Maria Basescu reactioneaza pentru prima data public, in campanie electorala, la acuzatiile aduse la adresa sotului ei

de Anne-Marie Blajan     HotNews.ro
Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:25 Actualitate | Politic


 documente
(02 Dec 2009) PDF, 651KB
Maria Basescu reactioneaza, printr-o scrisoare deschisa, la declaratia lui Mircea Dinescu legata de faptul ca presedintele si-ar fi lovit sotia, spunandu-i lui Dinescu ca este dator sa isi ceara scuze in fata copiilor ei. In plus, considera inacceptabila introducerea in "mizeria alegerilor" si distrugerea vietii copilului din filmuletul in care presedintele ar fi lovit un copil. Maria Basescu spune ca nicio mama nu il va putea ierta pe Geoana pentru asta. Este pentru prima data cand Maria Basescu reactioneaza public.

"Rup astazi tacerea pe care am pastrat-o timp de cativa ani fiindca ceea ce presa si oamenii care sunt in spatele ei fac astazi mi se pare de neacceptat", isi motiveaza ea gestul in scrisoare.

Maria Basescu se considera o femeie ca milioane de alte femei din Romania, care si-a dedicat viata familiei. "Aceasta este cea mai importanta misiune pe care mi-am asumat-o", spune ea.

Textul integral al scrisorii este atasat stirii.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















19971 vizualizari

  • -166 (212 voturi)    
    CLAR (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:27)

    gigi [anonim]

    Basescu e disperat.
    Nu mai are mult. Incepe sa ma sperie.

    Sper sa scapam cat mai repede de el.
    • +88 (130 voturi)    
      Gigi, esti in ceata (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:40)

      nico [anonim] i-a raspuns lui gigi

      Nu mai abera
      • -94 (124 voturi)    
        Aberant este Base la OTV (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:58)

        Omu normal [anonim] i-a raspuns lui nico

        Aberant este Base la OTV, pana unde sa va ajunge sa se injoseasca niste oameni imbatati de castig si putere!
        Toti sunt la fell!!
        Lipsiti de orice demninate si onoare!

        hai minusarii bagati!
        • -47 (71 voturi)    
          Basescisti (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:36)

          SebyS [anonim] i-a raspuns lui Omu normal

          Mare dreptate...sef de stat si sa ajungi la OTV, un post de televiziune care promoveaza prostia, exceptionalul, si mai stiu ce alte idiotenii (se stie serialu` Elodia), mi se pare o mare aberatie si o greseala politica facuta de Basescu. S-a injosit ducandu-se la un astfel de post...mai degraba statea acasa si-si pastra astfel din demnitate.

          Referitor la minusari, ce sa-i faci ? Numai basescisti pe aici. Asa ca faceti-va treaba domnilor minusari.

          Sa traiti bine !
          • +42 (66 voturi)    
            Noi... (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:51)

            sami [utilizator] i-a raspuns lui SebyS

            chiar vom trai bine cu Basescu Presedinte...singurul meu regret este ca vor trai bine si COMUNISTI=criminali ai istoriei- ca tine sub conducerea lui Basescu. deh...un tiran dom'le nu altceva!

            Concluzie...Mai bine basescian decat ciumat gornist psd-isto comunist!

            Un cetatean liber si de necumparat
            • -25 (45 voturi)    
              Comunism... (Miercuri, 2 decembrie 2009, 15:25)

              SebyS [anonim] i-a raspuns lui sami

              Aha...si Basescu n-a fost comunist. Din cate imi aduc aminte acum 5 ani chiar Basescu zicea ca lumea trebuie sa aleaga intre 2 (fosti) comunisti.
              Si inca o chestie, cine a zis ca sunt sustinator al PSD-ului, a lui Geoana ? Daca sunt contra Basescu nu inseamna ca sunt pro-Geoana/pro-PSD. Asa ca masoara-ti cuvintele inainte de a le rosti. Eu unu` in primul tur nu am votat cu nici unul din cei 2 care au ajuns acum, ca sa stie mintea ta ingusta lucrul asta.
              Vorbesti tu de comunisti=criminali ai istoriei, insa din pacate chiar tu ai ramas cu acea mentalitate comunista. Il vezi numai pe Basescu, el este cel mai bun pe lume si daca cineva incepe sa zica ceva de rau de el, sari la gatul lui. Pentru tine ti-a ramas dictatura inca in minte, in sange chiar. Ai un stapan si acela este Basescu pe care il slujesti. Traieste tu bine sub aripa protectoare a lui Basescu ca el e Dumnezeu pe pamant, salvatorul Democratiei si aducatorul Pacii pe Planeta noastra.
              Referitor la concluzia ta, ma doare fix in...de fapt nu ma doare nici acolo. Nu ma regasesc in cele spuse de tine.

              Concluzia mea: Decat basescian ca tine, mai bine liber, fara stapan, cu capacitatea de a gandi liber.

              P.S. Te-as ruga inca o data sa-ti masori viitoarele cuvinte.

              O zi buna.
              • +26 (34 voturi)    
                hai sa-ti zic de ce sare tipul de mai sus (Miercuri, 2 decembrie 2009, 16:04)

                dedeiu [anonim] i-a raspuns lui SebyS

                si in general lumea cand aude basescu comunist. Eu cand deschid televizorul mai aflu ce face basescu, pe unde a mai umblat, ce a facut prin anii anteriori, ca el este de vina intotdeauna pentru orice. Ok are o vina importanta basescu, dar nu vreau sa aud doar asta. Pe iliescu ca a adus mineri sa planteze flori la universitate nu il toaca nimeni, pe nastase cu marile lui realizari nu il toaca nimeni, pe patriciu cu petromul iarasi nu il toaca nimeni, pe vantu... Intelegi unde bat? Nu exista transparenta, este doar o tinta si toti dau in aia.
                • -3 (7 voturi)    
                  Corect (Miercuri, 2 decembrie 2009, 18:28)

                  SebyS [anonim] i-a raspuns lui dedeiu

                  Corect ce ai zis tu. N-am zis niciodata ca ii sustin pe cei enumerati de tine. Doar n-au ajuns acolo unde sunt pe munca cinstita. Sa fim seriosi.
                  Insa acum vorbeam despre simplul fapt ca Basescu a facut o greseala ca s-a dus la OTV, nu de tunuri, nu de ministrii propusi si alte prostii.
                  Si acum recunoaste ca pe aici sunt cativa extremisti basescisti (minusarii cum au fost bine denumiti de catre Omu normal )...n-are voie omul sa zica ceva de el ca repede le sare tandara si incep sa acuze pe nedrept. In fine, n-ai ce sa le faci....daca atat le duce mintea...
                • +2 (2 voturi)    
                  REMEMBER ! (Joi, 3 decembrie 2009, 4:25)

                  Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui dedeiu

                  @1- ILIESCU + Amnezia! Coma! Praful de liniste,Somniferul! Adormirea Natiunii!2- Bassescu + Menoria ! A Tarelor cu condamnarea comunismului,a ultimilor 20 de ani. Pariez ca Basescu sprijinit puternic va readuce in prim plan Punctul 8 Timisoara(cu dispensa! pt El altfel se da afara singur cu toate ca nu a fost nomenclaturist.Dar sa vezi atunci la lucru atelierul de falsuri)Legea lustratiei.Ordine in MAI Justitie! DDD
              • +12 (20 voturi)    
                EU gandesc, fata de tine care imiti! (Miercuri, 2 decembrie 2009, 16:21)

                sami [utilizator] i-a raspuns lui SebyS

                Si ce este mai dureros pentru tine...abia urmeaza...sunt si femeie pe deasupra!
                Cu voi, infractorii comunisti nu se poate vorbi altfel. Spui ca nu esti psd-ist, comunist ...dar plagiezi "argumentele" acestor mizerabili vanzatori de tara impotriva lui Basescu. Nu am motiv "sa-mi masor cuvintele" cand iti adresez acest mesaj, poate si pentru simplu fapt ca deja ti-am dat prea multa atentie. Cugeta putin, daca esti cu adevarat liber -afirmatia ta, cine ti-a oferit acesta libertate? Iliescu? Geoana?Patriciu? Vantu? Daca "datorita" acestora ai "libertatea" de a nu avea un minim respect si bun simt fata de persoana sefului de stat roman=respect pentru majoritatea oamenilor care l-au ales in urma cu 5 ani atunci mergi si fa-le plecaciuni in semn de multumire pentru "libertatea" ce ti-au oferit-o.

                Da si sunt pro- Basescu, iar pentru optiunea mea nu voi da in veci pururi explicatii unor deficienti ca tine!
                • -8 (12 voturi)    
                  udrea? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 17:31)

                  turcescu [anonim] i-a raspuns lui sami

                  Doamna, eu m-am nascut cu ceva ureche muzicala.. Nu sunteti cumva doamnea Udrea?
                  • 0 (4 voturi)    
                    Sa-mi intreb staful (Miercuri, 2 decembrie 2009, 18:20)

                    jkhkjhh [anonim] i-a raspuns lui turcescu

                    .
                  • 0 (0 voturi)    
                    Mai anonimule! (Joi, 3 decembrie 2009, 10:18)

                    gabifm [utilizator] i-a raspuns lui turcescu

                    Ce viteaz esti! Cu urechea ta "lucrata" in timp.
                    Mai, mai, si ce de umor ai!
                • +8 (10 voturi)    
                  subscriu (Miercuri, 2 decembrie 2009, 18:00)

                  dorint [anonim] i-a raspuns lui sami

                  excelent raspunsul dvs,dar eu cred ca cel mai bine e sa nu va puneti mintea cu toti cretinoizii rosii votanti ai d-lui geoana!
                  • +4 (6 voturi)    
                    Multumesc (Miercuri, 2 decembrie 2009, 21:29)

                    sami [utilizator] i-a raspuns lui dorint

                    aveti dreptate. Insa va rog sa ma credeti ca simt ca ma sufoc de atata nemernicie...Nu pot pricepe un lucru evident, Basescu nu este un vandut!
                    Indiferent de greselile pe care le-a facut -oricare dintre noi suntem supusi propriilor greseli de multe ori- el nu a facut pact cu diavolul, a refuzat ca romanii sa fie ostracizati indiferent unde s-ar afla acestia, nu ne vinde si NU NE NEGOCIAZA!

                    Cum pot cei care spun ca simt romaneste sa loveasca intr-un roman ales de popor sa fie Presedinte al Romaniei si sa se bata cu pumnul in piept apoi ca ei sunt romani si ei stiu mai bine ce-i INTERESUL NATIONAL! Pentru acesti neo-comunisti si fascisti in acelasi timp interesul national este acelasi lucru cu interesul personal si de clan! Asta ma sufoca si ma dispera ...ca traiesc in tara mea si in ea sunt mult prea multi care ne vand!

                    Va multumesc inca o data pentru sustinere si incurajare.
                    Cu sinceritate
                    Samira-Alina
                  • -1 (5 voturi)    
                    Cretinoizi.... (Miercuri, 2 decembrie 2009, 21:51)

                    SebyS [anonim] i-a raspuns lui dorint

                    Cretinoizi sunteti voi care credeti ca lumea se imparte in 2. Vedeti lumea doar in alb si in negru: cei care tin cu Basesc si cei care nu tin cu Basescu (psd-isti comunisti). Atunci afla draga dorint un lucru care s-ar putea sa te uimeasca, chiar sa-ti schimbe viata total: mai sunt si alte culori politice. Lumea nu tine doar cu Basescu sau cu Geoana. Sunt si alte persoane care au candidat la prezidentialele de anul acesta, inca un lucru care posibi sa-l nu fi stiut.
                    Asadar dupa conceptia ta doar 34% din populatia care s-a prezentat la vot nu este comunista...restul sunt comunisti, indiferent daca l-au sustinut pe Geoana, Antonescu, Oprescu, Vadim, etc.
                    Imi pare rau pentru voi ca ati ramas cu aceste sechele de pe vremea comunismului in care lumea se impartea in 2: cei care tineau cu Ceausescu si cei care nu tineau cu ei.
                    Eu mi-am incheiat pledoaria...nu mai am ce vorbi cu voi daca voi nu acceptati un alt sustinator in afara de Basescu, care in acelasi timp nu sustine nici PSD-ul.
                    Deschideti-va orizonturile ! Lumea nu se imparte in 2 !!!!!!!
                    • +1 (1 vot)    
                      la cuvintul pe care il folosesti tind (Joi, 3 decembrie 2009, 4:41)

                      supa [anonim] i-a raspuns lui SebyS

                      sa cred ca lumea se imparte in 2 categorii. tu stii in care faci parte. in plus acum sint doar 2 pina duminica, si apoi unul pe 5 ani. din pacate de ceilalti de care vorbesti, sint atit de slabi incit nu are rost sa vorbim. daca te regasesti in ceea ce spune unul..bravo tie. eu nu ma regasesc. vreau un om de cultura peste 5 ani. unul care sa ma unga la suflet. unul care sa aiba doua culori: credinta si nationalismul.
                      • -1 (1 vot)    
                        Cu regret... (Joi, 3 decembrie 2009, 10:07)

                        SebyS [anonim] i-a raspuns lui supa

                        Cu regret doresc sa te informez ca Duminica, daca am sa merg la vot, nu am sa votez cu cineva in care eu cred ci am sa votez impotriva cuiva. Asta este marea dezamagire a noastra. Am ajuns sa nu mai avem modele dupa care sa ne luam in care sa avem incredere ca vor face ceva pentru noi. Am ajuns acum sa alegem, din pacate, raul mai putin rau.
                        Dupa cum ai zis si tu, mi-as dori si eu o persoana care sa aiba acele 2 culori (credinta si nationalismul). Insa crezi ca mai exista cineva la putere care sa le aiba ? Toti care sunt buni fie sunt convertiti fie sunt eliminati, din pacate.
                        Peste 5 ani zici ca vei vota cu un om de cultura. Crezi ca se poate asa ceva ? Eu sper ca cele spuse de tine sa se intample si sa mergem la vot peste 5 ani sa votam pe cineva si nu impotriva altcuiva.
                    • 0 (0 voturi)    
                      Nu stiu cum sunt ceilalti dar (Joi, 3 decembrie 2009, 10:19)

                      gabifm [utilizator] i-a raspuns lui SebyS

                      tu esti sigur "Garantat Vanghelie"!
                      • 0 (0 voturi)    
                        Fie cum zici tu (Joi, 3 decembrie 2009, 10:29)

                        SebyS [anonim] i-a raspuns lui gabifm

                        Fie cum zici tu, m-am saturat sa mai tot explic. Daca asta aveti inradacinat in mintea voastra n-am ce sa va fac.
                        Ramaneti cu bine.
                • 0 (2 voturi)    
                  Nu vei da in veci,pururi si intotdeauna explicatii (Miercuri, 2 decembrie 2009, 18:17)

                  tztztf [anonim] i-a raspuns lui sami

                  Te crezi hailandar d'aia nemuritori?
                • -2 (4 voturi)    
                  Plagiez ? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 18:49)

                  SebyS [anonim] i-a raspuns lui sami

                  Prietene, ce argumente am plagiat eu ? Am zis pur si simplu ca Basescu a facut o greseala pentru el ca s-a dus la OTV. Daca te-ai infierbantat si nu mai vezi bine, te rog sa mai citesti o data ce am scris. Ca nu ti-a prins bine ce am zis de minusari si basescisti asta este....priveste si tu raspunsurile anti-basescu si vezi ce punctaj au.
                  Astfel cred ca afirmatiile mele au fost fondate si bazate pe fapte reale. Tu cu ce vii si ma acuzi ? Doar cu niste vorbe aruncate in vant fara fundament real. Imi pare rau pentru tine.
                  Referitor la intrebarile tale am sa-ti raspund cu cateva intrebari:
                  1. Libertatea pe care o avem acum cand s-a obtinut ? (Parerea mea ca in '89)
                  2. Care au fost persoanele care atunci te-au scapat de comunism ? (aici te las pe tine sa raspunzi)
                  3. Acum ce parere ai despre acele persoane care te-au scapat de comunism ? (Eu unu nu prea buna...tot aceeasi mentalitati au ramas)

                  N-am sustinut niciodata ca Patriciu, Vantu, Iliescu, Geoana sau (completarea mea) Basescu mi-ar fi dat vreo libertate. Ti-am mai zis o data, n-am votat cu nici unul dintre cei 2 care au ajuns acum in turul 2. Dar daca tu esti incuiat la minte si continui sa crezi ca sunt psd-ist atunci e treaba ta. Eu am incercat sa-ti explic, dar daca tu nu bagi in cap, n-am ce-ti face. Astfel tind sa cred ca persoana "deficienta" in cazul de fata nu sunt eu.
                  Libertate....libertatea o avem toti motiv pentru care avem discutiile astea aici. Nu o avem datorita celor mentionati de tine...ci datorita celor care si-au dat viata in '89. Ei sunt eroii...nu tu, nu eu, nu Patriciu, nu Vantu, nu Basescu si nici Geoana. Asa ca te rog sa nu alaturi asemenea nume langa cuvantul "libertate".
                  Inca o data te rog: Masoara-ti cuvintele inanite de a le rosti, dezonorezi numele celor care au luptat si murit pentru libertatea noastra !
                  • +1 (1 vot)    
                    Imi pare rau dar nu pot fi (Joi, 3 decembrie 2009, 4:34)

                    mihai_42 [utilizator] i-a raspuns lui SebyS

                    de acord cu d-voastra. V-am citit comentariul si am ramas cu un mare semn de intrebare. Eu sunt din Brasov, am 42 de ani si sunt unul dintre cei carora, literalmente, le-au fluierat gloantele pe la urechi in zilele Revolutiei. Nu m-am considerat si nu o sa ma consider niciodata un erou, nu am nici macar carnet de revolutionar. Deci sunt una dintre acele persoane care v-au scapat de comunism si pe d-voastra si pe d-ra. Samira Alina. Intrebarea mea este urmatoarea. Avand in vedere ca nu ma cunoasteti, de ce va permiteti sa spuneti ca nu aveti o parere prea buna despre mine? Si de unde stiti d-voastra ce mentalitate am? Cum va permitati d-voastra sa generalizati asa? Ca mune sunt mii. Cu respect. Mihai.
                    • -1 (1 vot)    
                      Scuze (Joi, 3 decembrie 2009, 9:57)

                      SebyS [anonim] i-a raspuns lui mihai_42

                      Ok, daca nu va considerati un erou ca ne-ati salvat de un tiran, este parerea dumneavoastra si v-o respect.
                      Cu aceasta ocazie imi cer scuze daca v-am ofensat cu parerea mea prea buna despre voi. Oricum pentru mine veti ramane acele persoane care ne-au salvat de o persoana care din pacate in ultimii ani si-a pierdut mintile.
                      Cu respect,
                      Sebastian
                    • -1 (1 vot)    
                      Lamurire (Joi, 3 decembrie 2009, 10:14)

