URMEAZA O NOAPTE ALBA Mircea Geoana e dat cistigator de  trei sondaje, un sondaj da egalitate, Traian Basescu isi anunta si el victoria

de Redactia Stiri     HotNews.ro
Duminică, 6 decembrie 2009, 21:00 Actualitate | Politic


Exit-poll ora 19.00
Foto: Hotnews
Situatie extrem de complexa: Traian Basescu, dat perdant de trei din patru exit-poll-uri, contesta estimarile si anunta ca asteapta numaratoarea oficiala, in timp ce Mircea Geoana isi clameaza victoria. In acest moment, ambele partide si-au inceput numaratoarea paralela si asteapta primele rezultate oficiale de la Biroul Electoral Central, ce vor aparea luni dimineata. Rezultatele exit-poll-urilorcorespund orei 19.00 (cu doua ore inaintea inchiderii votului), si nu iau in calcul votul din diaspora.

Rezultatele de la cele 4 exit-poll-uri:

CCSB/Antena 3: Basescu 48,8%, Geoana% 51,2
INSOMAR/Realitatea TV: Geoana 51,6% , Basescu 48,4%
CURS/TVR: Basescu 49,2%, Geoana 50,8%
CSOP-IRES/B 1 TV: Basescu 50%, Geoana 50%

Vom reveni cu amanunte


Citeste mai multe despre   
















15554 vizualizari

  • +33 (97 voturi)    
    E timpul sa emigram ! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:03)

    Florin [anonim]

    Daca dupa 20 de ani de la revolutie nu am reusit decat sa revenim la comunism, atunci nu cred ca mai avem multe de facut pentru Romania.
    • -14 (64 voturi)    
      comunism (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:12)

      vasile [anonim] i-a raspuns lui Florin

      cred ca nu sti ce a insemnat comunismul...
      • -9 (65 voturi)    
        Basescu s-a purtat marsav (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:25)

        vio [anonim] i-a raspuns lui vasile

        A vorbit inainte de ora 21, a vorbit primul contrar cutumei nescrise din toata lumea care spune ca primul de la exit poll vorbeste primul. Rusine, domnule fost presedinte!
        • -10 (62 voturi)    
          Luzarul Basescu (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:27)

          Sun Tzu [utilizator] i-a raspuns lui vio

          E un marlan,ce mai incoace si incolo! Un luzar!!!!
          • +24 (54 voturi)    
            maine imi depun CV-ul (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:38)

            snowflake [utilizator] i-a raspuns lui Sun Tzu

            Ce bine ca sunt programator. Maine imi depun CV-ul daca exitpol-urile sunt adevarate. Olanda scrie pe mine.
            Pentru toti alegatorii prostanacului: nu vreau sa platesc taxe pentru voi. Pa si la revedere.
            • -4 (30 voturi)    
              ADIEU (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:40)

              Sun Tzu [utilizator] i-a raspuns lui snowflake

              Ciao!
              • +6 (20 voturi)    
                sa iti plateasca vantu tie taxe ;) (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:48)

                je [anonim] i-a raspuns lui Sun Tzu

                si eu .... un contribuabil cu 30 mil pe luna la stat, va zic : J E T ! tara de indivizi incapabili sa ganditi unde e vestul !
                • -7 (21 voturi)    
                  Si? (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:50)

                  Sun Tzu [utilizator] i-a raspuns lui je

                  Eu platesc mai mult.Jos Basescu!
                  • +5 (11 voturi)    
                    prea devreme ... (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:12)

                    Raluca V [utilizator] i-a raspuns lui Sun Tzu

                    Mare dezamagire o cand vor iesi rezultatele B.E.C. - singurele care conteaza!!!
                • -8 (18 voturi)    
                  Si? (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:50)

                  Sun Tzu [utilizator] i-a raspuns lui je

                  Eu platesc mai mult.Jos Basescu!
                  • +6 (12 voturi)    
                    hai sa iti spun ceva ;) (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:53)

                    je [anonim] i-a raspuns lui Sun Tzu

                    s-a terminat campania :) nenea vantu nu te mai plateste acum

                    ai fost un consilier dragut pt domnu prostanac :

                    http://ro.wikipedia.org/wiki/Sun_Tzu
                    • -5 (11 voturi)    
                      Si?? (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:08)

                      Sun Tzu [utilizator] i-a raspuns lui je

                      Acum plec dupa banuti.Am satisfactia muncii bine facute:-))))))Luzarule!!
                      • +1 (5 voturi)    
                        prostul.. (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:54)

                        superior [utilizator] i-a raspuns lui Sun Tzu

                        nu e prost destul daca nu e si fudul!
            • +5 (21 voturi)    
              da da da (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:42)

              me [anonim] i-a raspuns lui snowflake

              Programator sunt si eu :D ... si ce crezi ca fac? Tocmai ma uit pe site-urile de joburi :) ... slava Domnului ca avem o sansa ;)
              • -9 (19 voturi)    
                ... (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:49)

                festinalente [utilizator] i-a raspuns lui me

                Fac pariu ca sunteti vai mama voastra. Du-te du-te =)). Va creste considerabil IQ-ul in Romania dupa plecarea vostra =))
                • +7 (17 voturi)    
                  hai comunistule taci (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:55)

                  je [anonim] i-a raspuns lui festinalente

                  vezi ca se cauta si propagandisti ca tine :) IRAN , NORD COREA .... te cauta ;)
              • +8 (14 voturi)    
                he he (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:14)

                Raluca V [utilizator] i-a raspuns lui me

                baieti nu va grabiti, rezultatele BEC-ului or sa va tina in Romania, un pic de rabdare; este doar o strategie a PSD-ului de manipulare ...
                • 0 (0 voturi)    
                  ca sa poata spune ulterior... (Luni, 7 decembrie 2009, 22:36)

                  muky [utilizator] i-a raspuns lui Raluca V

                  ...ca au fost fraudate alegerile;veche tactica comunista,umflarea datelor sau dezinformare,aruncare de zvonuri.....nu stiu cand v-om scapa de ei.... sa auzim de bine
            • -1 (25 voturi)    
              pa pa (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:44)

              vasile [anonim] i-a raspuns lui snowflake

              Vezi ca in Olanda nu exista marlani la conducere. S-ar putea sa nu te adaptezi.
              • +10 (16 voturi)    
                te-am salutat din avion (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:50)

                me [anonim] i-a raspuns lui vasile

                Dar nici prostanaci nu sunt la conducere, ramai tu cu ei aici ca eu am un sentiment ca restul o sa ne adaptam perfect :)).
            • +10 (22 voturi)    
              subscriu (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:45)

              Tymax [anonim] i-a raspuns lui snowflake

              Bine de noi astia programatori. Ce ne facem cu restul care n-au unde sa plece? Din pacate tre' sa stea sa mai indure inca macar 3 ani de comunism cu fata umana.
              • -7 (17 voturi)    
                ... (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:52)

                festinalente [utilizator] i-a raspuns lui Tymax

                pazea frate ca s-au trezit programatorii...
                Programatorii lui peste stiti ce se intampla cand cineva incearca sa va citeasca IQ-ul? Acelasi lucru care se intampla cand incercati sa scoateti din gura o gluma buna: java.lang.NullPointerException
                • +2 (8 voturi)    
                  java.lang.ProstanacException (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:00)

                  je [anonim] i-a raspuns lui festinalente

                  java.lang.ProstanacException
              • -4 (18 voturi)    
                du-te linistit (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:53)

                Tia.Dalma [utilizator] i-a raspuns lui Tymax

                noi am indurat destul in era Basescu. Acum suntem multumiti ca am scapat de el.
                • -1 (11 voturi)    
                  pun pariu (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:03)

                  je [anonim] i-a raspuns lui Tia.Dalma

                  ca ai o deficienta psihica ? :) nu-i asa ca tu esti genul persecutat de colegi cand erai mic la scoala ?

                  hai recunoaste :) d-asta iti place de Geoana :)
                  • -3 (7 voturi)    
                    tipic postacilor pedelisti (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:12)

                    clujean [anonim] i-a raspuns lui je

                    atacuri murdare la persoana, ca sa deturneze discutia! sa va fie rusine, oameni de nimic.
                • +3 (7 voturi)    
                  ghinion ! ratati in reluare! (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:19)

                  Raluca V [utilizator] i-a raspuns lui Tia.Dalma

                  Culmea ironiei ! Nu va apucati sa beti, pt ca rezultatele de la Voiculescu nu-s de luat in seama, doar BEC-ul conteaza si asta inca nu a dat nici un rezultat. Asa ca ... va grabiti ca fata mare la maritat!!
                • 0 (0 voturi)    
                  dar in era ilici&comp,,,, (Luni, 7 decembrie 2009, 22:40)

                  muky [utilizator] i-a raspuns lui Tia.Dalma

                  ,,,,ati dus-o mai bine? sa auzim de bine
              • +3 (7 voturi)    
                Rabdare... (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:17)

                Raluca V [utilizator] i-a raspuns lui Tymax

                Castigatorul nu-l poate confirma decat BEC-ul, si o va face in aceasta noapte sau cel tarziu maine; inca nu au luat in calcul nici votul din diaspora ...Base este invingator, a anuntat deja ... :)
            • -7 (13 voturi)    
              ... (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:47)

              festinalente [utilizator] i-a raspuns lui snowflake

              hiu... mi s-a luat o piatra de pe inima. Bine ca scapam de voi. Mergi cu bine :)
              • +5 (9 voturi)    
                scapam noi de voi ! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:58)

                eu [anonim] i-a raspuns lui festinalente

                ati scapat de vreo 3 milioane... ce mai conteza inca 5-6 ?
              • -1 (3 voturi)    
                de va grabiti? (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:20)

                Raluca V [utilizator] i-a raspuns lui festinalente

                Ai grija, nu lasa piatra prea departe ... inca nu s-a nuntat finalul, ci doar o statistica... graba strica treaba!
            • +1 (11 voturi)    
              Mult succes (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:48)

              bgd [anonim] i-a raspuns lui snowflake

              Eu totusi sunt mai lipsit asa de scrupule...si de maine o sa devin membru PSD. Pai ce dracu' ... vreau si eu sa traiesc la fel ca ei. Sau nu...PNL ca-mi place mai mult...si daca tot sunt impreuna..tot aia e. Maica-mea a copilarit cu Fenechiu....poate ma scot.
              De ce nu?
              Daca prind un post de consilier sunt multumit... Doamne-ajuta ! :)))
            • +5 (7 voturi)    
              snowflake, take the bright side (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:49)

              femeia nisipurilor [utilizator] i-a raspuns lui snowflake

              daca stai sa te gandesti, oamenii astia iti facura un bine, nu vad de ce esti asa amarat. In Olanda e foarte dragut.
              • -5 (5 voturi)    
                f bine (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:02)

                mihai [anonim] i-a raspuns lui femeia nisipurilor

                f bine ca s-a terminat cu turmentatu ca altfel nu iti dadeai seama.
                • +1 (5 voturi)    
                  jocul nu s-a terminat! (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:23)

                  Raluca V [utilizator] i-a raspuns lui mihai

                  si daca nu-i asa? daca BEC-ul il anunta castigator pe Base, ce o sa faceti dragi PSD-isti?? BEC-ul are ultimul cuvant, nu va aventurati cu sarbatoarea ...
              • +2 (6 voturi)    
                frumoasa e olanda (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:06)

                cocosila [utilizator] i-a raspuns lui femeia nisipurilor

                exista o strada plina de icoane facatoare de minuni! ;)
            • +2 (2 voturi)    
              Referitor la Olanda (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:02)

              Ela Popescu [anonim] i-a raspuns lui snowflake

              Olanda este o tara de vis, este tot ce iti doresti. Numai ca viata nu este delor ieftina si nici taxele si impozitele nu sunt mici.
            • -2 (6 voturi)    
              Nu mai minti (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:04)

              Florin [anonim] i-a raspuns lui snowflake

              Ai facut la Spiru Haret stiinte politice. In Olanda vei fi gunoier.
            • -2 (4 voturi)    
              re: (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:05)

              si eu [anonim] i-a raspuns lui snowflake

              eu ma gandeam la Noua Zeelanda
            • 0 (4 voturi)    
              Respect! (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:09)

              Yoyo [anonim] i-a raspuns lui snowflake

              Foarte bine faci ! Eu mai am vreo 2 ani de facultate si daca pana la urma castiga Geoana sunt sigur ca voi face ca tine ... Eu cred ca o sa ne fure si rahat-ul de la fund comunistii astia si stau si ma gandesc ...cati incompetenti sunt in tara asta ? Astefl incat au votat cu "Prostanacul" ...
            • +3 (7 voturi)    
              Si eu!! (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:16)

              mihai [anonim] i-a raspuns lui snowflake

              Nu vreau Rusia, vreau civilizatie si occident, nu mafie, nu moguli. Asta o sa avem cu prostanacu' daca iese, din cauza lui nu a putut nici base sa se miste pana acum. Deci, daca iese prostanacu...eu chiar plec...hai romanilor, sariti acum sa imi spuneti "da' pleaca ma"...ca exact asa suntem noi....o "natiune"...numai noi putem sa ne mancam in halul asta si sa ne placa sa fim saraci. La revedere!
            • 0 (4 voturi)    
              presedinte (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:19)

              abcdefghi [anonim] i-a raspuns lui snowflake

              Basescu a fost cu si contra lui Iliescu, cu si contra lui Petre Roman, cu si contra lui Constantinescu, cu si contra PNL, cu si contra PSD. Istoria asta a lui base ar trebui sa-i convinga pe toti ca pe base il interseaza numai puterea pentru el si camarila lui. Daca tot base ramane presedinte eu o tulesc din Romania.
              • -1 (1 vot)    
                pa si pusi! (Luni, 7 decembrie 2009, 1:32)

                ochiul din umbra [utilizator] i-a raspuns lui abcdefghi

                mai sunt cateva locuri de violatori prin italia: p si drum bun!
            • +1 (1 vot)    
              BRAVO (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:36)

              ina [anonim] i-a raspuns lui snowflake

              Am auzit din ce in ce mai multe persoane care au zis acelasi lucru. nu stiu cum se face ca jumatate din populatie are in ADN comunismul si prostia intruchipata, iar jumatate gandesc cu adevarat liber si vor o schimbare. cu adevar cei care vor o schimbare vor pleca daca iese Geoana. si eu ma gandesc sa plec cu master in Franta. am mai fost un an, inca 2 si poate viata intreaga, nu ar strica...
              sa ramana prostii care l-au votat pe mamelucul de Geaoana.
          • 0 (6 voturi)    
            De respect a auzit si PSD-ul? (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:11)

            Raluca V [utilizator] i-a raspuns lui Sun Tzu

            e opinia ta,exprimata destul de vulgar, dar totusi, vorbesti de presedintele in functie si cel ce il vei avea si in urmatorii 5 ani! BEC-ul va da adevaratele rezultate, abia astept sa cad fata lui Geona ...
          • -1 (5 voturi)    
            Da e un looser care nu stie a pierde (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:26)

            Amoredivino [anonim] i-a raspuns lui Sun Tzu

            Si-a pierdut uzul ratiunii matelotul chior....
            Racnea pina isi pierdea suflu. Se vedea ca e desperados. Demonii puterii isi infigeau ghiarele in sufletul lui mic...
          • +3 (5 voturi)    
            Mai "Romani"... o sa dormiti dupa cum va asterneti (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:14)

            Cineva [anonim] i-a raspuns lui Sun Tzu

            Mai cutuma... ca sa te iau pe tine primu... daca geoana cumpara pana si exit polu.. asta nu-i da dreptu sa vb primul... iara dupa cutuma mea stiu ca Basescu e inca presedintele Romaniei... pana s-o gandi Geoana sa mai tremure cu mana pe Biblie... si din cate stiu eu dupa acea cutuma pe care o stiu eu... si cred ca o stie toata lumea inafara de tine Presedintele tarii are primul cuvant...(nu il simpatizez pe basescu... doar il respect pe presedinte,care esti si oricare va fi)

            Si acu u mai analfabetule... loser nu se scrie dupa cum se aude...

