Honorius Prigoana isi recunoaste infrangerea: "Il felicit pe domnul Chiliman pentru victorie, precum si pe domnul Stroe"

de Victor Cozmei     HotNews.ro
Duminică, 17 ianuarie 2010, 22:48 Actualitate | Politic


Candidatul PD-L pentru alegerile parlamentare din Colegiul 1, Bucuresti, Honorius Prigoana, a recunsocut, intr-o scurta conferinta de presa, victoria contracandidatului sau, liberalul Radu Stroe. "Nu m-am luptat doar cu dl. Stroe, ci cu trei partide si cu Primaria Sectorului 1. Il felicit pe dl. Chiliman pentru victorie, precum si pe dl. Stroe. Domnul Stroe incepe un mandat scrut, direct in opozitie(...) De fapt. eu sunt castigatorul acestei lupte, pentru ca mi-am propus sa am o campanie de bun simt, transparenta, cinstita, fara sa-mi atac contracandidatii(...) Ne vom revedea in 2012 cand voi castiga un mandat de parlamentar", a declarat Prigoana.

Honorius Prigoana: "Vreau sa multumesc PD-L pentru increderea acordata. A acordat o sansa tinerei generatii. Vreau sa multumesc cetatenilor Colegiului 1 care au iesit la vot. Vreau sa multumesc echipei de campanie si familiei mele. Am dovedit "bunul simt" si seriozitatea unei generatii care este gata sa preia stafeta si sa se implice activ. A fost o campanie foarte grea. Am avut o misiune dificila. In aceasta campanie, nu m-am luptat doar cu dl. Stroe, ci cu trei partide si cu Primaria Sectorului 1. Il felicit pe dl. Chiliman pentru victorie, precum si pe dl. Stroe. Domnul Stroe incepe un mandat scrut, direct in opozitie".

"De fapt. eu sunt castigatorul acestei lupte, pentru ca mi-am propus sa am o campanie de bun simt, transparenta, cinstita, fara sa-mi atac contracandidatii. Va asigur ca nu am renuntat la lupta politica. Am pierdut doar o batalie, nu si razboiul.  Ne vom revedea in 2012 cand voi castiga un mandat de parlamentar", a mai precizat Prigoana.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















3470 vizualizari

  • -2 (28 voturi)    
    Pacat ! (Duminică, 17 ianuarie 2010, 22:59)

    puiu [anonim]

    De cate ori este prezenta scazuta la vot ,ies cei de stanga . Pacat ca absenteismul a adus validarea unui comunist sustinut de alde Chiliman si Vanghelie.
    • -2 (22 voturi)    
      PNL (Duminică, 17 ianuarie 2010, 23:05)

      adi [anonim] i-a raspuns lui puiu

      Omule tu nu intelegi nimic din politica!!Cum poti sa spui ca PNL-ul este de stanga !!!!
      • +3 (5 voturi)    
        wow (Luni, 18 ianuarie 2010, 3:50)

        dragos [anonim] i-a raspuns lui adi

        Lasa-l in pace, crede ca lupta asta e intre stanga si dreapta :)). LOL.
      • -1 (3 voturi)    
        amestec (Luni, 18 ianuarie 2010, 9:34)

        curios [anonim] i-a raspuns lui adi

        daca intr-un amestec de PNL si PSD, PSD are dublu fata de PNL (vezi parlamentul), atunci amestecul e de dreapta sau de stanga? Cand este "garantat Vanghelie" esti de dreapta?
    • -3 (21 voturi)    
      - (Duminică, 17 ianuarie 2010, 23:17)

      Florin [anonim] i-a raspuns lui puiu

      Asa este si cand este prezenta mare ies numai cei de dreapta :)) Logica ta, puiule, este imbatabila. Esti deja membru PD-L sau urmeaza? :)))
      • +7 (11 voturi)    
        Puiutz... (Duminică, 17 ianuarie 2010, 23:46)

        Costin [anonim] i-a raspuns lui Florin

        Alooo, puiutz, este clar ca greseala PDL de a-l desemna pe Prigoana-junior este impardonabila, dar ce ziceai, PNL-Patriciu este de dreapta ? :))))
        PNL intradevar este la ora actuala un petropartid cu puternice afinitati pesediste si comuniste, condus de papusa-mascarici Chucy, cu sforile in mana petrolistului barbos... Mi-e scarba de acest partid, al carui sustinator am fost pana acum cativa ani...
        • +2 (4 voturi)    
          Ntz, ntz, ntz... (Luni, 18 ianuarie 2010, 0:33)

          bgd [utilizator] i-a raspuns lui Costin

          Nu-ti fie scarba de partid....fie-ti scarba de conducerea lui.
        • +1 (5 voturi)    
          a (Luni, 18 ianuarie 2010, 1:18)

          hohe [anonim] i-a raspuns lui Costin

          pana cand te-ai inscris la PD-L? :)))
    • +5 (9 voturi)    
      Numinalizare gresita din partea PDL (Duminică, 17 ianuarie 2010, 23:27)

