Vantu: Geoana a venit la mine sa se relaxeze, am palavragit o gramada. Cu Basescu m-am intalnit prima oara in 2004, intr-o parcare, la 3 dimineata, ne ascundeam de securitatea lui Nastase

de Robert Mihailescu     HotNews.ro
Joi, 3 decembrie 2009, 23:23 Actualitate | Politic


Sorin Ovidiu Vantu
Foto: AGERPRES
Sorin Ovidiu Vantu afirma ca este prieten cu Mircea Geoana de patru ani de zile, sustinand ca liderul PSD l-a vizitat miercuri seara, la locuinta omului de afaceri, pentru a se relaxa. "Sunt prieten cu Mircea Geoana de patru ani de zile. Mi-a placut de cand era ministru de Externe. Mircea Geoana a fost aici si a venit sa se relaxeze, am palavragit o gramada", a spus Vantu, intr-o interventie telefonica la Realitatea TV.

"Era incordat si am incercat sa-i creez o stare de relaxare", a comentat Vantu vizita lui Geoana de miercuri seara, dezvaluita de HotNews.

"Mi se pare siderant ca dupa 2004 cand la ora 3 dimineata m-am intalnit in parcare la Tancabesti cu dl. Basescu ferindu-ne de securitatea dl. Adrian Nastase, dupa cinci ani de zile sa ajung in aceeasi situatie, sa ma feresc sa ma intalnesc cu prieteni, la mine acasa, ca e 11 noaptea, ca e 12 noaptea, ca e 7 dimineata, ca sa nu dau satisfactie, sa nu dau argumente electorale unui domn care in opinia mea a pierdut limita rezonabilitatii", spune Vantu.

"Da, am avut o relatie de colaborare cu dl. Basescu", a spus SOV, adaugand ca aceasta relatie a mers "pana la un anumit punct".

Omul de afaceri spune decisese ca nu intervina in campania electorala, dar "ceea ce se intampla depaseste limitele normalului".

Dezicerea lui Geoana de prietenia cu Vantu: Am acceptat sa se debaraseze public

Vantu a precizat ca a convenit cu Mircea Geoana ca acesta sa se dezica public de relatia de prietenie dintre cei doi pentru a "nu da munitie electorala adversarilor politici": "Am acceptat sa se debaraseze public (...) Era o declaratie strict electorala. Nu e nesincera, am convenit sa nu devoalam pentru a nu da munitie adversarilor politici ai domniei sale". Declaratia vine in replica la o afirmatie a lui Mircea Geoana, care a spus recent ca Vantu e "malefic".

"Nu regret absolut nimic, eu nu imi chem prietenii acasa, eu ii invit", a subliniat el, adaugand ca nu i-a dat niciun leu pentru campania electorala a lui Geoana si nici nu i-a oferit sprijin mediatic.

Intalnirile cu Traian Basescu

Intrebat ce a discutat cu Basescu in parcarea de la Tancabesti, Vantu a raspuns: "Sprijin acordat dl. Basescu pentru a castiga alegerile electorale din 2004".

La insistentele lui Catalin Tolontan, daca este vorba de un sprijin oferit lui Traian Basescu sau solicitat de actualul sef al statului, Vantu a declarat: "Putem merge in ambele sensuri linistit".

Sorin Ovidiu Vantu spune ca s-a intalnit de mai multe ori cu presedintele Basescu in acest mandat: "Era pe vremea domnului Nastase, dupa aceea ne-am vazut linistiti, fara sa ne mai ascundem prin parcari".

"De cate ori mi-a solicitat, m-am intalnit cu dl. Basescu". Aceste intalniri "le-am solicitat si eu, si domnia-sa", precizeaza el.

SOV avertizeaza ca, imediat dupa alegerile prezidentiale, va convoca o conferinta de presa in data de 7 decembrie "pentru a spune ce se intampla cu adevarat in Romania".

"Sunt efectiv suparat ca am fost transformat in tinta de campanie electorala, este absolut neloial".

Prietenia cu Elena Udrea: I-am respectat inteligenta

Sorin Ovidiu Vantu adauga ca a avut o relatie de amicitie si cu Elena Udrea:

"A fost o amicitie intre mine si doamna Elena Udrea, fara niciun fel de alte conotatii. I-am respectat inteligenta, e o femeie desteapta".

Afacerile si politica

Omul de afaceri a insistat ca nu a facut niciodata bani prin intermediul statului roman, desi admite ca relatiile sale cu clasa politica au fost in general bune.

Omul de afaceri spune ca nu a beneficiat niciodata nevoie de avantaje de la statul roman: "Nu nu vreau avantaje in schimbul prieteniei, domnule. Prietenia este una dintre valorile fundamentale.

"Niciodata nu mi-am folosit relatiile de amicitie, de prietenie, pentru obtinerea unor relatii personale", a declarat Vantu, care a subliniat ca a muncit 16 ore pe zi, fara sarbatori sau zile libere.

"Nu m-au intersat niciodata obiective industriale din Romania. Nu sunt industrias, sunt simplu operator pe pietele financiare. La cat stiu eu despre economie, incape intr-un manual din care pot afla actualii guvernanti cum se fac afaceri".

Am votat cu Antonescu

Singurul sprijin pe care i l-a acordat liderului liberal Crin Antonescu este votul sau, spune Vantu.

"Eu, fiind om de dreapta, i-am spus lui Mircea Geoana ca voi vota cu Antonescu. E singurul sprijin pe care i l-am acordat lui Antonescu".


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















8997 vizualizari

  • +41 (45 voturi)    
    tu intii in puscarie si apoi (Joi, 3 decembrie 2009, 23:28)

    lipa [anonim]

    mai vorbim. banii aia care nu sint ai tai, e bine ca statul sa-i ia inapoi.
    ce puteti sa mai faceti ca base sa nu mai iasa?
    mai scoateti 7 filme.
    • +25 (25 voturi)    
      Vantul nu-l mai vrea pe Geoana? (Vineri, 4 decembrie 2009, 0:09)

      oxid [anonim] i-a raspuns lui lipa

      Ceva nu e in regula cu ce face Vantul si Realitatea tv...
      O fi schimbat macazul SOV chiar acum inainte de alegeri? Vrea ca Geoana sa piarda alegerile? Doamne, in ce tara traim!
      • +11 (13 voturi)    
        tara...nimanui (Vineri, 4 decembrie 2009, 2:09)

        superior [utilizator] i-a raspuns lui oxid

        cum am putut ajunge in situatia asta, ca un nenorocit sa aiba puterea de a influenta decisiv balanta in favoarea lui Basescu si sa puna la zid pe geonel...cred ca astia put de ingamfare, acest sov a dovedit ca poate sa distruga in fata natiunii un candidat in finala pentru presedentie, ce distractie a tras dupa plecarea lui geonel si cand se uita la pozele ce avea sa le publice a 2-a zi....macar atat a avut dreptate geonel...vantu este malefic....in rest liniste.
        • +11 (11 voturi)    
          putere? (Vineri, 4 decembrie 2009, 8:22)

          curios [anonim] i-a raspuns lui superior

          intoxicarea la care ne supun televiziunile falsifica opinia publica! Daca tzinea chestia cu filmuletzul, era distrus celalalt candidat. Gruparea a trei ziare si a unei TV in mana aceleiasi persoane poate influenta politica unei tzari (in Italia se chinuie sa le desfaca pe ale lui Berlusconi). In rest, SOV a dezvaluit lucruri pe care Geoana a avut naivitatea sa incerce sa le ascunda. Cauza? Poate ca n-a fost in stare sa dea asigurari ca poate musamaliza cazul Popa
      • +14 (14 voturi)    
        perfect de acord... (Vineri, 4 decembrie 2009, 2:24)

        rexy [anonim] i-a raspuns lui oxid

        ca se intampla ceva foarte ciudat.
        m-au frapat 2 chestii:
        1. geoana a venit total nepregatit la confruntare, probabil sigur de succesul de duminica. drept urmare, a fost stalcit in bataie, inclusiv pe tema politicii externe.
        2. pesedistul nu a calculat sau a ignorat riscul urias la care se supune si s-a prezentat la domiciliul "mogulului", direct in teleobiectivele paparazzilor. cred ca vantu i-a tras clapa in ultima secunda lui geoana, probabil panicat (sau constrans??) de arestarea surpriza a lui popa.

        sincer, niciun om sanatos la cap nu facea asemenea gafe monumentale. nea ilici a avut dreptate. quod erat demonstrandum
        • +8 (8 voturi)    
          nu e slab (Vineri, 4 decembrie 2009, 5:21)

          chira [anonim] i-a raspuns lui rexy

          asa e el, nu aveai cum sa stii pina nu se confrunta cu altii. si stii citi sintem mai buni decit el? va dati seama ce politica a facut el in state la cum formuleaza frazele in limba materna? wow...e nasol...
        • +11 (11 voturi)    
          Porecla lui Iliescu (Vineri, 4 decembrie 2009, 8:35)

          yyyyyy [utilizator] i-a raspuns lui rexy

          Vulpe batrina domnul Iliescu a mirosit bine - este mare prostanac caci asa cum spuneti cine cu o minte sanatoasa s-ar fi dus la domnul Vantu inainte de dezbatere
      • -1 (7 voturi)    
        Si eu cred ca Vantu'i omu' lu' BAse (Vineri, 4 decembrie 2009, 5:09)

        vali [anonim] i-a raspuns lui oxid

        Eu nu prea cred in coincidentze..PSD-ul si Geoana
        au luat-o-n freza..Pacat de Geoana!!!
      • +8 (10 voturi)    
        Lui oxid - in tara pe acre am creat-o (Vineri, 4 decembrie 2009, 8:32)

        yyyyyy [utilizator] i-a raspuns lui oxid

        In ce tara traim ? in asta http://plus7.arte.tv/fr/1697660,CmC=2956902.html "Kapitalismul - reteta noastra secreta", tara care ne-au dat-o cei 12 ani de guvernare FSN + PSD pe mandatul carora s-au format din insusirea bunurilor publice "capitalistii", tara care a fost lasata mostenire si guvernarii Basescu si cu care se vor lupta multe generatii de aici inainte - Romania este un safe harbour, un fel de Cayman Islands pentru cei care isi insusesc din bunul public si-l transforma in avere personala, o tara care prin nepedepsirea acestor cazuri de mare coruptie cu care s-a luptat Monica Macovei si altii transmite mesajul ca acest tip de oameni sunt protejati de politicienii mai clar de PSD si sunt in siguranta aici - logic acum se da lupta pt a instala la Cotroceni politicieni care ofera cele mai mari garantii ca acest safe harbour se va mentine si ei isi vor putea desfasura in liniste si neperturbati de scandaluri afacerile - asa ca daca va multumiti cu firimiturile care cad de la masa acestor votati-l pe domnul Geoana va asigura aceasta liniste si din cind in cind va va da cite ceva
      • 0 (0 voturi)    
        Se poate (Vineri, 4 decembrie 2009, 10:07)

        Caragiale [anonim] i-a raspuns lui oxid

        sa ai dreptate,poate "relaxarea "d-lui Geoana sa fi fost prea totala si de lunga durata.Poate sa aiba influenta si arestarea lui Popa - Gelsor in schimbarea macazului de Vantu.Nu trebuie sa ne mire daca ,Vantu din mogul infierat de Base va ajunge mogulul favorit al lui Base si ajutat de Baselu in chestiuni URGENTE ! Se poate ajunge si la paritate:Popa contra Nicolaiciuc ?Sau mai bine zis primul il spala pe ultimul ?
        Se poate ca declaratia de luni 7.XII.2009 sa fie data de Vantu dupa cum va bate vantu la alegerile de duminica si dupa anuntarea rezultatelor exitpolurilor dupa inchiderea urnelor de vot !!!!!
        SE POATE ORICE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • +11 (11 voturi)    
      si cu geoana, si cu condamnatul la 15 ani? (Vineri, 4 decembrie 2009, 1:17)

      sorin [anonim] i-a raspuns lui lipa

      poate si geoana si acest popa arestat la jakarta
      sunt prieteni?
      aaa... pardon.. de fapt geoana NU il place pe vantu.. dar vantu il place...

