Ion Iliescu: Am salutat decizia liberalilor de a-l sprijini pe Geoana. Trebuie sa scapam tara de Traian Basescu, raul cel mare

de A.N.     HotNews.ro
Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:04 Actualitate | Politic


"Am salutat decizia realista a liberalilor de a-l sprijini pe Mircea Geoana", a declarat presedintele de onoare al PSD, Ion Iliescu, inainte de sedinta liderilor social-democrati de marti dupa-amiaza. "Trebuie sa scapam tara de raul cel mare, Traian Basescu", a spus Iliescu.

Iata cele mai importante declaratii facute de catre Ion Iliescu:
  • totdeauna cand este vorba de o sustinere comuna a unui parteneriat intre partide care au orientari politice diferite, asta presupune o anumita intelegere, o conventie reciproca
  • ceea ce este fundamental acum este si ceea ce a determinat aceasta actiune, iar eu am salutat aceasta pozitie realista a liberalilor: ceea ce este fundamental pentru tara este sa terminam cu pozitia domnului Traian Basescu din fruntea statului. Este raul cel mare, este cel care a adus numai rau, in acesti cinci ani de zile, in viata interna si in cea internationala.
  • trebuie sa consolidam ceea ce s-a conturat in campanie si in rezultatul primului doi
  • orice intelegere politica presupune concesii de ambele parti. Cum se intampla si in alte tari, cu mari coalitii, fiecare cauta punctele de convergenta
  • trebuie sa gasim o platforma care sa raspunda interesului national
  • Traian Basescu nu mai are parteneri fiindca zice ca el are partener electoratul
  • Basescu este omul mariilor obsesii. Sa traiasca cu obsesiile lui!


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















5850 vizualizari

  • +32 (34 voturi)    
    Doamne iarta-l pe Iliescu! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:13)

    vlad [anonim]

    Doamne iarta-l pe Iliescu!
    disperarea a juns la cote maxime ....
    • +24 (24 voturi)    
      eu nu vreau sa-l ierte! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:11)

      copilul problema [utilizator] i-a raspuns lui vlad

      si nu vreau sa-l iert nici eu! este un criminal si, ca orice criminal, trebuie sa plateasca!
      • +11 (11 voturi)    
        sa il ierte pe criminalul (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:41)

        yellowdog [utilizator] i-a raspuns lui copilul problema

        asta nenorocit care are sangele a sute de romani pe maini??????? Pe scursura asta umana care din tandretze pt romani "nu a pus tunurile pe romani" (din multumirle antonesciene) ci doar mitralierele? Pe asta care mi-a furat 20 ani din viata si vrea sa ma ingroape acum?? Mentorul lui Geona, care il trimite la moscova sa vanda ce a mai ramas din romanica?
        • 0 (0 voturi)    
          doamne... (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 0:21)

          Ghita [anonim] i-a raspuns lui yellowdog

          a ajuns iliescu sa ierte... peste o luna iar il vad la cimitrul revolutiei cu tarnacoape (pardon cu flori) in mana sa cinsteasca eroii revolutiei ! MORI TU petarda rosie, pleasca comunista, carnat cu miros de sulf, taratura umana, zambet circular, ingropator de libertati, si tu si cu ministrii de i-ai aparut dupa revolutie doi acuzati si vinovati de GENOCID impotriva propriului popor Stanculescu si Chitac ce isi duc batranetile pe pensii babane prin cazinouri, mori tu crescator de serpi, iertator de retarzi, chintesenta a jegului, esenta a omului prost cu vot in mana, proletar sovietic si vanzator de neam, sa te chinui alaturi de stalin, lenin si fie sa-ti aline visele sotii ceausescu!!!
    • +5 (13 voturi)    
      Domnule Iliescu.... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:12)

      bgd [anonim] i-a raspuns lui vlad

      Daca sunt liberali care sa gandesc sa voteze cu Geoana....tocmai aparitia dumnevoastra e un motiv absolut intemeiat de razgandire.
      Doamne intre ce oameni trebuie sa alegem....Iliescu, Vanghelie, Hrebenciuc, Nastase si Basescu, Videanu, Udrea, Berceanu...
      Incep sa-i inteleg din ce in ce mai bine pe aia care nu vor sa se duca la vot.
    • +14 (14 voturi)    
      Imi pare rau. Iliescu nu e disperat. E fericit. (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:00)

