Dan Nica: 10% din voturile care au fost exercitate sunt voturi multiple. Voturile fraudate depasesc 136.000 * William Branza, presedinte PD-L diaspora: PSD sa aresteze 5 milioane si ceva de romani, alegatorii lui Traian Basescu

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 8 decembrie 2009, 15:52 Actualitate | Politic


Vicepresedintele PSD, Dan Nica, sustine ca numarul voturilor fraudate la alegerile de duminica ar fi de 136.000, iar 10% din voturile exercitate ar fi fost voturi multiple. Dan Nica a mai anuntat ca PSD va depune plangere penala impotriva deputatului si presedintelui PD-L Diaspora, William Branza, pentru constituirea unui grup infractional organizat. "Votul din diaspora a fost fraudat. Avem declaratii olografe ale unor persoane din diaspora care nu au votat, dar apar pe liste ca au votat", a sustinut Dan Nica.

El a dorit sa prezinte cateva dintre modalitatile pe care sustine ca PD-L le-ar fi folosit pentru fraudarea alegerilor:

  • Au existat mai multe metode prin care votul de duminica a fost fraudat. O prima metoda a fost fraudarea votului din diaspora. S-au gandit ca e mai greu de verificat.
  • Avem declaratii olografe ale unor persoane din diaspora care nu au votat, dar apar pe liste ca au votat.
  • O metoda a fost votul multiplu, inclusiv in diaspora.
  • 10% din voturile care au fost exercitate sunt voturi multiple.
  • Sunt zeci de procese verbale fraudate si falsificate.
  • Foarte multe voturi pentru Mircea Geoana au fost declarate nule.  Am descoperit voturi nule care de fapt erau valabile si erau in favoarea lui Mircea Geoana.
  • Suntem in plin proces de verificare a CNP-urilor si am gasit coduri inexistente.
  • In sectorul 3 al Capitalei au fost eliberate zeci de carti de identitate pe care le consideram false.
  • Vom depune plangere penala impotriva deputatului si presedintelui PD-L Diaspora, William Branza, pentru constituirea unui grup infractional organizat.

Replica lui William Branza:
  • "Pe langa mine, ar trebui sa mai aresteze inca 5 milioane si ceva de romani, alegatorii lui Traian Basescu. Sa-i aresteze pe toti care au votat cu Traian Basescu" - este replica lui William Branza. "Nu s-a constatat niciun fel de neregula la alegerile din strainatate", a mai adaugat el.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















16431 vizualizari

  • +42 (58 voturi)    
    asa, si? (Marţi, 8 decembrie 2009, 15:58)

    Itsoc [utilizator]

    mare smcherie! o sa spuna ca alegerile au fost fraudate marsav de pd-l si ca au camioane de dovezi!
    psd nu a furat, e inocent ca un fluturas!
    asa baieti, continuati cu tentativa de lovitura de stat !
    • -46 (68 voturi)    
      Basescu ales nedemocratic (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:19)

      gorki [anonim] i-a raspuns lui Itsoc

      Asta vreti, portocaliilor, un presedinte ales de o minoritate si ajutat de mafiotii lui? Eu vreau re-numarare, analizarea votului, sa ajunga infractorii la inchisoare, asa, ca exemplu pt cine mai are chef de fraudat alegerile.
      \
      • +35 (43 voturi)    
        Sa fii sanatos cu logica ta! (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:25)

        Anghel [anonim] i-a raspuns lui gorki

        Vezi ca duminica seara au primit multi mesaje pe mobil, sa mearga la vot. Expeditorul se numea Geoana si nu puteai sa ii raspunzi corespunzator.
        Binenteles ca vei spune ca cei din pdl au avut nevoie la ora aia de voturi (desi stii ca duminica dupa-amiaza Geoana scadea in sondaje) si au trimis mesaje sa fie votat Geoana pentru ca lumea care mai avea intentia sa mearga sa il voteze pe Geoana sa renunte vazand acest lucru marsav.
        Penibil!
        http://www.youtube.com/watch?v=xX5vMaD1Rsg&feature=player_embedded
        • -4 (14 voturi)    
          asa si? (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:50)

          didi_77 [utilizator] i-a raspuns lui Anghel

          parintii mei au primit telefon de la reprezentantii PD-L Cluj , care de asemenea ii mobiliza sa mearga sa voteze "pentru binele tarii". Asa ca...la plimbare!
          Cred ca ar trebui sa ne dorim un vot si un rezultat corect! Doar asa poate avea tara noastra sanse sa evolueze si sa urmeze un drum ascendent!
          • +6 (8 voturi)    
            Mai diugule ! (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:43)

            dami365 [utilizator] i-a raspuns lui didi_77

            Una e sa trimiti oamenii la vot si alta e sa-i trimiti sa voteze cu Geoana! Te-ai prins,minte de melc ce esti!!!
        • +7 (9 voturi)    
          CNP inexistent (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:57)

          lambda [utilizator] i-a raspuns lui Anghel

          a propos de CNP-uri inexistente... verificati-va oameni buni... se poate de exemplu pe www.validari.ro .. sau cautati pe net "validari CNP"

          pe timpul lui nea' Nicu s-au alocat CNP-uri gresite... invalide.. si am intalnit cazuri, prelucrand documente trimise pentru carduri.

          Traiesti bine si cu el... pana ajungi sa completezi vreun document oficial la banca sau in alte parti... nu esti acceptat.

          Faci cerere sa il corecteze... dureaza.

          Al meu eu bun :)
          • +2 (4 voturi)    
            Cunosc (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:57)

            maria [anonim] i-a raspuns lui lambda

            Stiu cazuri in care erau alocate CNPuri pentru femei care incep cu cifra1,si ,culmea,luau pensie,cazuri in care un CNP era alocat la doua persoane diferite ,si,vorba ta,pana sa se corecteze dureaza.....
        • +16 (18 voturi)    
          la New York (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:03)

          AndreiMoraru [utilizator] i-a raspuns lui Anghel

          pot sa va spuna la New York toti suntem pro-Basescu. Can l-au suspendat, era coada la consulat si toti vorbeau deschis ca il voteaza pe Basescu.

          Crede-ma, nu era nevoie de fraudare ca Basescu sa ia muuuuuult (foarte mult) peste Geoana.
        • +2 (4 voturi)    
          136000 de voturi din cate a platit PSD-ul (Marţi, 8 decembrie 2009, 18:17)

          paraipan [anonim] i-a raspuns lui Anghel

          Nu se regasesc! Romanii necinstiti au luat bani si l-au votat pe Basescu! Rusine!!

          Au avut cate 10 membrii in comisii - PSD, PNL, UDMR, PRM si alte partide de buzunar (PC, PNG, etc) fata de 1 de la PDL.

          Concluzia? N-au putut PSD-ul sa fure cat s-a votat...
      • +30 (36 voturi)    
        pai (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:26)

        Itsoc [utilizator] i-a raspuns lui gorki

        prietene, de furat au furat ambele partide, poate chiar cot la cot desi gandeste-te si matale, in fiecare sectie erau in general 6 de la coalitia anti si 1 pdl-ist. acum ori pdlistii sunt mega destepti de i-au "facut" pe ceilalti 6, ori aia-s prea prosti.
        ce face psd-ul acum se cheama lovitura de stat, nici macar amanarea inevitabilului. au realizat ca nu merge cu spalarea creierului cu trompetele, nu merge cu pomeni, nu merge cu furt si nici cu alegeri asa ca nu le ramane decat sa scoata lumea in strada si sa-l dea jos pe basescu prin forta (destabilizandu-i intai imaginea).
        Surpriza o sa fie mare pentru psd cand o sa afle ca si basescu are 'fro 5 milioane de votanti. Ce facem aici? razboi civil intre pesedisti si pedelisti pentru foamea unor grupari financiare hamesite?
        • -15 (21 voturi)    
          s-a furat pe drum (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:36)

          lobodoa [anonim] i-a raspuns lui Itsoc

          Nu auzi ca exista buletine raportate in favoarea lui Base?
          • +7 (11 voturi)    
            Cum asa ? (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:51)

            dexter [anonim] i-a raspuns lui lobodoa

            Buletinele ? Cum sa se fure buletinele de vot? Pai sunt puse in saci sigilati! BEC-ul NU cred ca re-numara buletinele de vot! Doar contabilizeaza procesele verbale! Cred ca vorbesti de procesele verbale! Dar n-auzi ca sunt 6 antipedelisti si 1 pedelist ? Cum poate ala sa schimbe (modifice) pe drum procesul verbal! Plus copiile! E stupid!
          • +8 (14 voturi)    
            De acord cu voi fratilor (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:54)

            razvan [anonim] i-a raspuns lui lobodoa

            dar daca se refac alegerile, sa se foloseasca votul electronic. Atunci sa-l vad pe Dragnea!
          • +3 (5 voturi)    
            Tu (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:45)

            dami365 [utilizator] i-a raspuns lui lobodoa

            ai minte de planta!!!
          • -1 (1 vot)    
            da da da (Miercuri, 9 decembrie 2009, 10:52)

            alex [anonim] i-a raspuns lui lobodoa

            10% din total voturi inseamna 11 mil * 10% = 1.1 mil voturi!!!!!
            Cum sa voteze multiplu 1.1 / 2 = 550.000 oameni???
            adica aveau nevoie de zeci de mii de autocare!
      • +4 (12 voturi)    
        Si daca castiga Geoana? (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:29)

        Croco [anonim] i-a raspuns lui gorki

        si PDL nu fura? Nu cumva si atunci Geoana era in aceeasi postura? Hotul striga hotii.

        Toti au furat si nu gresesc daca spun ca nu exista nici o exceptie.

        oricum ar fi avem o clasa politica corupta. Si pana nu se va autoreforma cumva, va trebui sa alegem cel mai mic dintre cele mai mari rele din oferta politica.
        • +10 (14 voturi)    
          si daca? (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:01)

          Andrei [anonim] i-a raspuns lui Croco

          Si? castiga Geoana. Si sunt convins ca Basescu nu ar fi facut nimic si s-ar fi comportat ca un domn. Asa cum s-a comportat, daca e s-o luam asa, Nastase acum 5 ani.
          Nu ca gioala acum, care nu a fost in stare de deschida gura si s-a ascuns in spatele lui Nastase. Si cand a deschis-o a debitat numai porcarii. Penibil. Chiar si Johannis are tot respectul. A avut taria sa nu se lase tarat mai departe in mocirla in care incearca sa ne tina PSD-ul
      • +17 (21 voturi)    
        Hotule, nu mai striga hotii... (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:31)

        ILhan [anonim] i-a raspuns lui gorki

        Ia vezi tu aici cine pe cine fraudeaza si cu cat:

        http://www.youtube.com/watch?v=xX5vMaD1Rsg

        Si da, astept un raspuns de la tine dupa ce urmaresti clipul.
        E valabil ptr toti cei de culoare rosie care ne acuza pe noi, diaspora, de fraudare si in acelasi timp ne numiti tradatori, nesimtiti ce sunteti !!
        • -12 (14 voturi)    
          alo diaspora (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:05)

          dumi [anonim] i-a raspuns lui ILhan

          in primul rand stimate domn, nu reprezinti diaspora, asa ca mai usor cu pianu pe scari, sa raspunzi tu pentru toti. in al doilea rand, nu cred ca ar trebui sa votezi daca nu stai in tara, pur si simplu nu ai de ce plus ca ai o imagine distorsionata asupra a ceea ce se intampla. ceea ce te face vulnerabil la propaganda - de orice culoare ar fi ea. in al treilea rand, ai senzatia ca ai facut cine stie ce fapta de arme. si in ultimul rand eu sper sa te intorci rapid si tu si toti ceilalti cu gandirea asta de capsunar scapatat, sa traiesti bine inca 5 ani. asta daca ai curaj, stimate domn...
          • +6 (6 voturi)    
            faptul ca... (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:22)

            Laurentiu78 [utilizator] i-a raspuns lui dumi

            nu urmareste posturile noastre TV atat de "obiective" nu inseamna ca are o imagine distorsionata si doar ca nu este manipulat (in orice directie), asa ca din contra as zice ca el este mult mai putin vulnerabil la propaganda.
            • -6 (6 voturi)    
              te contrazic (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:37)

              dumi [anonim] i-a raspuns lui Laurentiu78

              dimpotriva, orice ai urmari din afara e imposibil sa ai o imagine clara. sa nu uitam ca exista si manipularea prin omisiune. asa ca sa fim seriosi, ce s-a intamplat acum o sa fie un exemplu frumos in cartile de istorie, o executie ca la carte din manuale. am dreptate dragi copii?
              • +4 (4 voturi)    
                dimpotriva? dimpotriva! (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:55)

                daniel [anonim] i-a raspuns lui dumi

                Cum sa fie "dimpotriva" in a avea o imagine clara din afara? O poti avea in anumite cazuri si nu o poti avea in altele. Nu inteleg pe ce se bazeaza logica ta, de parca un om care nu este intoxicat de teveu si care pe deasupra mai traieste si (intr-) un regim mai democratic decat in Romania, nu poate totusi avea o privire de ansamblu mai lucida.

                De votat voteaza cetatenii acestei tari, indiferent de starea lor prezenta. Orice excludere este exclusa apriori, ca sa zic asa. De acord ca poate parea o prostie uneori. Eu unul as cere examen (psihologic, minimal) atat celui care voteaza cat si celui care candideaza.
                • -1 (1 vot)    
                  e foarte simplu (Marţi, 8 decembrie 2009, 18:12)

                  dumi [anonim] i-a raspuns lui daniel

                  dimpotriva, adica nu ai o imagine clara. adica e neclara. adica habar n-ai dar traiesti cu senzatia ca stii, plus ca, nu-i asa, traiesti intr-un regim "mai democratic". cum vine asta mai democratic?! ori e ori nu e, doar nu e un regim 23% democratic.

                  si oricat de lucida ti s-ar parea tie de acolo, aici mie tot deplasat mi se pare. daca ti-e asa drag de tara, esti un cetatean responsabil, de ce esti la cules in spania? stai acasa, ca ai ce sa culegi si p-aici.

                  iar in ceea ce priveste examenul psihologic, aici sunt 100% de acord. pentru ca nu cred ca un om care plange in 2 din 3 ocazii in direct la televizor da semne de sanatate. si nu, nu e vorba de actorii din telenovele.
                  • +1 (1 vot)    
                    Dimpotriva, ce ? (Miercuri, 9 decembrie 2009, 1:54)

                    Ilhan [anonim] i-a raspuns lui dumi

                    Auzi prietene, in primul rand, nu pune eticheta de "capsunar" pe nimeni, atata timp cat nu cunosti persoana si nu stii cu ce se ocupa ea, fie in tara, fie in strainatate.
                    In al 2-lea rand, eu personal, nu ma aflu in Spania ci in Korea.

                    In al 3-lea rand, tocmai realitatile si salariile mizere si inacceptabile de pe vremea lui Iliescu m-au facut pe mine si pe multi altii sa plecam din tara pe un salariu mai maire si mai bun.
                    Din acest salariu noi intretinem in jur de alte 4-6 persoane in tara. In tara, tot din salariul meu se platesc taxele si impozitele a 2 familii in general (o familie fiind parintii, iar cealalta fiind familia personala cu nevasta si copil).

                    Castigam bani in strainatate si ii trimitem acasa, in jur de 70-80% din venit. Muncim, incercam sa fim corecti, incercam sa fim cat mai profesionisti cu putinta si ne castigam respectul aici departe de casa. Orice cetatean roman care are vreo problema legala, vine la ambasada Romaniei ca sa si`o rezolve, daca facem prostii pe aici tot ambasada Romaniei este sesizata si instiintata si de multe ori raspunde in fata a 2 legi. Asa ca tine`ti gura.

                    Asa ca prietene, nu`mi pune mie eticheta de capsunar si nu`mi zice mie ca nu am voie sa votez din afara tarii. In plus de asta ar trebui sa stii ca ma uit la posturile TV romanesti la fel de mult ca si cei din tara !!
                    Ti se pare imposibil ? Nu, nu este, ptr ca exista internet-TV de unde pot accesa orice post romanesc de televiziune.

                    In afara de asta, avem familii si prieteni in tara, care ne informeaza si ne spun ce se intampla si cum evolueaza lucrurile, iar astea sunt chestiuni simtite de ei direct pe pielea lor. Inca un lucru ar fi faptul ca venim in tara destul de des, personal vin in concediu 3 saptamani la fiecare 6 luni. Deci stiu ce este acasa, simt pe pilea mea si vad cu ochii mei.

