PD-L: Vanghelie a tocmit oameni sa aduca injurii presedintelui Traian Basescu la manifestarile de 1 Decembrie

de A.N.     HotNews.ro
Luni, 30 noiembrie 2009, 20:10 Actualitate | Politic


Liderul PSD Bucuresti, Marian Vanghelie, a tocmit oameni sa aduca injurii presedintelui Traian Basescu la manifestarile de marti de la Arcul de Triumf, prilejuite de Ziua Nationala, a declarat presedinta organizatiei de Femei a PD-L, Sulfina Barbu, citata de Mediafax.

"Pentru ca a terminat tot ce avea de facut in calitatea sa de edil al Sectorului 5, Marian Vanghelie pregateste o diversiune electorala care va transforma evenimentele de Ziua Nationala intr-un balci politic. Primarul «Care este» a tocmit oameni din Sectorul 5 si din Bucuresti care sa aduca injurii sefului statului la manifestarile solemne de la Arcul de Triumf", a spus Barbu, care a adaugat ca "asa intelege presedintele PSD al Organizatiei de Bucuresti sa faca o campanie electorala pentru cel dintai dimplomat al PSD, Mircea Geoana, cu atacuri murdare si cu gherilla sponsorizata de Vanghelie".

Barbu a cerut PSD sa suspende actiunile electorale din data de 1 Decembrie: "Este un gest minim de decenta al tuturor liderilor politici ca de Ziua Nationala a Romaniei, indiferent din ce partid fac parte, sa desfasoare actiuni adecvate acestei zile".

PD-L i-a cerut candidatului PSD la presedintie sa stopeze toate actiunile negative si de campanie electorala pe care le-au pregatit, afirmand ca "este de datoria lui Mircea Geoana sa ii ceara lui Marian Vanghelie sa nu stalceasca Ziua Nationala a Romaniei, asa cum a stalcit limba romana. PDL cere PSD sa nu transforme ziua de 1 Decembrie intr-un banner electoral, pentru ca aceasta zi nu are culoare politica, iar evenimentele sunt dedicate tuturor".






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2013 vizualizari

  • +9 (13 voturi)    
    Care este, iese la atac! cu viteza 2 clase! (Luni, 30 noiembrie 2009, 20:21)

    Sorincosmin [utilizator]

    "Nea Almanahe.. lasa-ne neica tata... fi barbata si ramai acolo in Ferentexas.. Nu te baga tu sa faci prostii ... Arata-le ca ai mai multe de 1 clasa..

    Sezi bland cum zice ardeleanu!"
    • +1 (1 vot)    
      vanghelisme: (Marţi, 1 decembrie 2009, 3:33)

      des [utilizator] i-a raspuns lui Sorincosmin

      • 1. Nu exista fiinta umana, fie ca locuieste in Africa, in Asia sau in Rahova, care sa nu fi vazut un film, sa nu fi rupt o floare, o fata sau un baiat, dupa cazul care este fiecare.
      • 2. Numai cine nu lucreaza nu poate sa i se impute ca poate sa fie si mici greseli, dar nu astea.
      • 3. De cand ma stiu eu copil, ma urcam in pom si mancam corcodusi.
      • 4. Cine nu are loc de mine… nu ma intereseaza… sa se inghesuieste!
      • 5. Acel tanar care s-a transformat in 300 este vorba de unul singur.
      • 6. Soarta mea a fost hotarata de destin.
      • 7. Vocea mea se va face auzita oriunde. Si pe sub apa.
      • 8. Sunt oameni tineri, oameni care sunt prezenti aici in fata si pe care vreau sa le multumesc.
      • 9. In ultimii cinci ani este anormal sa mergem cu masinile si cu transportul in comun care mergem.
      • 10. Deci prezenta mea e datorita starii Bucurestiului in care ne aflam.
      • 11.M-am saturat sa facem dosare noi lor si noi noua.
      • 12. Tre sa vedem cum putem sa rezolvam o parte din problemele romanilor si nu cu asemenea formule de a spune ce tre sa invete romanii si unde gasesc pe goagal, gagal cum, gugal gagal gulgal asa. Unde gasim papadia unde gasim nu stiu ce si unde ne interesam de Herodot.
  • +7 (11 voturi)    
    Ferentexas (Luni, 30 noiembrie 2009, 20:21)

