Primele rezultate partiale, dupa centralizarea rezultatelor din peste 95 % din sectii 

BEC, ora 8:00 Traian Basescu - 50,43%, Mircea Geoana -49,57%

de Redactia Stiri     HotNews.ro
Luni, 7 decembrie 2009, 7:36 Actualitate | Politic


 documente
(07 Dec 2009) PDF, 31KB
Candidatul independent sustinut de susţinut de PD-L, Traian Basescu a obtinut  50,43%, iar liderul PSD, Mircea Geoana - 49,57%, potrivit rezultatelor partiale date publicitatii de Biroul Electoral Central.

Purtatorul de cuvant al BEC a precizat ca au fost centralizate rezultatele din 20 708 sectii de votare, ceea ce reprezinta 95,40% din numarul total al sectiilor de vot.

La al doilea tur al alegerilor prezidentiale s-au prezentat la urne 57,94% din romanii cu drept de vot. Urmatorul anunt va fi facut de catre Biroul Electoral Central la ora 11.00.



Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















33228 vizualizari

  • +87 (97 voturi)    
    Comment sters de user (Luni, 7 decembrie 2009, 8:02)

    Radu-Mihai [anonim]

    • +51 (59 voturi)    
      Geoana marsh la relaxare! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:08)

      moima [anonim] i-a raspuns lui Radu-Mihai

      Du-te si fa o aromaterapie fratioare ca ai nevoie de ea ca de aer!
      • +33 (39 voturi)    
        si legat de bunele maniere (Luni, 7 decembrie 2009, 8:22)

        xx [anonim] i-a raspuns lui moima

        Geoana vii sa ne explici noua de bunele maniere cand voi va bateti joc cu greve la metrou si mineriade ? Legat de televiziunile care au dat un sonaj trucat in ziua alegerilor...tine tot de bunele maniere...nu poti sa te caci in mijlocul drumului pentru ca ai suficienti bani ca sa platesti amenda....Luati si cititi bunele maniere.
        • +1 (5 voturi)    
          dictionar (Luni, 7 decembrie 2009, 10:02)

          maria [anonim] i-a raspuns lui xx

          Diactionarul nostru cuprinde o gama foarte bogata de cuvinte , al Dvs. e zero si ciobanii din munte sunt mai elevati. Citesc si copii , cum ii educam?
          • +2 (2 voturi)    
            nu ai inteles (Luni, 7 decembrie 2009, 11:14)

            me [anonim] i-a raspuns lui maria

            Nu exista termen de comparatie cu lucruri frumoase pentru ce fac ei(Geoana,PSD si televiziunile lor).
      • +18 (20 voturi)    
        a reaparut guzganul rozaliu! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:26)

        dan [anonim] i-a raspuns lui moima

        ochii pe hotzii de la PSD
      • -36 (44 voturi)    
        Basescu marsh in Ardeal (Luni, 7 decembrie 2009, 8:31)

        Ciprian [anonim] i-a raspuns lui moima

        Diferenta la vot a facut-o Ardealul, cea mai privilegiata zona de investitii din tara, asa ca ramane in continuare sa admiram cu entuziasm saracirea Moldovei pana vom afla ca au murit in Moldova oameni de foame sub domnia de 10 ani a generalului care "nu da mana cu altii' Basescu!
        • +10 (14 voturi)    
          Hunedoara? (Luni, 7 decembrie 2009, 8:35)

          albert [anonim] i-a raspuns lui Ciprian

          de Hunedoara ce zici unde a castigat detasat PSD-u ?
          • -1 (1 vot)    
            Hunedoara (Luni, 7 decembrie 2009, 11:12)

            Dio [anonim] i-a raspuns lui albert

            Nu vbti voi de Hd.Este un judet rosu pt ca a fost puternic industrializat in timpul comunistilor si au fost adusi multi moldoveni si olteni in zona.Ardelenii din Hd au votat Basescu !!!!!!.Si sa stiti ca multi ardeleni isi doresc AUTONOMIE , insa acest lucru este deocamdata irealizabil din cauza maghiarilor care au compromis aceasta dorinta a noastra ,a tuturor (ardeleni ,banateni).Dar cand se va realiza ,o sa puteti sa-l votati pe geoana pana cand nu mai puteti.Si sa-l promovati pe cele 2 posturi TV de mincinosi.Realitatea si Antena.(Rusine!!!!)
            "IEREA" sa castigati dar n-a fost sa fie ! Pa !
            • -1 (1 vot)    
              Autonomie (Luni, 7 decembrie 2009, 13:59)

              SORIN _SB [anonim] i-a raspuns lui Dio

              no,...ai zis un cuvant mare ˝AUTONOMIE˝, tare fericit as fi sa vad ziua aia...poate nu mi-as mai dori as de mult sa plec din tara asta sufocata de mentalitati comuniste si dinozauri bolsevici,....pacat ca nu suntem mai multi ardelei,...oricum ducem in spate tara asta ....am citit multe comentari si la adresa lui Johannis,...sunteti invitati in Sibiu si va veti convinge de corectitudinea lui,...oricum bine ca nu a iesit Geoana....si orice ar fir eu inca sper in autonomie si independenta teritoriala.
              numa' bine!
        • +12 (12 voturi)    
          normal!!!!!!!!!!!!! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:41)

          urata [utilizator] i-a raspuns lui Ciprian

          oameni cu gandire mai ampla!!!!!!
        • +21 (21 voturi)    
          @ Ciprian (Luni, 7 decembrie 2009, 8:47)

          Ardeal [anonim] i-a raspuns lui Ciprian

          Lasa compatimirea! Puneti mana si faceti proiecte , ori -pur si simplu - puneti mana si munciti! Prea mult va lamentati, in loc sa vedeti padurea de copaci. Cei harnici o duc bine si pe acolo.
          "...pana vom afla ca au murit in Moldova oameni de foame " Pardon! Cred ca de lene! Nu poti astepta ca cineva "sa-ti puna-n straita"!
        • +21 (23 voturi)    
          Raport gandire-investitie (Luni, 7 decembrie 2009, 8:47)

          Ardeleanca privilegiata [anonim] i-a raspuns lui Ciprian

          Domnule draga, ti-as recomanda sa mai faci cate o excursie prin Ardeal din cand in cand, poate te lamuresti de ce sunt aici mai multe investitii decat in Moldova. Ca pe investitiorii straini nu Basescu ii cara cu forta la Cluj, Sibiu, Timisoara sau Arad, vin ei singuri acolo unde gasesc o gandire mai apropiata de a lor, o disciplina a muncii mai apropiata de a lor, oi rigoara mai apropiata de a lor. Cand nu ai de oferit decat forta de munca ieftina si NIMIC altceva ar trebui sa-ti pui niste intrebari.
          In rest, sunt de acord cu dumneata: sa ramana fiecare provincie cu presedintele ales. Eventual de intalnim dupa 20 de ani la o bere si vedem care a ajuns mai departe. Servus si sa va fie de cap Geoana!
        • +6 (8 voturi)    
          nerecunoscatorul (Luni, 7 decembrie 2009, 9:56)

          gigel123 [utilizator] i-a raspuns lui Ciprian

          Mai Ciprica, de ce ignori faptul ca Moldova este totusi zona care primeste cei mai multi bani de la buget, desi pe cap de locuitor are cea mai mica contributie? Hai sa fim corecti totusi.

          ... Iar investitorii au dreptul sa mearga unde vor, doar e vorba de resursele (bani, capital, etc) lor.
    • +31 (35 voturi)    
      olimpiada (Luni, 7 decembrie 2009, 8:08)

      libertin [utilizator] i-a raspuns lui Radu-Mihai

      tot aseara Mr. Geoana zicea ca e ca la olimpianda. 'Mai incerci odată!' ... de fapt ăsta era planul lui B.
    • +45 (47 voturi)    
      Comment sters de user (Luni, 7 decembrie 2009, 8:10)

      Radu-Mihai [anonim] i-a raspuns lui Radu-Mihai

      • -12 (20 voturi)    
        Si nu mai pleaca din tara calculatoristii (Luni, 7 decembrie 2009, 8:32)

        Florin [anonim] i-a raspuns lui Radu-Mihai

        poate ca va fi bine. Eu as fi vrut sa castige Geoana. Nu pt el ci pt Johanis. Cred ca e mai bine cu un german la sefia tarii. Acum asta e. Eu nu voi pleca in Olanda cum voiau ieri niste IT-isti. Raman aici.
        • +20 (20 voturi)    
          LoL .. German la carma tarii.. (Luni, 7 decembrie 2009, 8:43)

          Gica [anonim] i-a raspuns lui Florin

          Tu cred ca glumesti ? Cat de cinstit poate sa fie omul ala cand s-a aliat cu niste comunisti ?
          • -7 (13 voturi)    
            incredibil (Luni, 7 decembrie 2009, 9:29)

            Hiksos [utilizator] i-a raspuns lui Gica

            cam cat de distrus trebuie sa fii sa inghiti galusca asta cu omunismul? basescu e la fel de comunist ca si aia spre care arati tu cu degetu !! sunt incredibil de redusi.
        • +19 (21 voturi)    
          :)))) (Luni, 7 decembrie 2009, 8:43)

          jiji [anonim] i-a raspuns lui Florin

          multi dar prosti! prosti rau! auzi, un neamt la sefia tarii! cat de prost trebuie sa fii pentru a crede si a afirma asa ceva?!
          huuuuooooooooooooo comunistii, si-au luat-o peste bot! .... incep sa imi schimb parerea despre acest popor. in bine.
        • +8 (8 voturi)    
          Johanis (Luni, 7 decembrie 2009, 9:36)

          Calin [anonim] i-a raspuns lui Florin

          poate ar fi fost bun, dar crezi ca poate tine piept masinariei PSD?!
          Sunt curios de un scenariu putin posibil. Daca iasa Basescu si il propune pe Johanis pentru premier ce face PSD?! Nu il sustine?! Ar fi foarte interesant cu si-ar sustine PSD pozitia "Nu il sustinem ca l-a propus Base nu Iliescu.."
      • +14 (16 voturi)    
        si hotnews... (Luni, 7 decembrie 2009, 8:44)

        dica [anonim] i-a raspuns lui Radu-Mihai

        e noul nostru protv. sintem mindri de voi
      • +14 (16 voturi)    
        insomar (Luni, 7 decembrie 2009, 9:21)

        alpha [utilizator] i-a raspuns lui Radu-Mihai

        iar pe cei de la insomar ii asteptam sa se ia de mana cu badea,asta dupa ce isi vor fi bagat niste pene stiu eu unde...
    • +31 (31 voturi)    
      asteptam civilizatia (Luni, 7 decembrie 2009, 8:16)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui Radu-Mihai

      asteptam coalitia "bunului simt", cea care respecta rezultatul votului poporului, sa-l suspende iar pe Basescu, asa cum zicea reprezentantul de frunte al chiulangiilor.
      • +1 (3 voturi)    
        Pai si atunci de ce am votat?! (Luni, 7 decembrie 2009, 9:38)

        Calin [anonim] i-a raspuns lui MirceaA

        Cum pot sa motiveze ca cei care l-au votat pe Basescu nu merita sa aleaga un presedinte? "Pur si simplu votati, este datoria voastra de romani, dar votati cum va zicem noi!"
    • +23 (25 voturi)    
      deci DAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:36)

      urata [utilizator] i-a raspuns lui Radu-Mihai

      nu stiu de cand nu m-am mai trezit asa fericita:X:X:X:X:X:X:X:X:X.....am fost aproape 100%sigura ca va iesi Basescu!!!!!!!!!!!!...aseara cand am vazut primele sondaje mi-au dat lacrimile si am spus ca nu se poate asa ceva!!!apoi m-am rugat ca cei din strainatate sa voteze cu base si asa a fost:X....asa ca le sunt recunoscatoare....prea s-a bucurat geoana de victorie.am un mesaj pt el:CINE RADE LA URMA RADE MAI BINE,MUUUULT MAI BINE!!!!!!!!!!!!!
      • +16 (16 voturi)    
        nu puteam sa va lasam (Luni, 7 decembrie 2009, 8:46)

        lica [anonim] i-a raspuns lui urata

        daca am avea vot prin posta, ati fi stiut de aseara. bucurati-va de romania voastra...noi ne bucuram ptr voi si va iubim.
        • +8 (8 voturi)    
          :*:X (Luni, 7 decembrie 2009, 9:58)

          urata [utilizator] i-a raspuns lui lica

          ma bucur mult sa vad ca totusi unii dintre noi am ramas uniti.cand ai impresia ca totul o ia la vale si ca nimanui nu-i pasa...ramai foarte surprins cati sunt cei ca tine si impreuna putem sa facem minuni.romanilor le trebuia o resuscitare,acea resuscitare a fost Timisoara!!!!!!!!!si totusi asta datorita domnului GEOANA!!!!ia ganditi-va:ieseau asemenea proteste daca nu mergeau cei 3 rasariti in Timisoara???ar trebui sa le multumim si lor ca au fost atat de imbecili
      • +12 (12 voturi)    
        Multumim! (Luni, 7 decembrie 2009, 9:35)

        vvvladut [utilizator] i-a raspuns lui urata

        Imi inclin capul in fata voastra, dragi "capsunari" atat de huliti si dispretuiti de mamaligarii ramasi in tara! Eu unul nu voi uita niciodata acest moment, si cui i se datoreaza!

        Inca o data: Jos palaria!
    • -7 (13 voturi)    
      cartea recordurilor (Luni, 7 decembrie 2009, 8:45)

      Silviu Pop [anonim] i-a raspuns lui Radu-Mihai

      Va spun eu despre ce este vorba cu cartea recordurilor...........vom fi prima tara din UE care in timp ce altii ies din criza economica tara se duce de suflet......vom fi prima tara din UE cu guvern interimar de 6 luni.....vom fi prima tara din UE fara buget de stat pe 2010 pana in luna aprilie .... vom fi primaq tara UE care in lipsa fondurilor la bugetul de stat vom organiza alegeri anticipate...........si lista poate continua...........dar oricum nu imi bat capul; pentru ca oricum am de gand sa ma uschesc.......nu vreau eu sa fiu cel care stinge lumina inRomania
      • 0 (6 voturi)    
        mai bine (Luni, 7 decembrie 2009, 9:26)

        viorelhojda [utilizator] i-a raspuns lui Silviu Pop

        mai bine asa decat sa mergem in directia perabinecunoscuta de romania...adica in JOS. fara sacrificii si schimbare vom bate pasul pe loc inca multi ani.
      • +3 (5 voturi)    
        din contra (Luni, 7 decembrie 2009, 9:35)

        MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui Silviu Pop

        `am fi fost singura tara din UE care am fi votat niste criminali si puscariasi in fruntea tarii.
      • +5 (7 voturi)    
        mai bine stam cu guvern interimar 5 ani (Luni, 7 decembrie 2009, 9:40)

        xx [anonim] i-a raspuns lui Silviu Pop

        Si ce propui, sa scoata tara din criza Geoana impreuna cu Becali, Vadim si cu Vanghelie ?
    • +10 (12 voturi)    
      Cat de prost (Luni, 7 decembrie 2009, 9:27)

      DlGoe [anonim] i-a raspuns lui Radu-Mihai

      Cat de prost trebuie sa fi sa iti comanzi sondaje de opinie apoi sa crezi in ele ?

      Dle Basescu,
      Desi am zis ca nu va voi mai vota in veci dupa 'fratia trandafirilor' care ati vrut sa ne-o bagati sub nas dupa votul anti Rosu de anul trecut , si dupa prostia numita FORFETAR, v-am votat iar.

      Poate de data asta nu va veti mai indeparta de popor. In caz contrar..veti intra in istorie linga ceilalti. Stiti care.

      Semneaza
      Dl Goe.
      • +2 (2 voturi)    
        Bine spus (Luni, 7 decembrie 2009, 11:02)

        Marian [anonim] i-a raspuns lui DlGoe

        Bine spus, v-am votat din nou si cred ca multi sunt in aceeasi ipostaza. Cu siguranta multe s-au schimbat in primul dvs. mandat dle. Basescu dar si mai multe sunt de schimbat in acesta. Poate data asta veti fi consecvent si luptati pana la capat, doar de asta v-am votat.
        Pe de alta parte FELICITARI, v-ati luptat cu toata lumea si ati castigat. Cert este ca sunteti un om de o mare tarie de caracter - putini ar fi incercat ce ati facut dvs. si inca si mai putini ar fi reusit. Acum trebuie sa distrugeti masinile de propaganda politica, sa impuneti reguli dure pentru media astfel incat sa devina si sa ramana impartiale, si mai ales sa realizati ce ne-ati propus - statul sa fie la dispozitia cetateanului, si nu invers. Pentru ca astfel vom deveni un stat modern si indiferent cine impotriva cui se va alia, indiferent de resursele disponibile, nu vor mai fi conditiile unei manipulari pe scara atat de larga.
        Ceea ce s-a intamplat in Romania, privind alianta neocomunista impotriva democratiei, pur si simplu NU se poate intampla in nici un stat democratic occidental. Eliminati cauzele.
    • +3 (3 voturi)    
      ai mare dreptate (Luni, 7 decembrie 2009, 9:31)

      delia b [utilizator] i-a raspuns lui Radu-Mihai

      m-ai distrat teribil cu acest comentariu! Asa e doar 11 ore de euforie, din fericire...
    • -4 (10 voturi)    
      de FRAUDA ati auzit? (Luni, 7 decembrie 2009, 9:32)

      Maria [anonim] i-a raspuns lui Radu-Mihai

      de FRAUDA ati auzit?
      • +2 (4 voturi)    
        haha (Luni, 7 decembrie 2009, 9:54)

        masteryodda [utilizator] i-a raspuns lui Maria

        doar de prostie am auzit. De frauda mai greu, hai sictir manipulabilule. Iti dau un sfat, citeste o carte (dar nu de joc). Pa pa
    • +4 (4 voturi)    
      voturi (Luni, 7 decembrie 2009, 10:04)

      imaros [anonim] i-a raspuns lui Radu-Mihai

      cred ca cei din psd au facut sondaje doar unde erau in avantaj
    • +7 (7 voturi)    
      Multumim America, Multumim Canada, Europa (Luni, 7 decembrie 2009, 10:13)

      Erika [anonim] i-a raspuns lui Radu-Mihai

      De unde rezulta ca suntem toti de-un sange oriunde ne-am afla in lume.

      Parca vad cozile din Toronto, New Yor, Paris, Viena, Madrid, cu oamenii cu copii in carucioare si atmosfera de buna dispozitie, si oamenii care au venit de la zeci si sute de km distanta si care au renuntat la sarbatoarea de Sf Nicolae sa stea la coada sa voteze,

      Nu putem decat sa va multumim!

      Sangele apa nu se face oricat de rupti timp si tara.!
    • +3 (3 voturi)    
      nu recunosc realitatea (Luni, 7 decembrie 2009, 10:30)

      gh. [anonim] i-a raspuns lui Radu-Mihai

      oare isi dau sema ca mesajul dat oamenilor de trusterile de presa de partide de forurile asa zise democrate de toata ac. alianta toti absolut toti impotriva unuia singur ,nu a prins ,oare vor recunoaste ce vor romanii. NU SUNT SIGUR CA NU. Incepe din nou scandalul si sabotajul.
    • 0 (0 voturi)    
      hahaha (Luni, 7 decembrie 2009, 10:36)

      christdecay [utilizator] i-a raspuns lui Radu-Mihai

      =)) ce m-a distrat comentariul tau! asa e!
  • +42 (44 voturi)    
    Ce intorsatura (Luni, 7 decembrie 2009, 8:02)

    Citizen Kane [utilizator]

    Un mic pariu: mai vine Johanis sa discute guvernul cu geoana si crin?
    • +19 (19 voturi)    
      vineeeee (Luni, 7 decembrie 2009, 8:16)

      busymind [anonim] i-a raspuns lui Citizen Kane

      Daca am citit bine Sibiul a fost cu Base. Asa ca Iohanis fuge...nu vine
      • +10 (14 voturi)    
        Sibiul nu a fost cu Base (Luni, 7 decembrie 2009, 8:24)

        bilbofil [utilizator] i-a raspuns lui busymind

        Nu mai manipulati! Sibienii il iubesc atit de mult pe Johannis ca l-au vrut neaparat primar inca trei ani.
        • +7 (7 voturi)    
          serios? (Luni, 7 decembrie 2009, 8:30)

          numaratoru [anonim] i-a raspuns lui bilbofil

          Uita-te la rezultatele BEC inainte sa vorbesti!
        • +1 (1 vot)    
          greseala (Luni, 7 decembrie 2009, 8:32)

          busymind [anonim] i-a raspuns lui bilbofil

          Este greseala mea ca nu am verificat informatia. e doar preluata de pe un forum. Euforia bat-o vina
        • +7 (7 voturi)    
          Sibiul a fost cu Base (Luni, 7 decembrie 2009, 8:34)

          laly [anonim] i-a raspuns lui bilbofil

          Corectie, sibienii l-au iubit pe Johannis pana a facut acest gest. Ramane de vazut cat il vor mai iubi dupa aceasta "alianta". Oricum a pierdut mult in ochii multor sibieni, poate ramane cu "aliatii" sai. Nu putea sta el linistit la Sibiu, si-a facut-o cu mana lui.
        • +5 (5 voturi)    
          acum s-o schimbat parerea lor:))) (Luni, 7 decembrie 2009, 8:46)

          urata [utilizator] i-a raspuns lui bilbofil

          in sibiu 61.19% a iesit base daca nu ma insel.....
        • +6 (6 voturi)    
          alegeri (Luni, 7 decembrie 2009, 8:48)

          lucian [anonim] i-a raspuns lui bilbofil

          asta cu iubirea de primar a fost buna (HA HA HA ) LA POMUL LAUDAT SA NU TE DUCI CU SACUL. de fapt el isi dorea IMUNITATE urmeaza statia DEBARCAREA peronul unde doriti.
    • +3 (3 voturi)    
      :)) (Luni, 7 decembrie 2009, 8:44)

      urata [utilizator] i-a raspuns lui Citizen Kane

      la asta ma gandeam eu aseara:))))da-l incolo de iohannis...ca si sibienii au votat majoritatea cu basescu:))))
    • +1 (1 vot)    
      Da. Johannis vine sa discute cu Basescu (Luni, 7 decembrie 2009, 9:20)

      Justin Puscasu [anonim] i-a raspuns lui Citizen Kane

      Cred ca Basescu e destul de destept ca sa-l puna pe Klaus prim-ministru si sa le inchida gura prostanacilor.
      Iar Klaus e destul de destept ca sa intoarca armele.
      • 0 (0 voturi)    
        ..... (Luni, 7 decembrie 2009, 9:48)

        urata [utilizator] i-a raspuns lui Justin Puscasu

        ce naiba??mi-e sila de oamenii astia care se plimba dintr-o parte in alta.acum esti cu cineva..cum nu mai e la putere...mergi la altul si ui asa.astia-s oameni care cauta doar puterea.nu-i intereseaza de restul.iohannis e un exemplu bun.ii e frica sa nu fie doborat.cred si eu la cate o facut
        • +2 (2 voturi)    
          daca e santajat? (Luni, 7 decembrie 2009, 10:17)

          urania [utilizator] i-a raspuns lui urata

          Nu poate, noi nu stim cu ce este santajat Johannis de PNL si PSD...poate dosarul cu adoptiile ilegale, poate cu fondurile...ceva ii leaga si nu e sentimentul de prietenia ...
          • 0 (0 voturi)    
            santajat??? (Luni, 7 decembrie 2009, 14:22)

            urata [utilizator] i-a raspuns lui urania

            geoana si iohannis sunt masoni:))iti da ceva de inteles din asta??santaj??nu prea cred
      • 0 (0 voturi)    
        Bravo (Luni, 7 decembrie 2009, 10:53)

        DlGoe [anonim] i-a raspuns lui Justin Puscasu

        "Justin Puscasu [anonim] i-a raspuns lui Citizen Kane
        Cred ca Basescu e destul de destept ca sa-l puna pe Klaus prim-ministru si sa le inchida gura prostanacilor.
        Iar Klaus e destul de destept ca sa intoarca armele. "

        Gandire de STRATEG !
        Bravo Romanule !
        Neamtul este capabil sa conduca corect de partea ADEVARULUI !!!

