate | Politic


Gabriel Berca, senator ce si-a anuntat, martea aceasta, demisia din PNL si trecerea la democrat-liberali, a fost numit, joi, presedinte interimar al PDL Bacau. La randul sau, deputatul Mihai Banu, si el proaspat demisionar din PNL, urmeaza sa preia functia de vicepresedinte al filialei PDL din Bacau, anunta Agerpres.

"Am luat hotararea de consolidare a echipei de la Bacau, prin venirea senatorului Gabriel Berca si a deputatului Mihai Banu", a motivat vicepresedintele PDL Gheorghe Flutur decizia conducerii centrale a partidului.

El a sustinut ca organizatia PDL Bacau a avut o performanta buna in ultimele alegeri, insa, joi, filiala "a fost imbunatatita prin cooptarea de noi membri".

Fostul lider al organizatiei bacauane, Nicolae Olaru, se regaseste in organigrama filialei in postul de prim-vicepresedinte, alaturi de Adrian Iordache si de secretarul general Constantin Draganuta.


Citeste mai multe despre   


















1362 vizualizari

  • +2 (6 voturi)    
    O atitudine corecta ! (Joi, 8 aprilie 2010, 21:54)

    Basescu a fost demis ! [utilizator]

    Bravo Berca, mai ramane PNG si poate UDMR si ai trecut pe la toate partidele ! Succesuri !
  • 0 (2 voturi)    
    ... (Joi, 8 aprilie 2010, 22:41)

    pamfletaru [utilizator]

    Ce e aia coloana vertebrala? Ce e aia consecventa?
  • +1 (3 voturi)    
    Liberalii de azi , pedelistii de maine (Joi, 8 aprilie 2010, 22:51)

    Bastirca [anonim]

    asta e cantec pe melodia cu " utecistii de azi " . Ce vad eu ? Vad ca de o vreme avem majoritate parlamentara pro-PDL . Vad ca aceasta majoritate e suficient de solida chiar si in lipsa UDMR ( ati vazut cum tac de-o vreme ? ) . Deci batalia cu majoritatea guvernamentala e castigata de mult . Totusi , Base stringe oaste in continuare ...de ce oare stringe oaste ? Ce batalie are de dat ? E cumva vorba de o batalie pentru care trebuie sa adune Sfinta Doua Treimi ?
  • 0 (2 voturi)    
    Consolidare? (Joi, 8 aprilie 2010, 23:00)

    gigi [anonim]

    Cum consolidezi ceva introducand in sistem tradatori (cine a tradat o data, va trada si a doua oara!) sau oameni fara principii??


    Chiar nu se gaseau in Bacau niste pedei care sa fie sefi in filiala?
  • +1 (3 voturi)    
    Politica... (Joi, 8 aprilie 2010, 23:56)

    Viorel Deciu [anonim]

    De unde se dovedeste ca politica este cea mai curva dintre curve (si asta neaparat in Romania). Deci a 2 zi esti deja presedinte interimar la alta organizatie judeteana a unui partid pe care l-ai injurat din greu... Ce s-ar bucura Caragiale sa vada cata dreptate a avut...
    • 0 (2 voturi)    
      Astia (Vineri, 9 aprilie 2010, 0:35)

      HESS [anonim] i-a raspuns lui Viorel Deciu

      Ca CURVELE de pe o centura pe alta.Si tara vai de ea.Cat despre I.L.Caragiale stia el ca avea dreptate.Clasa politica si interesul partidelor din ziua de azi este copia fidela cu cea din vremea lui Caragiale. Hoti,corupti,mincinosi,lingai,tradatori,etc etc.In vremea lui sa falsificat tragerea la loterie incare au fost implicati si cativa oameni politici .Cand ministrul justitiei sau procurorul general a ordonat o ancheta minutioasa a fost schimbat din functie.Asa a scris Caragiale DOUA LOZURI.
  • 0 (0 voturi)    
    Seceta mare la PDL Bacau... (Vineri, 9 aprilie 2010, 11:16)

    Pantera Roz [utilizator]

    Sa pui presedinte de filiala un fost PNL-ist,demisionat de cateva zile....Da' unde "e" sublimele,competentele,responsabilele,anticomunistele "cadre" ale PDL???S-au inghesuit toate la Cluj,la filiala d-lui Boc???
  • 0 (0 voturi)    
    si aici (Vineri, 9 aprilie 2010, 13:41)

    vasile blaga [anonim]

    spun ca decizia pdl de a nu mai trimite membri la antena 3 si realitatea tv trebuia sa vina mai demult,astfel incat berca "mondialu" sa nu fi avut ocazia sa apara 2 zile de dimineata pana seara la cele 2 televiziuni si sa denigreze partidul care l-a facut din rahat,bici.