                    Dar daca diaspora ar fi votat cu Geoana, ati fi fost la fel de inversunati fata de noi?
                    • 0 (0 voturi)    
                      ar fi fost... (Miercuri, 9 decembrie 2009, 9:22)

                      Laurentiu78 [utilizator] i-a raspuns lui Ilhan

                      inversunati pedeleii...
                      romanii si obiectivitatea, baba si mitraliera...
            • 0 (0 voturi)    
              Dar faptul ca... (Marţi, 8 decembrie 2009, 19:57)

              Maria [anonim] i-a raspuns lui Laurentiu78

              ... nu platesti taxe statului roman te face mai vulnerabil la propaganda? Ai platit in ultimii ani taxe salariale sa vezi ca sunt (angajat+angajator) 60% din slariul brut?
              Ai fost nevoit sa inchizi vreo firma din cauza impozitului forfetar?
              Dar de un spital romanesc ai avut nevoie?
              Dar de justitia romana?
              Iti urez sa nu trebuiasca sa te intoci vreodata in tara asta ca sa vezi cu adevart cum se traieste...
          • +4 (4 voturi)    
            De ce crezi (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:38)

            mihai_42 [utilizator] i-a raspuns lui dumi

            ca cei de afara au o imagine distorsionata. Eu am stat 3 ani in Italia si afla de la mine ca prin satelit, urmaream numai programele din Romania. Asta e valabil pentru toti romanii de dincolo. Si ce va deranjeaza ca au votat pro Basescu. Supara pe cineva ca vor ca tara lor sa devina una normala?
            • -4 (6 voturi)    
              exact (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:45)

              dumi [anonim] i-a raspuns lui mihai_42

              ce spuneam, te uitai in draci la televizor. in schimb nu traiai aici, nu? crezi ca daca urmaresti canale italiene 3 ani si stai in romania ai vreo legatura cu realitatea de acolo? nu ma deranjeaza ca au votat pro basescu sau pro geoana, ma deranjeaza ca au pretentia ca inteleg si ca ce au facut ei e nemaipomenit. ma deranjeaza ca au facut tot asta in necunostinta de cauza si ca acum se bat cu pumnul in piept. ia hai inpoi acasa, ca va asteapta numai lapte si miere, nu? ca doar a iesit prezidentiabilul vostru... si totul va fi "normal"
              • 0 (0 voturi)    
                in sfirsit un comentariu inteligent (Marţi, 8 decembrie 2009, 18:11)

                haplea82 [utilizator] i-a raspuns lui dumi

                nu contest dreptul la vot al celor care traiesc in afara tarii!dar de aici si pina la a spune ca sint bine informati despre ceea ce se intimpla in tara ,este distanta mare!si spun asta in cunostinta de cauza,ca unul care a trecut prin asta!
              • +2 (2 voturi)    
                da' destept esti tata... (Marţi, 8 decembrie 2009, 18:26)

                un alt "capsunar" [anonim] i-a raspuns lui dumi

                Mai frustratule, de unde stii tu ce traim noi in afara tarii? Crezi ca daca am plecat din tara am facut-o ca sa ne distram? Pe ce te bazezi cind spui ca nu stim care e realitatea in tara? Nu uita, tirtalosule, ca multi din cei plecati au studii la care, dupa limbajul folosit de tine si altii ca tine ( vezi "oripilata" "iii" etc.), nici nu ai visat ! Uita-te la tine: "nu cred ca ar trebui sa votezi daca nu stai in tara"; asta ti se pare democratic? Atita timp cit sint roman ramin asa oriunde am locuinta! Si crede-ma, pentru cei ca tine imi este scirba sa ma intorc! Si ca sa te linistesti, nimeni din diaspora nu se bate cu pumnul in piept, ba chiar ne doare ca sintem motiv de discutii din cauza unor jegosi de excomunisti, exsecuristi si organizatori de mineriade, al caror loc e, in mare parte, in spatele gratiilor! Ce zici de mesajele lu' geoana pe mobile? Nu fac parte din realitate? Mi-ar fi rusine in locul tau. Da' la scoala de partid psd-ista cuvintul asta nu exista. Eventual intreaba- pe vanghelie al vostru.. Si, apropo de el, ca nu mai sintem la curent cu realitatea, noi astia din diaspora: mai da mici si bere gratis, din banii contribuabilului, in Piata Constitutiei? Ca poate venim si noi, daca lapte si miere,cum zici tu ironic, tot nu e...
                • -1 (1 vot)    
                  inca o confirmare (Marţi, 8 decembrie 2009, 18:40)

                  dumi [anonim] i-a raspuns lui un alt "capsunar"

                  in principiu cred ca e greu sa cataloghezi nivelul cuiva de inteligenta si cultura dupa ce citesti un singur comentariu. insa limbajul tau grosolan ma face sa cred ca esti intr-adevar un capsunar cu 2 clase, fugit de-acasa. iar inversunarea cu care ai sarit sa comentezi subliniaza puternic lucrul asta.

                  nu sunt frustrat, sunt nemultumit si nu cred ca meriti tu sa te imbeti ca un bulbec pe unde te duci si sa strigi in gura mare ca esti roman, ca din cauza ta si a altora ca tine cu studii "inalte" ne considera lumea mexicanii europei...
                  • 0 (0 voturi)    
                    in principiu.. (Miercuri, 9 decembrie 2009, 12:28)

                    un alt "capsunar" [anonim] i-a raspuns lui dumi

                    ai dreptate.Am doar 2 clase de master...A treia o termin acum... Si, da, strig in gura mare ca sint roman! Cit despre betie, asta e o alta manipulare jegoasa a celor din rindul carora faci parte. Limbajul meu? E adaptat la nivelul interlocutorului, fetita mica si ofensata care esti! Si, inainte de a vorbi TU de inversunare, citeste-ti comentariile tale si al altora ca tine( eu am postat doar 1 comentariu). Si, pentru cultura ta, nu ne considera lumea "mexicanii europei" din cauza noastra, ci din cauza celor ca tine care,atunci cind nu le ies socotelile cum au vrut, spuca pe altii si incep sa tipe ca la curve: ea da si ea tipa! SI din nou despre betie: nu cumva zvonurile astea cu imbatatul in diaspora sint mina lu' vacaroiu de la voi? Ca el stie cum se face...
                  • 0 (0 voturi)    
                    in principu...(2) (Miercuri, 9 decembrie 2009, 13:05)

                    un alt"capsunar" [anonim] i-a raspuns lui dumi

                    Si tot pentru(in)cultura si dezamagirea ta: aici unde sint acum muncesc, ma intretin, studiez si mai trimit si bani in Romania sa-mi termin o casa dupa care ma voi intoarce, indiferent daca va curge lapte si miere sau nu. Sint asistent medical si mi voi gasi de lucru ( hai sa-ti dau subiect de satisfactie ca sa ai ce urla: bugetar si voi lua spaga!). Dar sa stii, in prostia ta si a altora ca tine: nu-mi este si nu mi-a fost usor sa ajung aici, cind am reusit m-am bucurat, cind am gresit mi-am tras ponoasele DAR DACA AM PIERDUT AM RECUNOSCUT si nu am dat-o pe altii si nu am zis (asa cum inca e conceptia pe care o vad la destui ca tine) "sa moara si capra vecinului". Ca sfat gratuit pt. tine si clasa politica din care faci parte: NU MAI ARUNCATI CU C...T IN ALTII CI PUNETI OSU' LA TREABA ! FITI MAI TARI SI VETI FI DIN NOU ALESI ! DEOCAMDATA SINTETI DOAR EX...ISTI CARE AU FOLOSIT DEMOCRATIA DUPA REVOLUTIE DOAR PT SPALARE DE BANI, LEGALIZARE DE AVERI, FURT IN NUMELE LIBERTATII, ETC.! Ceea ce se intimpla acum sint fructul legilor si libertatitlor pe care VOI le-ati dat dupa revolutie! Acum de ce va ofticati ca vi se intorc impotriva?
              • 0 (0 voturi)    
                Nu umple de spume tastatura, (Marţi, 8 decembrie 2009, 22:03)

                mihai_42 [utilizator] i-a raspuns lui dumi

                ca nu are nicio vina. M-am intors acasa deoarece aici am familia. Ti-am raspuns din politete dar constat ca nu are rost sa-mi bat capul cu tine. Fi barbat, accepta ca ai pierdut si gata. Peste 5 ani probabil ca o sa iasa prezidentiabilul tau si atunci sigur ca va curge miere la robinet. Pa.
          • +1 (1 vot)    
            Este foarte simplu (Marţi, 8 decembrie 2009, 18:39)

            Cactus [utilizator] i-a raspuns lui dumi

            Sa iti dai seama cum se vad evenimentele din afara pe de o parte, si cum se vad ele din tara.
            Nu stiu cati ani ai, dar sa luam de exemplu mineriadele. Sunt destule inregistrari pe youtube ale jurnalelor televiziunilo din vest si pe de alta parte stim ce au inteles oamenii in romania (iliescu a castigat alegerile)
            exemplu:
            ce vedeau romanii: http://www.youtube.com/watch?v=1M870-CyVhA

            ce vedeau "capsunarii": http://www.youtube.com/watch?v=Cbe3VSlAOTI&feature=player_embedded
            (partea a doua)
            Deschide ochii !!!
            • 0 (0 voturi)    
              eronat (Marţi, 8 decembrie 2009, 18:44)

              dumi [anonim] i-a raspuns lui Cactus

              e o comparatie nefondata, tu compari materialele realizate de romani cu cele realizate de straini. romanii de afara nu se uita la cnn si bbc, se uita la pro international, antena international si probabil favorit, daca se prinde. asa ca nu imi spune mie sa deschid ochii, din pacate sunt printre putinii care stau cu ei deschisi.
              • 0 (0 voturi)    
                nope (Marţi, 8 decembrie 2009, 19:11)

                Cactus [utilizator] i-a raspuns lui dumi

                cei despre care vorbesti sunt probabil cei 30% care au votat geana. Restul sunt cei care nu urmaresc nimic, sau urmaresc TOATE televiziunile, sau folosesc internetul (o mica parte, dar cred eu destul de importanta din cei 100 000 de voturi pro) si in plus sunt oameni care sunt in permanenta legatura cu realitateile de acasa prin parinti, rude, prieteni, vacante in romania de cel putin 2 ori pe an. Sunt oameni care au ramas cu imaginea psd-ului din momentul plecarii lor in strainatate si nu cred tot ceea ce "formatorii de opinie" latra la realitati si antene.
              • 0 (0 voturi)    
                si inca ceva (Marţi, 8 decembrie 2009, 19:14)

                Cactus [utilizator] i-a raspuns lui dumi

                Chiar nu ai observat faptul ca mass-media romaneasca a fost partinitoare? Trebuie sa-ti citez raportul OSCE despre asta? Despre asta vorbeam... altfel sunt vazute lucrurile din exterior.
                • 0 (0 voturi)    
                  ba da (Marţi, 8 decembrie 2009, 21:31)

                  dumi [anonim] i-a raspuns lui Cactus

                  sigur ca da, nu am contestat niciun moment faptul ca televiziunile tin o parte sau alta. asa cum antenele au tinut cu psd, b1 si altele au tinut cu cealalta parte. din cate imi amintesc chiar si tvr a fost amendata in campanie. si? problema e in alta parte, o avea osce o parere despre tot si sigur are si un raport, dar nu voteaza in romania. intelegi unde bat?
              • 0 (0 voturi)    
                @dumi (Marţi, 8 decembrie 2009, 19:17)

                bb [anonim] i-a raspuns lui dumi

                Corect frate! Nu au voie sa voteze cei care au plecat din tara, precum si cei care nu sunt membri PSD. De fapt ar trebui date voturile din oficiu pentru candidatii PSD. Asa nu mai avem nicio problema cu fraudarea. Tot ce ar fi sub 100% ar fi frauda. Un alt lucru pentru salvarea democratiei ar fi scoaterea in afara legii a PDL_ului si arestarea lui Basescu. Asa, pe cinstite, tu esti membru in parlamentul romaniei?
              • 0 (0 voturi)    
                Cand ma uit ce dume-mi dai.. (Marţi, 8 decembrie 2009, 19:40)

                SaintLo [anonim] i-a raspuns lui dumi

                Ma gandesc instantaneu la cat creier poti sai ai...

                As putea sa-ti demontez postarile cu argumentele tale, dar nu meriti efortul. Vreau sa-ti spun doar doua chestii:
                1. ramai cu ochi larg deschisi lipiti de ecranul tv la antene, lasa internetul ca e pentru alt soi de oameni, si o sa ai sansa sa ignori in liniste evidenta inca 5 ani de aici incolo. Restul, vreo 5 milioane de romani plus vreo suta de mii de "straini" ne vom informa si prin alte mijloace, altele decat cele agreate de psd.
                2. faza aia cu ce drept au capsunarii sa voteze m-a dat pe spate. Ai mare grija insa sa nu spui chesia asta intr-un loc in care trebuie sa fie prezent si fizicul tau ca ramai fara coltii aia de mic dictator.
                • 0 (0 voturi)    
                  e perfect (Marţi, 8 decembrie 2009, 21:29)

                  dumi [anonim] i-a raspuns lui SaintLo

                  acum am trecut si la amenintari.... daca erai atent nu am zis niciun moment ca as fi partizanul vreunuia dintre partide. ai dedus tu, ca un mare logician. in al doilea rand, daca ma informam de la antene nu pierdeam timpul sa-ti raspund tie. vad ca daca am o opinie (drept constitutional. de altfel) e o mare belea. daca nu proslavim un mare om politic, nu e bine. ma bucur insa ca esti deplin satisfacut de ce a iesit, tot balamucul, dormi impacat. vorbim peste 5 ani, sper sa nu iti piara zambetul de pe fata...
                  • 0 (0 voturi)    
                    Te cam contrazici singur (Miercuri, 9 decembrie 2009, 2:20)

                    Ilhan [anonim] i-a raspuns lui dumi

                    Prietene, te cam contrazici singur pe aici:

                    1. Ai o opinie diferita si este o mare belea, desi este un drept constitutional, corect ?
                    Pai si eu de ce nu am voie sa votez din diaspora, nu este tot un drept al meu, constitutional ??

                    2. Il acuzi pe cel de mai sus ca deduce si trage concluzii pripite cu privire la tine, dar undeva mult mai sus, la alte comentarii tu sari direct la gatul meu si ma faci capsunar, desi habar nu ai cine sunt, cu ce ma ocup si unde in lumea asta ma aflu...

                    Ia explica`mi si mie cum vine treaba asta ?? Te cam desfiintezi singur, baietas....
          • 0 (0 voturi)    
            mass media romana i-a timpit pe unii (Marţi, 8 decembrie 2009, 19:03)

            georgeT [anonim] i-a raspuns lui dumi

            a reusit sa timpeasca pe multi ,care altfel ar fi fost baieti destepti.
            N-am facut pe nimeni timpit !
            In occident mass media romana nu are aceeasi putere ..
      • +16 (16 voturi)    
        CEAUSESCU REALES LA AL XV!-lea CONGRES!!! (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:34)

        ShoboLingoZauR [utilizator] i-a raspuns lui gorki

        Cate voturi a furat Antena3 in ziua votului cu campania aia desantata? Cate voturi au smuls jegurile alea de WC Tudor, Victor Supa (pardon Ciorba) si cine au mai fost acolo?

        Vi tu repede sa ne explici ca e un vot nedemocratic...de-abia astept sa va vad cum va faceti sepukku cand Curtea Constitutionala o sa va dea cu Flit......

        Capu in pamant si ciocu' mic ca daca se renumara voturile mi-e ca va faceti de ras!
      • +8 (10 voturi)    
        ai grija (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:46)

        Andrei [anonim] i-a raspuns lui gorki

        ce iti doresti ca s-ar putea indeplini. S-ar putea sa ai niste surprize care sa dea palme doar stapanilor tai, PSD-istii.
        Vezi ca teoretic comunistii au plecat de la putere din 1989. Practic, doar acum reusim sa-i gonim definitiv. Si, minoritate esti tu. Daca PSD-ul ar fi furat mai putin, sunt convins ca Basescu iesea macar cu un procent de 60%. S-a saturat lumea de lichelele comuniste. Cum mai ziceam si prin alte parti, de ce nu pleci tu prin mama rusia? Ti-ar fi mai bine acolo. Si noua fara tine.
      • +7 (7 voturi)    
        Rusine PSD! (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:51)

        arion [anonim] i-a raspuns lui gorki

        Hai sa fim seriosi,Gorki! - mafiotii sunt la PSD,astia sunt hotii care striga "hotii"!
        Fantasmagoriile bolnave ale lui Nica...probabil cam asa avea el planul sa faca daca nu-l miroseau ceilalti si-l puneau pe liber.
        Oricum,ce face PSD-ul acum,e sa-si bata joc din nou de tara asta.Cu contestarea asta si cu prostiile pe care le debiteaza nu face decat sa ne aduca o imagine de tara gen Afganistan sau Pakistan,numai acolo s-a auzit de fraudari la scara asta. De ce te-ai opus Nica,unui sistem informatizat in sectiile de votare? Ca sa poti face balciul asta acum,sa ne faci de doi lei tara(vorba sefului tau) in ochii Europei??
        Un partid care nu stie sa piarda dovedeste ca sta slab si cu partea democratica.
      • +6 (6 voturi)    
        camioane (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:58)

        naiv [anonim] i-a raspuns lui gorki

        voturile erau incarcate in autobuzele descoperite de Nica in august? Daca apar si infractoir de la PSD, aia unde ajung? Vanghelie care a impartit tichete cadou cu semnatura si dedicatia sa in sectorul 5? sau cuptoare cu microunde? sa nu ramana PSD fara cadre!
      • +3 (3 voturi)    
        Hotii tipa Hotii! (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:09)

        Carmen [anonim] i-a raspuns lui gorki

        Vezi sa nu intre psd-isti la parnaie si sa nu aveti surpriza ca Base sa aibe de fapt mult mai multe voturi.
      • +1 (1 vot)    
        Minoritate? (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:29)

        gicad [utilizator] i-a raspuns lui gorki

        Nu stiu de ce faceti o fixatie pe diaspora - presedintele a fost ales cu 50,3% ceea ce nu e o minoritate. La fel de importante putea spune ca au fost voturile la Cluj sau mai stiu eu ce oras - focalizati toti pe diaspora ocmplet aiurea
      • +1 (1 vot)    
        Auzi ma? (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:41)

        dami365 [utilizator] i-a raspuns lui gorki

        Du-te si bate-ti coasa,diugule !!!!!!
    • +11 (11 voturi)    
      10% ?! (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:25)

      valentin [anonim] i-a raspuns lui Itsoc

      trebuie sa fii prostanac sa insinuezi ca 10% din voturi sunt multiple..nici macar daca se chinuiau nu aveau cum sa scoata un procent asa de mare..sa mute 500mii de votanti prin tara..e nevoie de 10mii de autobuze de 50locuri..sau 20mii cu 25locuri..va dati seama ce inseamna asta?! e aberant!
      si o intrebare: eu am votat pe liste suplimentare la sibiu..si erau camere video..a mai vazut cineva camere video si in alte sectii? eu in primul tur, in buc, tot pe liste suplimentare nu am vazut camere..desi cei de la sibiu mi-au garantat ca trebuie sa fi fost!
      • +5 (5 voturi)    
        camere video (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:43)