        Sper sa se gaseasca cineva sa-l sfatuiasca pe Dl Basescu sa joace tare si sa-l numeasca pe Johanis !

        Hai baieti ! puteti !
        Dati lovitura de TEATRU PINA LA CAPAT !

        Dle Johanis, veniti de partea adevarului !
  • +36 (46 voturi)    
    URAAAA! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:04)

    ID [anonim]

    Sa nu-i mai vad fata lui Geoana!!!!!!
    Traiasca dreapta si sa crape toti asistatii sociali!
    • +30 (32 voturi)    
      Usor cu pianul pe scari! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:09)

      Florin [anonim] i-a raspuns lui ID

      Aloo, fara derapaje de-astea! Mi-s asistat social dar tin cu Basescu, fara votul meu si-al altora ca mine... asistati sociali au si tarile cu conduceri de dreapta...
      Cat despre fata lui Geoana...vreo treizeci de ani m-as lipsi bucuros sa o vad.
      • 0 (6 voturi)    
        Fata lui Geoana (Luni, 7 decembrie 2009, 8:21)

        Florin 2 [anonim] i-a raspuns lui Florin

        Fata lui Geaona parea draguta.
        • +2 (2 voturi)    
          re: (Luni, 7 decembrie 2009, 8:23)

          abelush [anonim] i-a raspuns lui Florin 2

          Cred ca vroia sa scrie "mecla":)
          • +2 (2 voturi)    
            haha (Luni, 7 decembrie 2009, 8:35)

            liba [anonim] i-a raspuns lui abelush

            lasa0ti copiii, ce stiu ei? as da orice sa cad mecla comunistilor alora ca stau pititi asa ca sobolanii. dar...nu mi-e dor de ei, azi ii vreau pe romanii mei, sa-i vad happy si increzatori...
    • -2 (6 voturi)    
      Ba da prost mai esti ... (Luni, 7 decembrie 2009, 8:27)

      Caracatita [anonim] i-a raspuns lui ID

      Ba da prost mai esti: nu exista nici standa si nici dreapta; exista doar prosti ca noi!
      • -2 (2 voturi)    
        Duma zilei :-) (Luni, 7 decembrie 2009, 8:45)

        Albu Zahar [utilizator] i-a raspuns lui Caracatita

        Ce mai tare. Bravo Caracatita!
    • +7 (7 voturi)    
      Atentie... (Luni, 7 decembrie 2009, 8:39)

      Ronin [utilizator] i-a raspuns lui ID

      ....la ce asistati social te referi! Pentru ca sunt oameni in tara asta care au nevoie de ajutor. Ce vina au ei ca sunt bolnavi, batrani sau si-au pierdut locul de munca? Deci nu toti sunt pomanagii. Unii dintre ei chiar au nevoie de ajutor. Chestia asta nu tine de dreapta, stanga sau centru, tine de solidaritate sociala, de bun simt! Eu multumesc Domnului ca am o slujba si pot ajuta prin contributiile pe care le dau la stat si pe cei mai putin norocosi. E treaba statului sa identifice si sa traga la raspundere pe cei care primesc moca bani, fara sa aiba dreptul.....
    • 0 (2 voturi)    
      Ba, pe-a ta! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:42)

      willy [anonim] i-a raspuns lui ID

      Cum se poate ca romanii si cand se bucura sunt plini de ura?De ce sa crape? Adica sa crape copiii din orfelinate si batranii? Ba sa crapi tu, si toti idiotii ca tine!
  • +42 (44 voturi)    
    VICTORIE (Luni, 7 decembrie 2009, 8:04)

    Misu2k9 [anonim]

    Cei 20 de ani ai lui Brucan s-au incheiat, diaspora a facut diferenta. In tara propaganda comunista desantata a lui Felix a spalat creierii multor romani, asa se explica scorul strins. Sa ne fie invatatura de minte.
    Nu uitati, alegerile au trecut, de astazi sintem toti romani.
    • +29 (31 voturi)    
      Ai aproape dreptate (Luni, 7 decembrie 2009, 8:12)

      Dragos [anonim] i-a raspuns lui Misu2k9

      De azi toti suntem romani, mai putin Geoana. Ma astept la el sa emigreze in Ucraina.
      Bravo Romania! Si sa nu se mai intample. Chiar am avut emotii. Jos palaria in fata Diasporei !
      Base, SUA este cu tine!
    • +24 (24 voturi)    
      tv (Luni, 7 decembrie 2009, 8:14)

      alpha [utilizator] i-a raspuns lui Misu2k9

      Daca ramane asa,sper sa-i vad pe alde badea,ciutacu,gadea si stan cu pene in fund primind preavizurile de 2 saptamani de la felix ca au "muncit" degeaba.Iar pentru viitor romanii sa invete sa gandeasca singuri ,sa nu mai pape cu lingurita tottul de la tv.
    • +19 (19 voturi)    
      ai dreptate prietene (Luni, 7 decembrie 2009, 8:17)

      doar un cetatean [anonim] i-a raspuns lui Misu2k9

      Diaspora a facut diferenta , pentru ca diaspora sunt oameni care nu mai pot fi schimbati cu o sticla de ulei si un zahar. Pentru cei care nu stiu si diaspora sa chinuit in alte tari. Dar noi vedem totul , avem alta vizune asupra politici romanesti. Multi in ro pot fi manipulati ...dar cu privire la cei din afara , dealde ""nea viorel"" nici pe vazatorul de tricouri din roma nu il mai prosteste....
  • +32 (34 voturi)    
    bine baaaaaaa (Luni, 7 decembrie 2009, 8:05)

    expatu [anonim]

    Si castigator la categoria muscaaaaa.... ESTEEE....

    BASEEEEE!!!! Felicitari la toti ! Va pupam de peste ocean, a iesit cum a vrut muschii nostrii! :)

    Base, dai o bere.
    • +10 (10 voturi)    
      hai diaspora! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:20)

      daniel-EXPAT [anonim] i-a raspuns lui expatu

      Hallelujah!
    • 0 (0 voturi)    
      Bravo! (Luni, 7 decembrie 2009, 9:38)

      roxana [anonim] i-a raspuns lui expatu

      Bravo voua, oameni buni!
  • +23 (25 voturi)    
    great! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:05)

    Elimedia [anonim]

    pot pleca la munca linistit :)
  • +27 (27 voturi)    
    ura fratie (Luni, 7 decembrie 2009, 8:05)

    lica [anonim]

    acum vine greul, noi ne-am facut datoria
  • +27 (29 voturi)    
    Ce bine. (Luni, 7 decembrie 2009, 8:05)

    Vlad [anonim]

    Exista un Dumnezeu!
  • +32 (32 voturi)    
    OLE,OLE,OLE (Luni, 7 decembrie 2009, 8:05)

    quintus [anonim]

    ILIESCU NU MAI E!
  • +27 (29 voturi)    
    BASE E CEL MAI TARE (Luni, 7 decembrie 2009, 8:05)

    FLORIAN [anonim]

    BRAVO BASE!
    AM INVINS!
    • -1 (5 voturi)    
      cei care au vrut sa ramanem prosti (Luni, 7 decembrie 2009, 9:33)

      doru [anonim] i-a raspuns lui FLORIAN

      falsa lupta contra comunismului a lui Base; Geoana si adevaratii liberali nu erau comunisti; de fapt putini au fost comunisti si inainte de 89; au fost profitori ai inculturii poporului; a castigat dictatura celor la putere si a smecherilor si profitorilor dinainte si de dupa 89, numiti cum vreti revolutionari, pdlisti etc
  • +29 (31 voturi)    
    YES (Luni, 7 decembrie 2009, 8:06)

    Razvan [anonim]

    noroc cu romanii din afara, multumim!!!
    • +16 (16 voturi)    
      si cu Transilvania (Luni, 7 decembrie 2009, 8:19)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui Razvan

      traiasca Timisoara, Clujul si toti oamenii cu cap si coloana verticala.
  • +28 (30 voturi)    
    VICTORIE !!! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:06)

    gigel [anonim]

    Inca o data dumnul Traian Basescu nu ne-a dezamagit !!!!

    Ma bucur de acesta victorie asupra ciumei rosii din Romania !!!!

    Rusine pt judetele unde gioana a cistigat, in special Iasi !
    • +18 (18 voturi)    
      Adevarat (Luni, 7 decembrie 2009, 8:16)

      andrei.b [utilizator] i-a raspuns lui gigel

      M-am nascut, crescut si copilarit in Iasi, da i-asi bate pe unii nu alta, cum dracu sa voteze cu ala declarat prost!??? Ma bucur insa ca aproape jumatate nu au votat cu el!

      Respect,
      Andrei
      • +10 (10 voturi)    
        haha (Luni, 7 decembrie 2009, 8:38)

        andrei.p [anonim] i-a raspuns lui andrei.b

        si eu sunt din iasi si culmea, tot andrei si subscriu 100% la ce ai spus :D
      • +2 (2 voturi)    
        subscriu (Luni, 7 decembrie 2009, 9:58)

        Tomis [utilizator] i-a raspuns lui andrei.b

        Si eu tot din Iasi sunt si uneori am impresia ca aici s-a rasturnat carul cu prosti. Mai intai l-au votat pe Nichita iar acum era cat pe ce sa iasa prostanacul presedinte.
    • +2 (2 voturi)    
      IASI (Luni, 7 decembrie 2009, 11:03)

      cosminela [utilizator] i-a raspuns lui gigel

      nu avem de ce sa ne fie rusine,noua celor din IASI,Sintem cu sufletul alaturi de presedintele tarii Traian Basescu,Problema noastra este in zona rurala,unde manipularea este litera de lege,satele inunda in rosu,oamenii de la tara au o frica de dumnezeu,sint oameni simpli,uneori naivi,unora le e teama sa voteze pe altcineva decit PSD-ul,eu nu stiu pe cine sa voteze,informatia nu ajunge la tara.
      Haideti la treaba,tara arde!!!!
  • +23 (25 voturi)    
    deocamdata (Luni, 7 decembrie 2009, 8:06)

    busymind [anonim]

    Pot sa ma duc sa ma culc linistit. Am stat pana la 1:00pm sa vad rezultatele. Bravo Romania. Comunistii sa mai stea....
    • +7 (7 voturi)    
      BASE! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:18)

      Ati M [anonim] i-a raspuns lui busymind

      si eu la fel... se pare ca suntem pe aceiasi coasta... :P

      Am avut ceva emotii cu spalatii aia pe creier. Sincer acuma astept niste procese penale si cateva tembeliziuni inchise.
      • +2 (8 voturi)    
        Din pacate (Luni, 7 decembrie 2009, 8:26)

        busymind [anonim] i-a raspuns lui Ati M

        E o victorie scurta...vor incepe din nou scandalurile. Sper sa ma insel.
      • +8 (8 voturi)    
        east coast !! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:35)

        andrei.b [utilizator] i-a raspuns lui Ati M

        nopate buna east coast ! pot sa ma duc si eu sa ma culc linistit, aveam mari emotii, da stiam ca ii vine romanului mintea la cap... in cele din urma.
  • +23 (25 voturi)    
    v ati prins (Luni, 7 decembrie 2009, 8:06)

    batranu [anonim]

    pana la urma poate au invatat vorba aia batraneasca sa nu zici hop pana nu sari aseara era asa fericit geoana ca era deja presedinte
    poi nu se vede la el nici elementara intelepciune a prudentei va inchipuiti acum ce presedinte am fi avut brrrrrrrrrrrr
    • +2 (2 voturi)    
      pai... (Luni, 7 decembrie 2009, 9:51)

      silvia [anonim] i-a raspuns lui batranu

      pai trebuia sa se bucure si el repede, ca simtea rasulfarea rece a marinelului in ceafa si stia ca n-o s-o mai tina mult.
      in alta ordine de idei, mi s-a parut sinistru modul in care s-a bucurat. sinistru, alt cuvant n-am. ne-ar fi luat dracu cu el la putere, pot sa jur.
  • +25 (25 voturi)    
    Basescu va castiga (Luni, 7 decembrie 2009, 8:06)

    smc [utilizator]

    Ma astept ca PSD-ul sa emita ultimele jegozenii pe care le mai are, contestatii si isterii.
  • +20 (22 voturi)    
    bravo! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:06)

    CaptainHammer [utilizator]

    Cinste diasporei si moldovenilor de peste prut! Inca odata, un grup mic face diferenta!

    Geoana euforic mis si oligofren, intoarce-te la bunicuta ta, sper sa nu te mai vedem. :D
  • -27 (33 voturi)    
    vai de voi..pedelisti (Luni, 7 decembrie 2009, 8:06)

    tudor [anonim]

    saraci ...cu duhul in primul rand....inca 5 ani de dictatura a marinarului betiv..dar deh...va meritati soarta :) inca nu s-a decis totusi..hahahha...cat puteti fura si voi?
    • +5 (5 voturi)    
      esti praf (Luni, 7 decembrie 2009, 8:13)

      Ion Coman [utilizator] i-a raspuns lui tudor

      acum treci in opozitie!
    • +10 (14 voturi)    
      Desi nu imi sta in fire, (Luni, 7 decembrie 2009, 8:17)

      domino63 [anonim] i-a raspuns lui tudor

      MURITI COMUNISTILOR!
      Dupa cate antene am inghitit, cat respect am avut pe fantasme tv, merit si eu o refulare!
      Mori, ilici!
      Mori, nastase!
      Si mai ales, sa te vaz acu' vanghelie!
      Parlament acu' sa te vaz!
      Cum e cu.... dizolvarea?!

      Gata, acum sunt civilizat!
      • -9 (15 voturi)    
        Eşti civilizat pe dracu (Luni, 7 decembrie 2009, 8:42)

        Bolsevicul [utilizator] i-a raspuns lui domino63

        Tu şi cu tătucul tău, dacă sunteţi împotriva Parlamentului, habar n-aveţi nici ce-i aia democraţie, nici ce-i aia civilizaţie. O să mai suportăm 5 ani hăhăiturile unui fost comunist şi securist, vopsit în portocaliu, dar cu apucături bolşevice.

        Aţi scăpat de comunism? Vai de capul vostru! Pedeliştii au apucături mai staliniste decât PCR pe vremea când se chema PMR. Epurarea cadrelor, nimicirea adverasrilor, datul la gioale, îţi spun ceva?

        Şi nu, nu sunt cumpărat cu zahăr şi ulei, din două motive: în primul rând, cu aşa ceva se ocupă mai mult pedeliştii (hai la mine în oraş, să-ţi prezint primarul), iar în al doilea rând din contribuţiile lunare depuse la buget de firma pe care o administrez se pot plăti câteva pensii.

        Sunt mândru că mă aflu printre cei cărora Mesia al vostru NU le-a mulţumit aseară pentru votul acordat.

        Ar fi cazul să pricepeţi, "anticomuniştilor", că democraţia stă în Parlament, nu în tătucul salvator. Aşa era pe vremea lui Stalin. Am progresat de la mustaţă la chelie. Halal!
        • +1 (5 voturi)    
          fugi repede (Luni, 7 decembrie 2009, 9:40)

          MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui Bolsevicul

          la Vanghelie si inchina-te lui.
        • 0 (4 voturi)    
          romania 51% MG 49TB diaspora 20%MG 80%TB (Luni, 7 decembrie 2009, 9:42)

          caravaggio [utilizator] i-a raspuns lui Bolsevicul

          de unde se vede ca diaspora uraste romania si ar vota oricand cu orice personaj care pretinde ca vrea sa o schimbe!

          oricum ar fi, e posibil ca si simpatizantii gastii portocalii sa se fi bucurat inainte de deznodamant: mai sunt peste 500.000 de voturi de numarat, preponderent din fiefuri psd-iste, plus contestatiile si haosul care va urma dupa anuntarea rezultatelor finale, indiferent cine va fi declarat castigator.

          pana la urma, cel mai important, chiar mai important decat numele victoriosului, este SA NU FIE HAOS!
        • -1 (1 vot)    
          romania 51% MG 49TB diaspora 20%MG 80%TB (Luni, 7 decembrie 2009, 9:42)

          caravaggio [utilizator] i-a raspuns lui Bolsevicul

          de unde se vede ca diaspora uraste romania si ar vota oricand cu orice personaj care pretinde ca vrea sa o schimbe!

          oricum ar fi, e posibil ca si simpatizantii gastii portocalii sa se fi bucurat inainte de deznodamant: mai sunt peste 500.000 de voturi de numarat, preponderent din fiefuri psd-iste, plus contestatiile si haosul care va urma dupa anuntarea rezultatelor finale, indiferent cine va fi declarat castigator.

          pana la urma, cel mai important, chiar mai important decat numele victoriosului, este SA NU FIE HAOS!
    • +6 (6 voturi)    
      alegeri (Luni, 7 decembrie 2009, 8:21)

      k7 [utilizator] i-a raspuns lui tudor

      romanul a facut treaba mai buna sub "dictatura" ... iar decat cu amenitari de genul va tai caldura si apa daca nu iese psd ....mai bine sub "dictatura"
    • +12 (12 voturi)    
      dictatura? (Luni, 7 decembrie 2009, 8:22)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui tudor

      ai vazut vreo televiziune inchisa, vreun ziar oprit, vreo arestare ilegala? Aia e dictatura. Vezi ce a facut cenzura PSD, ca a ajuns un presedinte de tara sa vorbeasca pe la OTV si Etno, din cauza dictaturii din TVR-ul lui Sassu, din Antenele securistului si Realitatea puscariasului Vantu.
  • +29 (31 voturi)    
    Bai, sunteti nebuni? (Luni, 7 decembrie 2009, 8:06)

    SHEAPA [utilizator]

    Mor de inima!!!

    Nea Traiane, nu mor caii cand vor cainii!

    Sa ne traiesti!!!!
  • +30 (32 voturi)    
    Amin! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:07)

    eurodaniel [utilizator]

    Astept de 15 ore cu ochii-n monitor rezultatul asta!
    Di pentru prima data am certitudinea ca votul MEU a fost unul de bun augur! Am certitudinea ca EU, aici la München am avut un cuvant de spus!
    Sa dea Dumnezeu sa fie in ceas bun, sa fie pace iar invinsii sa isi recunoasca infrangerea cu demnitate. Desi stiindu-i .... ma indoiesc de asta!
    Base ... ziua ta libera s-a sfarsit! Treci la munca... pe ei ca nu au gloante!
    • +2 (2 voturi)    
      Bravo diaspora! (Luni, 7 decembrie 2009, 9:40)

      vvvladut [utilizator] i-a raspuns lui eurodaniel

      Imi inclin capul in fata voastra, dragi "capsunari" atat de huliti si dispretuiti de mamaligarii ramasi in tara! Eu unul nu voi uita niciodata acest moment, si cui i se datoreaza!

      Inca o data: Jos palaria!
  • +25 (31 voturi)    
    :) (Luni, 7 decembrie 2009, 8:07)

    Adrian [anonim]

    Doamne ajuta sa ramana asa. Pt inconstientii care l au votat pe Geoana recomand aplicarea la cetatenie Rusa....si bafta acolo
    • -17 (21 voturi)    
      Raspuns!!!!!!!!!!!!! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:12)

      Misha1409 [utilizator] i-a raspuns lui Adrian

      Spalare de creier a la Basescu!!!!!!!
      Chiar o sa imi fac pasaport, dar pentru Occident.
      Ramaneti cu Basescu.
      Asta este un adevarat comunist ( ca si Iliescu ).
      • +10 (10 voturi)    
        Vino pisi! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:18)

        Alius [anonim] i-a raspuns lui Misha1409

        Te asteptam aici si de aici o sa vezi mai bine lucrurile si creierul tau o sa fie mai putin spalat decat este acum. Sigur nu o sa mai votezi cu PSD-ul cate zile o sa ai...

        P.S.: daca Basescu este un adevarat comunist, ca si Iliescu, de ce esti asa suparat? Ca doar ai votat Geoana, un comunist la fel de adevarat ca si bunicuta.. Deci oricum ai da-o, a iesit un comunist adevarat, asa cum ai votat si tu!
      • +10 (10 voturi)    
        haha (Luni, 7 decembrie 2009, 8:25)

        MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui Misha1409

        du-te la Moscova ca te haleste diaspora in occident. Te duci taman la cei care au votat 80% cu Basescu
        • -2 (4 voturi)    
          Ha ha ha !!! (Luni, 7 decembrie 2009, 9:34)

          misha1409 [anonim] i-a raspuns lui MirceaA

          Scuzele mele, daca cumva ajung prin oocident, o sa ma comport exact ca un cetatean al tarii de adoptie.
          Diaspora o sa fac bine sa o ocolesc. Cine stie, poate imi fac un bine si uit de limba romana.
          Cat despre alegatorii lui Basescu, atunci cand veti ramane fara locuri de munca, sa va aduceti aminte pe cine ati votat.
          Basescu cu guvernul lui, ne-a bagat in datorii cat pentru 5 - 6 generatii de acum inainte.
          Sa traiti bine!!!!!!
          P.S. Daca Basescu nu insista cu guvernul Boc, daca nu o dadea cotita dupa faza cu monstroasa coalitie prin care lua in calcul un guvern Johannis, atun ci poate avea si votul meu.
          Asta nu intelegeti.
          Inca o data sa traiti bine!!!!!!!!
          • +3 (3 voturi)    
            tentativa de rusificare (Luni, 7 decembrie 2009, 9:50)

            catalin [anonim] i-a raspuns lui misha1409

            Pentru prima oara in viata am avut o dimineata fericita vazand la televiziune ca tentativa de rusificare a Romaniei nu a putut fi dusa la bun sfarsit BRAVO ROMANI sper ca cei care au votat cu Dl Basescu sunt mandri ca au indreptat soarta acestei tari spre occident iar cei care au fost de partea lui Geoana isi vor schimba in curand afinitatile politice spre o Romanie occidentala si moderna si pe viitor nu isi mai vinde tara pentru 100 lei primiti de la eminenta cenusie a PSD Hrebenciuc.....inca o data FELICITARI ROMANIA SUNT MANDRU CA SUNT ROMAN
          • +2 (2 voturi)    
            Sa fii atent (Luni, 7 decembrie 2009, 10:14)

            brusuilis [anonim] i-a raspuns lui misha1409

            misha sa fii atent dragule cand pleci ca occidentul incepe de la oradea, arad, timisoara ... sa nu nimeresti prin rusia sau *stan-uri dragule:)
            p.s. si daca tot pleci, mai ia cu tine si cativa psd-isti, poate mai invatati si voi ceva pe acolo.
            pa pa!
      • +2 (2 voturi)    
        Mishu, ai gresit directia.... (Luni, 7 decembrie 2009, 9:35)

        Ronin [utilizator] i-a raspuns lui Misha1409

        Moscova e in partea ailalta.
  • +26 (26 voturi)    
    ups (Luni, 7 decembrie 2009, 8:08)

    cheseme [utilizator]

    domnul Nastase are un "deja-vazui" :D:D:D
  • +21 (21 voturi)    
    lol (Luni, 7 decembrie 2009, 8:08)

    marius [anonim]

    acum sa vedem fata la antene si la realitatea tv hehehe
    • 0 (0 voturi)    
      lol (Luni, 7 decembrie 2009, 10:42)

      Dana [anonim] i-a raspuns lui marius

      "acum sa vedem fata la antene si la realitatea"

      A inceput pupincurismul :))) De jumatate de ora cei de la realitatea il perie subtil pe base...iar pe geoana il blameaza ca si-a declarat prea devreme victoria.