      Cand pui cap la cap ce spun astia...
    • -2 (6 voturi)    
      Romania e pierduta !!!! (Vineri, 4 decembrie 2009, 10:43)

      Dacu [utilizator] i-a raspuns lui lipa

      Bai baieti.
      Sunteti obsedati (doar) de Geoana.
      Pana ieri si eu eram impotriva lui Geoana, clar de tot.

      Dar declaratia lui Vantu ii baga in buda pe amandoi deopotriva, si pe Geoana si pe Basescu.
      Dar vad ca sunteti cam orbiti de adrenalina si loviti in cei care il critica si pe Basescu deopotriva cu Geoana.

      Eu votam oricand impotriva lui Geoana, cu ochii inchisi - pt. ca am ce am cu Vantu. Acum aflu ca de fapt Vantu era probabil calul troian al lui Basescu in curtea lui Geoana.

      Sunt confuz, cum erau aseara toti jurnalisti de la Realitatea in timpul confesiunilor lui Vantu. Mi-a placut de tot apoi Mircea Badea - sincer ca niciodata - care pana la urma a zis: nu mai inteleg nimic, ma scurgeam pe canapea, ... si concluzia ROMANIA E PIERDUTA. Nu mai incape indoiala.

      Cam de parerea asta sunt si eu. Romania nu mai are nici o sansa. Nu ar trebui sa aleaga intre 2 gasti de securisti care se bat intre ei sa aiba resursele tarii. Nu ar mai trebui sa aleaga ... deloc.

      Ca suntem impotriva lui Geoana nu inseamna ca trebuie sa fim orbi in ceea ce-l priveste pe Basescu.
      Amandoi, si cu toti ceilalti, impreuna, de mana, trebuie ... exilati, ca pe timpul romanilor (in sensul acela).

      Vai de capul nostru, baieti. Sunteti prosti ca intrati in jocul lor (v-au prins in joc) si sunteti cu atata cerbicie de partea unuia sau altuia, toti sunt la fel de monstruosi.

      S-ar putea ca consecinta iesirii lui Vantu sa fie lehamite fata de votare, si neprezenta la vot.

      Nu mai inteleg nimic. Romania e pierduta.


      PS: si nu va mai dati de ceasul mortii sa-l scoateti basma curata pe Base, ca-mi insultati inteligenta, la fel cum pana mai ieri imi insultau inteligenta doar televiziunile mogulilor.
      • 0 (0 voturi)    
        ... (Vineri, 4 decembrie 2009, 12:13)

        Sorin [anonim] i-a raspuns lui Dacu

        Stima, Dacule.
      • 0 (0 voturi)    
        Se poate despica firu`n 4 (Vineri, 4 decembrie 2009, 14:57)

        Ronin [utilizator] i-a raspuns lui Dacu

        Se pot emite diverse teorii ale conspiratiei, sau se poate gandi simplu: pe Vantu il paste puscaria iar el nu e prea incantat de idee! In concluzie face ce stie el mai bine: arunca tot felu de fumigene, incearca combinatii, poate, poate....Esti sigur ca Basescu e vinovat? Ai auzit de psihologie inversa? De distragerea atentiei? Vantu e un subiect minor (mare doar pt noi care comentam de pe margine), mai bine zis doar o parte a unui subiect adevarat: sovieticii. Astia "sapa" incontinuu, zi si noapte. Se pare ca noi nu vom scapa de comunisti in viitorul apropiat. Parca suntem blestemati.
    • +2 (2 voturi)    
      Hmmm (Vineri, 4 decembrie 2009, 11:13)

      ciupi 2 [utilizator] i-a raspuns lui lipa

      Sorin Ovidiu Vantu in interviul acordat Ioanei Lupea si lui Mircea Marian, publicat în “Evenimentul Zilei” din data de 23 martie 2009.

      «Mircea Marian: Ati vorbit, v-ati intalnit vreodata cu Traian Basescu?
      Sorin Ovidiu Vantu: Niciodata.
      Ioana Lupea: Prin interpusi?
      Sorin Ovidiu Vantu: Niciodata.»

      data interviului: 23 MARTIE 2009

      Aseara acelasi Sorin Ovidiu Vantu spunea:

      «În 2004, m-am intalnit cu Basescu într-o parcare din Tancabesti»

      preluat de la Alex Mitache de pe blog
    • +2 (2 voturi)    
      re-"laxare" totala a lui gioahna semi-doctul (Vineri, 4 decembrie 2009, 11:14)

      calu verde de pe peretele verde [anonim] i-a raspuns lui lipa

      "Vantu: Geoana a venit la mine sa se relaxeze----"imi imaginez casa lui vantu ca un loc de mediatie profunda si reculegere: gioana facand sauna si vantu masadu-l pe spate cu ulei si vorbind amandoi depre cresterea florilor in special a trandafirilor si crinilor si urmarind filmul "O floare si doi gradinari" varianata ruseasca( floarea este gioana si gradinarii sov si patriciu); ce priveliste idilica si plina de nevinovatie a celor 2 preacinstiti si preafericiti
  • -29 (47 voturi)    
    Da, dar Basescu... (Joi, 3 decembrie 2009, 23:28)

    jay [anonim]

    ...e cel mai mare ipocrit. Nu poate sa recunoasca asta! Si probabil va pierde...
    • +26 (36 voturi)    
      Vrabia Malai Viteazu!!!! (Joi, 3 decembrie 2009, 23:32)

      GIGI BERLOGEA [anonim] i-a raspuns lui jay

      Viseaza tu la cai verzi pe pereti, Basescu va castiga! Ai vazut cum la facut pe Mrici praf de sarise in sus toata echipa PSD.

      Hai pa si la VOT
    • -4 (26 voturi)    
      Fi obiectiv (Joi, 3 decembrie 2009, 23:33)

      joao miguel [utilizator] i-a raspuns lui jay

      Ipocrit esti tu, sa nu-ti aduci aminte ce-a Raspuns Base la intrebarea lui Geoana: Nu a baut niciodata Wiski cu Vantu. Te rog sa fii obiectiv.
      • +1 (9 voturi)    
        sunt obiectiv (Vineri, 4 decembrie 2009, 0:52)

        Cretu [utilizator] i-a raspuns lui joao miguel

        a zis ca NU a baut wiskey nu ca nu s-au intalnit. esti putin in lipsa nu niste neuroni poate... un procent la fel de mare ca si caracterele lipsa din bautura ;)
    • +17 (23 voturi)    
      Geoana a ratat sa arate ca este cinstit (Joi, 3 decembrie 2009, 23:41)

      Catalin [anonim] i-a raspuns lui jay

      Geoana a mintit la prima confruntare, a fost contrazis de Vantu cum sau intilnit. iar dupa ce dimineata il numea malefic seara se duce sa se relaxeze la el!
      In plina campanie electorala cu firele de marioneta deasupra capului.
      • +16 (16 voturi)    
        A MINTIT (Vineri, 4 decembrie 2009, 0:46)

        joju [anonim] i-a raspuns lui Catalin

        CORECT!
        REMARCA CORECT FUNDAMENTATA.
        Dar la Vantu ce e, Baie comunala? Merg baietii sa se relaxeze la SOVantu?!
        • +8 (8 voturi)    
          Pai (Vineri, 4 decembrie 2009, 4:43)

          Luk [utilizator] i-a raspuns lui joju

          Merg numai baietii care sunt prea incordati.

          Dupa opinia mea, Geoana ar trebui sa-si schimbe numele in Varza.

          Dan Mircea Varza.
    • +5 (5 voturi)    
      Lui Jay - de ce este Basescu ipocrit ? (Vineri, 4 decembrie 2009, 8:49)

      yyyyyy [utilizator] i-a raspuns lui jay

      Pt ca i-a dat mandat ministrului justitiei dna Macovei ca sanctioneze coruptia asa cum o cer legile - pt ca d-na Macovei a inaintat cele 460 de dosare de mare coruptie circuitelor de justitie in drept sa-i judece si condamne pe acesti corupti si sa restituie din avutul public insusit cce se mai poate restitui dupa atita spalare de bani ????
      • -1 (3 voturi)    
        Iti spun eu de ce e (Vineri, 4 decembrie 2009, 10:27)

        Marius [anonim] i-a raspuns lui yyyyyy

        Pt ca acuza pe cineva de viitoare fapte ( inca nu a facut Geona coruptie ci ca o sa faca) in schimb el a facut. El a semnat pt Popoviciu in Baneasa, el a numit la SIe pe favoritisme, el acuza de comunism dar este nomenclaturist. El acuza pe Opreascu si Geoana de tatii lor ( desi nimeni nu poarta raspunderea pt ce face tatal) dar poata raspunderea pt ce face fratele in timpul mandatului lui. Sa iti fie rusine Patricu ca a falsificat filmuletul si acuma nu cred ca mai e indoiala ca a lovit copilul ala, deci se pare ca de data asta nu Patriciu a mintit ci Basescu. Si tot asa. Faptul ca el are tupeu sa acuze pe altii cand el e mai josnic ca toti ceilalti nu il face mai bun nici in dezbateri nici ca Presedinte.
        El acuza pe cineva bazandu-se pe ce crede
  • +23 (27 voturi)    
    desigur (Joi, 3 decembrie 2009, 23:28)

    Dan.m [utilizator]

    Vantule , vezi ca te cam ia vantu pe sus la cat de slabe-ti sunt declaratiile privind seara petrecuta in doi.
    Porumbeilor!
  • +18 (20 voturi)    
    Bomba (Joi, 3 decembrie 2009, 23:29)

    panescu [anonim]

    a detonat Bomba!!
    Geonel amintit continuu, vantu s-a enervat si-l declara prietenul lui
    explodeaza undeva?
  • +19 (27 voturi)    
    relaxare pentru 5 ani! (Joi, 3 decembrie 2009, 23:29)

    fluke [anonim]

    de asta va avea parte mircea geoana! s-a compromis prin vizita lui vantu si juramantul fals! s-a vazut clar ca basescu ii este net superior! el este presedintele pe care il vrem si pentru urmatorii 5 ani!
  • +20 (22 voturi)    
    deci maleficu' (Joi, 3 decembrie 2009, 23:30)

    zaboo [utilizator]

    e prieten cu geoana? cine dintre voi minte? ca fiecare declara altceva...
    • -11 (21 voturi)    
      si cu base (Joi, 3 decembrie 2009, 23:50)

      justin [utilizator] i-a raspuns lui zaboo

      daca vrei sa fii obiectiv nu omite partea cealalta.
      • +11 (13 voturi)    
        baietica (Vineri, 4 decembrie 2009, 0:19)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui justin

        tu chiar nu mai poti sa te opresti?? subiectul, aici, este clar: geoana si vantu! ATAT!! ce ma tot freci la cap cu Basescu? voi chiar nu mai puteti sa traiti pana nu aduceti in discutie si pe Basescu?? e grav, baietica! ai luat-o razna! consulta un medic, poate mai ai sanse sa te tratezi!
      • +6 (6 voturi)    
        cuvintele exacte (Vineri, 4 decembrie 2009, 8:25)

        memo [anonim] i-a raspuns lui justin

        au fost: ".. colaborator, pana la un anumit punct,.. dupa care relatiile s-au racit". Eu cred ca e o diferenta intre prieten (care vine fara invitatie sa se relaxeze la tine acasa) si colaborator.
  • +19 (21 voturi)    
    Scaraotchi (Joi, 3 decembrie 2009, 23:32)

    dor de duca [utilizator]