    Dan.m [utilizator]

    Vai de steaua lui. Vanghelie actioneaza cum a invatat si a fost educat acolo in ferentexas de unde vine el si ai lui.
    • +2 (2 voturi)    
      ... (Luni, 30 noiembrie 2009, 22:34)

      m.s. [anonim] i-a raspuns lui Dan.m

      vanghelie din ferentexas... cine mai e ca el?! vorbeste si el cum a invatat in almanahe :))
  • +7 (11 voturi)    
    va asteptati la altceva? (Luni, 30 noiembrie 2009, 20:22)

    balalaica [anonim]

    ca la tigani ca doar in tara lui vanghelie si termenul tigan a prins o conotatie urata.PSD-istii sunt in stare de orice acum disperati dupa putere.
  • +9 (11 voturi)    
    Baronul Van Ghelie (Luni, 30 noiembrie 2009, 20:22)

    cosmin m [anonim]

    Asta e nivelul lui.De ce va mira?Pana si Mazare de la Constanta are un pic mai mult creier decat pigmeul asta.Asta e PSD-ul.D-aia nu au cum sa castige pe 6 decembrie.
  • +7 (11 voturi)    
    garantat vanghelie (Luni, 30 noiembrie 2009, 20:24)

    poli [anonim]

    sustinere PSD!! astea sunt valorile partidului!
  • +5 (9 voturi)    
    staff psd (Luni, 30 noiembrie 2009, 20:28)

    popcorn monta [utilizator]

    staff psd:vanghelie,madalin voicu,bercea mondialu,geana,crin,hrebencic,voiculescu,etc.de la oamenii astia la ce te poti astepta?io nu vreau sa fiu condus de astia urmatorii 5 ani.daca voi vreti nu aveti decat asta meritati
  • +8 (12 voturi)    
    fratilor, maine sa fim la Arc cu ochii pe tiganii (Luni, 30 noiembrie 2009, 20:30)

    Fekete Tulipan [anonim]

    daca il depistam pe tamilul Vanghelie, sa il predam ambasadei Indiei pentru recuperare ;nu merita India sa piarda asa un invatat!
  • -10 (14 voturi)    
    ce cretini (Luni, 30 noiembrie 2009, 20:34)

    Ion [anonim]

    ce cretini disperati sunt pdleii astia... te doare capul de ce nascocesc!
  • +7 (11 voturi)    
    votati basescu ca altfel o sa regretati (Luni, 30 noiembrie 2009, 20:37)

    diaspora [anonim]

    nu ca-l iubesc dar e raul cel mai mic.... noi afara vedem mai obiectiv si tot circul ala e tipic comunist...daca nu vreti iar o epoca de aur, lasati-l pe Base sa faca ceva, ca nu a fost lasat....hai romani la vot .BASE BASE...pe noi afara nu ne va afecta prea tare, dar pe voi acolo sa nu va aud ca "dormiti linistiti"...somn usor timpitilor daca nu va treziti la realiate sa ziceti NU comunistilor. Hai BASE ca diapora te alege
  • +9 (11 voturi)    
    PSD nu au limite! (Luni, 30 noiembrie 2009, 20:39)

    Laurentiu [anonim]

    Nu stiu cat de adevarata este aceasta stire, dar ii cred 100% in stare pe cei din PSD sa faca un asemenea lucru.
    Toata campania lor a fost una mierabila, iar simplul fapt ca nu pot respecta nici macar Ziua Nationala a Romaniei ar trebui sa sugereze electoratului ca acest maimutoi, Mircea Geoana, NU trebuie votat!