            Cred ca Romania asta isi merita soarta pana la urma la ce lume traieste in ea... imi pare rau sa spun asta... dar nu ajung la alta concluzie
        • +18 (32 voturi)    
          Antena 3 si Realitatea au vorbit toata ziua (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:33)

          FaraCoruptie [utilizator] i-a raspuns lui vio

          Dna Vranceanu Firea ar trebui ridicata.

          A facut emisiune cu vreo 2 ore inainte de 21:00.
          A invitat politicieni. Frauda!
          Sper sa fie pedepsita, impreuna cu cele 2 televiziuni.

          Antena 3 / Realitatea TV trebuie inchise.
          Daca nu se sesizeaza nimeni, noi ne sesizam, vom scoate aceste posturi din memorie.
          • +6 (20 voturi)    
            baga Taraf si OTV in locul lor! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:40)

            marius [anonim] i-a raspuns lui FaraCoruptie

            Adevaratele televiziuni obiective!
        • 0 (4 voturi)    
          Cine vorbeste ... (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:08)

          Raluca V [utilizator] i-a raspuns lui vio

          Nici geoana in primul tur, nu asteptat sa termine dircursul presedintele in functie, care iesise primul in exit-pool, asa ca hai duceti-va cu vantu'
        • 0 (0 voturi)    
          conform ce? (Luni, 7 decembrie 2009, 0:41)

          stefan t. [anonim] i-a raspuns lui vio

          gogule cine a inventat regulile astea? primul de la exit poll vorbeste primul?

          alooooo? planeta vio???? ia-ti o vioara!
      • -7 (29 voturi)    
        Base, poor loser (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:27)

        marius [anonim] i-a raspuns lui vasile

        Baselule, iti cam tzatzaie fundul pentru urmatorii 3 ani, este? Pana la urmatoarele alegeri parlamentare cand poae iti recastigi imunitatea o sa fii precum ratzele de la pavilionul de tir din balciuri: o sa traga toti procurorii in tine!

        Sa apuci sa mai traiesti bine!
        • +2 (12 voturi)    
          Stai sa vedem (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:45)

          Vlad I [anonim] i-a raspuns lui marius

          Inca nu stim daca a pierdut, nu se poate pune problema ca Basescu ar avea probleme cu procurorii, mai degraba acum a sa vina un val de nemultumire in randul tinerilor cand vor vedea pe Vanghelie la putere, oricum cine crede ca veti avea justitie cu alianta asta nenorocita la putere habar nu are de politica.
        • -1 (3 voturi)    
          BEC-ul are ultimul cuvant (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:27)

          Raluca V [utilizator] i-a raspuns lui marius

          Mah, voi de Biroul Electoral Central ati auzit ??? Inainte sa va aventurati in asemenea afirmatii, v-ati gandit ca poate scorul real nu este in avantajul vostru???
      • +13 (25 voturi)    
        Clara treaba... (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:30)

        bgd [anonim] i-a raspuns lui vasile

        Daca 3 il dau pe Geoana castigator...iar ala comandat de B1 ii da la egalitate..inseamna ca a castigat Geoana....asa la prima vedere.
        Sunt curios cum o sa fie maine dupa numaratoare...insa se pare ca prostanacul are cele mai mari sanse.
        Interesant.
        Inca o data ma surprind romanii...a nu stiu cata oara...
        • +7 (19 voturi)    
          grija (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:35)

          superior [utilizator] i-a raspuns lui bgd

          speranta este si din diaspora de unde Basescu a obtinut procente net superioare...acolo inca nu s-a terminat votarea. Ciudat cum ajung comunistii sa urce asa de usor pe scara asta...trebuie emigrat daca 5 ani "va fi liniste" pe aici prin Romania
          doar...JOS COMUNISMUL!
          • -7 (15 voturi)    
            LONDON Great Britain (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:55)

            jetset [anonim] i-a raspuns lui superior

            cu parere de rau trebuie sa va informez atat pe Dvs. cat si pe Ex-President-ul de la Cotroceni ca noi diaspora nu votam o persoana care se crede bun la carma vasului-barcii se crede bun si la carma unei tarii si a unei natiuni.
            Noi cei din diaspora am votat pentru schimbare pentru oameni politici cu prestanta, inteligenta si diplomatie, care stiu sa reprezinte Romania.
            • +2 (2 voturi)    
              ba (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:57)

              superior [utilizator] i-a raspuns lui jetset

              asa ca esti din Voluntari...lasa ca esti bun si acolo.
          • +3 (5 voturi)    
            degeaba speranta .. (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:00)

            minny [utilizator] i-a raspuns lui superior

            in diaspora au vota cam 120.000 de oameni, cam 1 la suta. Aici afara nu avem sectii la fiecare carciuma deci ...
            • +2 (2 voturi)    
              super (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:58)

              superior [utilizator] i-a raspuns lui minny

              nici diferenta nu este prea mare...plus ca am auzit clar de sectii de votare in Ardeal unde Base a iesit cu 63%
        • 0 (2 voturi)    
          nu-i chiar asa ... (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:29)

          Raluca V [utilizator] i-a raspuns lui bgd

          o sa dea adevarul , pentru ca BEC-ul chiar nu are culoare!!! Strategia psd nu va functiona; daca toate televiziunile rechilor l-au atacat non-stop, de ce as crede in sondajele rechinilor ??
      • +1 (3 voturi)    
        da, clar. nu stie ce inseamna comunism (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:47)

        femeia nisipurilor [utilizator] i-a raspuns lui vasile

        oricum, nu vad de ce ar fi o zi vesela pentru careva.
        http://voxpublica.realitatea.net/buscu.
      • +1 (1 vot)    
        mda (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:25)

        ina [anonim] i-a raspuns lui vasile

        iar tu nu STII sa vorbesti corect romaneste, ceea ce inseamna ca faci parte dintre PSD-istii comunisti.
    • +21 (37 voturi)    
      eu sunt emigrat deja... (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:14)

      Joe CZ Brno [utilizator] i-a raspuns lui Florin

      insa trageam speranta ca o sa ma intorc la un moment dat... astept cu FOARTE mult interes circul contestatiilor... sa vedem ATUNCI! Dar culmea este ca tot SUA si Canada decid presedintele romaniei, mwahaha
      • -5 (7 voturi)    
        poti sa te intorci acum (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:47)

        vasile [anonim] i-a raspuns lui Joe CZ Brno

        daca nu ai venit pana acum inseamna ca il astepti pe geoana.
    • +27 (57 voturi)    
      dezastru ... (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:14)

      horatiu [anonim] i-a raspuns lui Florin

      Eu nu locuiesc in tara ... si imi pare bine. Cei 50% de romani care l-au votat pe Geoana isi merita soarta - mai multa saracie si coruptie. Imi pare rau pentru cei care au votat cu Basescu - din pacate o sa vada fara a putea face nimic cum tara se duce la ripa ....
      • +24 (42 voturi)    
        asa e! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:20)

        anton [anonim] i-a raspuns lui horatiu

        eu inca mai sper. dar totusi sa auzi ca jumatate din compatrioti sunt atat de prosti incat sa se loveasca singuri...pacat...
        • +16 (32 voturi)    
          jumatea jumatatii (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:30)

          ady [anonim] i-a raspuns lui anton

          aia 4.5 mil de alegatori ai lui geoana nu sunt prosti,sunt capusele statului.. sunt aia care muncesc la stat ,pensionarii cu pensii babane si nu s-au lovit deloc ,ei stiu foarte bine de ce voteaza geoana
          • -1 (3 voturi)    
            milioane de pensii babane? (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:18)

            clujean [anonim] i-a raspuns lui ady

            vedea-te-as traind cu o pensie medie romaneasca, nefericitule! nu ti-e rusine?
      • +13 (31 voturi)    
        asa e (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:27)

        alpha [utilizator] i-a raspuns lui horatiu

        ai dreptate,o tara de cretini are un presedinte prostanac.ne meritam soarta,respectiv si-o merita cei ce au votat asa.pacat de noi ceilalti si noroc pe tine si altii ce traiesc in tari normale.au invins anii de linsaj mediatic si binecunoscuta prostie romaneasca care i-a ales de fapt pe ciutacu,badea,stan, gadea.in fond e doar o alta zi in care imi e greata ca sunt roman.
      • -10 (20 voturi)    
        Dezastru ???????? (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:28)

        Mitzura [anonim] i-a raspuns lui horatiu

        Daca esti atat de orb incat sa vezi ca tara e deja dusa de rapa, atunci esti praf. Ramai acolo unde esti..........
      • -6 (14 voturi)    
        dezastru sau o noua sansa (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:39)

        alto [anonim] i-a raspuns lui horatiu

        Daca horatiu nu sta in tara de ce vaicareste atit de tare. Bine ca scapam Basescu care ne-a facut de rusine in lume prin lipsa lui de maniere si prin comportament sau de mahala
        • 0 (6 voturi)    
          in strainatate dar imi pasa ... (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:57)

          horatiu [anonim] i-a raspuns lui alto

          Sint in strainatate temporar. Eu sint roman si mai devreme sau mai tirziu voi reveni in tara. In plus familia mea e tot in tara si, de aceea, imi pasa.

          Despre Basescu: Cu siguranta ca manierele sale nu sint neaparat un exemplu pentru un presedinte - admit. Dar intre a alege intre un om cit de cit cinstit si cu ceva carente la capitolul maniere si o papusa in mina marilor interese de afaceri - alegerea mea e clara. In plus, demagogia ieftina a lui Geoana se vede de la o posta.
        • +1 (5 voturi)    
          basescu este in continuare presedinte (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:32)

          Raluca V [utilizator] i-a raspuns lui alto

          spre supararea ta basescu va iesi invingator ... si atunci ma intreb ce va face geoana??? aaa.. va striga fraudare, ca asta e si planul!! Invatati sa pierdeti!!
    • -21 (47 voturi)    
      ... (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:18)

      festinalente [utilizator] i-a raspuns lui Florin

      curios, dupa cat a furat PDL-ul nu au reusit sa treaca de 50% nici macar in sondaje. Sa mearga sa isi ceara galetile portocalii inapoi sa le vanda sa isi recupereze banii.
      • +11 (19 voturi)    
        cine a furat? (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:30)

        REBECCA [anonim] i-a raspuns lui festinalente

        cred ca ai gresit culoarea nu PDL ul au furat ci PSD ul pentru ca tot comunisti sunt si au sa ramana pentru ca au jucat murdar de la inceput , dar eu sincer tot mai sper si tind sa cred ca o sa scapam de comunisti odata si la viitorul electorat sa dispara comunistii definitiv
        • -2 (6 voturi)    
          ... (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:46)

          festinalente [utilizator] i-a raspuns lui REBECCA

          pai nu stiu... Zic si eu ce am vazut la toate televiziunile. Sunt totusi materiale trimise de oameni prezenti in diferite zone. Zic si eu .. uitandu-ma la disperarea celor de la PDL pe ultima suta de metrii (la mine in oras au facut manifeste astazi dand fluturasi cum ca primarul il sustine pe Traian Basescu desi primarul este PSD si si-a manifestat optiunea de sustinere fata de candidatul Mircea Geoana). Zic si eu .. ca nu am vazut comportamentul asta la PSD. Zic si eu ... caci justificarea ta este aceea a unui om disperat nejustificat. Daca tot vorbim de jocuri murdare: realitatea tv e pentru base sau nu e pentru base? Cine e Vantu: omul lui Base sau al lui Geoana? A incercat Base sa se foloseasca de serviciile secrete pentru castigarea alegerilor? Nu stiu. Dar tu care esti convins ca PDL e o lacrima scursa din ochiul unei fecioare pentru ca "PSD ul pentru ca tot comunisti sunt si au sa ramana pentru ca au jucat murdar de la inceput " esti mai destept. Ca sa ramai cu inima impacata: ai dreptate.
    • +9 (11 voturi)    
      idem (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:26)

      simplex [utilizator] i-a raspuns lui Florin

      ai niste tari favorite ?
      nu de alta dar ma intereseaza si pe mine :|
    • -8 (18 voturi)    
      Vaporul (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:27)

      Sun Tzu [utilizator] i-a raspuns lui Florin

      Auzi,vorbeste cu mainelu....te ia el pe vapor:-))))
    • -7 (15 voturi)    
      corect (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:30)

      Hiksos [utilizator] i-a raspuns lui Florin

      e timpul sa emigram indiferent cine ar iesi, important este ca a iesit raul cel mai mic, inca 5 ani de basescu erau dezastru. antonescu era singura varianta mai rasarita

      sondajele spuneau asta inca de vineri
      http://antiblogtm.blogspot.com/2009/12/sondaje-pentru-prezidentiale.html
    • +13 (19 voturi)    
      Speranta moare ultima (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:35)

      rugio [anonim] i-a raspuns lui Florin

      Desi am 70 ani inteleg foarte bine amaraciunea lui Florin. Eu alaturi de Anton si Radu sper ca numaratoarea oficiala si diaspora sa rastoarne rezultatul in favoarea lui Traian Basescu, unicul politician de la "revolutie" incoace, care a indraznit sa se lupte cu mafia comunisto-securista.
      • +2 (10 voturi)    
        cei care au votat cu Geoana nu sunt comunisti (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:55)

        doru [anonim] i-a raspuns lui rugio

        cei care au votat cu Geoana nu sunt comunisti si nici smecheri parveniti si pusi numai pe scandal. Nu uitati ca guvernul conduce tara si el e condus de un neutru si are liberalii la putere. Nu cunoasteti realitatile din tara daca considerati ca Basescu a fost un factor pozitiv, ca este un liberal si un om ptr progresul tarii. Este doar avid de putere si doar ptr interesul personal si al altei gasti. Adevaratul om si partid care va salva Romania este Crin A si PNL, care in acesti 5 ani se va roda ptr aceasta.
      • -2 (4 voturi)    
        Uite cine tine cu comunistii! (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:00)

        jaffu [utilizator] i-a raspuns lui rugio

        Respect pentru varsta si capacitatea de a comunica pe net.Altfel,poate normala sustinerea pentru Basescu,contrazice faptul ca tinerii il voteaza pe marele Mincinos.
    • +6 (10 voturi)    
      ... (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:39)

      me [anonim] i-a raspuns lui Florin

      Din pacate asta e poporul, nu putem acuza pe altcineva. Si daca nu ne place nu prea avem de ales decat sa nu ne sacrificam viata si sa plecam pe plaiuri mai luminate. Aici, din pacate, nu e de stat ...
    • -6 (8 voturi)    
      mai repede! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:40)

      iememeu [anonim] i-a raspuns lui Florin

      Sunt zboruri ieftine, sau portul Constanta e aproape...Roaga-l pe basescu sa te ia cu tine cand pleaca in ultimul voiaj...
    • -1 (11 voturi)    
      tara prostanacilor (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:42)

      irina [anonim] i-a raspuns lui Florin

      Daca va castiga Geoana, Romania va deveni TARA PROSTANACILOR.
    • -1 (7 voturi)    
      dar ce v-a trebuit atat de mult? (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:46)

      cocosila [utilizator] i-a raspuns lui Florin

      prostanacu, hrebe iliescu vantu patriciu --- astia conduc romania!!!

