VIDEO Mircea Geoana in campanie electorala: Daca ajung presedinte, vom da mancare romaneasca la 80 de milioane de romani

de Alina Neagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:25 Actualitate | Politic


Candidatul PSD la alegerile prezidentiale a afirmat, sambata, la un miting electoral la Strehaia, ca, in cazul in care va fi ales, guvernul pe care il va instala va da agriculturii locul de forta in economie si va da de mancare la "80 de milioane de romani", anunta NewsIn. Potrivit ultimului recensamant, realizat in anul 2002, populatia Romaniei depasea cu putin 21,6 milioane de locuitori. 

Liderul PSD a promis, la mitingul electoral, asistenta medicala pentru cei de la tara si o agricultura care sa dea de mancare la 80 de milioane de romani, iar mancarea romaneasca sa ajunga chiar si in supermarketuri din Germania.
  • "Ca presedinte, impreuna cu guvernul pe care am sa-l instalez pana de Craciun, vom da agriculturii locul de forta in economia romaneasca, pentru ca stim sa facem agricultura, stim sa dam de mancare la 80 de milioane de romani si vreau mancare romaneasca pe masa romanilor si mancare romaneasca in supermarketuri in Germania, nu invers cum se intampla acum", a afirmat Mircea Geoana.
  • Candidatul social-democrat a promis si sprijin pentru pensionari: "Va spun de aici, de la Strehaia, ceea ce am spus si ceea ce am sa fac ca presedinte al Romaniei: o lege a pensiilor, o lege care sa ajute pensionarii  din aceasta tara si sa aduca asistenta medicala si medicamente pentru cei de la tara, atat de uitati de Dumnezeu si care nu au dreptul sa fie lasati in tristete si izolare. Asta vom face impreuna, social-democrati si liberali".
  • Liderul PSD a mai afirmat ca a avut o experienta "cumplita si nefericita" in timpul coalitiei cu PD-L si a spus ca, daca ajunge presedinte, are ambitia ca, "in premiera in ultimii 20 de ani si la inceput de secol XXI", sa garanteze buna functionare a viitoarei coalitii de guvernare in Romania.




Citeste mai multe despre   
















13096 vizualizari

  • +76 (80 voturi)    
    super tare (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:28)

    dj [utilizator]

    Le da el personal de mancare? Si se si deranjeaza sa caute pana gaseste 80 de milioane....
    • +64 (68 voturi)    
      hehe (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:34)

      rexy [anonim] i-a raspuns lui dj

      eu zic sa nu ne mai deranjeze deloc, pana nu-i identifica personal pe toti cei 80 de milioane de romani...
      • +9 (9 voturi)    
        tare! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:04)

        ionescu [anonim] i-a raspuns lui rexy

        O sa ne caute ca Moise, vreo 40 de ani prin desert.....hihihihi
        • +4 (4 voturi)    
          Corectie! .. (Duminică, 29 noiembrie 2009, 11:57)

          Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui ionescu

          @ ...".o sa ne plimbe vreo 40 de ani prin desertul comunist!.." Bravos natiune! Bravos cetateni! Inainte ca mult mai este,.DDD
          • +5 (5 voturi)    
            este posibil.. (Duminică, 29 noiembrie 2009, 19:53)

            superior [utilizator] i-a raspuns lui Danut D Deleanu

            sa "aiba informatii din interiorul partidului" ca sunt 80 milioane romani, altfel nu cred ca poate avea o cultura mai mica decat orice copil din clasa a 4 a acestei "mari Romanii"
      • +10 (10 voturi)    
        L-am avansat..... Idiotul RO......!!!!!! (Duminică, 29 noiembrie 2009, 9:09)

        Sogorel [anonim] i-a raspuns lui rexy

        La cît este de prost ....o sa comande lui Hrebe si lui Goagal..ca .populatia RO sa fie de 4 ori clonata
        de aceasta data a depasit granita prostiei...este....
        de necontestat....IDIOTUL RO.
      • +11 (11 voturi)    
        GRESIT... (Duminică, 29 noiembrie 2009, 10:57)

        titiacs [anonim] i-a raspuns lui rexy

        ...e vorba de 80.000.000 de romani vechi , ca daca tai 4 zerouri rezulta numai 8.000 si asa mai merge ca toata shleahta lor cu rudele lor ( inclusiv motanelul felix , patriciu zis 200euro/barilu , goagal , hrebe ) s-ar putea chiar sa depaseasca aceasta cifra.
        Traiasca REPUBLICA PROSTANACA ROMANIA !
      • +4 (4 voturi)    
        Diferenta! (Duminică, 29 noiembrie 2009, 11:54)

        Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui rexy

        @ Pana la optzeci de milioane I-i trage la ghestender sau la tipografia Ilegala de la muzeul PCR .La fel si Marretzele realidzari de partid si de stat Drrragi toovarasi si Preteni! Ura! Ura! DDD
    • +58 (62 voturi)    
      sau (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:34)

      vlad [anonim] i-a raspuns lui dj

      doar isi merita porecla
      • +4 (4 voturi)    
        Mincare de 80 de milioane... (Duminică, 29 noiembrie 2009, 2:51)

        Sarsaila [anonim] i-a raspuns lui vlad

        "stim sa dam de mancare la 80 de milioane de romani "

        corect era: "stim sa dam mancare de 80 de milioane la romani"
        cica isi face pensiune la Dabuleni pa banii de la UE;)
    • +55 (57 voturi)    
      pai (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:36)

      srt [utilizator] i-a raspuns lui dj

      Avand in vedere ca suntem sub 20 de milioane ar veni cam 4 felii de paine la fiecare.
      • +7 (9 voturi)    
        sa vedem din ce-o hrani pensionarii si bugetarii.. (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:37)

        _darkstar_ [utilizator] i-a raspuns lui srt

        ca cei din privat se intretin singuri... deci nici macar 20 de mil. nu ar fi in target.

        problema e daca o sa fie cu ce:
        http://www.dailybusiness.ro/stiri-companii/-apocalipsa-dupa-expertul-piperea-daca-nu-se-iau-masuri-urgente-economia-explodeaza-in-februarie-35153
      • +26 (28 voturi)    
        Vrea sa ne omoare? (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:09)

        gaga [anonim] i-a raspuns lui srt

        Nu-ti dai seama, ca daca mancam de 4 ori mai mult, devenim obezi si murim?????
    • +47 (47 voturi)    
      Doamne ce manipulare! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:45)

      Straistaru Eugen [utilizator] i-a raspuns lui dj

      Nici daca aduna cu diaspora nu ajungem la 40 mili...
      Face promisiuni cum a facut si la Dabuleni cu pietele alea d desfacere
    • +9 (9 voturi)    
      Cate milioane are Romania ? (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:57)

      Dan.m [utilizator] i-a raspuns lui dj

      Va da de mancare la 80 milioane de romani da prostanacu uita ca romania are doar 21 de milioane... Probabil se refera si la populatie RUSIEI.
    • +9 (9 voturi)    
      Nu , multumesc (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:13)

      gamma [utilizator] i-a raspuns lui dj

      Mai intai vreau cei 25000 de coco .
    • -33 (43 voturi)    
      Prostanacul e penibil (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:43)

      geo [anonim] i-a raspuns lui dj

      Dar nici marinarul nu se lasa mai prejos...
      • -14 (14 voturi)    
        Aplaudacii PDL dau minusuri, ATENTIE !!! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:55)

        Frankie [utilizator] i-a raspuns lui geo

        Aplaudacii PDL sunt platiti sa dea minusuri pe diverse site-uri de stiri, mare ATENTIE. JOS MARINARUL, JOS PROSTANACUL !!!
      • +22 (28 voturi)    
        . (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:30)

        radukku [utilizator] i-a raspuns lui geo

        prostanacul e penibil. Punct. Nu putem compara merele cu lubenita :) Daca ajunge presedinte m-as multumi sa-mi dea macar cate un pepene o data pe saptamana.
        Nu o sa mai intru pe aici pana dupa alegeri, nici la tv nu o sa ma mai uit. Gata cu politica! Vreau sa fiu rupt de lume pentru o saptamana pana dupa vot. "Campania electorala" ma scarbeste.
      • +12 (14 voturi)    
        Aha (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 19:46)

        nano2k [utilizator] i-a raspuns lui geo

        Dar nici tu nu esti mai prejos.
    • +10 (10 voturi)    
      Baieti si fete (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:50)

      dami365 [utilizator] i-a raspuns lui dj

      Mergeti la vot ! Haideti sa facem cumva sa nu ramanem cu prostalaul pe cap !!!
    • +5 (5 voturi)    
      Mie nu-mi e foame (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:02)

      ceaikovski [anonim] i-a raspuns lui dj

      Le las celorlalti 79.999 de milioane de romani feliile mele de paine.
      Pe mine m-a cucerit definitiv cu cele 2 legi: a pensiilor si cea care ne va aduce asistenta medicala si medicamente.
      Inteleg ca legile astea doua, e obligat sa le dea pt ca ne-a uitat dumnezeu; daca nu ne uita, nu mai era nevoie de ele...
      Mai inteleg ca sub Geoana, NU AVEM DREPTUL NICI LA TRISTETE si izolare...
    • -3 (19 voturi)    
      Le da.. (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:19)

      mihai_42 [utilizator] i-a raspuns lui dj

      de la el de acasa. De vreo trei zile am intrat pe forumurile astea si deja am obosit. Ma obosesc mincinosii, tradatorii, tampitii si cretinii astia doi. Carati-va si lasati-ne in pace cu mizeriile voastre...
    • +26 (28 voturi)    
      Mai omule (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:29)

      transilvanian man [utilizator] i-a raspuns lui dj

      Tov Prostanac la Congresul al XXVI al psd o sa faca in asa fel incat sa cucereasca o parte din China si in aceste conditii va hrani aproape 80 mil de romani .CUM POATE SA TE SUPORTE PAMNTUL >...Votez fara sa ezit Basescu ...chiar daca nu imi inspira incredere
    • +12 (16 voturi)    
      de pretutindeni (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:48)

      maria [anonim] i-a raspuns lui dj

      voia sa spuna la toti cei 80 mil romani gandindu/se in prostia lui ca si ungurii de pretutindeni ai UDMR sunt romani.....sa/l vad eu dand mancare la maghiarime....
      • +4 (4 voturi)    
        Gresit!!! (Duminică, 29 noiembrie 2009, 2:58)

        iancu [anonim] i-a raspuns lui maria

        A vrut sa spuna altceva Prostanacul!! Membrii PSD is asa flamanzi incat ar manca cat 10. In aceaste conditii, daca i-ar hrani pe psd-isti, ar trebui mancare cat pt 80 de milioane!! Nu ati vazut ce se intampla cand face Marean cate un parastas cu mici???
      • +1 (3 voturi)    
        geoana (Duminică, 29 noiembrie 2009, 12:41)

        ebyboy [anonim] i-a raspuns lui maria

        daca il alegem pe geoana o sa fim obligati sa invatam limba maghiara obligatoriu,Geoana s-adus la tg-mures sa prezinte cartea pe care a scris-o sint curios citi oameni au venit ca multi n u cunosc lb romana pe acolo
    • +7 (7 voturi)    
      mancare (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 18:14)

      cucuvaia [anonim] i-a raspuns lui dj

      daca 21 de mil. din care 3 plecate pa, adica 18 ramase, mananca cate 4 mese pe zi + supliment.....
      ar mai fi loc si pentru basarabeni, la masa..
      macar la pranz ...

      zi joana, apoi trage apa.

      jos iliescu si stafeta lui !
    • +13 (15 voturi)    
      e legea numerelor mari, Geoana ce si Marco Polo (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 18:31)

      Eneas [anonim] i-a raspuns lui dj

      ce mai bat campii cu milioanele ,Geoana dupa ce s-a intors de la Moscova ,Marco Polo dupa ce se intorsese din China ;rau e sa inebunesti de pe o zi pe alta !Mircea du-te si cauta-ti sanatatea
      • +4 (4 voturi)    
        care boala? (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 23:58)

        Garda de Fier Vechi [utilizator] i-a raspuns lui Eneas

        Cum sa fie bolnav, nu vezi ce-i merge "imprimanta" cu promisiuni? ;) Abia dupa 7 o sa se imbolnaveasca, de la dus gunoiu' lu' soacra-sa. Il sfatuiesc sa faca tractiuni cu galeata si, daca nu merge, s-o duca in dinti, ca vad ca acolo are vana ;)
    • +13 (17 voturi)    
      Supermarket-uri din Germania?? Nici o sansa (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 18:33)

      paraipan [anonim] i-a raspuns lui dj

      sa intrecem tari cu agriculturi performante (Ungaria, Olanda, Germania sau chiar Turcia). Ar fi nevoie de investitii uriase in agricultura si subventii la greu. De unde bani?? As putea incredere in dl. Geoana, dar cand ii vad pe "flamanzii" din partidul sau, care n-au mai avut liber la furat in ultimii 5 ani, am asa o retinere...una mica...
    • +12 (16 voturi)    
      Trial (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 18:43)

      M.O [anonim] i-a raspuns lui dj

      Romani, haideti sa facem un amendament, special ptr geoana in constitutie, sa fie si el presedinte, vre-o 3 zile macar, ce naiba , nu pierdem nimic.
      Sas-i vada si el saracu visul implinit , haide-ti ce ziceti.
      Nu vedeti ca promite s-o scoata si pe soacra din casa daca al lasam sa fie presidente,,, come on people va rog eu , implinitii saracului visul.

      Nu va e mila de el?
      • +11 (11 voturi)    
        soacra data afara din casa (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 19:10)

        ANONIMUS [anonim] i-a raspuns lui M.O

        din ce casa s-o dea afara pe soacra?Fiindca daca imi aduc bine aminte in declaratia de avere nu a declarat ca ar detine un apartament sau o casa si atunci daca nu sta in casa lui ce drept are sa o dea pe soacra afara?
        • 0 (0 voturi)    
          Soacra lui Geoana Goana, Goagal (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 21:51)

          Vic [anonim] i-a raspuns lui ANONIMUS

          N-a dat-o afara din casa de protocol. despre asta era vorba. de ce n-a dat-o afara? pentru ca nu era inauntru. ea nici nu a stat acolo, deci ...nu a dat-o afara. Ce suflet mare, mizerabilul.
        • +4 (4 voturi)    
          chiria (Duminică, 29 noiembrie 2009, 9:24)

          Sogorel [anonim] i-a raspuns lui ANONIMUS

          Are casa....!!!!! Tot vila dela RAPPS cu peste 100mp .De ani buni a platit chirie100 de RO ,cam 1leu mp......cu tot cu soacra......................Nu ar trebui ca 100de pesionari sa-i scuipe pe toti.....oaspetii vilei de protocol : (Idiotul,
          Madama mihaela,superrevolutionara ,Matroana de bordel, borfasa costea) direct în gura...!!!!!??????
    • +14 (14 voturi)    
      Pai si cu restul? (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 19:06)

      Vizitiul [utilizator] i-a raspuns lui dj

      Pai cum domnule Geoana, si cu restul de 50 minioane de Romani ce facem?