      Geba [anonim] i-a raspuns lui vlad

      El e cel care ne-a omorat incetul cu incetul speranta. El a distrus o generatie, generatia noastra, si acum isi cumpara destul de ieftin viitorul copiilor nostri.
      El ne va ingropa pe toti.
      Iar noi suntem singurii vinovati.
      Pentru ca NOI l-am votat in unanimitate in Duminica Orbului si tot noi trebuie sa platim inca 20 de ani de acum inainte aceasta greseala. Noi ne-am vandut atunci sufletele abia eliberate de comunism.
      Geoana si Antonescu nu reprezinta nimic, sunt simple papusi de paie in jocul si o viziunea de termen lung a batranului bolsevic: NEOCOMUNISMUL.
      • +6 (6 voturi)    
        nu toti (Marţi, 24 noiembrie 2009, 19:56)

        eu100 [utilizator] i-a raspuns lui Geba

        Imi pare rau, daca imi permiteti: Timisoara nu i-a votat, nu ii voteaza, si nu ii va vota, cu voia Domnului, sper eu, niciodata, pe Iliescu &co.
    • +6 (6 voturi)    
      ba nu (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:05)

      The Saker [utilizator] i-a raspuns lui vlad

      daca exista Dumnezeul ala pe care il pomenesti, atunci cu siguranta nu il va ierta pe acest criminal comunist patat cu sange pe maini.
      Cel mai mare deserviciu pt Geoana si probabil motivul pt care va pierde alegerile este faptul ca lupta cot la cot cu Iliescu, chiar cateodata iliescu ii mai da cate o palma dupa ceafa pt a-l corecta, asa , ca de la stapan la prostanac.
    • +3 (3 voturi)    
      Noi nu uitam (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:14)

      moldoveanu [utilizator] i-a raspuns lui vlad

      pacat de pnl dar asta e

      http://semafor.wordpress.com/2007/05/15/nu-vom-uita/
    • -1 (1 vot)    
      FRICA DE ILIESCU (Marţi, 24 noiembrie 2009, 21:17)

      Frica [anonim] i-a raspuns lui vlad

      Poate reusim sa trecem peste aiureala si psihoza cu Iliescu. HALLOOOOO – ILIESCU NU CANDIDEAZA PENTRU NICIO FUNCTIE! Numai psihoticii se tem si invoca frica de Iliescu in 2009. Atunci cand Ion Iliescu a dobandit o demnitate in stat - A OBTINUT-O NUMAI CU VOTUL ROMANILOR – NICIODATA INSTALAT SAU NUMIT! Daca aveti ceva de reprosat – reprosati-va voua, nicidecum lui Ion Iliescu!
      Traian Basescu bate darabana cu Iliescu pentru ca stie ca Iliescu nu mai poate candida, altfel nu prea cred ca i-ar fi ars de glume marinarului….
    • -1 (1 vot)    
      FRICA DE ION ILIESCU (Marţi, 24 noiembrie 2009, 21:19)

      frica [anonim] i-a raspuns lui vlad

      Poate reusim sa trecem peste aiureala si psihoza cu Iliescu. HALLOOOOO – ILIESCU NU CANDIDEAZA PENTRU NICIO FUNCTIE! Numai psihoticii se tem si invoca frica de Iliescu in 2009. Atunci cand Ion Iliescu a dobandit o demnitate in stat - A OBTINUT-O NUMAI CU VOTUL ROMANILOR – NICIODATA INSTALAT SAU NUMIT! Daca aveti ceva de reprosat – reprosati-va voua, nicidecum lui Ion Iliescu!
      Traian Basescu bate darabana cu Iliescu pentru ca stie ca Iliescu nu mai poate candida, altfel nu prea cred ca i-ar fi ars de glume marinarului….
    • 0 (0 voturi)    
      De acord... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 21:58)

      senator [utilizator] i-a raspuns lui vlad

      ... să-l ierte Dumnezeul lui (sic!) când va ajunge pe lumea ailaltă. Până atunci, ar trebui să intre la puşcărie ca orice criminal. Morţii din decembrie 1989 şi cei de la mineriade o cer.
  • +33 (35 voturi)    
    Serios ? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:13)

    Florin [anonim]

    Raul cel mare tu esti comunistule,ai adus minerii sa bata studentii in Bucuresti.
  • +33 (35 voturi)    
    Raul cel mare.... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:14)

    Ufo Man [anonim]

    Trebuie sa scapam tara de raul cel mare, Ion Iliescu
  • +34 (36 voturi)    
    de aia am sa votez Basescu (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:14)

    sandu [anonim]

    Uite din cauza asta am sa votez Basescu! Iliescu asta nu poate sa se mute undeva la tara sa nu mai auda lumea de el?
  • +31 (33 voturi)    
    uite cine vorbeste (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:14)

    nelu [anonim]

    Ha, ha, bunicuta vorbeste de raul cel mare, de cat rau a facut Iliescu si PSD-ul romaniei nu cred ca mai are rost sa amintim
  • -4 (24 voturi)    
    fatalitate (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:14)

    doru [anonim]

    nastase ni l-a dat pe Basescu, ca sa scapam tara in 2004 de raul cel mare, iar acum Basescu ni l-a dat pe Geoana ca sa scapam tara de raul si mai mare...
  • +24 (26 voturi)    
    tare (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:15)

    srt [utilizator]

    Ce-mi place omul asta cand iese mereu la inaintare de parca s-ar oferi pe sine ca alternativa la Basescu.