      Singura chestie previzibila, daca ramane basescu, este aceea ca scandalul va continua..vor incerca iar sa-l dea jos si vor repeta ce au facut in ultimii 5 ani.

      Eu zic o singura chestie...indiferent de culoarea presedintelui, ar trebui sa avem o lege prin care sa se interzica suspendarea mandatului. Lasati omul sa-si duca la bun sfarsit treaba, nu mai incercati sa ne duceti de nas!!!
  • +18 (18 voturi)    
    lol (Luni, 7 decembrie 2009, 8:08)

    marius [anonim]

    acum sa vedem fata la antene si la realitatea tv hehehe
    • +9 (9 voturi)    
      nicio grija (Luni, 7 decembrie 2009, 8:26)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui marius

      Asa cum i-a lasat pana acum, ii va lasa Base si in continuare, sa aiba manelistii la ce sa se uite.
  • +28 (30 voturi)    
    Felicitari! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:08)

    splendy [anonim]

    Cum spunea si Presedintele, Romania este a romanilor!
    Romanii stiu sa se uneasca atunci cind tara o cere. Felicitari Traian Basescu! Asteptam reformele promise! Spre o Romanie moderna! Noi cei din Diaspora ne-am facut datoria!
    • +10 (10 voturi)    
      Multumim! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:15)

      luxdesign28 [utilizator] i-a raspuns lui splendy

      Multumim celor din diaspora! Uniti suntem puternici! :)
  • +23 (23 voturi)    
    A IESIT MAGARIA LA IVEALA (Luni, 7 decembrie 2009, 8:08)

    MORIOKA [anonim]

    Sa vedeti plansete si zvarcoliri de la rosiile(pdsr)ingalbejite(pnl)
  • +24 (28 voturi)    
    Toronto l-a facut presedinte pe Dl. Basescu (Luni, 7 decembrie 2009, 8:08)

    Toronto [anonim]

    Basescu + Diaspora + PDL contra PSD + PNL + ONTCD + UDMR + Realitatea TV + Antena 1 + Antena 3 + Patriciu + Doina Cornea + Dinescu = 1 - 0

    Basescule, romanii-canadieni si americani te-au facut Presedinte din nou, sa nu uiti asta never! Iar acum vrem sa ii vedem pe Vantu si Patriciu la inchisoare pentru fraudele lor.

    Romania nu moare, doar jigodiile ei.
    Iar Geoana trebuie sa deconteze cretinismul cu care a pierdut alegerile.
    • -7 (13 voturi)    
      Fara Patriciu, dar cu Videanu (Luni, 7 decembrie 2009, 8:20)

      Cali [anonim] i-a raspuns lui Toronto

      O sa-l vezi pe Patriciu la inchisoare, dar o sa-l vezi pe hotul de Videanu la putere. Nu vad de ce te bucuri asa de mult, mai Toronto, tu si altii din diaspora. Si eu sunt din diaspora, nu-l vroiam pe Geoana, dar nu-l mai suport pe Basescu, si pe toate mancatoriile lui. In orice caz, ce te doare pe tine, tu esti la Toronto, nu esti in Romania.

      Bafta,
      din California
      • +2 (2 voturi)    
        in California? (Luni, 7 decembrie 2009, 8:29)

        MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui Cali

        acolo e la moda Iliescu?
        • -1 (7 voturi)    
          Nu draga, du-te si fa misto de altcineva (Luni, 7 decembrie 2009, 8:45)

          Cali [anonim] i-a raspuns lui MirceaA

          Nu draga nu e la moda Iliescu. Dar nu pot sa inteleg cum il sustineti atata pe Basescu. Nu am zis ca il sustin pe Geoana, citeste mai bine si nu mai pune intrebari ca sa te dai smecher. Aici e la moda bunul simt, nu fetele si amantele lui tata. Nu pot sa inteleg cum va bucurati asa? Ce v-a adus frate bun Basescu asta? O multime de guverne? mult scandal? niste incompetenti? ce va bucurati asa si sunteti toti numai proBase? Base e la fel de comunist ca si Geoana, cu tot cu partidul lui portocaliu. Sa va duceti sa va rupeti capetele pe autostrazile facute de echipa lui, in hotelurile ridicate de Lenutza, si sa va reprezinte d-alde EBA la Bruxelles.
          Mi-e si rusine ca traiesc intr-o asa tara. Daca eram intregi la cap nu mai ajungeau distrusii astia doi in turul 2.
      • +5 (7 voturi)    
        Diaspora = romani cu creier propriu (Luni, 7 decembrie 2009, 8:36)

        bogdan [anonim] i-a raspuns lui Cali

        Ne doare pe toti romanii adevarati care au apreciat si inteles actiunile presedintelui Basescu. Sistemul comunist din Romania a fost si inca este greu de invins. Practic, Basescu a invins toate partidele ce s-au coalizat impotriva lui. Acesta este un adevarat lider!
        • +2 (2 voturi)    
          cu creier propriu care nu traiesc in ro (Luni, 7 decembrie 2009, 9:34)

          Cali [anonim] i-a raspuns lui bogdan

          bine, succesuri! Si daca esti in diaspora, sincer cred ca ar trebui sa te duci sa traiesti putin in Romania si apoi sa-ti dai cu parerea. Eu sunt aici doar pentru studii, asa ca nu am pierdut legatura.
          Iar daca a invins partidele le-a invins pentru ca pdl-istii reprezinta un procentaj significant din total, nu ca e el un adevarat lider. e la fel ca toti ceilalti. si daca i-a bagat pe unii la zdup, i-a bagat ca nu erau de partea lui. pe ai lui, alde videanu, udrea samd i-a ajutat sa creasca si sa se imbogateasca pe spatele nostru. la fel cum a facut si nastase inainte, si asa cum ar fi facut si geoana. asa ca mai bine vino tu de unde-oi fi si adu niste oameni competenti la conducerea tarii. pentru ca acum cu siguranta nu ii avem, indiferent ca esti tu ignorant sau nu.
      • +2 (2 voturi)    
        Asa-i zice mai nou la Teleorman? (Luni, 7 decembrie 2009, 9:38)

        Ronin [utilizator] i-a raspuns lui Cali

        California?
  • +21 (23 voturi)    
    VICTORIE (Luni, 7 decembrie 2009, 8:08)

    zombi [anonim]

    Simt ca a inceput adevarata revolutie! Hai Base, arde-i tata!
  • +18 (20 voturi)    
    Sa curga bereeeaaaaaaaa (Luni, 7 decembrie 2009, 8:09)

    Cristi [anonim]

    Le-am tras-oooo!!!!!!!!!!! Inca o data si inca o data si inca o data!!!!!!!!!!
    • +13 (13 voturi)    
      asa va fi mereu ca nu ne lasa (Luni, 7 decembrie 2009, 8:11)

      sile [anonim] i-a raspuns lui Cristi

      mortii nostri.
      • +9 (9 voturi)    
        Asa e Sile (Luni, 7 decembrie 2009, 8:18)

        Cristi [anonim] i-a raspuns lui sile

        Si de aia nu am votat comunistii.
        Vin in tara curand si o sa-mi placa mai mult ca niciodata,ca romanii + diaspora au invins.
        • -1 (1 vot)    
          sedere placuta! (Luni, 7 decembrie 2009, 9:41)

          Cali [anonim] i-a raspuns lui Cristi

          da Cristi,

          mai ales cand o sa schimbi autostrazile din vestul europei pe drumurile romaniei, bunul simt pe scuipatul semintelor pe strada, trotuarele normale pe cele cu borduri nejustificat de inalte, pe care le-au facut in colaborare pdl cu psd.

          si o sa te intorci unde esti acum si o sa zici ca asa e bine si nu o sa faci nimic vreodata cu adevarat bun pentru tara ta. ai scapat de niste comunisti si te-ai facut cu altii.

          bafta!
  • +19 (19 voturi)    
    haide Romania (Luni, 7 decembrie 2009, 8:09)

    Razvan_M [utilizator]

    la treaba!
  • +23 (23 voturi)    
    Din auzite (Luni, 7 decembrie 2009, 8:09)

    Andro [anonim]

    Nu stiu pe unde am auzit ca Geoana, orice ar face, iese al doilea...

    Probabil ca si daca alearga singur, tot al doilea iese.
  • +21 (23 voturi)    
    Game Over! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:09)

    Ciprian [anonim]

    Jocurile s-au terminat! Sper sa ii dispara ranjeul lui Iliescu de pe fata!
    • +8 (8 voturi)    
      ... (Luni, 7 decembrie 2009, 8:19)

      Sorin [anonim] i-a raspuns lui Ciprian

      nu l-am vazut cu ranjet. Iliescu era cel mai precaut dintre toti aseara. zicea sa asteptam rezultatul final cu precautie. Vulpe batrana nu ca prostanacii tineri
    • +5 (5 voturi)    
      aiurea (Luni, 7 decembrie 2009, 8:30)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui Ciprian

      ranjetul face parte din sufletul lui, nu din fizionomie. Ala va fi sters numai de doamna cu coasa.
  • +13 (15 voturi)    
    cred... (Luni, 7 decembrie 2009, 8:09)

    pulex [anonim]

    ca daca ramane asta rezultatul final geoana e scos definitiv din politica. iti trebuie niste nervi de otel sa treci peste asa ceva.totusi o tzara intreaga l-a vazut tzopaind la propriu si la figurat.vulpea asta de basescu a luat lectzii de la iliescu...si inca bine de tot...elevul isi depasheshte profesorul...
    • +6 (6 voturi)    
      E ciudat numai (Luni, 7 decembrie 2009, 8:15)

      Lucian_Mares [utilizator] i-a raspuns lui pulex

      ca stia rezultatul inainte de a se termina votarea. In rest, e raul cel mai mic. Muream sa-i vad pe-alde Iliescu, Nastase s.a. scotand iarasi capetele.
  • +18 (20 voturi)    
    BRAVO ROMANIA (Luni, 7 decembrie 2009, 8:09)

    motzu12 [utilizator]

    E 1 noaptea inToronto si topai de fericire ! Ne pasa dec ei de acasa si ma bucur ca am invins comunismul. La ora 7 pm era coada la consulat.
    Hai Basescu !!! Abia astept sa vad fata prostanacului.
  • +20 (20 voturi)    
    URAAAAA (Luni, 7 decembrie 2009, 8:09)

    andrei.b [utilizator]

    tocmai am vazut la BBC!! walk all over them Base!
    Gioana, hai pa!
  • -20 (28 voturi)    
    renunt (Luni, 7 decembrie 2009, 8:09)

    gaina cu masca [anonim]

    da! renunt la cetatenia romana! se confirma, din nou, prostia romaneasca!dragi excompatrioti va doresc sa traiti bine!
    • +4 (4 voturi)    
      daca ati ales sa fiti rusi, (Luni, 7 decembrie 2009, 8:17)

      marin [anonim] i-a raspuns lui gaina cu masca

      noi nu ne suparam....papa, o sa va vina mintea la cap din tarile straine...
      ce vroiai sa votam cu ochii inchisi niste infractori?
    • +8 (8 voturi)    
      renunt (Luni, 7 decembrie 2009, 8:18)

      alpha [utilizator] i-a raspuns lui gaina cu masca

      renuntam si noi la tine cu bucurie,tavarisci !poti sa-i iei cu tine si pe ilici,bombo hrebe &co ! daca faci asta te facem cetatean de onoare al tarii chiar fara voia ta !
    • +5 (5 voturi)    
      Bine faci... (Luni, 7 decembrie 2009, 8:21)

      iancu [anonim] i-a raspuns lui gaina cu masca

      Renunta la cetatenia romani si aplica pt cea rusa. Nu iti fa griji...la Moscova il vei gasi pe Geoana....si Ilici si-a cumparat loc de veci tot la Moscova. Drum bun!!!
    • +4 (4 voturi)    
      pa, gaina (Luni, 7 decembrie 2009, 8:32)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui gaina cu masca

      du-te la cocosii din Moscova, sau Cuba.
    • +1 (1 vot)    
      Calatorie sprancenata (Luni, 7 decembrie 2009, 9:42)

      Ronin [utilizator] i-a raspuns lui gaina cu masca

      E dreptul tau. Un singur sfat: imbraca-te gros ca am auzit ca e ger napraznic in Rusia. Hai pa!
  • +24 (26 voturi)    
    Extraordinar!!! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:10)

    misu [anonim]

    Aseara puteam sa bag mana in foc ca Base castiga, si uite ca nu m-am inselat.
    L-am votat pe Base pentru ca Geoana &Co si-au batut joc de orasul meu Timisoara.
    Base sa nu uiti ca Timisul te-a votat undeva in jur de 60%, sa nu ne uiti cand vei fi din nou presedinte!!!
  • +18 (18 voturi)    
    Un zambet (Luni, 7 decembrie 2009, 8:10)

    Blue [anonim]

    Sondaj corect sau nu, mi-a adus un zambet de dimineata...
    • +5 (5 voturi)    
      - (Luni, 7 decembrie 2009, 8:18)

      Me Again [anonim] i-a raspuns lui Blue

      Nu e sondaj.
    • +4 (4 voturi)    
      Nu e sondaj... (Luni, 7 decembrie 2009, 8:22)

      iancu [anonim] i-a raspuns lui Blue

      Is rezultatele partiale de la BEC....
  • +19 (19 voturi)    
    URAAAAA!!!! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:10)

    mihuta [utilizator]

    am stat cu sufletul la gura....toata noaptea pentru a afla rezultatele oficiale. si ce fain aceste date sunt aproape de cele date de staff-ul lui Basescu. Ma bucur mult ca Basescu va ramane presedintele romanilor. WOW...slava Tie...Doamne ca nu ne-am intors in trecut.
  • +16 (16 voturi)    
    greu (Luni, 7 decembrie 2009, 8:10)

    L [anonim]

    deci totusi mai este o speranta :-)
    As vrea acum sa vad fata lui Geoana :-)
    • +7 (7 voturi)    
      hehe (Luni, 7 decembrie 2009, 8:33)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui L

      eu as vrea sa-i vad fata lui Vantu
  • -8 (18 voturi)    
    bravo (Luni, 7 decembrie 2009, 8:10)

    miahi [anonim]

    va fi nasol si unii se bucura ca boii ne-am intors in urma cu trei luni
    • +7 (7 voturi)    
      mai bine (Luni, 7 decembrie 2009, 8:16)

      elzorab [anonim] i-a raspuns lui miahi

      mai bine cu trei luni decat cu douazeci de ani! ce zici?
    • +6 (8 voturi)    
      unii se bucura ca boii.. (Luni, 7 decembrie 2009, 8:17)

      tanatos [utilizator] i-a raspuns lui miahi

      iar altii o sa ramana prosti o viata..
      ma doare sa vad o natiune atat de imbecilizata de televizor.. cand l-am vazut pe vadim si la antena si la realitatea, cand tov. ursu i se adresa cu domnule vadim.. cata greatza..
      chiar nici acum nu vad cei care l-au votat pe geoana ca a fost o manipulare in masa? oare nu inteleg ca votul celor de afara ar trebui sa catareasca inzecit pt ca lor nu li s-au spalat creierele ca noua tuturor?
      il vreti pe iliescu inapoi 5 ani? vreti iar furaciune pe fata pe toate directiile?
      macar astia s-au straduit sa mai restranga jaful, s-au tinunt in sah unii pe altii. daca iar iese ilici, nu o sa mai fie nici un control..
      chiar patima asta politica v-a orbit de tot ratiunea?
    • -5 (15 voturi)    
      nu doar atat (Luni, 7 decembrie 2009, 8:22)

      clujean [anonim] i-a raspuns lui miahi

      va fi un circ imens, iar mafia portocalie va fura pe fata, cu violenta! e revoltator ca soarta sa ne fie decisa de niste imputiti care nici macar nu traiesc aici! voi propune, public, interzicerea dreptului de vot celor care nu au domiciliul stabil in Romania! nu stai aici, nu votezi, tata, nu-mi decizi tu soarta. cat despre asarabeni, cand mai vad unul pe aici il iau la suturi, am ajuns sa traiesc prost si stresat din cauza hotilor si a curvelor de peste Prut si a capsunarilor? e cazul sa se termine cu porcariile astea.
      • +6 (8 voturi)    
        alooo, don Stalin... (Luni, 7 decembrie 2009, 8:34)

        MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui clujean

        ai inviat?
      • +5 (7 voturi)    
        pardon? (Luni, 7 decembrie 2009, 8:41)

        nadia [anonim] i-a raspuns lui clujean

        ce nerusinat! iti decid tie soarta?? imi decid mie soarta, mie si copiilor mei! cata lipsa de rusine!!!!!
      • +4 (4 voturi)    
        Postac de serviciu? (Luni, 7 decembrie 2009, 8:46)

        lorysor [utilizator] i-a raspuns lui clujean

        Revoltator e ca poti vorbi asa despre ROMANI.
        De fapt ce ma mir ca si CEAUSESCU spunea cam acelasi lucru despre cei de la Europa Libera si despre cei care emigrau.
        Comunistule - tu esti un imputit!
  • -11 (19 voturi)    
    pentru basescieni (Luni, 7 decembrie 2009, 8:11)

    rosu [anonim]

    Mai da' ce vigilenti au fost portocaliii! In afara de faptul ca au "lucrat" voturile de aseara pana acum, au si postat repede-repede comentariile. Probabil au fost scrise din redactie odata cu articolul...
    N-am scapat de lichele si grobieni.
    • +7 (7 voturi)    
      omule (Luni, 7 decembrie 2009, 8:29)

      Ion Coman [utilizator] i-a raspuns lui rosu

      Hotu tipa hotii. Tipic PSD. Suntem oameni care am stat toata noaptea pentru a afla adevarul. Pentru ca televiziunile controlate de voi au dezinformat continuu cu nesimtire! Iti urez un sincer BESHI! Si nu, n-am nicio treaba cu PDL-ul, ii consider la fel de incompetenti ca PSD-ul, doar mai putin hoti!
    • +5 (5 voturi)    
      harnici (Luni, 7 decembrie 2009, 8:35)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui rosu

      voi ati "lucrat" voturile o luna intreaga, dar n-ati reusit sa prostiti chiat tot poporul.
  • -11 (19 voturi)    
    Inca 5 ani de democratura (Luni, 7 decembrie 2009, 8:11)

    John [anonim]

    Noapte buna, Romania, pentru cinci ani de zile de-acum inainte.
    • +6 (6 voturi)    
      te pomenesti (Luni, 7 decembrie 2009, 8:36)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui John

      ca tu asteptai democratia lui Vantu si Voiculescu. Hahaha, esti distorsionat, omule.
  • +9 (11 voturi)    
    la treaba (Luni, 7 decembrie 2009, 8:11)

    curios [anonim]

    Rapid, alegeri anticipate, ca sa ne limpezim cu totul.
    Bine, Base!
  • +6 (8 voturi)    
    victorie (Luni, 7 decembrie 2009, 8:11)

    ciuche [anonim]

    Bai sa-l sune cineva pe johannis sa stea acasa.Si faceti-i o rezervare lui vintu pentru papua -noua guinee.
    • +4 (4 voturi)    
      Indonezia (Luni, 7 decembrie 2009, 8:37)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui ciuche

      acolo trebuie sa mearga, s-o mai puna de un FNI si acolo.
    • 0 (2 voturi)    
      si pt Mazare... (Luni, 7 decembrie 2009, 9:34)

      octopus [utilizator] i-a raspuns lui ciuche

      sa stea in brazilia cu barierele lui cu tot :)))
    • +1 (1 vot)    
      geoana in spatiu (Luni, 7 decembrie 2009, 9:34)

      TARSEC [anonim] i-a raspuns lui ciuche

      pentru ca tot isi dorea sa devina cosmonauc...sa punem picior de la picior si sa-l proiectam inapoi pe orbita moskovei,de unde a venit ,impreuna cu toata gasca end comp.
  • +14 (14 voturi)    
    rasturnare (Luni, 7 decembrie 2009, 8:11)

    bogdan [anonim]

    ma intreb daca macar le e rusine celor de la TVR, i-realitatea sau antene... chiar ca e de cartea recordurilor!
  • +12 (12 voturi)    
    presedintele tuturor sondajelor (Luni, 7 decembrie 2009, 8:11)

    Dan Costea [anonim]

    Traian Basescu = presedintele tuturor romanilor

    Mircea Geoana = presedintele tuturor sondajelor
  • +13 (13 voturi)    
    am infrant (Luni, 7 decembrie 2009, 8:11)

    Marius [anonim]

    base castiga, realitatea si antena au inceput acum campania de spalare a imaginii instutelor de sondare, care cica sunt toate in limita de eroare.
    Bun , de ce CSOP a furnizat rezultatul corect?, ba chiar la mm as zice
    Si de ce, daca erau in marja de eroare , n-au dat 50-50 ca in 2004?
    Oricum e sfarsitul unor politicieni care ies pe usa din dos ( oare cum va explica geoana tumbele de aseara) si al unor "formatori de opinie" absult penibili. Astia de la Realitatea sunt pamant.
    • +7 (7 voturi)    
      echipa de profesionisti csop ! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:23)

      nu conteaza [anonim] i-a raspuns lui Marius

      Adresa si telefoane:
      Calea Victoriei nr. 155, Bloc D1
      Scara 6, Etaj 6
      Sector 1, Bucuresti
      Romania

      Telefon:
      +4031-405 48 82 (83, 84, 85)
      Telefon/Fax:
      +4021-311 93 12 (13, 14, 15)

      Echipa TNS CSOP

      Andrei Musetescu
      Director Executiv
      andrei.musetescu@csop.ro

      Corina Fanaca
      Director IT
      corina.fanaca@csop.ro

      George Popescu
      Director Dezvoltare
      george.popescu@csop.ro

      CERCETARE
      Cantitativa
      Omnibus
      Dana Ivan
      Manager Cercetare Omnibus
      dana.ivan@csop.ro

      Calitativa
      Madalin Vladu
      Manager Cercetare Calitativa
      madalin.vladu@csop.ro

      Panel de consumatori
      Amelia Ciubotaru
      Manager Cercetare Panel
      amelia.ciubotaru@csop.ro

      Procesare Date & Dezvoltare Software
      Corina Fanaca
      Director IT
      corina.fanaca@csop.ro

      bravo !
    • +1 (1 vot)    
      antena nu se dezminte (Luni, 7 decembrie 2009, 9:42)

      mistydo [utilizator] i-a raspuns lui Marius

      'Amantul' de pe antena , impreuna cu prietenul sau se chinue sa arate cele mai mari rele din Busuresti, dar uita sa l-au votat pe doctor venit de la psd.
      Dar lasati, ca sunt tineri , sufocati de contracte grase cu patroni care nu iarta tradarea...
  • +9 (9 voturi)    
    YEEEEEE (Luni, 7 decembrie 2009, 8:11)

    andrei [anonim]

    Victorieeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!
    • +5 (5 voturi)    
      viktorie (Luni, 7 decembrie 2009, 8:19)

      unul [anonim] i-a raspuns lui andrei

      hai inter kirkland, viktorie!!
  • +12 (12 voturi)    
    Diaspora isi spune cuvantul (Luni, 7 decembrie 2009, 8:12)

    Sebastian [anonim]

    De pe meleaguri straine urmaresc cu mare interes progresul evenimentelor din tara. Daca oamenii nu inteleg ca trebuie sa lasam comunismul in urma, si ca socialismul e o solutie doar temporara, diaspora ii va ajuta.
    Hai Romania.
  • +16 (18 voturi)    
    v-ati prajit (Luni, 7 decembrie 2009, 8:12)

    Ion Coman [utilizator]

    8 partide, 2 trusturi de presa, postaci, cadouri, turism electoral. Unele lucruri nu se pot cumpara. Pentru restul exista MasterCard. ROMANII ADEVARATI NU POT FI CUMPARATI SI NICI MANIPULATI! LA REVEDERE PSD!
  • +8 (8 voturi)    
    ... (Luni, 7 decembrie 2009, 8:12)

    ApH [utilizator]

    Am zis ca mai stau pana la 08:00 ca sa vad rezultatele, apoi plec la munca. Acum as mai sta, sa-i vad si fata lui Geoana sau macar un Antonescu, un Iliescu, acolo...