      Bai nene, mai sunteti multi? :)
      • +1 (1 vot)    
        numai 80 mil de ROAMANI? (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 21:56)

        Victor [anonim] i-a raspuns lui Vizitiul

        Eu nu-l votez pana nu-mi promite ca da mancare si poporului chinez si rus. Hai Geoana ca poti.
    • +8 (8 voturi)    
      super super tare (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 20:46)

      yyyyyy [utilizator] i-a raspuns lui dj

      ne da la liber sau pe cartela ? daca ne da pe cartela sa ne ducem acasa si sa asteptam sa vina cartela la domiciliu lunar...vom fi asigurati, vom putea intra in "somnul cel de moarte" in timp ce dl Geoana si clanul PSD vor putea fura nestinjeniti banii care vin de la UE, si orice alte fonduri le cad in mina, probabil ca s-a subtiat capitalul business-urilor personale respectiv banii publici cu care s-au auto- improprietarit acum 20 de ani si trebuie sa si-l refaca; excelent comentariul de mai jos in care autorul explica ca "romania are liber de la UE sa hraneasca 80 milioane de OAMENI, fara a pierde subventia de la UE", evidentiaza foarte bine cum Geoana se pregateste sa manipuleze recenta numire a lui Dacian Ciolos ca si comisar al UE pe agricultura pt beneficiul electoral propriu ... deci la liber sau pe cartela ? haide-ti d-le Geoana prezentati-va la trei dezbateri televizate in direct cu contracandidatul dsvtra si explicati la scena deschisa intregii populatii (20 mil sic !) cum veti face dvstra toate astea, dupa aceea mergeti la Dabuleni si Strehaia ...
    • 0 (0 voturi)    
      MANCAREEEEE (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 21:39)

      gelu [anonim] i-a raspuns lui dj

      NE FACE SOACRA-SA PLACINTE.cate 4 dr fiecare roman=80 milioane
    • +1 (1 vot)    
      geoana minte fara discriminare (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 21:50)

      TheLastEgg [utilizator] i-a raspuns lui dj

      +este absolut deplorabil sa constati cum, educat si neinfometat fiind, acest tantalau politic iti serveste minciuni in forme si cantitati egale cu cele pe care i le toarna in cap sarmanului om de prin ruralul romanesc pe care, vremelnic si propagandist, il tot colinda.
      +oare pe ce informatii si credibilitate se bazeaza dl G cand deschide gura catre alegatori?
      +daca agricultura este prioritatea absoluta a dniei sale, de ce n-a sustinut, si-a boicotat, candidatura unui profesionist competent, Dacian Ciolos, pentru portofoliul agricol al UE? Dl Ciolos a fost numit, finalmente, comisar pe agricultura UE, in ciuda o-pozitiei PSD.
      +de unde va lua dl G mai multi bani decat sunt acum disponibili statului pt ''o lege a pensiilor [...] care sa aduca asistenta medicala (!) si medicamente pentru cei de la tara...''? poate de la pensionarii insisi, mai ales ca are, intre sustinatorii-sponsori, un afacerist cu experienta necesara acestui tip de rapt (FNI).
      +cum poate o lege a pensiilor ''sa aduca asistenta medicala si medicamente pentru cei de la tara...'' cand motivul pentru care asistenta medicala sufera in toata tara (!) este lipsa de personal, provocata de lipsa banilor de la bugetul de stat?
      +cum crede dl G ca va convinge ca vorbeste serios de data asta dupa ce nu si-a respectat cuvantul de 20.000 de euro dat tinerilor inca din 2008 in schimbul intoarcerii lor definitive in romania?
      +cum, oare, poate fi vindecata o experienta ''cumplita si nefericita'' (cat de bine rezuma acesti doi termeni notorietatea partidului din care provine dl G!) ''din timpul coalitiei cu PD-L'' printr-o noua alianta absurda, propusa de dl G, incropita conjunctural de doua partide care difera dramatic in doctrine si programe: PSD si PNL?
      +si stie oare dl G ca primul-ministru independent (!) pe care il solicita, obsesiv, sustine ca acest guvern propus de dl G si raliatii sai ar trebui condus, in fapt, de un premir politic (aici: http://bit.ly/6MjZGi )?
    • -1 (1 vot)    
      mie mi se pare buna afirmatia (Duminică, 29 noiembrie 2009, 3:30)

      roiban [anonim] i-a raspuns lui dj

      toata lumea stie ca romania are posibilitati in domeniul agriculturii pt a hrani un numar de 3-4 ori mai mare decat populatia romaniei daca exploatarea resurselor ar fi rationala. geoana spune ca agricultura va functiona mult mai bine ca astazi.nu inteleg animatia tendentioasa.
      mentionez ca nu sunt votantul lui geoana dar adevarul mi se pare evident.
      • 0 (0 voturi)    
        diferenta intre a spune si a face e mare (Duminică, 29 noiembrie 2009, 13:46)

        paraipan [anonim] i-a raspuns lui roiban

        Daca in '89 agricultura romaneasca mai exporta ceva in "vest" acuma locul a fost luat de tari precum Ungaria, Spania, Grecia, Turcia - care au investit enorm in agricultura. Romania abia are bani de salarii, de unde bani de investitii??
        La noi s-a distrus totul, incepand cu anul 1990, cand a ramas graul nerecoltat pe camp (o ticalosie fara seaman). E greu de crezut ca acelasi partid se va ocupa acum de refacerea agriculturii...nu uita ca tot ei au avut portofoliul de curand (Sarbu).
    • 0 (0 voturi)    
      A mai dat (Duminică, 29 noiembrie 2009, 19:19)

      Liviu [anonim] i-a raspuns lui dj

      A mai dat si la romanii care s-au intors din Europa cate 25.000EURO. La vreo 2.000.000
    • 0 (0 voturi)    
      la cat... (Luni, 30 noiembrie 2009, 0:41)

      yellowdog [utilizator] i-a raspuns lui dj

      rah..t mananca s-a gandit ca e indeajuns pt 80 milioane! goenele, placera ta nu e si a noastra!
    • 0 (0 voturi)    
      Le da de mancare (Luni, 30 noiembrie 2009, 8:52)

      Close [utilizator] i-a raspuns lui dj

      Cum le-a dat si aia 25000E pe care ii promitea. Nu ca n-0ar avea bani, ca toata familia Geoana fura in draci.

      Prostanac o data, prostanac mereu.

      Sper sa se piarda intre paginile unei carti de istorie si atat.
  • +58 (64 voturi)    
    Uite ce bine cunoaste Geoana tara si romanii! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:32)

    .Marius. [utilizator]

    Sunt impresionat! 80 de milioane de romani! Doamne dar cum a reusit aces om sa candideze pentru cea mai inalta functie in stat? Probabil vom avea nevoie in urmatorii 5 ani de un presedinte Prostanac care sa le aminteasca romanilor (in special celor care voteaza cu el), ce inseamna comunismul, manipularea si bataia de joc. Pe de alta parte, eu nu imi doresc decat ca 10 milioane din cei "80" sa voteze contra lui Geoana, iar restul de 70 milioane, sa voteze pentru el. E putin 10 milioane in comparatie cu 70, dar asta inseamna democratia, fiecare sa aibe dreptul si optiunea lui la vot.
    • +4 (4 voturi)    
      dictatorul (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:40)

      atreus [anonim] i-a raspuns lui .Marius.

      vrea sa cucereasca ungaria, ucraina si polonia!!!
    • +8 (8 voturi)    
      surprize, surprize (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:13)

      vasilica [anonim] i-a raspuns lui .Marius.

      poate ca ne trezim cu vreo 70 de milioane de voturi pentru el.
    • +13 (13 voturi)    
      haha (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 18:56)

      trussardy [utilizator] i-a raspuns lui .Marius.

      Corect! primii 10 milioane care se prezinta la vot sa voteze impotriva lui ca restul de 70 nu ma mai intereseaza cu cine voteaza :)
    • +9 (9 voturi)    
      Prosti...da'multi!!! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 20:02)

      Florin [anonim] i-a raspuns lui .Marius.

      Eticheta lui Ilici Iliescu nu este pur intamplatoare!!! El, geoana(nu intamplator cu g mic...)ne crede "prosti...da'multi!!!", dar va avea surprize mari la vot...Sunt de acord cu tine ca cel putin 10 milioane sa voteze cu Basescu si restul de 70 mil.cu sforarii, pardon PSD-istii.Daca o luam dupa logica lui si a PSD rezulta ca ar fi trebuit sa fim 80 de milioane pentru ca, comunistii si urmasii lor de nadejde au omorat multi ROMANI ADEVARATI (nu paraturi ca ei care stiu doar sa jegmaneasca)si inainte de '89, la revolutie si dupa la mineriade etc.Daca adaugam la cei morti si pe cei trimisi in cosmos si cei care nu au acceptat "oferta " cu 25.000 de Euro si au ramas in occident sperand acum la turul 2 sa creasca oferta la 40-50.000 sigur s-ar apropia de 80 mil. Stiu ca oferta mincinoasa se pedepseste prin lege...de ce nu i se aplica si lui aceeasi lege ca la comercianti(ne vinde si ne cumpara impreuna cu Becali, Crin A.,dinu paturica, felix, vantu...le-a ramas in buzunare la investitorii de la FNI).Postarea mea cuprinde o oferta...BASCALIA MEA CONTRA BASCALIEI LOR, credeti-ma ca ei au inceput-am dovezi nenumarate!!! Cred ca romanii vor da dovada de inteligenta si intelepciune si cel putin 50% + 2...la% sa-i trimita pe mincinosi(PSDei si Crini&Dini) in vacanta la plimbare!!! Dumnezeu sa ne ajute sa luam decizia corecta, daca gresim vom suporta toti greseala...
    • -1 (1 vot)    
      raspuns (Duminică, 29 noiembrie 2009, 10:11)

      petrescu [anonim] i-a raspuns lui .Marius.

      sa le fie rusine celor care scriu injurios la adresa dlui geoana..acestia sant niste nimeni .nu stiu decat sa defaimeze si sa apeleze la insulte ...pacat ca nu apreciati in om care stie limbi straine.carea fost ambasador .care a stat langa oameni mari ai lumii .....ii laudati pe betivi ca basescu ...golan de constanta....marinar care dormea sub cap cu blgi si wischi,,,nu cu steagul romaniei nu este decat un fost bisnitar asa ca nai ganditi-va cand dati cu asemenea cuninte
  • +50 (56 voturi)    
    Ha-ha-ha! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:33)

    Til [anonim]

    Isi confirma porecla de "prostanac"! Votati-l si veti vedea unde ajungeti!
    Hai Basescu!
  • +38 (42 voturi)    
    megalomania in romania (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:33)

    dru [anonim]

    da da ..traim in utopia :)))) wonderland..si va transforma apa in vin deasemenea si nu va mai scrie pe haine made in china ci made in romania si vom fi toti croitori, agricultori si faiantari...si vom munci pe 20 de dolari pe ora si vom manca soia pe catela :)) si asa vom ajunge o superforta europeana prin hyper mega ecologie bio care va rupe toate granitele la super pret de romania...o da..
  • +38 (42 voturi)    
    o jignire (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:33)

    Claudiu [anonim]

    estimez ca undeva la 50% dintre romani sunt prosti gramada si si-o fac cu mana lor.
    • +35 (39 voturi)    
      Din pacate asa e (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:43)

      .Marius. [utilizator] i-a raspuns lui Claudiu

      si nu sunt doar 5O%. Sunt mai multi. Poate ca Geoana o sa iasa presedinte. Dar ce va fi pe urma in Romania, o sa indure toti. In urmatorii 5 ani o sa aiba romanii timp sa cunoasca ce inseamna PSD la guvernare. Va dau un sfat. Pentru cei care pot sa emigreze, sa nu ezite. Ar fi pacat sa va sabotati singuri viitorul pentru acesti nenorociti. Pe de alta parte, exista si posibilitatea sa fim scosi din UE. Iar atunci o fim privati si de dreptul de a emigra spre o tara mai sanatoasa.
    • +9 (11 voturi)    
      Optimist (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:27)

      Pastarnacul [anonim] i-a raspuns lui Claudiu

      Esti optimist, foarte optimist. Partea proasta e ca cu mana lor ne-o fac si noua.
    • +1 (1 vot)    
      off (Duminică, 29 noiembrie 2009, 1:20)

      JC [utilizator] i-a raspuns lui Claudiu

      tu esti optimist :( din nefericire cred ca sunt mai multi de 50%. am auzit oameni, de la care nu m-as fi asteptat spunad ca basecu este un tiran :(
      Iar problema cea mai mare o reprezinta bunicutele care inca il cauta pe iliescu pe liste.

      Parte si mai proasta este ca votul lor afecteaza pe toata lumea si nu isi dau seama ca oamenii astia care zambesc frumos si le promit soarele vor altceva, iar miza este uriasa si vor face totul sa puna mana pe putere :(
  • +34 (38 voturi)    
    zz (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:34)

    ciupe [utilizator]

    o sa le mareasca iar pensile cu 20% pt saracii de la tara tristi si izolati ..la pensia lor de 2 milioane le mai baga inca 400 mii .. la pensile bazatilor de langa cu 300 de milioane le mareste cu 60 milioane ..frumos jocu
  • +32 (36 voturi)    
    80 de milioane de prostanaci ? (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:34)

    Milcea [anonim]

    Prostanac , un nume care deja e renume ... 80 de milioane de romani ....
    • +4 (4 voturi)    
      breaking news!!! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:57)

      tina [anonim] i-a raspuns lui Milcea

      noul program de guvernare al lui geoana! prima miscare pe care are face-o in calitate de presedinte, geoana ar schimba populatia, cu una supusa in totalitate si cu un grad de inteligenta negativ!! geoana pcr, geoana pcr!!
  • +32 (36 voturi)    
    Normal! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:38)

    gabhry_el [anonim]

    Numai gura lui Patriciu face cât a 10 milioane de români!
  • +5 (5 voturi)    
    asta inca nu realizeaza ca este un Prostanac? (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:38)

    satulde prostanac [anonim]

    Chiar nu-i spune nimeni din anturajul lui ca este prea prostanac ca sa mai spuna ceva? Sa se tina de o cruce ca jiji ca tot a luat-o pe calea asta si vrea sa impresioneze toate babele dar istorii din astea dupa cei 25 000 euro, dusul in spatiu si alte PROSTII debitate mereu ne-am saturat. Doamne, fac ca el fa tu sa nu ne conduca asta 5 ani praful se alege de tot si toate.
  • +7 (7 voturi)    
    80 de milioane de romani? (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:38)

    kvinna [anonim]

    Pe masura ce vorbeste, tot mai mult i se potriveste "prostanacul". Vreau sa cred ca toate promisiunile astea, electorale, le cred numai prostanacii care voteaza de 20 de ani FSN/PSD. Numai minciuni.
    • 0 (0 voturi)    
      s-a ajuns in aceasta campanie la un punct (Duminică, 29 noiembrie 2009, 19:16)

      mannen [anonim] i-a raspuns lui kvinna

      in care alegatorii vor sa asculte numai melodia preferata ( de regula maneaua preferata).daca nu este melodia preferata atunci este o prostie,un fals grotesc o minciuna.prin program politic psd a castigat un l s-ar putea numi psdl.pt ei este un real progres,chiar daca ascultatorii emisiunii melodia preferata ar vrea altceva...
    • +1 (1 vot)    
      Rosu Verde !@ (Luni, 30 noiembrie 2009, 16:47)

      Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui kvinna

      @ Fielfurile PSD si UDMR sunt cu cele mai sarace zone din tara! Asa se procedeaza si in China de azi! Desi au o dezvoltare deosebita,investesc in SUA.Poporul primeste atat cat sa nu miste in front! Asta e politica de supravetuire.Se invata traiul de caine!( Vb poetuli-Mijlociul trai de caine!)Se continua denigrarea intelectualilor.Tara fara o elita adevarata, fara un motor nu se dezvolta in veci.Cultura e singura care salveaza si sustin natiunile.De ce e Franta mare? Orasul luminilor? De ce milioane de turisti merg in Franta? DDD
  • +6 (6 voturi)    
    esti penibil, tata... (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:38)

    carmabox [utilizator]

    Si tocmai la Strehaia iti veni tie sa vorbesti de mancare, pensii, medicamente. Bre, haia vor mertzane si parai, neamuri de-ale tale si alor tai frati palizi din preamaritul partid....Vanghelie, Iliescu, Nastase...toti niste arieni cu principii si grija de saracime.