      romani dati-va pantaloni jos si aplecati-va linistiti! lol
    • 0 (10 voturi)    
      Cara-te! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:48)

      jaffu [utilizator] i-a raspuns lui Florin

      Nu e nevoie de voi in Romania;parintii vostrii au votat in anii '90 cu Iliescu,acum voi il vreti pe Basescu,fost subaltern al lui Iliescu,securist si turnator.Trebuia sa plecati atunci dar nici acum nu e prea tarziu.Succesuri!
    • -4 (6 voturi)    
      raspuns (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:55)

      crin antonescu [anonim] i-a raspuns lui Florin

      mai taca-ti gura voi basescienii vorbiti de anticomunism? mai scuteste-ma!
    • +3 (5 voturi)    
      da, avem o singura solutie! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:57)

      mo [anonim] i-a raspuns lui Florin

      avem o singura solutie, sa mutam Romania! in locul eu de azi sa ramana doar idiotii care au jucat azi tontoroiul peste mormintele ERORILOR "revolutiei"! si mie "mi-e scarba"! ce-l mai dureros este ca PROSTIA INGROAPA ROMANIA!
    • 0 (4 voturi)    
      RAMAI PE LOC, prietene! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:59)

      Gluck wunsch [anonim] i-a raspuns lui Florin

      Tot ceea ce-si doresc nenorocitii astia este sa plecam, astfel incat sa poata fura in liniste.
      EU NU PLEC!
    • 0 (0 voturi)    
      Victorie!! (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:14)

      Abc-ul [anonim] i-a raspuns lui Florin

      Hai pa :*
    • -1 (1 vot)    
      Inca o data binele a invins maleficul (Luni, 7 decembrie 2009, 0:28)

      unanume [anonim] i-a raspuns lui Florin

      Dumnezeu si-a intors se pare fata si catre Romania !
      Aproape ca nu mai credeam ca mai putem scapa de cosmarul basescu.
      Chiar daca eram sigur ca acesta nu are demnitatea sa-si recunoasca infrangerea, sper ca macar romanii sa treaca peste dezbinarea sub care ne-a condus acest tiran si sa fim iarasi o singura Romanie.
      Nu vedeti in ce fel a ajuns sa ne aduca unii impotriva altilor,nu vedeti ca am ajuns din cauza lui sa ne uram romani cu romani ?
      Sper ca minciuna, stafiile cu care ne-a invrajbit sa dispara cat mai curand si sa fin iarasi FRATI.
      Renuntati la mizeria cu care ne-a invatat diabolicul basescu si aduceti-va aminte ca numai impreuna, uniti vom reusi sa fim mai buni , sa fim mai puternici.
      Desteapta-te romane !
  • +24 (46 voturi)    
    Daca ar fi la pariuri... (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:04)

    Radu [anonim]

    As paria o gramada de bani pentru intoarcerea rezultatului, fara nici o emotie ca as putea sa pierd! :)))
    • -9 (9 voturi)    
      pune tot ce ai (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:26)

      scoica [anonim] i-a raspuns lui Radu

      daca tot esti asa sigur :) De ce iti trebuie o gramada de bani?
    • +4 (6 voturi)    
      Vezi pe net... (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:32)

      bgd [anonim] i-a raspuns lui Radu

      Sigur sunt case de pariuri care mai accepta bet-uri. :)
      De ce nu o faci daca esti sigur ?
  • +20 (48 voturi)    
    Ne-am dus dracului! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:04)

    Sectoristu' [anonim]

    Romani, va urez sa gustati geoani si pesedei sa va saturati! Poate va desteptati pana in 3 ani cand vor fi parlamentarele...
  • +32 (48 voturi)    
    Rezervat (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:05)

    ady624 [utilizator]

    La diferența maximă de 3.2% dată de INSOMAR și 8 milioane de votanți, diferența este de 256000 de voturi. Ceea ce înseamnă că diaspora poate modifica balanța. În ambele sensuri, firește :D

    Aștept să văd...

    Adrian
    • +23 (37 voturi)    
      Asa zic si eu (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:20)

      Straistaru Eugen [utilizator] i-a raspuns lui ady624

      Pana la urma cei din Basarabia si restul lumii vor zice cine va fi presedinte...
      • +7 (11 voturi)    
        Bătaie (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:39)

        ady624 [utilizator] i-a raspuns lui Straistaru Eugen

        Bătaia ăstora doi acum este pentru influențarea Italiei și Spaniei, cele mai mari comunități de români care încă mai pot vota.

        Eu nu înțeleg însă logica. Să zicem că sunt X și am 50%. Păi dacă vreau să-l urnesc pe românul din Spania la vot, e de preferat să-l las pe Y să se laude cu puțin peste, asta făcându-i pe cei din Spania să se ducă la vot să rezolve problema. Dacă eu mă dau câștigător cu 0.5% atunci spaniolul o să stea acasă că deh, nu mai are rost, a câștigat favoritul oricum :)

        Poate gândesc eu prost? Că prost sunt sigur :) Dar să și gândesc prost, e prea de tot...

        Adrian
    • +3 (5 voturi)    
      Mi-ar placea sa ai dreptate (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:36)

      flix [anonim] i-a raspuns lui ady624

      ...dar cu toate ca sunt atatia romani plecati, numarul celor care au votat in strainatate nu va fi mai mare de 100 000 (si cred ca sunt optimist cand spun 100 000).
      • 0 (8 voturi)    
        Nici eu nu votez (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:52)

        ady624 [utilizator] i-a raspuns lui flix

        În Statele Unite sunt 28 de secții de votare. Iar Statele sunt 50... A merge până la urnă și înapoi devine un coșmar atunci când urna se află la mai mult de 100km distanță... :)

        În cazul meu, urna se află la cam 50km și tot nu m-am dus... Nu mă laud cu asta, dar ăsta e adevărul.

        Adrian
  • -19 (51 voturi)    
    Pe mare (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:05)

    fane [anonim]

    Gata, matrozule. Reintalneste-te cu destinul. Pa. Lasa-ne! Tortionarule!
    • +21 (49 voturi)    
      tind sa-l cred pe basescu (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:07)

      atreus [anonim] i-a raspuns lui fane

      Din cate vad sondajele nu sunt clare dar tind sa-l cred pe basescu!
    • +21 (35 voturi)    
      vaiiii (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:07)

      emin [anonim] i-a raspuns lui fane

      vai, sper sa se mai numere odata voturile...

      pff, adio democratie :(
    • +7 (21 voturi)    
      vaiiii (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:07)

      emin [anonim] i-a raspuns lui fane

      vai, sper sa se mai numere odata voturile...

      pff, adio democratie :(
    • -23 (35 voturi)    
      Sper ca o sa dispara postarile pdl de aici (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:19)

      ideatei [anonim] i-a raspuns lui fane

      Bine ca am scapat de marinar; mi-a fost scarba cand am pus stampila, m-am simtit ca in 2000 cand l-am votat pe iliescu in turul 2 ca sa nu iasa vadim; bine ca am scapat.
  • +25 (37 voturi)    
    nu sunt eu psiholog insa... (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:07)

    gabriel [anonim]

    Base parea suparat dar era era ceva trecator in timp ce bucuria lui geoana era falsa.Am dreptate?
    • +24 (30 voturi)    
      basescu (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:19)

      atreus [anonim] i-a raspuns lui gabriel

      e deocamdata cel mai credibil exit-poll... eu nu cred nimic pana cand nu vad numararea voturilor
    • -4 (4 voturi)    
      nu sunt eu psiholog (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:33)

      femeia nisipurilor [utilizator] i-a raspuns lui gabriel

      raspunsul este da, ai dreptate, nu esti.
  • +17 (23 voturi)    
    inca nu... (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:07)

    anton [anonim]

    mai speram.
  • +7 (17 voturi)    
    nu sunt eu psiholog insa... (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:07)

    gabriel [anonim]

    Base parea suparat dar era era ceva trecator in timp ce bucuria lui geoana era falsa.Am dreptate?
    • -5 (17 voturi)    
      nu (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:17)

      toni [anonim] i-a raspuns lui gabriel

      nu...
    • 0 (2 voturi)    
      cel ce rade la urma (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:38)

      cel ce rade la urma [anonim] i-a raspuns lui gabriel

      da, ai dreptate
  • +21 (35 voturi)    
    Diaspora (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:07)

    nae [anonim]

    Diaspora face diferenta!!!!!!!!!!!!!
    • -1 (1 vot)    
      face pe dracu din pacate ... (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:05)

      minny [utilizator] i-a raspuns lui nae

      ... ar fi facut daca exista votul prin coresp... asa ...100.000 de voturi nu pot schimba problema prea mult...
  • -22 (42 voturi)    
    PUSCARIA (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:07)

    dorel [anonim]

    Am invins sistemul securist! Basescu merita puscaria
    • +3 (7 voturi)    
      inainte sau dupa? (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:30)

      1 [anonim] i-a raspuns lui dorel

      cine merita puscaria inaintea cui? ar trebui sa fie in ordine cronologica, de pe la mijlocul anilor 80 incoace..
      Speranta justitiei moare ultima
    • +3 (9 voturi)    
      TRAIASCA BASESCU (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:36)

      rebecca [anonim] i-a raspuns lui dorel

      nu as crede ca Basescu este securist cand Geoana este FIU de securist si asa a crescut in familie de securisti dar ce sa zic tot acei care sunt murdari si vinovati striga si da vina pe altii ,imi pare rau ca sunt atat de multi care nu pot sa isi deschida ochii si sa vada adevarata fata a MOGULILOR
  • +15 (27 voturi)    
    rezultate (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:08)

    maryus315 [anonim]

    romanii au conducerea care o merita...

    ultimul sa stinga becul.
  • +21 (31 voturi)    
    Diaspora este salvarea (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:11)

    Roman [anonim]

    Diaspora poate intoarce situatia in favoarea lui Basescu daca diferenta se mentine la maxim 1 %. Daca se adevereste sondajul Insomar, va fi tare greu pentru Basescu. Cei din America de Nord sa iasa la vot. Salvati-ne !!!
    • -3 (11 voturi)    
      Asa e (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:27)

      fane [anonim] i-a raspuns lui Roman

      Omule, am votat in strainatate. Crede-ma! Se simtea schimbarea si la ambasada. Romania merge inainte. Marlania se opreste aici.
  • +24 (38 voturi)    
    20% din votanti au studii superioare (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:11)

    ady [anonim]

    si maximele participarii provin din judetele rosii, sudiste. Au votat pentru noi taranii, doreii, sudistii si moldovenii din bordeie. Ardealul iarasi a fost invins, dar n-aveti frica, de la fiecare mandat incolo suntem din ce in ce mai multi :)
    • -11 (13 voturi)    
      ardealu,ce a dat ardealu si ce a dat oltenia (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:28)

      smen [anonim] i-a raspuns lui ady

      oltenia tot timpul a dat cei mai de valoare oameni
      • +5 (7 voturi)    
        Ai dreptate, Oltenia e tare ca sarmaua (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:41)

        Ceausescu&Leana [anonim] i-a raspuns lui smen

        Oltenia ne-a dat pe mine si pe Leana, pe Iliescu si pe Geoana. Comunisti nu mai fiti tristi / PCR merge-nainte / Prin Geoana si pesedisti.
        • +2 (2 voturi)    
          ce a dat ardealul vs oltenia oftica e mare (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:51)

          smen [anonim] i-a raspuns lui Ceausescu&Leana

          Oltenia:Mihai Viteazul primul unificator
          Brancusi cel mai mare sculptor
          Tudor Vladimirescu
          Tudor Arghezi
          Amza Pelea cel mai mare actor
          Theodor Aman
          Petrache Poenaru
          Nicolae Titulescu
          Ecaterina Teodoroiu
          • +2 (2 voturi)    
            foarte bine (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:59)

            superior [utilizator] i-a raspuns lui smen

            si recunoastem ca extraordinare aceste personaje, din pacate au murit dar ce dati acum este dezastru!
    • 0 (8 voturi)    
      ??????? (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:32)

      Misha1409 [utilizator] i-a raspuns lui ady

      Scuza-ma, dar nu generaliza !!!
      Sunt din Galati, am studii superioare si nu a reusit nimeni sa ma convinga ca e mai bun.
      Insa am votat raul cel mai mic.
      P.S. Si nu locuiesc in bordei.
      • -1 (1 vot)    
        Poti sa ai si 3 studii superioare (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:53)

        ady [anonim] i-a raspuns lui Misha1409

        Alaturi de tine au fost multi altii care reprezinta modelul de elector roman tipic, peste 50 de ani jumatate din ei, cu studii primare si medii, din sud sau moldova, genul acela de dorel care mie cel putin imi starneste sila doar cand stau in prezenta lor. Omul primitiv, needucat, care sparge seminte in tren, caruia nu-i pasa decat de fundu lui, care e cel mai expus manipularii mediatice. Si astia sunt printre noi si ei au puterea de a decide. Au decis. Prostanacu ne conduce!
        • +2 (4 voturi)    
          Iti multumesc, desteptule !!!! (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:14)

          Misha1409 [utilizator] i-a raspuns lui ady

          Nu cred ca la 30 de ani, pot fi manipulata!
          Am destula experienta de viata ca sa stiu ce am votat.
          Nu mi-am facut studiile la SPIRU HARET, semintele nu imi plac, cu trenul nu imi permit sa merg.
          Manipulare mediatica?
          "Scumpule", nu ma mai uit la TV de ceva timp, ma informnez de pe internet.
          Mi s-a facut greata de toata faza cu filmuletul, insa asta nu ma impiedica sa gandesc si sa fac o triere.
    • +3 (5 voturi)    
      Sorry ! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:55)

      Dan Mocanu [anonim] i-a raspuns lui ady

      My Dear Smart Friend ! Ce te faci cu mine ? Sunt Process Engineering Manager intr-o companie USA !
      Sunt un Dorel ? Sunt un Taran ? E adevarat ca sunt din sud - Bucuresti !
      Traianel sau Videl sau Bercenel nu sunt !!!
      Si totusi NU BASESCU !!!
      Deci ?
      • -3 (3 voturi)    
        Tu nu reprezinti o problema, electoral vorbind;) (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:02)

        ady [anonim] i-a raspuns lui Dan Mocanu

        Esti nereprezentativ. Daca masa dura a electoratului rosu nu ar mai exista, cei cativa intelectuali ce ati mai ramane nu ar impresiona decat prin idealism si nerealism politic. Azi, Basescu era optiunea cinica si corecta pentru tara noastra.
        • 0 (2 voturi)    
          Thank You ! (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:11)

          Dan Mocanu [anonim] i-a raspuns lui ady

          M-am linistit ! Thank You , Dorel !
          Deci nu sunt Dorel, Costel, Videl, Bocel (??), Urdel ....
          Doar un Idealist !
          Thank You !
          Adica: Merci Dorel !