                      SebyS [anonim] i-a raspuns lui mihai_42

                      Ma refeream la cei care apareau atunci la televizor zicand ca regimul comunism a cazut (Iliescu, Petre Roman, etc.) La ei ma refeream ca au ramas cu aceleasi mentalitati de pe vremea comunismului.
                      Imi cer scuze daca v-am jignit prin acele cuvinte, insa ele nu erau adresate celor care s-au luptat in strada.
                • -4 (6 voturi)    
                  sunteti cumva elena udrea? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 19:10)

                  magi [utilizator] i-a raspuns lui sami

                  sau doar o admiratoare?
                  • +3 (5 voturi)    
                    Întrebare: (Miercuri, 2 decembrie 2009, 20:23)

                    Marius Delaepicentru [utilizator] i-a raspuns lui magi

                    Sunteţi cumva rudă cu dna. Puwak?
                • 0 (0 voturi)    
                  excelent! (Joi, 3 decembrie 2009, 13:45)

                  calamaru [anonim] i-a raspuns lui sami

                  Exceptional! Felicitari, sami!
              • 0 (0 voturi)    
                d-le draga... (Vineri, 4 decembrie 2009, 22:28)

                muky [utilizator] i-a raspuns lui SebyS

                ....am o intrebare,cand schimbi ceva ,un presedinte sau o masina de spalat,cred ca trebuie sa pui in loc pe altcineva sau altceva,caci fara masina de spalat se poate(caci "freci"cu mana),dar fara presedinte de tzara nu se poate,ce zici?;cel putzin nu cunosc sa se fi schimbat Constitutzia Romaniei.
                inca ceva,intre un scaun mai putzin confortabil,dar functzional(dl Basescu) si un scaun schiop si care scartzaie din toate incheieturile(dl Geoana),tu ce ai alege?
                eu zic sa alegi intotdeauna(daca n-ai alte alternative),raul cel mai mic. cu bine
          • +21 (31 voturi)    
            dar la care post sa se duca? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:52)

            dedeiu [anonim] i-a raspuns lui SebyS

            Spune tu un post decent la care ar putea participa basescu fara "rusine".
            • -17 (23 voturi)    
              Post decent (Miercuri, 2 decembrie 2009, 15:34)

              SebyS [anonim] i-a raspuns lui dedeiu

              Dedeiu tin sa iti readuc aminte ce am scris eu anterior:
              "S-a injosit ducandu-se la un astfel de post...mai degraba statea acasa si-si pastra astfel din demnitate."
              Ideea este ca mai bine statea acasa. El mai mult si-a stricat imaginea ducandu-se acolo...a primit un minus. In schimb daca nu mergea la otv, se mentinea la nivelul la care era. Deci, parerea mea este ca mai bine e sa ramai cu ce ai decat sa risti si sa ramai cu mai putin.
              Multumesc pentru ca, spre deosebire de alte persoane, ai fost mai diplomat in exprimare.
              O zi placuta.
              • +19 (27 voturi)    
                eu as pune altfel problema (Miercuri, 2 decembrie 2009, 15:59)

                dedeiu [anonim] i-a raspuns lui SebyS

                si anume ca Basescu prefera sa poata avea un dialog normal cu moderatorul chiar si la o televiziune gen otv decat sa se duca la un alt post de televiziune unde are nu are ce face toti ii sar in cap ca ba a lovit un copil, ba e beat, ba a furat flota si lucruri care pe mine ma fac sa vomit. Ok am inteles, este o ura generala despre atrocitatile comise de Basescu dar macar asta are ceva de spus si la obiect. Vreau un moderator normal cu ca sa poate vorbi despre ce are basescu in programul lui ca presedinte, nu ce a facut sau nu a facut in trecut.
                • -5 (7 voturi)    
                  Credeti ca va face altceva ? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 21:39)

                  eugenb [anonim] i-a raspuns lui dedeiu

                  Si credeti ca Basescu se va schimba ? Va face tot ce a facut si pana acum. Asa ca ... sa ne lase ! Suntem satui de "minciunile" lui. Ca pana acuma doar el si "clica" lui au dus-o "bine", noi ... NU.
          • +25 (39 voturi)    
            tv-urile... (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:55)

            vallya3 [utilizator] i-a raspuns lui SebyS

            Intradevar e aberant ca Presedintele tarii sa nu poata ajunge la Televiziunea nationala din cauza lui Sasu- psd-istul...
            • +9 (23 voturi)    
              basescu (Miercuri, 2 decembrie 2009, 15:37)

              doina [anonim] i-a raspuns lui vallya3

              Sunt curioasa sa vad "curajut" golanilor de bucuresti. Daca vor raspunde chemarii timisorenilor!. Citi veti fi la azi la Universitate? Timisorenii v.au scapat de Ceausescu tot ei va vor scapa si de Geoana si PSD.
          • +21 (35 voturi)    
            Ai un minus si de la mine (Miercuri, 2 decembrie 2009, 15:27)

            R.A.Muresan [utilizator] i-a raspuns lui SebyS

            Imi pare rau, dar Realitatea TV a fost in zilele si saptaminile astea, prin ceea ce a facut, mult sub OTV, iar Razvan Dumitrescu e un jurnalist care are astazi o cota mai mica decit cea a lui Dan Diaconescu.
            • +4 (14 voturi)    
              Realitatea - iRealitatea (Miercuri, 2 decembrie 2009, 15:41)

              SebyS [anonim] i-a raspuns lui R.A.Muresan

              Cine-a zis ceva de Realitatea ? De ce trebuie sa compari un post cu un altul ?
              Gandeste-te la beneficiile aduse. Iti aduce beneficiu la televiziunea X ? Nu. Atunci nu te duci acolo. Simplu.
              Nu te apuci si te gandesti ca postul x e mai bun ca postul y, asa ca ma duc la x chiar daca imaginea ta are de pierdut. Ganditi un pic logic.
              Apropo, eu nu ma prea uit la RealitateaTV. Prefer un documentar bun pe Discovery decat sa ma uit cum abereaza niste persoane cu fumuri de analisti politici.
              • +7 (13 voturi)    
                Hm (Miercuri, 2 decembrie 2009, 16:18)

                R.A.Muresan [utilizator] i-a raspuns lui SebyS

                Ai scris despre OTV, iar OTV a fost acum, cu toate pacatele anterioare, peste Realitatea, macar pentru faptul ca a reusit sa-l aduca pe presedinte la un interviu. Fii linistit, nici eu nu mai urmaresc Realitatea, si nu sint nici spectator OTV. Iar la televizor nu mai privesc atent de mai multi ani: exceptie fac doar in saptaminile electorale cind sint interesat de corectitudinea redarii faptelor. In rest, inclusiv documentarele imi par mult mai slabe astazi, tributare tot audientei. Cit despre comparatii, acestea ramin necesare. Iar un politician trebuie sa-si sustina programul intr-o campanie, aproape oriunde. Daca Romania e OTV-izata, si daca sintem sinceri, recunoastem ca e OTV-izata, atunci ar trebui ca politicienii sa nu mai vina la nici o televiziune, fiindca si-ar strica imaginea? In situatia de boicot generalizat la care a fost supus presedintele, mi se pare cinic sa-l iau la bani marunti fiindca s-a dus la un post tv f. slab.
                • +1 (5 voturi)    
                  Realitatea (Miercuri, 2 decembrie 2009, 19:00)

                  SebyS [anonim] i-a raspuns lui R.A.Muresan

                  Pai si Realitatea l-a adus pe Basescu la ei. Doar n-ai uitat de unde a pornit (la TV) scandalul cu inregistrarea in care Basescu "ar fi lovit un copil".
                  Oricum eu raman la parerea mea: decat la OTV mai bine stau acasa. OTV-ul pentru mine reprezinta culmea prostiei romanesti motiv pentru care am ajuns sa dispretuiesc acest post. Asta e parerea mea, fiecare are dreptul sa aiba parerea lui.
                  O seara linistita.
                  • 0 (0 voturi)    
                    "PROSTIA ROMANEASCA????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (Joi, 3 decembrie 2009, 10:26)

                    teo [anonim] i-a raspuns lui SebyS

                    Vin si va intreb:dvs.nu sunteti roman?,daca da este edificatoare afirmatia,daca nu ,atunci comentati pe alt subiect.
                    • 0 (0 voturi)    
                      OTV (Joi, 3 decembrie 2009, 11:48)

                      SebyS [anonim] i-a raspuns lui teo

                      Sa inteleg ca v-a placut serialul cu Elodia sau prostiile alea de emisiuni cand nu stiu care facea niste glume de prost gust cu anumite persoane.
                      Daca v-a placut atunci imi pare rau pentru dumneavoastra.
                      Alaturi de mine sunt destui care considera ca OTV-ul e jalnic..ofera barfa, scandalul, exceptionalul, incredibilul si mai stiu eu ce metafore sau epitete au mai gasit ei...subiecte usoare care sa atraga prostimea.
                      Nu-i condamn pe cei de la OTV...ii condamn pe cei care se uita la OTV. Datorita lor acest post exista si are atata succes.
                      Imi pare rau sa o spun, dar in mare parte am ajuns o tara care agreeaza scandalul, barfa si prostia. Nu degeaba OTV-ul are atata succes, ca sa nu mai vorbesc de ziarele colorate Click, Cancan, Libertatea s.a.
                      De ce zic asta ? Am mers mai demult intr-un autobuz si am auzit conversatia intre 2 tinere:
                      A: Fata cat face 6*8 ?
                      B: Hmm.....64 ?
                      A: Nu tu, nu-i asa...56 face
                      B: Ba nu, hai sa vedem pe calculator......aaa, 48 face.
                      Frumos...
                      Asta e un exemplu si ca ele sunt destule, pitipoance, cocalari, baietasi de cartier sau mai stiu eu ce.
                      Nu mai este pic de respect si cultura in tara asta.
                      Avem democratie, pacat ca multi nu stiu cum s-o foloseasca.
              • -2 (4 voturi)    
                Acum doi ani postul "Realitatea" era impartial (Miercuri, 2 decembrie 2009, 18:24)

                vfhffguy [anonim] i-a raspuns lui SebyS

                Dar pe-atunci inalta ode Ilustrului.
          • +12 (16 voturi)    
            Lasa ca nici Antenele (Miercuri, 2 decembrie 2009, 16:23)

            maolina [utilizator] i-a raspuns lui SebyS

            nu sunt mai prejos. Tipii aia care fac spume la gura ar trebui vazuti de un doctor.
          • 0 (0 voturi)    
            nici eu nu prea ma uit la OTV... (Vineri, 4 decembrie 2009, 22:13)

            muky [utilizator] i-a raspuns lui SebyS

            ...caci din pacate e prea multa "tziganie",dar...mai e si un dar,e unul din posturile cele mai obiective cand e vb. de informatzii verificabile. sa auzim de bine
        • +19 (29 voturi)    
          antena? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 15:02)

          arici [anonim] i-a raspuns lui Omu normal

          personal nu urmaresc prostia de otv, insa daca nu are un trust de presa in spate si tvr-ul care-l platim toti face ce vrea muschiu lu geoana, ce vrei sa faca?daca legislatia din romanica era ok, si exista o lege anti-trust asa ceva nu se intampla. oricum comunistii lu iliescu au aratat ce sunt si ce vor. nici mort nu-l votez pe prostanac
        • +16 (20 voturi)    
          niste argumente, va rog? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 15:08)

          Andrei Cosmovici [utilizator] i-a raspuns lui Omu normal

          "(...) niste oameni imbatati de castig si putere".

          Sa fim corecti: Presedintele Basescu a fost ales prin votul direct al populatiei. Romanii au decis ca-l doresc Presedinte.

          "Toti sunt la fell!!"

          Aveti niste argumente pentru aceasta afirmatie? Cine sunt "toti"? Ce inseamna "la fel"?
        • 0 (0 voturi)    
          eu ti-as... (Vineri, 4 decembrie 2009, 22:09)

          muky [utilizator] i-a raspuns lui Omu normal

          ..."baga" si minus si plus,dar la cati minus ai,nici ca ar mai conta .cu bine
      • +22 (24 voturi)    
        despre violenta domestica in Ro (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:28)

        mds [anonim] i-a raspuns lui nico

        Aberant e altceva, nico, ca violenta domestica din Romania e inca un subiect tabu, ca mii de femei sunt batute si nimeni nu face nimic pentru ele.
        Maria Basescu n-o fi fost altoita, dar altele da. Pentru ele ce facem?
      • 0 (0 voturi)    
        mai corect era... (Vineri, 4 decembrie 2009, 22:06)

        muky [utilizator] i-a raspuns lui nico

        ...nu mai bea....peste masura. cu bine
    • +55 (67 voturi)    
      Clar ?!? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:42)

      je [anonim] i-a raspuns lui gigi

      Care parte te-a speriat? Sa inteleg si eu.
      Apropo, comentariul asta l-am mai vazut prin ceva articole. Ce bine ca s-a inventat copy-paste !! ;)
    • +41 (63 voturi)    
      Da... (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:46)

      eu [anonim] i-a raspuns lui gigi

      bai gigi...

      Te-ai repezit sa fii primul postac... era sa zic prostac...

      Oricum, sa te sperie (si pe tine si pe alianta "anti") faptul ca poporul nu mai poate fi manipulat cu hantenele si irealitatea.

      Votez Basescu!
      • +20 (28 voturi)    
        Ma alatur gandului tau... (Miercuri, 2 decembrie 2009, 15:07)

        sami [utilizator] i-a raspuns lui eu

        si eu si familia mea si prietenii mei voteaza Basescu duminica. Poate nu a fost cel mai bun dar sa fiti siguri ca va deveni cel mai bun presedinte pe care l-a avut Romania in urmatorii 5 ani. Este ambitios dar si-a recunoscut greselile, iar diferenta de IQ dintre el si Goarna este mai mult decat evidenta; asta va face sa nu repete greselile.
        Basescu, pentru ca are stofa de sef de stat si nu-l "propteste"si "ghidoneaza" nimeni ca pe trista facatura de G(e)oa-r-na.

        Nu te obosi sa ii raspunzi psihopatului de "gigi" ...sprer sa faca un ultim gest de draoste comunista duminca si sa-si "ia zilele de postac psd-ist" in direct si de mana cu altii ca si el.
    • +50 (66 voturi)    
      disperare mere la moguli (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:47)

      mar [anonim] i-a raspuns lui gigi

      Disperat esti tu cu stapanii tai.
      Sa vorbesc urat ar fi o satsfactie pentru camarila bolsevica&mogulizor.
      in general umilirea femeilor si atacarea familiei este o metoda KAG-ista si securista. Istoria are destule exemple.
      Cand nu aveti argumente pertinente loviti in femei si copii. Este cel mai abject mod de a incerca sa castigi alegerile!!!
      Am ajuns sa-mi fie scarba numai cand va vad ranjetele inpresa pentru ca la tv sunteti toxici.
      Cu cat va plateste ma? Cum va mai uitati in ochii femeilor de langa voi? Al copiilor vostrii?
      Oare credeti ca daca sunteti ascunsi sub nik-uri nu se vede sufletul vostru de tortionari schimonosit de ura?
      In lumea intunericului ar trebui sa stati in veci.
      • -13 (25 voturi)    
        ... (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:02)

        ana [anonim] i-a raspuns lui mar

        Ai fost KAG-ist de sti asta? Daca nu,atunci taci.
        • +13 (23 voturi)    
          dupa reactie (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:23)

          mar [anonim] i-a raspuns lui ana

          Am rezerve ca esti femeie. Ura si misoginismul tau se citesc dintr-o fraza. Am senazatia ca esti acelasi patruped care are o farama de creier si si se sperie.... . De ce de adevar!!!
          Adevarul face bine, doare dar vindeca traumele unor tortionari schimonositi si cumparati pe 2 arginti.
          Mars in grota, nici un biscuit nu meriti!!
      • -2 (16 voturi)    
        WOW! (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:29)

        ion [anonim] i-a raspuns lui mar

        ...ce cuvinte mari si grele.

        la urma urmei sunt doar niste alegeri, peste 5 ani nenea de castiga acu' o taie si o luam de la capat.

        nu e sfarsitul lumii... sau ma rog, poate vin alienii intre timp.
    • +51 (69 voturi)    
      diferenta dintre o doamna si o tovarasa (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:47)

      popcorn monta [utilizator] i-a raspuns lui gigi

      doamna basescu vorbeste rar si la obiect.tovarasa geoana trimite sms de cenzura la tv.nici crucea rosie nu va scapa tovarasi
      • +20 (36 voturi)    
        Ai dreptate: (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:20)

        gabifm [utilizator] i-a raspuns lui popcorn monta

        doamna Basescu este o DOAMNA.Cealalta o taranca cu extensii mai nou vad ca l-a vopsit si pe Geoana - tare!)
      • +20 (26 voturi)    
        doamna geoana in timpul dezbaterii televizate (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:35)

        calin.u [utilizator] i-a raspuns lui popcorn monta

        "Doamna" geoana scapa anumite expresii foarte putin academice in timpul primei dezbateri televizate cu cei 3 candidati la presedentie. A vazut o tara intreaga la carcotasi cam care-i aluatul domniei sale.
      • +19 (25 voturi)    
        si inca una ... (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:40)

        titiacs [anonim] i-a raspuns lui popcorn monta

        ... la CARCOTASII saptamina trecuta a fost o faza antologica din timpul dezbaterii de la Parlament ! pentru cine nu a vazut emisiunea si pentru ciracii lu' crinutz spune-ti ca tzatza gioala i-a transmis urmatorul CITAT " il bag in piz... ma-sii ". O doamna de la oras nu ? Pare incredibil dar cine nu crede sa solicite reluarea !!!!
      • -1 (3 voturi)    
        a auzit-o cineva vorbind? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 19:15)

        magi [utilizator] i-a raspuns lui popcorn monta

        nu cred...
        • 0 (2 voturi)    
          Doamnele adevarate nu vorbesc... (Miercuri, 2 decembrie 2009, 20:22)

          jhgjhg [anonim] i-a raspuns lui magi

          ci trimit epistole.
    • +35 (53 voturi)    
      bai gigi (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:53)

      gigi [anonim] i-a raspuns lui gigi

      bai postacilor psd, nu imi mai folositi numele cu rahaturile pe care le debitati pentru o merdenea de la vanghelie..
    • +52 (66 voturi)    
      Comment sters de user (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:56)

      zet [anonim] i-a raspuns lui gigi

      • -1 (29 voturi)    
        Hai sa nu o martirizam totusi (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:15)

        bogdan [anonim] i-a raspuns lui zet

        Mai sunt sute de mii de alte femei in Romania care au crescut 2 copii sau mai multi si in timpul asta au si muncit pe rupte. Faptul ca in perioada cat a fost Base presedinte nu a avut nici un derapaj este cat se poate de adevarat si de apreciabil da hai sa nu o transformam acum intr-o Margaret Thatcher a Romaniei ca nu e cazul. Habar nu am cu ce s-a ocupat in ultimii 5 ani dar daca am ajuns sa laudam un om pentru simplul fapt ca nu face tampenii mi se pare penibil. E normal sa nu faci prostii, laudele sunt pentru lucrurile bune pe care le faci.
        • +23 (37 voturi)    
          In jegul starnit de voi (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:23)

          gabifm [utilizator] i-a raspuns lui bogdan

          chiar trebuie martirizata pentru ca a rezistat.
          Unor mujici ca Dinescu si compania e greu s le rezisti! Dar acesta este bunul simt pnl-ist; venit din casele de chirpici ale Sloboziei si Deltei. Biata tara se bazeaza pe tigani, lipoveni si ... resturi de sasi.
        • +20 (26 voturi)    
          Asa o fi mai bogdanele (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:23)

          Gimmy [anonim] i-a raspuns lui bogdan

          Dar cate din sutele de mii de femei din Romania la care faci referire au privilegiul de a-si vedea sotul facut betivan ordinar, secatura, scelerat, curvar, piaza rea a Romaniei ZI DE ZI, 24 de ore din 24 pe TOATE posturile de televiziune cu acoperire nationala?