      Marian [anonim] i-a raspuns lui puiu

      Imi pare rau ca PDL a pierdut, pe mana lui, inca un post de deputat.
      Prigoana Jr. a fost o alegere neinspirata.
      Sunt simpatizant PDL dar nici eu nu as putea vota, in aceste conditii, Prigoana Jr.
      As fi tare dezamagit sa constat ca si PDL are aceiasi abordare ca celelalte partide: promovarea pe alte criterii decat cele de performanta....
      Sper ca a fost o eroare si ca pe viitor lucrurile se vor aseza in matca lo
      • +4 (4 voturi)    
        Promovare? (Luni, 18 ianuarie 2010, 0:54)

        Stefan [anonim] i-a raspuns lui Marian

        Intrarea juniorului Prigoana in aceasta cursa electorala nu are nimic de-a face cu promovarea tinerilor in lumea politica.
        Este pur si simplu un pret pe care PDL-ul l-a platit taticului pentru sprijinul din campania pentru prezidentiale.
        Nu e prea greu de inteles, nu?
        Dl. junior ar face bine sa intre in administratie la un nivel de jos, sa invete cu ce se mananca si abia apoi sa ceara o felie serioasa, ca cea de parlamentar.
        Dar noi romanii toti vrem sa fim sefi si nici unul nu stie ce inseamna sa inceapa de jos.
        Asa ca la matura tinere si invata.
      • 0 (2 voturi)    
        LOL (Luni, 18 ianuarie 2010, 3:57)

        dragos [anonim] i-a raspuns lui Marian

        Dragi PDL-ei. Suntem pe directii opuse. Prigoana junior e un om de dreapta aproape atentic. fara misto, poate nu e copt, dar liberal e sigur. Ce dragi PDL-ei, avti probleme cu putinii noncomunisti de factura pe bune liberala din PDL ?
  • -2 (12 voturi)    
    Pustiule , ai uitat ..... (Duminică, 17 ianuarie 2010, 23:02)

    Katana [anonim]

    s-ai trecu linga cei cu care te-ai luptat si pe demagogii Cristian Preda si Cotoi !

    Doi "neica-nimeni" , care au cistigat pozitiile actuale mai "nepoti" decit ai avut tu curaj , la alegerile astea , cu adevarat uninominale adevarate !

    p.s. pt. ziaristul Tapalaga : domnu` ziarist , acum - ca a pierdut "beizadeaua" , aveti ocazia sa mai aruncati la cosul de gunoi al uitari , frustrarile din copilarie , cind doar lingeati staniolul si poleiala bomboanelor primite de copii sasilor din satul unde ati copilarit...... va spun asta ca sa nu uitati ca d-vs ati fost cel mai vizibil "nepot" al ministrului Monica Macovei ! Dar poate ati uitat deja asta , asa cinstit si corect cum vreti sa pareti astazi !!
  • +3 (7 voturi)    
    Nu, ai pierdut numai lupta cu Dl. Stroe (Duminică, 17 ianuarie 2010, 23:02)

    Ionut Popescu [anonim]

    Nepotule ..

    (aici un votant PD-L)
  • +1 (9 voturi)    
    Jos Agamitii Dandanchi (Duminică, 17 ianuarie 2010, 23:04)

    anonim [anonim]

    mai bine batranul ticalos care oricum nu mai are mult, decat tanarul dandanac.
  • -2 (12 voturi)    
    preluare de pe sutu.ro pentru dl X din PDL (Duminică, 17 ianuarie 2010, 23:07)

    taranistu [utilizator]

    A, şi mai e ceva. Dacă ajungi cumva pe la Cotroceni, spune-i tupeistului care se laudă că a fost ministru al transporturilor (da, bă, trans-por-tu-ri-lor!!!) în cinci guverne, că a fost un cretin atunci cînd a spus că nu avem nevoie de autostrăzi.