    Pacat de Johannis, daca tacea...
  • +9 (9 voturi)    
    base (Luni, 7 decembrie 2009, 8:12)

    folo [anonim]

    de ce le-o fost frica nu au scapat...
  • +7 (7 voturi)    
    bucuros si nelinistit (Luni, 7 decembrie 2009, 8:12)

    buna dimineata [anonim]

    dupa parerea voastra mai are sanse mircea geoana?va rog nu-mi tricati dimineata spunand k da
    • +4 (4 voturi)    
      raspuns (Luni, 7 decembrie 2009, 8:15)

      cristi [anonim] i-a raspuns lui buna dimineata

      nu cred ca mai are sanse.Mai trebuie sa vina si voturile din diaspora care sunt majoritar pentru basescu
    • +6 (6 voturi)    
      nu (Luni, 7 decembrie 2009, 8:17)

      Ion Coman [utilizator] i-a raspuns lui buna dimineata

      o sa sara de cur in sus ca s-a fraudat. Dar n-au sanse.
  • +9 (9 voturi)    
    Victorie (Luni, 7 decembrie 2009, 8:12)

    Ibrahim [anonim]

    AM REUSIT ! E VICTORIA NOASTRA, IN PRIMUL RAND !

    Ma intreb ce fac "fericitii" aia de aseara ??
    • +3 (3 voturi)    
      inca nu s-au "trezit" (Luni, 7 decembrie 2009, 8:19)

      sile [anonim] i-a raspuns lui Ibrahim

      din sampania infringerii. o sa-i vezi curind ca ei nu renunta....nici nu stiu sa o faca si nici cind....
  • +3 (3 voturi)    
    E de ras (Luni, 7 decembrie 2009, 8:12)

    Yutzay [anonim]

    Geoana, Geoana, lasa-ne lasa-neee
  • +2 (2 voturi)    
    oo, am comis-o din nou... (Luni, 7 decembrie 2009, 8:12)

    ilie [anonim]

    ...pesedeu sare-n aer cand o dam la shto:) De pe coasta de vest, noapte buna Romania, oriunde te-ai afla!
  • +2 (2 voturi)    
    bravo Base! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:13)

    soho [anonim]

    felicitari !
    de acum astept sa-i vad pe unii ca ovidiu vantu, patriciu, nastase ..etc.. la inchisoare si cu avrerile confiscate
    nu ne dezamagi !
  • -7 (9 voturi)    
    basescu hotul! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:13)

    base [anonim]

    Cel mai mare furt din istorie!
    • +4 (4 voturi)    
      ai uitat ghilimelele (Luni, 7 decembrie 2009, 8:38)

      lica [anonim] i-a raspuns lui base

      noi am votat contra lor, am mers la vot si nu lasam romania pe mina infractorilor. am condus o gramada dar s-a meritat.
      asa sa ne ajute Dumnezeu.
    • +3 (5 voturi)    
      asa e (Luni, 7 decembrie 2009, 8:39)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui base

      Basescu a furat simpatia romanilor adevarati si nu a mai ramas nimic de furat pentru Geoana si turma de imbecili din spatele lui.
  • +5 (5 voturi)    
    stupid for ever (Luni, 7 decembrie 2009, 8:13)

    brainstorming [utilizator]

    Zicerea de prostanac cu care l-a gratulat Iliescu pe Geoana i s-a lipit personajului perfect, mai ceva ca marca de scrisoare. Dar acum, dupa discursul sforaitor de-aseara (pregatit in culise, evident, si menit sa convinga electoratul ca a invins), a devenit "stupid for ever", ca tot a fost el ambasador pe la Washington. Asemenea gafe intra in cartea de istorie si vor rade de ele generatii in sir. Rest in peace, sau "fie-i tarana usoara"!
  • +5 (5 voturi)    
    da, multumim diasporei (Luni, 7 decembrie 2009, 8:13)

    gelu [anonim]

    Inca o data multumim diasporei pt interventia pozitiva, se pare ca de data asta chiar a contat.
  • +6 (6 voturi)    
    A DAT DUMNEZEU (Luni, 7 decembrie 2009, 8:13)

    Elena [anonim]

    CEL MAI BUN A CASTIGAT
  • -9 (13 voturi)    
    astia din diaspora (Luni, 7 decembrie 2009, 8:13)

    tudor [anonim]

    daca traiti asa de bine de ce nu veniti bah in tara? de afara de la caldurica e bine sa votati cu marinarul curvar nu?
    • +1 (3 voturi)    
      Tudoricaaaaaaaaaaaa - de la Rapid ?! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:31)

      Elefantul [anonim] i-a raspuns lui tudor

      Ce ai facut Tudorica ? Nene ? ..... Cine te opreste sa vii si tu aici in Florida ? geoana ? iliescu?
      Hai ia drumul spre gara - alege-o tu ... Nord, Obor...
    • +4 (4 voturi)    
      deoarece (Luni, 7 decembrie 2009, 8:41)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui tudor

      ei vor sa munceasca, nu sa stea cu sufletul la gura ca vine iar Stalin cu sapca pe cap.
    • +4 (6 voturi)    
      Sa zici mersi (Luni, 7 decembrie 2009, 8:41)

      Dragos [anonim] i-a raspuns lui tudor

      Noi astia de la caldurica votam pentru tine si alti cativa care aveti creierii imbibati cu dogme comuniste. Sa zici mersi ca a votat diaspora si te-a scos din mocirla. Jos comunistii! Hai Base, e timpul sa faci dreptate in Romania!
  • +7 (7 voturi)    
    JOS LEPRELE! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:13)

    MirceaA [utilizator]

    Totusi este un mare rahat, ca dupa 15 ani de indurat fecalele comuniste, care au avortat un puscarias ca Vantu, un hot de drumul mare ca Patriciu, nici nu mai vorbesc de lepra de Voiculescu, de nepotul Nastase, de feudalii din judete, sa vad aproape jumatate din populatia Romaniei votandu-i tot pe ei. Din nefericire, acesti votanti provin exact din zonele cele mai sarace, Oltenia, Moldova, sau cele de puturosi care asteapta sa li se dea ceva. Transilvania si diaspora, adica cei care pun osul la treaba, au votat coplesitor cu Basescu. Noroc cu ei, ca iar intram in Evul Mediu.
  • +5 (5 voturi)    
    AHOY, SAU CUM SE SPUNE! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:13)

    TJ [utilizator]

    bine marinarule! sa le fie rusine celor care au votat TSD, sau sa incercam sa ii scuzam ca nu si-au luat pastilele? of, mai e mult pana departe
    Asta este cadoul de mos nicolae : TRAIAN BASESCU PRESEDINTE!

    URA!!!!!!
    • +2 (2 voturi)    
      sarac mosh Nicolae (Luni, 7 decembrie 2009, 9:43)

      octopus [utilizator] i-a raspuns lui TJ

      cam sarac mosh Nicolae anu' asta - ne-a adus la toti acelasi lucru, pe Base presedinte, dar ma bucur foarte tare de acest cadou... Oare cei care l-au votat pe geoana ce-or face cu nuielusha? M-ai cauta si acum cadoul dar ei nu-si gasesc ghetele, pentru ca sunt la noi in picioare si se indreapta cu putere spre dorsalul lor de comunisti!
  • +6 (6 voturi)    
    Mutrele cioclilor (Luni, 7 decembrie 2009, 8:13)

    Spartakus [anonim]

    Astept sa vad mutrele cioclilor de la Antene si Realitatea. Pe dl Stan, care aseara dadea din pinteni. Pe infantilul Badea, care era ca un prichindel la care venise Mosu cu jucarii, pe Ciutacu, scarbit si balos, amenintand ca daca totusi iese Base el pleaca din tara. Pe Ursu, la fel de scarbit, pe Nistorescu, imbatrinit urat si jalnic, si pe atatia si atatia alti "formatori de opinie" care s-au crezut buricul unei inteligente pe care Geonel, saracul retardat, nu o poseda.
    Si cum zicea poetul Jebeleanu, cuvinte potrivite acum de minune pentru Geonel, Crinel, Ilici, Hrebe, Felix, Vantu, Patriciu si ceilalti puscariabili:
    Nimeni n-avea ceea ce el avea:
    superba lui trufie
    si elefantii
    si labele lor sfarâmând vertebrele
    acestor Alpi albiti de spaima.
    .............
    SI N-AU INVINS!
    Bravo, romani, bravo frati ai nostri din diaspora si Basarabia! Azi sunt mandru ca sunt roman!
  • +6 (6 voturi)    
    bravo! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:14)

    tulipa [utilizator]

    bravo, Basescu, bravo romanilor din diaspora, sa nu-i uitam!
  • -7 (11 voturi)    
    anunt (Luni, 7 decembrie 2009, 8:14)

    olimpia [anonim]

    suntem un neam de prosti si de frustrati....sa va ia dracu cu basescu vostru cu tot....o sa muriti de foame fraierilor
    • +4 (4 voturi)    
      raspuns (Luni, 7 decembrie 2009, 8:34)

      baiat bun [anonim] i-a raspuns lui olimpia

      Fraiera esti tu daca ai crezut ca vom accepta sa fim reprezentati in lume de un prostanac. Pupici
    • +3 (3 voturi)    
      asteapta comunismul (Luni, 7 decembrie 2009, 8:44)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui olimpia

      pun pariu ca-ti place linistea si tremuri de fericire cand il vezi pe Iliescu. Cred ca iubesti si minerii... pe toti deodata.
      • 0 (0 voturi)    
        Mai bine sa nu tremure (Luni, 7 decembrie 2009, 10:36)

        brusuilis [anonim] i-a raspuns lui MirceaA

        mai bine sa nu tremure ca isi pierde carja:) si ii cade si proteza.

        ne-ati tinut orbi destul: din 1946 pana 2004.
        ne-am saturat de astia ca tine!
        pa olimpia!
    • 0 (0 voturi)    
      mai bine de foame decat de PROSTIE! (Luni, 7 decembrie 2009, 9:45)

      octopus [utilizator] i-a raspuns lui olimpia

      nu mai comentez ca oricum nu pricepeti!
  • +5 (5 voturi)    
    Victorie (Luni, 7 decembrie 2009, 8:14)

    Geo [anonim]

    Stau de 10 ore cu ochii in ecran si nu imi pare rau! Multumim romanilor din Diaspora! Si eu sunt unul din ei :)
  • +5 (5 voturi)    
    ura ura!!! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:14)

    Doar un cetatean [anonim]

    deci la mine e ora 3 dupamiaza , deabia am aseptat aceste rezultate.
    Ura , Ura!!! afara comunisti!!!!!!!
  • +9 (9 voturi)    
    Diaspora New York (Luni, 7 decembrie 2009, 8:14)

    New York Diaspora [anonim]

    Fratilor, Diaspora New York este cu voi!
    Diaspora New York este CATEGORIC anti-comunisti!
    Sa le fie rusine celor care conduc PNL - sunt niste impostori murdari, care nu dau doi bani pe electoratul lor. Ce este bine, este ca noi, astia de dreapta nu suntem imbecili, si vedem prin ei!
    RUSINE panaramele CRIN ANTONESCU, ORBAN, TARICEANU, PATRICIU - RUSINE!!!!!...sunteti oameni de 2 bani.....frati liberali din tara, SCHIMBATI CONDUCEREA PNL!!!!!!
  • +7 (7 voturi)    
    FORCEPSUL (Luni, 7 decembrie 2009, 8:15)

    Toronto Boys [anonim]

    ... domnu' Gadea, ia ascultati aici domnu' Gadea...!!!!
  • +6 (6 voturi)    
    v-am tras-o!!! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:15)

    un cetatean mandru [anonim]

    V-am tras-o ca sa zic asa domnilor comunisti... as vrea sa vad in dimineata asta la cafea cum ii moare ranjetul lui tata Ilici! Victorie! Bravo Romania! Felicitari domnule Presedinte! Multumim diaspora! Pe ei... ca de ce le-a fost frica nu au scapat! :D acum sa vedem pe unde mai scot camasa! Inca o data bravo Romania si felicitari Presedintelui! Sa fie intr-un ceas bun! :)) Sarbatori fericite romanilor de pretutindeni!
    • -2 (2 voturi)    
      v-ati tras-o (Luni, 7 decembrie 2009, 9:28)

      Silviu Pop [anonim] i-a raspuns lui un cetatean mandru

      Nu mai pierd timpil cu explicatii .... titlul o sa-l intelegeti mai bine peste 6 luni :))))
  • +7 (7 voturi)    
    coreeect. (Luni, 7 decembrie 2009, 8:15)

    cosminel [anonim]

    La gunoi cu voi sobolanilor! ....ce mai topaia aseara Geoana ca o lacusta !
    Facem pariu ca sobolanul rozaliu o sa conteste alegerile ?
  • +8 (8 voturi)    
    De la New York (Luni, 7 decembrie 2009, 8:15)

    cipster741259690603444 [utilizator]

    New Yorkul a votat Basescu
    Felicitari domnule basescu pentru al doilea mandat !!!!
    Le-ai dat-in bot lichelelor comuniste si Moscovitului de carton...

    Mai bine un presedinte jucator decat un presedinte jucarie..

    HAI ROMANIA !!!
    • 0 (0 voturi)    
      pai cum ramane cu propaganda (Luni, 7 decembrie 2009, 10:46)

      cucuvaia [anonim] i-a raspuns lui cipster741259690603444

      ziarelor locale, a lui culianu ?!
      aia erau cu totzi anti basesti...
  • +5 (7 voturi)    
    fara subiect (Luni, 7 decembrie 2009, 8:15)

    cristi [anonim]

    dl. geoana, dl crin, dl. johanis: v-ati umplut de respect. RUSINE sa va fie! aseara a-ti omis una/doua televiziuni: in rest ati facut vizite peste tot.
  • +5 (5 voturi)    
    ma intreb oare... (Luni, 7 decembrie 2009, 8:16)

    dvo666 [utilizator]

    mai prost ca Tandala cine este oare?...
  • +9 (9 voturi)    
    o mica victorie impotriva unei mari coalitii (Luni, 7 decembrie 2009, 8:16)

    gabriel [anonim]

    un pas mic care trebuie urmat de unul mai mare,alegeri anticipate [pentru reformarea parlamentului]si referendumul pentru ridicarea imunitatii parlamentarilor,nu va imbatati cu victoria aceeasta daca nu este urmata de reformarea normala
  • +11 (11 voturi)    
    penibil (Luni, 7 decembrie 2009, 8:16)

    marius [anonim]

    sa te culci presedinte si sa te scoli prostanac!!!!
  • +6 (6 voturi)    
    eu (Luni, 7 decembrie 2009, 8:16)

    ieeeeeeeeeii [anonim]

    haide baseeeeeeeeeeeee

    oleee oleee oleee PeSeDeul NU MAI EEEE

    tin pumnii lui base azi
  • +9 (9 voturi)    
    putem sarbatori (Luni, 7 decembrie 2009, 8:16)

    bibi [anonim]

    va rog?

    multumesc dispora, multumesc romani!

    un singur om a stat vertical impotriva unei coalitii contra naturii.... un singur om langa romani si pentru romani.
    • +6 (6 voturi)    
      Basescu cel Drept (Luni, 7 decembrie 2009, 8:19)

      cipster741259690603444 [utilizator] i-a raspuns lui bibi

      o noapte frumoasa a democratiei...

      sper ca geoana sa treaca peste acest moment delicat...stiu ca e amarat , e normal, dar asta e democratia...
    • +3 (3 voturi)    
      ahoy, sau cum se zice (Luni, 7 decembrie 2009, 8:24)

      TJ [utilizator] i-a raspuns lui bibi

      bravo marinarule! sa le fie rusine celor care au votat cu geoana, mai sunt si elevi in tara asta, nu suntem niste bosorogi ca iliescu! vreau sa imi fac si eu meseria peste cativa ani nu sa stau in loc din cauza unora ca voi! rusine sa va fie!
      in chitila se vindeau voturile lui geoana cu 1 milion!
      pentru 100 ron si o punga cu dulciuri sa bagati mii de oameni in cacat cu serviciul si poate(nu poate ci sigur) scoala? nu sunteti seriosi deloc!
  • +6 (6 voturi)    
    Geoana o JAVRA PENALA (Luni, 7 decembrie 2009, 8:17)

    paul [anonim]

    Sa ne lasi si tu si Mazare si toti cei.lalti de linga tine pentru ca numai asa Romania va merge inanite.
    Sper personal sa nu te mai vad la fata.......
  • +12 (12 voturi)    
    Am votat in Orange county (Luni, 7 decembrie 2009, 8:17)

    Dromichete [anonim]

    Dupa ce Geoana s-a declarat invingator, simtind ca se mai poate intimpla ceva bun si necrezind propaganda neocomunista a exit pollurilor. Aici se mai puteau aduna citeva mii de voturi daca erau inca citeva sectii de votare in locurile unde sint romani , zona aceasta LOs Angeles-Orange County, San Diego, Riverside, San Bernardino, Palm Springs, fiind intinsa cam pe 2/3 din suprafata Ardealului.Sper ca in viitor nici un cndidat sa nu ignore diaspora care este formata din romani patrioti care-si iubesc si sustin tara natala materil si spiritual. God bless Romania!
    • +8 (8 voturi)    
      Bravo! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:19)

      Ion Coman [utilizator] i-a raspuns lui Dromichete

      Multumim ca n-ati uitat de tara!
    • +5 (5 voturi)    
      Basescu Presedinte (Luni, 7 decembrie 2009, 8:21)

      cipster741259690603444 [utilizator] i-a raspuns lui Dromichete

      S-a votat masiv pentru Basescu la New York
  • -4 (6 voturi)    
    Bucurati-vă (Luni, 7 decembrie 2009, 8:17)

    gigel [anonim]

    Bucuraţi-vă români, urmează criză de guvern, alegeri aticipate, bani de la FMI (ioc) , legi asumate şi ordonanţe neconstituţionale.
    • +2 (4 voturi)    
      bring it on (Luni, 7 decembrie 2009, 8:20)

      Ion Coman [utilizator] i-a raspuns lui gigel

      So? Nu-ti convine, emigreaza. In Rusia de exemplu, acolo e liniste.
  • +5 (5 voturi)    
    maladet (Luni, 7 decembrie 2009, 8:17)

    ion [anonim]

    Din Basarabia felicitari...bravo Basescu...
    • +2 (2 voturi)    
      multumiri (Luni, 7 decembrie 2009, 9:38)

      alice [anonim] i-a raspuns lui ion

      Multumesc Basarbia...Multumesc diaspora..
  • -6 (8 voturi)    
    offf... (Luni, 7 decembrie 2009, 8:17)

    Gabi [anonim]

    ...si eu care speram ca am scapat de Basescu...s-a tot plans de moguli si tot mogulul l-a scos din rahat!
    astept centralizarea finala a voturilor in speranta ca Basescu se va duce, in sfarsit, pe mare...
  • +4 (10 voturi)    
    afara si din parlament cu ciuma rosie (Luni, 7 decembrie 2009, 8:17)

    eu [anonim]

    Domnule Basescu, sa numesti prim ministru si minstri numai liberali sa fie in guvern si daca nu voteaza parlamentul atunci sa facem alegeri anticipate. La munca cu ei, ca ne-am saturat de politichia lor! Base, da-i afara si din parlament pe toti, pana la unul! Poporul e cu tine.
  • +5 (5 voturi)    
    Presedintele TROIKA "Jucarie" (Luni, 7 decembrie 2009, 8:18)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    Indiferent de rezulatul final, avand in vedere diferenta stransa de voturi si incalcarea Legii electorale, am considerat inca de aseara ca cetatenii cu drept de vot ai tarii noastre au castigat o mare VICTORIE in fata celor care-i desconsidera.
    Tinerii NU mai accepta si Nu vor mai accepta pe urmasii FOSTILOR privilegiati care au pus mana pe putere si pe averea rezultata din distrugerea PROPRIETATII SOCIALISTE.
    Sunt optimist si ma voi implica in modernizarea statului nostru: EUROPEAN, membru al Uniunii Europene si al NATO !!!!
    Felicitari celor care au votat pentru Continuarea Modernizarii sociatatii politice Romanesti !
  • -5 (9 voturi)    
    alegeri anticipate (Luni, 7 decembrie 2009, 8:18)

    Mariana [anonim]