        Daniel [anonim] i-a raspuns lui valentin

        In Arad, in sectia speciala din Gara au fost camere si in turul 1 si in turul 2. Am votat acolo si le-am remarcat.
      • +2 (2 voturi)    
        si in bucuresti (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:57)

        mircea [anonim] i-a raspuns lui valentin

        in regie. camere au fost peste tot cred... ar fi bine de stiut si daca au functionat.
    • +16 (16 voturi)    
      super tare (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:30)

      gica [anonim] i-a raspuns lui Itsoc

      Ce diabolici sunt PSD-isti,
      Au fraudat alegerile, acum vor sa demonstreze cum au facut-o doar de dragul alegerilor anticipate.Au vazut ca la pret de 70 mii de voturi ar fi fost la putere.

      culmea fraudei : PDL-ul a fraudat in fiefurile PSD,
    • -7 (9 voturi)    
      nu e lovitura de stat (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:43)

      pcd [anonim] i-a raspuns lui Itsoc

      e domnia legii. nu intelegeti ca nu este o actiune impotriva romanilor?? este o actiune pentru romani, pentru TOTI cei care au votat. eu vreau sa stiu ca daca, spre exemplu, domnul Basescu va fi presedintele Romaniei 5 ani, va fi datorita votului compatriotilor mei si nu datorita hotiei. problema cu domnul Basescu este alta. cititi de exemplu Suddeutsche Zeitung. cotidianul bavarez sugereaza ca Traian Basescu nu este promotorul reconcilierii, ci al conflictelor, fiind animat de "vanitati marunte" in locul unui concept de baza care sa asigure dezvoltarea tarii. cautati presa straina sa vedeti ce spune despre acest individ. si pe astia tot domnul Vantu ii manipuleaza?
      • +5 (5 voturi)    
        ciudat (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:00)

        pederico [anonim] i-a raspuns lui pcd

        am cautat in sueddeutsche articole legate de basescu si nu am gasit nimic din ceea ce ai spus. poti da un link?

        intr-un articol se spune ca lupta anticoruptie este asteptata din partea presedintelui actual in comparatie cu cea a dl. geoana.
      • +4 (4 voturi)    
        Da link (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:00)

        radu [anonim] i-a raspuns lui pcd

        Da-mi si mie un link la Suddeutsche Zeitung unde ai citit asta ca m-am uitat si n-am gasit nimic.
      • +3 (3 voturi)    
        inca ceva (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:02)

        pederico [anonim] i-a raspuns lui pcd

        pentru ca tot amintesti de sueddeutsche, am gasit un articol in care ziaristii de acolo nu stiu cine e presedintele romaniei, desi scriu desprea ea.

        http://www.sueddeutsche.de/politik/395/490768/text/
      • +2 (2 voturi)    
        @pcd (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:03)

        neaosh [utilizator] i-a raspuns lui pcd

        De articole platite ai auzit ? Si nu-mi spune ca in vest nu se face acest lucru ca nu cred.
      • 0 (0 voturi)    
        Vanitate..... (Marţi, 8 decembrie 2009, 18:02)

        maria [anonim] i-a raspuns lui pcd

        ...numele tau este Geoana...si ti/as mai da un citat...prinde elocventa si suceste/i gatul.....
    • +2 (2 voturi)    
      daca ambele tabere au furat, e corect? (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:49)

      maxim [anonim] i-a raspuns lui Itsoc

      se pot invalida alegerile daca de exemplu PSD demonstreaza ca Basescu a furat iar altii demonstreaza ca PSD a furat?....asa presedinte vrem noi, ales oficial cu 25% din Romania si in realitate cu SI MAI PUTIN????
    • +4 (4 voturi)    
      Qui prodest? (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:49)

      eu [anonim] i-a raspuns lui Itsoc

      Cu ultima farama de baterie de laptop iti transmit urmatoarele, bai Nica: lasi ati fost, marlani ati ramas. N-aveti pic de demnitate, gioarselor. Sunt convins ca sunteti in stare sa-i denuntati pe aia pe care i-ati pus voi sa fraudeze alegerile si sa-i puneti in carca PD-L. Pentru ca stiti ca nu se poate dovedi IN FAVOAREA CUI au fraudat cei care au votat fraudulos. Sunteti terminati, iar pentru jegosenia asta pe care o varsati acum, sunteti un capitol negru in istorie. Pa.
    • +2 (4 voturi)    
      Si unde e problema? (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:58)

      Piciu' [anonim] i-a raspuns lui Itsoc

      Nu vad unde e problema daca se re-numara voturile? Are cineva ceva de asuns? Din contra, se confirma rezultatul!! Sau poate se infirma?! Mai greu e daca se organizeaza turul doi inca o data. Ar fi bine sa organizam de fapt turul 1, cu Geoana ne-am lamurit, altu'a la rand!
      • +1 (1 vot)    
        Problema nu e cu (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:34)

        giga [anonim] i-a raspuns lui Piciu'

        renumararea voturilor ci cu: reluarea turului 2; tragere de timp; adus Romania de unde o dusesera minerii (apropo de psd); intrarea in toate crizele posibile. Chiar crezi ca fac asta de dragul dreptatii? Sa fim seriosi, totdeauna au furat mai mult, desi sunt absolut convins ca toti au furat. De fapt la ce zicem 'furt'? Chestia cu exit la antena 3 unde intra, cu filmul trucat, cu fuga de discutii, etc?
    • +2 (2 voturi)    
      Manevra politica (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:00)

      Adrian [anonim] i-a raspuns lui Itsoc

      Pentru a-l scoate pe Geoana din situatia penibila in care sa aflat . Sa topai pe scena ca un copil mi se pare un gest de imaturitate

      Vor sa puna o umbra asupra victoriei romanilor.
    • +3 (3 voturi)    
      cand esti prost (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:05)

      curios [anonim] i-a raspuns lui Itsoc

      te cheama Nica. Daca a votat un "mort" de unde stie Nica pentru cine a votat. Si daca a votat pentru Geoana? Daca apar mai multi la aceeasi adresa, sunt cartile de identitate false? Eventual spanzura-l pe proprietar ca a inchiriat la prea multi basarabeni (ipotetic frauda fiscala). Daca a votat unul multiplu acela este sigur infractor. De unde stim pentru cine a votat? Filmulete de la PSD si Patriciu am mai vazut!
    • +2 (2 voturi)    
      pana si CTP (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:09)

      furios [anonim] i-a raspuns lui Itsoc

      spune ca o noua alegere ii revine lui TB cu peste 10%. Asta e o perdea de fum ca sa poata cei de la PSD sa planga unul pe umarul celuilalt si sa poata Geoana sa-si pastreze pantalonii inca cateva saptamani.
    • 0 (0 voturi)    
      Procente (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:19)

      gamma [utilizator] i-a raspuns lui Itsoc

      Se pot observa procentele la sectiile speciale fata de cele normale din aceeasi zona si se pot trage concluzii (in turul 1 nu au fost discrepante ) . Nu exista discrepante intre tarile din Diaspora , cu exceptia Moldovei ( acolo comunistii sunt amintiri proaspete ).
      Nu spune nimeni ca nu s-a "subventionat " votul pe ici pe colo , am avut ancheta hotnews de la primul tur , felicitari HN ,dar in general s-au anihilat unii pe altii iar BOVINA (MOOOO) de Nica este cel care s-a opus informatizarii sectiilor de vot si a cazut in propria plasa . Mor de fericire ! PSD e in deruta totala si face greseli dupa greseli .
    • +1 (1 vot)    
      Dan Nica stie (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:49)

      gelu [anonim] i-a raspuns lui Itsoc

      cum e cu voturile multiple .Sant ale PSD dar intrucat nu se poate demonstra cu cine au votat multiplu oamenii el se foloseste de propiul siretlic ca sa tipe Hotii .Idea este de a se relua turul 2 ca sa mai dea o sansa lui gioala . cum stie dan nica ca voturile multiple sant al lui base ? nu stie nimeni asta numai cei care au votat dar chiar daca se autodenunta nu exista probe ,potae sa zica ce vor ei .PSD isi pun propii oameni sa se autodenunte sa faca rost de probe .Josnic
    • 0 (0 voturi)    
      vezi aici (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:53)

      tulipa [utilizator] i-a raspuns lui Itsoc

      http://bleen.ro/comedy/2009/12/08/patriciu-dezamagit-de-rezultate/#comments
  • +17 (25 voturi)    
    Nu prea ne intereseaza .. hotilor! (Marţi, 8 decembrie 2009, 15:59)

    AA [anonim]

    Nu va mai lamentati comunistilor. Ati furat cel putin la fel de mult ca si pdl. Voi ati inventat furtul la alegeri, iar acum ati dat de altii mai buni la asta.
    • -2 (12 voturi)    
      In loc sa va raciti gura pe aici (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:20)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui AA

      pe forum, grabiti-va si prezentati si voi dovezi PDL-istilor., macar sa dovedim cu totii ca alegerile au fost fraudate.
      • +3 (3 voturi)    
        Dovezi (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:08)

        neaosh [utilizator] i-a raspuns lui Constantin

        Cel care acuza trebuie sa aduca dovezi, nu cel presupus vinovat.
        In concluzie, PSD trebuie sa aduca dovezi care sa sustina aceste acuzatii, altfel sunt egale cu zero !!!
  • -12 (20 voturi)    
    dl cu scrisorile si autobuzele? (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:03)

    el [anonim]

    sa-l intrebe cineva daca acele milioane de scrisori ale Mariei Basescu catre doamnele din toata tara au ajuns la Galati vreo cateva sute de mii - stia d-lui sigur ca sunt deja in galati si cu 2 zile inainte de alegeri se distribuie!
    • +12 (18 voturi)    
      Cred ca voiai sa zici Miahela Geoana (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:17)

      profesoras [utilizator] i-a raspuns lui el

      Geonoaia a trimis mesaje prin Crucea Rosie. Ai incurcat borcanele.
      • +2 (2 voturi)    
        Ban u le-a incurcat (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:39)

        GT2 [utilizator] i-a raspuns lui profesoras

        Dl. Nica a spus asta intr-o emisiune la Realitatea. A fost momentul cand Berceanu l-a facut tata Omida al politicii romanesti ca prevede tot ... stie el sigur.
  • +18 (24 voturi)    
    declaratiile lui Nica. (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:06)

    mircea [anonim]

    sunt tampite si lipsite de bun simt.Ingamfarea,prostia si sustinerea unor interese antinationale sunt expresia declaratiilor lui NICA.
  • +19 (25 voturi)    
    DE CE? (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:06)

    Mihai [anonim]

    Cata insistentza.... de raie mai scapa omul... de comunisti NU!
  • -26 (32 voturi)    
    hotomanii din PD-L vor liniste (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:06)

    gorillaz [anonim]

    Ma amuz ca PD-L istii striga la PSD-istii sa nu mai conteste alegerile. Ia te uita, acuma vor liniste, tocmai ei. Ciudat, nu?
  • +15 (23 voturi)    
    DA .... (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:12)

    Titel [anonim]

    ...si toate erau in favoarea PSD - ului !!!
  • +17 (21 voturi)    
    as paria (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:13)

    zaboo [utilizator]

    ca pe asta o da tvr in direct...
  • +14 (18 voturi)    
    asta vine cu cazuri stiute.. (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:14)

    dinup [anonim]

    ca doar le-au folosti ptr ei.
    de unde stie gagiul cu cine au votat aia?
    cum din milioane de voturi a stiut exact unde sa caute? hahahaha
    erau stiute de ei...si a mai si zis ca sint camioane...si ponta - ca au avut sistem ...
    • +8 (10 voturi)    
      Corect (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:17)

      JustMe [anonim] i-a raspuns lui dinup

      Asta ma intreb si eu ... de unde stie el cu cine ar fi votat aia? Eu cred ca sunt ai lor si acuma ii arunca in carca PDL.
      • +1 (1 vot)    
        pai cum? (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:12)

        Andrei [anonim] i-a raspuns lui JustMe

        Pai cum credeti voi? Doar Ponta s-a scapat direct: "masina lor de vot a fost mai buna...". E suficient atat.
  • +8 (12 voturi)    
    Isi recunoste incapacitatea (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:15)

    Citizen Kane [utilizator]

    Sa spune Nica cine a fost ministru de Interne? Cine a pregatit alegerile prezidentiale? Si care au fost metodele de fraudare "proste" ale PSD-ului?
    Public
  • +11 (13 voturi)    
    cum au aflat ca sunt pe liste? (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:15)

    zaboo [utilizator]

    si cum fac dovada ca NU au votat?? e foarte interesant de aflat
    • +7 (7 voturi)    
      good point (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:46)

      carmabox [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

      Intrebarea asta mi-am pus-o si eu. Nu mi se leaga decat daca in maxima disperare si ultima zvacnire, PSD_ul isi da in gat propriul aparat de fraudare, numai ca-l pune in carca PDListilor. Au stiut imediat unde sa caute, stiu CNP_uri fabricate, votanti care nu au votat, votanti plimbati...treburi din astea n-au cum sa fie gasite din exterior intr-o zi, ci numai din interior. Probabil se bazeaza pe faptul ca nu poate fi dovedit in favoarea cui se inclina balanta fraudei.

      Mie mi-e frica doar sa nu le mearga...daca intr-adevar PSD-istii au reusit sa umble la fraudarea a cca 136 000 voturi, avand in vedere rezultatul strans al alegerilor, nici nu vreau sa ma gandesc ce poate urma! Camioanele alea de dovezi de care urla Dragnea or sa vina din sertarele PSD, tot de acolo de unde a si pornit frauda..
      • +1 (3 voturi)    
        si ajungem incet-incet la o caseta (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:01)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui carmabox

        pe care o are Base intr-un sertar... cu informatii "on sale" de la niste pesedisti... pe care o va da lui Geoana DUPA validarea castigatorului... se leaga ceva?
    • +2 (4 voturi)    
      foarte interesant - asa e (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:51)

      riddlekey [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

      Dragneo, nu-ti ajung toate camioanele si trailerele din tara ca sa incapa in ele si Antenele si iRealitatea!
  • +20 (24 voturi)    
    Treaba-i BUNA! (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:15)

    SHEAPA [utilizator]

    Cu cat vor continua sa faca rahatul mai mare, cu atat se vor scufunda in el mai tare.

    -- Sa ti se spuna ca ai fost favorizat de 90% din presa centrala din Romania (OSCE)

    -- sa nu ai nimic de comentat toata ziua alegerilor, fiind sustinut chiar si de Parvulescu de la AntiDemocratia, care zicea la TVR ca au fost cazuri minore.

    -- sa stii ca aparatul de partid in frunte cu Vanghelie si ceilalti baroni au dat pomeni si mita electorala la greu (dovezile sunt cu duiumul pe YouTube)

    ..... si cu toate astea sa vii DUPA afisarea rezultatelor oficiale sa spui ca s-a fraudat, MI SE PARE DE O NESIMTIRE GROTESCA!!! .....

    ASTA-I ROMANIA BUNULUI SIMT!!!
  • +15 (19 voturi)    
    AM AUZIT CA CEAUSESCU A VOTAT PT GEOANA! (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:17)

    ShoboLingoZauR [utilizator]

    Dl. Nica e adevarat? :))

    Am auzit ca Ceausescu, ba chiar Leana au votat cu seful tau!

    As pune pariu cu oricine ca daca se iau la puricat toate infractiunile comise o sa iesiti mult mai sifonati decat PDL-ul!
  • +15 (17 voturi)    
    aha (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:17)

    ticaloasa [utilizator]

    si de unde stim ca aceste voturi "fraudate" n-au fost pt geoana?!
  • +13 (15 voturi)    
    Si cum stim ca furtul nu a fost facut de PSD? (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:18)

    tudor [anonim]

    E foarte posibil ca hotul sa strige hotii. Numai eu, cetatean simplu al tarii am auzit de doua cazuri la alegerile astea din zone diferite ale tarii prin care PSD a platiti voturi.

    Cum putem fi siguri ca nu CHIAR EI au fraudat? Si acuma vor sa le anuleze? Pai e simplu. La urmatoarele fraudeaza PDL si pe aceleasi principii daca castiga Geoana, cere anularea. Mai avem presedinte? Solutia este sa nu mai fraudeze nimeni. Atat timp cat esti cu musca pe caciula ar trebui sa taci.
    • +10 (10 voturi)    
      duminica dimineata (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:26)

      Pistache [utilizator] i-a raspuns lui tudor

      am luat taxiul spre job si la ora 9.30 taximetristul imi povestea ca nevasta lui era la acasa,la Lehliu, iar pesedistii ofereau 100 RON de familie; asa mi-am inceput eu ziua alegerilor
    • 0 (2 voturi)    
      Lumea în alb și negru (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:28)

      ady624 [utilizator] i-a raspuns lui tudor

      Măi oameni buni, de la o vreme nu mai vedeți nuanțele de gri. Ce te face să fii atât de tranșant? Ori ăia ori ceilalți? Treaba e simplă, ambele tabere au furat cât au putut. Nu există unii mai buni sau mai sfinți sau mai verticali decât ceilalți.

      Este foarte posibil ca numărul furturilor să fie relativ egal în ambele tabere. Deschideți ochii, oameni buni, sunteți prea îndoctrinați de ambele tabere.