    Hai, pa!
  • 0 (4 voturi)    
    si Stroe e imbracat in violeT! (Duminică, 17 ianuarie 2010, 23:08)

    Olguta [utilizator]

    e o gluma, sau ce?isterie?:-))
  • +4 (12 voturi)    
    era de asteptat... (Duminică, 17 ianuarie 2010, 23:09)

    Flo [anonim]

    ...prin nominalizarea lui Prigoana jr. Pdl-ul a inceput sa isi sape groapa singur!!!!profund dezamagit !!!
    • -4 (8 voturi)    
      De ce? (Duminică, 17 ianuarie 2010, 23:30)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui Flo

      Aveai cumva alte asteptari din partea PDL?
      In cazul asta inseamna ca n-ai inteles nimic.
  • +2 (8 voturi)    
    PDL din nou gresesti (Duminică, 17 ianuarie 2010, 23:09)

    valisa [anonim]

    Atentie la oamenii pe care ii promovati (bagati la inaintare). In felul asta o sa pierdeti toate alegerile urmatoare. Nu va mai jucati cu focul.
    Desi am orientare de dreapta o sa va taxez fara rezerve cand o sa mai faceti astfel de greseli.
    Mogulii tot moguli sunt, indiferent de orientarea politica.

    PS- V-am spus inainte de alegeri ca va fi "prigonita" "Honorita"
  • +1 (13 voturi)    
    Omul Potrivit la Locul Potrivit (Duminică, 17 ianuarie 2010, 23:11)

    Parintele [anonim]

    Fiul Gunoierului sa se duca acolo unde ii este locul. Se pare ca putinii oameni cu bun simt ramasi au aratat calea reformarii PD-L. Bafta lui Stroe!
  • +2 (8 voturi)    
    prigoana (Duminică, 17 ianuarie 2010, 23:14)

    zdanut [anonim]

    mai baieti.eu sunt pdl-ist. pdl ist fiind ma intreb cum a putut sa compare domnul prigoana junior acest scrutin cu momentul revolutiei?si o face dintr o masina de 150.000 de euro. e o rusine sa vorbeasca in felul asta
  • -1 (7 voturi)    
    Stai pe-aproape, vezi sa nu .... (Duminică, 17 ianuarie 2010, 23:20)

    Bibicu [anonim]

    Numa' de unii ca tine n-avem nevoie.
    Apropo, sper sa scapam si de taica-tau din Parlament, alaturi de ailalti lingai ai Carmaciului Sef.
  • +2 (2 voturi)    
    prigoana (Duminică, 17 ianuarie 2010, 23:31)

    elena1985 [utilizator]

    Nu tin cu nici un partid politic, era de asteptat sa piarda tanarul, dar nu pot sa nu remarc faptul ca el e in stare sa-si recunoasca infrangerea....ma intreb de ce altii care sunt mai trecuti prin politica nu sunt in stare sa faca asta
    • +1 (1 vot)    
      cum adica e (Luni, 18 ianuarie 2010, 0:44)

      xy [anonim] i-a raspuns lui elena1985

      ... in stare sa-si recunoasca infrangerea, cand zice "de fapt eu sunt adevaratul invingator" si sa se declare deja sigur de victorie in 2012? o asemenea afirmatie aroganta n-am mai intalnit niciodata la un candidat invins, si inca la o diferenta asa mare.
      • 0 (2 voturi)    
        xy (Luni, 18 ianuarie 2010, 10:00)

        elena1985 [utilizator] i-a raspuns lui xy

        Mda...ai dreptate, dar oricum comparativ cu geoana care acum a dat-o pe flacari violet mi se pare ca pustiul a avut o atitudine foarte ok, si era de asteptat sa piarda la ce coalitie a avut ca adversar, totusi mi se pare aiurea, m-as fii bucurat sa castige oricare din cei 2, atata timp cat ar fi concurat pe puterile lor, nu ajutati de altii( sa faci o asa coalitie impotriva unui candidat neexperimentat si tanar mi se pare o dovada de slabiciune).
        Si ce ma enerveaza cel mai tare e faptul ca a fost mediatizat la maxim subiectul asta.
  • -3 (5 voturi)    
    Felicitari Honorius! (Duminică, 17 ianuarie 2010, 23:33)

    monica [anonim]