          Dupa ce raspunzi la asta mai vorbim si de martirizare si common sense!
          • -11 (15 voturi)    
            daca asa l-a luat (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:38)

            n_asul [utilizator] i-a raspuns lui Gimmy

            ma scuzi e vina mea ? Ori or fi vicii de batranete :)
          • -6 (14 voturi)    
            Nu ma intelege gresit (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:46)

            bogdan [anonim] i-a raspuns lui Gimmy

            Nu sunt de acord ca la televizor sa poti sa acuzi si sa jignesti pe oricine de orice si apoi te pitesti frumusel dupa libertatea presei si asta e, nu raspunzi in fata nimanui. Eu te intreb ce anume a realizat femeia aceasta deosebit? Faptul ca Base e terfelit fara dovezi solide chiar o mira? Presedintele nostru face asta de 5 ani si e totul in regula: presa e corupta, mogulii sunt rai, PSD-ul e comunist, PNL-ul e pus pe furat, Patriciu fura Marea Neagra si cu toate astea in 5(CINCI sau V) ani nici draq nu a patit nimic. Asa ca sa ne intoarcem la vorbele din popor ca sunt mai intelepte decat orice politician al ultimilor 20 de ani : Ce semeni aia culegi.
          • -2 (8 voturi)    
            ...fotomodel (Miercuri, 2 decembrie 2009, 15:34)

            mama lui eba [anonim] i-a raspuns lui Gimmy

            si care mama, din toata istoria romaniei, a trebuie sa suporte ziarele mogulilor care spun despre fiica-sa, fotomodel si europarlamentar, ca este o analfabeta, pitziponaca de dorobanti, iubita fiului lui hrebenciuc & altii?
            Votati cu basescu & famiglia!
            • +3 (5 voturi)    
              Dar ce barbat adevarat (Miercuri, 2 decembrie 2009, 16:33)

              maolina [utilizator] i-a raspuns lui mama lui eba

              il ataca pe altul pe teme de amante in public si de fata cu nevasta? Doar Crin este capabil de asa ceva, si asta dupa ce proaspata sa sotie a declarat intr-un ziar ca se iubesc de cativa ani, si ca ea a divortat la sfarsitul lui 2008.
              • +1 (1 vot)    
                barbat adevarat basesc (Miercuri, 2 decembrie 2009, 17:58)

                @maolina, de la cocolina [anonim] i-a raspuns lui maolina

                e foarte ne-barbateste sa spui public adevarul, mai ales cand critici un nomenclaturist la putere.
                Dar Crin a zis doar ca a sustinut-o ...

                Vrei sa spui, din alte surse, ca e amanta?!?
                Atunci foarte bine ca basescu a asezat-o langa nevasta-sa, ca faptele frumoase conteaza, nu vorbele!
                • -1 (1 vot)    
                  Si daca nu este amanta lui? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 18:25)

                  Mihaela [anonim] i-a raspuns lui @maolina, de la cocolina

                  Chiar singura problema a lui Basescu e Udrea, de nu s-a putut face o dezbatere fara sa fie amestecata si ea?Dar daca arata ca Norica(si ea destul de promovata in PNL) ar mai fi existat vreo suspiciune?
        • +13 (19 voturi)    
          @bogdan (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:39)

          dan [anonim] i-a raspuns lui bogdan

          Esti in ceata rau de tot!! cine a fost Margaret Thatcher? Ce are doamna basescu cu fosta PM a Angliei? A fost cumva doamna basescu prim ministru ?
          daca vrei o transformare iti spun eu una Soacra lui geoana si matusa tamara. Asta da transformare.Din comuniste afurisite si imbecile au ajuns revolutionare si capitaliste!!! dar pentru un anencefal este prea greu sa deosebeasca nuntele cind el este indoctrinat pina la imbecilizare de realitatea si antene!!!
          • +7 (13 voturi)    
            multumesc... (Miercuri, 2 decembrie 2009, 15:22)

            sami [utilizator] i-a raspuns lui dan

            ca ai gasit rabdarea sa-i raspunzi acestui individ! Recunosc ca ma pregateam sa-i raspunspund eu ...mult mai acid pentru ca-i i-am recunoscut nick-ul si este un fel de "gigi" de la categoria juniori- adica inca nu este un caz patologic de la psihiatrie ci doar un caz patologic de prostie.

            Sanatate multa si inca o data multumesc!

            P.S. Maria Basescu este o fiinta extraordinara, are un suflet simplu dar extrem de cald si deschis, nu intalnesti intr-o viata mai mult de 2 persoane care sa aiba atat de mult bun simt si respect fata de aproape.
            • -1 (5 voturi)    
              Ce replica prosteasca! (Miercuri, 2 decembrie 2009, 20:47)

              guiyiuy [anonim] i-a raspuns lui sami

              Exceptand post scriptum-ul, care este ar fi patetic, de-a dreptul jenant, daca nu ar fi fost postat la misto.
              Oameni buni, de unde va recruteaza?
        • +7 (11 voturi)    
          este de admirat (Miercuri, 2 decembrie 2009, 16:16)

          Olguta [utilizator] i-a raspuns lui bogdan

          Este de admirat pentru discretia dumneaei si pentru faptul ca nu a incercat sa iasa in fata cu tot felul de chestii mai mult sau mai putin sincere, vezi Mihaela Geona......
        • +2 (4 voturi)    
          Nici Doamna Basescu Nici doamna (Miercuri, 2 decembrie 2009, 16:30)

          maolina [utilizator] i-a raspuns lui bogdan

          Iliescu nu s-au comportat ca niste " tovarase "ci ca niste doamne adevarate. Nu au facut lobby, nu au facut trafic de influenta nu s-au bagat in fata. Si pentru cine crede ca doamna Basescu nu si-a sustinut sotul, va rog revedeti convorbirea inregistrata de telefonul "tigancii imputite".
      • -14 (30 voturi)    
        Hai pe bune? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:30)

        Catalin [anonim] i-a raspuns lui zet

        Maria Basescu e o fosta receptionera la un hotel de pe litoral, care acum minte cu nerusinare ca sa-si pastreze privilegiile de prima doamna.
        De ce nu s-a indignat cand Base trimitea femei pe centura, cand le facea tiganci imputite sau le invita in birou sa le puna pe masa?

        Aud? Atunci cand masculii basescieni hahaiau dansa cumva chicotea?
        • +7 (11 voturi)    
          Pentru ca .. (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:46)

          Bobilu [utilizator] i-a raspuns lui Catalin

          .. isi stie locul! ;)
        • +6 (10 voturi)    
          Si?! (Miercuri, 2 decembrie 2009, 15:45)

          salcia [anonim] i-a raspuns lui Catalin

          Care e problema ca a fost receptionera la hotel?! E cumva un job dezonorant, care nu-i mai da dreptul sa riposteze la jigniri si minciuni?!

          Nimeni nu zice ca Basescu e perfect, si a facut lucruri cu care nu sunt de acord, dar de aici sa se ajunga la ce s-a ajuns...
          • -2 (2 voturi)    
            Cati absolventi de Turism (Miercuri, 2 decembrie 2009, 16:36)

            maolina [utilizator] i-a raspuns lui salcia

            sunt absolventi de liceu?
            • +2 (2 voturi)    
              absolventi de liceu care este ministru turismului (Miercuri, 2 decembrie 2009, 18:06)

              calificare la locul de munca [anonim] i-a raspuns lui maolina

              plus calificarea de la locul de munca, care se pune

              Semnat: ministru vanghelie
        • +2 (4 voturi)    
          Pai nu avea de ce sa se indigneze (Miercuri, 2 decembrie 2009, 16:36)

          maolina [utilizator] i-a raspuns lui Catalin

          pentru ca ea a fost de fata la actiunile lui Base, nu le-a vazut deformate si manipulate pe la televiziuni si in presa. Asa ca stie adevarul .
      • -13 (17 voturi)    
        Cred ca i se apleaca la marinel... (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:31)

        trnt [anonim] i-a raspuns lui zet

        de atata bun simt cu care este coplesit de nevasta si cele doua fete.Si atunci e clar ca omul mai vrea si un pic de schimbare cu niste chestii mai penale, blonde sau brunete.Ma intreb cum s-a simtit fiinta gingasa de langa d-nul presedinte cand acesta a interpelat o femeie cu"mai pasarica" si "tiganca imputita"./(editat de HotNews.ro)
    • +17 (27 voturi)    
      Raspuns lui Gigi (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:59)

      willy [anonim] i-a raspuns lui gigi

      Gigi, spune-ne te rog daca esti membru PSD sau PNL.
      Dupa modul de exprimare sigur esti in PSD.
      D-na Basescu este o persoana deosebita si nu stiu ce caracter poate avea un om care face astfel de declaratiii.
    • +19 (29 voturi)    
      Iti doresc ca toata viata ta (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:18)

      gabifm [utilizator] i-a raspuns lui gigi

      sa arate exact ca zilele de campanie ale lui Basescu (facutede Vantu+Geoana+Voiculescu) iar in viata ta sa ai parte de adevar atat cat au lansat ei zilele astea.
      In rest numai de bine!
    • -8 (12 voturi)    
      te-ai prins (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:41)

      n_asul [utilizator] i-a raspuns lui gigi

      dar nu fi asa sigur ca scapam . Oricum cea mai onorabila din fam base pare Maria. Si mai pare timorata ... o fi de la ploaie nu ca o bate si asupreste tiranu' !?
    • +2 (6 voturi)    
      ... (Miercuri, 2 decembrie 2009, 15:45)

      lungu bogdan [anonim] i-a raspuns lui gigi

      gigi, ma intreb cum ai reactiona tu daca eu as spune la televizor ca gigi e un porc, un nesimtit, un dobitoc, un animal care loveste copiii pe strada. haide inainte de a deschide gura sa ne gandim la ce spunem. problema in aceasta tara, acum nu e faptul ca basescu a lovit un copil si nici ca geoana nu si-a dat soacra afara din casa. aceasta campanie murdara acopera faptul ca ambii candidati nu sunt in stare sa prezinte un program coerent, acopera faptul ca in romania nu exista doctrine politice adevarate. daca reactionam in genul in care ai facut-o tu inseamna ca nu stim ce inseamna bunul simt, dezbaterea de idei, respectul fata de oameni (indiferent de culoarea politica) si inseamna ca nu suntem in stare sa formam o societate civilizata.
  • +38 (54 voturi)    
    Semneaza petitia (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:28)

    K.Samuel [anonim]

    Manipularea media condusa de Realitatea lui Vantu si Antenele lui Voiculescu provoaca greata! Semnati petitia impotriva manipularii media din Romania: http://www.petitiononline.com/numanmed/petition.html
    • -7 (21 voturi)    
      raspuns (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:02)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui K.Samuel

      B1, care este tot o televiziune a unui mogul, dar mogul bun care tine cu basescu NU manipuleaza, ci numai influenteaza.
      • +11 (21 voturi)    
        Daca aseara vedeam pe toate tv-urile (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:25)

        gabifm [utilizator] i-a raspuns lui anonim

        ceea ce a fost in Piata Univ, in asi, Cta, etc as fi crezut ceea ce afirmi tu.
        Asa prefer sa consider B1tv varianta sau alternativa necenzurata a mass media.
      • +2 (6 voturi)    
        anonim manipulat (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:53)

        dorin [anonim] i-a raspuns lui anonim

        A manipula este ceva abject si primejdios mai ales pentru fiinte inferioare neanderthalienem lase care nu au curajul sa semneze(cazul anonim)
        Dar te pot influentza sa comentezi si sa semnezi prin puterea convingerii!!!
        A manipula= a antrena, prin mijloace de influentare psihică, un grup uman, o comunitate sau o masă de oameni la actiuni al căror scop apartine unei vointe străine de interesele lor;
        A influenta=Actiune pe care o persoană o exercită asupra alteia (deliberat, pentru a-i schimba caracterul, evolutia),
    • +13 (23 voturi)    
      Rugaminte (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:11)

      ozi [anonim] i-a raspuns lui K.Samuel

      Nu te supara, as dori, daca se poate sa facem o asemenea petitie ptr TVR, aservita de 20 de ani, bugetara. Ea dupa ce reguli (nu spun lege...) functioneaza? E la fel ca in '89
      Intr-o televiziune particulara se alearga dupa rateing-uri si alte alea, ptr castig, TVR cum isi permite sa faca tot asa?
      Multumesc
    • 0 (0 voturi)    
      Am vrut sa semnez petitia (Miercuri, 2 decembrie 2009, 16:38)

      maolina [utilizator] i-a raspuns lui K.Samuel

      dar nu reusesc sa inteleg care-i codul antispam.
  • +39 (49 voturi)    
    Respect! (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:30)

    dromihete [anonim]

    Respect!
  • +52 (62 voturi)    
    Poetul mascarici ajuns argatul lui Iliescu (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:30)

    Nicolae [anonim]

    Bravo Maria .
  • -13 (21 voturi)    
    . (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:31)

    a [anonim]

    eu stiu .... mai vedem
  • +39 (51 voturi)    
    interpretare (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:31)

    Adrianos [anonim]

    Deja vad titluri de-o schioapa la realitatea si la antene:
    basescu isi lanseaza disperat in lupta fara nici un fel de scrupule propria-i familie
  • +58 (64 voturi)    
    Atitudine de poet ? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:32)

    h.l. [anonim]

    Doamna Maria Basescu a fost in tot acesti ani o persoana f discreta. Mircea Dinescu a avut o atitudine extrem de nepotrivita sa minta pe un post tv. Pur si simplu , din ura fata de Basescu, a ajuns sa o jigneasca si pe doamna Basescu. Nu mai are nici o demnitate Dinescu ?Tot trecutul lui de disident merita astfel periclitat ?
    • +23 (33 voturi)    
      care disident? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:47)

      nico2 [utilizator] i-a raspuns lui h.l.

      Daca cautati pe Wikipedia gasiti despre Mircea Dinescu urmatoarele : " Victor Roncea... a declarat că un membru de frunte al Colegiului CNSAS, Mircea Dinescu, reprezintă interese străine, fiind documentat de unitatea anti-KGB a Securităţii. Potrivit informaţiilor dezvăluite de Roncea, există mărturii ale unor foşti ofiţeri ai UM 0110 privind legăturile lui Mircea Dinescu cu KGB, nu numai prin soacra acestuia, Ludmila Loghinovskaia. Astfel, în 1989, acesta a urmat un traseu complicat prin ţările baltice, pentru a ajunge ulterior în Crimeea, unde a primit instrucţiuni precise privind rolul său în lovitura de stat pregătită de sovietici, cunoscută generic sub numele de «Revoluţia» din decembrie 1989. Informaţiile respective se afla şi în arhivele CIA". Ce parere aveti?Daca adunam si informatiile din serialul Revolutiei din ziarul Adevarul constatam ca toti cei aflati la tv.in zilele de 22-30 Decembrie '89 stiau despre ce este vorba.Multimea din strada credea ca este o revolutie.
    • +7 (19 voturi)    
      poiet jegos (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:33)

      Gogu [anonim] i-a raspuns lui h.l.

      Nu e decit un poiet jegos, "marele" Dinescu si-a dovedit astazi caracterul real, o fi plecat el din Slobozia dar Slobozia n-a plecat din el.