      Toți sunt hoți. Știm că hoțul neprins e negustor cinstit. Din păcate, în România, hoțul e negustor cinstit. :D

      Cum o fi viața în alb și negru...

      Adrian
      • 0 (2 voturi)    
        pai cum sa nu fii? (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:18)

        Andrei [anonim] i-a raspuns lui ady624

        Cum sa nu fii frate transant, cand vezi cata nesimtire zace in clica PSD? E imposibil sa nu fii. Sa vina unul ca Orban si sa spuna ca el nu-l recunoaste pe Basescu ca presedintele romanilor ci doar a jumatate din ei? Cate nesimtire si dispret pentru tot ce inseamna democratia noastra (asa schioapa cum e deocmdata) trebuie sa ai ca sa spui asa ceva?
        Cand s-a mai vazut ceva mai nedemocratic? Vorbesc ei ca sunt campionii democratiei si Basescu un "dictator"? Dar o astfel de declaratie ce inseamna? Democratie? sau faptul ca vointa poporului NU CONTEAZA si ca vor sa castige cu orice pret? Merita cheliti toti.
        • 0 (0 voturi)    
          Eh, tot alb negru? (Marţi, 8 decembrie 2009, 19:11)

          ady624 [utilizator] i-a raspuns lui Andrei

          Sunt de acord cu sintagma "Băsescu e un dictator în devenire". Nu sunt de acord cu cei care o spun. Nu cred că vreun politician din România are dreptul să facă asemenea afirmații. Nici cei din PDL nu-s îngeri, nici cei din PSD nu sunt, nici cei din PNL nici nimeni. Politica este o curvă, n-ai cum să fii curat. Însă să ai tupeul să te dai curat.... Asta mă deranjează. Însă indiferent ce face X sau Y sau Z (am evitat folosirea A, B, C ca să nu spună careva că B = Băsescu, am dat și eu în paranoia), a deveni un fanatic și un ultras pentru una din părți este o prostie..

          Deschide bine ochii și observă că nici unii nici ceilalți nu vor binele TĂU. Toți își caută propriul bine. Sunt ca o haită de lupi. Iar lupul își schimbă blana, dar năravul ba. În cazul ăsta, indiferent că au jachete portocalii sau roșii, tot niște tâlhari se vor dovedi a fi. De ce? Pentru că românul îi înghite....

          E vina noastră prietene. Că ne împărțim în albi și negri când de fapt toți suntem o apă și-un pământ. Deschide ochii, treci propaganda cu vederea și uită-te la substrat. Udrea a furat. Năstase a furat. De ce îi vezi tu în alb respectiv negru? Sunt oameni iar oamenii prin definiție sunt predispuși coruperii. Iar puterea corupe.

          Deschide ochii...

          Adrian
  • +19 (19 voturi)    
    10%?? (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:18)

    anti psd [anonim]

    pai daca ziceti 10%...asta inseamna 1 mil de voturi..... nu 100.000. sunteti praf, si daca se dovedeste ca e frauda tot basescu votez.
    • +13 (13 voturi)    
      Te rog (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:25)

      ady624 [utilizator] i-a raspuns lui anti psd

      Te rog să-ți revizuiești aritmetica. Dacă domnul, ăăsta... tovarășul Nica spune că 10% din 10 milioane înseamnă 136000, cine ești tu să te opui?! Bwahahahaha

      Cum părerea ta e diferită de a tovarășului, înseamnă că ești în eroare prietene!!! :D :D :D

      Adrian
      • +9 (9 voturi)    
        pai da... (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:30)

        anti psd [anonim] i-a raspuns lui ady624

        probabil a facut vanghelie un calcul repede
        • +2 (2 voturi)    
          Vanghelie? Repede? (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:32)

          ady624 [utilizator] i-a raspuns lui anti psd

          Tu pe ce lume trăiești? ha ha ha ha

          Adrian
          • +1 (1 vot)    
            :))) (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:51)

            anti psd [anonim] i-a raspuns lui ady624

            pai repede ca de aia s-a incurcat in zerouri. altfel ii ieseau 10.000 de voturi. :)))
            • +1 (1 vot)    
              Mda (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:04)

              ady624 [utilizator] i-a raspuns lui anti psd

              Cred că prin "repede" ai vrut să spui "o zi". Nu atât i-a luat? :D

              Adi
              • 0 (0 voturi)    
                sarci pe goagal (Marţi, 8 decembrie 2009, 18:36)

                io [anonim] i-a raspuns lui ady624

                Vanghelie a dat un sarci pe Goagal...d-aia are rezultatul asta rapid :)))
                • +1 (1 vot)    
                  Mda... (Marţi, 8 decembrie 2009, 20:27)

                  ady624 [utilizator] i-a raspuns lui io

                  Nici goagăl nu mai e ce-a fost.... :D :D

                  Adrian
  • +5 (5 voturi)    
    parerea mea (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:19)

    narcis din Germania [anonim]

    In Germania, in Stuttgart, alegerile au fost super corecte si linistite.
    Cred ca in diaspora a fost la fel peste tot. Rezultatele sunt foarte foarte apropiate.

    DAR, eu sunt CONVINS ca PDL SI PSD au furat voturi. DECI cred ca se vor gasi dovezi suficiente.

    Parerea mea e ca daca se confirma dovezile atunci cel mai cinstit PT ROMANIA ar fi sa se mai voteze inca o data. In acest caz Basescu va castiga SI MAI CLAR.

    Nu uitati, in Diaspora pot fi 400.000 de voturi la fel de bine cum au fost 150.000 sau 30000.
    • +5 (5 voturi)    
      da, cum sa nu.... (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:11)

      carmabox [utilizator] i-a raspuns lui narcis din Germania

      Votez cu placere a 3a oara, daca dupa ce ma face tradatoare de tara, incearca sa-mi conteste dreptul legitim de a vota in afara tarii, imi plateste domnul Dragnea cei 40 Euro pe care trebuie sa-i arunc pe tren ca sa ajung la o sectie de votare, si-mi rezolva dumnealui treburile pe care le-as face in loc sa-i satisfac dumnealui capriciul de a-mi reconfirma votul. Dup-aia poate imi plateste si un bilet de intoarcere in tara ca sa-l pot scuipa.
  • +9 (9 voturi)    
    cata frustrare (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:20)

    cristi [anonim]

    coalitia anti se duce..se rupe.. Klaus a plecat primul... faimosul vostru program s-a dus(nu ca ati fi explicat vreodata ce contine gogoasa asta ).. oamenii adevarati din PNL stiu ca asocierea cu comunistii psd-isti a fost o grava eroare.. udmr se dezice de alianta.. gioana, intelegem cati bani ati bagat in campanie, intelegem ca ati facut promisiuni pe care nu le veti mai putea onora... plecati din viata noastra psd-istilor
  • +13 (15 voturi)    
    duceti-va la moscova! (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:20)

    bogdan [anonim]

    comunistilor lasati-ne sa avem guvern, nu vedeti ca sunteti penibili?
    apropo: prostanacul "vreau si eu sa conduc, vreau si eu conduc :((((((((" ce face? nu mai topaie de fericire ca exiturile l-au dat castigator?
    • -9 (9 voturi)    
      vrei sa spui -PDL-listilor (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:28)

      reforma romana [utilizator] i-a raspuns lui bogdan

      Luati vaporul , daca mai gasiti vreunul.
      • 0 (0 voturi)    
        nu nu (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:27)

        Andrei [anonim] i-a raspuns lui reforma romana

        Nu nu. PSD-istilor. A zis bine.
        Incearca, si daca nu poti pronunta corect PDL (pe litere sau numele intreg:" PARTIDUL DEMOCRAT LIBERAL") atunci e cazul sa iti faci bagajelul si sa iti misti "derrier-ul" catre mama rusia. Inseamna ca nu esti in stare sa intelegi despre ce vorbim de doua zile. Sigur vrei sa iti cresti copiii intr-o tara condusa de doi trei magnati care sa isi imparta toata puterea iar noua, "p..imii" cum zicea un vajnic PSD-ist (pardon, un idependent de carton, insa comunist din tata in fiu) sa ne arunce doar resturi.
        De ce sa nu incepi de maine? Sau poate chiar de azi. Grabeste-te. poate mai prinzi un tren.
        Si daca vrei neaparat cu vaporul, te ajut eu. Asa mai scapam de ciuma rosie.
  • +6 (6 voturi)    
    fraude (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:21)

    lili [anonim]

    Du-te Nica si te plimba cu comunistii tai cu tot.Sint in north Chicago si am vrut sa votez si sustineam clar ca sint a lui Basescu insa pasaportul e expirat de un an numai si nu m-au primit ca,de,nu am dreptul.Ori daca ei vroiau sa frauduleze puteau dar de fapt erau exagerati cu insasi cetatenii romani.Minti nica pesedeshte ca asa e traditia la PSD,doar daca ceausescu nu murea Nasatase ere azi mana lui dreapta,iar psd este lupul comunist imbracat in haina de oaie.Umblati numai cu fraude si credeti ca toti fac asa.
  • +6 (6 voturi)    
    prea multa precizie???? (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:21)

    of of [anonim]

    Pai eu inteleg ca fraude au fost... cu miluita... dar de unde precizia asta cu nume... cu date... de unde au ei o baza de date cu CNP (poate ei au folosit-o pentru a frauda :D), si cum demonstreaza ei ca au fost in favoarea lui Basescu. Precizia asta da de inteles ca sunt fraudele lor si le pun in carca altora...
    • +1 (1 vot)    
      CNP (Marţi, 8 decembrie 2009, 22:04)

      bulbucan [utilizator] i-a raspuns lui of of

      Dragnea zice asa: Suntem in plin proces de verificare a CNP-urilor si am gasit coduri inexistente.

      Dar CUM au avut acces la baza de date, care NU este publica?
  • +7 (7 voturi)    
    mai bine fugi si tu in indonezia (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:22)

    dana [anonim]

    ministrul papagal Nica, or sa te castreze romanii din diaspora in doua saptamani cand vin acasa de sarbatori pentru asemenea declaratii:-))
  • -8 (8 voturi)    
    asta-i legitimitatea lui basescu (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:22)

    din pacate-i tristul adevar [anonim]

    chestiuni pentru turul III al alegerilor:
    1.ce pazea basescu la piciorul podului de la maracineni in 2005 ?
    2.de unde era imprumutata caciulita lui basescu cand pe valea oltului nem todom pietre ?
    3.ce cata basescu pe la spatele Dnei Merkel in Alemania la ultimul summit NATO ?
    cine mai stie sa mai intrebe.
  • +9 (9 voturi)    
    Wow (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:22)

    ady624 [utilizator]

    Nu țin cu Băse. Hoooo, ușor, nu țin nici cu Geoană. Eu nu țin cu nimeni :)

    Citez "Avem declaratii olografe ale unor persoane din diapsora care nu au votat, dar apar pe liste ca au votat". Am o întrebare, unde Doamne iartă-mă au găsit ăștia din diasporă lista asta??! Vreau s-o văd și eu (tot în diasporă sunt).... Poate aflu c-am votat și eu :D Dar unde găsesc lista?

    Și dacă tot am votat, hâc, eu cu cine-am votat?!?

    Adrian
    • 0 (0 voturi)    
      N-ai inteles (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:51)

      Diasporu' [anonim] i-a raspuns lui ady624

      Era vorba de cei plecati din tara si care apar cum ca ar fi votat IN TARA
    • +1 (1 vot)    
      Cica... (Marţi, 8 decembrie 2009, 18:07)

      maria [anonim] i-a raspuns lui ady624

      ...ar fi un roman din Spania care in ziua votului a fost in tara,cum dovedeste acest lucru.....cu stampila UE din Pasaport......si cand ma gandesc ca imbecilul a fost ministru de interne...stiai neica Nica nimeni ca in anul 2011,luna martie, ziua 1 Romania va in intra in Schengen......sau nu stii ce e aia
  • +3 (3 voturi)    
    Eu cred ca..... (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:23)

    daniel [anonim]

    .....numarul exact e, de fapt, 135.974 de voturi, le-au numarat azi cei de la PSD cu mare precizie, s-au dus la fix. Si mai cred ca absolut toate erau de fapt in favoarea lui Geoana.
    Deci, e foarte clara treaba - Geoana a cistigator, limpede situatia!
  • +6 (6 voturi)    
    vot multiplu (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:23)

    dan2 [anonim]

    Vreau sa vad scanate10 nume+CNP (nu 10%) care apar identic pe mai multe liste, altfel sunt baliverne. Chiar si asa, nu s-ar putea dovedi ce au votat cei 10 iar declaratiile lor in acest sens nu m-ar convinge.
  • +6 (6 voturi)    
    Campionul fraudei in 20 de ani: PSD !! (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:23)

    Vasile R. [anonim]

    Parerea mea:


    (1) PSD & Geoana se screm pentru a-si spala imaginea jalnica de duminica seara cand au topait degeaba dovedind ca avem un intreg partid de prostanaci.


    (2) In acelasi timp vor sa-l delegitimizeze pe Basescu, atarnadu-i de picior aceasta piatra a fraudei inchipuite.


    (3) Probabil ca fraude au fost dar, dupa cum ii stie toata lumea, PSD a fraudat infinit mai mult. Si a facut-o inca de la alegerile din 1946 ! Erau in fiecare sectie: un singur om de la PDL + alti 4-5-6 oameni din coalitia rusinoasa - cum se putea frauda pentru Basescu?? Aha, prin manipularile de la Realitatea TV, Antena 3, etc - asa cum arata raportul OSCE, desigur - dar in favoarea lui Geoana...


    (4) Nu in ultimul rand, problema voturilor nule are o nuanta putin sesizata pe televiziuni: eu insumi am mai multe cunostinte si prieteni inclusiv cumnata, care, neregasindu-se in cei doi candidati, au participat la vot dar si l-au anulat:)... Iata o tema pe care analistii lu' peste nu au abordat-o pe televiziuni!


    Geaona nu face decat sa se ingloade si mai tare in ... - spera cumva ca prin aceste acuze de frauda isi va salva scaunul de lider al PSD? Este un prostanac fara margini !!

    Daca ar fi avut un dram de demnitate, daca ar fi fost BARBAT iar nu un mediocru, ar fi recunoscut infrangerea (asa cum el i-a cerut duminica seara lui Basescu).

    ACESTI OAMENI NU SE GANDESC DECAT LA IMAGINEA LOR SI NU LA TARA !!

    Dupa ce au declansat artificial o criza politica, retragandu-se din guvern si daramandu-l apoi, acum prelungesc si adancesc criza prin ambitii cretine. Iar asta taman in plina criza economica!... Iata de ar merita merita acesti activisti rosii sa iasa din istorie!

    Pacat de Crin si de acei liberali care consimt sa se balacareasca alaturi de PSD!

    NOTA BENE: Cine ne garanteaza ca genurile de fraude incriminate mai sus de Nica nu au fost practicate taman de PSD?? Cel cu CNP-urile inexistente, de pilda ... sti cineva cu cine a votat respectivul??? Poate ca a votat cu Geoana !
  • +2 (2 voturi)    
    nasol? (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:24)

    eric [anonim]

    Ar trebui verificate urgent dovezile! Daca sunt facaturi, asta e lovitura de stat!
  • +4 (4 voturi)    
    S-au dat numere (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:24)

    JustMe [anonim]

    de voturi aiurea... de unde se stie cu cine au votat cei care au votat multiplu si toti ceilalti care sunt acuzati? Mi se pare mie ca PSD-ul a luat datele din ce au fraudat ei si acuma, avand in vedere ca nu poti dovedi care pentru cine a votat, ii arunca in carca PDL-ului.
  • +3 (3 voturi)    
    acuma inteleg (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:24)

    io [anonim]

    informatiile care au aparut in presa referitoare la scenariul PSD cu fraudarea alegerilor.
    este foarte limpede ca acest scenariu a fost pus la punct INAINTE de scrutin.
    si nu m-as mira ca aceste "fraude" sa le fi facut chiar ei, ca sa poata face contestatie in caz ca nu iese Geoana.
  • -7 (9 voturi)    
    PD-L a furat alegerile! (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:24)

    anti-basescu [anonim]

    170 milioane euro a costat campania d-lui Basescu. Sunt destui bani incat sa furi intr-o tara prapadita ca a noastra. Daca PSD nu demonstreaza clar ca alegerile au fost fraudate, d-l Basescu si acolitii sai isi recupereaza investitia in doar cateva luni, vor spolia tara la greu plus vor deturna fonduri europene cat cuprinde.