    Felicitari Honorius ! fruntea sus! Asa a vrut Dumnezeu si mamica ta de sus! A vrut ca tu sa ai o tinerete frumoasa ,caci Slava Domnului ai tot ce-ti trebuie,si sa nu te bagi atat de tanar in mizeria asta in care traim .Noi romanii pare-se ca suntem sortiti esecului ,suntem condamnati la un sistem de cacat care nu stiu daca vom mai iesi vreodata ,deoarece desi avem un trai de subzistenta, nici nu vrem sa dam sanse tinerilor destepti si dezinvolti si cu o pregatire in SUA.Inca nu ne putem debarasa de povara comunismului,votam ca turma sau nu votam,etc.Tu Honorius esti prea destept ptr tara asta ,dar ce pacat ca nu stim sa ne pastram valorile! Eu sunt din Constanta si daca as fi avut posibilitatea sa te votez ,te-as fi votat fara sa stau pe ganduri,si sunt convinsa ca foarte multe persoane din tara asta si-au dat seama de capacitatile tale intelectuale ,dar din pacate noi nu te-am putut ajuta!Traieste-ti tineretea ,roaga-te de sanatatea familiei tale si nu stiu daca vreau sa-ti spun sa te resemnezi ,ptr ca mi-as dori sa pot sa vad altfel de oameni la conducere,iar copilul meu sa aiba un viitor frumos si sa nu aiba parte de acelasi regim cu care am fost noi blestemati! Succes! Te iubim ,ne place mult de tine!
    • +3 (3 voturi)    
      Minus, minus, minus. (Luni, 18 ianuarie 2010, 0:34)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui monica

      Nu stim sa ne pastram valorile.....!!!!!!!!!
      Cred ca am orbit !!!
  • +4 (8 voturi)    
    Castigi pe ma-ta! (Duminică, 17 ianuarie 2010, 23:34)

    bibicu [anonim]

    Cica in 2012 o sa castige un scaun de parlamentar! Hahahaha!!! Asta daca partidul leprelor va mai exista! Lucru de care ma indoiesc! Hahahaha!!!
    • +3 (3 voturi)    
      mai clar (Luni, 18 ianuarie 2010, 8:16)

      cenzurat [anonim] i-a raspuns lui bibicu

      Cred, de fapt sunt convins!, ca beizadeaua spera ca prin 2012 sa fie schimbate actualele scaune din parlament (poate chiar taica-su va castiga licitatia) si va ajunge sa puna mana pe unul din scaunele "concediate", de ce nu chiar cel pe care va sta Stroe!
  • +2 (2 voturi)    
    Un fleac, m-au prigonit (Duminică, 17 ianuarie 2010, 23:38)

    Zorro [anonim]

    lol
  • +5 (5 voturi)    
    Cam penibil juniorul Prigoana (Duminică, 17 ianuarie 2010, 23:40)

    Lucian [anonim]

    "De fapt eu sunt castigatorul acestei lupte", "ne vom revedea in 2012 cand voi castiga un mandat de parlamentar", "va asigur ca nu am renuntat la lupta politica"(lol)... Mai putina fanfaronada si mai multa modestie la varsta lui nu i-ar strica.
  • +3 (9 voturi)    
    bine ca nu s-a bagat iarasi basescu cu sts-ul (Duminică, 17 ianuarie 2010, 23:41)

    Nat King Cole [anonim]

    s-o fi stricat aparatura STS-ului ?
  • -6 (6 voturi)    
    Felicitari !Honorius ! (Luni, 18 ianuarie 2010, 0:30)

    Badea Ioan [anonim]

    "Infringerea" ta este mai valoroasa decit "victoria" haitei de hoti ! Au "atacat" in "haita" si te-au "zgiriat" putin ! Nu-i bai ! Ai timp sa te refaci !
    "HOTII" nu pot supravietuii decit in "HAITA " !
    O veste buna ! Daca cistigai ?? Nu te bucurai de atita apreciere ca acum !
    Bravo !
    • +2 (2 voturi)    
      Te asteptam pentru relaxare in Bamboo (Luni, 18 ianuarie 2010, 10:21)

      Bamboo [anonim] i-a raspuns lui Badea Ioan

      Nu-i nimic Honorius,

      Te asteptam sa te refaci in Bamboo. O sticla de whisky e din partea casei :).
  • +1 (1 vot)    
    dl. goe (Luni, 18 ianuarie 2010, 6:40)

    crap [anonim]

    johnny s-a rasculat spre apus, mimand o ciorba vruta de fair play insa cu o smantana groasa acuzatoare.. s-a luptat cu trei partide, plus primaria! adica e el de calibru greu, dar 'structurili' l-au doborat.. adevarul e mult mai simplu nene goe: te-au scuipat cetatenii si te-ar fi scuipat si daca prezenta la vot ar fi fost mult mai mare. aveau de ales intre jean-de-pnl si ficioru' lu' tata, tupeist nevoie mare, baiat de cartier si baiet de baieti.. nu-i nimic, partidul nu renunta sa promoveze tinerele "sperante", iar tata e bogat, nu se face sa disperi..
  • +1 (1 vot)    
    Am vrut sa votez... (Luni, 18 ianuarie 2010, 9:37)

    anonim [anonim]

