Ion Iliescu despre Flacara Violet: Suntem in secolul XXI. Ne intoarcem la Nostradamus?

de R.M.     HotNews.ro
Luni, 18 ianuarie 2010, 10:53 Actualitate | Politic


Presedintele de onoare al PSD, Ion Iliescu, a ironizat luni discutiile despre rolul jucat de Flacara Violet in infrangerea suferita de Mircea Geoana in fata lui Traian Basescu, la alegerile prezidentiale, reamintind ca "suntem in secolul XXI".

"Ne intoarcem la Nostradamus? Suntem in secolul XXI", a raspuns el, intrebat de ziaristi cum comenteaza recentele declaratii legate de "atacurile energetice" la care ar fi fost supus liderul PSD, in cadrul dezbaterii televizate cu Traian Basescu.

In ceea ce priveste schimbarea conducerii PSD, Iliescu a subliniat ca nu este importanta persoana care conduce partidul, ci viitorul partidului si innoirea acestuia.

"Asta e vax care sa fie sef, este o chestiune absolut secundara. (Conducerea, n.r.) trebuie sa fie rezultanta unei dezbateri de fond, a unei dezbateri solide", a sprecizat el.

In opinia sa, "concentrarea pe persoane" este "o diversiune care nu slujeste nimanui".

"Fiecare congres a adus mereu innoiri, e un proces continuu de transmitere de stafeta, nu dai cu piciorul la oamenii dinainte", a adaugat Ion Iliescu.

Sotia liderului PSD, Mihaela Geoana, a afirmat recent ca sotul sau a fost "atacat energetic" in timpul dezbaterii finale dinaintea alegerilor prezidentiale.

"Poate spun un lucru pe care...Cred ca a fost atacat energetic foarte mult, erau chiar in sala oameni care lucrau la acest lucru. Nu stiu daca e o teorie sau alta, dar era pur si simplu paralizat, n-a fost tot timpul, au fost anumite bucati, care erau probabil decisive. Cred eu, e o parere personala. Cred ca el le-a simtit atunci. Vreau sa spun ca am simtit foarte mult eu personal, nu aveam energie, nu ma puteam concentra, nu puteam face lucruri, nu eram eu", a sustinut ea.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















5352 vizualizari

  • +6 (10 voturi)    
    mai lasati-o balta (Luni, 18 ianuarie 2010, 11:02)

    srt [utilizator]

    Am inteles ca prostanacu-i prostanac. Am inteles ca a dat-o-n bara si acum se pregateste schimbarea conducerii in PSD.

    Dar lasati-o mai moale odata cu flacara violet ca incepe sa nu mai fie amuzant. Folositi chestia asta cum foloseau antenele clipuletul cu Samurai Base in campanie.
    • +7 (7 voturi)    
      >>>>>>>>>>> (Luni, 18 ianuarie 2010, 11:44)

      Invincible [utilizator] i-a raspuns lui srt

      Flacara violet e periculoasa, feriti-va!

      Eu am vazut de foarte multe ori cum flacara violet (oxiacetilenica) taia metalul.
      • 0 (0 voturi)    
        flacara ataca si in UK (Luni, 19 aprilie 2010, 9:51)

        ela [anonim] i-a raspuns lui Invincible

        http://www.dailymail.co.uk/femail/article-1265562/What-colour-purple-excites-politicians.html
  • +3 (3 voturi)    
    Now ... (Luni, 18 ianuarie 2010, 11:03)

    cristi [anonim]

    Here we go again ...
  • +7 (7 voturi)    
    Comunismul si superstitiile (Luni, 18 ianuarie 2010, 11:06)

    kinn [anonim]

    Pai pentru un comunist adevarat ca Iliescu, care a luptat o viata cu superstitiile si religia pentru crearea "omului nou", o prostie ca aceasta e un afront personal...
  • +11 (13 voturi)    
    are si Iliescu dreptate (Luni, 18 ianuarie 2010, 11:12)

    oxitocina [anonim]

    Cu parere de rau trebuie sa admit ca Iliescu e printre putinii politicieni lucizi din politica romaneasca.
    • 0 (0 voturi)    
      subscriu (Joi, 21 ianuarie 2010, 17:25)

      pablo [anonim] i-a raspuns lui oxitocina

      se misca bine batranelul
  • +9 (11 voturi)    
    In spatele unui om puternic sta o femeie ... (Luni, 18 ianuarie 2010, 11:14)

    xtraterestrul roman [anonim]