    D-le Vanghelie, stiu ca va doriti nespus de mult sa ajungeti ministru de interne, asa cum v-a promis M. Geoana. Sunteti un om 'complet capabil' de a indeplini cu succes aceasta functie, insa va rugam insistent sa va lasati etnia acasa de 1 Dec.

    Multumim anticipat!
    • +1 (1 vot)    
      Realitatea o sa dea imagini de la Timisoara (Luni, 30 noiembrie 2009, 22:40)

      Sarsaila [anonim] i-a raspuns lui Laurentiu

      ca se duce Geoana acolo... hehehehe.. abia astept sa il vad cum se impaca el cu timisorenii....
  • +8 (10 voturi)    
    Ziua Nationala= ziua concordiei tuturor romanilor (Luni, 30 noiembrie 2009, 20:40)

    urania [utilizator]

    Ziua Nationala a unui popor e o zi sfanta, in care toti romanii ar trebui sa fie uniti 'in cuget si simtiri', sa lase patimile politice si interesele murdare de grup sau partid. Daca se aude un singur glas care sa-l huiduie pe dl presedinte de 1 Decembrie, atunci stirea furnizata de PDL este reala. Iar daca PSD calca si peste Ziua Nationala a Romaniei sa nu se mire de consecintele ce vor fi exprimate clar la votul din 6 decembrie!
    • +2 (2 voturi)    
      .... (Luni, 30 noiembrie 2009, 22:42)

      meme [anonim] i-a raspuns lui urania

      sunt convins ca PSD nu va tine cont de nimic. astia nu au morala, nu au demnitate... nu au nimic! se au doar pe ei, cu ideile lor comuniste!
  • +6 (8 voturi)    
    GREATZA (Luni, 30 noiembrie 2009, 20:41)

    willow [anonim]

    Sa-i ia dracu de neocomunisti! Pot doar sa sper ca totul sa li se intoarca impotriva.
  • +6 (8 voturi)    
    Nu e problema pentru Van Ghele ! (Luni, 30 noiembrie 2009, 20:41)

    martin [anonim]

    Nici macar nu e necesar sa-i tocmeasca, adica sa-i plateasca. Cu rare exceptii, injuratura este tipul de limbaj articulat al PDSR-istului tipic !
  • -8 (10 voturi)    
    ...actiune negative (Luni, 30 noiembrie 2009, 20:44)

    udrea [anonim]

    eu cred ca sunt destui care l-ar injura pe basescu chiar si gratis.
    cine vrea sa fie platit, sa mearga la PDl, ca acolo sunt primiti toti pupincuristi
  • +6 (8 voturi)    
    sa dat liber la mizerii (Luni, 30 noiembrie 2009, 20:46)

    mircea09 [utilizator]

    observ ca au inceput sa arunce direct cu rahat pe realitatea, antena 3 si vad ca vanghelie & co nu se lasa mai prejos. nimic nu mai conteaza cand basescu trebuie dat jos. a inceput sa mi se faca scarba la modul cel mai sincer. pe 6 sper ca electoratul sa nu arunce in ei cu rahat si sa-i impinginga direct in el pe geoana & co.
    • -5 (7 voturi)    
      pai, vad ca mizeriile vin de la pd-l (Luni, 30 noiembrie 2009, 21:09)

      seby [anonim] i-a raspuns lui mircea09

      Eu constat, rasfoind presa, ca aproape in exclusivitate pd-l arunca cu mizerii.. vezi cezar preda, vezi berceanu si gasca.. si acum si basescu.. uitati-va numai la titlurile de pe hotnews si spuneti-mi o invectiva aruncata de cei de la pnl sau psd... iar in ceea ce priveste petardele aruncate cu o dezinvoltura de basescu in ultimele zile... sorry, dar chiar nu te cred! pe cuvant oricum nu te-am crezut niciodata.. niste dovezi, ceva?
      • +1 (3 voturi)    
        Mizeriile vin din "Coalitie" (Luni, 30 noiembrie 2009, 21:28)