    I-auzi, i-auzi! Acolo se relaxeaza Geoana! In grota maleficilor!
    Relaxeaza-te, Scaraotchi cu mana pe ''o biblie'!
  • -9 (13 voturi)    
    Pur si simplu irelevant! (Joi, 3 decembrie 2009, 23:33)

    ggjupanu [utilizator]

    Pur si simplu irelevant!
    • +2 (2 voturi)    
      pur si simplu esti degeaba (Vineri, 4 decembrie 2009, 11:04)

      Vartanu [utilizator] i-a raspuns lui ggjupanu

      Numai dupa nick name ne putem da seama ca ti-a luat 30 min sa gasesti un asemenea cuvant in DEX "irelevant"
      • 0 (0 voturi)    
        Fain cuvant, "irelevant" asta (Vineri, 4 decembrie 2009, 14:39)

        Ronin [utilizator] i-a raspuns lui Vartanu

        Ca sa citesc un clasic in viata crescut pe maidan: "Habar nu am ce inseamna da-mi place cum suna".
        Irelevant...Geoana asta.....
  • +20 (22 voturi)    
    ..... (Joi, 3 decembrie 2009, 23:34)

    goagalitz [anonim]

    Vantule, bate un alizeu de minciuna dinspre tine. Zii asa! Geoana a venit dupa miezul noptii la tine sa se relaxeze. Si de ce,ma rog, nu s-a dus acasa la el? Are probleme cu muierea din cauza soacra-sii????Lasati, naibii,jigodismele,ca nu va crede nimeni. Sunteti zero barat pentru natiunea romana.
    • +4 (4 voturi)    
      Mint amândoi (Vineri, 4 decembrie 2009, 8:26)

      Ana Armanca Ardeleanu [anonim] i-a raspuns lui goagalitz

      Mint amândoi, desigur! Nu ştiu nici minţi, asta este.
  • +22 (22 voturi)    
    ma pisc (Joi, 3 decembrie 2009, 23:35)

    dragoshf [utilizator]

    sa ma conving ca nu visez. interventia lui SOV de la RTV e de domeniul fantasticului. efectiv, l-a vandut pe geoana, l-a distrus, l-a omorat.

    poate sunt eu nebun, dar mi se pare ca SOV tocmai a intors armele
    • -7 (9 voturi)    
      evident (Joi, 3 decembrie 2009, 23:53)

      justin [utilizator] i-a raspuns lui dragoshf

      Domnul SOV tocmai a primit ceva mai bun. Altfel nu vad cum au aparut acele poze in ziarul domnului Vantu...

      E pacat ca avem de ales intre cei doi candidati. Ambii sunt in mare masura la fel...

      http://argumentum-politics.blogspot.com/2009/12/rusine-domnilor-presedinti.html
      • +9 (11 voturi)    
        SOV o sa ia ce merita (Vineri, 4 decembrie 2009, 2:36)

        Radu [anonim] i-a raspuns lui justin

        Iar Geoana poate fi votat la Moscova, nu aici. Este un mincinos gol pe dinauntru. Un fals. De aceea fugea de confruntari, sa nu vedem cat de putin priceput ...


        Votul meu nu este pentru Iliescu si gashca lui.
    • +16 (16 voturi)    
      Eu cred in Dumnezeu! (Vineri, 4 decembrie 2009, 0:30)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui dragoshf

      Poate Dumnezeu i-a luat mintile lui Vantu. Poate Dumnezeu a ascultat rugaciunile celor care nu doresc ca talharii sa conduca aceasta tara. Poate acest popor isi va intoarce mai mult fata catre Dumnezeu si acesta le va da condycatori cinstiti.
      Doamne,ajuta Romania!
    • +9 (13 voturi)    
      „Pe Băsescu nu-l poate învinge nimeni” (Vineri, 4 decembrie 2009, 0:33)

      Elena Codoi [anonim] i-a raspuns lui dragoshf

      La un comentariu cineva cerea link-ul cu interviul:
      Iata-l aici
      http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/844463/Vintu-Pe-Basescu-nu-l-poate-invinge-nimeni/

      Votez base! Jos comunistii marioneta!
  • +16 (20 voturi)    
    in vantu si in nastase nu am (Joi, 3 decembrie 2009, 23:36)

    kalu [anonim]

    incredere nici cat in vadim tudor. Am convingerea ca tot Basescu va iesi castigator. Va fi foarte distractiv sa-l vedem pe vantu+patriciu plangand dupa banii de campanie :-) si pe prostanac debarcat de catre marean de la sefia psd :-)
  • +15 (19 voturi)    
    te clatini vintule (Joi, 3 decembrie 2009, 23:36)

    axa100 [anonim]

    l-au arestat pa popa.se clatina treaba securistule.
    • 0 (0 voturi)    
      Puneti va pofta-ncui .. (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 23:29)

      io [anonim] i-a raspuns lui axa100

      ca nu este vorba de nici-un arest.Nici nu stiti voi, nomenclaturistii cat sunt de diabolici si prevad, ca mutarile la sah 3-4 runde in anticipatie, totul a fost pregatit ca sa puna latul (de gatul) lui Vantu, iar vantu a tradat,ca are numele predestinat.Bate cand la dreapta ,cand la stanga,.De aceea -i spune vantului, vant nebun..
  • +13 (15 voturi)    
    brrrr, te ia cu fiori! (Joi, 3 decembrie 2009, 23:36)

    pig brother [anonim]

    Brrr, ma ia cu fiori cand ma gandesc ca Geoana s-a dus acasa la vampirul asta de Vantu. Acest vampir o sa ne manance pe toti dupa ce ne vor face tocana cu ciupercute. Cu voia dvs., primul pe farfurie, Basescu Traian.
    • -3 (7 voturi)    
      chiar asa? (Joi, 3 decembrie 2009, 23:54)

      justin [utilizator] i-a raspuns lui pig brother

      pe prietenul lui Basescu? Neah.. domnul Vantu face parte din acei oameni care sunt INTOTDEAUNA de partea buna a baricadei.
  • +19 (19 voturi)    
    Despre Geoana si Vantu (Joi, 3 decembrie 2009, 23:38)

    parerea mea [anonim]

    Geoana a mintit si a gresit mergand in noaptea dinaintea confruntarii acasa la Vantu. Iar pe 6 decembrie va plati. Cat despre Vantu, dupa arestarea lui Popa ii cam bate crivatu' in ceafa... :-)
    • -16 (18 voturi)    
      la fel a mintit si Basescu (Joi, 3 decembrie 2009, 23:55)

      justin [utilizator] i-a raspuns lui parerea mea

      despre lovirea copilului... incearca macar sa pastrezi o aparenta de impartialitate... parerea ta.
      • +7 (9 voturi)    
        Pentru Shout-up! (Vineri, 4 decembrie 2009, 0:38)

        adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui justin

        Tu pe ce lume traiesti? Nu ai auzit de rezultatul Institutului de Expertiza Criminalistica? Dupa acest rezultat ,gata! SHOUT-UP!!
        • 0 (0 voturi)    
          Cu parere de rau te anunt ca.... (Vineri, 4 decembrie 2009, 14:34)

          Ronin [utilizator] i-a raspuns lui adrian88000

          pentru unii nu conteaza argumentele. Chiar daca toate laboratoarele Europolului, Interpolului, FBI-ului sau Holywood-ului vor spune ca filmu-i trucat ei vor veni si vor spune ceva de genu`: da, dar se pot insela, inca nu avem o expertiza echidistanta realizata de o civilizatie straina de Terra, Basescu poate controla aceste laboratoare....si alte tampenii. I-ti mai aduci aminte cand idiotii aia de la conservatori ziceau ca acceleratorul de particule aduce sfarsitul lumii si faceau scandal in strada? Cat pot fi de idioti unii sa-i creada? Din pacate astia se adreseaza unui anumit electorat, stiu pe ce butoane sa apese. Raul a fost facut deja. Ei nu se adreseaza celor care gandesc si pot discerne, ei vor multi si prosti....ring a bell?
  • +18 (18 voturi)    
    vantu nu-i ca ploaia!!! (Joi, 3 decembrie 2009, 23:39)

    ciudatu' [utilizator]

    da mai vantule... l-ai chemat sa beti o tuica fiarta. cred ca azi ar fi trebuit sa fie un cutremur de 10 grade pe richter si lumea s-ar fi sfarsit, d'aia trebuia neaparat sa stati de vorba aseara.

    si marmota....
  • +15 (15 voturi)    
    Geoana a mintit cu nerusinare (Joi, 3 decembrie 2009, 23:40)

    Consonant [anonim]

    Esenta este ca Vantu demonstreaza ca Geoana a mintit cu nerusinare, declarand ca s-a dus la Vantu ca sa-i ceara scuze pentru "malefic", pe cand Vantu spune ca toata dezicerea era aranjata. Deci, minciuna in fata natiunii.
  • +13 (15 voturi)    
    da, sigurrr (Joi, 3 decembrie 2009, 23:43)

    marius [anonim]

    sigurrr! ieri Vintu ii facea masaj lui Geoana si acu cica se intalnea cu Base. Diferenta este ca Base nu a negat ca in trecut s-or fi intalnit, insa Geoana a MINTIT, apoi a recunoscut 2-3 intalniri, pt. ca acum sa aflam ca sunt prieteni la catarama!!! Votez hotarit Basescu, mama voastra de hoti.
  • +12 (14 voturi)    
    Motivul vizitei precipitate a lui Geoana (Joi, 3 decembrie 2009, 23:43)

    MIKE [anonim]

    Fugarul POPA de la gelsor FNI a fost trimis in Indonezia cu sprijinul Ministerului de externe din 2002 iar in 2004 i-a prelungit pasaportul fugarului POPA.
    Ghici cine era ministru de externe in 2002-2004.
    Cred ca v-ati prins Prostonacul nostru ce se vrea presedintele Romaniei.
    Sire a aparut in ziarul CURENTUL de astazi.
  • +12 (14 voturi)    
    mai minti mult? (Joi, 3 decembrie 2009, 23:45)

    georgel007 [anonim]

    vantule, acum o saptamana declarai ca adrian nastase a fost cel mai bun prim ministru din istoria recenta a romaniei. nu m-a mirat alegerea ta, un infractor nu putea sa aiba idol decat un alt infractor.acum ne zici ca te ascundeai de securitatea lui prin parcari.
    sa intelegem ca iti place sa te urmareasca securitatea? sau ca pur si simplu esti un mincinos.
    • -1 (1 vot)    
      acelasi lucru (Vineri, 4 decembrie 2009, 1:05)

      vesica.piscis [anonim] i-a raspuns lui georgel007

      acelasi lucru l-a declarat si dl.T.Basescu, la OTV: adrian nastase a fost cel mai bun prim ministru al Romaniei dupa parerea dumnealui.
      • 0 (0 voturi)    
        Ori nu auzi bine ori esti rau intentionat (Vineri, 4 decembrie 2009, 14:13)

        Ronin [utilizator] i-a raspuns lui vesica.piscis

        Basescu a zis cam asa ceva: "Nastase ar fi fost un bun prim ministru daca nu ar fi fost corupt".
        Alerta de postac rosu!!!!
  • +13 (13 voturi)    
    ? (Joi, 3 decembrie 2009, 23:47)

    scharke [utilizator]

    Am si eu o curiozitate: cine a stat deasupra?
    • +3 (3 voturi)    
      Cred ca dl. Vantu :)) (Vineri, 4 decembrie 2009, 3:51)

      Straistaru Eugen [utilizator] i-a raspuns lui scharke

      A cam dat de banuiala cu interviul asta...fiti atenti aici: "Era incordat si am incercat sa-i creez o stare de relaxare...eu nu imi chem prietenii acasa, eu ii invit".
      =))
  • +6 (6 voturi)    
    nu. vintu acum.. (Joi, 3 decembrie 2009, 23:48)

    dica [anonim]

    s-a asigurat ca indiferent cine iese, sa aiba sprijin. a lovit in ambii, e greu de spus in care mai mult.
    dar ce incearca aia pe tv, ma mir ca nu mai fabrica ceva asa peste noapte. e jalnic sa sprijini un om ca ilici care in ultima zi de mandat la eliberat pe miron cozma. actiuni dupa care inca suferim ca popor si vom suferi non stop departe de lumea civilizata.
  • +12 (12 voturi)    
    Atat curiozitate mai am: cum l-a relaxat? (Joi, 3 decembrie 2009, 23:49)