      Rusine!
      • 0 (2 voturi)    
        Bravo! (Miercuri, 2 decembrie 2009, 20:15)

        jhghj [anonim] i-a raspuns lui Gogu

        L-ai pus la punct pe marele poiet nationale! Bine ca mai iegzista si astfel de ROMANI.
  • +45 (51 voturi)    
    psd, timisoara, dinescu (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:32)

    Marcu [anonim]

    Imi este scarba de mecanismul comunist care murdareste zilele astea totul doar ptr ca sa se agate de recastigarea puterii pe urmatorii 5 ani.
    Da ne ajute Dumnezeu si sa ne ierte ptr crimele facute acum 20 de ani!
  • +49 (55 voturi)    
    antenele , realitatea ? sunteti pe faza ? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:34)

    bilutz [utilizator]

    oare or sa preia cei de la antene si realiatea stirea ? daca da, o sa ii acorde 20 de secunde! apoi, in restul de 23 de ore o sa difuzeze filmul cu copilul ....
  • +25 (35 voturi)    
    mai iese geoana ? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:34)

    un domn [anonim]

    prostanacu nu are sanse..de ce ? ptr ca taaca virulent..ptr ca q.e.d. in materie de moguli exista..ptr ca psd di pnl doresc s aisi faca kamikaze in mod public 9harakirri, scuzati) si ptr ca poporului roman ii este lehaminte de ciume roshii..tampiti ca badea sau pupincuristi ca gadea..q.e.d..oamenii au jucat la cacialma..si ..cacailma au iesit..urine pensionarilor care il vor vota pe Geoana !!
    • +8 (10 voturi)    
      M-ai convins! (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:03)

      cenzurat [anonim] i-a raspuns lui un domn

      Din atatea argumente aduse de tine selectez doar doua: "ptr ca q.e.d. in materie de moguli exista" si "psd di pnl doresc s aisi faca kamikaze''! Sa moara dusmanii mei daca nu-mi fac si eu kamikaze in cazul in care castiga Oprescu!
      • +9 (11 voturi)    
        kamikaze??????? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:25)

        fixpix [utilizator] i-a raspuns lui cenzurat

        Sa-ti faci "kamikaze"????? Nu prea le ai prietene cu obiceiurile japoneze.... Mai studiaza putin, daca nu fa-ti harakiri
      • +4 (4 voturi)    
        kamikaze??? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:26)

        fixpix [utilizator] i-a raspuns lui cenzurat

        Scuze, raspunsul era pt cel de sus...
    • +15 (25 voturi)    
      raspuns unui domn (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:08)

      michaela [anonim] i-a raspuns lui un domn

      Te rog tare mult nu pune toti pensionarii in aceeasi oala!! Eu si sotul meu suntem pensionari si fi sigur ca nu vom vota cu Geoana, nu de altceva dar nu am uitat cum stateam la coada la lapte de la 2 noaptea pe vremea comunistilor, sau stateam o jumatate de zi la coada pt. 1 kg de carne si se termina in fata noastra. Pentru nimic in lume nu-i mai vreau inapoi, si sa sti ca mai sunt si alti pensionari care gandesc la fel ca noi. Asa ca ca HAI ROMANIA! HAI BASESCU!! JOS CU COMUNISTII!!
      Michaela
    • 0 (14 voturi)    
      mare domn mai esti (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:24)

      romeo [anonim] i-a raspuns lui un domn

      La limbajul pe care-l ai, numai domn nu esti. 1. nu stii sa scrii corect; 2. habar n-ai de ce vb, dar probabil esti pus de cineva sa faci si tu commenturi (prost si-a mai ales persoana) 3. e fascinant cum Voiculescu a fost bun cand l-a luat Base, cum PNL a fost acceptabil cand cu ajutorul acestui partid a ajuns zeul vostru presedinte si cum PSD nu a fost atat de demonic cand "cel ce lupta contra raului" a zis ca isi vede visul cu ochii si facea alianta pentu Romania. Fascinant cum va lasati pacaliti atat de usor. Geoana nu e bun, cu siguranta, Geoana nu va fi salvarea Romaniei - cu siguranta, dar de aici si pana la a spune ca e marioneta acelor baieti destepti e drum lung. Base credeti ca face mai bine? Base credeti ca nu are baieti destepti - poate si pe tine te-a pus sa faci comenturi unul din ei. Nici unul nu e bun. Schimbare - probabil ca ar fi buna pt simplul fapt ca majoritatea care se contureaza o sa poata sa lucreze, in schimb marele zeus care s-a izolat nu prea cred ca o sa poata sa faca treaba doar el cu PD-L, eventual doar pentru ei.
      • +6 (10 voturi)    
        touche (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:47)

        un domn [anonim] i-a raspuns lui romeo

        am scris.."visceral" imi fac mea culpa fata de tine..nu m a pus nimeni s apostez..ma gandesc ca ura aceasta crescandain aceste zile poate avea..si are efect pe dos..or daca liberalu si pesedistu erau mai discreti..victoria lor era scrisa in cartea de istorie...eu vad..sau simt ca se intampla contrariul..p.s ptr fix pix..am uitata de supaae sa pun paranteza si m am corectat..era vorba de harakirri..sepukku..inca odata mea culpa
        da..si fata de pensionarii care i am pus la gramada inca odata mea culpa
    • +9 (15 voturi)    
      sper sa nu iasa geoana (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:41)

      michaela [anonim] i-a raspuns lui un domn

      Desi am scris un raspuns ceva mai devreme vad ca nu a aparut, asa ca mai scriu o data.
      Te rog tare mult sa nu pui toti pensionarii in aceeasi oala. Eu si sotul meu suntem pensionari, dar nu vom vota cu Geoana. Doamne fereste nu-i vrem pe comunisti inapoi, pentru ca nu am uitat cozile infernale la care stateam si multe, multe altele.
      Asa ca duminica vom vota JOS COMUNISTII!
  • +46 (54 voturi)    
    Imi pare rau pentru dumneavoastra, doamna, (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:34)

    domino63 [anonim]

    dar va vor lua la tina toate scursorile comuniste indiferent de culorile pe care le arboreaza.
    Am stiut intotdeauna ca Base nu e sfant, dar nici atat de negru pe cat vor ei sa/l faca sa para!
    Cat despre geoala, ce sa spun?
    Un nesimtit care este in stare sa calce peste orice ca sa castige! Un securisto-comunist ordinar, scolit de tac'su ilici, hrebe si mai nou... subaltern al lui vanghelie.
    Ceilati... sunt la fel, toti sunt o apa si un pamant. Scursori, jeguri, lepadaturi, mizerii, latrine...
    Sarut mana, doamna!
  • +40 (48 voturi)    
    adevarata doamna (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:35)

    maria din ardeal [anonim]

    bravo maria.
  • +45 (53 voturi)    
    O scrisoare plina de bun simt (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:35)

    denvarel [utilizator]

    Primii cititori ar trebui sa fie "campionii bunului simt" cei care ne-au invrajbit si facut sa ne uram intre noi, romanii.
    Multumim Mircea Geoana si Crin Antonescu pentru campania dumneavoastra "curata bazata pe idei si nu pe atacuri la persoana".
    Multumim de asemenea televiziunilor de "stiri" care au proiectat omaginea "clara si necenzurata" a evenimentelor din aceasta campanie.
    Personal le-asi multumi macar odata, noaptea, in spatele blocului tuturor "oamenilor impartiali" care ne populeaza ecranele.
  • +39 (45 voturi)    
    corect (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:37)

    scharke [utilizator]

    d-le dinescu, aveti curaj sa va cereti scuze? sau se vede din regie un semn ferm de impotrivire? sau si mai corect: va veti cere pe 7 decembrie, pentru ca nu e asa, nu vreti sa influentati campania...
  • +35 (43 voturi)    
    COALITIA ROSIE = COALITIA murdara! (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:37)

    COALITIA ROSIE [anonim]

    cea mai murdara campanie din romania postdecembrista! singurul argument al acestei coalitii rosii este jos basescu cu orice pret!
  • -28 (38 voturi)    
    Iar neadevaruri ? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:38)

    Prostul [anonim]

    Ce treaba are Geoana cu filmul ?
    E drept ca nu Patriciu candideaza !
    Iarasi strambe date drept " drepte " ?
    • +22 (32 voturi)    
      esti naiv.... (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:48)

      bilutz [utilizator] i-a raspuns lui Prostul

      esti naiv daca crezi ca patriciu de unu singur a lansat caseta ... fara niciun interes decat sa protejeze copii pe viitor de batausu' basescu.
    • +3 (9 voturi)    
      prostul daca nu-i fudul parca nu-i prost.destul (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:35)

      tepes [anonim] i-a raspuns lui Prostul

      Dle.singur ti-ai ales porecla,atunci ar trebui sa taci.
  • +32 (40 voturi)    
    Dinescu - Paunescu (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:39)

    neagoe [anonim]

    Paunescu la ales pe Ceausescu, Dinescu l-a ales pe Geoana! Mircea draga, cat te-ai putut schimba in ultimii 20 de ani ... Nu-i asa ca acum regreti ce ai facut in tinerete? Greata!
    • +1 (7 voturi)    
      Mircea, fa-te ca lucrezi! (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:29)

      gabifm [utilizator] i-a raspuns lui neagoe

      .
  • +37 (47 voturi)    
    Femei treziti-va! (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:39)

    Laura [anonim]

    Basescu este singurul presedinte dupa 89 care a promovat femeile in cele mai inalte functii in stat. De fiecare data adversarii sai l-au culcat cu toate si lundu-l in bascalie, au jignit toate femeile pe care partidele rosii le tin deoparte. Fel si fel de tembelici abonati la iRealitatea si Antene au proferat acuze si jigniri oricarei femei care a indraznit sa creada in Basescu. Femeile comuniste, tovarasele din partidele rosii, si-au dat drumul gurilor spurcate si au atacat alte femei ca pe vremea luptei de clasa. Cei trei, Geoana, Antonescu si Johannis cu tot atatia moguli in spate, doresc scoaterea in afara legii a unui partid care detine 35% in parlament si foarte multe femei. Acesta se numeste respect? Aceasta se numeste concordie? In ciuda tuturor barbatilor misogini rosii, femeile vor avea un cuvant de spus in politica romaneasca chiar blonde sau brunete. Ma ingrozest ideea ca femeile se dispretuiesc la comanda mogulilor uitand ca dincolo de orice, femeile sunt mame inainte de a fi politicieni.
    • -5 (17 voturi)    
      Da,sigur ca da (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:13)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui Laura

      A promovat-o pe Ridzi pe criterii de competenta la rang de ministru, a promovat-o pe Udrea din cu totul alte ratiuni:)
      Si da, cred ca din pacate Maria Basescu nu are nimic in comun cu o prima doamna. Insasi Basescu care 'promoveaza' atatea femei a ales sa o ignore tocmai pe sotia sa.
      Misto, nu?
      • +9 (17 voturi)    
        esti dus..... (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:27)

        mikaela82 [utilizator] i-a raspuns lui anonim

        preferabil Udrea si Ridzi,decat Iliescu cu banda lui de mafioti:Nastase,Vanghelie,Hrebenciuc,Voiculescu,Mitrea.Tie nu ti se face rau?
        Cum iti permiti sa jignesti o Doamna care nu ti-a facut nimic???Dar daca asa vb si cu mama-ta,am inteles.
      • +2 (4 voturi)    
        insasi sau insusi? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:53)

        Serban Marin [utilizator] i-a raspuns lui anonim

        Inteleg ca in ziua de azi sexul se relativizeaza... Dar de aici pana la "insasi Basescu" e cale destul de lunga... :)))
    • -3 (11 voturi)    
      si EBA (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:33)

      fixpix [utilizator] i-a raspuns lui Laura

      Si pe Eba a promovat-o ca doar tot femeie competenta e.
    • +5 (11 voturi)    
      Solidaritate feminina (Miercuri, 2 decembrie 2009, 15:08)

      Ioana [anonim] i-a raspuns lui Laura

      Frumos spus. Ca si raspunsul de bun simt al doamnei Maria Basescu.

      Ar trebui ca femeile din Romania sa fie solidare in loc de a se lasa manipulate. Unele dintre cele mai murdare atacuri la adresa femeilor politice din PDL au venit de la "surorile" lor din PSD, PNL; etc. De la niste dudui certate cu bunul simt si multe dintre ele cu moravuri indoielnice.
      Vazindu-le comportamentul de precupete ale unor politruce PSD-iste si PNL-iste mi-e teama ca le cerem prea mult: nici inteligenta, nici bun simt nu poseda, sint doar isterice si tipa pe linga subiect. De unde nu este nici Dumnezeu nu cere.
    • -1 (5 voturi)    
      recomandare pt sucesuri garantate! (Miercuri, 2 decembrie 2009, 16:00)

      Elena [anonim] i-a raspuns lui Laura

      ...eu zic ca nu-i bine sa fii mama inainte de a fi politician!

      E mult mai mishto sa fii fotomodel la bamboo,
      cel putin pentru Europarlamentare,
      ca pt Romania e destul sa fii blonda, nu-i asa?!
      • 0 (0 voturi)    
        Vanghele, am citit (Joi, 3 decembrie 2009, 10:39)

        gabifm [utilizator] i-a raspuns lui Elena

        de doua ori postarea ta. Frate, pune si tu mana pe o carte, mai leaga doua fraze (nu freze), mai fa un cornet ceva!
        Macar tu intelegi ceea ce ai scris?
    • +1 (1 vot)    
      De! Daca asa a vrut sufletelul lor... (Miercuri, 2 decembrie 2009, 19:12)

      hgkhg [anonim] i-a raspuns lui Laura

      ... ce era sa faca berbantul?
  • +37 (43 voturi)    
    A rezistat prea mult... (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:40)

    Ritzi Pitzi [anonim]

    ... la mojiciile adresate ei si familiei, care curg zilnic pe ecranele televizoarelor. Sunt curios sa vad raspunsul la aceasta scrisoare plina de modestie si bunsimt...
    • +26 (34 voturi)    
      nu o sa avem parte de scuze ci de acuzatii (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:51)

      bilutz [utilizator] i-a raspuns lui Ritzi Pitzi

      daca o sa fie vreun raspuns o sa fie ceva de genul: "ne pare rau ca basescu, ajuns in disparare, a apelat la d-na basescu, care este o femeie integra, sa-i faca campanie electorala".
      nu o sa vedem niciun fel de scuze ci alte acuzatii la adresa lu' basescu ....
  • +40 (46 voturi)    
    scrisoare (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:41)

    michaela [anonim]

    Felicitari d-nei Maria Basescu si crunta dezamagire Mircea Dinescu, pentru ca se ocupa de asaceva.
    Michaela
  • +34 (38 voturi)    
    suntem alaturi de D-voastra Doamna (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:43)

    Filimon Andrei [anonim]

    noi toti romanii cu inima curata si cuget liber, suntem solidari cu mesajul Dumneavoastra.

    din NRW,DE dr. Filimon Andrei
  • -36 (50 voturi)    
    O noua intrare in politica? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:43)

    mihai [anonim]

    Cine a compus oare aceasta scrisoare? sa fie echipa de campanie? Pentru mine este evident ca Basescu isi trage "ultimele gloante" sperand sa mai castige ceva procente.
    Este totusi de apreciat ca este lipsita de greseli gramaticale ... pentru ca intelegem din continutul ei ca doamna s-a ocupat de educatia deosebita a europarlamentarei "succesuri", poate a pregatit si harta cluburilor de vizitat si cea a anturajului minunat al unei fice de presedinte in functie.
    Numai respect pentru familia Basescu si dupa 6 Decembrie sper sa va dovediti calitatile prin munca cinstita.
    • +22 (32 voturi)    
      baseasca a fost o doamna. (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:49)

      mariy [anonim] i-a raspuns lui mihai

      @mihai,
      nu te-a scarbit aparitia doamnelor jioana si antonescu la timisoara?
      care era rolul lor acolo?
      stai sa vezi ce-o sa zici dupa 5 ani cu madama jioana in frunte.
      ca toapa n-o nsa stea in lumea ei,o sa fie mereu o a doua leana.
    • +23 (35 voturi)    
      esti bataush? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:49)

      Edi [anonim] i-a raspuns lui mihai

      Precis esti unul din cei ce-si bat nevestele nu-i asa? Precis femeia pentru tine e doar un accesoriu gen papica si sex ...mai mult e neinteresant, nu-i asa? Femeia asta seamana cu mama mea.. iar mama mea e o sfanta si ma bucur ca isi apara familia si sotul de niste acuzatii absolut scandaloase.

      Ai tai ...sunt divortati?
      • -5 (15 voturi)    
        Nu arunca piatra (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:01)

        mihai [anonim] i-a raspuns lui Edi

        in directia gresita.
        Citeste comentariul meu si o sa vezi ca nu am jignit pe nimeni.
        Folosirea familiei in campanie nu denota barbatie din punctul meu de vedere. Femeia ta, fie mama, sotie sau fica nu o asemana cu o femeie pe care o cunosti doar de la televizor, asta te arata fanatic sau parte a jocului politic.
        Nu o cunosc pe mama ta dar daca este o sfanta ai grija de ea si apreciaz-o nu o arunca la bataie pentru campania electorala.
        In rest numai de bine si te rog sa nu faci aprecieri asupra unora pe care nu ii cunosti inainte sa te uiti in oglinda.
        • 0 (12 voturi)    
          Ai grave probleme emotionale (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:32)

          gabifm [utilizator] i-a raspuns lui mihai

          Iti spun eu pentru ca lucrez in domeniu.
          Ai multe insatisfactii. Mergi la un medic.
          • +1 (9 voturi)    
            Ce domeniu? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:52)

            mihai [anonim] i-a raspuns lui gabifm

            In ce "domeniu" pt ca de cate ori citesc presa te vad pe net comentand, nu prea cred ca plateste cineva o astfel de munca.
            Cat despre restul evaluarii tale te dovedesc inca o data ca nu ai habar de ceea ce vorbesti, doar daca esti mama Omida.
    • +24 (34 voturi)    
      Esti (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:50)

      Astor [utilizator] i-a raspuns lui mihai

      Esti de o prostie si o marlanie iesita din comun amice, nu iti e si rusine sa te uiti in oglinda de dimineata cand stii ca job-ul tau e sa intri pe forumuri si sa scrii astfel de porcarii despre persoane care nu ti-au facut nimic, cum ar fi doamna Basescu?
      • -5 (15 voturi)    
        Educatia Basesciana (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:27)

        mihai [anonim] i-a raspuns lui Astor

        Vedeti unde duce cultura si educatia promovate de Basescu, voi sunteti exemple edificatoare: jigniti fara motiv, nu cititi inainte sa injurati, asimilati oameni pe care nu ii cunoasteti precum cateii la gard cu dusmanul.
        Am comentat un subiect politic si am adunat -30 deci sunt deja campion si nu am facut campanie nimanui.
        Iti urez si tie sa treci la treaba cinstita si sa te uiti tu in oglinda si sa iti adresezi comentariul pe care l-ai facut la adresa mea. O sa te regasesti in prima fraza.
    • +19 (29 voturi)    
      ptr mihai (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:51)

      mary [anonim] i-a raspuns lui mihai

      Esti varza si misogin
      daca o femeie sta alege sa stea acasa si sa-si dedice viata familiei, cresterii si educatiei copiilor nu inseamna ca e si inculta si nu are voie sa aiba o opinie si sa-si apere familia.
      cu din astia ca tine are de castigat prostanacul ce primeste biletele de la nevasta cu ce sa spuna intr-o confruntare.
    • +23 (35 voturi)    
      d-na Basescu (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:52)

      michaela [anonim] i-a raspuns lui mihai

      Sa-ti fie rusine! Ai impresia ca d-na Basescu nu-i in stare sa scrie o scrisoare fara greşeli gramaticale?!
      Si da, D-na Basescu este o doamna, spre deosebire de d-ta, care esti un mitocan
      • -2 (14 voturi)    
        Impresii (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:16)

        mihai [anonim] i-a raspuns lui michaela

        Sa ne pastram impresiile pentru noi altfel cream alte impresii.
        Multumesc pentru compliment, arata ca nivelul tau de educatie este foarte scazut si unde nu poti sa ajungi lovesti cum poti.
        Mult respect femeilor educate si viceversa celor ca tine.
        • +2 (8 voturi)    
          faptul ca (Miercuri, 2 decembrie 2009, 15:02)