    VA FI MARE SARACIE IN ROMANIA!
    • 0 (2 voturi)    
      ARITMETICA (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:03)

      riddlekey [utilizator] i-a raspuns lui anti-basescu

      Base - 170 de milioane (nu zic nici ca-i adevarat nici ca-i fals)
      Patriciu - 600 de milioane
      Vintu - FNI - fara numar - cateva miliarde
      Geoana - bilete dus-intors (as fi preferat numai dus!) la Moscova
      Felix - vrea cam un sfert din PIB (CEC si furnizorii de energie)
      Hai, pune semnul egal, daca ai curaj!
      • +1 (1 vot)    
        justifici un furt prin alt furt? (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:24)

        anti-basescu [anonim] i-a raspuns lui riddlekey

        confunzi dreptatea cu aritmetica ?....de asta s-a ajuns in situatia asta disperata din Romania, o gramada de indivizi au folosit logica 'daca ala fura si nu-l prinde..eu de ce sa nu fur!'
    • -1 (1 vot)    
      as cita (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:38)

      Andrei [anonim] i-a raspuns lui anti-basescu

      din Caragiale, care intr-una din schitele sale expunea discutia dintre doi oameni mai mult sau mai putin turmentat: "Amice, esti idiot", insa tare mi-e ca avem de-a face doar cu un alt suflet cu creierul spalat.
      Prietene, cat crezi ca a costat in cazul asta campania dusa de giolescu si "ekipa sa de profesionisti"? Mocca? Cat crezi ca au costat cel cel putin 4 (patru) televiziuni care au tras in Basescu mai mult de o luna in continuu? Zero lei? Cat crezi ca l-au costat pe gioala sfatuitorii lui americani? Zero dolari?
      Din ce bani crezi ca trebuie sa recupereze el acum aceste costuri? Din pacate pentru el (si fericire pentru noi), din buzunarele amicilor, vantu, voiculescu, patriciu. Altfel, ii scotea de la tine si de la mine. Si sunt mult mai multi bani decat cei 170 de milioane.
      Si daca suntem saraci, asta e in primul rand din cauza celor ca geoala si a celor ca tine care-l sprijina.
      Revino-ti, inchide TV-ul de pe antene si deschide ochii. Succes.
      • 0 (0 voturi)    
        dumneata esti Caragiale sau esti personajul sau? (Marţi, 8 decembrie 2009, 18:07)

        caravaggio [utilizator] i-a raspuns lui Andrei

        anti-basescu are dreptate la postul nr.2 JUSTIFICI UN FURT PRIN ALT FURT si dumneata si toti turmentatii d-tale!
  • +10 (10 voturi)    
    ce vreu eu sa stiu (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:24)

    Pistache [utilizator]

    este cum mama naibii au fost anulate toate voturile alea pt Geoana, in conditiile in care in fiecare sectie de votare exista un membru pdl si si minim 4 membri ai coalitiei
    • +4 (4 voturi)    
      usor se fraudeaza in grup (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:43)

      lorysor [utilizator] i-a raspuns lui Pistache

      Pai cand membrul pdl se duse ... un pic pana undeva, au luat la intamplare o mana de voturi anulate si au schimbat-o cu o alta mana de voturi bine pregatite.
      Si acum la nevoie si-au adus aminte sa le mai numere odata.
  • +10 (10 voturi)    
    Intrebari (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:24)

    maria [anonim]

    As intreba si eu,ca cetatean liber al acestei tari,cine verifica CNP/urile noastre,la ce baza de date au acces ,poate chiar Vanghelie o are pe goagalul lui,si ,mai ales,cine a fost ministru de interne in ultimul an cand ,spun ei, s/au falsificat mii de carti de identitate.Cartea de identitate romaneasca are prea putine elemente de siguranta ,elemente pe care un falsificator le cunoaste f.bine,numai in lumina UV se pot pune in evidenta.Dar,repet, au acces cei de la PSD la datele noastre de identificare,au acces la o baza de date,asa cum spunea cucoana Olguta ca ei verifica.....CNP uri...ma sperie acest aspect...
    • 0 (0 voturi)    
      Se poate verifica usor (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:40)

      Florin [anonim] i-a raspuns lui maria

      CNP-urile au anumite metode prin care se pot verifica (fara a avea o baza de date). Sunt chiar si site-uri unde se pot verifica CNP-urile, precum si conturile IBAN (la un simplu search pe goagal le vei gasi).
      • 0 (0 voturi)    
        Cu toate (Marţi, 8 decembrie 2009, 18:09)

        maria [anonim] i-a raspuns lui Florin

        datele de identificare ale persoanei,sau doar CNP valid sau Invalid,te rog sa ma lamuresti.
  • +10 (10 voturi)    
    Comment sters de user (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:26)

    zet [anonim]

    • +1 (3 voturi)    
      Musca-ti limba! (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:06)

      riddlekey [utilizator] i-a raspuns lui zet

      las ca vin toti moldovenii din diaspora inapoi, sa vedem ce ou mai inroseste PSD in zona aia! sa vedem daca au cum sa anuleze 3 milioane de voturi!
    • 0 (0 voturi)    
      niet! (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:18)

      Itsoc [utilizator] i-a raspuns lui zet

      un presedinte interimar nu poate valida un guvern. teapa! nu crezi ca ar fi facut-o si vacaroiu in 2007 cand a fost basescu suspendat?
  • +11 (11 voturi)    
    - (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:26)

    Aryka [anonim]

    Draga Domnule Ion Iliescu!!!!

    Va rog frumos sa va chemati acasa copii ca ora de joaca s-a terminat si in plus fac si multa galagie su nu pot dormii in liniste vreo 22.000.000 de oameni.


    Va multumesc anticipat
    • +6 (6 voturi)    
      cica aia din diaspora sa nu mai voteze (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:45)

      mica [anonim] i-a raspuns lui Aryka

      forme evoluate ale comunismului apar la orizontul rosu ale natiunii.
    • 0 (0 voturi)    
      haha (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:40)

      Andrei [anonim] i-a raspuns lui Aryka

      Mai bine:

      "Draga Domnule Ion Iliescu!!!!
      Joaca s-a terminat, luati-va jucariile si plecati la Moscova impreuna cu copiii dumneavoastra. Poate mai gasiti si alte tari pe care sa le faceti praf. Noi ne-am cam saturat.

      Cu mutumiri anticipate"
  • +8 (8 voturi)    
    PSD greseste! (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:26)

    andrei [anonim]

    PSD nu are dreptul sa ceara asta atat timp cat si ei au furat la greu. Nu poate nimeni sa stabileasca cine a furat mai mult prin urmare..."ciocu' mic!". Daca se renumara...probabil tot Base castiga...deja si-a luat masuri..evident! A si zis cu cat va castiga si anume 3%...astia de la PSD se afunda si mai rau...niste prostanaci!
  • +8 (8 voturi)    
    si ce daca....tot Basescu iese (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:26)

    Vali [anonim]

    Mai cat tupeu as astia. Ei vorbesc...campionii la furt.
    Sunt ferm convins ca incaz ca (desi e f putin probabil sa se intample) se vor repeta alegerile Basescu va castiga la cel putin 2 procente distanta.
    Nu-i mai suporta nimeni intreg la minte pe astia din PSD.
    Am votat basescu si vom vota basescu - eu familia si toti prietenii.
    Avem nevoie de un presedinte adevarat nu un las si un prostanac.
  • -11 (11 voturi)    
    Geoana este presedintele Romaniei (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:27)

    reforma romana [utilizator]

    Basescu a furat si aceste alegeri. Dar se va dovedi ca Mircea Geoana este Presentele ales cu majoritate de voturi.
    Un presedinte modern, educat, reformator.
  • +7 (7 voturi)    
    unde pot sa vomit? (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:27)

    Daniel U [utilizator]

    Scuzati, unde pot sa vomit? Am ajuns si momentul in care PSDul se plange de frauda. Bine-nteles ca ei cunosc toate metodele.
  • +7 (7 voturi)    
    sunteti penibili (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:29)

    nameall [anonim]

    psd=penibili.poate dispareti odata din tara asta.
  • -1 (3 voturi)    
    ce tare......... (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:30)

    Mihai [anonim]

    William Branza....ce tare...deci William ...Branza...
    • 0 (0 voturi)    
      ce-i prietene? (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:44)

      Andrei [anonim] i-a raspuns lui Mihai

      Ai ceva cu numele omului? Macar el se simte roman, chiar daca e nascut/locuieste in alta parte.
      Ca numele tau o fi Buckingam te pomeni.

      Deci (asa incepe orice propozitie culta - cu o concluzie, dar stii deja asta din moment ce il folosesti!!!)...Bai Fasole si varza care esti (asta asa ca sa fie pe intelesul tau), un pic de respect nu strica.
  • +7 (7 voturi)    
    PSD-ul este un partid toxic (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:30)

    cetatean [anonim]

    au sabotat tot anul 2009 guvernul Boc, au iesit de la guvernare in plina criza economica pierzand tara si imprumutul FMI, au doborat guvernul Boc, Croitoru, au manipulat mizerabil electoratul care s-a dovedit mai inteligent ca ei iar acum nu recunosc rezultatul alegerilor. Daca se revoteaza veti fi zdrobiti!
    • +3 (3 voturi)    
      au sabotat (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:36)

      lili [anonim] i-a raspuns lui cetatean

      Ai dreptate cetatean ,asa este.Pe nesuferitul de Geoana il; apuca concediile cind tara arde.Submineaza tara acesti comunisti psd-isti.
  • +4 (4 voturi)    
    Curat murdar dl. Nica! (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:31)

    AL Canada [anonim]

    Asa este dl. Nica, noi cei din America de Nord am facut turism electoral in ziua alegerilor. Eu de exemplu m-am sculat de dimineata si am votat in Toronto, apoi am mers 1500km si am votat in Chicago, dupa 3500km am votat in Vancouver, dupa alti 2000km am votat in LA, apoi am facut 4500km sa votez in NY, 650km sa votez in Montreal si inca 650 km sa ma intorc in Toronto. Am cheltuit o gramada de bani pe drum, am pierdut vreo 3 saptamani dar sa te vad pe tine cum argumentezi alegerile fraudate numai dupa ce ai aflat ca ati pierdut - priceless!
    • +4 (4 voturi)    
      da si eu (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:47)

      amanda13 [utilizator] i-a raspuns lui AL Canada

      Locuiesc in State si am condus 700 de mile dus si intors. O zi pierduta pe drum! Curat turism nenicule si curata mita... numai ca eu am platit si nu ei. Si ai dreptate... distanta intre sectiile de aici e atat de mare incat nici cu avionul nu poti ajunge in doua locuri in aceeasi zi. Ca doar nu te lasa avionul la poarta sectiei...
  • +5 (5 voturi)    
    rusine! (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:31)

    amanda13 [anonim]

    NOI cei din diaspora nu am fraudat! Si faptul ca Nica a citit cateva nume de romani DIN VRANCEA care, chipurile, au votat multiplu in Italia, mi se pare hilar. Pai Vrancea nu suna a... Oprisan???
    • 0 (0 voturi)    
      rusine!! (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:47)

      Andrei [anonim] i-a raspuns lui amanda13

      Stie foarte bine ca nu va sta nimeni sa asculte sau sa caute sa inteleaga elucubratiile pe care le debiteaza. Sunt ultimele zvarcoliri ale unei ciume muribunde. Sper sa nu mai aud niciodata de geoala. Cea mai penibila papusa din cati s-au perindat pana acum pe sticla.
      Pe locul doi e antonovici din pacate. PNL a decedat la aceste alegeri. Au nevoie de o restucturare radicala ca sa mai poata scoate capul in lume.
  • +1 (1 vot)    
    aoleu! (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:31)

    airamerica [utilizator]

    Ahhha nea William Branza, ce ne-ar aresta ei pe toti....
    sa se aleaga ei intyrei ei: geoana pe vanghelir, hrebenciuc pe ilici, nastase pe mazare....atunci sa vezi ce democratie ar fi in tara!
  • +5 (5 voturi)    
    Ce prostie, (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:31)

    mike [anonim]

    auzi declaratii olografe de oameni din diaspora care apar pe lite ca au votat si de fapt n-au votat. Deci de unde le-au scos cei care au "fraudat" datele personale sa sa poata vota in locul lor? Sectiile din diaspora sunt toate sectii speciale fara liste, acolo a votat oricine s-a prezentat cu un ct valabil De unde stiu cei care declara ca apar pe liste si n-au votat in realitate ca apar ca ar fi votat ? minciuna
  • +8 (8 voturi)    
    in loc de o injuratura (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:31)

    marian [anonim]

    inca un mod de a vedea caracterele comunistilor. Unde e linistea pe care o vroiau ??????????
    Au influentat intotdeauna negativ traiul in tara asta miopii astia. nu vad ca oamenii nu-i mai vor? au avut aproape 50 % din cauza ca ptr unii Basescu era antipatic si pentru ca la altii le place mocirla

    sper sa mai fie un tur ca Geoana si ai lui (VANGHELIE,NICA si HREBENCIUC)sa mai aiba parte de o MARE UMILINTA
  • -1 (3 voturi)    
    Super miscare ! (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:32)

    datot [anonim]

    Felicitari !
    Super miscarea cu modificarea titlului acestui articol.

    Ati adaugat replica lui Branza, ca sa contrabalanseze expresia profund ingrijoratoare a lui Dan Nica despre fraudare..
  • +4 (4 voturi)    
    Un om nacajit... (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:33)

    Nu mai plange, Prosty! [anonim]

    Traducere declaratie Mircea Geoana in care spunea ca aseara era fericit si acum e un trist: "Ai bah bulangiilor, ce radeti? Nastase, ia nu te mai hizli tu si Mitreo, ce dracu topai asa sa ma imiti? Si americanii se bucura cand ies presedinti in Republica Socialista Exit Poll!"

    Ca-n Sadoveanu...

    "El arăta amărât pentru că era încălţat cu nişte ciubote ale unui frate mai mare, ochii trişti şi era gălbejit şi mărunţel.

    Micuţul băieţel i-a spus povestitorului că este necăjit că în ultimul timp au murit multe din oile lor şi tatăl lui este foarte supărat şi câteodată îl mai bate pe el fără motiv.

    Când se îndrepta spre păşune cineva cu o căruţă i-a mai lovit o oaie care i-o lăsase mama lui care se prăpădise şi ea cu puţin timp în urmă.Era trist că mama lui a murit în postul Crăciunului şi pe el nu mai avea cine să-l îngrijască,să-l mângie să-i spună o vorbă bună.

    A plecat mai departe cu oile,spunându-i vorbe bune oiţei care şchiopăta şi ca să se odihnească când va ajunge în poieniţă.
    Scriitorul l-a lăsat trist în poieniţă cu grijile şi durerea lui ca ale unui om mare."

    Inlocuiti-l pe tatal bataus cu Iliescu, pe oita favorita cu Birchall si aveti imaginea perfecta. Jiji e provideru de turma iar Antonescu vine cu caruta.
  • +6 (6 voturi)    
    frauda? cine vorbeste de frauda? (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:33)

    Liviu [anonim]

    Domnule Nica,
    Duminica seara se parea ca frauda va convenea. A dumneavoastra fusese mai eficienta. Dimineata sampania si tortul nu au mai avut gust bun si ati inceput sa vedeti frauda de la PDL.
    Discutati va rog si frauda PSD, sa le comparam!
    Sunt convins, dupa cum va bucurati , ca e MUUULT MAI MARE!!!
  • +7 (7 voturi)    
    Nica e plin de rahat. (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:34)

    Emil [anonim]

    Duminică îmi povestea tata cum în secția într-o secție din Italia lumea se îmbulzea să voteze mai aprig ca niciodată, la unison împotriva lui Geoană auzind și panicați fiind că s-ar putea să ne năpădească iar comuniștii.

    Dan Nica, ai grijă pe voturile și opinia cui te caci, s-ar putea să se întoarcă împotriva voastră ca un tsunami care să vă radă de pe fața pământului la următoarele alegeri. De fapt, e o dorință care o am pentru anul nou, o dorință care mă bucură doar când mă gândesc cum ar fi, dacă ar fi.

    Puteam să jur că o să contestați alegerile. Și pot să jur că voi ați furat cât alții n-au putut vota. Diaspora v-a tras-o RĂU de tot și pentru asta n-ați avut planul B.

    Aceeași diasporă care a plecat din cauza tovarășilor Ceaușescu, Iliescu, Năstase și alții acum s-a răzbunat pe voi.

    Atâta timp cât absolut toată presa internațională vă numește neo-comuniști iar voi insistați că practicați socialismul modern, eu zic că de la fundație, doctrina voastră e o minciună crasă. Ca și voi de altfel.

    Ipocriților!
  • +4 (4 voturi)    
    avem un plan PSD-is de furt, veridic (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:34)

    discutabil.indiscutabil [anonim]

    eu il cred ca domnul Nica doar pe jumatate(adica 50%)
    cred ca asa se poate fura alegerile , dar nu cred ca e planul PDL, ci al PSD, sau al ambleor partide. este evident ca doar asa s-au putut apropia de 50% si unii si altii.

    din pacate nu pot face rau unor oameni psd-isti, si oricum nu am dovezi decat vorbele lor, Stiu psd-isi obligati sa voteze in austria si in aceeasi zi au votat in romania, trimisi la ordin!
  • +4 (4 voturi)    
    cum este treaba cu date private (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:34)

    oldman [anonim]

    cum se poate ca un partid sa aiba acces la CNP-urile noastre!! indiferent de fraudare, nefraudare, cum e treaba cu datele noastre personale?

    merg mai departe: am primit emailuri si sms-uri cu indemn de a vota unul sau altul dintre primii trei candidati desi emailurile astea nu erau toate publice. la fel si cu telefoanele, nu toate numerele erau cunoscute. cum ramane cu garantarea de catre toti acesti candidati a dreptului meu la viata privata daca intra toti cu bocancii in ea? ce sa ma astept de la ei ca presedinti?
  • +5 (5 voturi)    
    Pana acum.. (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:35)

    Alius [anonim]

    Toate magariile pe care le-au facut comunistii, s-au intors impotriva lor. Si asta incepand cu prelungirea mandatului de presedinte cu inca un an, pregatita pentru Nastase. Acum, inainte de alegeri, fiind convinsi ca Geoana o sa castige, au bagat-o pe-aia cu "PDL pregateste manifestatii de strada sa conteste alegerile si sa preia in forta presedintia", asta ca la o eventuala cerere de recalculare a voturilor din partea PDL sa se spuna ca de fapt Basescu nu stie sa piarda..