          Cam slabe argumentele Dvoastra, Dom' Dorel ...
          Mai .... mai inventati !!!
  • +21 (33 voturi)    
    hai frate.. las-o moartaa... (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:11)

    stefan t. [anonim]

    acum cateva zile hotnews facea sondajul de opinie la care au raspuns peste 10000 de oameni (cred) unde majoritatea... l-au vazut pe basescu superior lui geoana.

    si acum castiga geoana? sa fim seriosi!!! masina de furt de voturi a psd a castigat... adica 1000 de oameni au votat de 1000 de ori cu busu prin judet...

    f trist... o sa avem un papagal presedinte daca astea sunt rezultatele finale... asta daca nu o sa avem revolutie inainte....

    cata minte au avut oare oamenii ce l-au votate pe gioana? asta trebuie sa fie un subiect de sondaj ...
    • -5 (11 voturi)    
      furt vot? (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:28)

      sanda [anonim] i-a raspuns lui stefan t.

      furt voturi?! pdlul in mehedinti a platit cu 300 ron/pers votul. si in italia a dat bani.. cine are cunostinte in afara poate sa confirme. :)
      • +4 (8 voturi)    
        da, eu si NU CONFIRM (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:34)

        Olguta [utilizator] i-a raspuns lui sanda

        NU CONFIRM! Televiziunile manipulatoare au castigat si mediul rural care cred "tot ce se da" la televizor! Sunt de la tara si stiu ce vorbesc!
        • 0 (0 voturi)    
          care crede (Luni, 7 decembrie 2009, 1:46)

          Olguta [utilizator] i-a raspuns lui Olguta

          scuze pentru dezacord
    • +2 (10 voturi)    
      de ce esti surprins? (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:31)

      scoica [anonim] i-a raspuns lui stefan t.

      Tu chiar nu citesti articolele si comentariile. Toate sunt pro Basescu. Orice comentariu care nu e pro Basescu are minusuri la gramada... orecum logic ca cititorii acestui site sa voteze (pe acest site) cu Basescu.
  • +15 (21 voturi)    
    de plans (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:12)

    dondan [anonim]

    santem de plans
  • +15 (19 voturi)    
    Realitatea este alta! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:13)

    conducatoarea [anonim]

    Rapoartele sintetizate a sondajelor nu reflecta realitatea,intrucat la aceasta ora nu s-au finalizat toate rezultatele,voturile dintre orele 19-21 nefiind finale si numarate.Nu s-au luat in considerare nici voturile din afara,nici nisele din aceste ore,din mediul rural si urban.Nu se poate preciza momentan procentajul decalat intre aceste 2 medii rural si urban!
  • +8 (22 voturi)    
    Ne-am nenorocit (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:13)

    Cristi [anonim]

    (null)
  • +16 (34 voturi)    
    ASA E LA NOI! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:13)

    Costa [utilizator]

    Doar la noi orice prostanac, daca are pile "unde trebuie" si e sustinut "de cine trebuie", capata un post mai mare decat palaria lui.
    Noapte buna, Romania!
  • -12 (20 voturi)    
    >>>>>>>>>>>>>>> (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:13)

    Invincible [utilizator]

    ce-o sa-l regretati voi pe vadim. ati avut de ales intre 2 mafioti. a castigat ala cu cei mai multi bani!

    sa va tarati bine!
  • +18 (32 voturi)    
    Tara de cacat (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:15)

    Amonim [anonim]

    E timpul sa renunt la cetatenia romana ma p... Pe toti comunisti care au furat Romania. Plec in oceanul pacific.
  • +15 (23 voturi)    
    poate ca... (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:15)

    dvo666 [utilizator]

    ... e mai bine asa, peste trei ani la parlamentare sper sa nu mai fie roman care sa voteze cu psd. mai tre' sa suportam 3 ani
  • +24 (32 voturi)    
    Diaspora va face diferenta (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:16)

    Dragos [anonim]

    Dispora isi va spune cuvantul.
    • -19 (33 voturi)    
      ma tem de prostia diasporei (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:20)

      Leon Isac [anonim] i-a raspuns lui Dragos

      Diaspora e prostita!

      Au votat toti cu base din pacate!

      Aia din diaspora, de la capsunari la doctori au pierdut cam toti contactul cu realitatile din Romania. Pentru ei Base e cult si destept, auzi! Brr!
      • +3 (7 voturi)    
        cum (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:32)

        baronul stanganbuch [utilizator] i-a raspuns lui Leon Isac

        le stii matale pe toate, mai itic strul dezertor...
        Tare frig si umed cred ca e in subsolul igrasios din kiseleff 10.
      • +8 (14 voturi)    
        eu ma tem de altceva (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:35)

        carmabox [utilizator] i-a raspuns lui Leon Isac

        Si anume ca din afara se vad lucrurile mai clar ca dinauntru, ceea ce e foarte trist. Eu pe aici n-am pe nimeni sa tot frece la spalat de creer prin diverse mijloace., pe cand voi, de altceva nu prea mai aveti parte.

        Si da, diaspora voteaza Basescu, din fericire, si tot diaspora va scoate pe voi, astia de acasa, din rahat, ca sa nu trageti 5 ani de prostie, furt si manipulare la rang de excelenta, si sa va indobitociti mai mult. Noi inca tragem speranta sa avem la ce ne intoarce in tara.
      • -1 (3 voturi)    
        Sa nu te temi! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:59)

        MIhai [anonim] i-a raspuns lui Leon Isac

        Noi din diaspora, vedem cat de manipulati sunteti de doua trusturi media in spatele carora se afla interesele celor mai mari mafioti din istoria Romaniei. Va rog sa pastrati toate inregistrarile si sa le aratati peste un an lui Badea si Vranceanu Firea ... care pretind a fi oameni dar se tarasc ca viermii din deficienta de coloana vertebrala. Si mai este un bou care sade langa Badea ... nu stiu cum ii spune ... si nici nu vreau sa-i memorez numele ... el este modelul noului roman slobozit in umbra lui Becali si Vadim, a lui Patriciu si Vantu ... care nu intelege nimic din cartile pe care pretinde ca le-a citit, cu un limbaj de lemn si gesturi de oligofren dar pe care tov. Voiculescu il impinge in fata ca model. Sa va fie rusine nesimtitilor. MANIPULARE ...asta vedem noi din diaspora.
  • +22 (40 voturi)    
    New york (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:18)

    nelu. [anonim]

    Am asteptat pana acum sa vad care sunt rezultatele sondajelor. Dar acum mai ridic trei prieteni si mergem sa votam Basescu. Suna infiorator sa iasa Geoana.Indemn toti Romanii din zona New York si New Jersey sa iasa la vod. E doar ora 2:20 Mai avem cateva ore si suntem destul de multi aici. Hideti la vot pentru Basescu !!!!!!
  • +22 (36 voturi)    
    nu va bucurati prea devreme (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:19)

    ampersand [anonim]

    In toate sondajele, diferenta e sub marja de eroare a respectivelor, iar in calcul n-au fost luate voturile noastre, ale căpşunarilor, şi mai sunt - relativ la ora 19 - încă 12 ore de vot :D Mă simt important, la fel de important cum mă simţeam în 20 decembrie 89, in mulţimea din faţa Operei din Timişoara. Hai base!
  • +24 (36 voturi)    
    SUA si Canada, la vot!!! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:20)

    Marius [anonim]

    Daca exit-pollurile indica aceasta diferenta infima, inseamna ca Base e foarte aproape sau a castigat. Asa a fost si in 2004, Nastase era dat invingator. Atunci m-am dus la vot, eram in America de Nord. Romani din Canada si SUA, mergeti la vot, voi puteti face diferenta!!! Inca se poate sa invingem comunistii!!!
    • +7 (11 voturi)    
      Unde tu?! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:27)

      Mirela F [utilizator] i-a raspuns lui Marius

      50 de state- 24 de sectii de votare. Uite un exemplu de mai aproape: Barcelona. Multi romani stau in orase care sunt si la 100 de km de Barca. Sectia de votare e in Barca. Sunt multi cei care nu mai parcurg distanta asta cu masina, tren etc doar de dragul de a-si exercita un drept, care oricum nu va face nimic pentru ei. Nu cred ca se vor inghesui doar de dragul lui Basescu. Am rude in Spania, Am prieteni in Belgia si Franta. Nici unii nu se mai intorc in tara. Oricine ar iesi. Si nici la vot nu merg.
      Oricum nu m-ar mira sa fie aiurea exit-poll-urile. Maine vom vedea cine e de fapt castigatorul. Si m-as tavali pe jos de ras daca si-ar lua-o peste bot geoana, desi nici basescu nu ma reprezinta.
    • -6 (12 voturi)    
      Asta si fac - pt Geoana (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:27)

      Radu [anonim] i-a raspuns lui Marius

      Marius, buna idee. Chiar asta voi si face. Voi trage o fuga pana in Charlotte sa votez cu Geoana.
      • 0 (0 voturi)    
        Prostanac (Luni, 7 decembrie 2009, 1:01)

        nelu [anonim] i-a raspuns lui Radu

        Se vede ca esti un profesor prost si dobitoc , neducat care stai la tara in NC si predai doar la copii "verzi". Sa stii ca nu reprezinti intreaga Diaspora. Ar trebui sa vii putin la oras in NYC ca sa te mai educi
  • +13 (27 voturi)    
    Traiasca Republica Socialista Romania (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:20)

    beno [anonim]

    pe 22 decembrie vreau sa l aud pe Mircea exclamand:
    - Alo!!! Alo!!! Liniste va rog!
    • -1 (1 vot)    
      E DE PLINS (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:09)

      kata70 [utilizator] i-a raspuns lui beno

      RUSINE, ATI DAT LEGITIMITATE UNOR BORFASI SI KGB-ISTI!
  • +18 (26 voturi)    
    aveti putintica rabdare! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:21)

    soio [anonim]

    exit poll-ul este de la ora 19, nu au cum sa centralizeze tot la 21:00 trecute fix. iar psd-ul a pierdut absolut de fiecare data citeva procente bune de la exit poll la rezultatele finale. domnii votanti ai lor s-au culcat la lasarea intunericului...
  • +19 (25 voturi)    
    Romania, incotro ? (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:21)

    mbr74 [anonim]

    Sa nu uitam ca voturil de afara nu au fost luate in considerare si aici sunt cam 2-3% voturi ... aici se poate face diferenta si mai ales de cei indecisi care de obicei voteaza in ultimele 2 ore.
    Dar daca Romania revine pe culoarul rosu' nu cred ca mai am ce sa caut in Romania ...
  • +11 (19 voturi)    
    Poporul (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:21)

    flavioindy [utilizator]

    Poporul a votat! Poporul o sa si-o ia in freza! :)
  • -14 (20 voturi)    
    Sa nu exageram (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:21)

    geo [anonim]

    Vad aici o gramada de oameni care se lamenteaza, nu s eintampal nimic. E o vorba mai veche: pleaca ai nostri vin ai nostri. Daca voi aveti impresia ca are importanta daca e Geoana sau Base... By the way, PDL= esalonul 2 din PSD...deci. Aveam de ales intre dracu si tacsu'
  • +12 (22 voturi)    
    ROMANIA ROSIE (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:22)

    nenitescu [anonim]

    in anul 2009 sa iasa copilul unui general efoarte taaare .Lenin a spus ..copii nostri vor fi stapinii copiilor vostri
  • +6 (10 voturi)    
    Romania lu Malaiata asteapta toti sa vina altu (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:23)

    Malaiata [anonim]

    Asta e romania Malaietilor care au ce vor, stau de lene in fata tv ului ca oligofrenii si fac ce li se spune acolo, nu au capacitatea de a gandi, nu isi doresc mai bine. Burtica lor conteaza si atat. Lasati dracu comentariile ca azi e ultima zi cand veti mai putea spune ce vreti. Filmuletul ala a fost doar inceputul. De cacat.
  • +11 (17 voturi)    
    DECI CATEVA CLARIFICARI (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:23)

    XTribut [utilizator]

    DIASPORA A VOTAT CAM ECHIVALENTUL LA 1 PROCENT DIN NR TOTAL AL VOTANTILOR...SI ALA STIM CA E AL LUI BASESCU..MAI PUI CA ESTIMARILE SUNT PT ORA 19....DECI...ADIO PSD
  • +8 (10 voturi)    
    Romania lu Malaiata asteapta toti sa vina altu (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:23)

    Malaiata [anonim]

    Asta e romania Malaietilor care au ce vor, stau de lene in fata tv ului ca oligofrenii si fac ce li se spune acolo, nu au capacitatea de a gandi, nu isi doresc mai bine. Burtica lor conteaza si atat. Lasati dracu comentariile ca azi e ultima zi cand veti mai putea spune ce vreti. Filmuletul ala a fost doar inceputul. De cacat.
  • +18 (22 voturi)    
    Uitare (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:23)

    Diazepam [anonim]

    Daca o sa fie in final Geoana, desi cred totusi ca o sa fie Basescu, asa... deci, daca o sa fie Geoana, in 3 luni Romania o sa ii vada fatza murdara a lui Geoana. Am spus 3 luni. Omul asta nu se tine de promisiuni. Problema e ca el chiar nu a promis nimic.
    Cred ca diaspora a votat cu Basescu.
  • +17 (29 voturi)    
    Ce-o sa mai rad! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:24)

    tic [anonim]

    Cand o sa va vad mutrele peste sase luni, cand o sa va ia Gionica 55% din salariu si o sa lase someri vreo 800000 de bugetari, ca doar nu credeti ca o sa-si plateasca datoriile catre Patriciu si Vantu din buzunarul lui!
    Succes la coada la ajutorul de somaj! O meritati din plin.
    • -10 (12 voturi)    
      degeaba te bucuri (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:29)

      Florin [anonim] i-a raspuns lui tic

      administratia va fi germana in nici un caz rosie.
      • +5 (11 voturi)    
        LOL! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:34)

        Gimmy [anonim] i-a raspuns lui Florin

        Nici tu nu crezi ce spui, mai amaratule!
        :))))

        Da... o sa fie administratie "germana" d-aia cum e prin consulate, de pronunta Chioln si Miunchien...
        Da pentru de-alde tine e de ajuns!
    • +2 (2 voturi)    
      daca o sa razi, n-o sa fie rasul tau (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:41)

      femeia nisipurilor [utilizator] i-a raspuns lui tic

      Nu vad ce om normal si intreg la cap doreste raul semenilor lui, numai sa poata spune apoi: "am avut dreptate!" Daca celor din jurul tau le va merge asa de rau, s-ar putea ca nici tie sa nu-ti mearga foarte bine..Hai noroc, sa moara capra tuturor!
      • -1 (1 vot)    
        ba o sa rad (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:17)

        tic [anonim] i-a raspuns lui femeia nisipurilor

        O sa rad pentru ca se adevereste o vorba romaneasca: prostul nu invata nici macar din greseala lui. In ceea ce ma priveste, eu n-am nico problema, eu traiesc bine mersi fara sa muncesc si fara sa platesc taxe la stat. Dar o sa privesc cu placere cum o sa platiti la taxe de o sa va saturati.
        Spor la munca, pana la 70 de ani, ca astia au mare nevoie acum de banii vostri!
        • +1 (1 vot)    
          repet: vorbeam de oameni normali (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:39)

          femeia nisipurilor [utilizator] i-a raspuns lui tic

          si intregi la cap. Tu faci ce vrei, traim intr-o tara libera :)
          • -1 (1 vot)    
            si eu repet, (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:59)

            tic [anonim] i-a raspuns lui femeia nisipurilor

            exact ce spuneam mai sus! Cei normali la cap, ca si tine, repede la munca, astia chiar au nevoie de bani, chiar nu intelegi?
  • +7 (7 voturi)    
    LOL (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:25)

    LOL [anonim]

    Antena 3 / Realitatea / TVR i-l dau pe Geoana ?