          Adriana [anonim] i-a raspuns lui mihai

          te-a facut mitocan nu denota ca doamna respectiva are un nivel de educatie scazut. Oamenii cu o educatie reala TREBUIE sa sanctioneze derapajul educational al unora ca dumneata. Daca tacem in continuare ar inseamna sa lasam pe unii ca dumneata fara educatie, bun simt, si "7 ani de acasa" sa devina formatori de opinii. Si ne-am cam saturat sa tacem si va va vedem cum dati din gura si de fapt nu spuneti nimc, pentru ca asta sunteti: niste NIMICURI!!!!!!!
          • -4 (6 voturi)    
            Ce suparati sunt prietenii conducatorului (Miercuri, 2 decembrie 2009, 16:19)

            mihai [anonim] i-a raspuns lui Adriana

            iubit, isi pierd idolul.
            Mai Adriana tu cu nivelul tai ireal de educatie de unde vii, hai da-mi o idee, tot o psiholoaga, o mama Omida, de ce ai luat foc? Daca as spune din MAHALA as nimeri?
            Eu cred in democratie si am dreptul de a fi un observator cu memorie, nu merg la sedinte de partid sa ma indoctrinez.
            Basescu nu este o solutie cum am crezut la un moment dat - este un esec si trebuie sa incercam si altceva.
          • 0 (0 voturi)    
            Nu e derapaj educational ci (Joi, 3 decembrie 2009, 10:47)

            gabifm [utilizator] i-a raspuns lui Adriana

            emotional.
        • +1 (1 vot)    
          ce bine e sa fii anonim (Miercuri, 2 decembrie 2009, 19:13)

          Lucu [utilizator] i-a raspuns lui mihai

          Poti sa postezi orice mitocanie,la adresa oricui.Iar cand ti se raspunde in unicul limbaj pe care il intelegi,sa te umpli de manie proletara...
          • 0 (0 voturi)    
            Basescu cade, catelusii latra (Joi, 3 decembrie 2009, 11:03)

            mihai [anonim] i-a raspuns lui Lucu

            Stai cam tarziu la servici in campanie, postezi la orele 19, crezi ca te vor plati suplimentar?
            Nu mie rusine sa fiu proletar, poate tie da - dar in curand o sa treceti si voi la munca.
    • +15 (21 voturi)    
      tu esti om? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:54)

      yellowdog [utilizator] i-a raspuns lui mihai

      sau ai ajuns sa vezi numai dujmani de clasa peste tot?
    • +7 (15 voturi)    
      asculti manele cumva ? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:04)

      bilutz [utilizator] i-a raspuns lui mihai

      mihai tu cu cine ai facut gramatica ? :)
      data viitoare inainte sa postezi ceva, trimite la corectat
      • +2 (4 voturi)    
        Simfonica (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:29)

        bilutz [anonim] i-a raspuns lui bilutz

        Simfonica, sper ca te multumesc. Scuze petru erori.
        • +1 (3 voturi)    
          + (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:41)

          bilutz [utilizator] i-a raspuns lui bilutz

          in cazul asta ia un plus
  • +31 (35 voturi)    
    rusine, irealitatea! (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:44)

    tulipa [utilizator]

    moderatoarea Chiriac a adus psihologi in studio! Dinescu face spume la gura! au ajuns sa vorbeasca despre divortul dintre Maria Basescu si presedinte! este inuman! nu-i opreste nimeni sa-si mai bata joc????
    • +6 (8 voturi)    
      sunt disperati (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:44)

      athena [anonim] i-a raspuns lui tulipa

      noi ii putem opri, schimband canalul. eu de mult nu ma mai uit la emisiuni cu anumite personaje....
  • +32 (38 voturi)    
    Scrisoarea doamnei Basescu (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:45)

    Alegator [anonim]

    Doamna Basescu, tot respectul si admiratia
    pentru Dvs. Noi alegatorii ne-am putut da seama
    cine sunt detractorii sotului dvs. ;usor ne putem da
    seama dupa limbajul pe care il folosesc intre ei(stenogramele si audio coversatiei dusa de Rosca
    Stanescu, Chireac si toata gasca - vezi si accea de azi intre Chireac si " jurnalistii" care il asteapta la Hotel Parc). Niste mizerii umane ,interlopi !





    ziaristi
    • +5 (11 voturi)    
      minciuni (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:59)

      FLORIS [anonim] i-a raspuns lui Alegator

      dinescu ia mintit pe romanii ca este anti comunist nuuuuu.el a fost anticeausist in aceeasi barca cu iliescu,doina cornea,kgbul si budapesta.el a facut parte din grupul de la moscova de distrugere a romaniei.ASTA ESTE DINESCU
  • -21 (27 voturi)    
    disperat (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:45)

    traian [anonim]

    in disperarea lui, basescu si-a impins nevasta in fata....orice ajutor e binevenit ! ce nu face omul pentru putere.
  • -16 (24 voturi)    
    Ce legatura are Geoana (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:47)

    Rollo Tomasi [anonim]

    Ce legatura are Geoana cu lovitul copilului. Din cate stiu eu, el n-a dat nici o declaratie pe tema asta. Daca gresesc, corectati-ma si postati linkul
    • +9 (15 voturi)    
      gresesti (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:10)

      bilutz [utilizator] i-a raspuns lui Rollo Tomasi

      daca prietenul unui dusman de-al tau iti da o ranga-n cap, tu ce zici ? intamplare? coincidenta? sigur dusmanul tau nu are nicio legatura cu asta ?
    • +12 (22 voturi)    
      hai sa iti explic..ca vad ca neuronul merge greu.. (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:14)

      marlene [anonim] i-a raspuns lui Rollo Tomasi

      filmuletul acela a fost scos pe piata pt. a-l discredita pe Basescu si al ridica pe geonel...geonel nu a tipat niciodata ca ar fi un filmulet trucat si ca rusine sa le fie acelora care l-au scos..intrucat el vrea sa castige alegerile in mod liber si democrat..Ori din tot scandalulk asta...ghici cine este castigator (sau si-ar fi propus)..mai mult pnl tocmai ce il sprijina trup si suflet ..ceea ce se traduce din nou legatura cu filmuletul si cu toate mizeriile aparute..Pricepusi???sau tot pe langa??
      Felicitari domna Basescu.
      • -5 (5 voturi)    
        felicitari d-na basescu (Miercuri, 2 decembrie 2009, 16:10)

        nomenclatus [anonim] i-a raspuns lui marlene

        ...e sotul pe care l-ati ales.
        A avut mai mult de 1 milion de lei pe vremea lui ceausescu. Adevaratul caracter si viziune politica se cladeste prin vanzarea de blugi cu vaporul, nu-i de mirare ca a ajuns in guvernul Ceasusescu, apoi Iliescu!
        • +1 (1 vot)    
          ce guvern Ceausescu visezi?? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 19:03)

          marlene [anonim] i-a raspuns lui nomenclatus

          vai de capul tau..postac obosit.
      • -5 (5 voturi)    
        tipaturi besesti (Miercuri, 2 decembrie 2009, 16:17)

        tipat [anonim] i-a raspuns lui marlene

        ...ce motive ar avea cineva sa tipe ca filmul e trucat?
        Nici Institutul National X nu zice ca-i trucat, desi basecu a mintit ca au zis!
    • +7 (15 voturi)    
      legatura e simpla (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:15)

      dustproof [utilizator] i-a raspuns lui Rollo Tomasi

      modelul tau de barbat e atata de jenant incat cine si-l doreste ca papusa - presedinte, nu dau nume, nicicum nu-l poate ajuta laudandu-l.. ca nu are cu ce. Si atunci, arunca cu laturi in adversarul lui. Asta e legatura, trebuie sa te gandesti CUI FOLOSESTE chestia cu filmul, e stravezie "smecheria" de a te dezice public de ea, cata vreme televiziunea vantului da pe post filmuletul 24 / 24..
  • +31 (37 voturi)    
    Simplu si frumos spus (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:47)

    lorysor [utilizator]

    Pentru toti care vor comenta in mod negativ gestul Mariei Basescu, care vor cauta strategii de campanii si motive ascunse, as vrea sa va ganditi pentru o clipa cum v-ati simti in locul ei.
    Ma bucur ca a luat atitudine pentru ca nu poti sa taci la nesfarsit in fata jignirilor.
    Cred ca e jignitor la cer ce se intampla in momentul de fata in Romania - rasturnarea valorilor si improscarea cu noroi a intregului popor, doar pentru a ajunge la putere.
    Mi se pare f sincer mesajul ei de sotie si mama.
  • +26 (32 voturi)    
    Respect, doamna Maria Basescu! (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:48)

    Anca [anonim]

    Draga doamna Maria Basescu, va admir si va respect ! Nu merita sa va suparati pentru niste mizerii pe care anumite creiere spalate le arunca la comanda... Oamenii rationali tot Basescu voteaza si cei mai multi romani sunt alaturi de dvs. Sper din suflet ca, pe 6 Decembrie, domnul Basescu sa castige alegerile si cred ca aceasta va fi cea mai grea palma pe care poporul roman ar putea sa o dea acestei caracatite comuniste! De altfel, rezultatele ''muncii asidue'' ale acestei caracatite s-au vazut inca de ieri la Timisoara, Bucuresti, Brasov, Constanta, Iasi...
  • +22 (26 voturi)    
    Tot respectul... (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:51)

    krishna [utilizator]

    .... si admiratia mea pentru o persoana civilizata si discreta. Vorba celor ce sarbatoreau ieri: "Jos palaria"!
  • +33 (37 voturi)    
    REACTII REALITATEA TV vs MIRCEA DINESCU (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:51)

    radu [anonim]

    Realitatea TV pe scurt: "este o strategie a lui Traian Basescu" si continua aberatiile. Apoi intervine Dinescu, declarat anti-basescu, cel care a lansat aceasta mizerie impotriva Mariei si Traian Basescu in direct la Realitatea. Dinescu nu are replica la scrisoarea Mariei Basescu, se balbaie si in final isi cere scuze. Iata cum, dupa ce a dezinformat, Mircea Dinescu recunoaste acest fapt insa ... stupoare ... Realitatea TV continua sa isi ameteasca spectatorii. In loc ca Realitatea TV sa transmita o stire "breaking news" despre Dinescu care a mintit si a recunoscut acest fapt in direct, continua manipularea pe fata. Probabil ca in scurt timp Dinescu va reintra pe post si va spune altceva si nimeni nu va mai sesiza ca a recunoscut in direct ca a mintit. Rusine Realitatea !!
    • +5 (9 voturi)    
      In toata aceasta perioada (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:38)

      gabifm [utilizator] i-a raspuns lui radu

      le-am dorit celor angajati la realitatea (nu la antene, aia sunt meseriasi) ca toata viata lor in familiile lor si a celor ce ii inconjoara, sa traiasca exclusiv viata promovata in aceste 2-3 luni!
      Le doresc din suflet. Si stiind ca sunt multi care le ureaza asta, sunt sigur ca asa va fi.
  • +26 (32 voturi)    
    Foarte bine! (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:52)

    Andreea Plaur [anonim]

    Foarte bine ati facut, Doamna!
    Unor asemenea ipochimene eu le-as fi dat de mult o replica si cu siguranta, nu una atat de blanda!

    Suntem alaturi de sotul Dv!
  • +24 (30 voturi)    
    public vrem scuze, asa cum ati adus si acuze! (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:54)

    clarinita [utilizator]

    Este inca o jignire directa adresata dl basescu si se mira presa dc este subiectiva prima doamna???da multa nesimtire poate sa existe in unii!
  • +31 (35 voturi)    
    frumos (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:56)

    anani [anonim]

    maria basescu e o adevarata doamna. a fost mereu o prezenta discreta, un om plin de bun simt, dar acum cred ca s-a ajuns prea departe. sunt prea multe mizerii care s-au spus despre traian basescu. scrisoarea dansei este cea mai mare declaratie de feminitate, cea mai frumoasa declaratie de dragoste
    • +15 (19 voturi)    
      Foarte frumos chiar (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:04)

      stancualexro [utilizator] i-a raspuns lui anani

      imi pare rau ca nu pot sa iti dau decat un vot cu plus la comentariu ... exact asta cred si eu ... o adevarata prima DOAMNA a statului
      Tot respectul doamna Maria Basescu !!!
    • -19 (25 voturi)    
      hai ca-i tare (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:10)

      gigi2 [anonim] i-a raspuns lui anani

      declaratie de dragoste???????
      :)))))
      hai ca m-am distrat pe cinste :)))
      aaaaaaaa ..... si inca ceva: plin de pro-Basescu pe aici ....ciudat! :)))
      • +4 (8 voturi)    
        @ gigi2 (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:35)

        brusuilis [anonim] i-a raspuns lui gigi2

        e plin de por-basescu pe aici ca... pe la antele si realitatea nu mai e loc:)))
    • -21 (27 voturi)    
      JOS COMUNISTUL BASESCU (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:10)

      valyx001 [anonim] i-a raspuns lui anani

      Dintre cei doi care candideaza la presedentie singurul care nu a fost comunist este GEOANA. deci e clar ca Hotii striga hotii. adica Basescu striga jos comunisti dar el e cel mai mare. Oameni buni nu vati saturat 5 ani de zile!!!! a avut Basescu 5 ani ca sa demonstreze ca poate fi un presedinte bun, nu numai ca nu a fost bun ci a dus la haos tara asta, Am ajuns sa ne bucuram de 42 de km de autostrada iar altii in acelasi timp de 230 km JOS BASESCU SI ATAT.
      • -16 (20 voturi)    
        Bravo! (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:14)

        gigelika [anonim] i-a raspuns lui valyx001

        Bine spus!


        haide cu minusuri ;))) haide oamenii lui basescu!!!!!!!!!!
        • +5 (13 voturi)    
          unu de la mine si mai urmeaza :) (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:28)

          bilutz [utilizator] i-a raspuns lui gigelika

          ia de aici :)))
          da tu nu te-ai saturat 10 ani cat au fost PSD-istii la puterea ? si resul de 10 cat au fost in opozitie ?
          Mie mi-a mers mai bine intre 2004-2009 decat in perioada comunistilor...a pardon... a PSDistilor
          cand credeam ca am scapat de iliescu si nastase apar din nou ....
    • +17 (25 voturi)    
      Respectul meu Doamna Maria, (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:14)

      joao miguel [utilizator] i-a raspuns lui anani

      Suntem alaturi de D-voastra Prima Doamna a Romaniei. Este limpede cine este disperat (Coalitia Grivco & Compania) incat s-a ajuns la jigniri cu familia.Dinescule ti-ai pierdut respectul in fata romanilor cu iesirile tale isterice de la IRealitatea TV, si apoi datorita faptului ca dai semne de-a sustine comunustii din PSD. Esti patetic si lamentabil.
    • -14 (20 voturi)    
      Discreta? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:15)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui anani

      Mai degraba trimisa la cratita, pentru ca eu asa vad realitatea familiei.
      Bai, dar e plin cu lingai pe forumul asta. Incredibil cata lipsa de coloana vertebrala.
      Sunteti ca lingaii lui Ceausescu, traiti in matrix.
      • +1 (1 vot)    
        ANONIM=NIMENI (Miercuri, 2 decembrie 2009, 17:15)

        Maria46 [utilizator] i-a raspuns lui anonim

        d.le anonm , nu aveti curajul sa va spuneti numele , debitati ineptii , cum nu aveti argumente proliferati injurii.acum sa vorbim de lingai lui ceausescu:iliescu -fost prim secretar , secretar cu propaganda , geoana -fiu de general de la apararea civila -era facut cineva general fara a-si slujii stapanul si respecta directivele comuniste?, dl geoana este ginerele d. nei costea o apropiata a elenei ceausescu si lista ar putea continua .felicitari d. nei basescu pentru atitudinea luata .
  • +10 (14 voturi)    
    Tot Basescu (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:57)

    Bursu [utilizator]

    Bataie la Europa intre chinezi si jandarmi.Ia sa vedeti acum ca pina deseara la A3 si iRealitatea vor gasii dovezi despre implicarea lui Base in conflict. Tare mi-e frica ca nu cumva nemernicii s-o murdareasca acum si pe Maria cu cine stie ce remarci idioate.
  • +15 (21 voturi)    
    O Doamna! (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:01)

    Elena [anonim]

    o adevarata Doamna cu "D"!
  • +17 (21 voturi)    
    superb (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:02)

    elena [anonim]

    este totusi o diferenta intre aceasta doamna si matracucele si prostituatele de la antene+realitatea. nu baieti?
  • +18 (24 voturi)    
    Respectul meu pentru dumneavoastra doamna Basescu (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:03)

    Cristi [anonim]

    Va felicit pentru inspiratia de a redacta aceasta scrisoare deschisa! Era nevoie de asa ceva. Poate si pentru a face sa inteleaga si pe cei care-l urasc pe Traian Basescu ca gresesc enorm tarand in mocirla politica (inclusiv a alegerilor) inclusiv familia presedintelui. Urat, foarte urat din partea tuturor acelora care NU stiu sa respecte o femeie, familia si pe presedintele tarii care, in definitiv, a facut tot ce i-a stat in puteri pentru binele acestei tari. Cei care il urasc pe Basescu NU vor putea intelege niciodata aceste lucruri sacre reprezentate de familie si tara. Din ura viscerala pe care i-o poarta presedintelui (cu bunele si relele sale) sunt in stare sa aduca in fruntea tarii niste oameni meschini care nu sunt preocupati decat de propriul lor bine. Si, in nici un caz de binele tuturor. Toti acesti oameni despre care vorbesc acum au demonstrat cu prisosinta mizeria lor umana de-a lungul acestor ani. Nimic nu le scuza marsavia cu care se poarta.

    P.S. Postacii de profesie sa se gandeasca foarte bine ca, unii dintre ei au sotii, copii, familie. Si ca nici lor nu le-ar place sa le fie calcata familia in picioare de niste nemernici. Unul dintre ei fiind cel despre care putem spune ca este "poetul portofel". Oare degeaba i se spune asa?
    • 0 (2 voturi)    
      va felicit pentru inspiratia de a redacta (Miercuri, 2 decembrie 2009, 18:15)

      inspirata2 [anonim] i-a raspuns lui Cristi

      ...si mai ales pentru inspiratia de a trimite scrisoarea! Genial!