    ...dar nu era colegiul meu. La naiba daca stiu in ce colegiu sunt. Foarte slaba promovarea alegerilor.
    In alta ordine de idei, foarte arogant candidatul acneic. Retorica ''Tatucului'' are ecouri pana in randurile juvenile. Daca nici asta asta nu e partid comunist...
  • +1 (3 voturi)    
    felicitari honorius! (Luni, 18 ianuarie 2010, 9:37)

    gigi [anonim]

    ai dovedit, daca mai era nevoie, ca esti un idiot perfect. ca si tac tu de altfel, care mai are in plus si citeva tone de nesimtire. vedea-v-as la puscarie in frunte cu basescu peste maxim 5 ani!
  • +1 (3 voturi)    
    asa e! (Luni, 18 ianuarie 2010, 9:40)

    gigi [anonim]

    e ca acum 20 de ani, printisorul si-a luat-o in bot. la mai mare. poate urmeaza si un plici peste nasul lui tac tu si unca un sut in partile moi ale lui basescu. si scapam de ciuma.
  • +1 (1 vot)    
    razboi si pace (Luni, 18 ianuarie 2010, 9:54)

    Ovidiu [anonim]

    Nu inteleg de ce fiecare runda de alegeri in Romania este perceputa la nivelul candidatilor cu o lupta iar intreaga activitate politica premergatoare alegerilor cu un razboi...; daca un candidat care pierde alegerile a pierdut de fapt o lupta dar razboiul continua ce mai poate sa spere cetateanul de rand cu ganduri de pace... partidele (si nu fortele) politice trebuie sa lucreze in pace si armonie fie ca sunt la conducere sau in opozitie. La noi opozitia este in permanent razboi cu conducerea... lucru jenant pentru o tara europeana in sec. 21. Este cred o reminiscenta istorica... toti marii domnitori au ramas in istoria romaniei prin bataliile castigate... toti au castigat batalii cu romanii, cu turcii cu tatarii... interesant ca niciunul nu a castigat razboiul iar azi nu se poate vorbi de influente romanesti in Turcia sau in Italia ci invers. Asa ca oamenilor de rand le-au mai ramas sa se asese la umbra nucului batran si sa mai traga cate o doina nemuritoare (respectiv cate o manea in zilele noastre)..
  • -1 (1 vot)    
    Draga Honorius (Luni, 18 ianuarie 2010, 10:14)

    VVV [anonim]

    Draga Honorius, ai pierdut batalia nu si razboiul. Totusi...ai pierdut ;))
  • +1 (1 vot)    
    cine a pierdut cu adevarat? (Luni, 18 ianuarie 2010, 10:31)

    egroeg [anonim]

    daca veti compara procentul obtinut de dl Basescu in acel colegiu,cu procentul lui Prigoana,concluzia va fi mai mult decat trista si ar trebui sa dea de gandit PDL-ului.Asta daca nu cumva vor sa aiba si ei prostanacii lor.
  • +1 (1 vot)    
    Nu conteaza (Luni, 18 ianuarie 2010, 11:00)

    Unu din multime [utilizator]

    Miel sa iasa ... si sa fie si de rasa...
  • -1 (1 vot)    
    Mentalitate de adevarat invingator ! (Luni, 18 ianuarie 2010, 17:26)

    Vlad [anonim]

    Asta a invatat Honorius la scoala americana . Sincere felicitari ! Bravo tinere !
    Evident ca a castigat nesperat de mult. La urma urmei scorul a fost de 2-1. Deci din trei alegatori care de regula erau pensionari ,dupa cum s-a vazut a reusit totusi sa convinga unul. Daca l-ar fi convins si pe al doilea scorul devenea 2-1 in favoarea lui Honorius !
    Tinand seama ca tinerii nu s-au exprimat decat intr-un procentaj f scazut este mare lucru ca totusi un pensionar din trei a optat pt Honorius !
    Desigur ca majoritatea batranilor l-au preferat pe Radu Stroe , un produs cu termen de valabilitate redus , aproape expirat. Dar intotdeauna pensionarii prefera produsele de valoare mai mica chiar daca sunt mai vechi ! Acum ati inteles de ce este Honorius adevaratul castigator ?