        Ionel [anonim] i-a raspuns lui seby

        Marile mizerii se afla in spatele Coalitiei spontan-trecatoare.
        Cei din PDL nu fac altceva decat sa directioneze reflectoarele spre mizeriile unor oameni din "Coalitie".
        Pt cei care inca nu vad de unde vin mizeriile,
        le recomand niste dioptrii in plus.
      • +1 (1 vot)    
        nici nu ma asteptam sa ma crezi (Luni, 30 noiembrie 2009, 22:23)

        mircea09 [utilizator] i-a raspuns lui seby

        orice argument al meu pentru tine stiu ca nu conteaza, dar priveste o jumatate de ora pe realitatea si antena 3 si o sa gasesti destule dovezi.
    • 0 (0 voturi)    
      ... (Luni, 30 noiembrie 2009, 22:44)

      m.s. [anonim] i-a raspuns lui mircea09

      asa s-a facut tot timpul la televiziunile astea minunate. dar putin mai mascat ;)
  • -7 (7 voturi)    
    ce bou si ala (Luni, 30 noiembrie 2009, 20:48)

    circa [anonim]

    nu era nevoie.....lol
    unde sint tepele traiane?
  • +5 (9 voturi)    
    Maine e si ziua mea, deci nu permit huiduieli ! (Luni, 30 noiembrie 2009, 20:49)

    Ritzi Pitzi [anonim]

    Voi fi la parada militara cu o camera video si voi posta dupa aceea orice atingere adusa Zilei Nationale a Romaniei ! Daca Vanghelie face si pasul asta, s-ar putea sa o ia pe coaja de la Geoana pentru pierderea de imagine...
  • +8 (10 voturi)    
    Recidiva ! (Luni, 30 noiembrie 2009, 20:52)

    Adrian [anonim]

    Nu-i de mirare. Se vede ca a uitat d-l presedinte Constantinescu ( "tapul" cum il congratulau pesedisti) ca a fost huiduit de ziua nationala la Alba Iulia de "uratori" adusi cu autocarele de acelasi PSD - acum cind a devenit antibasescian.
    Jenant si dezamagitor.
  • +5 (5 voturi)    
    injurii scrise (Luni, 30 noiembrie 2009, 20:53)

    maria [anonim]

    oare injuriile vor si scrise pentru cei care trebuie ca le scandeze sau le vor da cd/uri.....
  • +2 (4 voturi)    
    Ce sa faca si el?! (Luni, 30 noiembrie 2009, 21:13)

    domino63 [anonim]

    Atata stie, atat face?!
    Cioara tot cioara!
    Uitati/va la el in sector! In afara de tigani, rah...ati si caini nu vezi nimic! Blocuri veri murdare, roz infecte...
    Ce sa/i ceri unui tigan!?
    Mici si bere?! Atata stie, amaratul!
    Si cica asta o sa devina ministru!
    Cioara care garanteaza profesori universitari, primari, presedinti.!
    hai sic...tir, cioara!
  • +2 (2 voturi)    
    Atentie (Luni, 30 noiembrie 2009, 21:24)

    adrian [anonim]

    Sefii si comandantii lui Geoana sunt ;Iliescu raspunzator pentru moartea a sute de tineri Patriciu care si-a insusit o parte din avutia nationala Voiculescu care si-a insusit conturile vechiului regim Vantu intemeietorul si administratorul FNI ,acestia o sa conduca Romania, Geoana ,Johanis vor fi folositi ca pasari de curte
  • -4 (4 voturi)    
    eu l-as plati ca sa ma cheme si pe mine... (Luni, 30 noiembrie 2009, 21:33)

    gigel [anonim]

    ...sa-l injur pe ne noro cit ul ala de mar inar pens ionat pe caz de boala (alcoolism cronic)
  • +3 (3 voturi)    
    greva la metrou (Luni, 30 noiembrie 2009, 21:35)