    Tot astia "scapau" informatii mai devreme, ma insel cumva ?

    Ce frumos :)
  • -9 (19 voturi)    
    in sfirsit (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:26)

    max [anonim]

    in sfirsit am scapat de chior.......... ca ne manca fripti la cata cearta a fost pana acum cred ca ajungeee .
  • +7 (19 voturi)    
    basescu a invins! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:26)

    iulia20 [anonim]

    bv romania! ai facut lucrul corect! cat or sa incerce psdistii sa fraudeze tot basescu iese invingator!!!! bv base!! meriti sa fii presedintele romaniei !
  • +10 (18 voturi)    
    Tragic (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:26)

    Anca [anonim]

    Tragic, dar se va intoarce roata maine...sper..
  • +8 (16 voturi)    
    Traian Basescu presedinte! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:26)

    miha3lla_ [anonim]

    Traian Baesecu a invins!
  • -12 (22 voturi)    
    Basescu e Pa !!! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:26)

    Eu [anonim]

    La fel si clica lui portocalie.
    Va place sau nu va place, e timpul sa va faceti bagajele.

    Hai, bagati minusuri !
    • +3 (5 voturi)    
      bai comunistule.... (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:37)

      kermmy [anonim] i-a raspuns lui Eu

      macar noi ne facem bagajele.........tu ramai sa stingi lumina.....ca doar astia nemernici ca tine mai raman in tara
  • -6 (10 voturi)    
    eu... (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:27)

    Gabi [anonim]

    ...ma bucur mai mult ca a pierdut Basescu, decat ca a castigat Geoana...nu pot sa inteleg cum nu vedeti ce ipocrit e si cum se agata de putere!
    jos Basescu!
    (astept minusurile cu interes!)
    • 0 (4 voturi)    
      esti tampit (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:56)

      marius cluj [anonim] i-a raspuns lui Gabi

      Nu-ti dau minusuri...ti-as da ceva ce incepe tot cu 'm' dar se termina cu 'e'...si e format din patru litere ! Cred ca esti o putoare cu job caldut la "stat' care abia a asteptat sa treaca furtuna pt. a-si mai lungi oleaca traiul pe vatrai....Foarte interesant cum numai incompetentii, prostii si tzaranii prefera culoarea rosie...Sa-i pupati bine in anus pe tovarasii intovarasiti intru furt. FUCK ROMANIA !
  • +5 (15 voturi)    
    victorie (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:27)

    HESS [anonim]

    Avand in vedere ca diferenta dintre Base si geonel e mica sau chiar sant la egalitate Base va castiga.
    Deoarece acum in diaspora sa votat in numar mai mare.Iar majoritatea votantiilor din diaspora cred ca au vota tBase.
    • -3 (5 voturi)    
      DAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:48)

      Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui HESS

      O si mai mare victorie ar fi ca tu sa inveti limba romana. Pe de alta parte, tinand cont cu cine ai votat si la ce vrajeli ai pus botu'... nu cred ca ar conta.
      Ma bucur ca a pierdut Basescu si-mi pare rau ca a iesit Geoana. Da' parca ma bucur si mai tare cand stiu cat si cum plang unii acum :D
  • +5 (15 voturi)    
    urat (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:27)

    ste [anonim]

    sondaje masluite
    moguli pana la capat
  • -9 (17 voturi)    
    Democratia a invins! Dictatorul a cazut! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:28)

    Cris [anonim]

    Si asta e singurul lucru care conteaza. Asa ca, pedelushilor, nu mai incercati placa cu "rosul malefic", ca nu mai tine. Faceti-va bagajele si plecati cu matrozul pe mare. Definitiv. Si cu totii. A, si evident, luati-i si pe "impartialii" de la hotnews cu voi.
  • +7 (11 voturi)    
    Relaxare la Vantu (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:29)

    Adi [anonim]

    DECI NE PUTRM RELAXA LA VANTU
  • -9 (13 voturi)    
    ha ha ha (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:29)

    eu [anonim]

    nu pot sa ma abtin: HAAAAA HAAAA HAAAA. vant in pupa base !!! si pentru toti sustinatorii cu bale in coltul gurii: ciocul mic!!!
  • +14 (20 voturi)    
    romani din diaspora, ajutati-ne (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:29)

    un bucurestean [anonim]

    voi sunteti ultima salvare sa intoarceti rezultatul, votati impotriva comunistilor
  • +10 (16 voturi)    
    grav f grav (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:29)

    ioana [anonim]

    e trist, as vrea sa spun orice altceva dar nu pot : romanul si o face MEREU cu mana lui. cata lipsa de luciditate sa ai va poti vota si sa te mandresti cu asta un barbat care in discursul lui de 'victorie" il reaminteste voalat sau nu pe ceausescu ?? ce consilieri sa aiba, ce minte are de vorbeste de semnificatia numelui "nicolae" intr-un asemenea moment ?? da, din pacate, daca noaptea nu e un sfetnic bun, si daca nu "scapa turma" diaspora ramane o zi trista pt romania. nu e de mirare ca in 89 am fost ultimii din est.
  • +13 (17 voturi)    
    Nu npot sa cred (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:29)

    anna [anonim]

    Inca nu imi vine sa cred ceea ce se intampla .Oare in tara asta nu mai este nici o sansa pentru democratie?
  • -9 (15 voturi)    
    in sfarsit... (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:30)

    Michel Renault - Paris [anonim]

    Domnul Basescu isi arata inca odata nesimtirea, vorbind inaintea afisarii rezultatelor. Din pacate... kokalarii sunt pretutindeni, incepand de sus. Sa traiti bine !
    • +1 (5 voturi)    
      Bai corectule, (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:42)

      profesoras [utilizator] i-a raspuns lui Michel Renault - Paris

      cand antenele tale au dat sondaje pana n-au mai putut inainte de ora 21, cand vadim a latrat toata ziua la antena, tu unde erai sa tipi ca nu e corect ?
    • -1 (3 voturi)    
      Basescu ? (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:58)

      Dan Mocanu [anonim] i-a raspuns lui Michel Renault - Paris

      Basescu era ? Eu am crezut ca este Ceausescu la balcon !
      Mai lipsea doar sa dea o suta lei .....
      hihihihihihi !!!!
  • +8 (12 voturi)    
    deces instant (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:30)

    Dragos [anonim]

    O sa murim pe capete ca la mineriada, iar ala batran o sa stea sa rada la noi , trist
    cu stima la revedere nenorocitii dracului
  • +12 (16 voturi)    
    geoana presedinte??? (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:30)

    economic warfare [anonim]

    asta tine de domeniul sf-ului, al absurdului, al lui urmuz si bertold brecht. viitorul suna foarte naspa.
    daca intr-adevar va fi asa (eu inca mai sper contrariul), va invit pe toti sa boicotati televiziunile mogulilor, popularitatea lor, societatile conduse de ei. sa-i spurcati si reclamati pana cand justitia se va simti obligata sa-i infunde. nu din spirit de dreptate, ci din interes, evident :D. daca geoana iese presedinte, nu-i voi putea invinge decat cu armele lor.
  • -12 (16 voturi)    
    dementul asta (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:30)

    comentator [anonim]

    este marele vostru lider, bai portocaliilor? vrea sa provoace miscari de strada?
  • -12 (14 voturi)    
    plecati catre tarile calde copii mei,emigrati (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:31)

    smen [anonim]

    noi nu va vrem,base s-a terminat tata cu tine,mai aveai un pic si plangeai,hahahahahahahaha ce mai rad acum de comentariile pdliste,baieti cat mai multe voturi pro basescu,am si eu de ca rade
    • 0 (2 voturi)    
      Nemanipulati (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:08)

      Un votant [anonim] i-a raspuns lui smen

      Asteapta numarotoarea finala! Vei avea surprize. Discutam acum pe niste estimari la ora 19.
  • -7 (15 voturi)    
    BRAVO ROMANIA !!!! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:31)

    Basescu a fost demis ! [utilizator]

    BRAVO BRAVO BRAVO !!!!
  • +8 (12 voturi)    
    Oare??? (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:31)

    Nona [anonim]

    Daca rezultatele se pastreaza imi pare rau ca imi voi face sarbatorile in Republica Socialista Romania si mai mult incep sa nu regret ca am plecat din tzara.
  • -9 (11 voturi)    
    victorie (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:31)

    base [anonim]

    bravo baieti. am scapat de un dictator pe nume basescu.
  • +15 (19 voturi)    
    Jos comunismul !!! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:31)

    Minciunica [anonim]

    Nu imi vine sa cred ca atatia romani au votat comunistii. Sa se mute toti cu tot cu Geoana in Rusia.

    Vreau sa fiu mandru ca sunt roman !!! Dar dupa ce s-a intamplat azi mi-e scarba....

    Inca sper ca procentul sa se schimbe.... daca nu ....cred ca renunt si la cetatenie.....Rusine celor care pentru cativa banuti si-au furat singuri libertatea.
  • -8 (12 voturi)    
    Bravo romani!!!!! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:32)

    Tia.Dalma [utilizator]

    Ati alungat ultimul despot al istoriei romane.
  • +8 (14 voturi)    
    Patriarh (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:32)

    busymind [anonim]

    Tatuca ILICI noul patriarh al Romaniei si Vanghelie clopotarul lui :). Inca 5 ani sa putreziti comunistilor.
    • +5 (7 voturi)    
      ? (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:37)

      1 [anonim] i-a raspuns lui busymind

      Cum adica "noul" patriarh?! ha!
      Mafia are radacini adanci.. 50 de ani de comunism nu se sterg cu una cu doua, pare-se
  • +13 (17 voturi)    
    diaspora, ce paziti? (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:32)

    silvia [anonim]

    :) hai, faceti voi ce n-am fost noi in stare sa facem. mergeti la vot si stergeti-i zambetul ala imbecil de pe fatza unui om pe care nu mai vreau sa-l vad nici macar pe strada, dar presedinte. asa ca hai, mai aveti timp sa intoarceti rezultatul, s-a mai intamplat.
  • -1 (9 voturi)    
    Pledoaria Votului Nul. (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:32)

    Cetateanu. [utilizator]

    Am fost la vot ca orice cetatean cu drept de vot si inca mai aveam dubii cu cine sa votez sincer nu vad in nici unul dintre ei capacitatea de a lua decizii viabile de a face bine Romaniei. Basescu tzipa de 5 ani ca face Geoana a sapat santuri ca sa ajunga el in fata asa ca am pus stampila vot care nu poate fi fructificat de nimeni. Is roman si doresc tot binele acestei tari dar nu chiar azi nu am avut pe cine sa votez.
    • +2 (2 voturi)    
      neputinta (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:43)

      1 [anonim] i-a raspuns lui Cetateanu.

      Inteleg si concord cu rationamentul - dilema e cea a alegerii unei non-alegeri :)
      Din nou, clasa politica romaneasca ne pune in postura imposibilitatii unei alegeri, din nou alegerea este cea a "celui mai mic rau".
      Orice caracatita prinde radacini in timp, intrebarea ar fi care radacini sunt mai putin infipte..
      Trist, ca intotdeauna
  • +11 (19 voturi)    
    Putintica rabdare, domnilor! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:32)

    Putintica rabdare, domnilor! [anonim]

    Sa intelegem ca voturile exprimate in intervalul orar 19-21 si in diaspora nu conteaza? Nu prea cred. Nici Geoana si pesedeii nu prea se bucurau. Putintica rabdare, domnilor!
  • -1 (3 voturi)    
    Alegere (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:33)

    MIhai [anonim]

    http://www.moldovacrestina.net/casatorie/sapte-sfaturi-pentru-eliberare-de-curvie-si-casatorie-fericita/
    Alegerile intelepte sint spre binele tau!
  • +6 (10 voturi)    
    teama amestecata cu frica (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:33)

    SIlviku [utilizator]

    nasol, mi-e frica de faptul ca dezbaterea electorala va continua, posibil chiar sa se mute in strada...

    De multe ori scarba, ati vazut cine era in spatele cui Geoana, BEEECALI. Ies toti lingaii pe posturile TV (pe TVR Lavinia Sandru) doar doar prind un ciolan de la Geony.
  • +7 (15 voturi)    
    ??? (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:34)

    laziodin [anonim]

    Intrebare: unde este geoana acum?

    raspuns: SA SE RELAXEZE :(((((

    PS:Locuiesc in Balta Alba.Eu am fost sa votez devreme,dar a fost o ruda de-a mea pe la 19:30 si a vazut un trib intreg de romi din cartier mobilizat de partidul rosu.Nu vorbeau decat tiganeste dar "psd" nu are echivalent il limba lor.........si se intelegea foarte clar. Pacat :((((((((
    astia ne hotarasc viitorul,televiziunile manipulatoare si taranii care se vand pe un pachet de faina.
    Se intoarce ceausescu frate :(((((((((
    • +2 (4 voturi)    
      ceva asemenator am vazut si eu.. (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:52)

      oh [utilizator] i-a raspuns lui laziodin

      ... la sectia speciala de pe strada jiului. Erau in fatza mea 10 tigani cam ofiliti ce discutau intre ei de ce e mai bun geoana decat basescu: ca or sa aiba ajutoare sociale mai mari fara sa faca nimic. Am fost blocat la faza asta. Mi-a mai venit inima la loc cand am vazut cati tineri erau in spatele meu.
  • -10 (14 voturi)    
    Asa va trebuie (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:34)

    Tia.Dalma [utilizator]

    Basescienii sunt dusi cu pluta. Daca castiga marinaru era dezastru pentru toti.
  • +10 (14 voturi)    
    RUSINE (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:34)

    Cucu Bau [anonim]

    Daca rezultatele de la exit-poll-uri se confrima, le urez celor care NU AU VOTAT COMUNISMUL sa ne urmeze ... Canada va asteapta baieti!
  • +12 (18 voturi)    
    Hai la capsuni! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:35)

    anonim [anonim]

    Din 90 tot votez impotriva comunismului si azi, dupa 20 de ani am ajuns tot acolo !
    Am o situatie financiara acceptabila, dar sunt nevoit sa inchid firma, vand tot si plec din tara. Nu mai suport sa muncesc pentru altii, sa platesc sume enorme la stat fara a beneficia de nimic, nu mai suport sa muncesc 14 ore pe zi pentru cei care rad sistematic de noi.
    Pentru cei care a-ti votat cu Basescu - haideti afara , iar pentru comunisti- sa nu plangeti peste 4-5 luni, ca voi sunteti de vina.
  • +15 (15 voturi)    
    rezultatul asteptat (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:35)

    calaetz [anonim]

    mircea geoana ,,am castigat''
    traian basescu ,,am castigat''
    romania ,, am pierdut''

    sa mai auzim
    • -5 (5 voturi)    
      atentie! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:40)

      biju [anonim] i-a raspuns lui calaetz

      Basescu isi va arata adevarata fata in noaptea asta!

      O sa vedeti , CU ADEVARAT , pe cine ati votat!