      Sa moara toti visceralii de ciuda!
      Traiansca aplaudacii cu limba de lemn!
  • +14 (18 voturi)    
    Da-ti si voi reactia lui Dinescu ca stire!! (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:03)

    CATRE HOTNEWS [anonim]

    Dinescu si-a cerut scuze in direct pe Realitatea. De nu dati aceasta stire, intr-un articol separat ? Altfel aceasta interventie se va pierde, desi este o PRIMA DOVADA a minciunilor si dezinformarii !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • +13 (21 voturi)    
    DINESCULE... (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:04)

    vlad tepes [anonim]

    ...ti-am ascultat,cu multa greata,jalnicul raspuns in urma declaratiei DOAMNEI Basescu si imi dau seama, din ce in ce mai mult, de ce asa de multi tineri(femei si barbati) parasesc tara cand zilnic se "lovesc" de imaginea pe sticla cu pseudopoeti si oameni ce inca traiesc in anii `70,`80 si-si aroga dreptul de a se autodefini"formatori de opinie" .
    Mai acum cateva seri,un politician a inceput cu:"...auzi poetule..." si-mi permit sa-l completez: "...auzi pseudopoetule,de ce nu te duci pe tarla la Cetate sa cultivi cartofi si lasa-i pe cei ce muncesc pt tine sa vorbeasca deoarece sunt cu mult mai inteligenti ..."...adica in traducere libera: LASA-NEEE,LASA-NEEE !!!
  • +17 (25 voturi)    
    Tot respectul (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:06)

    Cetatean de rand [anonim]

    Se spune ca in spatele barbatilor importanti, se afla cate o femeie deosebita. In spatele Presedintelui Basescu, avem placerea sa descoperim, deoarece nu s-a exprimat public pana acum, o Doamna de bun simt si o bogatie de sotie.

    Scrisoarea nu mai necesita nici un comentariu, merge drept la inima, la milioane de romance si romani, fie ca sunt soti, sotii sau mame. Fiecare sot si-ar dori ca sotia sa-l pretuiasca intr-atata incat sa-i exprime public sustinerea.

    Felicitari Doamna Basescu, pentru atitudinea demna si sentimentele d-voastra. Scrisoarea d-voastra face cat zeci de interventii in dezbateri.
    Sa va traiasca sotul de Presedinte si sa aiba succes la alegeri.
  • -17 (29 voturi)    
    Ma indoiesc... (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:10)

    Oare? [anonim]

    Discretia madamei Basescu se datoreaza prostiei, lipsei de intelect si de capacitati de orice alt fel decat cele casnice. Femeia asta nu e in stare sa scrie o asemenea scrisoare, nici macar nu cred ca ea a semnat-o.

    Si, tipic pentru majoritatea femeilor din Romania cu care se identifica, nici ea nu ar recunoaste cand primeste o palma, pentru ca i se pare ca o merita.
    • +6 (12 voturi)    
      Probabil ca vorbesti despre sotia dumitale (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:19)

      oligarh [anonim] i-a raspuns lui Oare?

      Dupa scris, esti mai elevat ca goagalu' iar dupa ce scrii, probabil o fire apropiata celui din PSD care-si caftea nevasta. gagica pana la urma l-a lasat si s-a dus cu altu. asa meriti si d-ta, daca nu ti s-a intamplat deja.
    • +7 (13 voturi)    
      gretosi! (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:22)

      tulipa [utilizator] i-a raspuns lui Oare?

      nu aveti nici un Dumnezeu! va puteti arunca in apa!!!!
    • +6 (12 voturi)    
      Nu-ti cer scuze cand afirm asta: (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:22)

      Cristi [anonim] i-a raspuns lui Oare?

      Esti un idiot!!! Punct.
    • +7 (15 voturi)    
      ooooo!!!! (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:29)

      Laurentiu78 [utilizator] i-a raspuns lui Oare?

      Chiar iti permiti sa jignesti niste oameni asa fara sa-i cunosti in intimitatea lor?!
      Esti cumva prieten de familie, ai vorbit vreodata cu Doamna Basescu? Ai lucrat cumva la ei in casa?
      pentru asta ti-am dat minus, pentru mojicie, nu pentru opiniile tale politice, care desi sunt clare,nu ma intereseaza.
    • +5 (13 voturi)    
      Cata bataie o fi mancat mama ta la viata ei! (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:42)

      gabifm [utilizator] i-a raspuns lui Oare?

      Ceea ce scrii tu mi se pare incredibil.
      Cum a putut Dinescu sa scoata ce este mai urat in unii dintre noi.
      Dinescule, citeste cine te sustine! Te vei infiora.
    • +5 (9 voturi)    
      nu conteaza (Miercuri, 2 decembrie 2009, 15:22)

      tony [anonim] i-a raspuns lui Oare?

      sincer nu conteaza cum este d-na basescu, e bine totusi ca a fost discreta...totusi de la chelnerita la suceava stie sa vada lucrurile....cred ca sincer ca nu si-a dorit niciodata o asemenea viata....totusi tot respectul pt ea ca a indurat atat...sanatate multa d-na basescu..va doresc o viata linistita
    • -3 (5 voturi)    
      simplu si corect punctat (Miercuri, 2 decembrie 2009, 15:51)

      King Crimson [utilizator] i-a raspuns lui Oare?

      O femeie trista. Dar poate ca-si merita soarta.
    • +2 (4 voturi)    
      Si (Miercuri, 2 decembrie 2009, 15:54)

      salcia [anonim] i-a raspuns lui Oare?

      de unde stiti toate aceste lucruri? Cum puteti face astfel de afirmatii gratuite si jignitoare despre o persoane pe care nici macar nu o cunoasteti?!

      Adica daca dna Basescu pur si simplu nu a vrut sa se implice in politica, si a ales sa fie discreta si sa se tina departe de nebunia mediatica, nu este o decizie personala ci o dovada de prostie si de "lipsa de intelect" (ce-o mai fi insemnand si asta)?!

      Vad ca pe forum exista multe persoane care o cunosc foarte bine pe dna Basescu si care stiu mult mai bine decat ea ce viata duce, ce capacitati intelectuale si casnice are etc.
    • 0 (2 voturi)    
      esti tampit, amice (Miercuri, 2 decembrie 2009, 16:13)

      Olguta [utilizator] i-a raspuns lui Oare?

      Misogin si prost! Ai descris-o pe nevasta'ta?
    • +2 (2 voturi)    
      RUSINE (Miercuri, 2 decembrie 2009, 17:21)

      Maria46 [utilizator] i-a raspuns lui Oare?

      Nu-ti este rusine sa te adresezi cu apelativul "madame" sa o jignesti .Ti-ar placea sa se exprime astfel cineva referindu-se la sotia mama sora ta ?Acest limbaj al invectivelor a fost si este caracteristic comunistilor care nu aveau nimic sfant .
    • +1 (1 vot)    
      alt postac??? (Joi, 3 decembrie 2009, 1:45)

      marlene [anonim] i-a raspuns lui Oare?

      mai naparca obosita..cum titi permiti sa judeci oameni pe care nici macar nu ii cunosti???asa v-au invatat alde vanghelie???
      http://www.romaniantipsd.ro/foto ia uite-te, poate te gasesti in poza.
  • -14 (24 voturi)    
    O mare deceptie (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:10)

    octavian [anonim]

    Cati pumni ai luat madame ca sa te afisezi si tu. Si apoi, ce treaba are Geoana cu copilul lovit de barbatatu. Este singurul care nici macar nu a vrut sa comenteze acest incident
  • +18 (26 voturi)    
    Stima si respect! (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:11)

    onest [anonim]

    Iata o atitudine demna de Prima Doamna a Romaniei! Sarut mana Doamna Basescu!
    • -5 (17 voturi)    
      Mai usor (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:19)

      singlespeed [anonim] i-a raspuns lui onest

      cu mainile cumetre . Sau ai ramas asa din timpul Tovarasei . Stimata si prea Iubita doamna .
      Daca doamna Basescu nu mai suporta campania cum suporta mesele impreuna cu Udrea . Atunci de ce nu e revoltata ? De ce nu e revoltata de succesurile fetei , de spritul cu Gigi Becali , de salba de la Bercea .
      Pacat
  • +17 (25 voturi)    
    Si tu esti las , Dinescule ? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:11)

    Nicolae [anonim]

    Nu stii ce sa facI ?
    Oligarhii sunt la lunch cumva ?
    Nu ai de la cine sa ceri voie ?
    Au fost plicurile prea groase ?
    Cu ce inima ai stat in spatele lui Geaona la Timisoara , asa cum sta bine unui mercenar ?

    Iti dam noi voie

    Bai baiatule , daca ai facut astfel de declaratii , noi , partea necivilizata a poporului roman te somam sa-ti ceri scuze imediat !
    • +5 (7 voturi)    
      Sorry (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:22)

      Bursu [utilizator] i-a raspuns lui Nicolae

      De nervi am gresit si ti-am dat un minus .Sorry
  • -13 (21 voturi)    
    destinatar (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:13)

    Tataie [anonim]

    De ce nu i-a adresat scrisoarea lui Dinescu sau lui Patriciu ? Ca nu inteleg cu ce a suparat-o direct Geoana, in afara de faptul ca acesta candideaza impotriva sotului. Iar aia din final cu 'interesul mai presus...' e din categoria steagurilor pe care Basescu le falfaie pe scena lui sordida.
    • +11 (15 voturi)    
      tataie (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:22)

      onest [anonim] i-a raspuns lui Tataie

      Se observa de la o posta (nu aia pe care o vrea SOV!), ca faci parte dintr-o categorie anume, asa ca intelegem ca nu intelegi. De unde nu e, nici Dumnezeu nu cere!
    • +5 (13 voturi)    
      Esti ipocrit Tataie (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:25)

      joao miguel [utilizator] i-a raspuns lui Tataie

      Se vede de la o posta ca esti comunisto-psd-ist, doar ei nu au sentimente bun simt si compasiune. Dute naibi in Cuba sau in Rusia
  • -13 (21 voturi)    
    Alegeri , turul II (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:15)

    Oana [anonim]

    Sigur, noi vom castiga /PDL va contesta .
    Contestarea adversarilor / Meseria de onoare a revolutionarilor .Munca si bunul simt - notiuni goale si straine golanilor PDL-sti.
    • +7 (13 voturi)    
      d-soara Oana (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:26)

      Citizen Kane [utilizator] i-a raspuns lui Oana

      Am fost golan, huligan (Iliescu).Acum sunt betiv, drogat (Orban). Nu mai aruncati cu acuze d-soara Oana. Nu te mai uita toata ziua la realitatea. Noi cei mai batrani stim cum este cu deformarea adevarului, cu trunchierea stirilor. Va rog mult, mai bine .... off
    • 0 (10 voturi)    
      Oana, (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:34)

      onest [anonim] i-a raspuns lui Oana

      Esti o adevarata poiata, mai draga! Ai un viitor luminos in fata, calauzita de mult stimatul si iubitul, fiul intelept si iluminat, bla-bla-bla, al generalului de securitate Geoana! Bravo!
  • +4 (6 voturi)    
    e ff aiurea ce faceti, Hotnews! (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:15)

    adrian p [anonim]

    Poate cineva sa scrie textul scrisorii? Eu nu pot deschide documentul. Are peste 0.6 MB si imi buseste telefonul.

    E totusi un document text, ar trebui transcris, pentru usurinta navigarii.
  • -5 (13 voturi)    
    Daca as fi presedinte (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:16)

    ChiarEuAdicaIo [anonim]

    Doamna Basescu...jos palaria pentru atitudinea luata fata de atacurile venite. Cat despre domnul Basescu sincer il invidiez...pentru ca fundul meu nu e fundul lui....sa fie atat de pupat de unii atat de orbi...Pacat ca pe 6 nu voi avea cu cine vota...si chiar daca ma voi duce...
  • +9 (17 voturi)    
    O adevarata Doamna (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:19)

    Oana [anonim]

    Dna Maria Basescu o adevarata doamna , dicreta si educata.
    Foarte frumos raspuns le-ati dat acestor nenorociti !
    Nimeni nu are dreptul sa inventeze , sa murdareasca" o familie NICIODATA !!!
    Este nepermis unde s-a ajuns !!!
  • +12 (20 voturi)    
    Felicitari,doamna Basescu! (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:19)

    Iuliana [anonim]

    JOS PALARIA, in fata dumneavoastra d-na Basescu !
    Sunteti o adevarata DOAMNA ! Vom vedea unde se vor ascunde micii moderatori din televiziunile mogulilor,dupa 6 decembrie,cand dl.Basescu va fi invingator cu cel putin 60 % din voturile romanilor.Voturi ale romanilor de rind,dar cu mult "BUN SIMT" si spirit civic nu asa cum este demonstrat de unii politicieni,care nu ar mai trebui sa apara in spatiul public. Sunt o adevarat rusine !
    Un mincinos si de aruncat in spitalele de specialitate, este si "poetul boer" cel care este de vita nobila, oare cum a pus mana pe mosia aceea ?
    Pe cand se autosesizeaza cei in masura si vor ancheta sursa de venit a unor imbogatiti peste noapte ca Dinescu,S.R.S. Nistorescu ,etc.
    Cat mai vor sa fure din Romania ?
    Decat sa vorbiti minciuni despre familia Basescu, mai bine fiti civilizati si comportati-va normal.
    Plecati in vacanta,disperatilor de :penelisti, pesedisti & co.
  • +15 (23 voturi)    
    DINESCULE, FA-TE CA ESTI DIZIDENT... (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:20)

    nelloti [utilizator]

    Dinescule, fa-te ca lucrezi. Te-a orbit farul calauzitor al lui Iliescu? Amandoi ati facut dizidenta.Esti tare nesimtit cand te legi de doamna Basescu(atacandu-l pe preedinte), tinand cont ca este o femeie de bun simt si tot timpul a stat retrasa . Sau asta este rau? Trebuia sa faca ca madame Tariceanu , cand i-a chemat pe aia de i-au facut buletinul acasa, ca na , nu i se uscase oja ? Daca te iei de Basescu, fie. Inteleg ca in timpul lui Base, ti-au cam stat afacerile. Mai draga, cum se face ca si tu si madame Cornea i toti anticomunistii , dintr-o data il vedeti pe Iliescu si continuatorii lui , drept cei mai democrati? Cand a fost condamnat comunismul? Cand ai primit 2 milioane de dosare ale Securitatii? Cand l-ai iubit pe Iliescu , cand a exmatriculta studenti in 56 sau cand infiera proprietatea? De Geoana cand te-ai indragostit? Cand ii multumea lui Constantinescu ca ne-a scapat de Iliescu sau cand reverba la Moscova? De Antonescu cand te-ai indragostit? Cand spunea ca Iliescu e mai bun decat Basescu sau ca Vadim Sau Becali sunt mai buni decat Basescu? Fa-ne sa pricepem, dar nu te lua de familia nimanui,ca este murdar , abject si penibil. Daca tot esti barbat, leaga-te de Basescu. Macar , el este mai barbat decat voi toti la un loc.
    • +5 (15 voturi)    
      Dinescu? Cine-i asta? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:29)

      "marele" poet Dinescu [anonim] i-a raspuns lui nelloti

      Cu mana pe inima, poate cineva sa-si aminteasca macar doua versuri din "opera" poetului Dinescu???
      Dinescu? Cine-i asta?
  • -2 (8 voturi)    
    DIJABA (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:21)

    Hotnews [anonim]

    Va agitati degeaba! gloata votanta e aceeasi si va ma vota inca odata in acelasi stil docil care a demostrat-o in toti ani postrevolutionari. Adio
  • +14 (22 voturi)    
    Tot respectul pentru femeia Maria Basescu (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:22)

    eleea [anonim]

    Pentru cei care vor sa se exprime urat, locul se afla la Realitatea si Antene!
    Aici, va cerem permisiunea, ca noi, cei care o respectam pe dna Maria Basescu, sa ne dam cu parerea.

    Personal, o felicit!
    Si bunica mea si-a dedicat viata familiei! Si noi am primit educatie sanatoasa, morala si cu simtul raspunderii, chiar daca eu am o personalitate vulcanica, asta nu ma impiedica sa am bun simt!

    Inca odata felicitari pentru ceea ce faceti!
  • -10 (18 voturi)    
    manipulare grosolana (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:23)

    ma numesc roman [anonim]

    m-am lamurit. daca scrii antibasescu esti taxat cu minus. daca spui de basescu de bine, esti taxat cu plus. bravo hotnews. sa traiti bine....la anul si la multi ani !
    • -7 (13 voturi)    
      Ma indoiesc... (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:34)

      Oare? [anonim] i-a raspuns lui ma numesc roman

      Tampii intre ei, e si normal...
    • -8 (14 voturi)    
      Voi chiar nu vedeti? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:37)

      antibasescu [anonim] i-a raspuns lui ma numesc roman

      Voi chiar nu vedeti ce se intampla in tara asta?

      A puso pe doamna Maria la inaintare , domnu Basescu a ajuns sa faca si manele probasescu.. asa ceva este chiar de tot rasu...

