Adrian Nastase: Eu nu am anuntat ca voi candida la sefia PSD, voi vedea daca exista sprijin

de R.P.     HotNews.ro
Vineri, 22 ianuarie 2010, 13:05 Actualitate | Politic


Presedintele Consiliului National al PSD, Adrian Nastase, a declarat ca nu a anuntat deocamdata ca va candida la presedintia partidului. "Eu, deocamdata, nu am anuntat ca voi candida eu insumi si am spus foarte clar ca voi vedea daca exista un sprijin pentru o astfel de idee si daca se poate forma o echipa", a explicat Nastase, citat de NewsIn.  

Declaratia lui Adrian Nastase vine dupa ce senatorul social-democrat Miron Mitrea si-a anuntat oficial candidatura pentru sefia PSD. "Am mai fost presedinte al partidului, nu am o miza personala, nu imi doresc sa pregatesc o platforma pentru nu stiu ce alte pozitii in stat", a replicat Nastase.

Fostul lider al PSD a precizat ca are "disponibilitatea de a lucra pentru partid", dar numai daca va reusi sa formeze o echipa. "Nu vreau sa rostesc nume. Am vorbit cu foarte multi colegi, in ultima perioada. Stiti bine, sunt un om corect, intotdeauna am fost un om corect, am dat fiecaruia ce i s-a cuvenit, pana la urma, pentru merite, dar stiind si defectele fiecaruia. Cred ca e important sa formam o noua echipa, punand impreuna calitatile si nu defectele", a continuat Adrian Nastase.

Social-democratul a anuntat ca a propus modificarea statutului astfel incat viitoarea conducere centrala a PSD sa aiba un mandat de doar doi ani, pentru consolidarea partidului pana la urmatoarele alegeri. Liderii locali ar urma sa-si pastreze mandatul de patru ani, potrivit propunerii lansate de Nastase.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















675 vizualizari

  • 0 (2 voturi)    
    Long live the KING ! (Vineri, 22 ianuarie 2010, 13:14)

    mass [anonim]

    Cum nu poate sta departe de ciolanel acest distins domn! Bine macar ca e manierat si sensibil si nu lasa impresia ca-si doreste cu ardoare sefia desi cred ca gandul ca va fi ales lider ii ridica pulsul la cote de avarie.
    Se vede treaba ca de unii oameni doar doamna cu coasa ne mai scapa....
  • +1 (1 vot)    
    corect! (Vineri, 22 ianuarie 2010, 13:22)

    un naiv [anonim]

    a spus ca s-ar sacrifica vreo doi ani, asteapta rugaminti!
    • -1 (1 vot)    
      Cautati unul cu escu daca vreti la putere. (Vineri, 22 ianuarie 2010, 22:58)

      Iorgovan [anonim] i-a raspuns lui un naiv

      Desigur, fi sigur pe sprijinul meu domnu Adrian; Firescu: te rugam maria ta canditeaza, te rugam maria ta candideaza, te rugam maria ta candideaza....(fiecare rugare e insotita de aplecaciuni imperiale: tchiuna ! )
  • +1 (1 vot)    
    D-le Nastase, (Vineri, 22 ianuarie 2010, 13:39)

    Pantera Roz [utilizator]

    nu candidati.Ce e acum PSD-ul in ceatza violet,daca va impinge pacatul sa candidati am senzatia ca partidul va intra intr-o ceatza maronie,de la stitzi dvs.ce.Lumea asociaza numele dvs. cu arogantza si coruptia.Si cu prestatzia dvs. lamentabila in evitarea justitziei.Bine,dosarele pe care vi le-au facut astia erau penibile,cu termopane si scaune de WC din China.Dar ati fugit ca dracul de tamaie de justitzie pt. ca nu cumva,doamne fereste,sa sape mai adanc si sa va impute adevaratele potlogarii pe care le-ati comis.Pacat de dvs,v-ati compromis viitorul politic cu chestiile astea.Si eratzi un om politic de viitor,incomparabil cu Basescu,care e mai corupt decat dvs,dar e mai smecheras,mai trecut prin viatza si in loc sa dea extemporale pe la Parchet e reales presedinte!!!D-zeule mare,ca tot nu-mi vine sa cred...Asa ca statzi in linia a 2 a si sprijinitzi partidul,nu va bagatzi in fatza,pt.ca va suferi.Suntetzi inca tanar,mai avetzi timp.Acum nu cred ca e momentul dvs.
  • 0 (0 voturi)    
    si cu dosarele DNA? (Vineri, 22 ianuarie 2010, 13:43)

    curios [anonim]

    dosarele inaintate in justitie NU pot fi inchise decat de justitie!
  • 0 (0 voturi)    
    Are sprijin (Vineri, 22 ianuarie 2010, 13:52)

    vlad [anonim]

    in spatele lui stau niste baieti .
  • 0 (0 voturi)    
    Sa te tii reforma... (Vineri, 22 ianuarie 2010, 14:37)

    Vorbe goale [anonim]

    .
  • +1 (1 vot)    
    Chiar nu stim (Vineri, 22 ianuarie 2010, 14:41)

    mi3rla [utilizator]

    Tare asta "Stiti bine, sunt un om corect, intotdeauna am fost un om corect, am dat fiecaruia ce i s-a cuvenit" - la cum v-ati sustras anchetelor dle Nastase chiar nustim. Dar de perioada cand ati fost la conducere de s-au tabloidizat ziarele doar sa nu transmita politica interna, stim. Mai bine numarati-va ouale la Cornu si mai luati si pe aia 2 3 de cred in viitorul dvs politic sa va ajute
  • 0 (0 voturi)    
    Da bine faci ! (Vineri, 22 ianuarie 2010, 17:38)

    bulanel [anonim]

    Te rugam Bombo sa candidezi si sa castigi presidentia PSD ca asa scapam si noi de partidul asta de comunisti!
    Hai ca poti !