      SPer sa NU fure la numaratoare! multumesc
  • 0 (2 voturi)    
    exit poll (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:36)

    Andrei [anonim]

    cand vine rezultatul exit poll de la ora 21???
  • +5 (7 voturi)    
    Pacat! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:37)

    Diana [anonim]

    Romania are soarta pe care o merita. Mi-e mila de cei care l-au votat pe Geona cu speranta ca viata lor se va schimba in bine. O sa-l mai voteze si peste cinci ani? Pentru prima oara de cand am plecat din tara, imi dau seama cat de norocoasa sunt. Pentru ca eu nu voi fi obligata sa traiesc sub domnia lui Mircea cel Rosu...
  • +6 (8 voturi)    
    Cinci ani de comunism?!!!!!!!!!!?????? (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:37)

    alex [anonim]

    Nu se poate asa ceva inca cinci ani de comunism.Va vine sa credeti?
  • -7 (7 voturi)    
    a invins democratia (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:37)

    vot [anonim]

    voi nu intelegeti ca lumea nu-l mai vrea pe basescu...e uite ca acum ati inteles !
  • +5 (11 voturi)    
    Stati linistiti! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:38)

    Inteleptul [anonim]

    Stati linistiti oameni buni!

    Va spun din surse sigure. De la ora 17 se echilibrase situatia, iar la 19 Basescu avea avantaj de +0.6%.

    Se incearca o manipulare grosolana!

    Basescu si-ar fi recunoscut infrangerea fara probleme.
  • -4 (8 voturi)    
    So long sailor ! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:39)

    satc [anonim]

    Dragi basescieni...muriti !!!! am votat mai multi pt. Geoana decat au putut fura PD-Listii ! Chiar as vrea s-o vad si eu pe Udrea plangand !!!!
  • +5 (7 voturi)    
    Nuuuu (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:39)

    Newpolitic [anonim]

    Tara de prostanaci, meritam un presedinte idiot.... Uite pana unde duce manipularea in masa..
  • +4 (6 voturi)    
    Comentariu (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:39)

    george naparus [anonim]

    daca se adeveresc exitpool-urile ceea ce nu doresc vom vedea in cateva luni maxim 3 cum se va sparge coalitia cu PNL si psd-ii vor prelua usor usor conducerea iar romanii vor fi cei pacaliti!!!
    • 0 (2 voturi)    
      daca... (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:51)

      soio [anonim] i-a raspuns lui george naparus

      se va sparge pnl-ul cu totul, victime colaterale. va avea grija psd-ul de asta. pnl-ul face de foarte mult timp politica pro-psd, indirect, fireste, numai ca ei sint niste oameni politici atit de mari, incit inca nu s-au prins. antonescu s-a prins de-abia in ultima saptamina inainte de turul I ca joaca pentru geoana si a inceput sa imparta pumni si in stinga, dar nu a mai tinut. ar fi timpul sa se trezeasca pnl-ul, daca vrea sa supravietuiasca, dar l-au incalecat niste smecherasi care n-au interese de partid daca nu coincid cu interesele personale. de-abia asteapta psd-ul sa sparga tot si sa ia iar 80%!
  • -7 (9 voturi)    
    hai papa (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:40)

    eu [anonim]

    Diaspora nu da nimic. Nu va faceti vise ca sunteti foarte importanti. ultimile voturi care se numara sunt ale voastre atata tot. O sa vedeti. SUNT FINALE REZULTATELE. Cat despre plecatul din tara a sustinatorilor lui Base?! ce sa zic? la revedeeeereeee va spuneeem la reveeeederreee!!!
  • +8 (12 voturi)    
    alegeri (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:40)

    Doctor Inginer [anonim]

    Daca iese G ;;;, plec din tara, cu parere de rau.


    Felicitari dl. Basescu. Felicitari tuturor celor care am luptat pentru Libertate.
    • +1 (3 voturi)    
      mda.. (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:55)

      emin [anonim] i-a raspuns lui Doctor Inginer

      si eu ma gandeam la acelasi lucru....

      e totusi o problema daca iese Geoana, probabil Basescu va parasi scena politica si cine va iesi sa mai spuna cate una? nu mai tremura nimeni in parlament.... toti se calmeaza si se complac in plaiul mioritic mediocru

      dar totusi ma gandeam ca daca totusi pierde tre sa stii sa si pierzi...

      nu stiu cat de patimas e electoratul PSD dar stiu ca aici in casa e putin electorat pro Basescu si suntem cu sufletul pentru reusita...

      sper totusi sa se numere voturile corect si sa se termine pledoaria manipularii pe realitati si antene si sa nu fiu nevoit sa ma gandesc sa plec de aici la fel ca tine.
  • +8 (10 voturi)    
    a (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:40)

    soio [anonim]

    am impresia ca singurul institut de sondare a opiniei publice cu patroni straini este csop-ul. intimplator (sau nu?!), da un rezultat 50-50. este cel mai credibil. sper ca, desi manipularea a atins asa un nivel, incit oameni care se cred subtiri ca maniere si solizi in idei, au inghitit galusca "anti", nu sintem totusi, statistic vorbind, un popor de spalabili pe creier. poate dam un mesaj altor eventuali amatori: nu aruncati degeaba banii pe manipulare!
  • +12 (20 voturi)    
    vai de noi si de viitorul copiilor nostri (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:41)

    un cetatean rusinat [anonim]

    Imi pare rau ca am ajuns sa scriu aceste randuri si ca am lacrimi in ochi... simt ca ma cuprinde disperarea asa cum ii cuprinde si pe cei care au pierdut prieteni, parinti, frati, surori atunci cand comunistii lui lliescu au tras in noi in 89... oare toti romanii au uitat pentru ce au luptat atunci? cum este posibil dupa 20 de ani sa ne intoarcem de unde am plecat?! sa dam puterea inapoi comunistilor, rusilor si mafiotilor? oare atat de ieftini am ajuns sa ne vindem pe pungi de plastic rosii cu trandafiri? ati uitat insemnul FSN-ului cu trandafirul? ati uitat de ce nu mai avem tara? de ce am plecat sa muncim in strainatate pentru ca la noi nu mai aveam unde in urma actiunilor de imbogatire ale activistilor din fostul PCR actualul PDSR?! de ce nu mai avem industrie?! de ce nu mai avem productie?! cine a preluat intreprinderile si combinatele si le-a vandut la fier vechi? cine ne va conduce? marioneta lui Iliescu si a rusilor... de n-om zbura si din UE si atunci chiar ne vor lua rusii de gratis... sa ne fie rusine oraseni ca am permis asa ceva... sa decida mediul rural pe promisiunile de acum 20 de ani care nici acum nu s-au concretizat... sa va fie rusine psd-isti si pnl-isti care v-ati vandut atat de ieftin... va meritati soarta cu varf si indesat... si sper sa va usture mai tare decat spun eu acum, dezastrul sa fie mai mare decat il estimez in momentul asta...facem aceleasi greseli istorice dintotdeauna... am fost si suntem un popor de prosti, de inculti si de vanduti indiferent de cati bani se aloca invatamantului sau altor institutii... nici macar Dumnezeu nu ne poate salva de noi insine! Rusine romani de pretutideni care nu ati votat si inca o data rusine romanilor care nu au nici cel mai mic discernamant si care refuza sa isi schimbe mentalitatea de epoca de piatra. Ultima mea speranta este electoratul dintre ora 19 si 21... Bravo diaspora ca nu ne-ati uitat si ca inca va pasa de cei de acasa. Si eu sper alaturi de voi sa aveti de ce sa va intoarceti acasa!
    • -2 (8 voturi)    
      stai linistit, a castgat cine trebuie! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:55)

      Cornel Ion [anonim] i-a raspuns lui un cetatean rusinat

      Tu nu ai inteles, cetatene!

      Pai basescu e comunistul! Nu Geoana! Of!

      Basescu nu a facut nimic cinci ani. Gata! Afara! Altul!

      Asa ca stai linistit! O sa fie mai bine fara Base!
    • 0 (6 voturi)    
      Base presedinte !!!!!!!!! (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:01)

      Misha1409 [utilizator] i-a raspuns lui un cetatean rusinat

      Oare Base nu e tot un fost comunist????
      Am ajuns la concluzia asta dupa ce am vazut cum a procedat in ultimul timp. Mai rau ca un dictator.
      Dar sunt multi orbi.
      Cat despre diaspora, sa ma ierte Cel de Sus, dar atata timp cat nu traiesc si nu se chinuie ca cei de aici, ar cam trebui sa se gandeasca de mii de ori la ce ne condamna. Basescu e un dictator.
      Iar daca iese presedinte, o sa vedeti repede pe cine ati proslavit si sustinut.
      Mi-e teama de ce urmeaza daca acest om ajunge iarasi presedinte.
      Mai deschideti ochii.
      Si inca ceva: cand o sa faca aliante cu comunistii, atunci sa va tineti.
    • +1 (5 voturi)    
      Si inca ceva !!!!!! (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:04)

      Misha1409 [utilizator] i-a raspuns lui un cetatean rusinat

      Aduceti-va aminte cand Boc, omul lui Basescu, inainte sa ajunga prim ministru spunea ca sunt bani ptr de toate.
      Cand a ajuns prim ministru, a schimbat placa!!!!!!
      Mi se face scarba!!!!!!
  • -13 (19 voturi)    
    in sfarsit!!! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:41)

    elena udrea [anonim]

    uraaaaaaaaa!!!! am scapat de matrozul fara oua bataus de copiii... vant in pupa si toti cei care l-au crezut pe marinarul asta nesimtit, plecati cu el!
  • 0 (8 voturi)    
    Comunism (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:42)

    Geo [anonim]

    Putem sarbatori reanvierea COMENISMULUI, bravo romani, asta ati vrut, asta meritati.
    • -5 (7 voturi)    
      mda... ha ha (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:53)

      costi [anonim] i-a raspuns lui Geo

      toti votantii lui base sunt la fel de inteligenti ca tine? re"a"nviatule... :))
      • -3 (3 voturi)    
        yep (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:16)

        Nevermind [utilizator] i-a raspuns lui costi

        Raspuns: DA
        Precizare: pe langa ca sunt prosti, fac misto de psdisti. Asta e culmea :)) Sau... manelele si micii lor sunt "altfel"
  • -3 (7 voturi)    
    atitudine (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:42)

    adrian [anonim]

    cred ca PD-istii ar trebui sa se gandeasca la atitudinea corecta si onesta de urmat!
    in democratie este necesara o opozitie puternica nu una indolenta si necivizilata!Sa speram ca noii
    stapani vor fi mai corecti cu poporul roman!
  • +5 (11 voturi)    
    daca iese Geoana, Doamne fereste ... (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:42)

    SIlviku [utilizator]

    vom vedea ca promisiunile electorale ale lui Geoana pentru romani sunt ca o camasa calduta si parfumata. Dar cand o imbraci si incep modificarile, mai taie un nasture, mai refac o cusatura iar cand te dezmeticesti iti dai seama ca esti in camasa de forta... cea rosie.
  • +4 (12 voturi)    
    este clar invingatorul! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:43)

    Andreea [anonim]

    Indiferent de rezultat cred ca este clar pt toata lumea care este castigatorul moral al acestor alegeri! Traian Basescu a reusit sa obtina 50% din voturi SINGUR pe care Mircea Geoana cu Antonescu (PNL), Voiculescu (PC), ungurii (UDMR) si minoritatile deabia au strans 50%!! Mi se pare ca exista o diferenta evidenta si este foarte clara optiunea electoratului! Nici pana in ziua de azi nu am inteles despre ce majoritate vorbeste Geoana? Care majoritate….sunt atatea partide si au reusit un amarat de 50%..tot atat cat Traian basescu singur!
    • +1 (1 vot)    
      respuns (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:57)

      IO [anonim] i-a raspuns lui Andreea

      OK
    • 0 (0 voturi)    
      chiar a castigat SINGUR (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:53)

      cucu [anonim] i-a raspuns lui Andreea

      Cum adica a castigat SINGUR??????? Ce vorbesti frate??? in 2004 CUM a castigat ????- SINGUR??????????????????? Raspuns - la fel ajutat
  • +4 (4 voturi)    
    Idioti (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:43)

    ?????? [anonim]

    Meritam ce ni se intampla :(
  • +1 (5 voturi)    
    multumesc ca nu sunt in tara (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:44)

    GeorgeT [anonim]

    si nici nu intentionez sa revin curind . Pacate de toti romani din tara . Vorrbesc de cei care nu sunt deasupra legilor , in "democratia " romaneasca.
  • -1 (1 vot)    
    chart?!? =)) (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:44)

    n00b [anonim]

    mai fratilor, off topic!!!

    v-ati ales si voi culorile pt. chartul ala mama-mama. parca ati fi daltonisti!
  • +4 (8 voturi)    
    emigrat... (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:44)

    gigi63 [utilizator]

    Da' de-ati emigra odata, din nefericire numai gura e de voi! Daca ati fi avut ceva in cap ati fi votat cu Antonescu din turul I si n-ati mai plange acuma soarta tarii cazuta in mainile rosiilor!
  • +1 (9 voturi)    
    Bravo Romani...ne-ati bagat la apa din nou (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:44)

    petru [anonim]

    Traiasca Comunismul...sa murim de foamete asta meritam romani dragi.
  • -3 (11 voturi)    
    BRAVO CRIN ANTONESCU!!!!!!!! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:47)

    cetatean [anonim]

    Abia astept sa vad cum toti lipitorii de afise de altadata - deveniti , CU AJUTORUL PD-L DIRECTORI, SEFI SERVICII, SEFULETI de birouri isi iau adio de la functii. INCOMPETENTI SA PLECEEEEEEEEEEE
    • 0 (2 voturi)    
      asa ... sa plece psd-pnl (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:43)

      Raluca V [utilizator] i-a raspuns lui cetatean

      sa plece incompetentii, intr-adevar ... si atunci ce mai cauta geoana prin romania????
  • -7 (9 voturi)    
    Pentru nostalgici... (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:47)

    Cris [anonim]

    Voi cei care plangeti acum dupa basescu puteti sa emigrati in Iran, Libia sau Coreea de Nord. O sa gasiti acolo exact aceleasi conditii pe care le-ar fi oferit si basescu romanilor in al doilea mandat al sau, Din fericire, cei mai multi romani au facut alegerea corecta.