    Acum ei sunt cei care nu mai vor "linistea" cea pe care o invocau. Din partea mea, sa ceara contestatii, e dreptul lor (nu sunt Ciutacu sa cer interzicerea prin lege a contestatiilor, asa cum el cere sa se interzica celor din afara sa voteze), dar sunt convins ca furturile s-au compensat si ca diferenta o sa fie in favoarea lui Basescu. Iar daca alegerile o sa se repete, Geoana nu mai ia nici cat a luat acum.
  • +5 (5 voturi)    
    arest/protest (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:36)

    nameall [anonim]

    arestati-ma.am votat basescu
  • +5 (5 voturi)    
    ...trist (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:36)

    dru [anonim]

    o replica pentru PSD; s-au speriat romanii din diaspora cand v-au vazut presedinte domnule Geoana si au mers toti la vot, chiar si cei care nu intentionau...eram iun direct cu prieteni din state cand exit-pollurile l-au anuntat pe geoana presedinte si s-au speriat..au fugit toti la vot :))) inclusiv cei care nu voiau sa ia parte la vot au mers numai sa nu ne intoarcem in comunism...
    ca s-a furat? eu zic ca 10% din voturile psd-ului cel putin sunt castigate din mita electorala..si cum e cu noi..exact..aialalti 5 milioane care l-au ales pe basescu? si noi am furat? nenorocitilor! jur ca emigrez daca iese psd-ul , sa se duca dracului toata romania cu ei cu tot!
    • 0 (0 voturi)    
      vine comunismul (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:49)

      dinu [anonim] i-a raspuns lui dru

      tot mai mult vor ori sa faca diaspora sa voteze cu o zi inainte ca sa stie cit sa fure, sau sa nu mai lase diaspora sa voteze...ca ultima stire. au spus ca romanii de afara nu au voie sa decida ce vor sa faca ei in tara. e posibil? astia chiar decid ei tot ce vor? asta e comunism. unde sint organizatiile alea libere care sa se ridice impotriva acesto declaratii? e comunism deja?
  • +8 (8 voturi)    
    fuga de realitate (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:38)

    mar [anonim]

    Este o boala grava.
    Parerea mea este ca PSD-ul traieste intr-o lume paralela!!!
    Iar tema farudarii a fost introdusa de marele ONG-ist Parvulescu duminica seara la iRealitatea. Oare cat va mai poza in apolitic si ONG-ist??
    Pai Domnule Nica daca adunam noi probele de incalcare a legii electorale si manipulare a electoratului cu posturile iRealitatea, A3 si SMS-urile otravite de ora 16, ce ziceti a fost frauda? Strangem un camion de dovezi dupa care unii din dvs. renunta la cariera poltica si merg la odihna si tratament??
    Pe banii cui vreti voi repetarea alegerilor?? Si daca va castiga Base detasat, ce facem mai ne jucam inca odata?
    Fratilor incet dar sigur ajungeti la lada de gunoi a istoriei.
    Din pacate pentru noi astia multi care mai si muncim pentru a va tine pe voi in spate, in institutii nu se mai munceste. Toti asteapta, iar noi astia multi stam la usi sau producem hartii pentru a justifica salariul unora, pentru ca lucrarile nu sunt finalizate pana cand nu vom avea Guvern.
  • +4 (4 voturi)    
    Vreau sa il vad (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:39)

    lucianohara [utilizator]

    Cum demonstreaza Nica ca voturile au fost furate de Basescu si nu de ei ca am vazut ca ei contesta doar in judetele in care a castigat Geoana (Giurgiu Vaslui,etc). Eh ii cam strange camasa pe domnii din jurul lui Mircea Geoana si incearca sa se justifice, sunt pe duca, Mitrea contraataca.
  • +5 (5 voturi)    
    Diaspora bataia de joc a PSD (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:39)

    Cristina [anonim]

    Cei din diaspora au fost tinta bataii de joc a Ministerului de externe si a politiilor judetelor in cazul in care un cetatean avea pasaport expirat si solicita un titlu de calatorie la consulatul roman de unde se afla in strainatate.
    Au fost oameni in Chicago care au asteptat si 10 ore sa le vina confirmarea de la Bucuresti pentru a putea vota , cu scuzele de rigoare ca a cazut curentul si alte scuze puerile venite din Romania.
    Si cine ar fi pus bete in roate unor votanti cind se stie clar ca majoritatea diasporei voteaza cu dreapta? Voi ce ziceti? Este fraudare, bataie de joc, manipulare politica a PSD sau cum se cheama?
  • +4 (4 voturi)    
    ai uitat (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:39)

    anton [anonim]

    Dispun de 100 000 de buletine de vot pentru Mircea Geoana completate de cetateni decedati anulate pentru simplul motiv ca urnele din iad nu au fost trimise in timp util la Bucuresti; se pare ca cineva a asteptat ca Ionel sa se duca se le ia personal. O simpla neintelegere. Aaa, pardon, urnele erau de la alegerile precedente si vor astepta pana la alegerile urmatoare.
  • +4 (4 voturi)    
    logica pesedista (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:39)

    piktor [anonim]

    a se studia la capitolul: groapa de gunoi a istoriei

    Deci cum ar veni, 10% din voturi au fost voturi multiple, (adica vreun 1 milion) dar din ele numai 136.000 voturi au fost fraudate.
    Din aceasta propozitie intelegem ca au fost un milion de voturi multiple in favoarea ambilor candidati, insa 136.000 au fost in favoarea lui Basescu, deci au fost fraudate. Pentru ca PSD-ul le oprise tot pentru ei, dar aia care luasera banii si zaharul au decis ca voteaza cum stiu ei.
  • +5 (5 voturi)    
    hm... (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:39)

    calin [anonim]

    Credeam ca PSD-ul il are ca si prostanac numai pe Geoana. M-am inselat.
    Mai oameni buni voi nu va dati seama ca daca se ajunge sa se repete alegerile voi veti avea maxim 40%?
    Mai bine acceptati acum o infrangere la limita decat sa aveti parte de o infrangere zdrobitoare in cazul repetarii alegerilor!
  • +5 (5 voturi)    
    Hiene flamande ! (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:40)

    JOS COMUNISTII ! [anonim]

    Sa ai in sala de votare si la numaratoare un PNL-ist un UDMR-ist , un PSD_ist un PNG-ist un PC_ist si doar un mic , micut PDL-ist . Seara sa strigi am castigat ,dimineata sa urli sa s-a furat ! Logica asta putea sa apartina numai comunistilor !.
    Dar ,da vreau sa ii dati in gat pe toti cei care-au votat dublu ! chiar va rog da-ti in gat pe toti ..............dovediti si luati masuri sa-i trimiteti dupa gratii. Asa o sa scapam de majoritatea celor care au votat psd , pnl , pc , png . Sa fim seriosi ! domnilor
    Hotul striga hotii!
  • +5 (5 voturi)    
    Clarvazatorii (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:40)

    Un elector [anonim]

    Ce ar spune domnii rosii de manie daca acele persoane identificate cu vot multiplu ar da declaratii in care ar spune ca nu au votat pe Basescu ci pe Geoana?

    Baietii acestia destepti de la PSD sunt categoric clarvazatori devreme ce au identificat CNP-uri false la unii din cei 10 mil de alegatori. Intrebarea e: unde sunt listele centralizte cu aceste persoane?

    Pentru a face o verificare de validare a unui CNP e simplu, softul e pe net, dar cum poti sti care sunt CNP-urile false atata timp cat nu exista o lista centralizata a celor 10 mil de alegatori? Se poate trage concluzia ca aceste CNP-uri false sunt cunoscute de PSD.
    La fel PSD cunoaste si pe cei decedati care au votat, nu-i normal sa ii cunoasca?

    PSD le-ar face o mare defavoare celor care i-au votat multiplu, carora le-au dat mita ca sa-i voteze etc.

    Sunt jalnici, ar trebui sa mearga in CONGO!
  • +6 (6 voturi)    
    Piata Universitatii (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:40)

    Edi [anonim]

    Chiar trebuie sa ne aparam libertatea. Nu ii putem lasa pe comunistii astia de PSD-isti sa continue mascarada asta oribila. Mi-e scarba si simt fizic greata pe care mi-o produce Geoana cel care cu cateva ore inainte ne indemna la liniste si la transfer civilizat de putere. Ce fac ei acum se numeste intr-un singur fel. LOVITURA DE STAT! Romani ... nu mai dormiti linistiti, nu mai lasati FNI sa vegheze pentru dumneavoastra.
    • 0 (0 voturi)    
      Zau (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:52)

      Comunistu' [anonim] i-a raspuns lui Edi

      Bai, dar nu va mai potoliti ?
      • 0 (0 voturi)    
        ce sa faci daca sunt GOLAN (Marţi, 8 decembrie 2009, 21:03)

        Edi [anonim] i-a raspuns lui Comunistu'

        Asa e cu Golanii astia ... nu se mai potolesc. Si daca nu ne mai potolim ... ai de gand sa plantezi ceva flori prin piata?
  • +6 (6 voturi)    
    MINCIUNI SFRUNTATE MARCA PSD (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:41)

    Master [anonim]

    Nu exista niciun vot fraudat. Cele 136.000 de voturi in cauza nu pot fi decat eventual voturile nule iar proportia desemnata de BEC ( 50,33% la 49,66%) ramane la fel.
    Voturile multiple (in cifre au fost 194 infractiuni de acest gen) au fost depistate de Ministerul de Interne si au fost comunicate pe toate posturile TV de catre purtatorul de cuvant domnul Ciocan.
    Toti observatorii straini si OSCE au spus ca alegerile au fost corecte si transparente.
    PSD-ul sa nu mai faca scandal si sa treaca imediat intr-o opozitie constructiva.
    Geoana sa iasa la TV si sa-si recunoasca infrangerea.
    Traiasca Romania si poporul roman!
  • -3 (3 voturi)    
    fraudare alegeri (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:41)

    maria [anonim]

    Domnul cu asa un nume nobil, Branza, inainte de a face astel de remarci trebuia sa discute cu Prigoana junior care a declarat ca "dl. Branza supravegheaza om la om in Italia" si e sigur de victoria lui Basescu. Intrebare: Cati euro a avut de cheltuit dl. Branza pentru a mitui ? Daca e asa de bine cu Basescu de ce dl. respectiv cu nume nobil nu vine sa stea in Romania?
    • 0 (0 voturi)    
      mai maria..si altii ca tine.. (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:53)

      maria [anonim] i-a raspuns lui maria

      chiar nu vreti sa pricepeti ca nu vrem gionel si psd..noui astia din afara???ca nu avem nevoie de nimic pt. a vota pro basescu. ..Ca ne-am schimbat toate planurile pt. 6 dec. doar ca sa mergem la vot.???Credeti ca toti putem fi mituiti cu cativa euro??? Muncesc mult si am un salar pe care e oposibil ca nimeni din familia ta sa nu il aiba (nu lucrez nici la stat - si nu sunt nici politician ) si nimeni nu ar putea sa imi cumpere votul. Nu mai vorbiti. Macar fiti cinstiti in al doispelea cea si recunoasteti-va infrangerea..e greu..dar nu imposibil..si parca voi tipati..vrem liniste..
  • +4 (4 voturi)    
    Nu se poate (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:42)

    bern [anonim]

    deci 5% dintre votanti vor intra la inchisoare???
    adica 500.000 de oameni vor intra la inchisoare

    pt vot multiplu?
  • +6 (6 voturi)    
    Ponta a scapat porumbelul (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:44)

    Ion Ionel [anonim]

    http://catavencu.ro/ponta_a_scapat_porumbelul-11606.html

    Oare au obraz acesti oameni ? Ei trebuie sa ne conduca ?

    Multumesc!
  • +3 (5 voturi)    
    PSD cel mai cinstit hot (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:45)

    MIKE [anonim]

    Domnilor trebuie sa recunoatem ca au furat ambele partide dar nu se stie care a furat mai mult.
    Dupa fata lui Hrebenciuc din seara alegerilor si dupa declaratia lui Ponta din ziua de luni cand a declarat ca echipele PDL au fost mai vrednice decat ale celor de la PSD, frauda a existat in ambele echipe.
    Daca se hotareste sa revotam de craciun cred ca populatia o sa le dea in cap la toti politicieni si nu se vor mai prezenta la vot decat foarte putini eventual votanti lui Geoana.
    In conditiile crizei politice prelungite suprapuse peste criza economica cred ca ne paste un faliment total al tarii.
    Daca asta doreste PSD sa-i ia naibi pe toti politicieni si cred ca cei douazeci de ani de la revolutie se vor face in strada si nu stiu mai departe ce se va intampla.
    PS. cum stie PSD ca toti votanti din sectiile speciale au furat numai pentru PDL.?????

    RUSINE PSD nu sti sa pierzi
    Apropo daca se hotareste refacerea alegerile eu propun sa nu ne mai prezentem la vot toti cei care au votat cu TB in asa fel incat sa iasa GEOANA cu 100% voturi
  • +2 (2 voturi)    
    imi explica cineva si mie? (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:46)

    gabriel [anonim]

    pdl-ul este foarte slab.dc nu poate sa i-a o atitudine in legatura cu asta.Nu-mi fac griji de consecinte pt k curtea constitutionala o sa le de-a psd-istilor dreptate doar daca au ei pe cineva acolo pt k sigur nu i sta pdl-ului sa faca fraude doar ca dc sta si inghite?
  • +3 (3 voturi)    
    votul disaporei (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:46)

    Cristina [anonim]

    eu sunt o romanca care a votat in strainatate, si nu am fost mituita de nimeni sa voteze cu unul sau altul din cei doi candidati. Rog PSD-ul sa arate mai mult respect pentru romanii din afara granitelor tarii. Daca nu, de adia astept sa mai merg o data la vot. La sectia unde am votat eu, erau prezenti observatori PSD, PDL si PNL, asa ca nu prea vad cu s-ar fi putut frauda buletinele.
  • +4 (4 voturi)    
    VREM LINISTE!!! (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:47)

    Linistitul [anonim]

    Of, PSD, mai lasa-ne, doar vrem liniste!!!
    Parca asta era sloganul, galagia o faceau doar ceilalti... Cum naiba cred securistii tot timpul ca daca cu nea Ceasca le-a mers, trebuie sa foloseasca mereu aceaasi metoda.
  • +4 (4 voturi)    
    te tine ... ? (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:47)

    eu [anonim]

    Hai mr presedinte ... aaa scuze, prostanac, mai baga niste alegeri. Nu am votat la primu tur, nu am votat la al doilea da jur ca la al treilea votez cu base cu 3 maini. Vrei sa-ti semnezi condamnarea la moarte in politica? Baga inca o serie de alegeri sa vedem atunci ce mai scoti din tine. Nici hrebe, nici antenele si nici macar vantu sau vijelia nu te salveaza. So ... pe mine ma tine ... da pe tine?
  • 0 (0 voturi)    
    Dovezi (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:49)

    Pepi [utilizator]

    Ce ma distreaza e ca au venit cu exemple:
    1. vot multiplu: marea majoritate a exemplelor sunt cu oameni din Vrancea - oare cine controleaza acest judet?!?
    2. Carti de identitate false: cand au fost facute? cand era Nica ministru sau dupa?
    3. procese verbale semnate in alb: sunt cumva si semnaturile PSD si PNL?

    In plus, oki, sa intelegem ca toate aceste voturi au fost pentru Basescu? La cat de repede au adunat probele, as spune ca mai degraba ca oamenii care au fraudat pentru PSD sunt acum folositi ca si carne de tun si sunt sacrificati ca si fraudatori pentru Basescu.
  • 0 (0 voturi)    
    psd-ul e disperat (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:50)

    printzzuu [anonim]

    psd-ul e disperat,cum o sa-si recupereze milioanele care le-au impartit alegatorilor,baniide benzina ai taximetristilor cre au carat toata iua de duminica alegatorii la vot,pungile de cadouri.rusine sa va fie ,nu sunteti in stare sa va acceptati incompetenta si prostia
  • 0 (0 voturi)    
    Diaspora (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:50)

    Nicole [anonim]

    Fac parte din categoria votantilor din diaspora, si anume de la Bruxelles. La ora 09:15 in fata consulatului era coada cat strada si pe 3 randuri. NICIO persoana din personalul ambasadei nu a influentat electoratul asa cum spunea dl Zgonea aseara si preluata ideea astazi de asa zisul Domn Nica. Oamenii erau avizi sa voteze, fiecare dupa cum i-a poftit inima. Si pana la urma ce inseamna fraudarea cand toti isi fura caciula unul altuia? Credeti-ma ca siu ce vorbesc....
  • -1 (1 vot)    
    ... (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:51)

    Opposite [anonim]

    Obiectiv vorbind.

    Un partid a descoperit anumite probleme la votare. Acesta aduna probe si le prezinta. Curtea Constitutionala hotaraste daca probele sunt intemeiate sau nu. Simplu.

    Toata gargara asta desantata e jenanta.

    Subiectiv vorbind.

    Blaga, Videanu si Berceanu au fost la Ministerul de Interne fara nici o justificare alta decat "am fost ca sa ne felicitam fostii angajati pentru buna desfasurare a alegerilor".