    Raluca V [utilizator]

    Domnilor, aveti grija la afirmatii ! Se poate interpreta usor ... Deci, ce a fost acolo? O sedinta de psihoterapie? O sedinta SPA? Un masaj thailandez sau ... rusesc? O ultima repetarea a "sagetilor" ? Un cei de tei? Cum l-a rexat Vantu pe Geoana ?
  • +8 (8 voturi)    
    interesant (Joi, 3 decembrie 2009, 23:51)

    saladin [anonim]

    Cu ceva timp in urma - cam doua luni - Vantu a dat un interviu in Ev.Zilei - cu Mircea Marian, Ioana Lupea,,,. La intrebarea - cine credeti ca va cistiga alegerile prezidentiale, Vantu a raspuns cu un singur cuvint: BASESCU.
    Poate Ev.Zilei revine cu articolul.
  • +11 (11 voturi)    
    Adugare (Joi, 3 decembrie 2009, 23:51)

    Raluca V [utilizator]

    Intre timp poate raspunde dl geoana cum,pe cand era la min. externe a favorizat ascunderea dl Popa, mana stanga a lui Vantu, pe care in seara acesta nu-l mai cunostea? Poate ca d-aia era asa incordat aseara si s-a dus intr-un suflet la Vantu acasa ...
  • +9 (9 voturi)    
    soacra e de vina (Joi, 3 decembrie 2009, 23:53)

    vlase duma [anonim]

    din cauza soacra-sii, geoana s-a enervat si a iesit la o bere cu baietii. simplu.
  • +7 (7 voturi)    
    v a dat de gol Gadea (Joi, 3 decembrie 2009, 23:53)

    florin [anonim]

    Ar trebui sa va desfintati sdupa discutia de pe A NTENA3
  • +10 (12 voturi)    
    De ce va feriti cu adevarat dle Vantu ? (Joi, 3 decembrie 2009, 23:56)

    Ion Popescu [anonim]

    Spuneti ca in 2004 v-ati ferit de politia lui Adrian Nastase care acum va reveni daca Geoana va castiga, asta e clar, oricum interesanta dezvaluire, nu stiam ca era asa grav incalcata libertatea persoanei in mandatul lui Adrian Nastase, al doilea om in PSD in momentul de fata. Tot interesant e ca ati avut o relatie de prietenie si cu Traian Basescu, dar pana la un punct. Punctulala sa fie cand a refuzat sa va dea Posta Romana pe mana ? Va respect ca sunteti sincer si recunasteti ca Elena Udrea e o femeie desteapta si mai cinstit ar fi sa-i spuneti asta si prietenului geoana, ca sa nu se mai faca de ras in public prin afirmatii neverificate. Oricum se pare ca Basescu avea dreptate cand spunea ca acum cu arestarea lui Popa aveti o mare problema pe care, probabil, v-o poate rezolva doar prietenul Geoana, daca va castiga alegerile. Stiti ceva dle, Vantu ? Eu unl si cred ca multi alti romani, m-am saturat ca in Romania oricine are bani si prieteni sus pusi sa faca orice si sa nu pateasca nimic, asa ca in numele pagubitilor de la FNI vreau sa platiti si sa asistati la alegerile viitoare din celula, stati linistit, si detinutii au drept de vot, e garantat.
  • +13 (15 voturi)    
    Nu sunt avocatul nimanui,dar sunt un iubitor de (Joi, 3 decembrie 2009, 23:59)

    Victor [anonim]

    adevar.
    Poti sa stai si cu fundul in sus Vantule,eu pers.mi-am format o parere despre tine:esti un mincinos malefic(malefic al preiau de la prietenul
    tau).
    Pe deasupra nici la cap nu esti integral.Cum poti tu dupa 5 ani sa iesi si sa declari acum ca te-ai intalnit cum te-ai intalnit cu Basescu,cand ai avut atatea saptamani la dispozitie sa declari asemenea penibilitati.De ce acum?Ti-e frica de ce urmeaza?
    Cauti acul in carul de fan ca sa-l poti intepa pe Basescu?
    Mintiti!Toti mintiti!Mintiti si-n somn si va mintiti pe voi insine!Ptr.cei ca tine viata este o farsa ,o munciuna.
    • 0 (0 voturi)    
      Poti citi aici... (Vineri, 4 decembrie 2009, 14:03)

      Ronin [utilizator] i-a raspuns lui Victor

      http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/844463/Vintu-Pe-Basescu-nu-l-poate-invinge-nimeni/

      ce zicea SOV in martie. Ce sa mai crezi?
  • +9 (11 voturi)    
    bate vantul impotriva lui geoana (Vineri, 4 decembrie 2009, 0:00)

    dana [anonim]

    geoana este terminat... era si ministru de externe in 2004 cand Popa si-a prelungit pasaportul in Jakarta
    • +3 (5 voturi)    
      In 2002, nu in 2004 (Vineri, 4 decembrie 2009, 2:31)

      Fanel [anonim] i-a raspuns lui dana

      Iar a fost prins cu minciuna dl. Geoana. A spus ca NU stie cine este Popa!!!

      Votul meu nu merge la un mincinos ca Geoana.
  • +11 (13 voturi)    
    saracul Geoana... (Vineri, 4 decembrie 2009, 0:00)

    MirceaA [utilizator]

    i-a taiat Basescu apa calda si n-avea unde face un dus si a fugit la Vantu, sa-i consume apa. Astia ne cred mult mai prosti decat suntem. Asa credea si nea nicu.
  • -4 (10 voturi)    
    ipoteza, nu ma cenzurati (Vineri, 4 decembrie 2009, 0:00)

    monica L [anonim]

    Ipoteza: Basescu i-a promis lui SOV ca daca il atrage in capcana pe Geoana invitindu-l la el acasa, sub filaj, ii indulceste soarta lui Popa. Ce? cunoscind toate speciile astea politice, n-ar fi plauzibil? Cit despre "arestarea" lui Popa cu trei zile inainte de vot, hai, sa mai mincam un mic, sa mai bem o bere............
    • +4 (6 voturi)    
      ? (Vineri, 4 decembrie 2009, 0:07)

      tirolez [utilizator] i-a raspuns lui monica L

      tot basescu e vinovat ca geoana e naiv ca sa nu zic prost? zau, tot nu v-ati plictisit?
    • +3 (3 voturi)    
      Interpol? (Vineri, 4 decembrie 2009, 8:33)

      scenarist-nu [anonim] i-a raspuns lui monica L

      e in slujba lui Basescu? Popa a fost arestat de catre Interpol (cu ajutorul politiei indoneziene). Daca Basescu e asa de tare, cu atat mai mult trebuie sa-l alegem presedinte!
      • -1 (1 vot)    
        scenaristului... (Vineri, 4 decembrie 2009, 10:41)

        monica L [anonim] i-a raspuns lui scenarist-nu

        A focului politie indoneziana... cum a picat ea pe coincidenta!!!!! Ar fi fost muuult mai spectaculos daca de alegerile-astea aveam o rapire de romani in Darfour, Pakistan, Afganistan.... Da' nu-i iese profesorului totul ...
      • +1 (1 vot)    
        film de spionaj - reality film (Vineri, 4 decembrie 2009, 11:17)

        Dacu [utilizator] i-a raspuns lui scenarist-nu

        Pai interpolul a primit acum adresa unde statea Popa !!!

        Astia stiau de mult unde is face veacul.
        Ce e atat de greu ?

        Mai, dar campania asta e mai tare ca un film de spionaj, ne tine zilnic cu episoade noi si noi despre spionajul in Romania.

        E un reality movie in care soarta noastra se va decide pana la urma. Ma ingrozesc. Brrrrrr
        Iar noi suntem spectatori.
        Revolutia 1989: prima transmisa in direct.
        Alegerile 2009: cele mai "transparente" - se intrevad tesaturile de spionaj, filaj, tradari, atrageri in capcana, ....
    • 0 (0 voturi)    
      tare (Vineri, 4 decembrie 2009, 11:55)

      MirceaA [utilizator] i-a raspuns lui monica L

      ma gandesc ce film prost ar iesi daca ai scrie un scenariu.
  • +7 (9 voturi)    
    mare minciuni d-le Vantu, asociat PSD! (Vineri, 4 decembrie 2009, 0:05)

    goe [anonim]

    Mie nu imi vine sa cred minciunile lui... Locul lui e puscarie pe viata, marele tepar SOV!
  • +9 (11 voturi)    
    Oameni buni, nu va trece un fior.. (Vineri, 4 decembrie 2009, 0:10)

    Justin Puscasu [anonim]

    observand ca viitorul presedinte al Romaniei, sare in bocanci la miezul noptii si se prezinta galop la ordinul lui Vintu?
    Si asta in conditiile in care e in campanie electorala si stie ca presa si "serviciile" sunt cu ochii pe el.
    O fi el Prostanac, dar atata instinct de conservare are.
    Cu ce fel de sfori isi manevreaza Vintu marionetele?
  • +7 (7 voturi)    
    Acum HOTII dau verdicte (Vineri, 4 decembrie 2009, 0:11)

    BoBu [anonim]

    Cea mai penala televiziune este cea numita Realitatea.
    De ce spun asta? Simplu. In toate emisiunile se poate observa o anumita regie foarte bine condusa din off.
    Marele patron Vantu - a reusit sa pacaleasca multa lume dar finalitatea va fi alta.
    veti vedea.
    • +3 (5 voturi)    
      Cand esti intr-o confruntare se vede arama (Vineri, 4 decembrie 2009, 2:29)

      Doru [anonim] i-a raspuns lui BoBu

      Si-au dat arama pe fata.
      Minciuna si prefacatorie, asta sunt armele urmasilor comunistilor. Sa vazut atat de clar.

      Acum Geaona este in cadere, dupa o asa 'performanta' nu vad cum mai are pretentia la votul meu.

      Votul meu nu este pentru mincinosul de Geoana.
  • +3 (3 voturi)    
    Nu dormi linistit (Vineri, 4 decembrie 2009, 0:14)

    Nu dormi linistit [anonim]

    http://nudormilinistit.wordpress.com/


    Chiar vrei să dormi liniştit?

    Liniştea ta înseamnă nu numai liniştea politiceniLOR ci şi liniştea celor din spatele LOR!

    Dacă TU eşti neliniştit într-o singură zi, ei vor fi neliniştiţi 5 ani de zile!

    Dacă TU eşti liniştit doar pe 6 decembrie, ei vor fi liniştiţi 5 ani de zile!

    Hai la VOT şi nelinişteşte-i!
  • +1 (3 voturi)    
    salon de spa? (Vineri, 4 decembrie 2009, 0:16)

    je [anonim]

    daca era obosit saracu geoana?! s-a relaxat un pic la "vantu spa s.r.l."
  • -2 (8 voturi)    
    Si basescu si geoana s-au intalnit cu vantu (Vineri, 4 decembrie 2009, 0:17)

    al [anonim]

    Dar pe termen lung Geoana e solutia pt tara
    • +4 (6 voturi)    
      Geoana prins cu minciuna!!! (Vineri, 4 decembrie 2009, 2:25)

      Alin [anonim] i-a raspuns lui al

      Lasa, o sa-l votam pe Geoana la Moscova. Acolo este potrivit.

      Cat de clar sa vazut DE CE fugea dl. Geoana de confruntari. Bine ca sa dat de gol.