    P.S. "Basescu si-ar fi recunoscut infrangerea fara probleme"??? Asta cred ca e favoritul incontestabil la bancul anului. Sau chiar al secolului.
  • +2 (4 voturi)    
    Rezultate f.bizare! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:48)

    Victor [anonim]

    Cred ca un pic de decenta si rabdare nu ar strica(din partea celor doi candidati).Bizare sunt si acele rezultate cu o marja asa de mare(ptr.mine peste 2 % este bizar,ptr.ca sunt obisnuit cu rezultatul exit-pollurilori cu o diferenta de 0,...)
    Sa te imbeti cu apa rece nu-i chiar asa de interesant!
    Eu cred ca BEC este singura institutie care ne va servi realul,dupa ce va numara voturile.
    Pana atunci sa iesi si sa te consideri castigator,este
    o nebunie(inteleg daca toate sondajele erau clare,cu un avans clar,asa este numai un ghiveci la care lipseste sarea si piperul)
  • +1 (3 voturi)    
    Prezentati sitiuatiile pe regiunile tarii?? (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:48)

    Aura [anonim]

    Stimate hotnews va rugam sa prezentati o situatie pe regiuni!?? sa vedem cum a votat Transilvania, Banat, Bucovina??
  • +2 (12 voturi)    
    doliu national (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:48)

    AlexD [anonim]

    daca prostanacul iese invingator, propun sa consideram ziua de 6 decembrie zi de doliu national.
    ziua in care ne-am batut joc de sufletele celor care si-au dat viata la revolutie strigand JOS COMUNISMUL !

    iar daca Basescu iese presedinte, RUSINE sa ne fie pt ca prostanacul a primit atat de multe voturi.
    • +2 (2 voturi)    
      ce gros, parca sunteti un cor de bocitoare (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:07)

      femeia nisipurilor [utilizator] i-a raspuns lui AlexD

      Opriti-vaaa! Nu suntem rusi!!! De unde patetismul asta slav? Ce naiba, va asteptati sa se intample vreo minune, ati crezut vreo secunda ca vreunul dintre cei doi vine sa schimbe lumea? Iluzie! Amandoi sunt asa cum sunt, nu va mai imbatati cu apa rece.
      Si mai lasati-o jos pe asta cu comunismul, comportati-va ca niste adulti rationali! MULTI DINTRE VOI HABAR NU AU CE INSEAMNA COMUNISM. Puneti osul la treaba, faceti ceva constructiv si nu va mai vaitati ca niste babe!
  • +3 (11 voturi)    
    diaspora (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:49)

    camelia [anonim]

    diaspora..... va implor , iesiti la vot ..care mai aveti timp . ajutati-ne , o sa murim incet daca vin comunistii din nou ! sunteti ultima speranta pentru
    jumatate din romani ! cealalta jumatate sunt inconstienti....
    • -6 (6 voturi)    
      GEOANA IS A TRUE GENTLEMAN ! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:52)

      Andrei Viotecovici [anonim] i-a raspuns lui camelia

      Look at Geoana!

      GEOANA IS A TRUE GENTLEMAN!

      Not like that communist pig, base!
      • +4 (6 voturi)    
        domnule andrei (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:02)

        camelia [anonim] i-a raspuns lui Andrei Viotecovici

        nu ma intereseaza ca este gentleman ! ma intereseaza ca este o marioneta si nu are ce cauta in fruntea tarii ! nici basescu nu este bun , dar dintre doi..rai il alegi pe cel mai putin rau ! gentleman cu maniere de la moscova .punct.
        • +1 (1 vot)    
          bravo Camelia (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:08)

          moi [anonim] i-a raspuns lui camelia

          Bravo, Doamna sau Domnisoara Camelia! eu fac parte din Diaspora! dar inima imi este zi de zi la Romania. Chiar acum catva timp am discutat cu mai multi oamnei de afaceri(adevarati, nu muritori de foame care vor sa se imbogateasca in Romania) pentru posibilitatea unor investitii adevarate, cu salariii bune, in Romania. insa daca iese Geoana, care este o marioneta; sorry!
          • -1 (1 vot)    
            business (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:56)

            Toi [anonim] i-a raspuns lui moi

            nu-i nimic, stai acolo!
            Vin altii si ti-o vor lua inainte, oricum!
            Economia nu asteapta!
            Probabil voia afaceri cu oameni coruptibili, ca ai lui Băse! Păi nu mai merge așa! Gata! Nu mai merge!
    • -1 (1 vot)    
      am iesit.. (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:56)

      minny [utilizator] i-a raspuns lui camelia

      .. dar tehnic e imposibil sa voteze mai mult de 100-120.000 de oameni (adica cam 1 la suta). Asta e ... am pierdut..
      • +1 (1 vot)    
        va cred... (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:22)

        camelia [anonim] i-a raspuns lui minny

        nu ne ramane decat speranta...pentru finalul numaratorii voturilor ! doamne ajuta !
  • -4 (12 voturi)    
    sa traiti bine (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:50)

    bine [anonim]

    oamenii se saturasera de basescu...vor sa traiasca mai bine. va zgariati pe gat dar asta e. geoana a invins.
    • 0 (2 voturi)    
      nu te cred (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:41)

      Raluca V [utilizator] i-a raspuns lui bine

      oare de ce nu pot sa te cred ??? poate pt ca singurul care certifica este BEC si el inca nu a dat nici un castigator ??
  • -4 (10 voturi)    
    BEC (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:51)

    Mos Nicolae [anonim]

    Nu conteaza cine voteaza, conteaza cine numara voturile!
    Intrebare: Cu cine a chefuit Base dupa victoria EBA in alegerile Europarlamentare???? :)
    Base ne-a asigurat in seara asta ca Biroul Electoral Central face traba buna!
  • +1 (5 voturi)    
    Promisiunile! (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:51)

    ANDRADA [anonim]

    Acum mai ramane sa-l dati in judecata pe prostanac daca nu va trimite in spatiu! Rusine Romania! Inca mai doarme...
  • -6 (10 voturi)    
    postaci (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:52)

    oleg [anonim]

    Am crezut ca dupa ora 21 postacii PDL vor incetini, dar se pare ca stau si la ore suplimentare.
  • +5 (11 voturi)    
    Pfai de capul meu (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:53)

    Cineva [anonim]

    Cum ma sa fie atat de prosti 4,5 miliaone de romani sa il voteze pe Geoana ? Nu s-au lamurit "care este" Vanghelie style si cum sta treaba cu Geaona la confruntare? E sluga baronilor gata sa ne vanda tara si voi io dati in mana sa si faca asta. Se vede clar cine il voteaza pe Geaoan taranii si batrani cei mai saraci si cei mai influentabili. Le dai o paine si 20 de lei si gata voteaza si pe dracu.
    Transilvania si in general tinerii au votat cu Basescu. Eu sunt din Bucuresti si nu stiu pe nimeni sa voteze cu Geoana. Cine dracu il voteaza pe omul acela sinistru nu stiu.
    Am ramas impietrit la TV cand am vazut 50-50. Eu ziceam ca o sa castige cu 5-10% Basescu. Se vede ca manipularea Antena3 si realitatea si pomana electorala siau facut datoria.
    Doamne ajuta cu diaspora...sa se miste la vot sa ne salveze. Au parasit tara dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne si uite sau sa uite de unde sunt. Macar sa faca o fapta buna si sa ramana cu constinta impacata inca 5 ani...
    • -2 (6 voturi)    
      diaspora e dezinformata (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:58)

      Andrei Marga [anonim] i-a raspuns lui Cineva

      Diaspora este indobidocita de atita munca!
      Noi cei din tara sintem mai inteligenti decit disapora!
      • 0 (4 voturi)    
        cata nerusinare!!! (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:38)

        Raluca V [utilizator] i-a raspuns lui Andrei Marga

        tu nu pari mai mult decat stupid! nerusinatule, cum iti permiti sa vorbesti asa la adresa romanilor ca si tine? se vede ca esti un psd-ist stresat! Basescu va fi confirmat de BEC si atunci sper sa mori de oftica!
      • +2 (2 voturi)    
        nesimtire! (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:13)

        moi [anonim] i-a raspuns lui Andrei Marga

        asta e curata si uriasa nesimtire, din partea dvs, dle(desi cred mai degraba ca sunteti inca "tovaras" Marga, sa ii faceti dobitoci pe cei din Diaspora! Ce oginda aveti? poate va facem cadou o oglinda adevarata sa va priviti chipul. sa va fie rusine!
        • -1 (3 voturi)    
          Diaspora, din păcate este dezinformată! (Luni, 7 decembrie 2009, 0:00)

          Andrei Marga [anonim] i-a raspuns lui moi

          Diaspora din pacate este dezinformată!

          Păi 90 la sută din diasporă habar nu au ce înseamnă stînga! O confundă cu comunismul!

          Dacă dispora preferă bădărănia înseamnă că majoritatea celor din diasporă sînt bădărani!

          Îmi pare rău că vă jignesc pe unii, dar asta este realitatea!

          Punkt!
    • 0 (8 voturi)    
      pfai n-ai (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:03)

      Ionescu Cristina [anonim] i-a raspuns lui Cineva

      Nu sint prosti ce care l-au votat pe Geoana!

      Ce nu ti-i clar?

      Basescu n-o facut nimic bun cinci ani! Gata, sa vina altii!
      • +1 (1 vot)    
        graba strica treaba ....psdeilor (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:37)

        Raluca V [utilizator] i-a raspuns lui Ionescu Cristina

        n-a facut nimic bun pt rechinii care deja isi ascut coltii ca sa muste mai bine din tara asta; insa ... zarurile inca se mai invart ...
  • +5 (7 voturi)    
    ALATURI DE BASESCU, (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:59)

    GOLAN NESIMTIT [anonim]

    Astept rezultatele finale. Cu voturile dintre orele 19-21.Cu voturile diasporei. Ceea ce stiu sigur, este ca avem un perdant la capitolul DEMOCRATIE/MORALITATE. Si acesta NU este Basescu. Cei care s-au folosit de o campanie MURDARA, si-au dat proba maxima in ziua alegerilor. Nimeni nu poate fi legitimat prin asemenea practici. Mineriada mediatica a atins paroxismul in 6-12-2009. RUSINE!!!
  • -5 (7 voturi)    
    victorie (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:59)

    nick [anonim]

    majoritatea a ales. basescu nu mai era dorit de oameni. bravo geoana !!!
  • -5 (5 voturi)    
    in olanda ca oricum sunteti drogati (Duminică, 6 decembrie 2009, 21:59)

    cristi [anonim]

    alegerea olandei este buna pentru voi basestii....drogatilor.....simpatizanti ai unui betiv ordinar...va pup si-mi aduc aminte de o vorba a unei mari doamne in viata "ciocul mic ca acum noi suntem la putere"
    • +1 (3 voturi)    
      eee (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:34)

      Raluca V [utilizator] i-a raspuns lui cristi

      de ce se grabesc psd-isti asa? BEC-ul are ultimul cuvant; sunt sigura ca balanta inca este in balasn. Strategiile psd nu vor functiona.
  • +2 (4 voturi)    
    care rezultate?! (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:00)

    1 [anonim]

    Noroc de inertie..
    nu cred in anarhism, dar presim ca e directia in care ma voi indrepta, in curand. Ce logica are ceea ce se intampla in politica in romanica??
    Logica lor, nu a mea - in nici un caz.
    Ce logica are ca PNL sa sprijine PSD? Cand, istoric, comunismul este autorul partidului unic..

    Nu pot sa cred in nici o promisiune electorala, a nimanui. Toate sunt baliverne, poate doar o lovitura de stat sa schimbe ceva!
    Unde e gandirea individuala si independenta, unde e societatea civila? Unde e exercitiul democratiei in lipsa demagogiei?
  • +2 (6 voturi)    
    sunteti penibili comunistilor (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:05)

    acelasi cetatean rusinat [anonim]

    nu aveti curajul sa ziceti nimic de cei care au luptat pentru libertatea acestei tari... de cei care au vrut sa ne izbaveasca de comunism..Dar se pare ca a fost degeaba... am trait prea mult sub comunism si asta ni s-a inoculat in sange genetic.. trebuie sa mai treaca doua trei generatii, sa se stinga si ultimele vlastare comuniste ca sa putem avea parte de alegeri pentru popor si pentru viitorul nostru nu pentru sloganuri si manifeste "rosii"... ne-am invatat asa si ni s-ar parea ciudat sa nu mai fie la fel... asa ca desi suntem constienti ca suntem otraviti mergem mai departe ca asa am fost invatati.. nu avem ce cauta in Europa... am ramas aceeasi Republica Socialista Romania condusa de acelasi Partid Comunist Roman... cu acelasi panou cu conducatorul in prim plan si multimea cu stegulete care aplauda pe fundal. Bravo tragi tovarasi si "pretini"! Sarbatori fericite! :(((
    • 0 (6 voturi)    
      prostia e la ea acasa (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:19)

      Ionut [anonim] i-a raspuns lui acelasi cetatean rusinat

      cat de incult si alienat mintal trebuie sa fii ca dupa 15 ani de conducere PSD si hotia lor, distrugerea industriei etc ... sa votezi tot PSD ? raspunsul .... FOARTE INCULT SI ALIENAT MINTAL TREBUIE SA FII ... cand vezi ca toti sunt impotriva lui Base nu va intrebati de ce ? ca nu a vrut sa fe partas la jaf ... de asta. cei care au votat PSD ar trebui sa nu mai aiba drept la vot ... sunt incapabili de a GANDI
  • 0 (2 voturi)    
    Marja de eroare ! (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:06)

    alin [anonim]

    Ce este cu adevarat suparator, este ca in afara de CSOP, care spune ca marja de eroare e de plus minus 1%, nici una din celalalte institutii de sondare nu precizeaza marja de eroare, marimea esantionului etc.
  • +2 (4 voturi)    
    Felicitari comunistilor (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:06)

    ilie [anonim]

    buna, eu sunt la faculta in germania. am inceput anu asta. ma gandeam ca dupa 3 ani sa revin in tara, da acum daca a castigat geoana raman sa fac si masterul aici.
    Asa ca va urez multa bafta cu comunistii romani. Nu sunt contra geoana, dar problema e ca face parte din PSD, iar in PSD sunt doar fostii securisti care au condus tara si pana in 2004, iar rezultatul s-a vazut.
    • -1 (3 voturi)    
      offff (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:10)

      eu [anonim] i-a raspuns lui ilie

      nu mai putem de plans... te rugam sa te intorci !!! majoritatea a ales. asta e!!! ce e asa greu? 5 ani nu e ok ? sa mai vedem si pe altii !!!
      • +1 (1 vot)    
        pe care altii (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:24)

        ilie [anonim] i-a raspuns lui eu

        ma faci sa rad... pe care altii vrei sa-i vezi? ca doar sunt aceiasi de decenii. de aia nu merge treaba.
        fii sigur ca o sa ma intorc pt ca vreau sa schimb cv in tara asta.
    • -1 (1 vot)    
      hai, Ilie, nu fii cabotin (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:16)

      femeia nisipurilor [utilizator] i-a raspuns lui ilie

      Oricum ai fi ramas in germania sa faci si master-ul.
      Terminati naibii cu victimizarea asta.
    • 0 (0 voturi)    
      mister masterand... (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:58)

      geoana mic [anonim] i-a raspuns lui ilie

      nu stiu daca fiind acolo ai apucat sa te interesezi cine a condus germania in ultimii ani? sa fi fost "rosii"asta asa... just for fun, si pentru un pic de cultura politica daca tot ne dam cu parerile in stanga si in dreapta. sper sa fi mai bun in ce faci acolo... si nu la fel de superficial.
  • +2 (8 voturi)    
    Razboiul inca nu s-a terminat! (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:06)

    Raluca V [utilizator]

    Rezultatele adevarate le va B.E.C - ul, un cursul acestei nopti sau maine; i-as sugera dl Geoana sa nu se grbeasca la impachetat bagaje!
    • +1 (5 voturi)    
      Raluca iti este frica? (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:17)

      Florin [anonim] i-a raspuns lui Raluca V

      Vei renunta la functia ta de sefa bugetara si vei munci in domeniul privat.
  • -4 (6 voturi)    
    O SINGURA ROMANIE,UN SINGUR PARTID!!!PSD,TE IUBIM! (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:09)

    PSD____ [anonim]

    Sunt extrem de fericita ca a castigat PSD-ul si PNL-ul .:)BRAVO Geoana si Antonescu!!!Basescu a fost un las ,penibil ...a vorbit ca nesimtitu inainte.Nu i-a ajuns 5 ani .Huooo!!A fugit cu coada intre picioare Chelu.:))) :))) :)))
  • +3 (7 voturi)    
    Ce imbecili! (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:10)

    alex [anonim]