    Eu tind sa cred partidul care practic a introdus furtul la urne in Romania cand spune ca alegerile au fost fraudate si faptul ca niste infractori din PSD acuza unele infractiuni, nu fac ca cele acuze sa fie mai putin grave si ca dovezile prezentate de acestia sunt mai putin relevante.
  • 0 (0 voturi)    
    astia scot perle din ce in ce mai mari (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:51)

    ampersand [anonim]

    10% din 10 milioane sunt 1 milion! UN MILION, bai nica, cine fras te crede?! Apoi, asta cu votul multiplu in strainanate... Stii cam cate minute faci de pe o coasta pe alta a SUA? :))))
  • 0 (0 voturi)    
    mare mizerie (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:52)

    mar [anonim]

    Au scos si o Fderatie din Italia care se considera complice la fraudarea alegerilor??
    Catre ce ne indreptam ?? Ce vor scursurile de la PSD??
    Oameni buni avem nevoie de Guvern si de o atmosfera politica normala pentru a munci.
    Va doare in bascheti de popor, ciolanul vostru conteaza. Asta faceti de 20 de ani.
    Asa este scenariul semnat de Holograma la Moskova, adica daca nu castigam pe cai legale, provocam haos si dihonie nationala si tot castigam.
    RUSINE!!!
  • -1 (1 vot)    
    la puscarie cu PD-L (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:53)

    gigi [anonim]

    au furat de au ajuns in fata lui Geoana sa se reia alegerile si sa participe altii BASESCU la puscarie si toti cainii de pe langa el
  • +1 (1 vot)    
    Penibili (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:54)

    no name [anonim]

    Domnul Dan Nica a venit cu multe dovezi de frauda , dar nu e posibil ca aceste dovezi sa fie chiar frauda lor? El nu poate verifica aceasta frauda in folosul cui a fost. Vrea sa spuna ca PD-L a fraudat 136.000 de voturi si PSD niciunul sau ca aceasta frauda, in care el aduce dovezi, sa nu fie chiar organizata de ei. In doar doua zile a verificat posibilele piste de frauda pe care numai cei din PSD aveau habar de ele. CIUDAT, nu?
  • 0 (0 voturi)    
    Incep sa (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:55)

    obiectiv sau subiectiv ,cum vreti [anonim]

    cred ca psd a avut si planul in care ar fi pierdut alegerile.Mi-e scirba de acesr partid si cea mai mare parte a mas-mediei.
  • +1 (1 vot)    
    are dreptate Nica ca s-a furat (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:55)

    florin [anonim]

    http://www.youtube.com/watch?v=xX5vMaD1Rsg
  • +1 (1 vot)    
    autodenunt (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:56)

    aha [anonim]

    Cred ca cei de la PSD fac un autodenunt pentru linistea lor..
  • 0 (4 voturi)    
    dar de ce va temeti voi, puisorilor? (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:57)

    gimini [utilizator]

    Credeati ca ati sparlit 300.000 de voturi, PSD inghite galusca, si gata, nu se mai intampla nimic, nu? Ehei, manglitorilor... Dar, de fapt - daca totul e corect ar trebui sa nu va temeti de o numaratoare noua, nu-i asa?
    • 0 (2 voturi)    
      Pentru closca (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:15)

      Dan [anonim] i-a raspuns lui gimini

      Draga,

      inteleg ca toti votantii lui Basescu (minus 300 000) suntem "manglitori"? Adica aproape 5 milioane de romani?

      Confirmi te rog ca am inteles bine?
  • +1 (1 vot)    
    Parere (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:57)

    nico2 [utilizator]

    Ce ne spune dl. Nica?
    1) Vot multiplu - sa spunem ca sunt voturi multiple.Cum va demonstra PSD ca voturile multiple sunt numai in favoarea lui Basescu?In cabina de vot fiecare pune stampila pe cine vrea.Are poze cu buletinule de vot?Are autodenunturi?
    2)Daca 10% din voturi sunt multiple, atunci inseamna ca peste 1 milion de voturi se anuleaza.De unde stim ca sunt numai in favoarea lui Basescu?Poate sunt ale lui Geoana.A facut, dl. Nica, un calcul si a ajuns la concluzia ca adunand voturile multiple de la PSD cu cele de la alte partide, da 10% din voturile exprimate?Pai asta este autodenunt.Practic PSD recunoaste ca a organizat actiuni de vot multiplu.
    3)Ce inseamna f. multe voturi anulate ptr. d-l Geoana? 30.000?40.000?Daca face aceasta afirmatie inseamna ca are si o cifra.Poate ne spune si cate voturi ale lui Basescu sunt anulate.
    4)Faptul ca s-a votat cu CNP-ul fals sau gresit este problema membrilor din comisia de la sectia de votare ptr. ca nu au verificat datele.Cati votanti sunt?Putem afla pe cine au votat?
    5)De procesele verbale falsificate raspund sefii de comisii.Daca pe copiile proceselor verbale nu apar modificarile inseamna ca seful de comisie a furat si atunci sa raspunda penal.Din declaratia lui Videanu, la numararea paralela, au fost contabilizate copiile proceselor verbale care sunt semnate de catre toti membrii comisiei.Luand in calcul aceasta declaratie rezulta ca , cel putin atunci cand s-au intocmit respectivele procese verbale, au fost corecte.
    6)Daca in sectorul 3 au fost eliberate acte de identitate false este treaba procuraturii.Putem afla cum au votat cei care au prezentat aceste documente? Poate au votat cu Geoana.
    CCR este intr-o situatie aproape imposibila.
    1)Daca va spune ca alegerile sunt fraudate, atunci, toate partidele sunt vinovate de frauda.Ce inseamna asta? Izolarea Romaniei.
    2) Cred ca suntem primul stat democrat al UE care are alegeri anulate pe motiv de frauda.Culmea este ca alegerile au fost supervizate de catre OSCE.
  • +1 (3 voturi)    
    propunere (Marţi, 8 decembrie 2009, 16:59)

    clujeanca [anonim]

    Propun PSD-ului sa scoata populatia la vot in fiecare duminica pina iese Geoana dar nu oricum ci la scorul pe care il viseaza.

    E bine asa domnule Nica? :-)
  • +1 (1 vot)    
    uite ce zice (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:00)

    anonimus [anonim]

    Stratfor: Traian Basescu este considerat un inconvenient major pentru Moscova.

    "Apariţia unor revolte de o amploare mai mare este foarte posibilă, apreciază Stratfor. Recesiunea, alături de un grad mare de incertitudine economică, are toate şansele să ofere multora motive de a ieşi în stradă. Pe lângă aceasta, evenimentele care marchează împlinirea a 20 de ani de la revoluţia anticomunistă vor începe la 16 decembrie şi vor oferi formaţiunilor anti-Băsescu ocazia de a se coaliza, la fel cum cea de-a 50 aniversare a revoltei anti-sovietice ungare din 1956 a generat demonstraţii antiguvernamentale la Budapesta, în octombrie 2006.

    Acest lucru va fi salutat la Moscova, pentru că Traian Băsescu este considerat un inconvenient major pentru Rusia. Susţinerea sa pentru revoluţia anticomunistă din Republica Moldova şi sprijinul său ferm acordat Statelor Unite l-au transformat în principalul inamic al Kremlinului în Balcani. După toate probabilităţile, Băsescu va folosi acest fapt pentru a se prezenta drept singurul urmaş politic legitim al luptei anticomuniste din România. Conflictul dintre Băsescu şi Geoană, plasat în contextul viitoarei aniversări a revoluţiei anticomuniste, ar putea genera o lună decembrie foarte incendiară în România."

    de citit mult mai multe, foarte interesante, la
    http://www.mediafax.ro/externe/stratfor-incertitudinea-privind-alegerile-prezidentiale-din-romania-ar-putea-genera-revolte-5163253
  • +1 (1 vot)    
    Disperarea-i mare!!!!! (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:01)

    Irena [anonim]

    Aoleu, consilierii de la PSD, nu vedeti ca prin aceste demersuri partidul va pica prea jos??? Si asa mai are putin si i se rupe firul de tot... Pastrati-va, ce a mai ramas din voi, ca altfel nu mai atingeti vreodata un viitor mandat.
    Cate se pot descoperi despre voi dupa aceste demersuri, numai societatea civila cate cunoaste... nu mai e nevoie de vreo opozitie...
    Ingropati-va, ca doar nu am vazut sa aveti vreun staff competent pe acolo!!!!
    Este prea evidenta disperarea, iar acum o folositi impotriva voastra!!!!!
    Mai puneti-va mintea in miscare, ca cetatenii sunt mai inteligenti decat voi de mii de ori, de aceea v-au si taxat!!
  • +2 (2 voturi)    
    domnule NICA, m-ai ciuruit! (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:01)

    discutabil_indiscutabil [anonim]

    cum putea cineva sa afle daca a votat in doua zile?
    cum putea sa trimita semnatura olografa din starinatate la psd?

    intr-o singura ipoteza:
    PSD, a pus un vot fals, in 2 zile a gasit persoana, a pus-o sa semneze ca n-a votat, pentru ca ideea de fraudare era construita si pregatita de psd, tot de Nica de mai multa vreme, ceva de genul nu merge scenariu 1, dam fumigene cu fraude(care tot noi le facem dinainte)

    Semnat:
    Japita
  • +3 (3 voturi)    
    Curata frauda domnule Nica (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:04)

    Dan Tulceanu [anonim]

    Aveti dreptate a fost frauda . Am auzit-o aseara la OTV pe Stelutza din Bucuresti care a spus ca ea impreuna cu familia ei (8 persoane) au votat cu Geoana si cu toate astea Geoana nu a castigat. Mai cunosc si eu inca 3 persoane care au votat cu Geoana deci 8+3 = 11 persoane, si totusi Geoana nu a castigat. Cei drept mai stiu vreo 30 de oameni care au votat cu Base ( inclusiv eu ), dar e clar ca Geoana trebuia sa castige. Eu am votat cu Base pentru ca-l banuiesc pe Geoana ca are relatii cu sotia mea ; pe 6 dec la 18:30 sotia mea a primit un SMS prin care i se cerea sa mearga la vot, sa nu lase tara pe mana lui Basescu, semna Mircea Geoana . Deci Geoana o cunoaste pe sotia mea , ca altfel de unde are numarul ei de telefon ! Oare doamna Mihaela stie ????
  • +1 (1 vot)    
    MITA electorala masiva (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:07)

    Scarbitul [anonim]

    De furat, mituit electoral MASIV si practicat "turismul electoral" se fac vinovate AMBELE partide "democratice" si "europene".... mi-e scarba... eu personal nici nu am votat ("Ce blestem pe poporul acesta, ca dupa 20 de ani de la Revolutie, sa aibe de "ales" intre 2 astfel de candidati!")

    ********************************************************
    "Eu m-am dus cu cartea lui Geoană, ei cu puiul, cum să ne aleagă pe noi?!"

    "(...) Au fost unii (Marian Oprişan, Ion Vasile) care chiar au spus că nu mai trebuie făcută nicio contestaţie, "să nu fim şi mai penibili". "Niciodată n-am făcut o campanie mai grea decât asta, oamenii noştri au fost supuşi la nişte presiuni cum nici nu vă imaginaţi", îmi spunea un şef de organizaţie, care adăuga că maşinăria financiară a PD-L a fost infernală: "Aş fi dat şi eu, dacă aş fi avut atât. Dar eu m-am dus la uşa omului cu cartea lui Geoană, un pix şi o brichetă şi ei s-au dus cu plicul cu un milion de lei, cu un pui şi un ulei. Cum să ne aleagă pe noi?!"
    *******************************************************
    http://www.gandul.info/politica/exclusiv-hrebenciuc-isi-pune-cenusa-in-cap-iliescu-condamna-stridentele-euforiei-pesediste-din-noaptea-de-6-decembrie-nastase-isi-indeamna-colegii-sa-nu-i-ia-gatul-lui-geoana-5164148
  • 0 (0 voturi)    
    hotii (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:07)

    D'ale lui Caragiale [anonim]

    Hotul striga hotii cum a mai spus cineva mai devreme.
    Cred ca daca s-ar repeta alegerile dl.Geoana s-ar face de un maaaare cacao!!!!!
  • 0 (2 voturi)    
    136.000 voturi fraudate ale lui Nica (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:07)

    gabi [anonim]

    or fi la fel ca cele 175 milioane de euro (cheltuiti de Dl Basescu in campanie) ale lui Duvaz ? Este ciudata matematica PSD-ului. Ca a lu' Caragiale. Doua la prefectura, doua la politie .......doua la prefectura.
  • +2 (2 voturi)    
    Ce consideră psd-ul probe ? (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:08)

    Alex [anonim]

    Declaratiile unor pesedişti din Diaspora care au votat cu Geoană şi care declară, disperaţi, că n-au fost la vot ? Eventualii oameni care au votat de mai multe ori şi care pot fi ori pesedişti, ori penelişti, ori peremişti, ori pedelişti, ori... şi aşa mai departe ? Oricum, se pare că pesediştii ştiu unde să caute. Vorba aia : criminalul se întoarce mereu la locul faptei. Poate vom afla şi ce a făcut Vanghele cu baza de date personale ale românilor, atunci când a fost Nica la interne ... Ceea ce face pesedul acum, are un singur nume : SINUCIDERE.
  • +2 (2 voturi)    
    radem si glumim dar... (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:08)

    mihai [anonim]

    Hai ca deja e penibila faza. Propun sa se refaca turul 2 si sa se linisteasca Geoana cu un 40%. Nu poti sa vii sa clamezi frauda cand PDL a fost singur si PSD a fost cu PNL, PRM si UDMR. Eu cred ca Geoana a avut un 40% pe bune si 9,97 fraudat. Merge?
  • +1 (1 vot)    
    Nica are dreptate (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:10)

    agamitadandanache [anonim]

    nu cred ca le-a fost greu sa depisteze metodele de fraudare. .din 90 incoace psd a facut performanta in domeniul asta..ar trebui sa zica si ca televiziunile au fost ale lui base si a manipulat lumea.intrebarea mea este ?cum se poate dovedi de curtea constitutionala ca voturile multiple, sa zicem, au fost toate in favoarea lui basescu ???!!! mare-i gradina lui dumnezeu . hotii striga hotii.s-a lamurit lumea .grav e ca aceasta contestatie intirzie instalarea guvernului si asta ne va afecta pe toti.ii doare-n cot pe pesediti de romania si de romani.cine nu-i cu noi e impotriva noastra asa ziceau comunistii inainte de 89.
  • +2 (2 voturi)    
    jucaria. (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:10)

    turkey [anonim]

    pesede - rad si curcile de voi =)))). v-a luat poporul presedintele jucarie - teddy bear. si acum reactionati ca niste sugari. sunteti penali si penibili. incalificabili - la revedere .
  • +3 (3 voturi)    
    de ce ? (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:11)

    Gica [anonim]

    De ce nu ati raportat fraudele cind Rosii erau cica pe primul loc Tovarasi ?
  • +2 (2 voturi)    
    Fratilor (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:11)

    minimi [anonim]

    Voi va dati seama ce groasa e treaba la PSD si in lumea lor financiara ascunsa, cu grupurile lor de finantatori si de interese daca AU DEVENIT CEI MAI IPOCRITI si acum acuza ei de lucrurile pentru care au devenit arhicunoscuti in ultimii 10 ani?
    Va dati seama ce jocuri mafiote au, ce interese murdare zac in ei daca nu-i mai intereseaza nimic decat sa puna bete in roate, sa saboteze, etc.
    E groasa rau treaba la PSD, va spun sincer.......
  • +2 (2 voturi)    
    am castigat (topaind) striga el prostanacu' (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:14)

    eu [anonim]

    si nimeni nu a fraudat
    am pierdut striga toti prostanacii si ei au fraudat alegerile

    niste cretini
  • 0 (0 voturi)    
    alegeri anticipate (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:15)

    alegeri anticipate [anonim]

    Acum ar trebui Base sa le trinteasca in nas niste alegeri anticipate si scapam definitv de comunisti. Vai vai ce bucurie ar fi in tara asta batuta de soarta. Mai bine cistiga Hitler razboiul , ne-ar fi fost mai bine decit cu comunistii astia. macar avea autostrazi, ca nu ar fi contat comunisti sau fascisti, tot aia a fost pina la urma, tot milioane de oamneni nevinovati au murit, si inca mai tragem dupa ei. Auzi tu la Geoana : "Eram prea tinar, nu imi mai aduc aminte de revolutie" ..... vai vai vai, au murit mii de oameni atunci, cum poti tu , candidat la presedentia acestei tari sa zici asa ceva.
    Propun sa schimbam ziua nationala cu 22 decembrie, poate asa o sa isi aduca aminte si Geoana de revolutia furata de Iliescu si ai lui.
  • 0 (0 voturi)    
    Sa traiti bine (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:17)

    Anticipate [anonim]

    Daca a furat sa ii fie de bine; daca nu sa le fie rusine la psd-isti si punct. Nu conteaza cu cine am votat dar problema e simpla: chiar daca iesea Geoana in 6 luni presedintele ales actual va avea maxim 30% din voturi daca se mentine trendul actual (saracie extrema, somaj, caderea tutror investitiilor; cresterea euro; migrare masiva a tinerilor cu cap; prabusirea fondurilor de pensii si salarii s.a.m.d).
    In loc sa se bata ca chiorii mai bine l-ar lasa sa vada ce are Base in cap vreo 6 luni - 1 an; nu face treaba iar referendum de demitere si iese cine s-o mai baga la ciolan. Asa se cearta 2-3 luni iar noi platim pretul de pomana...plus ca daca intr-adevar astia insista cu frauda ne dau si afara din UE ca suntem mai rau ca in centrul Africii....dupa aia sa te tii topaiala
  • +1 (1 vot)    
    IERTAREEEEE !!!!! (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:19)

    Dan Tulceanu [anonim]

    Domnule Geoana va rog sa iertati locuitorii din judetul Tulcea care au votat in turul 2 cu Basescu in proportie de 60 % si promitem ca daca se vor reface alegerile vom vota si cu dumneavoastra 30% .
    P.S. : Sunteti patetici !!!!!
  • +1 (1 vot)    
    Ha! (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:21)

    Fraudatoru' [anonim]

    Ha, poate se intalnesc iar la MAI la o ciorba. Dar la vorbitor la MAI si la o ciorba in farfurie de tabla. Si fara sireturi sau curea.
  • -1 (1 vot)    
    hotii (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:21)

    adrian [anonim]

    eu cred ca hotii striga hotii.daca psd(fsn)nu furau era mult mai mare diferenta pro basescu!parintii mei locuiesc intr-un sat cu primar psd-it si au fost amenintati ca de nu voteaza cu psd nu le mai vine pensia!!!ce spuneti de asta d-le d.nica????
  • 0 (0 voturi)    
    votul... (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:23)

    maria [anonim]

    P.S.D.e suparat pentru ca si alte partide folosesc metode inventate de ei .Votul multiplu,turismul electoral galetile,carnatii ale cui inventii sunt?Am uitat telefoanele lui Vanghelie...
  • +1 (1 vot)    
    Neregului sunt..dar de partea cui ? (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:24)

    slider [utilizator]

    De ce nu ii intreaba nimeni pe cei din conducerea PSD cum de au reusit sa adune atat de multe nereguli legate de aceste alegeri atat de repede?
    Cum de tocmai ei au listele cu oamenii morti care au votat, listele cu CNP-uri invalide, liste cu numele celor care au primit bani?
    Cum de oamenii lor au semnat ca totul este in regula pe procesele verbale acum 2 zile ?
    Cum de s-au bucurat asa de nestingheriti duminica seara ?

