BEM: 16,34% - prezenta la vot pana la ora 14:00 la alegerile parlamentare partiale din Colegiul 1

de Alina Neagu     HotNews.ro
Duminică, 17 ianuarie 2010, 15:05 Actualitate | Politic


16,34% dintre bucurestenii cu drept de vot din Colegiul 1 - 6.620 de alegatori - s-au prezentat la urne pana la ora 14:00, arata datele prezentate de Biroul Electoral Municipal.

Biroul Electoral Municipal va anunta urmatoarele date privind prezenta la urne la ora 19:00.

Peste 40.000 de bucuresteni sunt asteptati duminica la urne, in Colegiul 1 din Bucuresti, pentru a alege un nou deputat, candidatii fiind democrat-liberalul Honorius Prigoana si liberalul Radu Stroe.

Honorius Prigoana si Radu Stroe isi disputa fotoliul de deputat din Colegiul 1 al Capitalei, ramas vacant dupa ce liberalul Bogdan Olteanu a devenit viceguvernator al BNR.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1050 vizualizari

  • -7 (15 voturi)    
    iese (Duminică, 17 ianuarie 2010, 15:39)

    twickter [anonim]

    Oricum, iese pubela junior. Pdl are deja mare experienta si pe seara vor veni gunoierii buluc sa bage buletinu in pubela pentru juniorul pubela.
  • -8 (14 voturi)    
    la urne, romani! (Duminică, 17 ianuarie 2010, 15:40)

    Vlad [anonim]

    Macar in ultimul ceas, sa dam un exemplu! sa nu ne calce "gunoaiele" in picioare! Votati! Fiti romani!
    • +3 (7 voturi)    
      La ultimele alegeri ... (Duminică, 17 ianuarie 2010, 15:55)

      Marinaru [anonim] i-a raspuns lui Vlad

      La ultimele alegeri am votat si nu prea ti-a placut. Mai usor cu siguranta de sine ca iar s-ar putea sa va bucurati cu salturi pe loc. Adu-ti aminte este victoria mea cu este victoria lui Crin.
      • 0 (0 voturi)    
        lalaiala (Duminică, 17 ianuarie 2010, 16:41)

        Vlad [anonim] i-a raspuns lui Marinaru

        tu stii ce spui..daca stii!
  • -3 (11 voturi)    
    numai pe 16% (Duminică, 17 ianuarie 2010, 15:48)

    vava [anonim]

    atat au reusit sa-i plateasca pe cei care au votat. nici o problema, mai este mult pana seara- mai reusesc sa dea bani inca la vreo 16 %. are tati de unde --- atata gunoi in tot bucurestiul
  • +2 (10 voturi)    
    Revolutia romana (Duminică, 17 ianuarie 2010, 15:59)

    Capsunarul [anonim]

    In sfarsit s-a gasit un raspuns pentru revolutia din 1989 , ajutati va rugam familia Prigoana .Votati toti tinichigii , mecanicii si gunoierii .
  • +4 (14 voturi)    
    DE PARCA COMUNISTUL DE STROE E MAI BREAZ (Duminică, 17 ianuarie 2010, 16:01)

    Florin40 [anonim]

    ...mai bine un tanar care are doar vina(naturala) "ca este baiatu' lu' tata". Comunistul de Stroe este mai urat mirositor, decat "gunoiul" cel tanar!!!!!!!!!!
    • 0 (0 voturi)    
      nu zau? (Duminică, 17 ianuarie 2010, 17:06)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui Florin40

      sa se intareasca pedeleul, ca sa-ti pastrezi tu sinecura sau afacerea murdara, nu? calm down, nu apucati un an de guvernare, va termina oamenii revoltati, neica.
  • -3 (11 voturi)    
    impotriva gunoiului (Duminică, 17 ianuarie 2010, 16:28)

    adi [anonim]

    Votati impotriva ciumei pedeliste!
    • 0 (0 voturi)    
      vai de tn de trist (Duminică, 17 ianuarie 2010, 16:45)

      HP fan [anonim] i-a raspuns lui adi

      u te crezi mai destept??nici macar nu stii de ce e in stare honorius...da toti ca impotriva lui...sunteti tristi oameni buni...nu aveti creier...
  • 0 (0 voturi)    
    lumea care scrie aici nu gandeste... (Duminică, 17 ianuarie 2010, 16:42)

    HP fan [anonim]

    am o intrebare...dc as vota cu stroe?e un comunist obosit... + ca mai e si batran...honorius e tanar... are un viitor mare...are un cv impresionant pt varsta lui si mai si vorbeste corect(fara greseli gramaticale)numai pt si taicasu e in parlament inseamna ca e prost?vai de cei care voteaza cu stroe
  • 0 (2 voturi)    
    Ce vrea pustiul asta de la noi? (Duminică, 17 ianuarie 2010, 17:28)

    Antrax [anonim]

    Chestia e simpla... o stii baiatu' TEORIE dar PRACTICA ne omoara. Per concluzie inca unu care v-a fi platit gras fara sa faca nimic (pardon, sa speram ca v-a face cel putin prezenta.
  • 0 (2 voturi)    
    rautate (Duminică, 17 ianuarie 2010, 17:56)

    alex [anonim]

    Toata lumea il categoriseste pe bietul baiat "gunoier" pentru simplul fapt ca este baiatul lui Prigoana.

    Eu zic ca ar fi bine sa fie unu tanar decat un lup comunist care nu are cum sa se schimbe si stim ce-i poate pielea.
    Schimbarea vine in primul rand prin mentalitate iar mentalitatea lui Prigoana este 100% diferita de cea a lui Stroe.

    Dintre cei doi candidati (care nici unul dupa mine nu merita sa participe) tinerelul este dupa mine mai potrivit. Macar sa vedem de ce este in stare "tineretul PDlist"
  • +1 (1 vot)    
    Jerry Lewis Prigoana (Duminică, 17 ianuarie 2010, 18:48)

    bm [anonim]

    http://content6.flixster.com/photo/34/90/53/3490532_tml.jpg
  • +1 (1 vot)    
    Ambii candidati nu sunt demni a fi parlamentari ! (Duminică, 17 ianuarie 2010, 18:50)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    In Camara Derutatilor sau in Sanatoriu !!!???