    Victoria lui Basescu duce la alegeri anticipate. Romanii care l-au votat pe Basescu doresc haos, criza si neguvernare in tara si alegeri anticipate peste 6 luni. Toti fanii lui Basescu ori sunt prosti, ori anarhisti.
    • +3 (3 voturi)    
      Sint anarhist ! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:24)

      gigel [anonim] i-a raspuns lui Mariana

      ... just kidding

      Tu te auzi ce spui sau inca nu ai baut cafeaua de dimineata ? Bea 2 mai bine poate iti revii
    • 0 (0 voturi)    
      exact (Luni, 7 decembrie 2009, 10:46)

      ego sum [utilizator] i-a raspuns lui Mariana

      anticipate dupa o lege buna a uninominalului si gata, dupa 20 ani o sa intram in sfarsit in normalitate!!!
  • +9 (9 voturi)    
    Am fost ateu... (Luni, 7 decembrie 2009, 8:18)

    fanel [anonim]

    ... dar toata noaptea m-am rugat pentru Traian Basescu si mintea romanului de pe urma


    COMUNISMUL NU VA INVINGE NICIODATA !!!
  • +4 (4 voturi)    
    usurare (Luni, 7 decembrie 2009, 8:18)

    anton mihaes [anonim]

    sper sa fie ultima data cind am mers la vot impotriva lui ilic iliescu , sper ca voi sta linistit si-mi voi permite luxul de a fi indiferent de rezultatul oricarui vot de azi inainte
    • +1 (1 vot)    
      O batalie (Luni, 7 decembrie 2009, 9:54)

      shadow [anonim] i-a raspuns lui anton mihaes

      Eu cred ca va trebui sa mai iesim si la vot si in strada daca va fi nevoie . S-a castigat o batalie dar nu razboiul , daca parlamentul va continua sa fie frana de mana trasa a Romaniei v-a fi nevoie sa dam o majoritate reformistilor . Dumnezeu sa ajute , ma bucur pt rezultat , multumim diaspora .
  • +7 (7 voturi)    
    Felicitari diasporei! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:18)

    alex [anonim]

    ...ca nu v-ati dezmintit,si nu va lasati manipulati de minciunile neo-comunistilor prostanacului &co,oricum,scorul strins (in tara)se datoreaza masinii de fraudat seco-com(psd,pnl,pc,udmr),forza Base!
  • +10 (10 voturi)    
    Multumim, diaspora!!! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:18)

    Laura [anonim]

    Am fost profa 7 ani, am plecat spre alt domeniu ca nu se mai putea cu salariul ala....dar nu m-am gandit niciodata sa-l acuz pe Basescu de salariul meu...din pacate inainte de alegeri, fosti colegi, profi si oameni cu ceva in cap imi spuneau ca voteaza cu oricine, numai cu Basescu nu, ca din cauza lui n-au bani, n-au aia, n-au ailalta....oare cei din diaspora de ce n-au votat prostanacul? nu din cauza lui Basescu or fi plecat din tzara?? mai destepti ei decat noi!! le multumim din suflet!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • +8 (8 voturi)    
      Cu placere.... (Luni, 7 decembrie 2009, 8:28)

      GreatWhiteNorth [anonim] i-a raspuns lui Laura

      ... din Canada. Nu m-am culcat pana nu am vazut Rezultatele partiale BEC. Ma bucur ca am putut ajuta, si eu si sotia am votat (=Basescu). Fratele meu din Romania imi spune ca noi cei din afara 'vedem' altcumva ce se intampla acolo. Whatever. Am ajutat si noi de aici, insa sunt mandru ca a fost o baza si in Romania. Great job!!!
      Sper ca profesorii sa aiba o viata mai buna, curand.
      Mult succes in tara! Va iubim!
      • +5 (5 voturi)    
        Cu placere (Luni, 7 decembrie 2009, 8:41)

        eurodaniel [utilizator] i-a raspuns lui GreatWhiteNorth

        si de la München! Si noi aici tot cu Base am votat! Sustinem ce se mai poate sustine! :-)
  • +9 (9 voturi)    
    :) (Luni, 7 decembrie 2009, 8:18)

    grizzly [utilizator]

    Nu sunt nici fan basescu, nici geoana, dar uitandu-ma in ultima vreme in presa m-am scarbit de atata manipulare, de aceea i-am acordat votul meu lui basescu. Sunt mandru sa stiu ca a contat, la fel ca si toti ceilalti de pe acest forum. E de apreciat cum a reusit sa invinga in fata unei coalitii de 8 partide + 2 posturi de tv + TVR. Va multumim romani din diaspora!!!
  • +7 (7 voturi)    
    huh (Luni, 7 decembrie 2009, 8:19)

    dacicul [anonim]

    se pare ca pana la urma nu suntem chiar asa de prosti :) dar tot ne-a trecut glontul :)
    multumim " cspsunari " ne-ati scos si de data asta
    mirciulica nici nu stii, cat de mic incepi sa fi :)
    • +6 (6 voturi)    
      .. (Luni, 7 decembrie 2009, 8:22)

      cipster741259690603444 [utilizator] i-a raspuns lui dacicul

      Capsunarii din New York si-au facut datoria !!!!
      • +5 (5 voturi)    
        multumim (Luni, 7 decembrie 2009, 8:42)

        dacicul [anonim] i-a raspuns lui cipster741259690603444

        cipster, stiu, si ei si ceilalti din totata lumea :) iclusiv " capsunarii" din rep moldova :)
        si pentru asta, va multumesc din nou, daca ieseau comunistii, deveneam si eu " capsunar" curand
        bravo, bine ca nu ati uitat de unde ati plekat, si ne-ati scos din rah... :)
  • 0 (2 voturi)    
    B1Tv (Luni, 7 decembrie 2009, 8:19)

    busymind [anonim]

    Site-ul B1TV a picat.
  • +6 (6 voturi)    
    foarte bine! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:19)

    sefu de post [anonim]

    a castigat base. ma bucur. ura ura. dar acum gata cu distractia si hai la treaba ca tara are nevoie de munca multa.
  • +5 (5 voturi)    
    ..patricii, voiculestii si vanturile... (Luni, 7 decembrie 2009, 8:19)

    Bibicu [anonim]

    ...afara din Romania...expulzarea la Moscova, Havana sau Phenian...
  • +2 (4 voturi)    
    O Romanie fara coruptie (Luni, 7 decembrie 2009, 8:19)

    Oana din Montréal [anonim]

    De obicei, politicienii se coalizeaza pentru motive mai nobile decat apararea coruptiei.

    Imi pare bine ca se pare ca Basescu iese inca o data. Problema e: cat timp il vor lasa la presedintie?
  • +7 (7 voturi)    
    ANTENELE (Luni, 7 decembrie 2009, 8:19)

    PION LA F6 [anonim]

    Ce fac aia de la antene ? Dau in icter, se apuca de mondenitati, de salvarea planetei ? Ca nu mai rezista inca 5 ani de disperare si manifestari patologice schizoide impotriva lu Baselu. Ciutacu Gadea Radu Tudor deontologii profesionisti si analisti atoatestiutori care au facut emisiune electorala in ziua alegerilor s-au facut de cofetarie. Sa-l vedem si pe spagatist cu pene si avem Sarbatori Fericite :)
  • -3 (5 voturi)    
    facem schimb (Luni, 7 decembrie 2009, 8:20)

    dina [anonim]

    Romani din America si Canada..Nu vreti sa facem schimb ?Veniti in Ro SA TRAITI BINE ...cu Basescu.
    • +4 (4 voturi)    
      eu zic asa (Luni, 7 decembrie 2009, 8:23)

      Ion Coman [utilizator] i-a raspuns lui dina

      Sa nu mai astepti la stat sa-ti dea sa mananci si SA TE DUCI LA MUNCA !
    • 0 (0 voturi)    
      eu fac schimb! (Luni, 7 decembrie 2009, 10:36)

      octopus [utilizator] i-a raspuns lui dina

      vino tu in locul meu si aranjez eu cu ilici sa cheme 4-5 mineri sa-ti "aranjeze" moaca cu neshte bocancei, si eu vin in locul tau si stau ca boul pe coada si casc gura la TV-uri de KKo sa-mi indese ceva in cap... s-ar putea sa nu mearga prea bine la mine pt ca mai am ceva in cap si nush daca mai intra dar la tine sigur se gasesc bocanci...
  • +8 (8 voturi)    
    hai romania (Luni, 7 decembrie 2009, 8:20)

    victorie!! [anonim]

    gustul dulce al victoriei!!! bravo base - bravo romania!!! mogulii si marionetele lor traiesc in ireala lume a sondajelor - sa le vad acum fetele perplexe si pocite de ura. Romania a votat si a aratat ca nu poate invinsa cu 2 posturi TV de 2 bani. sa taca badea, gadea, ursu, dinescu si celelalte figuri de factura lichelnica.

    hai base - hai romania!!!
  • +5 (5 voturi)    
    Doamne ajuta! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:20)

    Cinderela [anonim]

    Doamne ajuta sa se mentina rezultatul si la ora 11...
    Sper sa nu mai inventeze nimic PSD-istii &Friends...

    Pana la 11 nu sunt buna de nimic...Mor de emotii..
  • +5 (5 voturi)    
    bravo romania, saptamana incepe bine (Luni, 7 decembrie 2009, 8:20)

    ioana [anonim]

    m-am culcat aseara indoita, dar de aici din paris ii salut pe toti cei care au crezut in noaptea asta intr-un viitor. mai bun mai rau, viitor sa fie, si nu un trecut. poate am gresit, poate nu, dar eu cu mana mea mi am jurat sa nu stampilez niciodata partidul-urmas al comunistilor. niciodata. deci saptmana noua aduce vesti bune. pacat, in afara antenele n-au avut efect. de ce oare? cine ne da o bere:)?
  • +7 (7 voturi)    
    VICTORIE (Luni, 7 decembrie 2009, 8:21)

    IoDac [utilizator]

    Victoria este cu atat mai mare avand in vedere faptul ca Base cu PDL-ul a fost singur impotriva aliantei ROSII a apoape tuturor partidelor parlamentare si neparlamentare, impotriva CRIZEI, impotriva marii manipulari de la Realitatea, Antene,etc. Broavo Base! Acum ar trebui facuta curatenie si modernizarea tarii!
  • +7 (7 voturi)    
    Bravo Base!!! Bravo PDL!!! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:21)

    Bran Paul [anonim]

    Nu lasati hienele sa cotropeasca tara!!!
  • +7 (7 voturi)    
    despre multele fetze ale oamenilor (Luni, 7 decembrie 2009, 8:21)

    cataL [anonim]

    astept retragerea d-lui cristian tudor popescu care se arata oripilat de reactia domnului BASESCU - pentr-o basca de corcoduse si-a lasat experienta gazetareasca la o parte - pacat - ai muncit o viata intreaga - nu am vazut o mobilizare mai murdara ca aceasta : realitatea + antenele + tvr 1 - sasu sa pleace - tvr trebuie sa fie a noastra - adica impartiala - de geana si crin ce sa mai zic - niste oameni slabi - ma bucur ca nu au iesit comunistii - la multi ani romani - trebuie sa sarbatorim
  • +7 (7 voturi)    
    uraaa (Luni, 7 decembrie 2009, 8:21)

    daniel miturca [anonim]

    As vrea sa le vad fetele lui Geoana si Antonescu!!!!!
    Este incredibil ce se intampla in aceasta tara sa ai toata presa in ca si cand toti se cualizeaza cu toti si ne vand gogosi!!!!
  • +6 (6 voturi)    
    pagina lui geoana (Luni, 7 decembrie 2009, 8:21)

    motzu12 [utilizator]

    poate actualizeaza cineva si pagina lui geoana. tot presedinet e acolo :))))
  • +5 (5 voturi)    
    LA REVEDERE (Luni, 7 decembrie 2009, 8:21)

    cristian [anonim]

    Bine Geoanaaaaaaaa !!!!!!!!! nu o sa mai auzim de tine muuuuuuuuuuuuuulllllllllllllllllllttttttttttttttt timp :))))
  • +5 (5 voturi)    
    Super Base! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:21)

    JOHN [anonim]

    restul sunt ISTORIE!

    felicitari CSOP!
  • -8 (8 voturi)    
    Ce-i vrajeala asta ma (Luni, 7 decembrie 2009, 8:21)

    delarge [anonim]

    Cum sa iasa iar tzaranoiul asta presedinte.. e timpul sa ma tirez din tara.

    Macar cu Geoana era speranta ca Antonescu / Johannis vor face ceva pozitiv.
  • +6 (6 voturi)    
    Bravo romanilor (Luni, 7 decembrie 2009, 8:22)

    Bravo romanilor [anonim]

    Inca odata s-a dovedit ca romanii sunt mai vulpi decat cei ce aduc tactici subtile (sau jegoase de'a dreptul) pentru a-i influenta.
    Uite ca mamaliga explodeaza inca odata.
    Nu degeaba a rezistat poporul asta atator rele. Intrebati-l pe domnul Vadim pentru amanunte :P (daca aveti vreo 8 ore libere sa il ascultati).
    Hai sa punem mana sa facem curat dupa sobolanii rosii si sa ii ajutam si pe cei care au cazut prada deznadejdii propovaduite in antene si realitati.
  • +7 (7 voturi)    
    Bravo ROMANIA !!! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:23)

    adi [anonim]

    Bine ca ne-am trezit in al 12-lea ceas ! Cine se ofera sa le dea de lucru lui Gadea, Ciutacu et comp.??
    • 0 (0 voturi)    
      eu le dau de lucru... (Luni, 7 decembrie 2009, 10:38)

      octopus [utilizator] i-a raspuns lui adi

      ... dar pe rand ca nu fac fata la ditai sleahta. Se mai ofera cineva sa ma ajute? multumesc :))
  • +6 (6 voturi)    
    Ho Ho Ho (Luni, 7 decembrie 2009, 8:23)

    Bully [utilizator]

    'Gioana presedinte!!!!' . Cred ca ti-au ajuns 11 ore.
  • +5 (5 voturi)    
    alegeri parlamentare anticipate (Luni, 7 decembrie 2009, 8:23)

    alegator [anonim]

    dorim alegeri parlamentare anticipate si materializarea referendumului in constitutie.noi hotaram nu comunistii si grupurile lor de interese.
  • -7 (9 voturi)    
    Cum puteti mai sa va bucurati? (Luni, 7 decembrie 2009, 8:23)

    Cali [anonim]

    Ce-ati reusit ma?
    Inca 5 ani de Udre? de Ebe? de Traiani care schimba guvernele ca pe sosete? de interese? ce ati reusit mai distrusilor? nu, nu il sustin pe Geoana, dar nu pot sa ma bucur si nu o sa ma bucur in vecii vecilor ca a iesit Basescu. Voi sunteti nebuni? asta nu e comunist? nu e comunist pentru mintile voastre alea reduse.

    Sunteti toti niste mari tristi, si va doresc sa va rada toate fufele si toti prostii lui Basescu in nas cand o sa va ia posturile si o sa va lase sa muriti de foame, pana cand o sa vi se duca zambetul asta de pe fata.

    PA
    • +4 (4 voturi)    
      bine ma.... (Luni, 7 decembrie 2009, 8:30)

      sorin [anonim] i-a raspuns lui Cali

      du-te si te culca. oricum psd nu-ti mai da bani pt. munca asta ca deja nu mai are rost.
    • +4 (4 voturi)    
      PAPA (Luni, 7 decembrie 2009, 8:36)

      PA PA [anonim] i-a raspuns lui Cali

      Plangi!
      • -2 (4 voturi)    
        sunteti niste mediocri cu psd si pdl in turul 2 (Luni, 7 decembrie 2009, 9:38)

        Cali [anonim] i-a raspuns lui PA PA

        Sa inteleg ca te distrezi cu fata lu Basescu in bamboo, nu? si dupa o conduci la Bruxelles sa-si mai faca niste shopping. pa tu, si o sa plangi tu cu siguranta, ah, asta daca nu esti intre protejatii lui basescu. si sa stiti ceva, voi astia care ma acuzati ca-s psdist. nu sunt, am votat cu basescu in 2004, si m-a dezamagit complet. acum, daca tara noastra chiar era una de oameni destepti, niciuna dintre scursurile astea nu ajungea in turul 2. dar nu-i nimic, sa va traiasca bordurile, parcarile, autostrazile, bugetarii in concediu fortat, fufele si fufistii din primaverii samd... succesuri! o sa fiti pentru totdeauna niste inapoiati, la coada Europei.
  • +7 (7 voturi)    
    Presedinte pt o noapte... (Luni, 7 decembrie 2009, 8:24)

    Gabi [anonim]

    Exista un Dumnezeu ...se pare ca tot ce a putut tovarasul Geoana este sa fie PRESEDINTE PENTRU O NOAPTE...a si topait ca un PROSTANAC inainte sa afle rezultatele finale...felicit si sustinatorii de culoare rosie ...ne auzim peste 5 ani....
    • +2 (2 voturi)    
      Bucuria primului 'autogol' (Luni, 7 decembrie 2009, 10:04)

      mistydo [utilizator] i-a raspuns lui Gabi

      S-a bucurat pe sursele lui Vantu, care a fortat nota de manipulare vizuala pentru diaspora de peste ocean. Specialistii lui peshte- Vantu! Ultimul meci la care a asistat electoral Gioana a fost cel a Unirii ( el se gandea la marea coalitie in fruntea careia s-a cocotat) si a stat in loja celui mai bogat cioban. Aseara insa a uitat ca meciul mai are si prelungiri...
  • +3 (3 voturi)    
    Doamne... (Luni, 7 decembrie 2009, 8:24)

    Symbol [utilizator]

    iti multumesc ca nu i-ai lasat sa-si faca jocurile jigodiile astea de complotisti psd & comp..Si ce artilerie au lansat in joc!Exista un Dumnezeu al dreptatii...
  • +4 (4 voturi)    
    Prostanacul (Luni, 7 decembrie 2009, 8:25)

    baba_gloaba [anonim]

    Cred ca am tot dreptul sa strig:

    Geoana prostu',
    Ciinele nostru.
  • +4 (4 voturi)    
    D-zeu si-a intors fata... (Luni, 7 decembrie 2009, 8:26)

    samurai [utilizator]

    catre Romani ! Este realmente o minune dumnezeiasca ca dupa TOATA manipularea grosolana a televiziunilor lui vintu , voiculescu si sassu a iesit totusi Basescu! Este parca si un semn al impacarii intre romanii din tara si cei plecati (mai bine zis alungati) din tara:numai impreuna putem reusi !
    RUSINE geoana,antonescu,iliescu,hrebe, vintu,vanghelie, behecali,vc_tudor,ponta,belo...off ca multi mai sinteti
    ROMANIA contra VOI 1:0 !!!
    Basescule sa-i belesti ca de-aia te-am votat !
    PS
    Te rog eu ,scapa de Elene ca mult te-au tras in jos!
  • +6 (6 voturi)    
    romania suntem noi! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:26)

    cristi [anonim]

    Neo-comunistilor: incercati sa intelegeti odata pentru totdeauna - TOTUL s-a terminat in 1989. Romanii nu sunt aia de-i duceti voi la vot. Suntem noi restul care mergem de buna voie sa votam cu cine vrem. Asta am castigat in 1989. Asta am demonstrat si ieri si azi cand s-au inregistat recorduri de vot: peste 55% din romani au venit la vot; peste 130.000 de oameni plecati pentru mai bine peste granita au votat BINE. sunteti patetici cu toate televiziunile voastre. m-ati scarbit. media ar trebui sa fie impartiala nu ca antenele si realitatea ce au facut emisiuni electorale incepand cu ora 17.
  • +5 (5 voturi)    
    tot PSD-ul fura ! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:26)

    iosca [anonim]

    dupa cum se vede si din pdf-ul cu rezultate partiale de la ora 8, judetele "fruntase" au ramas Constanta, Olt, Iasi ...

    acolo unde baronii locali PSD trebuie sa iasa "bine", desi in realitate au pierdut ...

    ARDE-I BASE!
  • +4 (4 voturi)    
    Frăţia Păstârnacului (Luni, 7 decembrie 2009, 8:26)

    GoGU [anonim]

    Băse a învins "Frăţia Păstârnacului" !!!!
  • +4 (4 voturi)    
    paaaaaaaaaaa geoana (Luni, 7 decembrie 2009, 8:27)

    anonim [anonim]

    bineeeeeeeeeeeeeeeeee baseeeeeeeeeeeee!!!
  • +6 (6 voturi)    
    HA HA HA (Luni, 7 decembrie 2009, 8:27)

    misu [anonim]

    Pe site-ul Antena3 nu merge stirea cu anuntul oficial BEC .:)))))))
    Cred ca sunt turbati, nici nu mai pot sa filmeze, poate si-au intrerupt si transmisia ...

    BRAVO BASE !!!

    Succes!!1
    • +1 (1 vot)    
      Agitatie mare (Luni, 7 decembrie 2009, 9:59)

      Ronin [utilizator] i-a raspuns lui misu

      Cred ca-si fac bagajele in graba: scapa cine poate!
  • +6 (8 voturi)    
    Multumim Romania ! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:27)

    sighetean [anonim]

    In aceasta dimineata simt ca Romania este tara mea si ca in sfarsit democratia invinge pe caile ei (nu prin violenta, manipulare, intoxicare media, santaj, mita).

    Nu cred ca de azi Romania va fi un paradis, stiu ca ne asteapta vremuri grele dar cred ca impreuna putem iesi cu bine. Victoria memorabila de ieri e a romanilor si nu a lui Traian Basescu. Romanii au invins caracatita comunisto-media, marsaviile politicienilor si e de remarcat modul in care Basescu a gestionat situatia. Totusi sa invingi singur (dar cu poporul de partea sa cum a si afirmat) impotriva tuturor (partide, televiziuni, 3 din primii patru bogatani ai tarii, etc) e extraordinar.