    Si acum cel mai important : Pentru cine au votat cei care au facut presupusele nereguli ?Cum se poate vedea pentru cine au votat ?
  • 0 (0 voturi)    
    10% frauda? (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:29)

    obosita [utilizator]

    inca odata s-a dovedit ca gura bate fundul! dl. nica aruncand aceasta cifra de 10% din total voturi nici nu realizeaza ca asta inseamna 1 (un) milion de voturi! poate invarti 10, 100, 1000 de voturi dar un milion? se intampla la fel ca atunci cand a scapat porumbelul cu fraudarea alegerilor, in septembrie, fapt ce a dus la indepartarea sa din guvern!
    mai bine ne spune de ce nu a fost de acord cu digitalizarea votului cand s-a discutat asta in guvern?? era mai simplu, mai elegant si ar fi fost mult mai usor de depistat vreo incercare de fraudare!
    ii si vad pe cei 148000 de romani din diaspora punand stampila pe cate 6-7 buletine de vot. asta ca sa-i iasa socotelile dl. nica!
    prostia este nesfarsita si desi spun in fiecare zi ca nu ma mai mira nimic, viata imi infirma aceasta credinta!
  • 0 (0 voturi)    
    Dan Nica (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:36)

    eu [anonim]

    Afirmatiile d-lui Nica, despre sutele de carti de identitate, false, eliberate pe numele cetatenilor moldoveni sunt complet puerile.Cartile de identitate nu sunt contrafacute, sunt valabile si sunt eliberate cetatenilor moldoveni care au dobandit cetatenia romana.Pentru a putea obtine cartea de identitate, persoana care a obtinut cetatenia, avea nevoie de o adresa ,era luata in spatiu de cineva si astfel obtinea cartea de identitate.Referitor la faptul ca la o adresa figureaza sute de persoane explicatia este foarte simpla:proprietarii apartamentelor au facut o afacere din asta,fiind date si anunturi in ziare ca primesc cetateni moldoveni in spatiu.Ulterior, dupa obttinerea cartilor de identitate, majoritatea moldovenilor care au obtinut cetatenia romana plecau in occident.Problema nu este valabilitatea cartilor de identitate ci unde au votat persoanele respective,in tara ori in strainatate.Daca au votat la sectia unde au domiciliul si de fapt acestea sunt plecate din tara e grav,in rest nici o problema.Pot sa-i spun cu certitudine d-lui Nica, ca toate aceste carti de identitate nu sunt false sau contrafacute,si autoritatile de la cel mai inalt nivel cunosc de cel putin 12 ani sutele de persoane care stau la o singura adresa.D-nul Nica prosteste lumea si ii propun ca in cazul in care in urma verificarilor care se vor efectua de urgenta la evidenta populatiei de la sectorul 3 se dovedeste ca seful serviciului este nevinovat sa iasa din viata politica.Oricum, in locul poltistului respectiv, l-as da de urgenta in judecata pe domnul Nica.
  • 0 (0 voturi)    
    greseli (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:38)

    as [anonim]

    Fac lunar o raportare pe baza de CNP si de multe ori ele sunt scrise gresit . Fie este schimbata o cifra(de ex. 4in loc de 7 sau 6 in loc de 0) sau apare o cifra in plus sau minus Am intalnit si situatii in care pe buletin erau CNP-uri care nu bateau cu data nasterii deci gresite. Aceasta chestie cu CNP-urile nu ma convinge.
    • 0 (0 voturi)    
      CNP gresit? (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:44)

      obosita [utilizator] i-a raspuns lui as

      lasa domne ca declaratii la CAS, CASS sau somaj mai fac si altii! cate cazuri concrete de greseli in actele de identitate ati intalnit? 1, 2 10000?
      • 0 (0 voturi)    
        dute la culcare (Marţi, 8 decembrie 2009, 20:40)

        no name [anonim] i-a raspuns lui obosita

        bun sa luam ca nu sunt greseli in cartile de identitate, dar poate sunt greseli in procesul verbal completat de catre cel din comisie. si cati sunt care gresesc sau care nu au un scris citet.
  • +1 (1 vot)    
    scursuri,ultimele zvicniri a ciumei rosii (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:47)

    dracula [anonim]

    facind parte dintr-o sectie de votare pot spune ca indivizii pesedisti spun minciuni si asta datorita faptului ca fiecare partid a avut reprezentanti in sectie,fiecare este responsabil de atributia cu care l-a desemnat partidul respectiv,s-a suspectat fiecare cu fiecare,avind primar pesedist in localitate am putu sa-mi dau seama cu cit zel ,abnegatie si incalcari a legii ,a fost nevoit sa apeleze la o armata de betivani,de oameni cu un nivel scazut de civilizatie care sa aiba tupeul de-a face ce vor in curtea acelei sectiei,bineinteles procesul votarii in interiorul sectiei s-a desfasurat corect nefiind contradictii la incheierea procesului verbal ,dar sa stiti ca ei pesedistii au un comportament al violentei,structurile psd au radacini adinci infipte in administratia publica judeteana,controalele financiare se fac in functie de interesul fiecaruia,multe primarii sint devotate acestor institutii administrative .
  • +1 (1 vot)    
    am votat la bolonia (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:50)

    daniel [anonim]

    am votat la bolognia iar prietenul meu nu avea buletinul romanesc la el ci doar ce italienesc si nu lau lasat iar in 10 minute cat am stat sa votez au ami venit wreo trei persoane cu act de identitate italian si nu le au lasat sa voteze,ce vorbiti de frauda sa va fie rusine si specific si prietenul meu si celelate persoane vroiau sa iasa basescu.specific multe persoane nu au votat din italia am foarte multe cunostinte cumnati veri si nepoti care nu au fost au lucrat...................si care vroiau sa iasa basescu
    rusineeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.am trimis miii de euro acasa,muncind nu furand,credeti ca mie numi convine sa stau acasa in romania,Pacat ca suntem judecati asa dar io ma simt mai roman decat multi altii din romania,am muncit in 1996 1998 in turcia in 1999 2000 in grecia 2001 2003 in israel si din 2006 sunt in italia cu familia si de aceea cred cu tarie ca am dreptul la vot oriunde m as duce.RUSINE
  • +1 (1 vot)    
    HOTII (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:51)

    poxim [utilizator]

    Probele pe care le detine PSD-ul sunt exact probele in baza carora si-au cumparat propriul electorat. Pentru a-si acorda recompensele aveau nevoie de dovezi. Si... uite-asa au adunat "n" m3 de probe.
    Daca se vor verifica toate aceste probe, fapt ce PSD-ul nu si-l doreste, va aparea negatia afirmatiei lui Ponta "masinaria lor a functionat mai bine".
  • +1 (1 vot)    
    stie Nica ce stie (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:54)

    micsunica [anonim]

    Da. Sunt voturi multiple. Ale lor.
  • +1 (1 vot)    
    rezultat ofocial ERONAT (Marţi, 8 decembrie 2009, 17:57)

    bec [anonim]

    http://www.bec2009p.ro/Documente%20PDF/Rezultate/Rezultate%20partiale%20turul%20II/partiale%20finale%20ora14.pdf

    adunati voturile...
    • +1 (1 vot)    
      nu (Marţi, 8 decembrie 2009, 18:49)

      anton [anonim] i-a raspuns lui bec

      omule.
      rezultatul este corect.
      numarul celor prezenti la vot este > nr voturilor. asta inseamna ca de exemplu gicutzu (sau mai precis ca am calculat 72 de gicutzi) au fost atat de betzi incat nu au mai bagat biletul in urna cum le-a spus tov. Nica. voturile nu au fost exprimate si nici nule (pentru ca nu au fost gasite). e o situatie normala. uita-te la alegerile din SUA de anul trecut. problema apare cand nr de voturi exprimate este mai mare decat cel de votanti (vezi alegerile lui Iliescu din Romania). BEC a luat acesti 72 in calcul la procente: ei reprezinta 0.01% (dc aduni voturile exprimate cu cele nule obtii 99.99% din votanti). Ai inteles? rezultatele sunt prea corecte ca sa fie adevarate intr-o tara in care exista un partid ca PSD-ul.
  • 0 (0 voturi)    
    domnule nica (Marţi, 8 decembrie 2009, 18:06)

    cristi [anonim]

    daca rezultatele ar fi fost in favoarea psd ..fie si cu UN SINGUR VOT in favoarea voastra lucrurile ar fi stat altfel,..ati fi iesit cu declaratii de genul "romanii au votat schimbarea.." "un vot e devenit erou national" "vointa poporului a fost pt schimbarea ..bla bla.."
    voi in momentul de fata nu vreti sa credeti ca ati pierdut..nu aveti tzap ispasitor pentru marele esec..
    de data asta ati incuract-o rau de tot!!
  • +1 (1 vot)    
    Hotul struga Hotii ! (Marţi, 8 decembrie 2009, 18:26)

    Andrei [anonim]

    De ce domnule Nica, credeti ca toti sunt si fac ca si tatal dumneavoastra, la Panciu-orasul in care m-am nascut si unde mergea din poarta in poarta pentru a lua oamenii si sa-i duca la a vot?
    Tocmai dumneavoastra vorbiti de furt?!
    Dar ce , credeti ca toti sunt ca dumneavoastra?
    Ca Marian Oprisan?
    Ca Adrian Toma?
    Ca Nica Ciprian?
    Dar chiar nu va este rusine ?!!!
  • 0 (0 voturi)    
    alo, psd, (Marţi, 8 decembrie 2009, 18:27)

    bozo [anonim]

    domnu nica, sa va trimit si eu o declaratie olagrafa? daicea din bucuresti, pe dreapta, sa zic ca's din new york, da? ca asa am inteles ca tre'sa fac
  • +2 (2 voturi)    
    propunere (Marţi, 8 decembrie 2009, 18:53)

    anton [anonim]

    Propunere pentru domnul Nica:

    Draga Dan,

    Eu sunt de acord ca diaspora sa revoteze daca esti si tu de acord cu urmatoarea intelegere: In caz ca domnul Geoana obtine mai putin de 10% din voturi, tu, el, Iliescu, Nastase, Vanghelie, Hrebengiuc, Dragnea si Ponta ne cereti oficial scuze pentru jignirile profunde aduse astazi si va retrageti din viata politica.

    Cu stima,
    Un capshunar.
    • 0 (0 voturi)    
      mai putin de 10% (Marţi, 8 decembrie 2009, 19:08)

      tupa [anonim] i-a raspuns lui anton

      in strainatate....ca sa fim corecti. eu as paria...ca scapam de ei. dar vezi.ei sint comunisti. una zic alta fac. geoana a zis ca va recunoaste rezultatul, dar ba. a zis ca-si va da demisia de la psd, dar ...nu cred...cred ca il vor da jos.
  • +3 (3 voturi)    
    draga nica (Marţi, 8 decembrie 2009, 18:54)

    sipa [anonim]

    ala mort, da ala mort a votat cu basescu? s
    da?
    spune daca a votat cu basescu?
    pai de unde stii ma frate......
    prostanici, ala mort a votat cu geoana ....
    PENIBILI......
    sint curios cum se simt votantii pnl...ca aia psd...sint vai de capul lor.
  • +1 (1 vot)    
    psd a furat de e a spart si tot nu le-a iesit (Marţi, 8 decembrie 2009, 19:44)

    mihaela [anonim]

    psd a furat de a sprat. geoana cu cea mai mare alianta posibil in spatele sau, cu cele mai bine organizate partide, cu soldatii cei mai ascultatori, nu a reust sa faca nimic. e un zero, un prsotanac, un papitoi obosit. si vine si potna, bomboana de pe coliva , "sistemul lor a functionat mai bine decat sistemul nostru"? http://www.mirceageoana.tv/?p=152
    basti ma de aici.e dureros ca ati pierdut in asa hal.
  • +1 (1 vot)    
    psd 100 ron / participare (Marţi, 8 decembrie 2009, 19:59)

    zoli [anonim]

    si unde pui ca ACUM, VAGHELIE DA 100 RON PT CINE MERGE MAINE LA MITING. ce naiba nene, cine sa mai creada psd-ul?????
  • +1 (1 vot)    
    legea spune (Marţi, 8 decembrie 2009, 23:32)

    IoanaC [utilizator]

    Legea 370/2004 pentru alegerea Presedintelui Romaniei
    (publicata in Monitorul Oficial nr. 887 din 29 septembrie 2004)

    Art. 24.

    (3) Cererea poate fi admisa numai daca cel care a sesizat nu este implicat in producerea fraudei.

    PSD + PC au facut frauda prin faptul ca ANTENA 3 , MODERATOAREA FIREA,VADIM, ROMAN LA ORA DE VARF, INSTIGAU SA SE VOTEZE CU GIOANA SI MAI ALES AU AFISAT SI UN SONDAJ. (mai ales ca Voiculescu, proprietar al ANTENA 3 este partener al aliantei PSD - PC)
    Aceasta o CONSIDER CEA MAI MARE FRAUDA LA ALEGERI.

    PSD+PC ciuocu mic...ca voi ati facut frauda pe TV, in direct.
    • +1 (1 vot)    
      de acord (Miercuri, 9 decembrie 2009, 10:37)

      anton [anonim] i-a raspuns lui IoanaC

      uiti si de merele rosii si portocalii de la realitatea. la ora 11:00 ei aveau pe site: "Merele rosii se vand cu 53 de lei, cele portocalii cu 47".
  • +1 (1 vot)    
    Nmai 10%? (Marţi, 8 decembrie 2009, 23:47)

    bogdan [anonim]

    De ce nu 20% 30%. Aveti si dovezi? Dupa parerea mea ar trebui ca cineva sa va dea in judecata si sa va ceara despagubuiri in numele romaniei, daca nu aveti probe. Si toti cei care debitati acu numai timpenii sa ajungeti dupa gratii.
  • 0 (0 voturi)    
    Chiar asha (Miercuri, 9 decembrie 2009, 0:00)

    bogdan [anonim]

    Oare pe oamenii astia nu-i poate da nimeni in judecata? Pt stricarea imaginii romaniei. Ori dovedesc, ori dupa gratii. Ca prea-s camioane de dovezi, 10% vot multiplu si tot asha
    Vina frate cu dovezile si te credem. Altfel intr-o tara normala, la bulau. Ca a doua oara sa fii mai atent cu vorbele...
  • +1 (1 vot)    
    Sa se repete alegerile (Miercuri, 9 decembrie 2009, 13:26)

    delia [anonim]

    Care-i problema? Sa se repete alegerile si le demonstram inca o data ca tot Base e presedinte!!!!
    Dl. Nica: cei din diaspora care zic ca n-au votat dar apar pe liste... cum au fost gasiti? Va spun eu: au fost trecuti pe liste de psd-isti....
    Iar cei cu voturi multiple: cum demonstrati ca nu au votat de "n" ori pt psd (DEGEABA, as adauga)???
    Incetati mai baieti... acceptati infrangerea si luati sutul!
    RO a votat cu Base!
    Iar cei care au votat cu Base dar nu pentru Basescu au votat anti-PSD, anti-comunisti, anti-alianta rusinii...
    Multam fain ca de 1 DEC Timisoara a fost pe lista voastra de popas... Multam fain pt filmuletul trucat... Multam fain pentru odihna de la Vantu maleficul... Multam fain pt malipularile excesive de pe Irealitatea si Antene. Asa s-au decis si indecisii (pentru Base!!!)
  • 0 (0 voturi)    
    C.N.P. Frauda (Miercuri, 9 decembrie 2009, 19:51)

    Pagubitul dupa alegeri. [anonim]

    fratilor,va spun ca dupa alegeri,m-am trezit cu o informare de la o banca din ro,ca a fost acceptata cererea mea.de creditare,a unei sume de 20 000 euro.eu nu am facut aceasta cerere,intebind la banca am fost informat ca figurez ca solicitant al acestui credit. dar cum ? ca eu nu am facut cerere.bani au fost retrasi pe numele meu,cu semnatura mea.intreband de catre cine,am primit urmatorul raspuns: prostule nu mai da cartea de identitate ,nici c.n.p-ul si nici semnatura. deci listele de la sectiile de votare sunt bune la ceva.( deci si asa se poate frauda,un cetatean)(editat de HotNews.ro)
  • +1 (1 vot)    
    D-le ing. NICA tare sugubat sunteti !? (Miercuri, 9 decembrie 2009, 20:48)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    D-le ing. NICA tare sugubat sunteti !? cand mustaciti
    De la Mistrul Comunicatiilor pe vremea lui Nasty la Militie pe vremea lui Boc iar acum la remorca electorala a unui partid anacronic si retrograd: PSD.
    Mai bine va vedeati de meseria Dvs. Oare aveti chiar calitatea de Inginer sau Militian sau Sugubat ?!