      Votul meu nu este de dat la astfel de fetze stresate ...
    • +4 (6 voturi)    
      somnul n(r)atiunii naste montsri (Vineri, 4 decembrie 2009, 2:36)

      tufa de Venexia [anonim] i-a raspuns lui al

      Noapte buna, somn usor Al.Geoana te-a incantat cu un: " somn linistit - presedintele v-a gandi pentru tine".
      Eu prefer un Presedinte jucator care sa ne tina cat de cat in priza, cu bune si rele.
    • 0 (0 voturi)    
      Vantu (Vineri, 4 decembrie 2009, 13:59)

      Ronin [utilizator] i-a raspuns lui al

      A tepuit 300000 de romani.
      In martie sustinea ca nu sa intalnit cu Basescu.
      Ieri sustinea ca sa intalnit cu Basescu.
      Intrebare:
      Cat de tampit tre` sa fii sa pui botu` la unu ca asta?
  • +4 (6 voturi)    
    Doi talhari (Vineri, 4 decembrie 2009, 0:19)

    adrian88000 [utilizator]

    Ati vazit ? Geana si cu Vandu au decis sa ne minta ca nu se cunosc. Pentru a creste astfel sansele lui Geoana de a fi ales. Doi talhari s-au inteles sa minta poporul roman!
    Geoana vrea sa castige prin minciuna, Nu va reusi!
    Un prostanac care mai este si mincinos! Vai de capul lui....
  • +9 (9 voturi)    
    Mama lui Mircea cel mic (Vineri, 4 decembrie 2009, 0:25)

    Diana [anonim]

    Pe o stanca neagra, intr-un nou castel,
    Unde sta la poarta un mertan model
    Plange si suspina un mogul nervos,
    Ratacind pe holuri foarte furios.
    Caci pe la Jachkarta un amic fidel
    A fost pus in lanturi si e vai de el!

    Orologiul suna noaptea jumatate,
    La castel in poarta oare cine bate?
    "Eu sunt draga Vantu, Mircea, vin acus
    Tocmai din Moldova! Pot sa fac un dus?
    Restul sa-l scrie Ponta, ca se ocupa de imaginea candidatului......
    • +3 (3 voturi)    
      Excelent ! (Vineri, 4 decembrie 2009, 8:56)

      rov [utilizator] i-a raspuns lui Diana

      :)))))))))))))))))))))))))
    • +1 (1 vot)    
      Pentru Diana (Vineri, 4 decembrie 2009, 12:35)

      adrian88000 [utilizator] i-a raspuns lui Diana

      Bravo!!
    • 0 (0 voturi)    
      Diana (Vineri, 4 decembrie 2009, 13:51)

      Ronin [utilizator] i-a raspuns lui Diana

      Aplauze!!!
    • 0 (0 voturi)    
      cu respect ! (Vineri, 4 decembrie 2009, 21:46)

      insider [anonim] i-a raspuns lui Diana

      Chapeau
  • -5 (5 voturi)    
    Niciunul (Vineri, 4 decembrie 2009, 0:27)

    Dan [anonim]

    Pentru crima din Sfînta Zi de Crăciun a anului 1989

    Păcat de neiertat în lumea creştină: Nicolae şi Elena Ceauşescu au fost executaţi prin împuşcare, fără judecată dreaptă, într-o Sfîntă Zi de Crăciun, pe 25 decembrie 1989. Unde am ajuns după cei 20 de ani care s-au scurs de la lovitura de Stat de atunci? Cine dispune acum de destinele noastre? Traian Băsescu – un individ oportunist, cameleonic, perfid şi imoral, care s-a numărat printre demnitarii beneficiari ai celor mai multe funcţii politice în Executiv, mai bine zis de furat.
    Prin fraudarea alegerilor din noiembrie 2004, “mogulii” de presă şi grupurile de interese ilegitime l-au căţărat pe Traian Băsescu în funcţia supremă, aceea de preşedinte al României.
    De-a lungul celor 5 ani de mandat prezidenţial, impostorul a coordonat Mafia, a instaurat dictatura, a sărăcit populaţia şi i-a lăsat pe tineri fără perspective. Fără să vrem, comparăm perioada ceauşistă cu epoca Băsescu. Cu toate că a eşuat, comunismul a avut şi părţi bune.
    În comunism, românii ştiau ce înseamnă demnitatea umană şi egalitatea de şanse, iar Şcoala se afla pe o poziţie binemeritată, într-un sistem sănătos de valori. Toţi aveau locuri de muncă, locuinţe sociale, beneficiau de asistenţă medicală gratuită, nu existau mari discrepanţe din punct de vedere material, iar societatea oferea repere şi modele de urmat. În perioada aceea s-au realizat cele mai mari investiţii în economie. De atunci ne bucurăm de Metrou şi ne mîndrim cu Casa Poporului, sau cu Transfăgărăşanul; pe vremea lui Ceauşescu s-au construit hidrocentralele care ne asigurau independenţa energetică. Am îndurat şi neajunsuri, desigur. Nu se pot uita interdicţia liberei circulaţii a cetăţenilor, cenzura presei, sau lipsa libertăţii de exprimare. Acum le avem. Dar cu ce preţ? Şi la ce foloseau?
    Asasinarea barbară a soţilor Ceauşescu în ziua de Crăciun a anului 1989 a atras un blestem crunt asupra Poporului Român.
  • +1 (7 voturi)    
    cearta (Vineri, 4 decembrie 2009, 0:32)

    sandut [anonim]

    La ce va mai certati si va contraziceti , fratilor, cand Vantul spune clar ca e prieten si cu Basescu, si cu Geoana , si cu Elena Udrea ( as adauga eu si cu multi altii ) .
    • +1 (1 vot)    
      Asta declara ce vrea (Vineri, 4 decembrie 2009, 13:49)

      Ronin [utilizator] i-a raspuns lui sandut

      Si dupa aia rade de papagalii care pun botu, atentie. Certitudine e ca 300000 s-au fript cu personaju` care vegheaza pentru voi......
  • +1 (3 voturi)    
    opinie (Vineri, 4 decembrie 2009, 0:33)

    ofelia [anonim]

    sa se relaxeze?cata ipocrizie!sau sa vada vantu pe ce mai pune mana in tara asta!ce i-o fi promis geoana ca ii da daca iese presedinte?si lui si lui patriciu,ca doar asa se fc afacerile,nu?toti am vazut confruntarea din seara asta si s- a vazut ca geoana parca avea casca in urechi si auzea tot,ca prea dadea din cap.si stim ca nu stilul lui!vb de o casca ascunsa!nu ne mai mira nk la geoana !
  • +1 (1 vot)    
    cine conduce (Vineri, 4 decembrie 2009, 0:37)

    bogdan [anonim]

    cum se poate ca o persoana care este considerata ca fiind vinovata ca a lasat mii de oameni in starda sa poata avea atat de mare influenta asupra celor mai puternici oameni din stat...presedinte si locul 2 in stat....nu pot sa cred... cum a putut fi prieten cu doua persoane aflate in conflict , in acelasi timp.....numai daca chiar acesta era scopul.....acela de a putea controla tot.....inclin sa cred ca totul este o cacealma pe care o joaca cu cei doi candidati...faptul ca este invitat apoi pozat apoi expus public...poate o cursa...abia astept ziua de 7 decembrie....
  • +2 (2 voturi)    
    Domnule SOuVaje!! (Vineri, 4 decembrie 2009, 0:43)

    mosh ene [anonim]

    va dardaie fundu rau tare ! cred ca nu s-au divulgat atatea secrete si manarii si nu s-au facut atatea "scenete" despre cum au procedat geoana base si antonel si toata sleahta de politicieni niciodata ...chiar niciodata..totul a fost tinut secret atatia ani 20 de ani oameni buni..iar acum cand unul dintre ei a inceput sa divulge din ele si sa se scoata adevarul la suprafata toti mishuna ca furnicile spre mushuroaie,spre " scenarii" diverse sa iasa basma curata...dar nu mai are rost..lumea vede, fiecare in dreptul lui care-i treaba in tara asta si ce fac cei ce ravnesc dupa putere cu orice pret..un drept avem si ala e votul...mergeti si votati cu cine a furat mai putin ca oricum avem de unde alege!
    • +3 (3 voturi)    
      Altii sa fie de vina pentru ce face Geoana? (Vineri, 4 decembrie 2009, 2:21)

      Baba mosului [anonim] i-a raspuns lui mosh ene

      Tipic comunist; altii sunt de vina. Noi am vazut pe Geoana cat este de gol si prefacut si ce mai minte in direct. De aceea fugea de confruntari.

      S-au pupat pe bot de votul meu. Nu dau votul meu la unul care este marioneta prostanaca.
  • +1 (3 voturi)    
    Cred ca Geoana s-a inteles asa... (Vineri, 4 decembrie 2009, 0:44)

    des [utilizator]

    ... sa se dezica de toti sprijinitorii... pina dupa alegeri.
    De aceea a jurat ca nu le-a promis protectie... nu ca nu-i va proteja...
  • +5 (5 voturi)    
    Inselatii de la FNI (Vineri, 4 decembrie 2009, 0:45)

    jeonL [anonim]

    Acu stiti unde sta cel care v-a furat banii. Ce mai stati? Macar o castana daca-i dati fiecare si dispare in neant pentru totdeauna. Doar asa nu-i mai vad mutra aia libidinoasa.
  • +3 (3 voturi)    
    bate vantul dintr-o dunga/cantaretii mi-i alunga.. (Vineri, 4 decembrie 2009, 0:53)

    la vot domnilor...acum este timpul nostru! [anonim]

    bai ce va luati de vintul.. asta este cel mai curat din gasca mogulilor... ce a tras si el teapa la vro 300000 de fraieri care au crezut in vrajelile imbogatirii....da-i incolo de nenorocitii dracului ca nu le-a bagat el mina in buzunare, nu-i asa domnu geoana.. pai asta este fata mare in comparatie cu cel ce detinea cheia conturilor lui ceasca la care au pus botul toti miliardari de carton de dupa 90 si cu cei ce au tapuit obiectivele stategice ale tarii.....
    aveti duminica o ora de neliniste ca ei sa aiba 5 ani de neliniste....!!
    acum cand vin sa va cerseasca votul , raspundeti-le asa cum merita...
    nu fiti fraieri sa-i lasati pe alti sa va hotarasca destinul vostru si al copiilor vostri, mergeti la vot..
    si mai ales nu va vindeti pe 2 kile de malai, un mic si-o bere caci isi vor scoate investitia de milioane de ori tot pe spinarea voastra......
    duceti-va la vot , nu stati sa va luati doza zilnica de spalare de creieri de la latrinele puscariabililor...
  • +3 (3 voturi)    
    Vantu bate in retragere (Vineri, 4 decembrie 2009, 0:58)

    Adrianos [anonim]

    Cred ca am asistat la o repozitionare de forte de cea mai mare anvergura.
    Domnul Vantu, desi l-a numit pe Geoana un "prieten apropiat" de fapt s-a dezis de el intr-un mod fara echivoc. I-a intins o capcana subtila iar lovitura i-a dat-o in moalele capului taman in confruntarea finala cu Basescu.
    Nu stiu care este motivul miscarii lui Vantu, dar faptul ca o face atat de tarziu indriduieste presupunerea ca a avut loc un eveniment neprevazut de maxima importanta.
    • +1 (1 vot)    
      Bineinteles (Vineri, 4 decembrie 2009, 1:29)

      Caligula [utilizator] i-a raspuns lui Adrianos

      Popa a fost prins la Jakarta. Vantu trebuie sa fie echidistant in eventualitatea ca Basescu castiga.
    • +2 (2 voturi)    
      Geoana a mintit. (Vineri, 4 decembrie 2009, 2:18)

      Andrei [anonim] i-a raspuns lui Adrianos

      Geoana pierde pentru ce face cu mana lui, mai precis cu gura lui. Nu l-a pus nimeni sa minta!