    Si in final as vrea sa il citez oarecum pe tov. Gioana: "Este o dimineata minunata pentru democratia romaneasca !"
  • +6 (6 voturi)    
    Antena 3 (Luni, 7 decembrie 2009, 8:27)

    Bully [anonim]

    Au innebunit aia de la antene. Le cer celor de la sectile de votare sa nu semneze prosele verbale. Cer renumararea voturilor.
  • +4 (4 voturi)    
    NASU's right (Luni, 7 decembrie 2009, 8:28)

    bb [anonim]

    Succes detratorilor de la antene, irealitati si alte forme de mass media.
  • +5 (5 voturi)    
    Din San Francisco (Luni, 7 decembrie 2009, 8:28)

    Costica [anonim]

    Prostanacul a aratat ca e prostanac .Presedinte visator.Minciuna v-a distrus.Ati murit pe limba voastra comunistilor securisti. Sa te vedem domnule Iohannis ce mai spui.Sunt convins ca vei fi urmatorul ingropat politic.Sustinatorii tai nu-ti vor ierta tradarea de la Timisoara.Acum casatorestete cu Geoana si Antonescu.Idioti nenorociti ce ati mintit romanii .Credeati ca suntem prosti cu totii si ca milionul vostru ne puteti cumpara tradarea.Nenorociti comunisto-securisti.Asta e inceputul sfirsitului vostru al tuturor.
  • +6 (6 voturi)    
    Bucurie si speranta (Luni, 7 decembrie 2009, 8:28)

    costel [anonim]

    CINSTE LOR, CINSTE LOR, CINSTE CAPSUNARILOR!
  • +1 (7 voturi)    
    Forta PSD (Luni, 7 decembrie 2009, 8:29)

    psdistul [anonim]

    Hai Geoana, nu te lasa. Se spune ca s-au falsificat alegerile in Timis Alba si Arad.
    • +5 (5 voturi)    
      PSD-ul sa isi aduca aminte ca romanii au votat (Luni, 7 decembrie 2009, 8:38)

      asta ne asteapta vreo cateva zile [anonim] i-a raspuns lui psdistul

      Ar trebui sa se ia in considerare ca in tara asta voteaza romanii, nu partidele.
      Am votat si voi vota din nou pentru cine vreau eu.
      Si, domnul Geoana sa faca ce il sfatuia pe Base: "Sa accepte alegerea poporului"
  • +4 (4 voturi)    
    Unu, doi, trei si: Frauda!!! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:29)

    Ronin [utilizator]

    Asta urmeaza sa interpreteze corul PSD in continuare....
    • +6 (6 voturi)    
      au si inceput dar vom invinge (Luni, 7 decembrie 2009, 8:36)

      mar [anonim] i-a raspuns lui Ronin

      Buna Dimineata,
      Au inceput de aseara si azi noapte pe iRealitatea!!!
      Eu zic sa ne bucuram ca avem de ce!!! Am reusit sa infruntam cea mai odioasa politica, dezinformarea si manipularea populatiei.
      Felicitari tuturor romanilor care au votat cu Base si au inteles pericolul!!
      PS. Ce fac casele de sondare care au dat rezultate gresite, cred ca ar trebui sa se retraga!!!!
      Iar panaramele de iRealitatea in frunte cu cele doua gratii care au intrat pe post dupa ora 1 noaptea, trebuia sa iasa din media!!!
  • +3 (3 voturi)    
    el comandate (Luni, 7 decembrie 2009, 8:31)

    mamalustefancelmare [utilizator]

    Cine e pe primu' loc... Cine e pe primu' looooc... EL COMANDANTE BASEVARAAAA !!!
  • +7 (7 voturi)    
    Respect! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:31)

    Ianna [anonim]

    Multumiri, diaspora! Voi ati facut din nou diferenta!
  • +2 (4 voturi)    
    spalare de creier! cititi si va distrati! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:33)

    Lyly [anonim]

    Mesajele de felicitari ale PSDistilor pt Geoana pe situl lui http://www.mirceageoana.ro/blog/636/Am-invins-impreuna#comments "Vreau să vă spun doar "Felicitări!", tatăl meu v-a visat de acuma 3 luni ca fiind preşedinte şi sper ca voturile să rămână aşa! Sper să fiţi acel preşedinte pe care îl visăm cu toţii, corect, cinstit şi drept.", "numaratoarea s-a terminat si se pare ca basescu a castigat, eu zic ca e cazul sa iesim in strada , ca e clar ca s-a furat masiv !" :)) :)) Merge ca destindere de dimineata la o cafelutza....
  • +5 (5 voturi)    
    Astept sa vad sinucideri in direct la antene...:)) (Luni, 7 decembrie 2009, 8:34)

    jeanvaljean [utilizator]

    Acum sa-i vad pe toti politrucii de la antene cum isi baga unghia-n gat....poporul asta nu-i asa de usor de tampit
  • +3 (3 voturi)    
    aseara la tvr1 (Luni, 7 decembrie 2009, 8:35)

    telespectator [anonim]

    sasu de la televiziunea nationala sa fie dat afara.numai impartiala nu a fost televiziunea nationala la aceste alegeri!aseara in studio toti il periau deja pe geoana si nimeni din opozitie nu era prezent acolo!rusine!
  • +7 (7 voturi)    
    ... (Luni, 7 decembrie 2009, 8:36)

    ApH [utilizator]

    Incredibili cei de la Antena 3. O citez pe MODERATOARE:

    "Cum e posibil ca 18.000 de voturi sa faca decida?!?"

    "Si noi acum ce ne facem, este clar ca stam pe loc"

    "Totusi, Basescu nu a avut decat jumatate din voturile celor 57%. El este OBLIGAT sa tina cont de ceilalti, sunt acolo liberali, minoritati..."

    "Fiti amabili, d-lor de la BEC: renumarati! Nu vreau sa traiesc inca 5 ani in minciuna si indoiala"

    Adevarul e ca, daca CNA-ul isi face treaba si sanctioneaza cum trebuie cele petrecute ieri la Antena 3, sa si pierzi sa si platesti probabil ca doare teribil... Eu sper sa-i lase cateva zile fara licenta!
    • +1 (1 vot)    
      18.000, 30.000, 50.000, nu mai conteaza.... (Luni, 7 decembrie 2009, 10:06)

      Ronin [utilizator] i-a raspuns lui ApH

      ....regula democratiei spune: 50% + 1 vot. Amaratii aia de la tele sunt speriati ca-si pierd serviciu`.....bla....bla....bla....penibili.....ar trebui sa puna capul in pamant si sa-si recunoasca infrangerea.....
  • +5 (5 voturi)    
    Am votat din Los Angeles (Luni, 7 decembrie 2009, 8:37)

    Raz [anonim]

    Pentru ca sunt am fost si voi fi intotdeauna roman si pentru ca imi voi iubi si respecta tara.Azi a invin democratia si poporul roman.Am scapat de comunism.Va iubim chiar daca suntem la mii de km departare.God bless Romania
    .DUMNEZEU SA BINECUVANTEZE ROMANAI
    • -1 (1 vot)    
      wrong (Luni, 7 decembrie 2009, 9:35)

      Silviu Pop [anonim] i-a raspuns lui Raz

      God bless America ....... ca doar acolo triati fratilor....nu veniti sa ne spuneti noua ce bine ati facut voi ..... ca suntem satui de binele americanilor din '44 incoace ....
  • +4 (4 voturi)    
    FARSA (Luni, 7 decembrie 2009, 8:38)

    mos Ion Roata [anonim]

    Romanii nu si-au pierdut simtul humorului. Probabil multi au dorit sa joace o farsa prostanacilor si au facut ca mine : au votat Basescu si au declarat la iesire de la urne Geoana. Sau poate au procedat asa de frica. Oricum asa s-ar explica discrepanta mare intre exit poll-uri si realitate. BRAVO RAMANI !
  • +5 (5 voturi)    
    multumim diaspora (Luni, 7 decembrie 2009, 8:38)

    KERMMY [anonim]

    bravo voua.....
    multumim Ardeal
    bravo ROMANIA
  • -6 (8 voturi)    
    felicitari poporului roman (Luni, 7 decembrie 2009, 8:38)

    Sebastian [anonim]

    Bravo, tin sa felicit poporul roman. Pentru a doua oara au ales un presedinte dupa chipul si asemanarea lui: betiv, incult, nesimtit, mincinos. Ne meritam soarta. Daca dupa 5 ani in care domnul Basescu a condus tara asta cum a condus-o si a fost reales, atunci suntem un popor demn de presedintele nostru. As vrea sa spun Asa sa ne ajute Dumnezeu, dar nu stiu de ce imi vine in minte Vesnica Pomenire.
  • -1 (5 voturi)    
    rusine, (Luni, 7 decembrie 2009, 8:39)

    elena [anonim]

    n-am pomenit niciodata ca un candidat sa isi inceapa discursul inaintea rezultatelor partiale. Omul asta nu are bun simt.
  • +6 (6 voturi)    
    Victorie Geoana!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:40)

    IRSOP_ul de Berceni [anonim]

    A fost si Geoana 10 -11 ore presedinte. Cam efemera prezenta lui la Cotroceni... ca in poezia lui Eminescu:
    "...era pe cand nu s-a vazut, / Azi o vedem si nu e ! "
  • +2 (4 voturi)    
    ne meritam soarta (Luni, 7 decembrie 2009, 8:40)

    gogu [anonim]

    Daca ~ 5 mil de romani au putut vota cu Geana,suntem o tara care ne meritam soarta. NU pot si nu cred ca exista vreun argument pentru a vota cu "prostanacul" de Geaona dar cu toate astea 5 mil de .....ti au votat cu el si in acelasi timp cu mafiotii din spatele lui.Ne meritam soarta
  • +6 (6 voturi)    
    Opinie! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:40)

    Andrei Ionescu! [anonim]

    Asta e! A castigat Basescu, iar minoritatea se supune majoritatii!
    Speram sa fie mai bine!
    Domnul sa ne ajute!
  • +6 (6 voturi)    
    Arde-i Base (Luni, 7 decembrie 2009, 8:40)

    baba_gloaba [anonim]

    Si pe Johannis, scoate-ti dosarul de implicare in mafia imobiliara si vinzarea de copii. Pina si Sibiul l-a votat pe Basescu. Semnificativ !

    Si pe Vintu, Patriciu, Voiculescu.

    I-ai dat prostanacului caseta promisa ?
  • +5 (5 voturi)    
    alegeri (Luni, 7 decembrie 2009, 8:40)

    gabi [anonim]

    Geoana nu uita Romania nu e Rusia
  • +6 (6 voturi)    
    Victorieeeeeeeeeeeee !!! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:40)

    Radu B. [utilizator]

    As vrea in primul rand sa multumesc diasporei romanesti, care ne-a salvat inca o data. "Sforarii" din PSD impreuna cu "rechinii Vantu, Patriciu si Voiculescu" au ratat sansa de a pune mana pe Romania. Marioneta lor a pierdut alegerile. Romania este a noastra, nu a lor!!!
  • +5 (5 voturi)    
    fraudaaaa :) (Luni, 7 decembrie 2009, 8:41)

    Iar eu [anonim]

    asta a inceput sa faca PSD, dupa ce ziceau ca asta va fi reactia PDL-ului :) Acuzatii in stanga si-n dreapta, cum ramane cu cine "nu stie sa piarda"?
  • +5 (5 voturi)    
    Doliu pt PSD, nu pt PDL (Luni, 7 decembrie 2009, 8:41)

    Paul [anonim]

    Va vine sa credeti ca simpatizantii PSD le-au pus azi-noapte parintilor mei doliu in poarta? Da, se intampla in comuna Spineni, jud. Olt.
    Rusine PSD!!!
    Ma rog la D-zeu ca numai de doliu sa aveti toti parte! asa cum le-ati facut si voi parintilor mei. Ce le doriti la altii, sa vi se intample tot voua!!!
    Rusine sa va fie!!!
    Rusine PSD! Rusine PSD! Rusine PSD!
    Si tineti minte ce a zis Lapusneanu: aia o sa va faca si voua Basescu!!!
  • +4 (4 voturi)    
    alegeri (Luni, 7 decembrie 2009, 8:41)

    Michaela [anonim]

    MONSTRUASA COALITIE A PIERDUT !!!!
    FELICITARI BASESU PRESEDINTE !!!
  • +5 (5 voturi)    
    pleaca mazare? (Luni, 7 decembrie 2009, 8:42)

    marian [anonim]

    mazare a zis ca daca iese basescu el lasa primaria si pleaca ............. sa-l vedem daca se tine de promisiune si sa-l ia si pe spagoveanu cu el
  • +4 (4 voturi)    
    PSD sunt si ei prosti (Luni, 7 decembrie 2009, 8:43)

    baba_gloaba [anonim]

    Pai cum poti pune ca purtator de cuvint pe unul cu nume ca Zvonescu ?

    Pardon ... Zgonescu. hehehehe
  • +5 (5 voturi)    
    Traiasca Romania, Traiasca Base! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:43)

    Adi-Seattle [anonim]

    Fratilor, la noi aici pe coasta de wwest sa SUA, urnele s-au inchis acum 90 de minute.
    Am si eu senzatia pentru prima oara ca si votul meu a fost de valoare! Sunt fericit si trebuie sa va spun asta:
    Urma scapa turma!!!
    Traiasca Romania, Traiasca Base!

    P.S. Pentru toti cei care l-au votat pe geoana: va iubesc si pe voi ca sunteti romanasi de-ai mei chiar daca au reusit sa va pacaleasca!
  • +3 (3 voturi)    
    domnul Traian Băsescu a câştigat puţin peste 50% d (Luni, 7 decembrie 2009, 8:44)

    PSD-erbedeul [utilizator]

    http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/8397671.stm
    Liderul român, Traian Băsescu, "capete pentru re-electorale"

    O dezbatere TV sa încheiat în zâmbete şi handshakes în ciuda unei campanii de amar
    Rezultate parţiale în a alerga din România prezidenţiale-off sugerează de centru-dreapta care îi revin, Traian Băsescu este gata pentru a câştiga alegerile re-.
    Cu 95% din buletinele de vot numărate în sondaj de duminică, domnul Traian Băsescu a câştigat puţin peste 50% din voturi, oficialii alegerilor a spus.
    Anterior, sondaje de ieşire au prezis victorie pentru Challenger său, fostul ministru de externe Mircea Geoană.
    Ambii candidaţi au susţinut victorie în ceea ce corespondenţii descrie ca un concurs de amar.
    Domnul Geoană a spus suporterii lui triumfător în Bucureşti după încheierea votării la 2100, ora locală (1900 GMT): "victoria noastra este victoria tuturor românilor care doresc o viata mai buna. Aceasta este o noapte frumoasă pentru democraţia românească."
    Preşedintele Traian Băsescu a susţinut de asemenea victorie, spunând sondaje de ieşire au fost înşelătoare.
    "Am câştigat. Vă asigur că ... sondajele corectă a arătat că am fost înainte de Mircea Geoana," a spus el.
    "Alegătorilor meu trebuie să rămână calmi şi convins de faptul că numărarea voturilor nu pot face obiectul unor fraude", a adăugat el.
    Prezenţa la urne mai mari
    În timpul primei runde urmă cu două săptămâni a avut loc o ultima-rafală de minute de vot, şi estimările sugerează prezenţa la urne va fi mai mare de 54% care au votat lor de atunci. Voturi de la românii din străinătate ar putea influenţa, de asemenea, rezultatul.
    În primul rând rezultatele oficiale sunt aşteptate pe luni.
    Campania electorală a fost luptat pe fundalul unei crize economice grave în România. De asemenea, a fost marcata de atacuri personale şi acuzaţii.
    Unul dintre rolurile-cheie în următorul preşedinte va fi de a desemna un prim-ministru, pentru că România a fost condusă de un guve
  • +1 (1 vot)    
    Boc avea dreptate! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:44)

    Ciprian [anonim]

    (null)
  • +3 (3 voturi)    
    Hai Basescu! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:44)

    Andrei [anonim]

    Ce te face sa crezi ca va fi rau?
  • +7 (7 voturi)    
    respect (Luni, 7 decembrie 2009, 8:46)

    mara [anonim]

    Rasuflam usurati ca nu a castigat geoana. Dar nu suntem neaparat foarte fericiti. Greul de acum urmeaza. Ce s-a dovedit cu aceste alegeri este ca populatia poate fi responsabila, ca ar putea schimba mai mult in viata de zi cu zi, in afara alegerilor. S-a demonstrat ca votul conteaza enorm. Pentru romanii de peste granita ar trebui mai mult respect si poate ca cei care ii numesc "capsunari" ar trebui sa-si inghita limba. Sper ca aceasta mobilizare a oamenilor la vot sa se mentina in gesturi marunte pe care ar trebui sa le facem zilnic. Sa nu mai acceptam spaga, coruptia din jurul nostru, nerespectarea legilor, sa muncim cu adevarat si nu uitam ca daca facem asta fiecare din noi, vom putea schimba tara asta. Si poate peste 5 ani vom trimite oameni mult mai valorosi pe care sa trebuiasca sa-i alegem.
  • +3 (3 voturi)    
    Muti! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:46)

    B [anonim]

    Cotidianul nu a mai actualizat pagina cu stiri de 10 ore....de ce oare? :)
  • +3 (3 voturi)    
    ce majoritate ar mai trebui? (Luni, 7 decembrie 2009, 8:46)

    remystyk [anonim]

    iata ca, si toti daca se strang, nu fac nici macar cat unul!
    impreuna nu au putut sa infranga oare cat le mai trebuie sa inteleaga ca sunt minoritari oricum ar fi?
    sunt minoritari si in gandire si in sustinere si in tot ce mai vreti sa socotim...
    nu le atrage atentia nimeni ca tara este ceea ce numim majoritate?
    si acum ce sa le spunem "tovarasilor"?
    cinci ani linistiti Tovarasi!
    adica: capul la cutie!
  • +7 (9 voturi)    
    NUMAI BASESCIENI PE AICI..DE CE? (Luni, 7 decembrie 2009, 8:47)

    asia [anonim]

    aici sunt multi care l-au sustinut pe basescu si-l sustin(si care nu fac parte din pdl!!!..ex -eu-nu apartin niciunui partid)..acum sa le dau si explicatia celor care se mira de ce suntem atatia: electoratul lui ilescu( nu geoana!!) si psd sunt batraneii,sunt taranii ,sunt tz1*ganii -multi dintre ei voteaza pentru cei 50 ron ce-i primesc inainte de alegeri-ei nu stau pe internet,forumuri,etc..
    acum...hai romania inainte!!
    acum asteptam dizolvarea parlamentului,promulgarea referendumului..si de-acum om vedea.
  • +3 (3 voturi)    
    TVR (Luni, 7 decembrie 2009, 8:47)

    busymind [anonim]

    La TVR 7:11 on line se dau imagini cu sustinatorii lui Geoana dupa anuntul lui Geoana de aseara si in plus dupa anunturile BEC-ului. Ciudat......
  • +3 (7 voturi)    
    felicitari, domnule presedinte Basescu! (Luni, 7 decembrie 2009, 8:47)

    tulipa [utilizator]

    cu toate televiziunile manipulatoare, cu CTP, Ursu, Prelipceanu, madam Chiriac, Nistorescu, Dinescu, cu altii si altii vanduti celor cu bani - ca sunt cata frunza cata iarba -, Basescu a reusit! in ultimele 2 saptamani m-am abtinut cu greu, cand ajungeam pe unul din TV-urile mogulilor butonand telecomanda sa nu dau cu ceva in televizor! cat rahat au putut manca astia, nu credeam ca voi vedea asa ceva! nu pot decat sa ma bucur, dar presedintele Basescu sa isi intoarca putin privirea si asupra celor plecati din Romania si care au ramas cu sufletul aici. l-am votat, l-au votat. va incepe circul oare saptamana aceasta pana la validarea oficiala a alegerilor? sau PSD va avea decenta sa recunoasca ca a perdut? ma idoiesc. vom vedea.
    • +1 (1 vot)    
      manipulari si la tvr!? (Luni, 7 decembrie 2009, 10:45)

      mistydo [utilizator] i-a raspuns lui tulipa

      Nu as fi crezut ca d-nul Sasu sa incalce cele mai elementare reguli ale jocului politic, sa riste prin organizari pe fata a unor dezbateri in care 'vestita colitie' sa fie reprezentata chiar si de organizatii neguvernamentale 'bine intentionate'. Reprezentativa, din pacate, a fost actrita Sandru, care insista sa-i confirme supararea lui Basescu si face in continuare politica pe centura capitalei, inca aglomerata de tir-uri balcanice.
      Sincer, mi-a fost mila de d-nul Tanase care a facut mari eforturi sa fie convingator, dar pe mine nu m-a convins. Undeva in sufletul lui mai incerca sa dreaga busuiocul, sa fie de partea lui Dinescu, cu care spera sa mai faca comentarii saptamanale , sub adieri de vant..."fara chimicale". Asteptam in continuare de la ei o critica "encologica " si cinstita.
      Sa nu sperati ca Gioana si Antonescu vor fi resemnati si vor face de maine ceva reconciliant, si vor demara solutii benefice pentru romani. Din pacate acesti liderii au optiuni politice axate pe eliminarea unui om care ia deranjat enorm in combinatii de culise.
      Trebuie sa ne bucuram ca avem un presedinte care a dovedit inca odata ca este cu adevarat om politic, ce stie cu adevarat ce trebuie sa faca in tara lui, dar si pentru romanii din diaspora.
      Sa ne traiasca ! Traian Basescu este un castigator!
  • +4 (6 voturi)    
    pesedistii... (Luni, 7 decembrie 2009, 8:47)

    yona [utilizator]

    Acum pesedistii pregatesc fel de fel de contestatii...
    Jocul murdar va continua...

    Nu stiu da piarda
  • +2 (4 voturi)    
    yupy (Luni, 7 decembrie 2009, 8:47)

    soso [anonim]

    sunt sigur ca romanii din SUA au votat Basescu, implictit partidul democrat. asa ca..... sper ca asta sa fie lovitura de gratie si sa scapam de comunisti! frumoasa lovitura si rasturnare de situatie. chiar daca Basescu e cum e, si nesimtitii din jurul lui sunt ...asa cum sunt, mai bine astia decat Ilici, vanghele, bombonel, hrebe etc etc! chiar daca pe cei sus numiti nu o sa-i vedem niciodata in puscarii, macar traim cu sentimentul ca la 20 de ani de la revolutie, cineva incearca sa schimbe ceva!
  • +3 (5 voturi)    
    MULTUMIM DIASPORA (Luni, 7 decembrie 2009, 8:47)

    George [anonim]

    Este greu de inteles cum de atata lume a putut vota ceva impotriva caruia s-a murit la revolutie.
    Este foarte placut sa simti totusi ca sunt oameni care nu au uitat istoria, si oameni care desi nu sunt in tara inca iubesc Romania, si inca spera la mai bine pentru noi toti cei din tara, pacat ca nu stim ce trebuie sa facem pentru tara.

    dar e bine ca sunteti acolo sa ne reamintiti !
    Va multumim !!!
  • +2 (8 voturi)    
    alegeri (Luni, 7 decembrie 2009, 8:47)

    dani [anonim]

    Am condus 170 de Km sa merg la votare in Portland, SUA, ca sa nu ne intoarcem 20 de ani in istorie. Sper ca de data aceasta sa reusim sa ne despartim mai mult de practicile mostenite din comunism si reprezentate din plin de PSD si GRIVCO, si presedintele Basescu sa sustina reformele incepute cu mai mult succes.
  • +7 (11 voturi)    
    Mareeeeee bucurie (Luni, 7 decembrie 2009, 8:47)

    Lucianmotzul [anonim]

    Felicitari tuturor ROMANILOR DE ACASA SI DIN STRAINATATE CAREau VOTAT cu Basescu,va transmit de aci din SUA statul Pennsylvania,cind am vazut exit polurile si ca a fost dat prostanacul cistigator ,aci era ora 2pm mai multi romanasi in masini directia NY consulat si la vot ,cind am aparut asa multi ne intrebau ,cum a-ti venit si a-ti condus trei ore ,dus intors 6 sase ore? DA PT TARA NOASTRA MERITA SA FACEM SI NOI CEVA ,si toti impreuna vad ca am reusit ,Dumnezeu ne-a ajutat din nou .Jos monstroasa coalitie ,jos cu HOTI ,Jos cu acesti manipulatori si acesti vinduti de antene ,irealitati si acesti slugoi vinduti pt un pumn de arginti la munca de jos cu voi ,iar faptul ca a-ti anuntat victorie la ora 19 ora rRomaniei va-ti sapat singuri groapa ,sa esit la vot ....cei care au vrut sa scape de ciuma rosie .Cinstea si omenia ,bunul simt si adevarul inving totdeauna .Acum soarele vostru apune este inceputul sfirsitului revolutiei care a inceput acum 20 de ani si a fost furata .Traisaca ROMANIA si sa ai un viitor mare.
    • +1 (1 vot)    
      Bravo voua! (Luni, 7 decembrie 2009, 9:43)

      roxana [anonim] i-a raspuns lui Lucianmotzul

      Felicitari! Toata stima si consideratia pentru efortul dvs!
  • -2 (6 voturi)    
    Intrebare pentru "diaspora" (Luni, 7 decembrie 2009, 9:22)

    Alex [anonim]

    Daca tot l-ati votat pe impostorul anticomunist, fara sa aveti habar despre ce se intampla cu adevarat aici, de ce nu va intoarceti in tara sa ne faceti noua loc dincolo?

