Presedintele Traian Basescu va petrece noaptea de Inviere la Miercurea Ciuc

de V.M.     HotNews.ro
Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 14:27 Actualitate | Politic


Presedintele Traian Basescu si sotia sa, Maria, vor participa, sambata noaptea, la slujba de Inviere la Catedrala Episcopiei Ortodoxe a Harghitei si Covasnei, din Miercurea Ciuc, informeaza Agerpres.

Seful statului si-a petrecut ziua de vineri in statiunea Sinaia. Conform surselor locale, seful statului a fost cazat la Palatul Foisor, unde a ramas si pe parcursul noptii.

Anul trecut, cu ocazia sarbatorilor de Paste, Traian Basescu s-a aflat in Bucovina.


Citeste mai multe despre   


















1508 vizualizari

  • 0 (10 voturi)    
    Mereu aproape (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 14:41)

    Paul [anonim]

    Presedintele este aproape mereu de cei care se simt mai uitati. Acesta este un semnal clar din partea presedintelui ca problemele romanilor din secuime sunt pe agenda lui de lucru.
    Bravo.
    • +1 (3 voturi)    
      Bravo, un simbol si un mesaj foarte clar (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 19:33)

      Paste fericit tuturor romanilor! [anonim] i-a raspuns lui Paul

      E un presedinte patriot, un om fara educatie deosebita (unul ca Geoana o are degeaba) dar care in mod evident isi iubeste neamul si tara.

      Le doresc curaj si putere de lupta romanilor din Harghita si Covasna, pamant romanesc greu incercat de sovinismul si iredentismul maghiar. Milioane de romani va sunt alaturi, sufleteste si spiritual!
    • 0 (0 voturi)    
      ca ce chestie? (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 20:02)

      levi [anonim] i-a raspuns lui Paul

      eu imi petrec pastele in bucuresti!crezi ca ungurii din bucuresti cred ca prin faptul ca eu sunt aici se vor rezolva problemele lor!
      • 0 (2 voturi)    
        gindire de nomad (Duminică, 4 aprilie 2010, 10:32)

        tepes [utilizator] i-a raspuns lui levi

        Si ce probleme ai vrea tu sa se rezolve?autonomio cumva?dar ai autonomie mitocane ,altceva mai schimba placa ca strici rizurile.Acum ai libertate remarcate,nu te opreste nimeni ,sau sinteti limitati in gindire,vreti musai un dusman?
  • +1 (5 voturi)    
    O fi slujba bilingva? (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 15:26)

    Creator [utilizator]

    ....
    • 0 (0 voturi)    
      nu! (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 20:02)

      levi [anonim] i-a raspuns lui Creator

      noi suntem toleranti!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • +6 (6 voturi)    
    PASTE FERICIT ! (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 15:30)

    bm [anonim]

    SI SA NE IMPACAM CU TOTII !
  • +1 (7 voturi)    
    sarbatori (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 15:58)

    mihaela [anonim]

    Sarbatori fericite,Domnule Presedinte,dvs si doamnei Maria!
  • +1 (5 voturi)    
    Sarbatori fericite (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:45)

    Lucianmotzul [anonim]

    Paste fericit Dlui Presedinte Basescu si Dnei Maria ,Dumnezeu sa va dea sanatate .Un gest exceptional ,felicitari .O vorba buna si un mic gest face mai mult decit orice .
  • +1 (5 voturi)    
    adevar (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 16:46)

    vali [anonim]

    Un gest cu adevarat crestin pe care presedintele il face pentru o zona unde interesele sunt deasupra oamenilor. Va multumim din suflet ! Un Paste plin de lumina si buna intelegere !
  • 0 (6 voturi)    
    Cristos a inviat dle.Presedinte ! (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 17:00)

    cornel [anonim]

    E un roman adevarat . Primul presedinte bun dupa 1990. Da PSD. ! Da PNL ! Sic !
  • +1 (5 voturi)    
    Felicitari dl. Basescu! (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 17:32)

    anonim [anonim]

    Aveti stil, felicitari pt initiativa aceasta! E de bun augur! Poate facem cumva sa populam acel tinut cu mai multi romani d-ai nostri! Oricum excelent, felicitari!
    • 0 (0 voturi)    
      adica (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 20:00)

      levi [anonim] i-a raspuns lui anonim

      vrei sa condamni ,mai ,multi romani sa moare de foame?ca in harcov somajul e de 10%!
      • -1 (1 vot)    
        tuterul (Duminică, 4 aprilie 2010, 10:54)

        tepes [utilizator] i-a raspuns lui levi

        Nu mai Levi altceva a vrut sa spuna anonim doar ca a fost diplomat si tu stai prost cu intuitia.Anonim a vrut sa spuna ca aveti nevoie de o schimbare de singe altfel urmasii devin idioti ,imperecherile intre neamuri duce la astfel de nenorociri
  • 0 (4 voturi)    
    vai (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 19:20)

    vali [anonim]

    dupsa circul politic, agresivitate, coruptie, tot tacamul basescu si familia lui merg la biserica..sa se roage pentru o tara terminata, pentru mai multe locuri la ambasada frantei, pentru mai multe imprumuturi, pentru....a te ruga pentru viitorul unei tari e un lucru mare astazi...dupa iliescu vine basescu...si el se roaga la miercurea ciuc...evident lumea nu arunca cu pua in el ca sunt prea scumpe, si nici cozonac...cateva babe il saruta....el zambeste ca un marinar...fiica sa isi umfla buzele de nervi ca iubitul ei nu a luat postul de la paris..dar ii da tata la bruxelles...iar romanii mor de foame, emigreaza, tristi, sperand....poate basescu schimba ceva...
    • -1 (1 vot)    
      un sfat (Duminică, 4 aprilie 2010, 10:59)

      tepes [utilizator] i-a raspuns lui vali

      Ai aptitudini de scriitor sincer lasa politica curvelor
  • -2 (4 voturi)    
    patriotic si miscator (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 20:05)

    Tataie [anonim]

    Dupa atata timp avem un presedinte credincios. O stire pentru lnistea noastra ! Sunt miscat profund. Voi merge cu flori la intrarea in Bucuresti sa-l astept pe presedinte la intoarcere.
  • -2 (2 voturi)    
    bulan (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 20:47)

    Demigod [utilizator]

    Noroc ca in anul asta pastele catolic pica de-odata cu cel ortodox, spre mare mila astrologiei si calendaristicii traditionale. Altfel cred ca avea o alta agenda.
  • +3 (3 voturi)    
    felicitari pentru alegere! (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 21:23)

    ana [anonim]

    primul presedinte care petrece o sarbatoare a Invierii in HarCov. un gest care pentru noi, romanii de acolo, inseamna enorm! felicitari domnule presedinte si sa aveti sarbatori cu pace!
  • +3 (3 voturi)    
    cu grija (Sâmbătă, 3 aprilie 2010, 22:34)

    Petrovici [anonim]

    Paziti-l bine pana una alta. Ulciorul nu merge de prea multe ori la apa.
    Curios unde-si petrec aceste zile ceilalti alesi ai neamului !? Ma gandesc la simandicosii PNL-PSD-PC care o roiesc de obicei prin Monaco, Viena, Caraibe, Brazil si, de ce nu, Moscova, pentru anumite Gioane.