    Si cum ai de gand mata sa faci ce zici acolo? Cu medicamenetel, mancarea in Germania si alte-alea? Asa, concret, ca sa nu zicem ca esti venit din Star-Trek si vorbesti aiurea.

    Si sa stii ca esti cam plafonat, ai nota 2 la creativitate cu discursul asta. Baietii ti-au fost mai creativi zilele trecute, mai cu turismu la moscova, mai un lipit de film....cred c-ai pus mana pe o hartie mai veche, ai incurcat discursurile.
  • +6 (6 voturi)    
    Minti de ingheta apele (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:41)

    cristi [anonim]

    De cand Ciolos a devenit comisar european, iar Romania a primit agricultura, a iesit agariciul de Geoana cu vorbe dulci si vorbeste despre agricultura. Un pas important pe care l-a obtinut Traian Basescu pentru romani a fost numirea si sutinerea lui Ciolos. Mai Geoana dute la culcare ca nu te crede nici dracu... Cati romani suntem, 80 de mil? Tu ai tampit? Tu vrei sa conduci aceasta tara si nu stii cati locuitori are? Mare prost mai esti prietene si cu toti ciumpalacii aceia care stau sa te pupe in partea dorsala.Tu Mircea Geoana ca persoana ce ai realizat pana acum? Ca si partid ce ati facut in afara de mineriade si oameni impuscati, omorati, batuti si etc??? Sa va fie rusine!!!!
  • +32 (36 voturi)    
    phuuuaaaaa (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:41)

    bibi [anonim]

    unde dai si unde crapa...

    ca va iesi sau nu el presedinte, romania are liber de la UE sa hraneasca 80 milioane de OAMENI, fara a pierde subventia de la UE...
    la asta probabil se refera acest manipulator ieftin .... asta este pragul maximal al subventiilor in agricultura.

    declaratia de acum, trecand peste tampenia "80 milioane de romani", e la fel de goala si lipsita de bun simt ca aceea cu cei 25 de mii de euro pe care ii va da el - geoana daca se intorc romanii in tara, bani care s-au dovedit a fi de fapt fonduri europene pe proiecte in rural, investitii in microintreprinderi si nu doar pentru cei care se intorc din strainatate ci pentru toti romanii care au potenta si dorinta sa acceseze fonduri europene in acel sector.

    esti un populist mincinos geoana.
    sa-ti fie rusine asadara ca te folosesti de nestiinta oamenilor si lipsa de informare a unora pentru a-ti aroga merite care nu tin de tine ca persoana in niciun caz... chiar in calitate de presedinte.
    • -2 (2 voturi)    
      populism (Duminică, 29 noiembrie 2009, 10:22)

      petrescu [anonim] i-a raspuns lui bibi

      daca e geoana populist ..basescu ce e? nu vezi ce e ? e un om bolnav de putere. un bisnitar si un betiv in intrigant care isi asuma realizarile altora bine .sa primeasca cadouri si sa fie in concediu prin tara si sa denigreze ...sa plece ..sa me lase linistiti sa nu mai auzim de el ...sa se duca odata sa lase pe geoana crin si pe altii sant tineri .....lasane basescule dute ,dute ,,dutemmm
    • 0 (0 voturi)    
      Cu cei 25000 de euro promisi... (Duminică, 29 noiembrie 2009, 20:54)

      .Marius [anonim] i-a raspuns lui bibi

      ..celor ce "se intorc acasa" nu a vrut altceva decat sa atraga diaspora sa voteze pentru el. Numai ca Prostavanul sef nu stie ca un roman ce lucreaza in occident acesti bani ii castiga intr-un an de zile. Inchipuiti-va ce repede "au pus botul" cei din diaspora, daca Basescu a avut peste 55% din voturile lor iar Geoana s-a aflat abia pe locul 3 ;).
  • +45 (49 voturi)    
    am uitat.... (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:41)

    carmabox [utilizator]

    Geonelu tata, nu numara si rusii ca sa-ti dea 80...stim ca le dai si lor de mancare, da la televizor nu trebe sa spui, ca nu se pune.
    • +27 (31 voturi)    
      ha ha ha (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:47)

      caius ursu [anonim] i-a raspuns lui carmabox

      excelent comentariu carmabox, ha ha ha
    • +8 (10 voturi)    
      buna remarca (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 18:48)

      masteryodda [utilizator] i-a raspuns lui carmabox

      geoana statea 3 saptamani sa se gandeasca la o astfel de replica si nu ii reusea atat de bine. Mi-a placut replica
  • +3 (3 voturi)    
    Mincinosul Moscovici (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:42)

    Ionel [anonim]

    Pacatele lui de hot , poate 80 de mil de bate de la Moscova ca doar e continuatorul lui Ilici si doar a fost la Moscova sa spuna cine suntem si ce vrem.
    De ce nu dau televiziunile imaginile din 1994 cand a batut impreuna cu nevasta soacrasa, si cumnatul pe proprietarii unei vile din Primaverii cu ajutorul politiei. Ca doar taicasu a fost general de securitate ce era cu subteranele Bucurestiului si l-a ajutat pe Ilici cu teroristii lui in 1990.
  • +7 (7 voturi)    
    vleau papa.... (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:44)

    al 80000001 roman...! [anonim]

    mai draga trezeste-te bre..
    acum intelegeti de ce fac astia pe dracu in patru sa inlature confruntarea de idei si programe cu basescu..
    bagati repede ceva cu elodia ca iar scapa asta ceva pe goarna.....
  • +7 (7 voturi)    
    prostanacu belicos (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:44)

    cocosila [utilizator]

    ca sa se tina de cuvant va trebui sa inceapa razboaie pentru a-i cuceri si incetateni pe ucrainieni si pe bulgari...ca sa iasa la numar.

    fi-ti-ar matematica a drequ!
  • +35 (39 voturi)    
    imparatul (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:45)

    Alex [anonim]

    nu uitati ca intr-o tara de cretini, prostanacul e imparat.
  • +30 (34 voturi)    
    super tare (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:46)

    hahaha [anonim]

    hai ca geoana e super tare cu faza asta .....am ras sa mor
    un prostanac
  • +5 (5 voturi)    
    Geoana (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:46)

    gogu [anonim]

    Pai Geoana ramane el insusi - si Iliescu avea dreptate cand i-a zis cum i-a zis.
    Acum, ca Geoana vrea sa hraneasca 80 mil. de romani.... bine si asa. Cat timp nu stia cati ofieri acoperiti sunt ( zicea el: " nu stim cati suntem"), nu putem sa ne astepatam sa stie care e populatia Romaniei. Oricum, eu stiu sigur de la dl. Antonescu ca cifrele nu conteaza. Qed.
    Pe de alta parte, am senzatia ca dl. Geoana nu-i garantat doar de Antonescu ci de marele Vanghelie.
    Ei bine, asta poate expica multe.

    PS: sa pastrati ultimul stat de plata. Si prin vara, sa-l comparati cu cel de atunci. Caz in care veti constata clar ca prostanac nu-i numai doar Geoana, ci si o parte dintre aia pe care el vrea sa-i hraneasca.
  • +21 (25 voturi)    
    Mircea gura de aur... (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:48)

    samurai [anonim]

    Intr-adevar prostanac... a stiut el, ilici...
    Daca asta a fost o aberatie eidenta, va recomand si altele... de acelasi autor.
    Apropos, i-a citit cineva operate marete?
    Va recomand cartea semnata de M Geoana in 2008, aia cu "modelul social romanesc"... e un monument de prostie, de contradictii interne etc.
    asta o sa ne fie presedinte?
    • +4 (4 voturi)    
      astronautul scriitor (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:55)

      barbie [anonim] i-a raspuns lui samurai

      sa-l citeasca Dinescu ,dar sa nu-si mai faca febra musculara la maini incercand sa ni-l promoveze.Limbajul mainilor ,il ajuta pe Dinescu sa nu-si rupa limba.Si cei din jurul lui sa-si deschida umbrelele,-cad precipitatii cu spume cand vorbeste Dinescu -marele poet.
  • +25 (27 voturi)    
    Se pare ca Dl. Geoana se pricepe (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:48)

    Justin Puscasu [anonim]

    mai bine la numaratul oaualor.
  • +30 (32 voturi)    
    Geonel (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:49)

    dram [utilizator]

    De ce sariti asa, fratilor! Omul s-a exprimat corect,doar se afla intre ai lui,la Strehaia.Ce-ati fi vrut,sa le dea citate din Patapievici?
    • +5 (5 voturi)    
      iti dai seama (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:57)

      cocosila [utilizator] i-a raspuns lui dram

      ce s-au bucurat intelectualii din strehaia cand au auzit ca vor exporta melci culesi cu manuta lor in germaia?
    • +5 (5 voturi)    
      \geonica (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:25)

      bator [anonim] i-a raspuns lui dram

      Tare, Dram.

      Dar sa vezi ce va spune cand va ajunge la CARACAL.
      Atunci sa te tii.
  • +27 (31 voturi)    
    HA,HA,HA (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:49)

    crisdecluj [anonim]

    D I S P E R A T U LE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • +7 (7 voturi)    
    traiasca demografia (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:52)

    psihoclinica [anonim]

    Mai intai trebuie sa faca cu d-na Mihaela vreo 60 mil. de romani. Ii urez succesuri.
  • +24 (30 voturi)    
    Nu la Prostanacu sa -ti distruga Viata ! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:52)

    vlad [anonim]

    geoana s-a prostit rau de tot, e praf si pulbere , isi merita soarta si ele si Patriciu si Realitaea!!!
  • +7 (7 voturi)    
    hmm.... (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:55)

    Metoiu Couca [utilizator]

    Eu zic ca e simpu. Cred ca a numarat de fapt buletinele de vot pe care are de gand sa le tipareasca, ca la le puna un urna stampilate pe alianta lor, pe Geoantonescu...
  • +6 (6 voturi)    
    uber funny (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:55)

    50cent [anonim]

    ...bai nu-l mia lasati pe mirciulica sa traga jointuri inainte sa se urce pe scena ca uite ce face...se apuca sa hraneasca toata europa cu supermancarea romaneasca produsa de el...
  • +7 (7 voturi)    
    Din cana Galileei (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:56)

    Marius Delaepicentru [utilizator]

    Va da de mîncare la 80 de guguştiuci. Că mai mult nu-l duce mintea.
  • +5 (5 voturi)    
    Du-teeeee!!! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:57)

    Kleenex [anonim]

    Cat de penibil poate fi acest personaj. Probabil i-a alunecat casca din ureche si nu a auzit ce-i sufla Ponta. Mai vrea sa mai si si presedinte. Lasa-ne prieteneeee!
  • +5 (5 voturi)    
    Precizare (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:58)

    Mircea Geoana [anonim]

    Am luat in calcul listele suplimentare... stii, cand plimbi cu autobuzul (si mai ales cu vorba) 10 bulioane in 8 judete dau 80 de bulioane...cate 4 bulioane de caciula de la fiecare mogul Patriciu, Voiculescu, Vantu si Hrebenciugiuc...... Deja moldovenii striga: Mircea Geoana sa traiasca, ca-i capu' la tara noastra....
  • +6 (6 voturi)    
    romani sau rusi? (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 15:58)

    marinica [anonim]

    cred ca geoana traieste in rusia.romania inca nu a ajuns la acest numar de populatie.la ultimul recensamant romania avea cam 21 de milioane.pana la 80 este drum lung.inca o data geoana ne dmonstreaza cat de mult poate sa minta.nici macar nu stie sa minta.
  • +4 (4 voturi)    
    gionelul si agricultura (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:00)

    mar [anonim]

    Este ca o vizita antologica al care am asitat in 2004 facuta de Nastase la ferma de la Pantelimon, care avea o scarba patologica sa de manana cu oamenii din agricultura dar mergea in ferme. am avut senzatia ca avea in buzunar servetele dezinfectante, pentru ca dupa ce dadea mana cu oamenii baga mana in buzunar!!!
    Un teleportat caruia ii miroase si praful. Pai daca vroia sa dea de manacare la 20..... nu 80.. de ce nu a facut asta cat au avut portofoliul agriculturii, ce l-a impiedicat pe Sarbu?Ce a facut Sarbu pentru a achita la timp subventia pe suprafata, cum a rezolvat eterna problema, softtul de la Siveco?
    Si inca ceva de dezastrul din agricultura actuala este responsabil PSD& si gasca lor. Ei au impartit subventiile pe gasti pana in 2007, ei au avut polica sacul si pogonul la alegerile din 2004, si lista poate continua. Nu mai vorbesc de cuponiada.
    Ce au facut cu subventiile din 2010, cum au rezolvat problema garantiilor guvernamentale pentru proiectele finantate prin PNDR, si daca ma apuc sa scriu nu ajung 20 de pagini. Asta are senzatia ca suntem tampiti astia care lucram in agricultura sau avem legatura cu agricultura!!!
    Daca vine Gioana si clica se alege praful definitiv si irevocabil de agricultura asta chinuita.
  • +5 (5 voturi)    
    Aoleeeeeeeeeeuuuu (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:01)

    Sarsaila [anonim]

    Asa, taticutzu! Acum trebuie sa spuneti grozavii ca sa distrageti atentia poporului de la gafa lui Patriciu! Scufundati-va si mai tare, pinguinilor! Ma tavalesc de ris....:))))
  • +6 (6 voturi)    
    80 de milioane (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:01)

    Ramona [anonim]