      A spus in prima confruntare ca nu sa intilnit cu Vantu ca sa aflam ca defapt sau intilnit.
      Acum a spus ca NU STIE cine este Popa si era Ministru de Externe in 2002 cand ia prelungit pasaportul!!! Si Popa era la Jakarta si atunci.

      Face vizite pe ascuns cand stie ca toti sunt cu ochii pe candidati. ba la Moscova ba la Vantu in miez de noapte.


      Iar de faptul ca nu este priceput sa vazut in confruntare. A punctat Basescu din plin. Si cu Ucraina si cu exporturile ...


      Duminica, votul meu nu se da altora, tranzactionat de conduceri interesate in ciolan.
  • +2 (2 voturi)    
    SMS pentru votul din 6 decembrie (Vineri, 4 decembrie 2009, 1:08)

    Nu dormi linistit! [anonim]

    SMS
    Chiar vrei să dormi liniştit?

    Liniştea ta înseamnă nu numai liniştea politiceniLOR ci şi liniştea celor din spatele LOR!

    Dacă TU eşti neliniştit într-o singură zi, ei vor fi neliniştiţi 5 ani de zile!

    Dacă TU eşti liniştit doar pe 6 decembrie, ei vor fi liniştiţi 5 ani de zile!

    Hai la VOT şi nelinişteşte-i!
  • +1 (3 voturi)    
    E CLAR (Vineri, 4 decembrie 2009, 1:10)

    Eu [anonim]

    Realitatea a intors armele.

    A pus tunurile pe Geoana, fara echivoc.

    L-au facut prastie in toate emisiunile prezentate dupa dezbatere.
    • +2 (2 voturi)    
      Armele? (Vineri, 4 decembrie 2009, 2:12)

      Dorin [anonim] i-a raspuns lui Eu

      Geoana a gresit pe mana sa. A mintit. Nu la obligat nimeni sa minta!

      Cine la pus sa spuna ca NU cunoaste cine este Popa???? Cand el era Ministru de Externe a trebuit sa-i prelungeasca pasaportul. Asta in 2002 si nu in 2004 cum scriu unii pe aici!

      Geoana a aratat ca este gol pe dinauntru, cum il scoti din ce a fost instruit cum da in petec ca un adevarat prostanac!

      Pe linga faptul ca a mintit mai este si o marioneta slaba, care nu face fata la confruntari. De aceea a evitat.

      Votul meu nu poate fi dat de altii pentru partidul dl. Iliescu. Este votul meu si Duminica voi vota cum cred eu de cuvinta.
  • +2 (2 voturi)    
    declaratia Domnului Caramitru (Vineri, 4 decembrie 2009, 1:10)

    dragos [anonim]

    http://fm.realitatea.net/i-caramitru--nu-vreau-sa-fiu-asociat-cu-psd--demisionez-din-conducerea-pntcd-_2875.html
  • 0 (4 voturi)    
    targ (Vineri, 4 decembrie 2009, 1:11)

    pagubitu [anonim]

    DACA VANTUL ILDA IN GAT PE GEOANA SI AI LUI EU IMI RETRAG PLANGEREA DE PAGUBIT LA FMI!!!
    • 0 (2 voturi)    
      FNI, nu FMI (Vineri, 4 decembrie 2009, 5:31)

      alex [anonim] i-a raspuns lui pagubitu

      se vede ca esti un postac trist si atat. Dar vei fi si mai trist de duminica incolo.
  • +2 (6 voturi)    
    blat cu Basel (Vineri, 4 decembrie 2009, 1:11)

    Radu [anonim]

    Numai cine nu vrea, nu vede ca Vantu ii sufla in panze lui Basescu. Astia sunt prieteni de pe vremea FNI-ului.
    • +2 (4 voturi)    
      Serios? (Vineri, 4 decembrie 2009, 1:42)

      iancu [anonim] i-a raspuns lui Radu

      Mai sa fie... de aia avea Vintu vocea sugrumata de enervare la Realitatea?

      De aia e disperat Vintu ca l-au arestat pe Nicu popa si se aude zgomot de catuse?

      Stai pe aproape, sa vezi ce spune SRI despre intilnirile dintre Geoana si Vintu, intr-un dosar care o sa apara... miza e mai mare decit spune Base:))))

      asteapta si o sa te minunezi:)))))

      Vintu a aflat azi ca in afara de baietii de la Catavencu, in afara vilei lui se afla si SRI-ul:)... ba chiar, baietii au avut microfoane inauntru, ca problema Geoana-Vintu e mai grava decit pare si tine de securitate nationala... nu doar Posta au pus-o la cale:)))
      • 0 (2 voturi)    
        sa fii tu sanatos (Vineri, 4 decembrie 2009, 5:28)

        Radu [anonim] i-a raspuns lui iancu

        Asta e circ de campanie. Pe nenea ala l-au prins mai demult dar Basel si Vantu au pus la cale scenariul asta pe care sa-l inghita toti fraierii. In primul rand ca (vorba ta: mai, sa fie) tocmai acum l-au prins, inainte de alegeri. In al doilea rand Geoana trebuia sa cada in rahat, sa se intalneasca cu Vantu, pentru ca Basel sa-l acuze ca vrea sa intervina pentru acest Nicu Popa. Ramane totusi intrebarea, cum a putut Geoana sa fie atat de prostanac? Sa nu ma intelegi gresit, nu sunt comunist sau ceva, dar Basel nu mi se pare cu nimic mai bun decat comunistii. Ba dimpotriva, mi se pare periculos de securist.
    • +3 (3 voturi)    
      memoria! (Vineri, 4 decembrie 2009, 8:38)

      naiv [anonim] i-a raspuns lui Radu

      parca FNI e intre 2000 si 2002 (cand a fugit Popa). Parca presedinte era Iliescu, premier Nastase si Geoana ministru de externe. Gresesc?
  • +4 (6 voturi)    
    ciudata miscarea (Vineri, 4 decembrie 2009, 1:14)

    gigel de luxembourg [utilizator]

    de fapt vantu i-a dat in bot lui geoana prin miscarea asta. inca o data se dovedeste ca geoana e prostanac si ca politica nu este de el, nu se pricepe iar basescu e chiar vulpe batrana, e foarte posibil sa fi negociat ceva cu vantu. din pacate, tot basescu votez, ca geoana pe langa ca e pus pe furat mai e si prost, or sa fure o gramada pe langa el.
  • +2 (2 voturi)    
    Spune Vintu adevarul? (Vineri, 4 decembrie 2009, 1:15)

    mitica [anonim]

    In Ev.Z. din 23 martie 2009, in interviul lui Vintu, la "Testul de sinceritate" acesta declara ca nu s-a intilnit niciodata cu Basescu si ca n-a avut nicio discutie, nici macar prin interpusi.
    Acu' zice de intilniri prin parcari, la 3 noaptea.
    Mai e de crezut?!
  • +4 (6 voturi)    
    cum naiba sa te relaxezi l 1 noapte cu ... (Vineri, 4 decembrie 2009, 1:17)

    lipa [anonim]

    vintu? ce naiba ne cred timpiti?
    • 0 (0 voturi)    
      aia era ora de relaxare (Sâmbătă, 5 decembrie 2009, 22:20)

      cucuvaia [anonim] i-a raspuns lui lipa

      mai repede cu bombo....
  • +4 (8 voturi)    
    Felicitari HotNews (Vineri, 4 decembrie 2009, 1:22)

    Dan [anonim]

    nota 10 HotNews pentru atitudinea din campanie. De azi sunteti una dintre home page-urile mele. Tot asa.
  • +3 (5 voturi)    
    prostanacu la relaxare :))))) (Vineri, 4 decembrie 2009, 1:26)

    victor [anonim]

    hai ca e comedie rau exact ca in caragiale :))))))))) si acum fac pe mine de ras cand imi aduc aminte de fatza mult prea relaxatului geoana ,ca doar fusese la tovarasu de manevre sa dea o bauta sau o vantureala, cand il palea basescu cu cate o intrebare.Ba nene da radeam cu nevastamea sa cad din pat nu alta, apogeul a fost cand a recunoscut prostu ca a fost la Vantu :)))))) si cand la intrebat nea base ca ce a facut acolo, a inceput sa zica ca s-a dus sa-si ceara scuze ca la facut malefic :))))))))))))))))) bai deci nu m-am mai putut abtine de ras , cum era de asteptat NEA BASE la facut KO, ceva de genu Bute pe andrade.
    • +3 (5 voturi)    
      Da domnule :))) (Vineri, 4 decembrie 2009, 2:11)

      Regizor [anonim] i-a raspuns lui victor

      Mi-am adus aminte de clipele cand eram mic si radeam de fetele clovinilor de la circ cand l-am vazut pe Geoana curentat de dreapta lui Base, in momentele de dupa intrebare :)))
  • +1 (3 voturi)    
    vantu minte ca s-a intalnit cu Basescu (Vineri, 4 decembrie 2009, 1:30)

    doina [anonim]

    interviu din 23 martie 2009 in Evenimentul zilei:

    M.M.: Aţi vorbit, v-aţi întâlnit vreodată cu Traian Băsescu?
    Niciodată.

    I.L.: Prin interpuşi?
    Niciodată.

    http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/844463/Vintu-Pe-Basescu-nu-l-poate-invinge-nimeni/
  • +4 (6 voturi)    
    GEOANA vs CRIN ANTONESCU (Vineri, 4 decembrie 2009, 1:30)

    maria [anonim]

    Ce mai tzeapa !! Am ascultat interventia lui Crin Antonescu pe Realitatea, imediat dupa confruntare. Intrebat de invitatii din studiou daca a stiut ca Geaona a fost la Vantu, Crin a raspuns categoric ca nu si ca daca ar fi stiut, nu l-ar fi lasat. Pai ce inseamna asta? Ca de fapt pe Geoana il doare-n cot de PNL, ca nici nu s-au terminat alegerile si deja PSD-ul isi face jocurile cu Vantu. Ce vor face Geoana si PSD dupa alegeri, daca Geoana ar castiga? E clar, Crin si PNL sunt folositi de PSD ca imagine, sa castige presidentia, dupa care vor face ravagii. Probabil vor cumpara cateva voturi de la fiecare partid, se vor alia cu PRM si vor guverna FARA liberali. Cum poate iedutzul Crin sa fie atat de naiv, sa intre in parteneriat cu lupul ??? Sper sa castige Basescu. Nu ca imi place de el ci pentru ca oricum va trebui sa se alieze cu PNL ca sa guverneze. Asta este singura solutie. Altfel, vin baietii PSD-isti care vor stoarce tara. Doar sa ne imaginam ca Nastase va deveni presedintele PSD, partid aflat la guvernare si cu presedintele Romaniei Geoana. Adica un Nastase la putere, fara opozitie la presidentie. Pai Nastase va fi mai tare si de cat pe vremea cand era el Prim-Ministru si Iliescu presedinte. Ma mir ca nimeni nu vede si nu analizeaza aceasta foarte posibila varianta ...
  • +3 (5 voturi)    
    of of of mai Geoanica (Vineri, 4 decembrie 2009, 1:41)

    Julia [anonim]

    hai c-am ras in seara asta....Mr. Goana, ai picat de fraier. iar Vintu te-a facut si mai de r...t decat erai.
  • +5 (5 voturi)    
    Priviti poza articolului! (Vineri, 4 decembrie 2009, 2:05)

    Regizor [anonim]

    Vantu la chemat pe Geoana la el acasa sa se relaxeze...... iar acum apare un articol, de la Vantu de "acasa", cu o poza in care Domnul Sorin Ovidiu Vantu suge dintr-o tigara de nu i se mai vad obrajii si in care jurnalisti lui vorbesc despre seful lor ca despre un sincer, modest, prosper om de afaceri.... Asta-i un Circ de Zile Mari oameni buni, haide-ti sa ne mai bucuram un pic de circul lor si sa mergem la vot duminica, cu zambetul pe buze, caci Dumnezeu stie ce va fi cu Romania in urmatorii 5 ANI.
  • +3 (3 voturi)    
    Indignare (Vineri, 4 decembrie 2009, 2:20)

    bistriz [anonim]