    Nu stiu daca Mihaela Geoana a gandit mai departe cand a facut o asemenea afirmatie. Daca luam de buna afirmatia ei ca (,) candidatul Mircea Geoana este vulnerabil la atacuri energetice, atunci in calitate de presedinte al tarii ar fi trebuit sa stea izolat intr-o camera ecranata, pentru a lua decizii corecte. Ar trebui sa multumeasca electoratului ca nu i-a condamnat sotul la o asemenea inchisoare!
  • +6 (6 voturi)    
    corect (Luni, 18 ianuarie 2010, 11:34)

    mos ion roata [utilizator]

    era sa spuna ca in spatele unui om slab sta o femeie (2 in cazul de fata)
  • +3 (3 voturi)    
    prostia=energia pura (Luni, 18 ianuarie 2010, 11:41)

    eu [anonim]

    din asta geoana nu ducea lipsa.
    din nastere
    dar vad ca si sotia lui mertia toti banii
  • +7 (7 voturi)    
    Unde (Luni, 18 ianuarie 2010, 11:42)

    hutanu [anonim]

    s-a rasturnat caruta cu prosti? Prostanacul si prostanaca tin mortis sa fim considerati tara prostilor? Foarte trist: niste retardati mintal puteau ajunge in fruntea tarii. PSD un partid de retardati? 5 mil de cetateni romani au votat cu un asemenea retardat!
    Cine ne mai poate destepta?
    • +3 (3 voturi)    
      ai dreptate (Luni, 18 ianuarie 2010, 12:16)

      onest [anonim] i-a raspuns lui hutanu

      Noroc ca totusi in tara asta (mai) exista si oameni care pot face diferenta intre barbatii puternici si cei care sunt vulnerabili la cravatele si puloverele vopsite in violet. Altfel ne-am fi desteptat, dar dupa ce am fi simtit pe pielea noastra ce inseamna cinci ani cu un presedinte de tip "prostanac" condus de o prima doamna de acelasi tip.
      • 0 (0 voturi)    
        c (Vineri, 22 ianuarie 2010, 12:39)

        C [anonim] i-a raspuns lui onest

        Vai, vai, noroc ca Base nu crede in flacara violet! Popor de Mama Obida....
  • -3 (7 voturi)    
    E=mc2 (Luni, 18 ianuarie 2010, 11:43)

    Tata Omida [anonim]

    Tov. Iliescu e adept al comunismului stiintific, clar.
    Dar sa-ti bagi picioarele in vreo 3000 de ani de medicina traditionala chineza in care qi-ul ( fluxul energetic vital ) conteaza, e prea mult.
    Cred ca tov Iliescu nu a fost niciodata deochiat :). Doar e maestru de hipnotizat "turme". Si hipnoza nu ne intoarce la Nostradamus.
  • +6 (6 voturi)    
    Miha si atacul din umbra :) (Luni, 18 ianuarie 2010, 11:44)

    Eugen [anonim]

    Din cauza ca a fost si ea (Mihaela G) atacata energetic s-a machiat/fardat de fata cu toata lumea! :))
    Sa stearga urmele atacului!
  • +4 (4 voturi)    
    Geoana a gresit (Luni, 18 ianuarie 2010, 11:48)

    ik [anonim]

    ca nu l-a invitat si pe Iliescu la confrutarea finala. Flacara violet ar fi putut fi infrinta de flacara rosie generata de cravata de pionier pe care nea Nelu o poarta tot timpul pe sub maieu.
  • +4 (4 voturi)    
    vrajeli de doi lei (Luni, 18 ianuarie 2010, 11:51)

    alegator [anonim]

    cat de prosti sunt unii oameni incat sa nu poata admite ca au gresit si sa invete ceva din greselile facute?si ca oricine sau orice altcineva e vinovat dar nu ei?si proverbul 'prostul nu e prost destul daca nu e si fudul" se aplica perfect.
  • +1 (1 vot)    
    au fost atacati atacatorii ? (Luni, 18 ianuarie 2010, 12:59)

    unu [anonim]

    ion iliescu cel ateu - antrenat in maskirovsca.
    tr.basescu - antrenat in maskirovsca.
    m. geoana - putin antrenat sau deloc.
    cr.antonescu - initiat in maskirovska.
  • +1 (1 vot)    
    flacara violet de pe cravata lui base:))) (Luni, 18 ianuarie 2010, 22:10)

    Axel [anonim]

    mie somn si nu ma pot concentra sa merg in pat...

    iubita mea, are un chilot violet care ma tine la distantza...nu mai sunt eu...:))

    o doresc dar ma simt de parca nu mai pot ...

    acel chilotel violet imi respinge ideea si dorinta de a ma duce la ea;))))))))))

    cred ca Geoanna man are nevoie de prompter pentru a tine un discurs..in lipsa lui...este de vina flacara vilet de pe chilotelul lui base...pardon >cravata:))))))
  • +1 (1 vot)    
    Flacara Violet:) (Luni, 18 ianuarie 2010, 22:26)

    exel [utilizator]

    flacara violet de la inceputuri si pana in zilele noastre:)))

    ma faceti sa rad cu flacra asta...violet....
    acum toate tzigancile se vor imbraca in violet , crezand ca e vorba de flacara lu state potcovarul :))))))))