    Este incredibil, au ajuns cei din diaspora sa hotarasca soarta Romaniei pentru urmatorii 5 ani, votand probabil singurul presedinte din lume in exercitiu care are dosar penal...
    • -1 (5 voturi)    
      mai alex (Luni, 7 decembrie 2009, 9:30)

      cristi [anonim] i-a raspuns lui Alex

      esti complet depasit de situatie! vb prostii de la prima litera pana la ultima. stiu ..ai spume la gura... nu mai intoxica pe aici cu abjectiile ce le ai in cap!
    • +3 (3 voturi)    
      Chiar vrei un raspuns? (Luni, 7 decembrie 2009, 9:59)

      Mik [anonim] i-a raspuns lui Alex

      Pentru ca voi, cei care STATI (da, ai inteles, acum nu are sensul de "locuiti") in tara si va plangeti de mila nu ati avea ce cauta "dincolo". Stii, noi muncim, nu stam toata ziua cu ochii zgaiti in televizor, asteptand ca adevarul suprem sa ne pice mura-n gura. Eventual acompaniat si de un castig la bingo/loto/ sau cine stie ce concurs.

      Loc aici este pentru toti, dar numai cei care merita ajung aici si in mod cert numai cei care merita raman aici. Tu de ce nu esti aici?

      In cele din urma iti place sau nu, suntem romani si votam. Poate nici noua nu ne place ca tu sa votezi pentru noi, dar cu toate astea nu protestam. Avem bunul simt sa intelegem ca oamenii pot avea optiuni diferite, ca un televizor influenteaza pareri si asa mai departe.

      Astazi putem fi mandri ca suntem romani, mai mandri decat oricand.

      Felicitari dlui Basescu, a fost o lupta cu un adversar supradimensionat, dar mai ales felicitari celor care au votat (indiferent de optiunea lor).
  • -1 (3 voturi)    
    nasol (Luni, 7 decembrie 2009, 9:24)

    johnny22 [anonim]

    frauda ordinara a pdl-ului , base a vandut flota , cumpara acum si voturile !! jos pazvante chioru !!!!
  • +2 (4 voturi)    
    Am castigat!!!! Romanii au castigat!!! (Luni, 7 decembrie 2009, 9:25)

    maria_t [anonim]

    Bravo romani, bravo diaspora.
    Am castigat. Cu toate ca fortele oculte s-au adunat sa ne subjuge nu au reusit.
    Dumnezeu iubeste Romania.
    Dumnezeu va scoate mereu deasupra Adevarul.
    Unde ne adunam sa ne strigam victoria???
  • -2 (4 voturi)    
    Ramanem tot cy chioru din pacate (Luni, 7 decembrie 2009, 9:25)

    Frankie [utilizator]

    marinarul de uskt, familia lui si familia cocos, au invins !
  • +3 (3 voturi)    
    Si Mirele si Mireasa,"out " din politica ! (Luni, 7 decembrie 2009, 9:25)

    martin [anonim]

    Sper din suflet ca rezultatele actuale se vor confirma si ca Basescu va invinge . Problema este ca in clasa politica trebuie sa aiba loc acele schimbari,pe care in special PDSR-ul le transmitea subliminal si insidios catre electorat. Ceea ce numeau ei "schimbare", insemna de fapt "stagnare" si pastrarea privelegilor.
    Acum cred ca si Geoana si Crin trebuie sa plece din fruntea partidelor lor. Ei au fost Mirele si Mireasa la Nunta din noaptea trecuta, fara sa se stie precis cine dintre ei era Mirele si cine Mireasa.
    Si Nasu Johannis se pare ca nu mai vine !
  • -3 (5 voturi)    
    inca 5 (Luni, 7 decembrie 2009, 9:25)

    Ana [anonim]

    Deci gafele si atitudinea de "nu-mi pasa ce credeti si ce vreti voi, eu tot ca mine fac" nu v-au convins in 5 ani... mai este nevoie de ceva timp pana sa intelegeti.
    Orgoliul si inversunarea asta anti-PSD nu va lasa sa vedeti ca batalia nu era PDL - PSD, ci "Basescu - anti Basescu", "dictator - anti dictator".
    • +2 (4 voturi)    
      Batalia Base-Ilici (Luni, 7 decembrie 2009, 9:37)

      Din urbea Proectului [anonim] i-a raspuns lui Ana

      Asta a fost batalia, tovarasa. Si cu mandrie patriotica raportez: Ardealul a vazut, a priceput si a votat. Servus Romania, conteaza pe noi!
    • +3 (3 voturi)    
      Basescu (Luni, 7 decembrie 2009, 9:45)

      golan nesimtit [anonim] i-a raspuns lui Ana

      reprezinta vointa mea si a peste 50%=NOI.Alianta Anti-Basescu este Alianta Anti-DEMOCRATIE, Anti-REFORME, Anti-ROMANIA. Tara de "doi lei" a "netrebnicilor dracului" e mai mare si mai desteapta, mai informata si mai instruita decat o vor dusmanii ei.
  • +1 (1 vot)    
    ca la box (Luni, 7 decembrie 2009, 9:31)

    udem [anonim]

    a fost ca la sfarsitul unui meci de box strans, cand la final, ambii boxeri se bucura si se plimba in ring cu bratele ridicate. Staffurile jubileaza! Fiecare crede ca a castigat, ca a fost cel mai bun!
    Doar ca decizia finala o iau arbitrii dupa numararea punctelor. In cazul de fata, unicul arbitru e BEC !
    Sa arda deci !
  • -1 (1 vot)    
    INVINGATORUL (Luni, 7 decembrie 2009, 9:31)

    Turin [anonim]

    Iesiti si intampinati pe Biruitorul!!!
    Inseamna ca mai e ratiune la ROMANI!
    Doamne, ajuta!

    In acelasi timp Traian Basescu trebuie sa tina cont de votul (gigantic) al electoratului lui Geoana.
    Buna ziua, dragi romani!
    Din Germania,
    Turin
  • 0 (2 voturi)    
    bucurie (Luni, 7 decembrie 2009, 9:35)

    gabriela [anonim]

    incet incet scapam noi de ciuma rosie!bravo Base!credeam ca suntem o tara de lingai ca cei din partidul rosu...ma bucur romani ca nu am mai facut aceeasi greseala ca acum 20 ani!
  • +3 (3 voturi)    
    S-a terminat comedia. (Luni, 7 decembrie 2009, 9:36)

    Pink Panther [anonim]

    Urmeaza tragedia.

    Nu Basescu a castigat, ci Geoana a pierdut.

    Degeaba iti vopsesti gardul (Iohannis) daca inauntru este leopardul (Iliescu, Vantu, Nastase, Hrebenciuc, Patriciu,...).

    Mare prost Geoana asta.

    As dori sa-l vad pe Ilici cum spumega.
    Chiar si penru asta a meritat sa-l votez pe Basescu.

    Totusi: Cum va face Basescu un guvern viabil?
    Sper sa continue sa ne uimeasca si sa propuna solutii fezabile. Ca attfel am pus-o....
  • -1 (5 voturi)    
    Atata intelege lumea (Luni, 7 decembrie 2009, 9:38)

    Castrum Sex [anonim]

    Basescu reales la al 13-lea Congres. Fratilor, nu meritati altfel.Inca 5 ani, pe vremea lui Ceausescu se numeau cincinale. Sa traiti bine, la imperativ.
    • +2 (4 voturi)    
      fara comunisti (Luni, 7 decembrie 2009, 9:47)

      bibanu [anonim] i-a raspuns lui Castrum Sex

      Comunismul e terminat in Romania. Romanii au ales, si au ales bine.
      Bravo noua! Felicitari Basescu!
  • -2 (4 voturi)    
    Voi astia din diaspora (Luni, 7 decembrie 2009, 9:40)

    delarge [anonim]

    V-ati luat o mare teapa.. poate din afara ar parea ca basescu e baiatul bun, ca lupta impotriva comunismului si ce vrajeli mai baga el.. dar nu stiti toate scandalurile politice cauzate de el, toate guvernele dezbinate de el..

    Nu ne-ati salvat, ne-ati ruinat pt urmatorii 5 ani.
  • -2 (2 voturi)    
    mda (Luni, 7 decembrie 2009, 9:42)

    daniesy [anonim]

    tot spuneti de geoana...hai ca nici marinaru nu-i mai bun :)
  • -2 (4 voturi)    
    usurel... (Luni, 7 decembrie 2009, 9:42)

    liviu_ [utilizator]

    nu va bucurati ca nu s-aterminat numaratoarea.
    si in tur a recuperat vre-o 3 procente geoana pe ultima suta de metrii (si inainte sa urlati ca fura voturi, va rog sa va amintiti ca acelasi lucru l-a facut si base acu 5 ani.)
    sau daca esti base nu e ok, daca esti geoana furi?
    la fel si cu intalnirile cu vantu? daca esti base e in regula, daca nu e naspa???
  • +3 (3 voturi)    
    MULTUMIM DIASPOREI si BASARABENILOR (Luni, 7 decembrie 2009, 9:42)

    Wan Ted [utilizator]

    Ciracii RTV si A3 sunt LIVIZI au niste fete ca de INMORMANTARE. Cei de la Realitatea continua in aceeasi maniera ca si pana acum cu consumul de fecale in ritm frenetic. Liana Alexandru de la RTV despre votul Basarabenilor: - Cum credeti ca Basarabenii care au scapat de curand de un presedinte comunist l-au votat pe Traian Basescu? (WTF????). Sunt curios ce mecle au Gadea Badea Ciutacu si mai ales maimutza isterica cu laptop Valentin Stan
  • +2 (2 voturi)    
    realitatea... (Luni, 7 decembrie 2009, 9:43)

    Rassmusenn [anonim]

    Mie nu-mi merge site-ul iRealitatea de 12 ore....S-au autocenzurat pentru diaspora a inceput deja Marea Curatenie Media? Pacat, mi-ar fi placut sa le vad fetele la aplaudaci.
  • +1 (1 vot)    
    As mai zice si io ceva (Luni, 7 decembrie 2009, 9:44)

    droid04 [anonim]

    uite aici un articol de la hotnews care desi nu se refera la politica a nimerit-o drept la tinta :
    "Marul cu vierme vs. Marul estetic”
    Este evident ca a castigat marul cu vierme. Cititi articolul ca sa intelegeti.

    Pe de alta parte am realizat ceva azi noapte:
    IN SFARSIT STIU CATI PROSTI SUNT IN TARA ASTA !!! (indiferent cu cine ai votat) rezulta pentru ambele tabere ca avem 50% prosti in Romania (din populatia adulta cu drept si vointa de vot).
    Acum stiu de ce se circula asa pe sosele :)))
  • +1 (1 vot)    
    Exista vreun site de stiri independent? (Luni, 7 decembrie 2009, 9:46)

    Cali [anonim]

    Ah da, ar fi trebuit sa imi dau seama ca acest site nu este unul independent, ci pro-Basescu. Alte site-uri de genul sunt pro-Geoana. Bun, vreau si eu un loc unde sa-mi pot exprima nemultumirea fata de PDL SI PSD fara a fi facuta adepta a vreunui partid. Unde sunt oameni care vor cu adevarat schimbare si care au trait cu adevarat in Romania in acesti ani, si au trecut si prin Nastase si prin Basescu si si-au dat seama ca avem nevoie de alternative, oameni cu adevarat competenti, nu ce exista acum de ambele parti. Vreo recomandare?
  • 0 (0 voturi)    
    Rusinea Europei (Luni, 7 decembrie 2009, 9:47)

    Koczka [anonim]

    Nu ne-am dezis in a ne mentine in cosul de gunoi al mediei europene. Cititi comentariile agentiilor de presa si ce o sa mai urmeze. Vai de aceasta tara parasita de Dumnezeu si in curand si de fondurile FMI si UE. Va urma o perioada f. grea pentru economie datorita lipsei de credibilitate si predictibilitate pe plan international. "Banii" investitorilor vor zbura asa cum au venit. Felicitari tuturor factorilor implicati .
  • +1 (1 vot)    
    Minititi poporu' / Cu exit polu'! (Luni, 7 decembrie 2009, 9:47)

    Cetateanul turmentat [anonim]

    iRealitatea, Antenele etc. si-au dat rau cu stangu-n dreptu', IRSOP etc. = institute de manipulare, nu de sondare, a opiniei publice!
  • 0 (0 voturi)    
    Sondajele? (Luni, 7 decembrie 2009, 9:47)

    BUD [anonim]

    Sondajele?
    OSCE - cand si ce va declara ?
  • +1 (3 voturi)    
    Incredibil...cata prostie!!! (Luni, 7 decembrie 2009, 9:48)

    cristi dristor [anonim]

    cei care ati votat cu basescu am impresia, ca nu realizati ce vi se intampla...nu sunt fan geoana insa inca 5 ani cu basescu ne vor distruge!iar cei care sunteti plecati afara si jucati tontoroiul de bucurie va invit sa va intoarceti in tara si "sa traiti bine" cu basescu!!!la fel si cei care vorbesc deja de anticipate!nu realizati ce inseamna asta in perioada de criza?cretinilor!
    • 0 (0 voturi)    
      Esti spalat pe creier, omule! (Luni, 7 decembrie 2009, 10:10)

      ady [anonim] i-a raspuns lui cristi dristor

      Pricepi asta? Incearca sa iesi din carapacea pe care ti-a croit-o manipularea de presa!
    • 0 (0 voturi)    
      Esti spalat pe creier, omule! (Luni, 7 decembrie 2009, 10:10)

      ady [anonim] i-a raspuns lui cristi dristor

      Pricepi asta? Incearca sa iesi din carapacea pe care ti-a croit-o manipularea de presa!
  • +4 (6 voturi)    
    apel disperat (Luni, 7 decembrie 2009, 9:49)

    Ipse [anonim]

    Domnilor,
    E ora 9:48 luni 7 dec; de 10 ore si 54 minute site-ul cotidianul nu a mai fost actualizat. Va rog, faceti ceva! Am scris la voxpublica, i-am rugat sa vada ce se intimpla. Nici un raspuns! Sunt totusi oameni acolo, sa nu fi patit ceva. Fac un aple la toti cei care pot, faceti un drum pina la Casa Scinteii sa vedeti ce e acolo. 112 nu m-a luat in seama. Va multumesc.
  • +1 (1 vot)    
    VICTORIE! (Luni, 7 decembrie 2009, 9:50)

    cinevatus [utilizator]

    Am urmarit o parte di noapte de aici din Italia! S'a meritat!
    Multumiri fratilor din diaspora!
    AM FACUT ISTORIE!
  • +2 (2 voturi)    
    LUPTA DREAPTA (Luni, 7 decembrie 2009, 9:52)

    realist [anonim]

    S-a dovedit inca o data ca romanul prefera lupta dreapta; mizeria si marsavia in lupta practicata de psd+pnl, afisata cu ostentatie si pe anumite posturi tv aservite, au razvratit sentimentul de onoare al romanului; asa se explica simpatia acordata Presedintelui, chiar daca previziunile erau sumbre; cine sapa groapa altuia, cade singur in ea!
  • +3 (3 voturi)    
    RUSINEEEE (Luni, 7 decembrie 2009, 9:56)

    brusuilis [anonim]

    Cu atat de multa sustinete media si cu toate aliantele politice posibile facute, Geoana pierde alegerile!!!
    Scorul obtinut de Geoana este RUSINOS!!!

    Eu, in locul mogulilor, i-as da afara pe toti ciutacii, stanii gadea si alti tobosari si as transforma studiourile alea de la antele si irealitatea in covrigarii ... si in locul psd-istilor l-as trimite pe iliescu, hrebe, ponta (micul nesimtit) si alti pestisori rosii intr-o insula ruseasca de la polul nord, unde singurul post tv sa fie B1 cu nasul :))

    ati vazut aseara pe ponta, la irealitatea, cum a incercat sa faca o gluma mica (dar de o mare nesimtire de fapt) lui Turcescu?
    mi-a placut cum l-a dat Turcescu cu capul de masa pe micul nesimtit!

    Am doua intrebari:
    1. cine va fi noul presedinte al psd?
    2. cine va fi noul presedinte al pnl?
  • -2 (2 voturi)    
    Diaspora sa taca! (Luni, 7 decembrie 2009, 9:57)

    anonimus [anonim]

    Cei de afara sa vina sa traiasca aici daca au curaj! E usor sa vorbesti din afara ringului. Mai bine stai si lupta. Fugi de frica si te bucuri ca ai scapat.
    Daca asta e regimul care va place de ce nu va intoarceti sa investiti aici? Unde e frumos, in Ardeal, in Banat...
  • +2 (2 voturi)    
    Exceptional (Luni, 7 decembrie 2009, 9:57)

    Marius [anonim]

    Rezultat absolut exceptional ptr Base, impotriva partidelor + televiziuni si in conditii de criza economica. Ii urez sa stie ce sa faca cu increderea uriasa pe care a primit-o.
    Salutari din Tokyo,
  • -3 (3 voturi)    
    Diaspora sa taca! (Luni, 7 decembrie 2009, 9:57)

    anonimus [anonim]

    Cei de afara sa vina sa traiasca aici daca au curaj! E usor sa vorbesti din afara ringului. Mai bine stai si lupta. Fugi de frica si te bucuri ca ai scapat.
    Daca asta e regimul care va place de ce nu va intoarceti sa investiti aici? Unde e frumos, in Ardeal, in Banat...
  • +2 (2 voturi)    
    Sunt linistit (Luni, 7 decembrie 2009, 9:57)

    AlisCuPar [anonim]

    Prostii si hotii sunt mai putini decat oamenii normali in Romania. Bravo romani !
  • +4 (4 voturi)    
    BRAVO BASARABIA (Luni, 7 decembrie 2009, 10:00)

    brusuilis [anonim]

    "Traian Basescu a fost votat de nu mai putin de 94,8% dintre alegatorii romani din Republica Moldova, in timp ce candidatul PSD, Mircea Geoana a primit doar 5,2%, potrivit Unimedia.md, care citeaza surse din cadrul Ministerului Afacerilor Externedin Romania (MAE)"

    BRAVO BASARABIA!!!
  • -2 (4 voturi)    
    Dezamagire (Luni, 7 decembrie 2009, 10:02)

    Max [anonim]

    Fara a fi membru al unui partid sau cu simpatii declarate pentru unul sau altul afirm ca sunt dezamabit de electoratul roman. Mai bine zis de o parte a lui.
    Raman stupefiat sa aud pe sustinatorii lui Traian Basescu proclamand ca au invins comunismul. Sunt siderat de vocile din diaspora care infiereaza "ciuma rosie" de parca ea ar fi "purtata" numai de PSD.
    Imi pare rau s-o spun dar nu ati invins comunismul...tocmai i-ati mai acordat un mandat de inca 5 ani. Din pacate, la fel de adevarata este afirmatia si daca iesea Geoana.
    PSD sunt ipocriti si demagogi. Dar parca demagogia lui Basescu a depasit-o pe a PSD-ului. Nu poti sa fi activist, membru de partid si colaborator al securitatii (nimeni nu ajungea in pozitia lui Base pe vremea lui Ceausescu - la Anvers- fara sa fie manjit) si acum sa te proclami om de dreapta. Nu poti sa pleci din FSN, sa faci parte din internationala socialista pana acum ceva timp si acum sa devii de dreapta. Imi jigniti inteligenta stimati domni PDL-isti.
    E pacat ca peste 5 milioane de oameni au votat pentru un comportament grobian, marlanesc si din topor care nu face cinste functiei de presedinte. Poate ca nu au avut nici o alternativa viabila. Poate asa se explica.
    M-as fi asteptat ca unii dintre noi sa voteze rational. Chiar daca Geoana era un compromis. Nu stiu cati dintre voi realizati ca Romania va intra intr-o criza politica ce va duce probabil la anticipate...inflatie si incertitudine macro-economica.
    Sa vedem cum vom iesi din iarna.
    Din pacate...destul de sifonati.
    • +1 (1 vot)    
      cred ca ai uitat un "r" (Luni, 7 decembrie 2009, 10:53)

      brusuilis [anonim] i-a raspuns lui Max

      Max,
      Ai uitat un "r" cand ti-ai scris numele. Eu cred ca te cheama Marx si nu Max, cum ai scris.
      Si tu te-ai grabit ca si geoana aseara! Sau asa o fi in partid la voi :))
  • +3 (3 voturi)    
    ... (Luni, 7 decembrie 2009, 10:07)

    Superman [anonim]

    Multumesc HotNews, B1TV si PRO TV pentru impartialitate. Rusine celorlalti. Era cat pe ce sa fim o natie de prostanaci, suntem cu 0,8% mai destepti decat prosti. As fii vrut sa fie si Tutea si Steinhardt printre noi, sa se bucure si ei. Chiar si Brucan merita sa-si vada profetia implinita.
  • +2 (2 voturi)    
    revolutie de catifea (Luni, 7 decembrie 2009, 10:11)

    catalin [anonim]

    Bravo ROMANIA va spune un ROMAN din diaspora care a votat cu Traian Basescu........ traiesc cele mai fericite momente din viata asta inseamna unitate de grup si de acum in colo sa punem osul la treaba si sa nu mai asteptam mila altora doar impreuna vom face o ROMANIE prospera noi cei din diaspora sprijinind-o material prin miliardele de euro pe care ii trimitem in tara an de an iar cei de acasa printr-o mentalitate moderna si occidentala si mai ales prin munca. Sper ca Dl Basescu sa fie indeajuns de inspirat si sa provoace alegeri parlamentare anticipate si sa distugem aceasta COALITIE MONSTRUOASA care s-a format. HAI ROMANIA
  • +1 (1 vot)    
    culmea somnului (Luni, 7 decembrie 2009, 10:12)

    Elliah [utilizator]

    Culmea somnului :
    Sa te culci Presedinte si sa te trezesti Prostanac
  • +1 (1 vot)    
    15 mii partide si un prostanac (Luni, 7 decembrie 2009, 10:12)

    mircea09 [utilizator]

    eram sigur si daca era sa fie castigator geoana cu toata coalitia trebuia sa aiba cel putin la exit poll 56 % nu o diferenta de 1 procent. asta e geoana stii vorba aia cine se bucura la urma...
  • +3 (3 voturi)    
    Atentie la ce va urma! (Luni, 7 decembrie 2009, 10:12)

    Ronin [utilizator]

    PSD-ul e in stare de orice, va recurge la orice solutie pt a destabiliza, pentru a creea haos. Solutia este sa nu punem botu` la provocari ieftine si in acelasi timp sa stam "treji" ca inca nu s-a terminat. Hai Romania!!!
  • +1 (1 vot)    
    Hrebe out ! (Luni, 7 decembrie 2009, 10:15)

    Winston Wolf [anonim]

    Poate as fi fost si eu tentat o clipa sa-l votez pe Geoana si sa fiu, in felul acesta, subiectul imensei spalari de creier mediatice si impresionantei coalizari impotriva lui Basescu, dar sunt suficient de batran (38) ca sa fiu convins ca, de fapt, nu l-as fi votat pe Geoana, ci pe intreg aparatul din spatele lui, care este mult mai distructiv si mai corupt decat cel din spatele lui Basescu. Multa forta, Base !
  • 0 (0 voturi)    
    Politicienii (Luni, 7 decembrie 2009, 10:17)

    ratza [utilizator]

    Pentru mine e extrem de deranjant un lucru: niciun politician, dar absolut niciunul nu pune ţara mai presus decît partidul din care face parte. Pentru mine ar fi egal cu ZERO că votez cu Băsescu, Geoană, Vadim etc atîta timp cît s-ar zbate ca poporul să o ducă mai bine, să avem un sistem de sănătate competent, să avem drumuri decente... care din păcate pentru noi toţi sînt doar vise.