    In cat timp ajungm 80 de milioane de romani? Ca sa stim cati ani trebuie sa asteptam mancare si agricultura promisa.
  • +4 (4 voturi)    
    prost sa fii noroc sa ai... (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:02)

    calu verde de pe peretele verde [anonim]

    este ca pe vremea lui ciorbea si constantinescu (tzapul) care este sfetnicul penalilor:
    ""gioana va aduce voua un carnat si doua oua"": carnatul lui patriciu si ouale lui nastase- de productie autohtona asa cum zice prostanacul, pofta mare si enjoy ca asta este ultima masa mai decenta pe care o sa o vedeti in urmatorii 5 ani daca votati candidatul psdnl-ului si prm-udmr , png-pc ...
  • +3 (3 voturi)    
    mineriada (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:07)

    cosmin [anonim]

    Stimati liberali ati fost votati de studenti pe 22 noiembrie.....stiti ce au primit studentii cadou de la mineri in 1990??? bite, rangi de metal si lanturi........acum va vexati ca basescu a molestat un copil...dar de studenti care au fost batuti de 100 de ori mai rau de mineri???de ei nu va pasa? ca ei l au votat pe crin in primul tur....si acum cei ce au primit rangi in cap de la mineri vreti sa il sustina pe iliescu si pe geoana???? sa va fie rusine!!!!
  • +4 (4 voturi)    
    Si se vrea presedintele tuturor romanilor (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:07)

    L [anonim]

    Si se vrea presedintele celor 80 de milioane ? Te pomenesti ca da un Decret sa ne inmultim, sa ne clonam, dar sa ajungem cat mai repede la cifra asta :)))Si Crin ce spune ? Asa e domnule Geoana, excelent !!!!!
  • +3 (3 voturi)    
    si totusi... (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:07)

    Tufav [anonim]

    poate ca, ajutat de inocenta-i naturala a spus un adevar.
    suntem aproximativ 20 de milioane de romani dar... poate dl. Geoana se referea la numarul de votanti.
  • -2 (2 voturi)    
    numa' prosti pe lume (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:08)

    tiborg [anonim]

    Geoana si Base... 2 prosti. Iar noi TREBUIE sa alegem pe unul dintre ei.... ala-bala portocala... si prostu' esti chiar tu!...
    Ce politicieni minunati avem noi !...
  • +3 (3 voturi)    
    ce prost!!! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:09)

    elena [anonim]

    doooaaamnneeee ce prost de om. cine dracu ar putea vota vreodata un asa tampit? toata campania lui este facuta de mafiotii din spatele lui, lasat liber sa vorbeasca prostalaul asta emite numai ineptii. eu propun sa de-a cate 25 de mii de euro la 85 de milioane de romani sa-si cumpere singuri de mancare.
    gluma gluma dar Geoana asta este prost frate.
  • +2 (2 voturi)    
    Ceuasescu care promitea cate o suta de lei (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:10)

    CD [anonim]

    ...in plus la salariu ...asa face si Geona ,acum ! Scarbos tip ! E in stare de orice ca sa obtina presedintia sau rusii ii iau capul.... pentru banii pe care i-au pompat !S-au vorba unuia de mai sus i-a socotit si pe rusi in cei 80 de milioane ,ca sia sta este o ipoteza a interesului nemasurat al Rusiei pentru Romania :granele si sarea !
  • +3 (3 voturi)    
    Geoana si interesele lor! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:10)

    mihai [anonim]

    Votati Geoana, presedintele lui Patriciu, Vantu, Vanghelie, Voiculescu; ar mai fi cineva? Da, niste jurnalisti "profesionisti".

    Chiar credeti ca cei ce sunt in spatele lui Geoana se vor gandi vreodata la problemele noastre? Ei isi au afacerile lor. S-apoi il vedeti pe Geoana luand vreo decizie fara a se consulta cu ei?
  • +3 (3 voturi)    
    MINTE (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:10)

    Victor [anonim]

    Din p.d.v cu Germania minte fara nesimtire.Piata germana este saturata si -n primul rand are contracte de mult incheiate cu alte piete europene.O fi Germania ea bogata si mare,dar nu-si poate permite o piata larg deschisa ptr.toate tarile.Sa nu uitam si de autohtonii,care vor si ei sa-si vanda produsele.
    Si la fel ca si-n Ro.se incearca,se recomanda sa se vanda produsul autohton.Asa ca minciuna,minciuna si iarasi minciuna!Gogomanie!
    Avem produse romanesti si astea mult mai inaintea minciunilori lui Geoana!
  • +4 (4 voturi)    
    vai de capul lui! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:12)

    stefan [anonim]

    Prostanacule, ai pus la inmultit ouale lui Nastase de la Cornu? Altminteri nu stiu de unde scoti tu 80 de milioane de romani....Vai mama ta!....
  • +3 (3 voturi)    
    Ce are in meniu? (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:13)

    io [anonim]

    Rabdari prajite ? Lapte batut cu paru?
  • +5 (5 voturi)    
    Vot (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:14)

    florin [anonim]

    Ii voi acorda votul meu atunci cand vom fi 80 de milioane de romani.
    Asta pentru a nu-l pune in situatia delicata de a nu-si putea onora promisiunea.
    Doar d-l Geoana este om de cuvant, nu?
  • 0 (4 voturi)    
    utopie (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:15)

    kris [anonim]

    Orice tampit poate visa utopii...dar un candidat la presedentie sa aiba semenea revarsare... e greu de inteles, mai ales daca nu spune si cum va face asta...
    Chiar il voi vota sa vad cum batem Aldi sau Carefour sau alt lant de magazine la ei acasa...pui de Strehaia la supermarket in Munchen si nemtocii facand coada !!!
  • +2 (2 voturi)    
    baibabai (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:16)

    Stefan [anonim]

    Mircea... Mirciulica.... ati mai fost tati la putere, si singurele burtoace de romani pe care le-ati hranit au fost ale voastre .. bine, ce-i drept si mancati mult.
  • +2 (2 voturi)    
    Prostanacul (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:22)

    Iliescu [anonim]

    Da, e un prostanac.
  • +3 (3 voturi)    
    hihi (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:22)

    adi [anonim]

    Ce sa ii ceri unui " prostanac"?...Daca il faceam eu prostranac mai era ce mai era dar l-a facut mentorul lui! Auzi 80 de milioane de romani...a luat ideea lui Base ca Romania poate asigura hrana pentru 80 de milioane de oameni dar nicidecum 80 de milioane de romani...dovada desteptaciunii lui Geoana, nu stie decat sa copieze de la altii!
  • +2 (2 voturi)    
    Asta-i prea de tot! 25.000 de euro, ok, mai ... (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:22)

    Cetateanul turmentat [anonim]

    era cum mai era, poate ca-i scotea de undeva, dar de unde sa scoata 80 de milioane de romani?

    Sau se crede-asa de-atragator si de viril ca pana la sfarsitul mandatului vor exista atatia?

    Si chiar daca-ar fi asa, problema e ca vor fi multi, dar prostanaci!
  • +4 (4 voturi)    
    Consilierii sa ii spuna in ce tara candideaza - (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:24)

    rasu [anonim]

    Ce se intampla, Mircica? Ai probleme? Suna un prieten, ca publicul nu te ajuta daca te vede atat de cum a spus Ilici,

    Ce candidat pa presedentie mai e si asta, daca nu stie macar aproximativ cate suflete sunt in tara?
    Daca il intrebam de suprafata tarii, cred ca depasim Franta.

    Oricum, trebuie sa stie ca RO e mai mica decat SUA, unde a fost pe pRost de invitat sau gazda la receptii. .

    Vanghelie ii da clasa - cred ca asta stie. Poate crede ca e candidat in Germania???? Duca-se acolo
  • +3 (3 voturi)    
    da da (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:28)

    p3st [utilizator]

    asta s-o creada prostanacii
  • +2 (2 voturi)    
    HO-ho-ho marry christmas!!! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:28)

    clarinita [utilizator]

    Mos Geoana s-a urcat in sania lui fermecata si arunca cu faina si ulei pe hornurile populatiei:))) Si Rudolf? cine-i rudolf?Prostanacu tot prostanac ramane!!! am inceput o noua cruciada -Romanizarea Globala!!!
  • +3 (3 voturi)    
    PROSTANACU (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:29)

    Elimedia [utilizator]

    Daca va ajunge acest nene presedinte, prin mijloace bineinteles neortodoxe, sa nu cumva sa creada ca o sa ii spun domnul presedinte. Tot PROSTANAC va fi si timp de 5 ani. Cel putin pentru mine.
  • +2 (2 voturi)    
    ce teatru eftin joaca asta cu echipa lui (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:29)

    Sergiu Londra [anonim]

    Tearul de papusi PRICHINDEL cu actorii:Geoana.Hrebe,MARIAN,ILIESCU ,JOHANIS,NASTASE,VOICULESCU ,VINTU,PATRICIU,Antonescu,Fenechiu,Stavarache,GHISE,Melescanu,NORICA----------Partea DOUA:VADIM,BELO,VERESTOI,BOLCAS,FRUNDO,FUNAR,BECALI&OANA MIZIL,OLGUTA VASILESCU,VARUJAN,DRAGNEA,DAVID -------REALITATEA TV,ANTENELE,TVR1,2,3,-vor transmite in direc pe 6 decemmprie pentru publicul turmentat de gazul rusesc eftin de la MOSCOVA de la BOLSOI TEATR piesa MINERIADA BUNUILUI SIMT CU O SINGURA ROMANIE. ATENTIE: Pentru public avem mici ,bere,popcorn,salam de sibiu,pepeni de dabuleni,pui la rotisol de la avicola bacau....toate le casiti pe gratis la sedili filialelor de pardid PSD,PNL,UDMR,PRM,PNG......................am uitat la peluze sunt invitati MINERII si SINDICATELE..........tot acest spectacolse va desfasura in cea mai mare LINISTE,...................Va rog RESPECT
  • +3 (3 voturi)    
    pentru mine e clar (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:30)

    ploiesteanu [anonim]

    fiul unui general al lui Ceausescu, s-a dus de 2 ori in Rusia in campania asta electorala, sau sa rupa legaturile de informare sau sa ceara ajutor. El s-a tot delectat cu dosare clasate la CSAT, si se duce oficial/neoficial la Kremlin, fara sa spuna cu cine a vorbit si care a fost scopul deplasarii. A lasat campania electorala sa se duca la Moskova. Ce este mai important oare, decat sa devina presedinte? Nu vi se pare curios ? Bineinteles, tunurile massmedia ruse au pus tunurile pe Basescu imediat. Iata pe cine votati stimati romani. Un prorus sau si mai rau, un spion.
    • -1 (1 vot)    
      geoana spion? (Duminică, 29 noiembrie 2009, 10:29)

      petrescu [anonim] i-a raspuns lui ploiesteanu

      hotul striga hotii nu iti este rusine sa il spui despre dl geoana ca este spion rus?cum este posibil sa fie asemenea oameni si ce daca e fiu de general.uitew nai desteptule ca acest fiu a invatat ,a stat la dreapta oamenilor mari din america aia pe cere o iubesti asa mult si uite o sa stea si la dreapta celor din rusia ca sa plesnesti tru de ura si necaz sa iti fie rusime ..nu eti decat in derbedeu si un ,,,,...vai de capul tea de pr....sarice ce esti
  • +3 (3 voturi)    
    haha (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:32)

    cipri_ [anonim]

    vrea sa dea de mancare la 80 de mil. de romani?
    ii face el pe restul 60 de milioane ? :-)
  • +3 (3 voturi)    
    1 gura=10 mil oameni (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:34)

    andrei [anonim]

    Patriciu=10 mil
    Vantu=10 mil
    Voiculescu=10 mil
    Nastase=10 mil
    Vanghelie=10 mil
    Hrebenciuc=10 mil
    Nechita=5 mil
    Mazare=5 mil
    Oprisan=5 mil
    Dragnea=5 mil

    20 mil romani..iau din 3 pe cea mai lunga
  • +3 (3 voturi)    
    banc din anii '80 (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:34)

    ampersand [anonim]

    Declaratia asta-mi aminteste de-un banc din anii 80. Cica la Congres, vorbeste nea Nicu, vorbeste si conchide: "Sa inaintam cu totii pe drumul socialismului!!" Toti "Uraa! uraaa!", doar Bula din fata, mucalit: "Da' noi ce mancam?" Se-ncrunta nea Nicu la el, dar nu-i zice nimic. Apoi iar vorbeste, vorbeste si conchide din nou: "Sa inaintam cu totii pe drumul comunismului!!" Toti "Uraa! uraa!", doar Bula, din nou "Da' noi ce mancam?" La care nea Nicu se-apleaca nervos spre el "Mai taci dracu' din gura! Pe drum nu se mananca!"
  • +12 (18 voturi)    
    bai gioana, citeste discursul mai bine ... (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:36)

    turistul [anonim]

    probabil saracul astronaut a vrut sa spuna ca romania poate produce mancare pentru 80 milioane de OAMENI, nu de romani, lucru perfect adevarat ... da ce sa-i faci, daca nu avea discursul scris ca sa il citeasca mai usor ... s-a incapatanat sa il invete pederost ... si uite ca a gresit ...
  • +3 (3 voturi)    
    O asemenea afirmatie denota in mod evident ca... (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:39)

    judex [anonim]

    Geoana nu este prostanac, este idiot.
  • +13 (17 voturi)    
    Gâga-rin strikes back! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:39)

    schmoukiz [utilizator]

    Cosmonautul sovietic, Youri GAGA..rin, a lovit din nou. Dupa ce l-a sabotat pe un profesionist ca Dacian Ciolos pentru un gargaragiu ca Severin acum face promisiuni pe care nu le cred nici pepenarii din Dabuleni.
  • +13 (17 voturi)    
    Productii record la hectar (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:39)

    Dan D. [utilizator]

    Ia zi-le domnu Geoana, de productiile record la hectar care o sa fie... :-) Ca tare mi-era dor, saracu Ceausescu, l-ati impushcat degeaba...
    • +11 (13 voturi)    
      orice asemanare e intamplatoare (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:11)

      vladut [anonim] i-a raspuns lui Dan D.