    Sunt un liberal suparat pe Geoana: de ce nu-l viziteaza si pe mogulul meu?
  • +1 (3 voturi)    
    A venit la tine (Vineri, 4 decembrie 2009, 2:24)

    un roman [anonim]

    sa se relaxeze zici, ai? Si ? I-ai adus si vreo doua femei ? Sunteti mai penibili decat penibilul !
  • +2 (6 voturi)    
    demonstratie pentru de ce nu MG (Vineri, 4 decembrie 2009, 3:13)

    Marta [anonim]

    Nu e totusi bizar ca mergi sa te relaxezi, la 12 a.m. , dar nu acasa, cand a doua zi te asteapta o mare confruntare electorala - deci nu s-a pregatit?
    Nu gasesti, cel mai simplu, linistea autentica, acasa? Ce exemplu de coeziune familiala ne arata MG? Din pacate, toata dezbaterea a demonstrat minutios cele doua asumtii ale lui Basescu de la inceput, pentru care nu l-ar vota: MG e un om slab (nu se poate bizui pe el ca sa reprezinte interesele nationale - presedintia nu e un business de familie) si e nesincer (i-a fost greu sa recunoasca adevarul decat atunci cand a fost inghesuit in colt)... imi pare rau de MG ca, independent de ce ar urma, nu a inteles ca nu poate sa faca gesturi fara sa se gandeasca la consecinte sau sa spuna ceva care este greu de retractat. Tocmai pentru ca e educat in occident, e tulburator cum Geoana nu a inteles ca nucleul dur al unui politician este format din credibilitate si onorabilitate. Si inca ceva - consilierii sai sunt superficiali - i-au pregatit niste materiale extrem de neprofesioniste..., care i-au expus la multe lacune ale echipei
  • 0 (2 voturi)    
    Ion Cristoiu (Vineri, 4 decembrie 2009, 3:25)

    Andrei [anonim]

    Va amintiti emisiunea cu Nasu si Ion Cristoiu si Basescu?
    A zis Cristoiu ca va fi data publicitatii o caseta cu Geoana?
    Mai asteptam inca surprize despre Geoana sau asta cu Vantu e suficienta?
  • -1 (1 vot)    
    Jocuri si strategii (Vineri, 4 decembrie 2009, 4:17)

    marinelu turmentat [utilizator]

    Kkt, totul este o mare scamatorie. De fapt avem de ales intre doi oameni care graviteaza sau au gravitat in jurul lui Vantu si care ii sunt datori intr-un fel sau altul. SOV ii ajuta pe ambii, pe Geoana pana acum cu trustul de presa si pe Base compromitandul pe Geona cand i se arata pisica moarta descoperita la Jakarta taman cu o zi innainte de "marea confruntare". In final SOV cred ca a castigat imunitate indiferent de rezultat ( e tare acest impostor, sper sa-si scrie memoriile). Rezultat electoral, zero sau tot pe acolo, procentele castigate cu filmuletul s-au intors la Base. Totusi ar trebui si Base sa explice ce facea noaptea prin parcari cu SOVul asta malefic? Efect electoral, fas tot cu Geona votez pentru ca macar ar un bun simt si nu e marlan si coalitia lui are o mica sansa de reusita.
  • 0 (2 voturi)    
    misiune esuata (Vineri, 4 decembrie 2009, 5:28)

    Elimedia [utilizator]

    mie mi se pare o faza tare ca Mircea Geoana nu s-a putut achita de datoria catre Vantu ... aceea de a piti pe Popa prin strainatati. Ce o fi zis Vantu... sunt pe picior pe plecare din ¨lumea buna¨din cauza incapacitatii tale .. na lasa ca alaturi de mine vei pica si tu.
  • 0 (0 voturi)    
    Geoana cu mana pe biblie! (Vineri, 4 decembrie 2009, 7:51)

    tulipa [utilizator]

    cum ridica Geaoana de cateva ori mana de pe biblie - in filmulet vedeti in stanga sus!
    http://www.youtube.com/watch?v=xObbI1AMKOA
  • +1 (3 voturi)    
    cum vad eu lucrurile (Vineri, 4 decembrie 2009, 7:55)

    andy [anonim]

    dupa un cui si doua beri...cam asa vad lucrurile...

    Vantu il vinde pe Geoana sub presiunea lu' ala ce trebuie sa vina de la jakarta. Daca nu il vinzi rapid...vine asta si spune tot. deci? ce faci, vantule? iti cumperi linistea?

    prea multe coincidente ca sa vad altfel lucrurile
  • -3 (3 voturi)    
    Magistral (Vineri, 4 decembrie 2009, 8:11)

    Bibi_TM [anonim]

    Magistrala cooperare intre SOV si Basescu. Chiar si eu, un novice, mi-am dat seama ca cineva de la GRIVCO ''tradeaza''. Probabil ca si ceva din strategiii lui Geoana si-au dat seama, dar, l-au lasat sa-si rupa gatul. MAGISTRALA lucratura!!!
  • +1 (1 vot)    
    >>>>>>>>>>>>> (Vineri, 4 decembrie 2009, 8:38)

    Invincible [utilizator]

    Deci Vantu s-a facut pres in fata lui Basescu.

    Deh, interesul poarta fesul.

    ;)
  • +4 (4 voturi)    
    De ce la desconspirat Vantu pe Geoana (Vineri, 4 decembrie 2009, 8:45)

    Fericitul [utilizator]

    Dupa arestarea lui Popa Vantul s-a speriat. Daca castiga Basescu este de rau, asa ca hai sa ne punem bine cu tabara PDL. Poate vor fi mai indulgenti.
    Daca castiga Geoana, acesta va fi obligat de anturaj sa uite de supararea generata de declartiile lui Vantu.
    Asa ca s-a sigurat sa iasa bine indiferent cine stiga.
    Vantu este intradevar genial de malefic !!!
  • 0 (0 voturi)    
    NEGRU / ALB (Vineri, 4 decembrie 2009, 8:48)

    BUS [anonim]

    NEGRU / ALB
    Am asistat la un lucru care m-a condus la filozfia daca toti vedem in acelasi fel NEGRU si ALB si daca avem o argumentatie temeinica cand folosim aceste cuvinte.
    Cand spunem VANTU vrem sa spunem Negru, dar aseara dupa declaratia lui SOV am inteles ca putem spune ALB .
    S-ar ca daca Vantu se intalneste cu unul din cei doi odata este definit ca si Negru, altadata ca si Alb.
  • -2 (2 voturi)    
    am o dilema.... (Vineri, 4 decembrie 2009, 8:52)

    dorubr54 [utilizator]

    Am vaga impresie, ca prin atitudinea lui din ultimele zile, "mogulul" vantu, a sarit in barca lui Basescu.
    Dar si gestul lui geoana, de a merge in miez de noapte la vantu este foarte dubios.
    Dupa toate astea, mai apare ca prins si infractorul popa.
    Deja sunt SIGUR, ca Basescu a castigat functia de presedinte, inca 5 ani.
  • -2 (2 voturi)    
    Scenariu plauzibil (Vineri, 4 decembrie 2009, 8:54)

    Un PSD ist [anonim]

    Scenariu plauzibil: 1. "Micul Napoleon" Base, cu toate serviciile la dispozitia lui, afla "brusc" ca Popa e in Indonezia si ii ordona arestarea 2. ii explica apoi prin intermediari lui Vantu ca o posibila viitoare arestare a lui devine tot mai probabila daca nu face ce trebuie 3. Vantu face ce trebuie si il "invita" pe Geoana la el in nopatea dinaintea dezbaterii 4. Prostanacu lui Ilici se si duce, ca mielul la taiere 5. Stirea apare, nu intamplator, pe catavencu lui SOV, chiar in ziua dezbaterii
  • 0 (0 voturi)    
    catavencu.ro e down (Vineri, 4 decembrie 2009, 9:07)

    Anti-hotzi [utilizator]

    Stie cineva de ce? ;-)
    • 0 (0 voturi)    
      si acum este tot down (Vineri, 4 decembrie 2009, 9:33)

      rodica [anonim] i-a raspuns lui Anti-hotzi

      .. o fi de la editiile de miercuri, care nu s-au gasit la chiscurile de ziare decat intr-o singura versiune ..
  • 0 (0 voturi)    
    Prietenii stiu de ce (Vineri, 4 decembrie 2009, 9:13)

    Claudiu [anonim]

    E ciudat cum oameni ca Geana sau Basescu (candidati la presidentie) cauta prietenia unor astfel de indivizi care au adus in culmea disperarii multi oameni.

    E cumva o contradictie in termeni : presedintele tarii noastre (cel care ar trebui sa fie in sprijinul nostru) sa aibe in anturaj sau chiar prieteni oameni care sunt dovediti ca au luat banii nevoiasilor pentru a-i tine in siguranta in contul lor personal.

    E ciudat sentimentul sa nu poti vota un presedinte pentru caracterul lui, pentru prestanta lui, pentru o idee foarte buna de a conduce tara ci sa-i dai votul pentru ca celalalt este raul mai mare pentru tarisoare noastra.
  • +1 (1 vot)    
    VANTU si GEOANA (Vineri, 4 decembrie 2009, 9:14)

    anonim [anonim]

    Interesant ca Vantu zice ca e "prieten" cu Geoana.
    Iata ce a zis SOV ,intr-un interviu,mai demult:
    "-Nu am simpatii politice,doar interese!"
  • 0 (2 voturi)    
    relatia Vantu vs Geoana (Vineri, 4 decembrie 2009, 9:15)

    Profi [anonim]

    Halal prieten de 4 ani! Desi au convenit sa ascunda relatia lor, Vantu iese si face exercitii de sinceritate cu 72 ore inainte de alegeri. Adevarul este cu totul altul. Condamnatul Vantu a sarit in sus vazandu-se numit malefic, asa ca s-a hotarat sa-l lucreze pe Geoana. A aranjat intalnirea, la chemat la ordine pe blegul de Geoana, si-a asmutit cainii de paza Catavencu si Hotnews sa faca si sa posteze pozele compromitatoare dupa care a iesit pe propria televiziune facand exercitii de sinceritate. "Prostanacul" nici acum nu stie cine si ce l-a lovit! Ramane insa cu minciuna ... l-a vazut doar de vreo doua/trei ori in viata pe Vantu.
  • 0 (0 voturi)    
    RELATII- Dupa Alegeri (Vineri, 4 decembrie 2009, 9:17)

    RET [anonim]

    Lasand la o parte sentimente si partizanate fata de vre-un candidat ramane un lucru care pana la urma pare totusi bizar.
    SOV, vrem nu vrem s-ar parea ca este reclamat de ambele parti, ceea ce poate conduce la ideea ca Toata Clasa Politica este angrenata in astfel de jocuri.
    Eu cred insa ca s-a intins o cursa, de catre cine si in ce scop vom mai vedea.
    Unul dintre candidati s-a dezis ( a jurat ) pe aceasta tema, celalalt nu a avuta inca sansa, dar vom vedea ce va declara SOV pe 7 dec - Dupa Alegeri
  • 0 (0 voturi)    
    Raspunsuri. (Vineri, 4 decembrie 2009, 9:49)

    Ana [anonim]

    Dupa confruntare, interventia lui SOV, obliga practic niste raspunsuri din partea lui Basescu.
    Basescu este practic obligat sa-si defineasca relatia cu SOV; declaratia insa va trebui ff bine ticluita si pozitionata, pentru ca panza de paianjen care s-a creat s-ar putea sa fie capcana pentru Basescu.
    Astazi Basescu s-a obligat la niste declaratii vis a vis de relatia sa cu SOV !!!!????
  • -1 (3 voturi)    
    Rusine Geoana! (Vineri, 4 decembrie 2009, 9:59)