    Problema este că în decursul anilor s-au făcut o grămadă de experimente pe învăţămînt, iar prostimea rezultată e mai uşor de controlat, neavînd posibilitatea de a judeca la rece.
  • +3 (3 voturi)    
    o duc bine dar greu (Luni, 7 decembrie 2009, 10:18)

    unvot [anonim]

    Am votat si eu Basescu dar nu pot sa sar intr-un picior ca iese presedinte...cred ca daca iese ar trebui sa sa ii dea de gandit faptul ca diferenta e foarte mica(valabil in cazul ambilor). Eu si familia mea reusim sa traim decent dar nu datorita guvernantilor ci pentru ca am invatat pe rupte, muncim pe branci, si facem sacrificii mai mari decat ar trebui. Efortul pe care il facem pentru a ne mentine nivelul de viata decent este insa prea mare raportat la rezultate - in Romania este inca al naibi de greu sa traiesti bine din munca cinstita si cu bun simt.
    Ce astept eu de la Presedinte - identificati-ma pe mine si pe cei ca mine si construiti cu ajutorul nostru o scara de valori adevarata promovandu-ne (PROMOVANDU-NE nu inregimentandu-ne politic) pentru ca noi suntem prea ocupati cu munca si avem prea mult bun simt pentru a intra in mocirla politica. Dvs. sunteti oricum acolo...
  • +3 (3 voturi)    
    sondaje, sondaje ... (Luni, 7 decembrie 2009, 10:22)

    cucuvaia [anonim]

    sondajul csop este cel mai apropiat de numaratoare. probabil pe el s'a bazat basescu cand a zis c'a castigat...
    sondajele mogulilor, fie lipsa de profesionalizm, fie fumigene pentru joana.
    mai zicea cineva ca vantul si'a schimbat directzia.
    e posibil ca sondaju ala umflat, ca o gogosa cu bicarbonat, tocmai asta sa fi vrut, s'arunce pe joana in ridicol.
    ca de ajutat, ciuciu !

    joana si ortacii lui
    cascadorii rasului !
  • +3 (3 voturi)    
    Sf Nicolae vs Saint (Nic)klaus (Luni, 7 decembrie 2009, 10:23)

    Marion [anonim]

    Sfantul Nicolae - patronul marinarilor, dar si al celor saraci - "l-a invins" pe Saint (Nic)klaus!

    Exista un Dumnezeu care nu ne lasa pe mana burgheziei rosii!
  • -1 (1 vot)    
    Un fleac,v-am ciuruit...asa a vrut sufletelul... (Luni, 7 decembrie 2009, 10:25)

    neutru [anonim]

    basescuuuuuuuuu al doilea ILIESCUUUUUUU...doua mandate consecutive...asteptam si pe-al treilea, al patrulea... sa vedem cum vrea "sufletelul" lui...
  • +2 (2 voturi)    
    DIASPORA!!! (Luni, 7 decembrie 2009, 10:27)

    cristi [anonim]

    INTRATI PE RTV sa vedeti cum COMUNISTII SE DEZIC DE VOI!! cum nu va vor si nu sunt de acord ca voi sa va exercitati votul... DE ASTA TREBUIE STARPIT COMUNISMUL MARCA PSD!!!!
  • -2 (2 voturi)    
    la asa popor asa conducator (Luni, 7 decembrie 2009, 10:30)

    Misu [anonim]

    spalati-va cu chioru vostru pe cap. este ultima mea
    vizita pe hotnews, ramaneti intre voi postacii portocalii
  • +3 (3 voturi)    
    Adevarata Revolutie!!! (Luni, 7 decembrie 2009, 10:33)

    sosocata [anonim]

    Astazi am simtit adevarata revolutie!!!

    Am 24 de ani si acum 20 de ani nu am stiut nici si nici azi nu am aflat mare lucru, dar astazi ma simt cu adevarat liber si sper ca si Romania sa fie libera impreuna cu adevaratul nostru Presedinte!!!

    Nu am dormit toata noaptea ca sa aflu adevarul si nu am fost intoxicat de televiziune deoarece m-am informat de la singurul post care a relatat Corect rezultatele(B1tv).

    Astazi am simtit cu adevarat ca sunt roman si ca votul meu a triumfat si conteaza pentru o adevarata democratie...

    De azi am scapat de comunistii....
  • +2 (2 voturi)    
    desi (Luni, 7 decembrie 2009, 10:45)

    tudor [anonim]

    Desi nu sunt fan Basescu, totusi ma bucur ca mai HAHAIE inca cinci ani la Cotroceni. Amu sper ca va face si treaba daca latraii astia si-au luat-o peste bot. Sper ca apreciaza sansa pe care i-a dat-o poporul roman sa-si rascumpere greselile. Ii doresc BAFTA ! Iar aliantiei de stanga ii doresc sa se scufunde ca Titanicul in meandrele concretului. Imi pare rau de liberali ca s-au umplut si ei de kk asa ca vor avea soarta PNT-cd de a intra in mocirla istorie. Pacat ca nu mai avem oameni politici cu demnitate si coloana vertebrala (Coposu a fost ultimul dintre ei) !
  • +2 (2 voturi)    
    Astept cu nerabdare rezultatele finale.... (Luni, 7 decembrie 2009, 10:45)

    Batranul rege Lear [anonim]

    Dupa 20 ani, prin victoria lui Traian Basescu se desavarseste revolutia romana. Acum romanii au demonstrat fara tagada ca vor democratie, Europa civilizata si modernizarea tarii. Jefuitorii si tradatorii, sa-i numim pentru istorie: Ion Ilici Iliescu, Nastase, Hrebenciuc, Vanghelie, Gusa, Crin Antonescu, Ludovic Orban, Varujan Vozganian, Melescanu, Patriciu, Vantu, Voiculescu, Gyorgy Frunda, Marko Bela, Vadim Tudor, guzganul Gigi Becali si acolitii lor din politica si mass media, au fost batuti de Dumnezeu si nu li s-a permis sa blocheze reforma si modernizarea tarii, mentinerea Romaniei in mocirla comunista, bolsevica si kgb-ista.
  • -2 (2 voturi)    
    Comentariu (Luni, 7 decembrie 2009, 10:46)

    Comentariu [anonim]

    Mie mi se pare trist ca am ajuns sa ne bucuram ca o sa fie Basescu presedinte inca 5 ani .... adica inca 5 ani de scandale, de Boc, de nici un dosar judecat, de nici o vizita a unui presedinte de stat civilizat in Romania (vizita oficiala) ...

    Nu zic ca Geoana ar fi fost neaparat mai bun, dar noua cetatenilor nu ne ramane, cand suntem nemultumiti de o persoana decat sa votam cu alta ... ATAT ... in rest nu va faceti voi griji ca isi impart placinta impreuna si PDL si PSD ... si ca nu e Geoana mai comunist ca Base ...

    Parerea mea ... Mosule ... daca stiti de unde este expresia :)))
  • +3 (3 voturi)    
    Dispareti!!!! (Luni, 7 decembrie 2009, 10:49)

    Laziodin [anonim]

    Buna dimineata Romania!!!
    Am adormit pe la ora 3...........linistit,de fapt ma linistisem putin dupa discursul lui Base,cel care a spus ca a castigat.Dincolo au spus si ceilalti ca au castigat,numai ca asta e diferenta dintre Base si ceilalti...........primul cand spune ceva,e chiar credibil si asa se intampla,in timp ce restul sunt demagogi intoxicatori.
    Si m-am trezit si mai linistit dupa ce am deschis tv-ul pe realitatea si pe antene si observat niste fetze NEGRE NEGRE!!!
    AM INVINS...........DEMOCRATIA A INVINS monstruase coalitii cu voturi tranzactionate.
    BUNA DIMINEATA ROMANIA!!! I'VE GOT A FEELING THAT TODAY IS GONNA BE A GOOD DAY!!!!!
  • +3 (3 voturi)    
    Un urias hohot de ras (Luni, 7 decembrie 2009, 10:54)

    Marius [anonim]

    Ca sa-l parafrazez pe CTP, astazi din intreaga Romanie s-a inaltat un urias hohot de ras la adresa lui Geona si Antonescu.
    Doar azi, ca de maine ne revenim daca e nu se gaseasca solutie pentru un nou guvern.
  • -2 (4 voturi)    
    Repetarea marii fraude din 1946!! (Luni, 7 decembrie 2009, 10:55)

    Nicolae Iorga [anonim]

    "Romanii" (nu toti) isi au presedintele pe care il merita! Adica pe Basescu.
    Fiind un popor in mare parte lipsit de educatie civica si traind greu, multi s-au lasat manipulati cu o punga de malai, de taietei, un litru de ulei, un pix sau 50 de lei acceptand sa linga firimiturile din palma lui Basescu! si sa devina complici la marea frauda a furarii alegerilor.
    Rezultatele si consecintele, le vor plati insa inmiit toti romanii!! Am vazut zeci de masini(mici) duminica transportand "alegatori" clonati, de la o sectie speciala la alta.
    CONSECINTELE PREVIZIBILE ale cestei "victorii a la Pirus" a candidatului scos cu forcepsul fraudei in invingator:
    nu vom avea guvern pentru un termen nedefinit;
    nu vom avea buget pentru acelasi termen;
    nu vor mai veni transele imprumutului de la FMI;
    salarii si pensii care nu se vor mai putea plati, concedieri masive, prabusirea leului, blocaj economic ;
    va continua si mai indarjit hartaneala dintre viitorul presedinte(pana in prezent acelasi) si parlament, care nu va putea fi in nici un chip demolat in urmatorii trei ani ai mandatului pe care il mai are, cu cele mai grave consecinte pentru tara si TOTI ROMANII;
    scufundarea si mai mult intr-un haos generalizat si o paralizie a tuturor institutiilor statului, calea sigura spre un regim dictatorial prin manipulari ale acelorasi romani, cu firimituri din palma lui Basescu, ca si la recentele alegeri;
    cresterea fluxului de romani, in special tineri si cadre de valoare, care vor parasi deceptionati tara in perioada urmatoare; acum este usor de plecat intr-o alta tara a UE;
    CUM A FOST POSIBILA aceasta uriasa frauda electorala, demna de alegerile "sovietice" din 1946:
    LIPSA UNUI GUVERN IN TIMPUL ALEGERILOR SI HAOSUL DIN ADMINISTRATIA TERITORIULUI; cele 4 milioane de buletine tiparite in plus; cele peste 3000 de "speciale" unde au votat peste
    600000 "alegatori"; presedintia BEC, incredintata unei persoane numite de Basescu, Mme Petre.
    Sper ca redactia va publica comentariul.
  • +4 (4 voturi)    
    FELICITARI! (Luni, 7 decembrie 2009, 10:55)

    Mihai [anonim]

    Felicitari HotNews.ro pentru impartialitate pe perioada campaniei electorale. Felicitari Dant Tapalaga pentru ca nu te-ai lasat corupt sau manjit, precum alti colegi din presa. Sunteti dovada vie ca se mai poate face presa corecta in Romania. Cum ar zice alti impartiali, cei de la ProTV, JOS PALARIA HotNews!
  • +3 (3 voturi)    
    mafia a ciuruit romania (Luni, 7 decembrie 2009, 10:57)

    caravaggio [utilizator]

    cei din america inteleg perfect, ei au avut mitraliera, la fel si basarabenii- kalashnikoavele, iar istoria o sa o scrie vreun intelectual fin de pe malul stang al senei. Restul e tacere.....
  • -1 (3 voturi)    
    saraca Romanie (Luni, 7 decembrie 2009, 10:58)

    anonima28 [anonim]

    Oameni buni! V-au spalat astia creierii. Nu vedeti in ce tara traiti? Or credeti ca "onorabilul" si "cinstitul" partid PDL nu a impins mita si pachete electorale?Nu vedeti cata vrajba a indus acest partid?Imi pare rau. Cred ca trebuie sa emigrez si sa las hotia si prostia in urma. Pacat de tineretul care ramane in tara. Vai cat or sa se mai chinuie. D-zeu sa fie ca noi ca Base.....e pentru el. Doamne ajuta-ne.
  • -1 (1 vot)    
    Bravo (Luni, 7 decembrie 2009, 11:18)

    Base [anonim]

    Romani! Va meritati soarta!!!! Ha, Ha, Ha...
  • 0 (0 voturi)    
    pe ei nu-i doare de voi (Luni, 7 decembrie 2009, 11:49)

    adi [anonim]

    Oricare ar iesi dintre cei doi, romanii pierd cel mai mult.
    Am avut de ales intre securistul basescu si invatacelul lui iliescu, tot dintre comunisti a trebuit sa alegem.
    Al doilea ar fi ca romanii tot la fel o vor duce, vor inghiti in continuare gogosile politicienilor si vor crede toate minciunile lor, indiferent ca il cheama geoana sau basescu.
    Romanii vor lua muie_ de la cei pe care i-au ales.
    • 0 (0 voturi)    
      De cand... (Luni, 7 decembrie 2009, 14:00)

      eurodaniel [utilizator] i-a raspuns lui adi

      ... se publica mesaje cu astfel de ineptii? Nu se mai modereaza nimic pe aici? Chiar trebuie sa le lezam retinele cu vocabulare de mahala? @adi, esti un om mic, infim. Iti meriti traiul prost, iti meriti josnicia! Si numai pentru mojicia de a fi postat ineptia de mai sus!
  • +1 (3 voturi)    
    tristete (Luni, 7 decembrie 2009, 11:59)

    calypso [anonim]

    Am citit aproape toate comentariile voastre. Desi decisa sa nu votez, m-am trezit ieri in fata consulatului si a unui buletin de vot continand doua nume...
    Am votat.... pentru continuitate, desi am simtit un fior rece... Am ales intre doua rele, pe cel mai putin rau, daca pot spune asta.. Pana cand va trebui sa alegem intre doua rele? Acum, in clipa in care scriu aceste randuri sunt trista. Trista, ca e iesit Basescu. As fi fost inca si mai trista daca iesea Geona! Oare din 22 milioane de romani numai asta putem avea? Comunistul portocaliu si comunistul rosu? Eba? Elena Udrea? Vantu? Patriciu? Iliescu?
    Ce aveam de ales? Presedintele grobian? Sau cel marioneta? Asteptam un domn X, despre care sa nu fi auzit nimic, un lider nou si nepatat!
    L-am votat ieri pe Basescu, fara convingere. M-a sunat mama in dimineata asta, trista ca a castigat din nou Basescu. Mi-a spus "Voi tinerii, ni l-ati bagat pe gat pe Basescu acum 5 ani" Vorbele ei inca imi suna in urechi. Am facut bine? Sau ar fi trebuit sa renunt la dreptul meu de a vota, cum spunea un antevorbitor? Sunt departe de tara si chiar daca incerc sa ma informez pe cat posibil, poate am scapat anumite aspecte. Sper sa nu ma fi inselat. In acest moment nu mai simt nimic. Nimic in afara de tristete!
  • -1 (3 voturi)    
    Hahaiala ati vrut, asta o sa aveti (Luni, 7 decembrie 2009, 12:45)

    mihai [anonim]

    Meritati sa va puna basescu la jug, sa va inhame ca pe animale si in ritm de hahaiala sa va fure, sa va ia tot, v-ati bucurat la faina si zahar, cat sunteti de ieftini. La fel si pentru spagariii de la psd.
    Romanii nu reusesc sa voteze cu capul ci cum sunt invatati adica pe baza de spaga.
    Romania nu o sa mai existe, o sa fie ca in cuba sau korea de nord, o sa se numesca republica basescu. Si romanii o sa aplaude ca pe timpul impuscatului pe preaslavitul conducator.

    La multi ani cu hahaiala!
    • 0 (0 voturi)    
      hahaiala (Luni, 7 decembrie 2009, 16:33)

      golan [anonim] i-a raspuns lui mihai

      (iar tu meriti sa fierbi in suc propiu) daca ai un pic de cultura pricepi ce am vrut sa spun
      • -2 (2 voturi)    
        Rade base, videanu, berceanu de voi. (Luni, 7 decembrie 2009, 18:42)

        mihai [anonim] i-a raspuns lui golan

        s-au cumparat voturile cu preturi intre 10 si 50 lei, deja cei de la pdl au inceput deja sa va rada in nas, au fost la o gustare la ministerul de interne(cata nesimtire), meritati sa fiti furati, sa vi se taie salariile ca sa aiba ei de unde fura, nu meritati decat sa vi spuna gogosi si voi sa le inghititi fara prea multa gandire.
        Romanii nu-l merita decat pe basescu, spor la hahaiala, o sa rada de voi de o sa cada pe jos, daca intelegi ce vreau sa spun.
        Pacat ca nu sunt in RO sa vad cum o sa jucati dupa cum va canta marinarul.
  • -1 (3 voturi)    
    Asta este... (Luni, 7 decembrie 2009, 13:13)

    anne [anonim]

    Romanilor...cu adevarat va meritati soarta!!!!!!!
    Asa conducator,asa popor!!!!
    Asta este...nu va mai plangeti de nimic!!!!
    • 0 (0 voturi)    
      ...poate nu! (Luni, 7 decembrie 2009, 16:03)

      ratza [utilizator] i-a raspuns lui anne

      Tu nu te plîngi de nimic, aşa e? Totul e bine şi frumos, nu? Presupun că stai acasă cu părinţii şi nu ai tangenţe prea mari cu realitatea de zi cu zi, şi nu mă refer la televiziune.
  • -2 (2 voturi)    
    popor turmentat (Luni, 7 decembrie 2009, 14:52)

    Mirela [anonim]

    Suntem un popor destept? De 20 ani votam si tot nu stim sa alegem. Alegerea Presedintelui nu inseamna Megastar! Alegem conducatori daca sunt haiosi, prosti sau infractori. Basescu a dus marlania la rang de virtute si pentru ca suntem asemenea, ne e conducator.
    UN POPOR DE MARLANI NU POATE FI CONDUS DECAT DE UN MARLAN!
    Pe principiul "A fost un fleac. I-am ciuruit!", ne-am ciuruit singuri de fapt :)
    Sa traiti bine ca eu am plecat din tara :))
    • 0 (0 voturi)    
      PAI DE AIA AI DAT CU BITA IN NOI IN '90? (Marţi, 8 decembrie 2009, 1:14)

      gabriel anasyasescu [anonim] i-a raspuns lui Mirela

      Ca ne credeai narlani si prosti? Pai pe tine nu e nevoie sa te ciuruiasca Basescu, ca oricum te ciuruieste sefu' Vangelie, Becali sau cumva Bombonel?
  • -3 (3 voturi)    
    Sa ne traiasca presedintele analfabet si alcolist (Luni, 7 decembrie 2009, 15:43)

    claudiu [anonim]

    domnul presedinte si;a ales foarte bine cuvintele "un fleac,i'am ciuruit" asta da dovada k avem un presedinte incult....a fost rau si pana acum dar da acum o sa vina raul ce'l mare.Din aceasta criza nu mai iesim atata timp cat basescu o sa fie presedinte....el este presedinte pt ce;i bogati nu pt ce'i saraci.Am si eu o intrebare pt ce'i care il sustin p base......D unde a avut pdl 170 mil euro pt campanie...si sa nu sp k nu;i adevarat pt k un banner costa 300 d euro.....si un vot 50 d lei....transportul cu autocarul 1000 lei....faina,zaharul,uleiul 20 d lei....astept un rasp....multumesc anticipat
    • -3 (3 voturi)    
      claudiu (Luni, 7 decembrie 2009, 16:14)

      mihaela [anonim] i-a raspuns lui claudiu

      ca bine zici.....si doamne nu-mi vine sa cred cata lume a spalat pe creier...
  • 0 (0 voturi)    
    cat incearca sa ne mai prosteasca? (Luni, 7 decembrie 2009, 21:41)

    Dragos [anonim]

    Incearca in continuare sa ne sfideze si sa ne prosteasca...daca dl Basescu doreste dictatura...il rog sa o si proclame...sa nu se mai dea drept adept al democratiei cand dansul nu intelge nimic din aceasta exprimare fundamentala a romanilor care nu sunt lasati sa-si exprime sincer votul...si ni se fura dreptul la libertate...imi e rusine ca traiesc intr-o tara cu o asemenea conducere....PACAT CA SUNTEM ROMANI.....PACAT CA NE_AM NASCUT IN ROMANIA
  • 0 (0 voturi)    
    Fraude (Duminică, 13 decembrie 2009, 17:00)

    prot [anonim]

    Vorba unuia: toţi au fraudat doar că la unii frauda s-a întors împotriva lor.
  • 0 (0 voturi)    
    Sunt eu fraiera???? (Miercuri, 16 decembrie 2009, 13:29)

    Fetitza [anonim]

    Ba aqma ma amagesc k nu s-a schimbat presedintele....... nush ce vedetzi voi la Base asta oricum nu a facut nimik in tzara astaaaa amarata . Oricum nu spun k Geana era mai bun numa' eu eram cu conceptia :" Oricine alcineva decat Basescu" ...... As vrea sa mi se raspunda la intrebarea : De ce Basescu??/ Ce a facut el ??? Dak nu l-a acceptat pe Dl Johannis atunci cand l-au propus shi au avut o majoritate shi ar fi trebuit sa fie acceptat inseamna ca Base vrea diktature=Komunism( intr-un alt fel)