      Ceausescu spunea: cultivam cateva mii de hectare cu porumb, cateva mii cu grau, cateva mii cu orz, cateva mii cu floarea soarelui, etc.
      La o adunare simpla, DEPASEA GRANITELE TARII.......
      ahhaahahahahahahahahahahahah
  • +9 (13 voturi)    
    sunt eu turc? (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:40)

    traian [anonim]

    "atat de uitati de Dumnezeu si care nu au dreptul sa fie lasati in tristete si izolare"
    Din formularea de mai sus, inteleg ca in acceptiunea d-lui Geoana, a fi lasat in tristete si izolare este un drept. Sper sa nu considere un privilegiu faptul ca respiram.
  • +12 (16 voturi)    
    Vom fi 80 (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:40)

    Amfilodie [anonim]

    de milioane sau mai multi daca iese Geoana presedinte.
    • +7 (9 voturi)    
      cu tot cu rusi (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 18:50)

      masteryodda [utilizator] i-a raspuns lui Amfilodie

      aduce ghioana vreo 58 milioane de rusi si ne da la numar
  • +10 (16 voturi)    
    sa-i pupe in .. cot pe toti aia 80 de milioane (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:44)

    mircea [anonim]

    Ar fi in stare sa promita ca va lustrui pantofii tuturor numai sa iasa presedinte prostanacu...
    Daca iese asta emigrez...
  • +4 (4 voturi)    
    IMPAUNATII !!! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:46)

    Luc [anonim]

    Dumnezeule! Ce s-au desteptat toti dintrodata!Pana mai ieri, cu "majoritatea" alaturi, ne explica precum ca NU avem sanse cu Ciolos! Parca o aud pe europarlamentarul Norica Niculai: nu avem nici o sansa! Si-l criticau pe Basescu ca a avut curajul...ca ramanam pe dinafara! Si acu, se impauneaza toti...Pe realitateatv, il vezi intr-una pe Ciolos langa Tariceanu! Uita lumea ca din vara e consilier prezidential, ca e propunerea lui Basescu si Boc!
    Fratilor! Ciolos e UN PROFESIONIST!
    Mi se face scarba sa ma uit la televizor! N-auzi decat de Basescu!
  • +3 (3 voturi)    
    Daca (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:52)

    sabertooth [utilizator]

    Prin mancare se refera la mici + bere atunci io-l sustin din tot sufletul meu de roman hamesit.

    Aferim coane Gioana.
  • +11 (17 voturi)    
    nu e manipulare (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:53)

    ion [anonim]

    cifra rezultata are legatura cu vizita secreta la marele prieten care are grija de tezaur
  • +11 (17 voturi)    
    >>> (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:55)

    max [anonim]

    a zis bine; le da si alora morti, care vor vota Geoana si PSD-ul pe 6 dec.
  • +2 (2 voturi)    
    asta ne minte pe toti, destepti sau prosti (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 16:58)

    TheLastEgg [utilizator]

    este absolut deplorabil sa constati cum, educat si neinfometat fiind, acest tantalau politic iti serveste minciuni in forme si cantitati egale cu cele pe care i le toarna in cap sarmanului om de prin ruralul romanesc pe care, vremelnic si propagandist, il tot colinda.

    oare pe ce informatii si credibilitate se bazeaza dl G cand deschide gura catre alegatori?

    daca agricultura este prioritatea absoluta a dniei sale, de ce n-a sustinut, si-a boicotat, candidatura unui profesionist competent, Dacian Ciolos, pentru portofoliul agricol al UE? Dl Ciolos a fost numit, finalmente, comisar pe agricultura UE, in ciuda o-pozitiei PSD.

    de unde va lua dl G mai multi bani decat sunt acum disponibili statului pt ''o lege a pensiilor [...] care sa aduca asistenta medicala (!) si medicamente pentru cei de la tara...''? poate de la pensionarii insisi, mai ales ca are, intre sustinatorii-sponsori, un afacerist cu experienta necesara acestui tip de rapt (FNI).

    cum poate o lege a pensiilor ''sa aduca asistenta medicala si medicamente pentru cei de la tara...'' cand motivul pentru care asistenta medicala sufera in toata tara (!) este lipsa de personal, provocata de lipsa banilor de la bugetul de stat?

    cum crede dl G ca va convinge ca vorbeste serios de data asta dupa ce nu si-a respectat cuvantul de 20.000 de euro dat tinerilor inca din 2008 in schimbul intoarcerii lor definitive in romania?

    cum, oare, poate fi vindecata o experienta ''cumplita si nefericita'' (cat de bine rezuma acesti doi termeni notorietatea partidului din care provine dl G!) ''din timpul coalitiei cu PD-L'' printr-o noua alianta absurda, propusa de dl G, incropita conjunctural de doua partide care difera dramatic in doctrine si programe: PSD si PNL?

    si stie oare dl G ca primul-ministru independent (!) pe care il solicita, obsesiv, sustine ca acest guvern propus de dl G si raliatii sai ar trebui condus, in fapt, de un premir politic (aici: http://bit.ly/6MjZGi )?

    un lucru-i clar: dl G minte fara discriminare
  • +3 (3 voturi)    
    Se crede Isus probabil (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:01)

    370H-SSV-0773H [utilizator]

    ...sa inmulteasca painile si pestii. Asta deja nu mai judeca atunci cand deschide gura. Daca numai campania electorala l-a stresat asa, ma gindesc cu groaza ce capacitate de discernamant va avea dupa 2-3 ani in functie, in timpurile kakacioase care se anunta. Iarta-l Doamne, ca nu stie ce vorbeste!
  • +3 (3 voturi)    
    Incredibil (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:02)

    Gogu [anonim]

    Nerusinarea comunista, dupa doua vizite la Moscova, intrece minciunile "iepocii de aur". Halal sa-ti fie mincinos nerusinat. Pana se termina campania nasul tau matre se va face de 2 coti.
  • +5 (11 voturi)    
    geoana e pus sa citeasca nu sa gandeasca (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:08)

    nu fi geoana [anonim]

    probabil se referea la faptul ca putem produce suficienta haleala pentru 80 milioane de romani, daca ar exista atatia. nu inseamna ca exista 80 milioane de romani, ci ca avem resurse suficiente pentru atatia. Ca e o minciuna sfruntata, asta e partea a doua.
  • +9 (11 voturi)    
    (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:12)

    canadianul [anonim]

    ne va da ca sarcina sa ne inmultim pina vom ajunge 80 de milioane.
  • +10 (12 voturi)    
    haha - ron (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:16)

    adrian [anonim]

    Nu-l judecati aspru, a uitat sa taie cele 4 zerouri ...
  • +11 (13 voturi)    
    corect (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:23)

    lungu bogdan [anonim]

    adevarul este ca circ a dat la tot poporul, acum trebuie sa vina si cu ceva paine. ave cezar.
  • +9 (11 voturi)    
    Ce vorbesti ma ? (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:25)

    Victor [anonim]

    Sa-i dai soacrei tale de mancare, incultule,....noi nu stim sa ne castigam mancarea zilnica decat daca ne dai tu ?
    Urat te mai invata la partidul ala,sau nu stii ce vorbesti.
  • +10 (12 voturi)    
    ASTA NUMARA VOTURILE PSD (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:28)

    PRISTANDA [anonim]

    ASTA O IA RAZNA,SI IN LOC SA NUMERE ROMANII EL NUMARA VOTURILE OBTINUTE DE PSD ......MAI GEONELE..EU STIU CA FURATI VOTURI,,,DAR CHIAR ASA MEI...DE 4 ORI POPULATIA ROMANIEI..GIONELE GIONEE...SPER SA VA MANANCE PUSCARIA PE TOTI HOTII DE TARA
  • +9 (11 voturi)    
    Geoana prostanacul da mancare. (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:30)

    mircea [anonim]

    O sa dea atat de putina mancare,incat,de patru ori 20 milioane=80 milioane morti de foame.Prostanacu,cand nu are prin preajma,cate un om mai destept,spune numai prostii.Se vede ca oamenii destepti au parasit PSD,iar liberalii care-l secondeaza si-au pierdut simtul ratiunii.
  • +10 (12 voturi)    
    80 de milioane, coane geoana ! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:39)

    toma arnautu [anonim]

    Prostanacul Europei, luzer de pesedeu.
  • +2 (2 voturi)    
    Rusia (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:42)

    cristian [anonim]

    Prostanacul a vrut sa spuna ca Romania poate produce mancare pentru 80 de milioane de rusi .. a gresit si el
  • +2 (2 voturi)    
    vine ea si vreme aia (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:43)

    faurar [anonim]

    Va deveni si asta presedinte cind va avea Romania 80 de milioane de locuitori, incluzind aici colonia cu romani de pe Luna...
  • +3 (3 voturi)    
    din paginile congresului al xiv-xx al pcr (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:43)

    dracula [anonim]

    sa inteleg ca electoratul psd stie ce spune acest cosmonaut,pentru-ca este de-a lor,dar ce cauta liberalii in aceasta ecuatie?liberalii sint mai educati,mai pregatiti intelectual,fiind de acord cu spusele harbuzarului sef,oare nu se descalifica?admitind aceste porcarii ale prostanacului ,devin partasi la marele ginditor.vanghelie cred-ca moare de invidie ca nu a rostit el aceasta mare gogoasa.
  • +3 (3 voturi)    
    Ce fericire.. (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:44)

    silviu [anonim]

    Trebuie crezut Geoana.Da din gura ca orice P-p.rostanac.A dat si 2o.ooo euro tuturor romanilor care s-au intors in tara.
  • +10 (12 voturi)    
    Fiecare ţăran va avea Volga lui! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:46)

    Marius Delaepicentru [utilizator]

    ...aşa promiteau bolşevicii în campania electorală. Iar ţăranii întrebau: "Şi ce-o să facem cu atîta apă?"
  • +11 (13 voturi)    
    agricultura romaneasca va fi atat de mare (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:55)

    florin [anonim]

    sub Geoana, ca va trebui un roman in spatiu cu Nasa pentru a o vedea in intregime. Pentru a ajunge romanul in spatiu o sa mearga pe autostrada zburatoare, iar banii pt constructie vor fi stransi din impozitele pe cei 25000 de euro pe care ii va da fiecarui roman care se intoarce in tara
  • +3 (3 voturi)    
    circ (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:57)

    tonsberg [anonim]

    fara suparare Mircea Dinescu are o revisra care se numeste ,Ha Ha,--PLAY CU BOI---, DRAGI ROMANI DUPA CUM PUNETI BOTU si nu deosebiti HOTII de cei care va vor binele ,atunci omoriti binele pt voi si votati binele pt ei --PLAY CU BOI--- O sa va dea ,geoana ,iliescu,voiculescu,patriciu,vintu, hrebenciuc,nastase,tariceanu,de mincare --AUZI PROSTANACU da el de mincare la 80 milioane de romani, cum vine asta un PROSTANAC varbeste unor BOY
  • +2 (2 voturi)    
    si vreo 20000 de euro de om (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:58)

    eugen [anonim]

    ah, nu euro, ca mai avem pana trecem la moneda europeana si ne va da batranul si autohtonul RON... ca sa fie pur romanesc!
    Caterinca este mare la nenea asta!!! chiar suntem bataia lor de joc...
    siktir, si tie si mamelucilor din spatele tau! huo, ordinarule... scuteste-ne si ma rog la Dumnezeu sa nu apuci sa ajungi la Cotroceni!!!
  • +8 (10 voturi)    
    80 milioane (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 17:59)

    octav [anonim]

    Daca castiga Geoana alegerile pe langa faptul ca da de mancare la 80 milioane de romani, le mai da celor care se intorc acasa 25 mii de euro?

    p.s.- nu a specificat un lucru- 80 milioane cu cei plecati inainte si dupa 1989 ori doar cei ramasi in tara?
    - o intrebare pt domnul Geoana: in ce an va atinge Romania 80 de milioane de locuitori?
  • +3 (3 voturi)    
    Attn. Dna. Mihaela Geoana (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 18:02)

    MirceaA [utilizator]

    Stimata Doamna Geoana, atentie mare la taurasul de langa dumneavoastra, ca vrea sa va puna sa faceti 60 de milioane de copii, ca sa se tina de cuvant, ca doar el nu minte.
  • +8 (10 voturi)    
    Ce nu face Geoana (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 18:02)

    Anto [anonim]

    Daca punem si rusii care ne vor invada odata cu alegerea lui Geoana presedinte s-ar putea sa ajungem la 60mil si o sa ne hraneasca sigur. E atat de prostanac incat nu poate nici sa filtreze informatiile pe carele scoate pe gura.
  • +2 (2 voturi)    
    Asa se pregateste frauda electorala (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 18:06)

    nu rideti [anonim]

    Prostanacul tocmai s-a dat de gol cu numarul de buletine de vot dosite de coalitia monstruoasa, buletine ce vor fi introduse la momentul potrivit in urna.
    Cu Prostanacu nu e de glumit!
  • +2 (2 voturi)    
    Sa se duca pe luna sa-i caute (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 18:09)

    Max Robert [anonim]

    Prostanacule, du-te pe luna si cauta-i pe aia 80 milioane de romani! Poatele gasesti si rudele, in acest caz va trebui sa te gandesti pentru mai multi!
  • +2 (2 voturi)    
    ori dioptrii ,ori lecitina (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 18:14)

    ene [anonim]

    Cred ca n-a inteles ce i-a scris nevasta-sa pe biletel!!!
    Oameni buni,vreti sa vedeti in fruntea tarii pe unul decupat din Pif?
  • 0 (0 voturi)    
    Solistul corului prostanacilor (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 18:25)

    ozi [utilizator]

    Bheeeeeiii, sa nu uiti si de aia 20.000 de euro. Da-le toate la pachet, barosane. Sunt si io amarat. Stiam eu ca esti baiat bun. :))
    Mamaaa, ce multumiti ati fi sa ne transformati pe toti in cersetori si sa ne mai aruncati cate o vorba si o coaja de paine, la 4 ani o data.
    Oricum, vad ca nu prea stii sa numeri. Roaga-l pe Bombonel sa te ajute. Cu ouale lui, ale tale si ale unor colegi de partid....o sa inveti si operatii cu trecere peste ordin. Nebunie. Dupa aia faci si tu o facultate la zi ca de FF ne-am saturat. Oricat ai incerca sa o truchezi....se vede.
  • +6 (8 voturi)    
    mancare pt 80 milioane (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 18:31)

    elenaie [anonim]

    pai de unde atatia, dle???i-ai adunat si pe cei trecuti in ultimul deceniu la cele vesnice???iti meriti numele de "prostanac".uite cine vrea sa fie presedintele tarii???
    • -5 (7 voturi)    
      Era o expresie (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 20:38)

      Goe [anonim] i-a raspuns lui elenaie

      asta era o expresie geniule, cu da de mancare la 80 de milioane de romani, chiar nu va dati seama, sau comentati ca sa va aflati in treaba, daca ar fi zis ca da de mancare la 1 miliard (ceea ce e clar o exagerare) ati fi crezut ca el e prost si crede ca sunt 1 miliard de romani? fiti seriosi ce naiba, si nu mai ii pangariti numele cu tampenii dinastea
  • +5 (7 voturi)    
    Jos PSD (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 18:32)

    amalia21 [anonim]

    O sa se aleaga praful de tara asta daca, doamne fereste, iese Geoana presedinte. Cum sa fim condusi de un comunist si un prostanac? Asta nu are nici macar fata de presedinte, dar aptitudinile necesare. Dar, imi place sa cred ca romanii nu-s asa de prosti incat sa aleaga un astfel de specimen care si-ar trada si propria mama daca ar fi vorba de propriul interes. Un sarpe veninos e Geoana asta. Un om lipsit de scrupule! Romani va meritati soarta daca alegeti un astfel de individ sa va conduca!
  • +6 (8 voturi)    
    Tb sa mergem la VOT (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 18:38)

    eu [anonim]

    Fratilor, e de jale !!!