    Sigur, iarasi anii 90, Iliescu, Bombonel,baroni asociati mai nou cu mafioti ce controleaza posturi de rahat, Becali,K_riciu, Vantu FNI s.a.m.d!Au preferat mult trambitata liniste reformei cerute de lumea civilizata!Asteptam acum sa vedem de unde o sa scoata bani oportunistul asta care a fost bine mersi ambasador la Washington si cu Iliescu si cu Constantinescu,cu toate puterile?!?Cu un asa-zis program social-democrat care nici macar nu e de stanga,asociat cu parsivii aia de liberali care au vandut tot ce au putut si ne-au umplut de taxe si cu partidute retrograde.Sa vedem daca vor baga in seama acum poporul care a votat peste 80 la suta sa le reduca numarul si despre referendum aproape nici nu au vorbit de parca n-ar conta parerea noastra!Si inca ceva: in orice tara moderna din 2010 ba si in UE nu in Africa centrala,rezultatele oficiale vin pana dimineata.Nu ca la noi,dupa 48 de ore,ca in 1910!Mi-e sila de toti imbecilii care prefera sa doarma toata ziua si pana de-an picioarelea decat progresul!Avea dreptate Brucan:nu de 20 de ani avem nevoie sa ne destupam la minte,ci de 100,ba poate chiar de mai multe secole!
  • +4 (6 voturi)    
    jos PSD (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:10)

    gogu [anonim]

    huuuuuuuuoooooo magarilor a castigat iliescu nu prostanacul caci el a fost in spatele acestor treburi murdare revenim la anii 90
  • +1 (3 voturi)    
    EXITSHITURILE (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:11)

    Leonghoticus [anonim]

    Este inadmisibil cum se manipuleaza populatia cu aceste prognoze facute inca de dimineata.... nu s au innumarat voturile si se trag concluziii oricum ambiii au uitat ca Romania are o printesa se numeste Margareta si bijuteriile dansei ar fii stralucit straniu pe fruntea domnului Basescu si pe cerul guriii la domnul Geoana....ambii sant gafisti de profesie iar fiica dnului Basescu nu are ce cauta la Europarlamentare ci in clasa 4 primara.... Iar domnul geoana i i se potriveste rolul ca o manusa la un sediu fost C. A. P. CA BRIGADIER SAU TRACTORIST
  • +3 (5 voturi)    
    Eterna reintoarcere (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:12)

    perdantul [anonim]

    70% din salariu pentru: taxe si impozite, pensiile creierelor albe (care au slugarit pe o frunza sau au sprijinit fabricile, in timp ce tone de materie cenusie sanatoasa umpleau gropi comune si diguri), asistentele sociale pentru tigani si alte ciume bubonice ! Ne va mai ramane de paine si de lame de ras! P.S. Lui Basescu ii placeau jocurile politice, era cam grobian, a favorizat-o pe fii-sa si pe o blonda(care ii era la suflet). Geoana nu exista decat ca mutra si in spatele lui e murirea noastra de foame. Pentru Antonescu suntem pliante. Romerlirea mea draga!
  • +1 (3 voturi)    
    au castigat mogulii (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:13)

    nashu [anonim]

    Ce tara de kk, cei care au furat-o 20 de ani au ajuns iar la putere, singura sansa pt romania este sa fie inchisa intr-un clopot si sa arunci unii otrava, sa moara toti si fie populata cu alta natie, ca asta este rusinea lumii!
  • -1 (3 voturi)    
    alegeri prostanace si imputite (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:19)

    pician [anonim]

    53,51% votanti din care: circa 3% voturi nule (ca la orice votare sunt si din acestea), 25,5% prostanacul; 25,0% pasarica. Cam acesta ar fi sondajul pe care il vad la romani.
    Cu ce m-am ales in ultimele 2 luni?
    Stres, nervozitate, nesiguranta zilei de maine, scumpiri, lipsa unui loc de munca..........,etc.
    Cu ce ma aleg pentru urmatorii 3 ani?
    idem raspunsul de la intrebarea anterioara la care se mai aduaga promisiunile frumoase facute de oricare dintre cel care castiga presedintia.
    Dormi in pace romane, comunismul merge inainte (prostanacul si pasarica si companiile lor = fosti comunisti ca carnete de partid).
    "Somnul natiunii, naste monstri" - prostanacul si pasarica
  • 0 (6 voturi)    
    ATENTIE! (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:21)

    SIlviku [utilizator]

    NU VEDETI CA HOTNEWS A FOST INVADAT DE PSD-isti?

    EU CRED CA ESTE UN ATAC AL POSTACILOR PSD-isti.

    OARE CHESTIA ASTA FACE PARTE DINTR-O STRATEGIE BINE PUSA LA PUNCT DE PSD-isti?

    OARE CARE ESTE URMATORUL LOR PAS, SA NE SCOATA IN STRADA SI APOI SA IL ACUZE PE BASESCU CA VREA SA FACA O LOVITURA DE STAT?
    • -1 (5 voturi)    
      Da-mi si mie o explicatie !!!!!!! (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:45)

      Misha1409 [utilizator] i-a raspuns lui SIlviku

      Daca tot spui asa ceva, explica-mi si mie de ce la ora 15:37 am primit pe numarul personal de telefon, am primit rezultatele partiale ale exit-poll-urilor la ora 13.
      Culmea ca Geoana era dat ca si favorit la distanta de 6 procente.
      Asta nu cumva este o manipulare crasa a celor de la PDL?
      Ca asta tind sa cred.
      Si maine sigur ma duc la un ziar si arat mesajul, ca sa vada lumea ce fel manipuleaza unii.
  • 0 (2 voturi)    
    Anti Vot (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:24)

    Iulian [anonim]

    Dupa sondajele lor 30% au fost oameni intre 50-60 de ani, oameni mobilizati de Ion "Nicu" Iliescu. Miezul comunismului. Asta e pacatul nostru, oameni fara judecata, frustrati de o viata ratata ca sa fim seriosi, manipularile pe partea asta au funtionat , eventual si oamenii de la tara. Repet oameni nerealizati care se revad in psd. Tineretul a invins totusi, aproape am egalat raul trecutului. Ne miscam bine iar sunt convins ca data viitoare vom invinge. Pacat doar ca mai trebuie sa treaca 5 ani .... pacat
  • +3 (7 voturi)    
    asa candidat asa alegatori (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:24)

    liv [anonim]

    nu e de mirare ca va cistiga geoana,inca predomina prostia si hotia in tara....citzi ani va trebui sa mai treaca?????la revolutie au pus mina pe televiziune....si inca o detin...nu geoana cistiga ci realitatea si antena...fratilor cred ca va meritati soarta>ginditi cu inima nu cu mintea
  • +2 (6 voturi)    
    Pro Base (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:26)

    Lenu [anonim]

    O mare dezamagire. Dupa Crin Antonescu, acum altii....Vadim, Petre Roman si altii care au stat la taclale ca la circiuma , toata dupa amiaza la antena 3 si au criticat pe fata pe Basescu si au ridicat in slavi Geoana. O mare, mare dezamagire. Toti sint o apa si un pamint.
  • +1 (7 voturi)    
    inca o imagine (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:36)

    ioana [anonim]

    mi-am imaginat urmatoarea scena si m-au apucat frisoane : oare cei care l-au votat pe geoana azi si l-au imaginat pe 22 decembrie comemorand cei 20 de ani de la revolutie ? el sa fie presedinte in acea zi oare ? ce blestem pe aceasta tara. pacat de acei tineri.
  • +1 (3 voturi)    
    Obiectiv (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:36)

    dani [anonim]

    Mai oameni buni vad o gramada de spirite foarte incinse ! Asta este bine inseamna ca totusi dreptul la opinie ince este liber .
    Ce sa spun despre rezultate : am avut de a alege intre ciuma si holera .Pana acum nimeni absolut nimeni din reprezentatii politici ai Romaniei nu au venit la putere sa ne faca noua , platitorilor de taxe un bine .
    Nu sunt pro-Basescu nu sunt anti-Geoana dar cand iarasi la 20 de la revolutie sunt pus sa aleg intre doua rele , o aleg pe cea mai putin rea din punctul meu de vedere .Votul meu nu am sa-l spun pentru ca este o chestie personala .
    Este foarte pacat ca dupa 20 de ani avem inca politicieni din vechea clasa comunista -comunistii second-hand pierduti in timp-cum le spun eu care ne fac viata tot mai grea .Vad aici oameni care sunt pregatiti pentru emigrare , eu vroiam sa fac acest lucru si inainte de nebunia asta .Nu cred ca este o solutie , nu cred ca va schimba ceva pentru noi sau pentru parintii nostrii care o sa-i lasam in urma .
    Oricine ar fi declarat luni presedinte vreau sa realizeze un singur lucru : ca au furat asa de mult , TOTI indiferent de aparteneta politica , incat am ajuns sa cerem imprumuturi sa ne platim salariile oamenilor.Si asta este cea mai mare problema .
    Eu sper ca cei care vor veni sa mai repete greselile din trecut , adica sa ia totul de la 0 , sa incerce macar sa duca inainte proiecte de lege lasate de cei care trebuie sa plece , sau daca se hotareste ca o lege a fost proasta sa incerce sa o ajusteze , sa o rectifice , nu sa ia de la 0.
    Un singur interes trebuie sa ne ghideze pe toti din acest punct : ca macar in urmatorii 20 de ani sa ne punem pe picioare cum trebuie si sa scapam odata de coruptie , saracie , comunism.
    Si sa nu uitam ce a spus un mare analist politic si social , Brucan : o sa avem nevoie de 50 de ani ca sa ajugem la un nivel vestic de gandire , de organizare , de nivel de trai - aici se poate sa fi gresit , am auzit ca ar fi spus de fapt 25 .
    • +1 (1 vot)    
      brucan a spus 20... (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:52)

      marcus [anonim] i-a raspuns lui dani

      si a avut al naibi de bine dreptate... oare de unde stia? sa se fi inteles altii? ca ce am vazut in seara asta la geaoana ca discurs seamana in sfarsit a normalitate si democratie. ma intreb ce se va alege de situl asta... pro basescu. va trebui sa se reorienteze rapid. :D
  • +2 (4 voturi)    
    Guvern (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:41)

    mbr74 [anonim]

    Eu sper sa castige marinarul desi nu il suport.
    Singura lui sansa sa ramana cu adevarat la putere e sa numeasca un prim-ministru cu adevarat competent , capabil sa formeze un guvern de oameni cu cap (as prefera tehnocrati).

    Altfel Basescu isi da singur foc la valiza si nu va demonstra decat ca este doar un comunist cu fata umana ... Sper sa nu se intample asta.

    Oricum, important este sa scapam de amenintarea rosie. Poate bombonel ajunge odata unde ii e locul, dupa gratii, asa si-o trage fara probleme , Vantu si Patriciu la fel, Voiculescu sa dea inapoi pe care i-a furat si asa mai departe ...
  • +1 (5 voturi)    
    speranta (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:43)

    Elimedia [utilizator]

    la un moment dat in viata mea ziceam ca nu voi parasi tara cu nici un chip. desi doresc inca foarte mult binele tarii a trebuit totusi sa emigrez. si pot sa spun ca nu a fost in detrimentul tarii, familiei etc ca am plecat pentru ca am reusit sa ajut pe alta parte pe cei din tara. totusi eu multumesc lui Dumnezeu ca m-a ajutat intre straini si dorinta mea va fimereu reintoarcerea, daca iese geoana atunci voi ramane sa platesc ratele bancilor de aici pentru investitia facuta in tara... si marturisesc (din pacate) ca o sa il suport foarte bine pe geoana de aici din afara tarii. recunosc!
  • +2 (4 voturi)    
    Roman din Canada (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:44)

    dan [anonim]

    Noi suntem scirbiti de ceea ce se intimpla amindoi candidati sunt la fel.
    si cand ne gandim ca vrem sa revenim in tara noastra draga .
  • +3 (7 voturi)    
    ... (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:44)

    matei [anonim]

    primele mele alegeri prezidentiale...aleg si eu pe ala pe care-l cred cel mai potrivit, si bineinteles ca rezultatele exit-poll-urilor (3 din 4, hmm) ne dau o marioneta drept invingator. Pai banuiesc ca toata campania disperata a presei scrise si televizate "faceti-l pe base sa arate naspa in ochii tuturor" a dat roade. Chiar ma intreb ce o fi vrut sa zica geoana cand a declarat ca aceasta e o victorie a poporului roman. Impotriva cui??? Impotriva poporului roman??? Da ce e asta, or sa ne bage la parnaie daca l-am votat pe base? s-a dus tara asta de rapa, poate zbor si eu de aici pana nu distrug astia tot ceea ce a facut b
    • +2 (2 voturi)    
      continuare( mi-a alunecat mana pe tastatura) (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:55)

      matei [anonim] i-a raspuns lui matei

      b de la basescu;nu-i el perfect si a facut si el greseli, dar geoana a facut greseala de a se baga in partidul cel mai putred si mai jegos din tara
  • -1 (5 voturi)    
    csop (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:53)

    camelia [anonim]

    csop - basescu 50,4 geoana 49,6
    nasul B1 . si rezultatele din diaspora nu sunt inca.... comunistii vor striga hotii ! dar stim cu totii de atatia ani..,, HOTII STRIGA HOTII ,,
  • +3 (3 voturi)    
    putin calm (Duminică, 6 decembrie 2009, 22:58)

    george [anonim]

    am citit majoritatea mesajelor, toate pline de naduf de si de o parte si de alta. hai sa tragem aer in piept si sa ne pregatim de o noua zi. sa lasam patima si rautatea.
    hai sa vedem cum e. oricum va fi altceva. bine sau rau, vom vedea.
    peste citeva luni sau un an o sa vedem daca injuram sau laudam. pina atunci, eu zic ca avem nevoie de liniste.
  • -2 (2 voturi)    
    PRO PSD_PNL (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:05)

    Amaranth [utilizator]

    BRAVO GEOANA !BRAVO ANTONESCU!!:))M-ati facut fericit!!Pa-Pa,Traienel ...=))Drum bun si cale batuta...
  • +2 (2 voturi)    
    mi-e sila de prostii care nu inteleg (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:05)

    kalu [anonim]

    ceea ce ii inconjoara !!! Servilism, slugarnicie, saracie, incompetenta, cenzura, si alte nenorociri s-au intamplat 12 ani de comunism cu ylyesku la putere !! Ne-a tras inapoi zeci de ani si l-asi pedepsi cu mana mea pe nemernic !!!
  • +2 (2 voturi)    
    pacat (Duminică, 6 decembrie 2009, 23:28)

    jan [anonim]

    pana cand o sa mai trebuiasca sa alegem intre doua rele? si pt. ca de data asta au fost la fel de rele nici nu m-am mai dus la turul doi! daca in continuare cei care gandesc limpede in tara asta nu vor iesi din primul tur sa aleaga pe cine trebuie, vom fi condamnati de fiecare data de dorei, babe, mosi si alte minoritati care se vand pe o punga de faina si o sticla de ulei. si mi-e teama ca lumina se va stinge treptat peste noi toti, nu doar la sedii de partide si sectii de votare ca in seara asta!!!!!
  • +1 (1 vot)    
    Zi de doliu national (Luni, 7 decembrie 2009, 3:27)

    Cadillac [utilizator]

    Blestemul lui Ceausescu:

    Ati reusit sa scapati de mine, dar nu si de

    oamenii mei.

    Cel putin deocamdata; adica 5 ani.