      Cat despre Geoana , chiar daca este in PSD , va zis eu ca Comunistii nu vor mai veni la putere :) dar nu vreti sa va intre in cap... si il votati pe Basescu care a facut din tara asta un c***t ...
  • +11 (17 voturi)    
    Dincolo de suparare... (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:28)

    Adrian [anonim]

    ... nu pot decat sa remarc tonul de un bun-simt impecabil pe care il are aceasta femeie care merita toata stima. Scrisoarea asta este o pata alba pe maroul care ne inconjoara, de la campania electorala pana la mizeria de pe strazi. Poate ca merita sa invatam ceva de la femeia asta indiferent de statutul ei (prima doamna sau nu).
    • -8 (18 voturi)    
      Naivitate (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:35)

      icx [anonim] i-a raspuns lui Adrian

      1. Chiar credeti ca scrisoarea a scris-o d-na Basescu in persoana?
      2. Cu educatia copiilor - cel putin a fiicei celei mici, obraznica si inculta - a cam dat-o in bara!
      • +8 (8 voturi)    
        Ai stat de vorba cu Elena Basescu? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 16:01)

        Adrian [anonim] i-a raspuns lui icx

        Ca sa spui despre Elena Basescu ca este obraznicatura trebuie sa fi avut d-aface cu ea. Poti sa spui ca nu o duce capul pentru ca o dovedeste cu fiecare declaratie dar asta nu mai e vina Mariei Basescu. Ai copii? Eu am, iti zic ca orice ar face raman copiii mei si i-as iubi indiferent cat ii duce capul sau nu. Pana acum elena nu a dat dovada ca ar fi prost crescuta ci doar ca e prostuta, atat. Nu poti sa negi calitatile de femeie cu mult bun simt ale Mariei Basescu. Nu conteaza cine a scris scrisoare atata timp cat femeia asta si-o asuma.
  • +8 (18 voturi)    
    Declaratii (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:29)

    Anto [anonim]

    Nu cred ca era cazul sa dea explicatii. Stie foarte bine ca singurul lucru care se incearca este denigrarea persoanei Traian Basescu. Romanii si-au dat seama ca la mijloc este un joc murdar si ii vor tine partea in orice circumstante.
  • -13 (19 voturi)    
    sunteti niste pupincuristi (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:33)

    alex serban [anonim]

    sunteti toti niste pupincuristi pdlisti, va comportati de parca va da basescu de mancare, da isi bate nevasta ca e un mitocan, de ce nu va vine sa credeti cumva e vreun om cu o tinuta inalt morala, nu este un bou care vrea sa jecmaneasca si el tara la fel ca toti ceilalti candidati. /(editat de HotNews.ro)
    • -7 (13 voturi)    
      Ti-as da numai + la voturi (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:39)

      antibase [anonim] i-a raspuns lui alex serban

      Asa este... le e frica ca vine din nou Comunistii peste ei si le e frica sa DESCHIDA odata ochii sa vada ce se intampla in tara asta idioata!
      • +3 (3 voturi)    
        vrei comunisti =CIUMA ROSIE (Miercuri, 2 decembrie 2009, 19:51)

        Maria46 [utilizator] i-a raspuns lui antibase

        Stimate domn in primul rand te intreb sti sa scri romaneste "VINE COMUNISTI "?
        Am trait sub comunisti cand tatal meu era purtat cu tabla de gat prin oras cica era sabotor , cand, desii licetiat fiind nu a putut avea serviciu ca nu a vrut sa fie comunist? , cand a fost arestat si l-au pus securistii sa faca cerere ca sa-i fie perchizitionata casa ? cand dormea in podul casei de frica arestarii , cand un securist venea la noi in casa sa vada ce post de radio ascultam ?A venit 1990 a incercat sa redobandeasca ce i-a fost luat , au durat 10 ani procesele , a murit pe trptele tribunalului .
  • +5 (9 voturi)    
    Scrisoarea (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:38)

    Francesco [anonim]

    SCRISOARE DESCHISA

    Sunt una dintre femeile care si-a dedicat intreaga viata familiei ei. De dimineata pana tarziu in noapte, zi de zi, timp de cateva zeci de ani, m-am ingrijit sa le fie bine copiilor si sotului meu. Aceasta este cea mai importanta misiune pe care mi-am asumat-o.
    Nu am lucruri spectaculoase de spus in fata camerelor de luat vederi. Viata mea, cu bune si cu rele, nu difera de viata catorva milioane de femei din Romania. Pentru acest motiv am stat departe de presa, chiar daca am fost de multe ori suparata pentru lucruri neadevarate care se spuneau despre noi.
    Rup astazi tacerea pe care am pastrat-o timp de cativa ani fiindca ceea ce presa si oamenii care sunt in spatele ei fac astazi mi se pare de neacceptat.
    Nu as vrea sa spun ca ceea ce a facut Traian Basescu in mandatul sau este perfect. Stiu insa ca tot timpul s-a gandit cum sa faca lucruri bune pentru oamenii de rand care l-au ales.
    Atunci insa cand vine vorba despre relatiile pe care le are cu alti oameni, pot spune, dupa 34 de ani de casnicie, ca nimeni nu il cunoaste pe Traian Basescu mai bine decat mine.
    L-am auzit acum cateva zile, si inca nu imi vine sa cred, pe dl. Mircea Dinescu afirmand ca sotul meu m-ar fi lovit. Nu stiu in ce familie a crescut dl. Dinescu, dar in familia mea, in casa mea si in viata mea nu s-au intamplat niciodata asemenea lucruri. Pentru afirmatiile mincinoase pe care le-ati facut sunteti dator, domnule Dinescu, sa va cereti scuze in fata copiilor mei.
    Am vazut de asemenea si un film neadevarat, trucat, care s-a derulat zile intregi la televiziuni, film in care sotul meu este prezentat lovind un copil. Depun marturie ca sotul meu nu a fost niciodata agresiv cu fiicele noastre, si nici cu vreun alt copil. Dar, dincolo de a-i tine parte lui Traian Basescu, gasesc inacceptabil, ca mama, sa introduci copilul din film in mizeria alegerilor si sa ii distrugi viata. Pentru acest lucru, domnule Geoana, oricate scuze v-ati cere, nicio mama nu va va putea ierta.
    Inche
  • -5 (19 voturi)    
    bataia (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:38)

    rebelu [anonim]

    E.Udrea zice ca pe ea toata noaptea o bate,puneti-va de acord.
  • -8 (16 voturi)    
    Sa scrie si Elena Basescu o scrisoare (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:38)

    fost votant Basescu [anonim]

    Urmeaza maine sa scrie si Elena si Ioana cate o scrisoare, o sa sune cam asa

    Elena - tata e cel mai marfa, am ajuns cea mai tare si succesuri tata in continuare
    Ioana - multumesc lui tata ca mi-a aranjat de casa de 1 mil euro si la mai mare tata
  • +9 (17 voturi)    
    Respectele mele, Doamna Basescu. (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:42)

    SHEAPA [utilizator]

    Dincolo de orice altceva ce poate fi imputabil sau nu sotului dvs., ar trebui sa existe in constiinta publica a oricarei natiuni cateva norme civice, simple si care sa exprime un bun simt general.

    Mizeria scoasa pe rampa insa in aceasta campanie elctorala arata insa ca suntem departe de momentul formarii unei constiinte civice.

    Imi respect si iubesc sotia, mama, bunica, sora si-mi dau seama cat de mult conteaza fiecare dintre ele in viata mea.

    Iar injosirea dumneavoastra publica prin acuzatia ca Traian Basescu v-ar fi batut arata ca cei care se pretind lideri de opinie astazi, in 2009, intr-o tara europeana, nu au trecut nici macar de stadiul de primate.

    Ce folos pentru Dinescu sa aiba darul de a scrie poezie daca-si foloseste cuvintele pentru a face atat de mult rau?

    Ne cerem scuze, in numele acestor (din pacate) romani, pentru ca nu am reusit, ca natie, sa invatam BUNUL SIMT.
  • +8 (16 voturi)    
    un roman (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:42)

    UN ROMAN [anonim]

    antonescu=tradator de neam
    geoana patriciu =oameni fara scrupule
    iliescu nastase=comunisti
    hrebenciuc voiculescu vantu=mafioti
  • +13 (17 voturi)    
    jos palaria! (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:44)

    renegatul [utilizator]

    Un gest de bun simt! Respetele mele, doamna!
    Bafta si multa putere va doresc!
  • +11 (17 voturi)    
    Cred ca trebuie sa experimentezi pupincuristii (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:45)

    joao miguel [utilizator]

    Ti-am urmarit comentariile debilule si lasa mult de dorit, in primul rand nu-mi trebuie ca Base sa-mi dea de mancare (cum nici comunistii din Psd nu o sa-ti dea) in al doilea rand daca Doamna Basescu spune ca nu a fost lovita ce dracu insisti cu aberatiile tale misogine. Sa-ti mai dau inca un pont ,
    cine m-a facut sa aleg o alta tara (unde sunt respectat si nu dus de nas ca tine ) a fost cei 15 ani de guvern PSD.
  • +9 (15 voturi)    
    Dinescu privlegiatu' vs Herta Muller fugara (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:46)

    dude [anonim]

    Iata-l pe privelgiatul Dinescu in anii 70:

    http://www.youtube.com/watch?v=MTE5g85UOFs

    http://www.youtube.com/watch?v=fdk_WucdreM&feature=related

    Cu pasaport UE si libertate, e greu de inteles prin ce vremuri am trecut. Nu-i asa Dinescu?
  • +5 (13 voturi)    
    dna. Maria Basescu (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:50)

    TAIFUN [utilizator]

    are dreptate .
    daca ar fi razboi , pe toti acesti politicieni din PSD+PNL+UDMR+PRM i as i.mp.u.s.c.a in cap fara ezitare . dimpreuna cu trusturile media compuse din patroni +slujbasii lor . pe toti !
  • +9 (15 voturi)    
    model (Miercuri, 2 decembrie 2009, 14:54)

    ovidiu bisog [anonim]

    Un text care ar trebui sa dea de gandit intregii lumi politice despre ceea ce mai inseamna inca morala si etica in viata publica.
    Un text de bun simt, care imi confirma tot respectul pentru doamna Basescu si pentru sotul ei.
    Pacat ca murdarirea e ridicata la rang de "tehnica politica". Mi-am dat licenta in limbaj politic italian, dar parca la ei nici fascistii si nici comunistii nu tin minte sa fi folosit copii ca arme. Imi aduc aminte de nazisti, totusi, care au "iubit" copiii in lagarele de exterminare, sau imi aduc aminte de teroristii care folosesc scuturi umane.
    Cica ne vrem a ne considera oameni civilizati. Ei, de unde?!
    Oare asa ne-au invatat inaintasii? Oare asa ne-au invatat mamele acasa?
    Odinioara, barbat era sinonim cu onoare, iar barbatii se duelau pentru a-si apara onoarea. De unde onoare azi in politica? Nu dau nume, sunt stiute, de altii, dar nu si de cei vizati, care "nu au simt" sa se simta vizati?
    Voi vota duminica in spirit de onoare si credinta. Candidatul care se incadreaza in aceste criterii il stiu deja.
  • +10 (16 voturi)    
    Revolutionarului poet cu voie de la Moscova (Miercuri, 2 decembrie 2009, 15:03)

    Gore [anonim]

    Dle Mircea Dinescu, felicitari pentru evolutie în campania electorala! Dezinformeaza, minti si mai ales du-te la Timisoara si confisca-i mortii! Te va iubi si Ilici, dar nu o va spune în public (ordin de la Moscova). În rest, sa traiesti si sa-ti bei vinul oltenesc cu liberalii care te-au rasplatit regeste pentru pupincurism.
  • +6 (14 voturi)    
    oare ce vor spune tv-urile acum? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 15:12)

    clara [anonim]

    ...ca a platit-o pdl-ul sau ia tras sotul inca o bataie ca sa scrie scrisoarea? sunr chiar curioasa.
  • +10 (18 voturi)    
    Doamna Basescu (Miercuri, 2 decembrie 2009, 15:13)

    avedaria [anonim]

    este o mare DOAMNA, iar aceasta scrisoare nu face altceva decat sa intareasca acest lucru.
    Imi pare rau ca trebuie sa treaca prin asa ceva si tot ce pot sa-mi doresc este ca astfel de evenimente sa nu-i distruga frumusetea sufletului.
    Capul sus, DOAMNA, caci, indiferent de ceea ce se intampla, cei carora v-ati inchinat viata va vor fiu mereu alaturi!
  • -10 (18 voturi)    
    reper de moralitate ? (Miercuri, 2 decembrie 2009, 15:13)

    Glad [utilizator]

    Toata stima pentru doamna Basescu, dar sa ai 2 fiice din care una sa ajunga la maturitate cu grave lacune de cultura generala, iar cealalta sa isi permita sa intarzie la intrunirea de la turul 1.

    Sa spui ca iti respecti sotul care nu dovedeste un minim de respect fata de 2 fosti presedinti nu te pune intr-o postura extraordinara.

    Mai bine tacea... Sau ma rog, "strategii" mai bine o lasau sa taca.
    • -6 (10 voturi)    
      Ooops! (Miercuri, 2 decembrie 2009, 15:28)

      Bogdan [anonim] i-a raspuns lui Glad

      A apucat comentariul tau sa ia un vot pozitiv, stai numai ca nu au prins de veste membrii de partid portocaliu sa inceapa sa il voteze negativ, sa treaca neobservat :))
      basescu este presedintele tuturor romanilor, cu exceptia celor doi ex-presedinti si cu exceptia celor care tin cu alte partide, si cu exceptia celor care nu il mai vor presedinte. Asadar, e presedintele tuturor romanilor, cu trei exceptii. Deci e bine :))
  • +2 (8 voturi)    
    dinescule! vei ajunge pe urmele lui Paunescu (Miercuri, 2 decembrie 2009, 15:16)

    eu [anonim]

    adica ....sti tu
    • 0 (0 voturi)    
      O sa ii traduc eu! (Joi, 3 decembrie 2009, 10:59)

      gabifm [utilizator] i-a raspuns lui eu

      Limbi in ... lui Iliescu!
      Pentru ca lui Vantu si Patriciu i le da de ani de zile. Pentru bani. Acum i le da si lui Iliescu pe traseul celor 2 noi aparuti in lantul trofic - Antonescu / Geoana.
      N-are pic de jena. In continuare se face ca ... lucreaza.
  • +11 (15 voturi)    
    La ce sunt bune femeile? Varianta PSD (Miercuri, 2 decembrie 2009, 15:25)

    Magda [anonim]

    Oricat s-ar stradui psd-eii sa ne convinga ca toate femeile sunt cu.(r)..ve pozand in mancho cu ele facand sex prin masini, pentru o pozitie in partid, Romania are atat femei destepte cat si femei deme de tot respectul. Prostitutia practicata de femeile care vor sa intre in politica de catre psd si pnl arata labilitatea barbatilor din aceste partide si nu a femeilor. Faptul ca telefoanele maharilor din PSD si PNL sunt pline de scene XXX (uitati-va in telefonul lui Ursache, Vanghelie, Dan Nica, Orisan etc) nu-i face nici mai destepti nici mai frumosi. Femeile destepte stiu sa se foloseasca de ei si sa-si vada interesul atunci cand altfel nu reusesc. Poate ca doar atunci cand PSD-ul va schimba garnitura de activiste de partid comunist cu care defileaza acum si va promova cu adevarat femeile tinere cu educatie occidentala si viata politica de vidanja practicata de acest partid se va schimba. Si-au vazut insa visul cu ochii: Iliescu a convins-o pe Doina Cornea sa-i stea alaturi si sa-i faca pe timisoreni mineri. Ce face boala din om!
  • +10 (14 voturi)    
    MARIA BASESCU! (Miercuri, 2 decembrie 2009, 15:28)

    cc [anonim]

    toata stima,pentru o doamna adevarata!aveti dreptate,doamna maria basescu!marlania,mitocania,badarania,misoginismul,prostia,marsavia sant armele politicienilor din romania!95% dintre ei nu au caracter!niste parveniti!femeile trebuie sa ia atitudine! ele duc greul vietii de zi cu zi!doamnelor din romania,mobillizati-va! iesiti la vot!
  • +11 (15 voturi)    
    Foarte frumos! (Miercuri, 2 decembrie 2009, 15:36)

    cop [utilizator]

    Elegant si frumos gest! Bravo, Maria Basescu!
  • +9 (13 voturi)    
    Demnitate si respect... (Miercuri, 2 decembrie 2009, 15:41)

    Mirela [anonim]

    O lectie de deminitate si moralitate oferita de dna Basescu... tuturor misoginilor...
    Rusine celor ce jignesc aceasta femeie...
    Toata stima pentru dna Basescu... "JOS PALARIA"
  • +8 (12 voturi)    
    Apel la omenie si judecata (Miercuri, 2 decembrie 2009, 15:47)

    Om de rand [anonim]

    Am citit scrisoarea d-nei Maria Basescu adresata lui M. Dinescu si "mogulilor" presei. Las orice sentiment de compasiune deoparte,fata de o familie intreaga . Stiu foarte bine , cum stie orice om din tara asta, ca in politica nu exista scrupule, nu exista menajamente. Stiu ca e o lupta totala si care trebuie si poate sa scoata la iveala adevarul fiecarui candidat pentru functia prezidentiala a unui stat. Ceea ce am vazut cu totii in aceasta campanie electorala(care tine de fapt de vreo doi ani) nu mai este asa ceva. S-au depasit toate limitele cu care tari mai napastuite sau mai civilizate sunt obisnuite in campaniile electorale. Ceea ce s-a intamplat mai ales in ultima saptamana ,intamplari carora le-am fost martori cu totii, nu mai este lupta politica. Este o lupta intre nemernicia ridicata fals , demagogic si cu un cinism infint la rang de virtute si normalitatea omeneasca preocupata mereu sa-si castige dreptul firesc de dezvoltare, de exprimare si de existenta. Am imbratisat pozitia exprimata insistent de majoritatea elitei intelectuale ,cum ca toti candidatii sunt o apa si-un pamant si nici unul nu merita Mi-am anulat votul din primul tur cu buna stiinta , conform acestei credinte. Am gresit. Am gresit profund fata de mine insumi. Ultimele evolutii ...politice mi-au deschis ochii. Scrisoarea doamnei Basescu si manifestarile spontane ale timisorenilor au fost decisve. Noi toti, iata ,nu ne mai aflam in fata alegerii intre si intre. Ne aflam in fata alegerii dintre ce e normal omenesc si anormal omenesc. Intre Haul care se casca in toata hidosenia in fata si scara care imi da sansa sa urc ,dar si speranta ca voi mai simti caldura razei de soare. Eu unul , nu imi mai permit sa ma mai las influentat de nicio parere, oricat ar fi ea de ...intelectuala. Resping anormalitatea ,iar daca ea poarta si amprenta comunismului , cu atat mai mult. VOTEZ BASESCU
  • +11 (15 voturi)    
    familia Basescu,nota10 (Miercuri, 2 decembrie 2009, 15:47)

    monica [anonim]

    Am cunoscut-o personal pe dna Basescu si am petrecut ceva timp prin preajma-i.Este de o delicatete ,cum rar iti este dat sa intalnesti.In 3-4 ani in care am intalnit-o, n-am auzit o vorba nepusa la locul ei ,facand asta cu cea mai mare naturalete.Copiii,fetele,cu o educatie de exceptie,au impartit aceleasi spatii cu fetele mele,fara fasoane si fara ifose de fete de parlamentar.Nu existau decat impreuna,toti patru,si radiau cu totii bunatate si intelegere.Ma si intrebam de unde atata liniste si lumina pe fetele tuturor ,cand il vedeam la televizor ,pe vijeliosul si ironicul marinar?Cand am vazut filmil jegos,am stiut din prima ca-i o facatura.Cum se putea fi altfel cand,de fiecare data cand dadea ochii cu copiii care se jucau impreuna cu fetele lui,dnul Basescu lacrima?Poate pare patetic ce scriu acum,dar langa fam Basescu am petrecut unele din cele mai dragute si vesele momente din viata.
    Dna Maria,stiti cu siguranta ca viata-i facuta ,mai mult din lucruri si fapte rele,pt ca acestea se fac cel mai repede.Stiu ca sunteti o femeie puternica si sunt sigura ca veti trece aceasta perioada cu bine si-l veti sustine in continuare pe dnul Presedinte,pt ca se bizuie cu siguranta pe echilibrul dvs.O sa auzim numai de bine ,in curand!
  • +7 (9 voturi)    
    baba cloanta de cornea (Miercuri, 2 decembrie 2009, 15:59)

    lipa [anonim]

    aia e senila frate, si l-a votat si pe iliescu. eu au urmarit doar sa-l de-a jos pe ceausescu si sa preia ei.
    ..si si-au batut joc de popor, ca si acum.
  • +6 (10 voturi)    
    Presa, despre mitocanul infiltrat la varf (Miercuri, 2 decembrie 2009, 16:07)

    hotnewsfil [utilizator]