    Trebuie sa mergem la VOT ! Trebuie sa votam IMPOTRIVA unuia ca GEOANA ! Scandalul nu este asa de RAU (poate aseza uneori lucrurile) DAR PROSTIA DA !!!

    Exista o zicatoare : sa te feresti de raul pe care poate sa ti-l faca un PROST !
    • +3 (3 voturi)    
      sau (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 20:22)

      TUDOR30 [utilizator] i-a raspuns lui eu

      mai bine cu un destept la pierdere decat un prost la castig
  • +7 (9 voturi)    
    rugaminte (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 18:39)

    ion [anonim]

    Ce ne facem fratilor ca la tara oamenii cred toate balivernele prostovanului si il voteaza.Eu sunt din Valcea si zona Olteniei e rosie.
    Macar iesiti voi din alte zone(in special din Ardeal) si din orasele mari sa votati in numar mare pentru ca altfel astia ne termina.
    Cei 20 de ani de la Revolutie nu vreau sa-i sarbatoresc cu Geoana,Iliescu,Nastase,Vantu,Patriciu.,Hrebe...........
    Ar fi prea mult pentru poporul asta!
    • 0 (0 voturi)    
      ar fi groaznic (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 22:52)

      radu [anonim] i-a raspuns lui ion

      Asa ar trebui sa facem .Daca nu se va intampla asta, decat sa-l vad pe Ilici cu gura pana la urechi , la aniversarea Revolutiei , mai bine plec din tara acum in pragul iernii !!
  • +6 (8 voturi)    
    Mai Geoana, maaa... (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 18:40)

    Colebil Clinton [utilizator]

    Eu cred ca el a vrut sa ziCA CA romanii vor manca de patru ori mai mult daca iese el presedinte...20x4=80
  • +5 (7 voturi)    
    Doamne... (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 18:50)

    Tes [anonim]

    Pai eu nu il mai votez pe Geoana atunci... Inseamna k 5 ani de zile, o sa caute cei 80 de milioane de romani. Oricum, consider de bun simt ca un candidat la presedinte sa cunoasca numarul tarii pe care ravneste sa o conduca, chiar daca e un prostanac.
  • +6 (8 voturi)    
    80 de MILIARDE!... (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 18:52)

    Sarsaila [anonim]

    ....da cosmonauti romani!
    Asa ti-am scris pa fuaie...
  • +7 (7 voturi)    
    Minunile Prostanacului (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 19:00)

    om bun [anonim]

    Cat de sarlatan trebue sa fie un om ca sa ne minta ca un guvern numit de el va da de mancare la 80 de milioane de romani!. Cum va face.? Va pregati mancarea intr-o bucatarie a guvernului, din ingrediente produse pe camp, de oameni care nu fac parte din cei 80 de milioane si cu bucatari care nu fac nici ei parte dintre cei 80 de milioane?
    Adica, Prostanacul ne asigura ca, daca il votam, in Romania va exista o populatie de 80 de milioane asistati, la mana guvernului?
    Asemenea performanta, asemenea minune nu se atribuie nici lui Iisus Hristos. El a hranit numai douasprezecemii de oameni.
    Nici in comunism nu se spuneau asemenea traznai. Ceausescu, mai modest, se limita sa ii puna pe oameni sa isi asigure singuri mancarea, muncind in acest scop.
    De-asta ii spune Iliescu Prostanacule.
  • +7 (7 voturi)    
    Nu uitati ca-l cheama Prostanacul (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 19:05)

    ionut i [anonim]

    hai sa va amintiti faza cu securistii

    http://www.youtube.com/watch?v=qZQA7goE434&feature=related

    distrati-va si voi:)
    • +6 (6 voturi)    
      He he he... va numara Base pe 6! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 19:26)

      Sarsaila [anonim] i-a raspuns lui ionut i

      ...
  • +5 (5 voturi)    
    agricultura (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 19:06)

    ANONIMUS [anonim]

    Hei tov. Geoana daca mi-aduc bine aminte PSD a guvernat tara asta, a dat chiar si un presedinte timp de doua mandate si atunci ma intreb:de ce nu ati dat de mancare atunci la 20 milioane de romani, nu la 80 mil cat plusati acum?Cred ca nici cu cei raspanditi prin strainatate, plus moldovenii de dincolo de Prut nu ajungem la 80 mil!Dr ma rog daca asta e matematica dvs sa zicem ca o acceptam.Uite eu sunt gata sa va votez daca imi raspundeti la intrebarea de mai sus si la inca una:Cum veti face acest lucru?Macar asa in mare sa-mi raspundeti ca daca va iau la amanunt vi se termina eventualul mandat pana sa-mi raspundeti multumitor
  • +5 (7 voturi)    
    Geoana si Goagal (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 19:12)

    Goa Uld [anonim]

    Ce tot radeti mah!
    Voi nu stiti ca e exprimat corect, care este ca Vanghele cu mana pe scaunu lui ?!
    Decat s-a esprimat in "milioane" nu in RON.
    Radeti voi HA HA HA da, v'aratam noi la voi ca esim presedinte si care este priministrul Vanghele.
    Dak nu kredet dati cu GOAGALUL la procent sa vedet ca a lui geoana e mai mare procentele!
    Pen'ca poporul e mai mult de-al lui nu de-al vostru.
    TRAIASCA ILESCU! TRAIASCA OUALELE LUI NASTASE! HAI GEOANA, BAGALE LA ASTIA.

    APROPO: Un ziar din Rusia a scris: Romanii au de ales intre un Marinar si un Prostanac.
    De aici concluzia: Geoana a avut nevoie doar de o singura vizita, in Rusia, ca sa confirme! :))))))))))))))))
    • +3 (3 voturi)    
      Erata (Duminică, 29 noiembrie 2009, 3:52)

      Ioana [anonim] i-a raspuns lui Goa Uld

      Ma iertati, dar se impune o erata. Este vorba de doua vizite la Moscova - dupa cum Geoana prostanacul a marturist intr-un sfirsit.
  • +5 (5 voturi)    
    agricultura ptr 80 mil (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 19:14)

    gipone [anonim]

    Fratilor eu cred ca se gandeste ca agricultura noastra poate hrani,in conditiile in care agricultura se face 100%, 80 de miloane de persoane , nu neaparat de romani, si astfel putem sa si exportam alimente. dar el saracul nu mai stie cum sa puna mana pe putere prin astfel de mitinguri in care ne promite marea cu sarea fiind in necunostinta de cauza. eu tot pe base il aleg e unul care nu face pact cu diavolii de moguli. sa ne dam seama ca si Boc a facut o lege a pensiilor, a salariilor, impuse chiar de FMI,ca altfel nu mai vedem banii, dar ei nu recunosc, psd-isti si pnl-istii au uitat, si isi insusesc meritele altora. pe deasupra mai sunt si plagiati!!
  • +6 (6 voturi)    
    Acelasi accent aceiasi voce (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 19:25)

    urcan [anonim]

    Acelasi accent, aceiasi voce ca Ceausescu
    Aceiasi gasca!
  • +5 (5 voturi)    
    Nu e prima data (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 19:27)

    surse [anonim]

    Tot Geoana spunea la Antena 3 acum vreo saptamana ca Ucraina are 60 de milione de locuitori, cand de fapt nu are decat 45!

    Probabil ca dupa demografia din capul lui Geoana, Andorra si Vaticanul sigur au vreo 2-3 milioane locuitori fiecare.
  • +4 (4 voturi)    
    pura demagogie (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 19:29)

    miha3lla_ [anonim]

    Asta nu a fost o greseala,a fost glasul constientului lui automatizat pe a hiperboliza.S-a deprins in a exagera lucrurile mai ales datorita exercitiilor din acesta campanie electorala!
  • +5 (5 voturi)    
    HREBENCIUC E DE VINA (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 19:41)

    Votul [anonim]

    SIGUR HREBENCIUC!!!
    El la informat pe domnul candidat la presedentie Geoana ca are deja 80 de milioane de voturi asigurate pentru duminica viitoare . Si atunci "inteligentul" a dedus ca a crescut Romania. Sigur a zis in sinea lui "mai sa fie da Hrebenciuc asta face minuni , ce repede ne-am inmultzit ca eu stiam ca Romania are vreo cateva zeci de milioane "
  • +5 (5 voturi)    
    turul 2 (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 19:45)

    revoltat89 [anonim]

    Gura pacatosului adevar graieste!
    Probabil Geoana & comp. au tiparit buletine de vot pentru 80 de milioane de romani.
    Daca nu suntem cu ochii pe ei, astia vor sa fraudeze...
    ATENTIE POPOR ROMAN!
    • +1 (1 vot)    
      PSD+PNL="impreuna vom invinge romania bunului simt (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 22:58)

      ela [anonim] i-a raspuns lui revoltat89

      PSD+PNL = "impreuna vom invinge romania bunului simt"

      gura pacatosului adevar graieste
  • +4 (4 voturi)    
    Iata de ce (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 19:55)

    nano2k [utilizator]

    Iata de ce refuza intalnirile "care pe care".
    Geoana = GOANA!

    Cu Goana asta trebuie sa fii atent ca si cu o blonda. Niciodata nu stii ce dobitocenie o sa mai scoata in secunda 2.

    Toata strategia cu filmul anti Base este tocmai sa nu-l puna pe Goana sa vorbeasca, ca se fac de rahat.

    Uite ca prima saptamana a trecut si strategia a functionat din pacata.

    Sper ca romanul sa isi pastreze mintea de pe urma si sa nu-l voteze pe prostanac.

    http://www.mirceageoana.tv/?p=105
  • +5 (5 voturi)    
    prostanac peste masura (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 19:59)

    anani [anonim]

    restul de 60 de milioane sunt deja in spatiu, trimisi acolo tot de prostanac
  • +5 (5 voturi)    
    mancare romaneasca (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 20:14)

    ileana [anonim]

    esti disperat mai prostanacule ,te vezi mare si tare visezi sau ai cosmaruri, ok este problema ta, dar eu astept impreuna cu cei 80000000de romani sa ne faca soacra ta placinte, s-a laudat ca le face bune are retete din timpul lenei ceausescu , impreuna schimbau retete si crosetau....HA<HA<HA ma distrez
  • +7 (7 voturi)    
    Cand l-am vazut vorbind credeam ca-i Ceausescu (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 20:21)

    ticuta2IV1940 [utilizator]

    Molipsire periculoasa si la Iliescu si la Geoana cand gesticuleaza, la fel ca Ceausescu cand promitea taranilor ca le mai da un sac de grau,in schimb Iliescu ne-a dat gloante la revolutie si atat iar prostanacul da de mancare si inca romaneasca,la 80 de milioane de romani ,asta in cazul cand va ajunge populatia tarii la aceasta cifra,adica niciodata.Auzi, medicamente pt. tarani,alta gogorita,
    dar ca le duce la fiecare taran acasa a uitat sa spuna .Acum ,la cele auzite taranul pune botu si-l voteaza ca e cel mai cel dintre toti presedintii dar un lucru nu stiu ei ,ca e prostanac si mincinos.
  • +4 (4 voturi)    
    prostanac desavarsit (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 20:25)

    Isis [anonim]

    Paine si circ sa fie la romani, ca restul nu conteaa. Detalii !
    Partea proasta e ca s-ar putea sa prinda la mai bine de 50% dintre romani. Fratilor, ganditi-va repede pe unde emigrati, pana nu ne inchide UE usa in nas din cauza exploatarii pesediste intensive a tarii asteia, ce a mai ramas din ea !
  • +5 (5 voturi)    
    promisiuni desarte-milogeoana (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 20:27)

    DORINT [anonim]

    d-le Geona,chiar nu va dati seama ca sunteti penibil?
    De fiecare data cand sunteti in competitie cu cineva faceti promisiuni,pe care uitati sa le mai onorati(romanii care se vor intoarce acasa , vor primi .....un rahat rosu PDSR-IST,etc)
    Chiar sunteti jenant !
  • -10 (10 voturi)    
    matematicienilor (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 20:29)

    unu [anonim]

    Bine ca toata lumea face misto de ideea cu 80 de milioane. E o comparatie de calcul, matematicienilor! Ca sa vedeti si voi care e potentialul agriculturii romanesti, de care Basescu nici nu cred ca a auzit. Hai sa punem pret pe ce e al nostru si sa ne promovam in strainatate cu atuurile noastre!
    • 0 (0 voturi)    
      Numeste 3! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 22:50)

      Goye [anonim] i-a raspuns lui unu

      Sau macar unul singur punct cu care ne-am putea vinde in Ioropa!
    • -1 (1 vot)    
      nu a auzit Basescu de agricultura))))))) (Duminică, 29 noiembrie 2009, 11:01)

      aciduzzu [anonim] i-a raspuns lui unu

      Doar de Ciolos.....
  • -11 (11 voturi)    
    jos marinaruleee (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 20:30)

    ionel [anonim]

    voi, inteligentilor care n-ati inteles nimic, gl geoana s-a referit strict la faptul ca romania beneficiaza de un potential agricol enorm. sa fii a doua tara din partea asta a europei ca suprafata a terenului arabil..si sa nu fii capabil sa gestionezi cum trebuie potentialu asta..e cea mai mare crima. strict asta a vrut sa spuna cadidatul psd, si chiar daca in primul tur am votat cu antonescu, acum merg clar pe mana lui.
    • +8 (8 voturi)    
      subtil (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 20:41)

      Colebil Clinton [utilizator] i-a raspuns lui ionel

      Subtil rau prostanacu' asta al tau. Si cam ce a facut psd-eu' cat a fost la guvernare cu potentialu' ala de care zici, ca doar nu s-a inventat alaltaieri?
    • +5 (5 voturi)    
      ce sa zic (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 20:44)

      ampersand [anonim] i-a raspuns lui ionel

      Ce sa zic, in urma cu 5 ani eram a prima tara din Europa in ce priveste agricultura, model de organizare si eficienta pentru intreaga UE. Poate doar comuna Cornu, varianta din democratie a comunei Scornicesti, ajunsese la un nivel de trai depasit doar de catre Monte Carlo, dar, desi mergeai pe soseaua asfaltata de firma fratelui ministrului Sechelariu, nu puteai intra din cauza dobermanilor si rottweilerilor :D

      P.S. Di ce scrii, vad ca deja se preconizeaza ceva schimbari in eventualitatea ca gioana va castiga, nu se va mai abrevia "dl", ci "gl" :D
    • -9 (9 voturi)    
      Greseal minora (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 20:55)