    Gogu [anonim]

    mai van ghelie si contramanifestatia voastra va avea acelasi succes ca si greva de la metrou, adica se va intoarce impotriva voastra "mai animalule"; ilici dixit!
  • +2 (2 voturi)    
    van goagele (Luni, 30 noiembrie 2009, 22:01)

    googie [anonim]

    daca garoiul care-si manincaca shoshoiul personal apare soarele dispare.Hai sa-i dam tzganului de van goagelei o lectie simpla.Sa-l trimitem la un un curs de alfabetizare.Pina nu iese de acolo (cu note bune)nu va primi nici-o functie.Daca o scoate si de data asta sa-l declaram doctor goagele impotentus causa.Dixit.(ce o fii aia dixit?)
  • +3 (3 voturi)    
    vanghelie sigur (Luni, 30 noiembrie 2009, 22:05)

    simplex [anonim]

    la 23 de ani. eu ma întreb dacă aia care au murit în 89 au murit sa fim călcați în picioare de aceeași oameni care nu tolerează ca vocea poporului sa fie ascultata, care ne duc cu vorba si cauta cu orice preț înclinarea balanței către ei.

    Tine-ți minte ca atunci când scopul scuza mijloacele ne putem lua adio de la orice democrație.

    Nu am crezut ca o sa asist la întreaga clasa politica împotriva unei singure persoane. Cu injurii, cu atacuri la persoana, cu videoclipuri calomnioase, cu ignorări din partea televiziunilor de știri. Televiziuni de știri.... pe dracu.

    Un vot se câștigă acum vreo 9 ani cu un carnat, un mic, o bere, un autobuz, de oameni fără carte dar cu buletine în mana. Acum e cu jurnaliști, oameni de presa, oameni în care eu credeam mai mult decât politicieni. Îmi pare râu ca sunt și printre jurnaliști, trădători ai informării corecte, imparțiale și obiective.

    Eu votez cu Băsescu pentru ca nu sunt de acord cu o campanie ca asta (printre altele).
    Terciul asta mediatic nu face bine nimănui.
  • +1 (1 vot)    
    BASESCU LA OTV ACUM (Luni, 30 noiembrie 2009, 22:27)

    lup [anonim]

    Online la http://www.cool-digitv.net/tv-channels/ro/otv-diaconescu-tv.html cred ca trebuie ceva plugin instalat, SAP sau Tv U-View
  • +1 (1 vot)    
    ... (Luni, 30 noiembrie 2009, 22:36)

    m.s. [anonim]

    Iesiti la vot si votati cu responsabilitate romani... nu-i mai votati din nou pe cei care au stat la guvernare 12ani ...pe cei care ne-au sfidat ,ne-au pacalit,si-au batut joc de noi... ne-am saturat de discursurile lor lungi si fara nici un inteles... de diplomatia lor falsa... Romania are nevoie de oameni practici , creativi , curajosi... Iliescu in frunte cu toti succesorii lui ne-au vandut ,,gogosi" destul... votati tot cu Basescu , ca n-avem cu cine altcineva... http://www.romanialibera.ro/a171317/interviu-cu-presedintele-traian-basescu-geoana-spune-ca-va-aduce-liniste-eu-spun-ca-voi-reforma-statul.html
  • +1 (1 vot)    
    ..... (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:47)

    goagalitz [anonim]

    Care este a dat dovada mereu de lipsa de intelect. In nimicnicia lui se crede mare smecher. Ciume comuniste.
  • +1 (1 vot)    
    ..... (Luni, 30 noiembrie 2009, 23:50)

    goagalitz [anonim]

    Hai, ca a ajuns si care este mare politician. In cele 2 clase pe care le-a facut (precum trenul) de-abia a invatas sa se semneze. De scris nu se pune vorba, ca ala era agatat in cui.
  • 0 (0 voturi)    
    disparut (Marţi, 1 decembrie 2009, 11:59)

    gelu [anonim]

    fratilor
    nu observati ca vanchelie a cam disparut de pe sticla?
    unde o fi?
    ca-mi lipseste.pasarea
    ..ha ha haaaaaa
    l-au bagat in colivie
  • 0 (0 voturi)    
    orice este posibil! (Marţi, 1 decembrie 2009, 15:56)

    miha3lla_ [anonim]