    In 1990, ziarele dezvaluiau ca Mircea Dinescu (isi facuse armata la securitate) a fost infiltrat de securitate in randul scriitorilor importanti ( in apropierea lui Marin Preda), cu sarcina sa participe la chefuri, sa ii distreze cu bancuri trivial-barbatesti, sa le pregateasca si sa le serveasca acestora bauturi si cafele, sa le afle intentiile, pe care sa le raporteze printr-o retea extrem de bine securizata, cu ramificatii in lumea intelectuala din Vest. Faptul ca soacra lui este rusoaiaca, scriau ziarele, l-a determinat sa fie un gorbaciovist militant, sa sustina promovarea lui Iliescu (omul Moscovei) ca uzurpator al tronului lui Ceausescu. Mircea Dinescu este un filorus pasionat, instruit de soacra, un adversar in stil rusesc al Americii. Intreaga lui viata politica, inainte si dupa '89, a fost cea clasica a unui securist sub acoperire., cu misiuni in zona din varful societatii. A fost, scriau ziarele, impins in primele randuri ale "revolutiei in direct", promovat de Iliescu in fruntea CPUN, atacant al taranistilor, colaborator al liberalilor dubiosi, apropiat al lui Patriciu, beneficiar al unui post f. bine platit in CNSAS (introdus de liberali), imbogatit peste noapte cu via nobila de 50 de hectare, din Oltenia, bagaret impertinent pe la toate intalnirile de taina in care se faceau si se desfaceau guverne, un echivalent al unui competitor al lui, Guse, un campion, ca si acesta, al lichelismului, al oportunismului desant Radacinile si evolutia de securist infiltrat, cu bune rezultate in munca, i-au asigurat lui Mircea Dinescu accesul direct in varful retelei mogulilor Patriciu si Vantu, ca propagandist si aparator al intereselor acestora, dusman feroce al lui Basescu. Asa l-a descris presa pe saltimbancul Mircea Dinescu, in toata perioada de dupa '89. Dinescu se zbate violent, acuza trivial, nu mai are masura, este intr-o panica permanenta. Toata aceasta gesticulatie violent- nestapanita confirma tabloul pe care i l-a facut presa in decursul anilor.
    • +3 (3 voturi)    
      dinesku (Miercuri, 2 decembrie 2009, 18:04)

      dorint [anonim] i-a raspuns lui hotnewsfil

      excelent comentariul dvs-bravo!
  • +8 (12 voturi)    
    parere (Miercuri, 2 decembrie 2009, 16:08)

    luc [anonim]

    Spre deosebire de Dinescu, Maria Basescu provine dintr-o regiune unde bunul simt este la el acasa: Bucovina.
    • 0 (0 voturi)    
      Si Dinescu din "cotetele" (Joi, 3 decembrie 2009, 11:00)

      gabifm [utilizator] i-a raspuns lui luc

      Sloboziei!
  • +8 (10 voturi)    
    felicitari (Miercuri, 2 decembrie 2009, 16:23)

    saladin [anonim]

    N-am avut niciodata incredere in Dinescu - de la acel "Mircea fa-te ca lucrezi" - tradator abject, debedeu de maidan. De aceea toata stima pentru D-na.Basescu ca a rezistat cu demnitate acesti ani la potopul de injective, porcarii,,,,.Oare cum dormea noaptea acesta femeie cind sotul, copii erau tinta la atitea ?. Tata lui Geoana, sa fim seriosi, o mica "ceauseasca" arivista, parvenita in spatele lui.Despre limbaj - no coment !.
  • +7 (9 voturi)    
    O mare Doamna .. (Miercuri, 2 decembrie 2009, 16:40)

    tanaseileana20061257859149730 [utilizator]

    Mi se pare normal sa iasa in presa cu o scrisoare pentru a'si apara sotul. Orice femeie care se respecta si isi respecta familia,trebuie sa faca astfel de gesturi.Cinste dansei ca a avut curajul sa faca acest gest. Scrisoarea contine multe elemente de bun simt. Imi pare rau pt domnia sa ,ca trebuie sa asiste la mizeriile care au aparut la RTV si la A3 ,si ii doresc sa fie tare pana la capat. Nu mai este mult. Trebuie sa aiba incredere pana la capat in sotul dansei .. merita(!). Imi pare rau doar ca nu veti avea parte de un concediu .. asa cum si'ar fi dorit si dl. Basescu,dar tinand cont de faptul ca este pt o cauza nobila .. sper ca veti intelege. Dl. Dinescu ar trebui sa se spele pe dinti inainte de a vorbi la adresa doamnei Basescu.. iar cand face o afirmatie despre seful statului .. sa aiba bunul simt si sa verifice macar afirmatiile.. Este angajatul tv realiatea pe buna dreptate .. Nu mai este Dinescu cel cu care eram obisnuiti la revolutie .. O mare Doamna!
  • +5 (7 voturi)    
    raspuns lui luc (Miercuri, 2 decembrie 2009, 16:43)

    arabela [anonim]

    ai pus punctul pe i!!
    Doamna basescu e o bucovineanca cu capul bine asezat pe umeri .! provine dintr-o fam. simpla cu valori sanatoase .. nu de pe malul dimbovitzei
    tot respectul !!!
  • +5 (7 voturi)    
    RUSINE pentru dn.MIRCEA DINESCU (Miercuri, 2 decembrie 2009, 16:52)

    ANCA [anonim]

    Dn.Mircea Dinescu exhiba un caracter mizer in toate aparitiile televizate. Nu pare sa aiba un profil de dizident si isi pune familia sa intr-o situatie jenanta.
  • +4 (6 voturi)    
    Romania bunului simt (Miercuri, 2 decembrie 2009, 16:53)

    Livia [anonim]

    Bietul domn Dinescu... Știți vorba aceea: ”dă-i nas lui Ivan că se siue pe divan”. O fi fost simpatic la un moment dat cu vocabularul lui ușor murdar și brutal - poate ne lipseau bancurile de pe vremea lui Ceaușescu - dar acum e de toată tristețea. Ce brumă de bun simț avea ... acuma e dusă toată pe apa sâmbetei. Asta este; poate este vremea pentru el să se retragă să mai scrie niște poezii - poate îi va reveni sensibilitatea sufletului.
  • +5 (7 voturi)    
    Pentru cei care sustin ca traim intr-o dictatura (Miercuri, 2 decembrie 2009, 16:56)

    JC [utilizator]

    Desi sper ca acest fapt sa nu se adevereasca, imi doresc sa vad fetele peste cateva luni. O sa simtiti pe pilea voastra dictatura.

    Am ajuns in 2009, sa vad ca democratie pe care dl Geona sustine ca nu o avem, este grav incalcata chiar in folosul sau.

    In 2009 Massmedia manipuleaza populatia mai rau ca in 89 sau 90. Au ajuns sa cenzureze mesaje doar pentru a nu critica aceasta alianta. Deformeaza stirile dupa bunul plac. Si cireasa de pe tort televiziunea publica. Pentru ce platesc eu taxe la televiziunea de stat? Nu cumva sa-mi prezinte informatii relevante si impartiale?

    Nu stiu ce va doriti voi, dar eu stiu ca nu vreau linistea pe care o promit ei. Vreau sa pot sa-mi spun punctul de vedere, fara sa fiu criticata ca as fi adepata unui partid.

    Respect opniile tuturor, indiferent daca sunt in contradictie cu mine. Asta inseamna libertate.
  • +3 (5 voturi)    
    k (Miercuri, 2 decembrie 2009, 17:06)

    me again [anonim]

    aproape ca am lacrimat... lasand gluma la o parte are dreptate femeia;
    si eu care il tin minte pe dinescu de la tv din `89 cu aproape acceasi energie hulind comunistii iar acum le mirose be$inile. nemernicule, iti mai cumpara draq revistele; acum realizez mai bine, a inceput alaturi de comunistul iliescu in 89 si continua cu papagalul prostanac geana; combinatia perfecta. comunist este, papagal la fel si gura spurcata precum puradeul marean; vai, da cum v-ati nimerit toti la un loc?

    padurea voastra n-are "uscaturi" bleahhh
  • +4 (6 voturi)    
    dinescu (Miercuri, 2 decembrie 2009, 17:18)

    horatiu [anonim]

    Dinescu a ajuns un castravete ... Cu ceva ani in urma era interesant, reconfortant, o pata de culoare in gri-ul "analistilor" .... Nu stiu ce s-a intimplat cu el. E dus cu pluta rau de tot. Imi pare rau sa o spun ... Cu toate acestea, ceea ce am spus mai sus nu descalifica deloc nimic din ceea ce a facut inainte si la revolutie. Are rolul sau in istorie ....
  • +1 (3 voturi)    
    pt doi tirani (Miercuri, 2 decembrie 2009, 17:35)

    tonsberg [utilizator]

    iliescu si dinescu dupa cite stiu erau in vizorul luiCEAUSESCU ,, ce bine era scapa de ei atunci ,cred ca romania avea alta fata, acesti 2 oameni dupa cum se vede acuma emana numai rautate pt propii semeni
  • +1 (3 voturi)    
    Interviu (Miercuri, 2 decembrie 2009, 18:48)

    Martira [anonim]

    ***
    Interviu cu Maria Basescu

    (...) Pe mine singuratatea ma apasa. Chiar vreau sa-mi cer scuze pentru felul in care ma exprim. Probabil ca ma exprim greoi. Asta pentru ca foarte mult timp am vorbit numai cu cainele.
    (...)
    La noi in familie exista mentalitatea ca femeia trebuie sa stea la bucatarie. Sa va povestesc ceva. Cand era mai mica, fata mea cea mare a venit acasa foarte uimita si mi-a spus: "Mama, unchiul Vasile spala vasele." Se mira pentru ca pe sotul meu nu-l vazuse niciodata facand treaba. Cea mica, ea tinea mereu cu taica-su, a sarit ca arsa: "Cum, nu-ti aduci aminte, anul trecut, cand tata a venit acasa cu o plasa de paine?"
    (...)
    Ce sa va spun, acum, cand fetele s-au facut mari, ma simt oarecum inutila. Sau poate ca nu e cuvantul cel mai bine ales. Cea mare are 18 ani si cea mica 15. Le-am propus deunazi sa mergem la plimbare si cea mica mi-a spus: "Cum sa mergem? Daca ma vede cineva cu tine?" Dar cand am vazut-o ca are trei cercei in urechi... Cand si i-a pus nu stiu. Daca o atingi cu un deget tipa ca din gura de sarpe, dar trei gauri in urechi si-a facut. Am rugat-o sa nu mai poarte ghete, ca nu-i sta bine. Am implorat-o, am si plans. Pe urma am certat-o, am incercat sa o si bat. Dar ea e solida, a facut inot de performanta, si m-a impins - ca sa se apere - numai cu doua degete. Si m-a dat de perete.
    (...)
    *******
    http://www.libertatea.ro/stire/mi-a-placut-sa-dansez-dar-n-am-mai-avut-cu-cine-160244.html
    • +4 (4 voturi)    
      viata grea ca a celor multe (Miercuri, 2 decembrie 2009, 19:21)

      Garoafa [anonim] i-a raspuns lui Martira

      Doamna Basescu a dus o viata grea, ca si multe multe alte femei care n-aveau acces la cantina Partidului (inainte de 89) sau n-au plecat sotii lor cu valize de valuta din CC.

      Familia Basescu nu s-a lafait ca nababii prin Primaverii si intr-adevar, doar nevestele de marinari pot spune ce viata grea impart cu sotii lor.

      Cu siguranta, dintre actualii candidati la presedentie, doar Doamna Basescu stie ce inseamna sa n-ai bani, sa nu-ti fie acasa sotul cand ai dori, sa cresti singura doua fete. Asta o face mai aproape de milioanele de femei din tara asta, a impartasit soarta a multora dintre noi.

      O salut cu simpatie pe Dna Basescu.
  • +4 (4 voturi)    
    ...poetul ratacit(or) nu are intoarcere (Miercuri, 2 decembrie 2009, 19:15)

    rugio [utilizator]

    Acest golan isi inchipuie ca este ceva mai mult decat un saltimbanc numai pentru CA CANDva...
    Uitati-va la el la Realitatea TV unde il "valorifica" un hot si mai mare (Stelian Tanase): gesturi necontrolate (de epileptic) si vorbe dezlanate (de retardat). Si unul ca asta e formator de opinie in Romania! Averea stransa prin tradari si smecherii si "rasfatul" pe care il acorda prostii si stapanii pe care-i serveste cu slugarnicie i-a redus la zero valoarea acestui erou (acum de balci!). Ptiu!
  • +4 (4 voturi)    
    Felicitari (Miercuri, 2 decembrie 2009, 19:30)

    Cornelia [anonim]

    Felicitari Dnei Basescu pentru scrisoare !

    Rusine celor care si-au pierdut si ultimul dram de civilizatie si arunca cu noroi in familia oricarui candidat, ca se numeste Basescu sau altfel. Dinescu si toata sleahta de mardeiasi mediatici, s-au molipsit de la titlul revistei lui, Plai cu Boi. Curat adevarat.

    E o rusine ca, carcotasii epocii de aur, si-au dat mana cu mostenitorii aceleiasi epoce... s-au vandut cu siguranta ieftin.

    Bine ca in toata mocirla asta, mai apar si semne de umanitate precum aceasta scrisoare.
  • +3 (3 voturi)    
    ...auzi , poetule ! (Miercuri, 2 decembrie 2009, 20:09)

    ionamaru [utilizator]

    ... te-ai facut de kkt ,mosierule improprietarit de tov.ilici si sa-i dea domnul inca o viata ca sa te poti rasplati cu ' ciorbariile ' tale de la mosie !
    ...fa -te -ca - mananci , poetule !!
  • +2 (2 voturi)    
    dinescu (Miercuri, 2 decembrie 2009, 21:01)

    georgeil [anonim]

    Pai,Dinescu nu are nevasta,si e si cam nesimtit asa ca el nu stie ce inseamna sa jigneasca o femeie!
  • +3 (3 voturi)    
    Maria Basescu, o adevarata doamna! (Miercuri, 2 decembrie 2009, 22:23)

    Cranberries [anonim]

    in comportament, in limbaj...imi pare bine ca a facut acest gest! isi apara familia si da dovada ca este chiar un model ,asa cum si Base a laudat-o!
    • -2 (2 voturi)    
      chiar credeti toate minciunile lor? (Joi, 3 decembrie 2009, 8:17)

      maria [anonim] i-a raspuns lui Cranberries

      i-a scris cineva din staful lui base scrisoarea si ea a semnat-o....fraierilor
  • +2 (2 voturi)    
    Doamnei Maria (Joi, 3 decembrie 2009, 7:42)

    Razes [anonim]

    Felicitari doamnei Maria Basescu, pentru modul deosebit in care se comporta !

    Nu e loc de cuvinte mari, ci doar de un profund respect pentru o adevarata Doamna !

    Cit despre hienele din mass-media, ar trebui sa le trimitem o scrisoare deschisa, in care sa le spunem doar atit, intr-un limbaj pe care sigur l-ar intelege:

    Lasati-o in pace pe Doamna Maria, nu o balacariti in mlastina voastra de kkt ! Si duceti-va in #&*^* &^%^& !!!
  • 0 (0 voturi)    
    rusine dinescu (Joi, 3 decembrie 2009, 11:03)

    un roman [anonim]

    Dinescu este un mitocan, il stim de cand a aparut in presa si vad ca asa isi propune sa si moara, tot mitocan. Sa-i fie rusine pentru comportamentul vis-a-vis de o femeie, indiferent daca este saraca sau bogata, este in primul rand femeie si trebuie respectata. Acelasi respect i-l atribuie si mamei lui? pt ca ar trebui sa nu uite, ca a fost nascut de o femeie, nu de un barbat, macar pt acest lucru ar trebuie sa respecte femeile. RUSINE, RUSINE, RUSINE, "POETULE", "SCRIITORULE", ca asa te recomanzi peste tot. Nu stiu ce fel de carti a citit in viata lui, daca a citit, ca se vede ca nu s-a "lipit" nimic de el si nu a invatat nimic din cartile alea; dar cu siguranta a citit cartile scrise de iliescu si de ceilalti moguli, pt ca se vede clar modul de gandire si de comportament fata de societate si fata de femei. RUSINE!!!!!!!!!!!
  • 0 (0 voturi)    
    ... (Joi, 3 decembrie 2009, 12:46)

    Unu din multime [utilizator]

    Emotionant.
  • 0 (0 voturi)    
    Doamna Maria Basescu si poietul saltimbanc ! (Joi, 3 decembrie 2009, 14:46)

    martin [anonim]

    Doamna Maria Basescu a iesit din rezerva ei decenta si a scris o scrisoare deschisa catre fostul poet Mircea Dinescu si perpetuu arghirofil, care a intrat cu bocancii de tractorist in linistea privata a familiei Basescu. Despre fostul poet si actualul saltimbanc caraghios, intrebarea utila este de unde si cine i-a faurit averea actuala, ca din opera redusa si cam veche e greu si chiar jaful de la Scriitori e de mai demult !
  • 0 (0 voturi)    
    Mircea Dinescu (Joi, 3 decembrie 2009, 20:09)

    tibimare [anonim]

    Un barbat ,fetita, fara perdea la gura.Sunt curios ,dupa alegeri,sa-i vad cum incearca sa se ascunda de rusine,sub fusta mamelor.Ce ma mira ,dar nu ma mai mira ,azi nimic,cum nu realizeaza acesti,(cultivati) oamen de litere!!,ca au ales cararea gresita,a urateniei,si nu a frumusetii lieterelor.Inca nu realizeaza,azi,ca arunca cu ejecte,puturoase asupra noastra,dar haina puturosa o poarta ei,si va mirosii,si dupa ziua de apoi,incat nepotilor le va fi scarba.