      De acord [anonim] i-a raspuns lui ionel

      Mai baieti (pdl-sti angajati sa scrieti prosttii toata ziua).In atentia domnului moderator:e ultima data cand va mai scriu ,si mai deschid acest site daca nu apare acest comentariu. E clar ca omul a vrt sa zica 80 mil oameni.....si de aici pana a face un caz de aceasta marunta greseala e cale lunga. Il cam trageti in piept pe Basescu care va cam plateste degeaba, dar probabil e aceeasi situatie ca in 1996 cand l-ati lasat din brate pe Iliescu
      E ciudat cum numai voi scrieti pe acest site Fiti si voi mai subtili :bagati si 31% comentarii favorabile lui Geoana ca altfel nu va mai ia nimeni in serios(parerea mea si-a altora).Deci domnule moderator hotarati-va daca vreti sa mai pierdeti un cititor hotnews.
      • +1 (1 vot)    
        uite cum le stii tu pe toate??? (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 21:08)

        marlene [anonim] i-a raspuns lui De acord

        du-te la antenute..nu iti fie teama ca te pierde hotnews..castiga alti cititori mai buni care nu interpreteaza vorbele lui geonel..Asta a spus 80 de mil de romani..si atat ramane..punct..ca ce-o fi vrut sa spuna..e alta problema..pana una alta nu suntem 80 decat in viziunea domnului geoana..si nu eprima data cand face astfel de "greseli"..sa se duca in cosmosul lui si sa ne lase.
      • +1 (1 vot)    
        Sincer (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 21:23)

        Colebil Clinton [utilizator] i-a raspuns lui De acord

        As vrea sa-l vad pe geoana presedinte, sa-l vad la capu' lanului de grau asezandu-se frumusel in poponets, clatinand admirativ din caputs in timp ce-si scoate boabele de grau din pantofii de patru milioane bucata, cu bombonel alaturi minunandu-se de calitatea boabelor obtinute din ultimul hibrid inventat de el la cornu, cu mitrea asfaltand culoarele dintre lanuri cu asfalt de cea mai buna calitate brevetat de institutul de cercetare fundulea condus de bazac. Pe de alta parte, sunt prea batran ca sa mai pierd cinci ani din viatsa asteptand miracole...
      • 0 (0 voturi)    
        tare de tot (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 21:28)

        ampersand [anonim] i-a raspuns lui De acord

        Sa pariez c-ai trimis un protest asemanator si celor de la realitatea TV sau anteneor voiculesciene? Las-o jos ca macane :)
      • +3 (3 voturi)    
        Mai dar voi chiar sunteti frustrati rau (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 22:21)

        Cosmin [anonim] i-a raspuns lui De acord

        de va puneti atata cenusa in cap.Sa sti ca pe mine nu ma plateste nimeni ca sa postez, poate ai ideea asta pt. ca pe voi astia care simpatizati cu psd-ul chiar va plateste Hrebe si cu Ilici dupa cum se intampla chiar la mine in oras.Sa sti ca marea majoritate a romanilor s-au saturat de atata demagogie si minciuna cata emana acest partid odios care este psd-ul.Iar dl. Geoana ar face bine sa-si aduca amintea ca psd-ul a condus tara asta timp de 15 ani impreuna cu acolitii lor si au ingropat agricultura Romaniei iar acum apare ca un mare salvator, oare chiar nu are pic de resine?Se vede ca nu.Mare nesimtire poate sa aiba la fel ca toti analfabetii si criptocomunistii din partidul bunicutei.Numai bine.
      • +2 (2 voturi)    
        Cenzura (Duminică, 29 noiembrie 2009, 1:28)

        JC [utilizator] i-a raspuns lui De acord

        Cred ca ai gresit situl. Aici sunt acceptate toate comenturile. Comparati cu antenele si realitatea care cenzureaza ce nu le convine!

        PS. nu is platit de nimeni, pur si simplu gandesc. asa cum 1+1=2 tot asa si rationamentul ca aceasta gasca de hoti au o miza enorma. Imi pare rau dar eu nu am de gand sa invat rusa pentru ce geoana nu este in stare sa sustina o campanie fara prietenii rusi! am uitat si patriciu, vantu si voiculescu!

        Si pentru mine este ciudat sa vad cum pe antene si realitatea basescu este singurul subiect!
      • +2 (2 voturi)    
        Go! (Duminică, 29 noiembrie 2009, 2:45)

        Postacu particular [anonim] i-a raspuns lui De acord

        pe hirtie scria:
        "vreau sa dam mincare la 80 de mii, Ioane, de romani nu zicem nimic?"... si el a citit 80 de milioane de romani.... i-a curs pixu in buzunar si i-a mazgalit discursu...

        Geoana isi face pensiune agro-turistica pe fonduri structurale!
        "UE La Prostanacu"
        80 milioane o ciorba! Numai pentru moguli! Petreceri de firma, nunti, botezuri, cumetrii! Wi-fi moca! Excursii private la Moskova! Excursii in cosmos cu nasa si soacra! 25.000 de euro pentru cine se intorce... singur! De la cumnatu Costea ca-si permite! Oua nenumarate de la Cornu lu Nastase! Mici, bere contra voturi! Bilci, circ, femeia cu mustaza, inghititorul de flacari! Crini la intrare! Sunati-ma pe fix!
    • +2 (2 voturi)    
      Serieeeuuus? (Duminică, 29 noiembrie 2009, 2:06)

      Sarsaila [anonim] i-a raspuns lui ionel

      io cred mai repede ca a mirosit ca avem comisar pe agricultura la UE si sint vreo 50 de miliarde pe mina lui.... poate ciupim si noi putin, macar putin acolo... De ce crezi ca azi s-a terminat brusc cu scandalul cu filmuletul si hop, Ciolos la Realitatea cu Stelian Tanase! Miroase a cashcaval, baby!

      Exact asta a vrut sa spuna Geoana! Ia sa vedem daca nu urmeaza tema "agricultura" pe mugulizoare saptamina viitoare...
  • +7 (7 voturi)    
    geonel..... (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 20:36)

    ILIEScu [anonim]

    da geonel de mancare la 80 de milioane de romani? 1.nu suntem 80 de milioane 2.ciolos nu l ajuta ptr ca ciolos nu a fost sprijinit de psd ptr a ajunge comisar la agricultra... 3 prostanacul nu se pricepe la agricultura :))) 4 in cosmos nu poate face agricultura :)))) 5 securisti stiu doar sa anunte recolte record ...ca pe timpul raposatului
  • -8 (8 voturi)    
    ce credeti? (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 20:53)

    olariulaurentiu [anonim]

    Basescu este un incapabil si asta a demonstrat o! Exista o vorba si daca nu exista o inventez eu acum: sa te feresti de magicianul incompentent care face flota sa dispara!!!
    • +1 (1 vot)    
      ce credem? credem ca Basescu ii da clasa. (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 21:46)

      Raluca V [utilizator] i-a raspuns lui olariulaurentiu

      Lasa mah, tu voteaza cu capabilul asta de Geoana, care nu stie nici cati romani are tara asta unde vrea sa fie presedinte, si va mutati amandoi in Rusia si o duceti voi bine acolo! Poate va invata aia acolo, si diferenta intre o vorba si o fraza, ca la rusi o fi ceva mai simplu ;)
    • +3 (3 voturi)    
      Inventatorule! (Duminică, 29 noiembrie 2009, 9:18)

      Don Ciccio [utilizator] i-a raspuns lui olariulaurentiu

      Da si tu o fuga pe la casieria de partid, pentru a-ti ridica plata cuvenita maretului efort intelectual - efort depus intru propasirea si imbogatirea patrimoniului lingvistic autohton.
  • +1 (1 vot)    
    Vanghelie, profesor universitar (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 21:04)

    Vizitiul [utilizator]

    L-a invatat Vanghelie cum sa numere si uite asa i-a dat 80 :)

    Belea! :)
  • +1 (1 vot)    
    prostanacul se vrea subtil!?!... (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 21:25)

    Anonimus [anonim]

    Se pare ca nimeni nu a inteles "subtilitatea" de care a vrut sa dea dovada geoana. Cand a spus ca vrea sa dea de mancare celor 80 de milioane de romani s-a gandit ca, pe langa multe alte capitole la care Romania sta prost, este demografia. Asa ca asteapta sa fie ales si pana nu vom atinge cele 80 de milioane nu va da nimic!... :))
  • +1 (1 vot)    
    Mare, mare prostanac e asta! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 21:39)

    PhoenixD [anonim]

    Ma dobitocule, unde vrei tu sa devii presedinte,daca nu stii nici cati locuitori are tara asta? Sau deja ai semnat actele cu Rusia si asa am ajuns sa fim 80 milioane locuitori? Ma Ceausescule, ce promiti tu electoratului? Mancare romaneasca??? Mai, tu nu esti prostanac, esti de-a dreptul prost.
  • 0 (0 voturi)    
    ma felicit ca m-am uschit (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 22:44)

    silvio [anonim]

    Am votat o sigura data,,,cu Emil!!! si m-am potolit!Si m-am carat fara sa fac galagie!Si ma simt implinit si multumit!Ca doar nu-mi puneam eu restul unicii mele vieti in turma lor!!!Ca nu sunt tipu`!!!
  • +1 (1 vot)    
    d (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 22:47)

    d [anonim]

    inteligent ...iliescu cum ia zis?prostana.....cam asa
  • +1 (1 vot)    
    You make my day! (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 22:53)

    Goye [anonim]

    Nea Mircea,

    Daca macar vreunul dintre consilierii matale citeste HN va vedea ca romanii, in afara de umor, si-au pastrat si uzul ratiunii.

    Si nush de ce pot sa presupun ca mai marii lumii din fotografiile de pe peretii dumitale se tavalesc si ei de ras...

    :))
  • +1 (1 vot)    
    80 milioane de români (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 22:56)

    MirceaSCALAT [anonim]

    Cine ascultă fără prejudecăţi poate să-şi dea seama că cetpţeanul M.G. nu a făcut altceva decât a formulat eliptic ceea ce pentru cei ce au învăţat la şcoală nu e o noutate şi anume aceea că prin aplicarea corectă a ştiinţei agricole România poate asigura hrană chiar pentru 80 de milioane de oameni.
    Ceea ce este subliniat şi prin felul cum a rostit acestă frază şi prin gestică. Înnainte de orice comentariu revedeţi filmuleţul.
    Când am văzut la ştiri episodul am înţeles ce a dorit să spună şi nu găsesc nici o greşeală. E adevărat că a fost un lider în fruntea statului Român care ar fi dorit ca naţia română în statul ei să aibă 80 de milioane de membrii, dar n-a ajuns să-şi vadă visul din prostia şi îngânfarea sa şi în special al cozilor de topor şi a lingăilor, care acum s-au proptit cu amândouă mâinile în fotoliile prezidenţiale şi guvernamentale.
  • +2 (2 voturi)    
    :) (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 23:01)

    Doru BARBU [anonim]

    Domnule Geoana, scuzati cuvantul "domnule", e cam pretentios...Dincolo de elucubratiile pe care le debitati...ar fi interesant sa treceti peste acest "complex al lui VODA" de care sufera majoritatea romanilor. Perceptia romanilor asupra (prerogativelor) presedintelui e cel putin la fel de defectuoasa ca si perceptia pe care o aveti asuprea potentialului agricol al Romaniei. S-o luam pe rand...
    1) Populatia Romaniei e in scadere dramatica, de rata de imbatrinire nu mai vorbesc...
    2) In prag de 2010 nu se mai poate face agricultura de subzistenta, cu sapa si furca! E nevoie de exploatatii mari, utilaje performante, forta de munca specializata, etc...Romania nu are de nici unele in prezent...
    3) Ceea ce lipseste Romaniei este resursa umana, nu potentialul "fizic" agricol...Resursa umana este imbatranita, complet demotivata si foarte putin instruita! Asa ca indiferent de potentialul "fizic" agricol al Romaniei, fara o resursa umana pe masura...Romania va importa masiv in continuare! De resursele financiare nu mai vorbesc...sa nu va deprimati Monsieur Geoana!
    4) Stiti proverbul "omul sfinteste locul", nu? Mi-e teama ca ar mai trebui sa completam acest proverb cu ..."dar il si spurca"!!! La cum arata Romanie astazi, mi-e teama ca romanii mai mult si-au spurcat tara decat au "sfintit-o"!
    5) Demagogiile ieftine nu tin loc de strategii inteligente si de management performant! Dar nah...daca asa v-a spus "domnul" Cozmin GUSA...o fi stiind Monsieur GUSA cum sa abureasca "masele"! :)))
    6) Dupa 20 de ani de la spargerea borhotului comunist, politicienii romani, in frunte cu Mircea GEOANA sunt caraghiosi, penibili, grotesti, demagogi, incompetenti si hoti! De fapt...ei sunt "oglinda societatii"!
    QED, ca in demonstratiile matematice!
  • +1 (1 vot)    
    explicatia (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 23:05)

    Catelu [anonim]

    Cred ca a vrut sa spuna ca va oferi 80 de milioane de portii. Adica 4 mese pentru fiecare, dupa care potopul.
    Sau e chiar asa de prostanac incat i-a dat cu virgula la recensamant?
  • +1 (1 vot)    
    PLECAM (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 23:33)

    alin [anonim]

    GEOANA AR TREBUI SA TE TEZESTI LA REALITATE ! NU AM FOST SI NU VOM FI 80 MIL. CU HOTI CA VOI, CRED CA IN CURAND O SA VA DATI SA "SUGETI" UNU LA ALTU CA DE VOI SUNTETI VREO 400. NOI O SA EMIGRAM CAT MAI DEPARTE DE ACEASTA TARA NUMITA "ROM"ANIA
  • -1 (1 vot)    
    romani (Sâmbătă, 28 noiembrie 2009, 23:47)

    andrei [anonim]

    voi toti sunteti prosti gramada.... el se referea ca o sa produca cat pentru 80 de mil de romani, adik cu mult peste cat avem nevoie ca sa se poata exporta sa facem si noi un ban
  • +2 (2 voturi)    
    prost rau (Duminică, 29 noiembrie 2009, 0:29)

    eu [anonim]

    da mancare romaneasca cum da de la el si cei 25mii euro?
    sa-i fie rusinbe de mincinos
  • +3 (3 voturi)    
    A mai fost unu care dadea 'la tot cartieru'! (Duminică, 29 noiembrie 2009, 0:58)

    urania [utilizator]

    A mai fost unu care dadea 'la tot cartieru'! Prostanacu' o sa dea la toti romanii! Aia 80 de milioane care suntem daca punem la socoteala si pe fratii nostri de ginta francezi si italieni! Imi este frica numai la gandul ca acest ipochimen ar avea sanse sa castige turul al 2-lea! Cred ca nici nu ne putem noi imagina tot ce ne poate astepta daca aceasta 'monstruoasa coalitie' accede la putere...Si la toate tampeniile scoase pe gura de acest caraghios, madia noastra, cu cateva exceptii, tace vinovata! Unde am ajuns! Asta este 'mineriada mass-media' impotriva poporului roman!
  • +2 (2 voturi)    
    80 milioane?? (Duminică, 29 noiembrie 2009, 1:16)

    JC [utilizator]

    de unde ai scos-o si pe asta geonica? of iar ti-ai uitat fituicile acasa mai baiatule? Poi Dna geonica cum a scapat din vedere? Sau era prea ocupata cu fondurile de la crucea rosie?