    Daca nu are creier!Nici macar aceasta zi nu o poate respecta!Unde e bunul simt pe care acestia il proclama?!
  • 0 (0 voturi)    
    basescu (Marţi, 1 decembrie 2009, 16:00)

    george [anonim]

    Asta e Romania pe care v-o doriti? Mahalagii violenti fara scrupule si fara coloana vertebrala? Vanghelie si PSD-ul sunt disperati ca pierd alegerile si recurg la tot felul de actiuni josnice crezand ca asa castiga teren, dar se inseala enorm. Votati Basescu pentru dreptate.
  • 0 (0 voturi)    
    hai basescu (Marţi, 1 decembrie 2009, 16:12)

    cornel [anonim]

    PSD-istii functioneaza la fel ca partida rusilor, fara reguli. Acest lucru nu este acceptabil intr-o democratie. Aici intervine infratirea cu Vestul care are numai efecte benefice pentru noi si in special faptul ca functioneaza dupa anumite reguli.
  • 0 (0 voturi)    
    Asa se instaureaza comunismul (Marţi, 1 decembrie 2009, 16:18)

    mau [anonim]

    Vanghelie sa stea in sectorul lui ca nu avem nevoie de politruci ca el. Iliescu si Geoana au nevoie de almanahe pentru ca tatuca Iliescu isi aminteste cum s-a instaurat comunismul, cu oameni tip Vanghelie. A mai incercat el cu minerii si nu i-a reusit, asa ca l-a adus pe Vanghelie si i-a dat mana libera.
  • 0 (0 voturi)    
    basescu (Marţi, 1 decembrie 2009, 16:23)

    wallie [anonim]

    Cititi articolul din romania libera in care Geoana spune ca vrea liniste in Romania. Vedeti daca are dreptate si care este un presedinte mai bun pentru Romania... eu cred ca Basescu. http://www.romanialibera.ro/a171317c/interviu-cu-presedintele-traian-basescu-geoana-spune-ca-va-aduce-liniste-eu-spun-ca-voi-reforma-statul.html
  • 0 (0 voturi)    
    basescu (Marţi, 1 decembrie 2009, 16:31)

    bogdan [anonim]

    Daca atat il duce capul pe Vanghelie atat face. Cu ce scop sa ii aduca pe oamenii aia? Doar ca sa creeze scandal? Oare nu e clar ca oricine e impotriva lui Basescu este din PSD. Oamenii care tin cu PSD-ul asta vor, scandaluri si certuri non-stop? Parca Geoana promitea liniste in Romania? Cum face acest lucru?
  • 0 (0 voturi)    
    NU comunistilor! (Marţi, 1 decembrie 2009, 16:40)

    Analista Zilei [anonim]

    http://www.youtube.com/watch?v=Qc1HNdq6C6U
    Mai tineti minte cat am luptat impotriva Comunismului? Am luptat ca sa ce? Sa vina Vanghelie sa plateasca oameni care sa injure presedintele de Ziua Nationala? Indiferent de cum este presedintele, de ziua nationala nu ai dreptul sa injuri pe nimeni pentru ca este lipsa de respect fata de ceea ce insemni ca natie. Si cu siguranta me mine nu ma reprezinta nici comunistii nici cei ce injura!
  • 0 (0 voturi)    
    La ce ne putem astepta de la comunisti! (Marţi, 1 decembrie 2009, 19:48)

    conducatoarea [anonim]

    Era de asteptat,la cate au facut,asta e ca o picatura intr-un ocean.!
  • 0 (0 voturi)    
    Dupa caracter (Marţi, 1 decembrie 2009, 22:18)

    Karin [anonim]

    Dar acest om nu poate mai mult. De unde nu-i nici Dumnezeu nu cere. Acesti PSD-isti n-au facut decat haos si circ murdar in aceasta campanie...dupa caracter.