    Cristi [anonim]

    Am si inregistrat pe DVD Recorder intreaga confruntare si ma apuca rasul cand vad cum Geoana se balbaia la intrebarea pusa de Basescu.Nu-mi vine sa cred ca poate mintii in direct poporul cand spune ca nu il cunoaste pe d-nul Popa arestat la Jakarta....Pai cine era Ministru de Externe pe vremea aceea? Nu Geoana? Nu o sa se scoata niciodata Geoana cu vizita aia de la 12 noaptea! A facut-o lata! Rusine d-nule Geoana ca a trebuit sa va intrebe d-nul Basescu de vizita aceea la d-nul Vantu....Am fost stupefiat sa constat ca Vantu spune ca este prieten cu Geoana de 4-5 ani...Bravo! Si Geoana va face malefic....Saracu Geoana, s-a dus sa se relaxeze la Vantu acasa la 12 noaptea...Cine inghite gogosile astea? Bravo Basescu! Geoana nu cred ca mai are nicio sansa in acest moment.
  • +2 (2 voturi)    
    Balanta (Vineri, 4 decembrie 2009, 10:01)

    Cantar [anonim]

    Oare balanta o poate inclina SOV ?
    Interesant este si argumentul: cum ca aceasta situatie a fost regizata si agreata de catre SOV si Basescu, in ideea in care acea arestare va putea practic pune in dificultate pe SOV.
    De ce SOV urmeaza sa povesteasca relatia sa cu Basescu dupa 7 Dec; adica dupa alegeri.
    Declaratia lui SOV va fi clar functie de sondajele alegerilor. SOV este santajabil ?
    Fata de cele de mai sus cred ca ii voi da Votul lui Geoana
  • +2 (2 voturi)    
    Vantu isi schimba directia (Vineri, 4 decembrie 2009, 10:10)

    salutys [anonim]

    Aseara Vantu a iesit nu pe al apara pe Geoana ci pentru al ingropa.

    Presupun ca miercuri seara Geoana nu a ajuns la o intelegere cu Vantu.

    Atunci iesit pe post si a dat in amandoi.Cred ca arestarea lui Popa a influentat miscarea, si frica lui Vantu.
  • +1 (3 voturi)    
    VANTU IL SUSTINE PE BASESCU! (Vineri, 4 decembrie 2009, 10:12)

    kitto [utilizator]

    vantu a jucat la doua capete!
    alaltaieri a decis insa sa-l sustina pe basescu.
    l-a momit pe geoana si l-a invitat la casa acestuia pentru a a-l ajuta pe basescu in campania electorala
    In momentul acesta vantu si-a castigat imunitatea in fata lui basescu!
    felicitari mafiotilor ca au reusit inca o data sa manipuleze si sa prosteasca un popor..
    Mesaj pentru toti cei care merg la vot: nici nu stiti cat de mult sunteti manipulati!
  • +1 (1 vot)    
    si parcarea era goala.. (Vineri, 4 decembrie 2009, 10:55)

    mav [anonim]

    si-n parcare tot la relaxare ati fost D-le Vantu?..o sa aveti muuuuult timp de relaxare acolo unde ve-ti merge!!!!
  • +1 (1 vot)    
    Tocma` am citit... (Vineri, 4 decembrie 2009, 10:59)

    Ronin [utilizator]

    ...interviul din data de 23 martie din Evenimentul Zilei. Vantule, ai memoria scurta, atunci ziceai altceva. Sau poate esti malefic si te joci cu vorbele. In orice caz locul tau e la parnaie.
    Aici declaratia lu` Vantu din martie: http://www.evz.ro/articole/detalii-articol/844463/Vintu-Pe-Basescu-nu-l-poate-invinge-nimeni/
    Scurt fragment:
    Vîntu, martie 2009: Nu am vorbit şi nu m-am întâlnit niciodată cu Băsescu

    EVZ: V-aţi întâlnit cu Traian Băsescu de când este preşedinte?
    Vîntu: Niciodată.

    EVZ: Şi înainte?
    Vîntu: Niciodată.

    EVZ: Aţi vorbit cu el la telefon?
    Vîntu: Niciodată.

    EVZ: Prin interpuşi?
    Vîntu: Niciodată.

    Din pacate multi dintre noi avem memoria scurta.

    "Cine nu are memoria istoriei risca sa o repete"

    Fereste-ne Doamne de bolsevici!!!!!!
    Mergeti la vot!!!
  • 0 (0 voturi)    
    Document (Vineri, 4 decembrie 2009, 11:17)

    ANALIST [anonim]

    Document, Poze , realizate chiar de angajatii lui Vantu !
    Oare de ce sa nu cred ca a fost un scenariu Basescu & Vantu.
  • 0 (0 voturi)    
    O abordare gresita. (Vineri, 4 decembrie 2009, 11:58)

    Shaolin [anonim]

    Problema nu este,sau este mai neimportanta,cea cu Vintul.Geoana va pierde alegerile din cauza ca il are in spate pe Iliescu,un comunist pana in maduva oaselor.Cred cu tarie ca va veni si vremea cand acesta va fi condamnat pentru crimele revolutiei si a mineriadelor.O alta cauza de pe urma careia va pierde Geoana alegerile va fi paravanul pe care unele televiziuni si ziaristi l-au facut pentru a masca slabiciunile si neputinta acestui candidat.Daca vroiau puterea,o miscare inteligenta era sa se renunte la Geoana si sa se mearga pe mana lui Antonescu printr-o alianta de la inceputul depunerii candidaturilor.Asta cred eu si steptam scrutinul.As vrea sa felicit Hot News pentru impartialitate si sa le zic "RUSINE"unor ziaristi care m-au dezamagit si pe care ai credeam o voce a poprului,de fapt singura putere care mai reprezenta omul de rand.Cu ceea ce au facut ei,o mare parte a mediei romanesti sta sub semnul corectitudinii fata de adevarul politicii romanesti!Cred ca acesti reporteri-ziaristi,sustinatori ai lui Geoana au facut mari deservici candidatului PSD.Intr-un cuvant,s-au batut cu propriile arme,crezand ca electoratul e slab pregatit si se lasa pacalit de aceste manevre.Sa ne auzim dupa alegeri!
  • 0 (0 voturi)    
    Problemele Raman (Vineri, 4 decembrie 2009, 12:20)

    Ram [anonim]

    Problemele Raman si sunt ale noastre ale poporului.
    Somajul creste,Creditarea practic nu mai exista,Sistemul sanitar este in Colaps, Protectia sociala Nu exista, Domeniul privat se chinuie, Forfetaru a ramas, Economia subterana prospera, etc.
  • +1 (1 vot)    
    EXEMPLU DE MORALITATE (Vineri, 4 decembrie 2009, 12:30)

    eu [anonim]

    exemplu de moralitate!!! eu nici nu as publica un interviu cu infractorul asta!!
    cine se aseamana se aduna, SOV cu Geoana
  • 0 (0 voturi)    
    Prostanacu' a avut o intuitie formidabila (Vineri, 4 decembrie 2009, 12:48)

    yellowdog [utilizator]

    cand a afirmat de Vantu ca este malefic. Probabil de asta s-a si dus in miez de noapte pe furis la el, vroia confirmarea a doua zi prin sinucidere politica.
  • 0 (0 voturi)    
    Chiar asa (Vineri, 4 decembrie 2009, 12:49)

    nicolae [anonim]

    Prostanacu a cazut in plasa intinsa se basescusi vantu..Oare ce i-a promis Basa lui Vantu..daca il pacaleste pe prostanac?Poasta..sa nu intre in puscarie..Ce i-a promis/Vantu s-a intalnit cu Basa in statia peco la Tancabesti..sa l ajute sa iasa presedinte..si s-a intalnit si dupa aia ca de era presedinte si trebuia sa se consulte cu un mare expert..De ce nu a recunoscut prostanacu..De frica..de ce nu recunoaste basescu ..ca este un mincinos, impostor..si un plangacios la comanda!Sa traiti bine..doar voi din PDL..ca ei daca nu ma asculta..ii iau la palme..Romanica este a mea..Ceea ce este strigator la cer..este ca a reusit sa-i pacaleasca pe cei de dincolo de PRUT..Desteapta-te romane din somnul cel de..minciuna si sfidare!
  • 0 (0 voturi)    
    IMPACT EXTERN (Vineri, 4 decembrie 2009, 14:09)

    ONEST [anonim]

    IMPACT EXTERN
    Romania ar putea fi catalogata politic ca fiind o tara care este pe directia Statelor de Tip America de Sud si AFRICA. !!!!
    Occidentul , indiferent de prestatii, contre,bufonarii, retine optici de tipul: Rusia, Ucraina, Subordonarea si aservirea unor grupuri de interese, Pofte ale Sufletelului, etc.
    Juramintele pretendentilor vor fi in atentia Occidentului.
    Daca viitorul presedinte al Romaniei se demonstraza ca a Jurat Stramb, practic va fi desfiintat si Romania va fi refuzata la un parteneriat in Occident.
    ROMANIA VA AVEA DE SUFERIT nu Presedintele
  • 0 (0 voturi)    
    Luminile se Sting (Vineri, 4 decembrie 2009, 14:21)

    Comp [anonim]

    Practic in urma votului, romanii vor da verdictul asupra nivelului de civilizatie si civizmul de care este capabil.
    Este simplu vor avea de ales intre Circ si Paine.
    Din 7 Decembrie se sting Luminile Campaniei Electorale si vom intra in ceea ce se numeste viata reala, problemele reale, frustrarile reale, etc.
    Luminile se Sting.
    Sunt singur pe drum ?
  • 0 (0 voturi)    
    Doar niste intrebari (Vineri, 4 decembrie 2009, 17:50)

    urbanie [anonim]

    Runda intai :
    E adevarat ca Geoana era SLAB, SPERIAT, NEPREGATIT sau doar VANDUT ?
    E adevarat ca, inca din preistorie, masculi Alpha stau in frunte, iar fricosii – doar “la popota” ?
    E adevarat ca de ce i-a fost frica Prostanacului (confruntarea cu Base) – n-a scapat ?
    E adevarat ca tipa aia-n roz era soacra lui Geoana ? (da, nu, nu stiu)
    E adevarat ca tipu-n camasa, cu mainile pe cap, din spatele lui Prosta – era bufonul regelui ?
    E adevarat ca Geoana poate vorbi oricat fara sa spuna nimic ?
    E adevarat , coana Mihaela, ca te rujai “tzopeshte” ? Nevasta de diplomat ??...
    E adevarat ca “maleficul Vantu” l-a chemat la ordine pe viitorul sef de stat ?... Noaptea ??...
    E adevarat ca noi suntem boi, iar Vantu ne va spune abea pe 7 dec.”ce s-a intamplat in Romania” ?
    E adevarat ca intrebarea “pe Biblie” pentru Base a fost “marca iRTV” ?
    E adevarat ca iRealitatea mananca rahat de luni de zile benevol, fara ordine de la Vantu ?
    E adevarat ca Prostanacul a fost de 3 ori, pe ascuns, la rusi ?
    Este adevarat ca CTP s-a deshteptat, dupa confruntare ?
    E adevarat ca Doru Buscu a scris editorialul intitualt UN PROST ?...
  • 0 (0 voturi)    
    Popa nu a fost prins. e inca WANTED de Interpol (Vineri, 4 decembrie 2009, 21:09)

    Gigi [anonim]

    ia cititi aici http://www.interpol.int/public/data/wanted/notices/data/2009/89/2009_29089.asp
    • 0 (0 voturi)    
      Pt Gigi (Duminică, 6 decembrie 2009, 14:49)

      Costel [anonim] i-a raspuns lui Gigi

      linkul este fache .... ///
  • 0 (0 voturi)    
    relaxare (Vineri, 4 decembrie 2009, 22:55)

    haiducu [anonim]

    geoane o fi primit si un masaj erotic sau o felatie?