    mai baietica 80 milioane de prostioare ai in creierul ala sec cu mentalitate bolsevica!
  • +5 (5 voturi)    
    Tara de 2 lei (Duminică, 29 noiembrie 2009, 6:48)

    iliesirbu [anonim]

    Geoana se contrazice . Cu 80 milioane de romani incetam sa mai fim o tara de doi lei. Aaa..."..Nici nu stim citi suntem " ???!!![geoana despre securisti]
  • +5 (5 voturi)    
    Ce mancare (Duminică, 29 noiembrie 2009, 7:08)

    Ringo Starr [anonim]

    Nu a precizat care e mancarea aia romaneasca pe care o sa n-o dea...
    Paine uscata si apa?
  • +4 (4 voturi)    
    Dovada de diplomatie (Duminică, 29 noiembrie 2009, 8:47)

    Dovada de diplomatie [anonim]

    Eu zic ca asta e mai bun sa ne reprezinte in tari straine (se cunoaste ca are experienta de ambasador si de ministru de externe). Daca se duce intr-o tara straina si gaseste un grup de neinformati si le spune ca Romania are 80 mil locuitori aia il cred.
  • +4 (4 voturi)    
    80 de milioane? (Duminică, 29 noiembrie 2009, 9:08)

    anonim [anonim]

    de unde a scos dl. Geoana 80 de milioane de romani? sau are de gand sa se intoarca la era ceausista, care impunea interzicerea intreruperilor de sarcina distrugand o multime de femei? de unde 80 de milioane de romani??? ori nu stie in ce tara traieste! nu poti face capanie cu astfel de manipulari fara acoperire.
  • +2 (2 voturi)    
    Gargara electorala (Duminică, 29 noiembrie 2009, 9:30)

    Razes [anonim]

    Tovarasul Geoana asteapta sa il aplaudam frenetic in sceneta "PSD Reloaded".
    Da, avea dreptate tataia Ivan Iliescov, cind spunea ca este Mircea este PROSTANAC ! Da ce nu a inteles tataia e ca Mircea este si un MINCINOS, care incearca sa ne prosteasca cu vorbe de duh, scoase din putul gindirii, in sinergia faptelor, dintr-un mult prea plinul de garagara electorala.
    Pai, mai Mircea, mai PINOCHIO de Strehaia, i-a prosteste-ne tu cu raspunsuri la urmatoarele intrebari, adresate la Radio Erevan:
    - E adevarat ca in Romania sunt 80 de milioane de romani ? Da este adevarat, numai ca nu sunt 80, ci vreo 21,6, da sunt romani, restul sunt muncitori chinezi pe santierele patriei (pentru a rezolva si problema somajului din Republica populara Chineza), dar si militari ai fortelor armate fratesti din Federatia Rusa care vor veni marsaluind la Bucuresti, precum si colona a 5-a formata din kaghebistii carora le expira termenul de 20 de ani de conservarea in Romania.
    - E adevarat ca pensionarii sunt lasati in tristete si izolare ? Da, este adevarat, numai ca nu sunt pensionari, sunt cei din clica PSD, pe care i-a cam durut in shaiba de adevaratele probleme ale oamenilor. Cum poti sa prostesti batrinii si oamenii de la tara, cind acestia au pensii mizerabie - date tot de guvernele PSD (ia adu-ti aminte de pensiile taranilor alea de 1 leu, de 4 lei, de 10 lei, samd - ca doar pensionarii care au 70 - 80 de ani nu s-au pensionat ieri, sau in ultimii 5 ani).
    Cat despre izolarea oamenilor de la tara, nu este adevarat ! Ei trebuie sa-ti "multumeasca" pentru ca nu au cheltuieli cu energa electrica si dorm de la apus pina la rasarit, pentru ca normal, PSD -ul nu a gasit de cuviinta sa electrifice electoratul, ci numai sa il electrizeze cu promisiuni trandafirii.
    - Este adevarat ca vreti sa ii scoateti pe tarani din izolare sa aduceti asistenta medicala si medicamente pentru cei de la tara? Da este adevarat, numai ca am uitat ca trebuie sa la facem drumuri pietruite/asfalate.
    Prostanac!
  • +4 (4 voturi)    
    Si Strehaia ce-a zis? (Duminică, 29 noiembrie 2009, 9:32)

    misha [anonim]

    Probabil a intrebat cand vin camioanele? Inainte de alegeri sau dupa?
  • +5 (5 voturi)    
    De unde scoate mancarea? (Duminică, 29 noiembrie 2009, 9:37)

    doi si-un sfert [utilizator]

    O are cumva tinuta la congelator si o scoate repede pe piata dupa alegeri?
  • +6 (6 voturi)    
    Campanie murdara (Duminică, 29 noiembrie 2009, 9:51)

    Campanie murdara [anonim]

    Sustinatorii lui Basescu nu trebuie sa se oboseasca sa caute filmulete compromitatoare pentru Geoana. Geoana se face singur de ras.
  • +2 (2 voturi)    
    80 mil (Duminică, 29 noiembrie 2009, 10:24)

    gaby [anonim]

    vom ajunge imperiul " mancarii ", vom cucerii natiuni , care vor fi conduse de geoana ,
    Doamne , ajuta-ne sa nu incapem pe mana astora!
  • +3 (3 voturi)    
    bun asa (Duminică, 29 noiembrie 2009, 10:45)

    Mihai [anonim]

    Lasati ce da, va dati seama cand o sa colecteze taxele si impozitele (acelea pe care nu le creste) ca de la 80 de milioane? Le platim de 4 ori ca sa-i iasa suma ... dar nu le creste, le-nmulteste.
  • +3 (3 voturi)    
    Uraaaaaaaaaaaa (Duminică, 29 noiembrie 2009, 10:46)

    nicu [anonim]

    Iertati-l ca nu a avut cine sa-i scrie discursul si asa se intampla cand spune ceea ce gandeste sau poate a vrut sa faca o "aroganta".O fi luat informatia despre populatia Romaniei de pe goagal.Auzi al el "la inceput de secol XXI,80 de milioane de romani,medicamente prin posta".Ptiu drace.
  • +3 (3 voturi)    
    stimatul Geoana ... (Duminică, 29 noiembrie 2009, 10:51)

    Andrei [anonim]

    A mai zis la confruntarea aceea in 3 , ca 13 MILIOANE de familii din Romania nu au apa curenta. Daca facem un calcul logic ... din 21-22 de milioane, o familie are macar 2 membri. Asta inseamna ca-s 26 de milioane de romani care n-au apa curenta .... pffff
  • -2 (2 voturi)    
    Reprezentant autentic.. (Duminică, 29 noiembrie 2009, 11:17)

    Barbisonis [anonim]

    In Europa noi romanii suntem considerati oameni necivilizati, fara caracter, mincinosi, specialisti in furtisaguri,violenti, burtosi cu lanturi la gat si iubitori de manele etc.etc. Basescu corespunde perfect chiar daca nu e burtos dar l-am vazut cu un lant gros la gat.. Constat ca majoritatea comentatorilor de aici il iubesc si spun ca el trebuie ales sa ne reprezinte. O.K! Este, insa o mica problema: la TV intr-o poza de grup la UE am vazut cum ceilalti sefi de stat europeni se fereau sa stea linga Base al nostru, manca l-ar mama...
  • +3 (3 voturi)    
    Super campanie (Duminică, 29 noiembrie 2009, 11:29)

    Super campanie [anonim]

    Si daca nu facea greseala cu numarul de romani tot era o ineptie. El le da de mancare oamenilor! Pai oamenii trebuie sprijiniti ca sa isi faca singuri de mancare. Mai logic spunea Basescu: Nu trebuie sa le dai pesti trebuie sa le dai undite sa prinda pesti.
  • +3 (3 voturi)    
    Nedumerire (Duminică, 29 noiembrie 2009, 11:58)

    Cristi [anonim]

    Geoana e cumva... BLONDA?
  • +3 (3 voturi)    
    Prostanacu' si demografia (Duminică, 29 noiembrie 2009, 11:59)

    Cetateanul turmentat [anonim]

    Studiile demografice ne avertizeaza ca populatia Romaniei e in scadere, din multiple motive: emigratie, imbatranire, scaderea natalitatii.

    Avind in vedere lucrul asta, ce-o fi vrut sa spuna Prostanacu', ca nu va fi niciodata presedinte?

    Ar fi prea frumos ca sa fie si adevarat, dar cred ca iar nu si-a dat seama ce spune - are insa scuze, e doctor in Economie Mondiala, diplomat, jurist, ce mai vreti voi...
  • +3 (3 voturi)    
    lol? (Duminică, 29 noiembrie 2009, 13:20)

    gigi [anonim]

    Bine ca nu promite cate 20000 de euro tuturor celor 80 de milioane de romani din Spania ...ca sa vina acasa :))
  • 0 (0 voturi)    
    comentati asta (Duminică, 29 noiembrie 2009, 14:14)

    dex teror [anonim]

    comunism n.
    1) teorie care prezice inlocuirea capitalismului printr-o societate fãrã clase sociale diferentiate prin proprietate. 2) formatie social-economicã care se bazeazã pe proprietate comunã asupra mijloacelor de productie. * comunism primitiv comunã primitivã. <fr. communisme

    Dragi prostaci, v-ati adunat aici ca sa va faceti de shaurma, asa cum se fac dragii vostri conducatori. Voi prostati si... sha urma o urma. Ii faceti comunisti pe baronii astia feudalisti, pe securistii astia ---, pe fascistii astia mogulisti etc. Poporul roman nu recunoaste dar i-ar place comunismul, pt ca ar scapa de leprele astea. Dar cu atata spalare de creiere cu ajutorul etichetei de comunist pusa pe toate leprele, tot leprele vor fi votate. Traiasca propaganda kkpitalista! Pe voi nu va intereseaza nivelul de trai, ci sa va vedeti voi mari prostaci capitalisti pe forumuri. Veti intra in istorie cu atata isterie. Ca personaje negative. Dar nu stiti inca.
  • +1 (1 vot)    
    ne-am intors din congo...pentru cat timp??? (Duminică, 29 noiembrie 2009, 16:29)

    radu [anonim]

    geoana va da prin fermele lui nastase, fireste, mancare pentru 80 de milioane de romani .... tot el va da saracie si foamete numai la 20 de milioane....
    bombo care s-a intors din congo o sa le dea lectii de corectitudine, cinste si dreptate sociala...
    vangele o sa-i indrume spre cele mai ianlte culmi ale culturii
    nica o sa pandeasca sa nu mai auda nici musca ca sa lucreze in liniste alde patriciu, voiculescu si vantu...
    lefurile nesimtitilor din mediul privat vor fi impozitate cu cat este nevoie ca sa se mentina bunastarea cetatenilor din sectorul bugatr, adevaratul creator de plus-valoare in aceasta tara...

    in scurt timp pentru relansarea economica, cei care au strins proprietati si nu sunt membrii de partid vor fi supusi oprobiului public, li se vor confisca bunurile si vor fi condamanati pentru subminarea economieinationale...
  • 0 (0 voturi)    
    80 de milioane? (Duminică, 29 noiembrie 2009, 22:53)

    Snake [anonim]

    Ce darnic e d-l Geoană...A uitat oare în ce țară candidează ? Dacă îmi amintesc bine, și sloganurile comuniste ziceau la fel. Totul era la superlativ. Geoană cu mentalitatea sa comunisto-bolșevică ce să zică altceva? La ce să ne așteptăm de la lacheul lui Iliescu?
  • 0 (0 voturi)    
    pentru ceaikovski (Luni, 30 noiembrie 2009, 6:43)

    fraierul de alegator [anonim]

    Da, da, da! Si pe mine m-a cucerit colegul Pogea cu taxa lui forfetara! Cu cele 150000 de firme suspendate si cu cei 300000 de someri rezultati! Sa ii dea Dumnezeu sanatate!
    Hai la vot copii!
    Sa il alegem pe BASE ( e cel mai tare!) si il pune pe Pogea si in al 4-lea guvern!!!
  • 0 (0 voturi)    
    prostanacul (Luni, 30 noiembrie 2009, 12:31)

    danandreipaval [utilizator]

    spune: "sa aduca asistenta medicala si medicamente pentru cei de la tara, atat de uitati de Dumnezeu"...

    Tocmai ca acesti oameni de Dumnezeu nu au fost uitati ci de cei care doar in campanie promit pensii extraordinare si oameni pe luna...

    Doamne sper ca nu ii vei uita si pe cei ce iti folosesc numele in scopuri obscure si ii vei chema la bilant.

    Asa sa ii ajute Dumnezeu

    Amin
  • 0 (0 voturi)    
    are drepate prostanacu' bei..!!! (Luni, 30 noiembrie 2009, 13:50)

    ghita1964 [anonim]

    20 de milioane suntem aceia care pot procrea?pai daca iese Geana presedinte o sa avem timp pentru facut copii 5 ani si nu o sa facem altceva decat sa ne f---m!20x5=100milioane are dreptate!Da ce facem ca iasa 20 in plus?
  • 0 (0 voturi)    
    20 mil + (Marţi, 1 decembrie 2009, 11:14)

    oldhashu [anonim]

    Uite cum facem: dupa 80 mil ne facem nod la ostromente, asa, sa nu mai iasa vrun alt p........c in celelalte 20 mil. unul de calibrul asta e prea destul, chiar si pentru un partid...
  • 0 (0 voturi)    
    pentru lasi (Marţi, 1 decembrie 2009, 18:40)

    cosmin [anonim]

    mergeti la vot romani si votati-l pe basescu!!!nu v-au ajuns zece ani de comunism post comunism?!(iliescu)de unde a gasit asta 80 de milioane?mare prostanac...prostia omeneasca in toata regula!da si asta la pensionari ca iliescu, si tinerii care sunt viitorul tarii ce fac?mor de foame?
    prost prost prost
  • 0 (0 voturi)    
    sms (Miercuri, 2 decembrie 2009, 11:36)

    ovidiu [anonim]

    cred ca a primit sms din spate cu informatiile astea cum sa intamplat in multe situatii...daca ajunge asta tara va fi pe nicaieri...12 ani de psd mi-au fost deajuns,ca jonica si eu pot fi presedinte ca el ii pus de scut la motor pt ca practic motoru e iliescu, bombonel, vanturi, hrebencici, si cu faimosu goagal care eu zic ca ar merita sa fie ceva ambasador al romaniei pe undeva ca sar descurca de minune
  • 0 (0 voturi)    
    prostul... (Miercuri, 2 decembrie 2009, 13:24)

    luci [anonim]

    adevar graieste..., cand romania va avea 80 milioane de locuitori, atunci se va investi masiv in agricultura, ca e bai daca nu avem ce manca...
    asta inseamna, ca deocamdata, totul ramane cum a fost si in vechile guvernari psd...
  • 0 (0 voturi)    
    cum pot sa vad inregistrarea? (Vineri, 4 decembrie 2009, 22:09)

    i_na [anonim]

    nu merge vizionata pe acest site, dau play si nu incepe... unde altundeva pot sa gasesc video-ul?