    Auzi bunicuto, dar pe nepotul Geoana nu-l mai lasi sa vorbeasca? Il tii la naftalina pana la alegeri?
  • +23 (25 voturi)    
    Salut decizia lui Scaraoschi.. (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:15)

    Claude [anonim]

    .... de a te lua la el !!!!!!!
  • +22 (24 voturi)    
    DE CE TREBUIE ? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:15)

    JUVETELE [anonim]

    30% l-au votat pe Baselu de ce vorbeste nea Iliescu pentru toti ? De ce trebuie ? Ca sa vina ei ? Sa faca ei cartile ? Le e foame ? Si astia la A3 despre cine sa faca emisiuni cu Dana disperata si tristii de Ciutacu Tudor si Badea ?
  • +20 (22 voturi)    
    interesant (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:16)

    Marian [anonim]

    conform logicii, domul Geoana ar fi "raul cel mic"; sa ne dezvolte un pic domnul Iliescu si in directia asta
  • +25 (27 voturi)    
    chiar ma gandeam cand vei aparea... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:16)

    m [anonim]

    ia uite.l cum tipa..raul cel mare Basescu..dar de tine oare cand scapam???? Ca Basescu in comparatie cu tine, nu este nimic, vierme comunist.
  • +26 (28 voturi)    
    iliescu judecat pentru sangele varsat (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:17)

    george [anonim]

    tov iliescu, in istorie crima cere crima...pana la urma tot vei da socoteala pentru crimele facute de tine! rusine PNL-ului..de fapt creatiei iliesciene din 89, facuta pentru a simula opozitia!
    • +9 (15 voturi)    
      unde-i PNL-ul? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:06)

      nemo2 [utilizator] i-a raspuns lui george

      As vrea sa pot acorda comentariului tau mai multe voturi! Oricum, sunt perfect de acord c tine! Rusine PNL. Acum am un motiv sa nu va mai votez in veci!
      • +2 (2 voturi)    
        altu` (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:55)

        dragos [anonim] i-a raspuns lui nemo2

        asta cu ''nu mai votez in veci'' aiurea tare. mai bine aplici votul alb. sau nu stii ce e ala? daca nu iesim la vot iese Geoana.. si daca iese Geoana o sa ajungem de rasul curcilor pe plan mondial.
        • 0 (0 voturi)    
          ... (Joi, 26 noiembrie 2009, 8:40)

          Anton [anonim] i-a raspuns lui dragos

          Dragos citeaza-l si tu corect pe om, a zis "nu VA mai votez in veci". Cu Geoana normal ca asa e. Votam prostanacul lui Iliescu? :))))
  • +18 (20 voturi)    
    apare fantoma... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:17)

    busymind [anonim]

    Parca toate fantomele trecutului care pareau adormite incep sa prinda viata la aparitia "sangelui" pe scena politica. Senilul asta nu mai vrea sa iasa in pensie odata sa ne mai lase cu politica si sfaturile lui in pace.
  • +24 (26 voturi)    
    Raul cel mai mare este Iliescu (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:18)

    Alexandru [anonim]

    Cea mai mare nenorocire pentru poporul roman este faptul ca dumneavoastra ati fost presedintele Romaniei si continuati sa distrugeti tot ce atingeti, "tovarase" iliescu! Scriu cu "i" mic pt ca doar atat meritati. Acum, alaturi, de Vanghelie, Voiculescu, Vantu si Nastase, vreti sa alungati "raul cel mare"? Doamne, cat ne mai poti rabda cu minciunile si rautatile noastre?
  • +21 (23 voturi)    
    Piei, ciuma! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:18)

    dor de duca [utilizator]

    dupa gratii ca o fiara netrebnica ar trebui sa stai! Revedeti, romani, filmul mineriadelor, aduceti-va aminte si hai la vot!
  • +21 (23 voturi)    
    Trebuie sa scapam de ILICI (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:19)

    unroman [anonim]

    De cind e Basescu raul cel mare ? ILICI a fost si ramane cel mai mare rau pe care l-a avut Romania, sub el a inflorit coruptia .Trebuie sa scapam de ILICI mai intii si de locotenentul sau Geoana....jos neo-comunistii !!
  • +18 (20 voturi)    
    Ilici traieste! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:19)

    Dan [anonim]

    Ce mai faci tovarase? ai prins viata?
  • +19 (21 voturi)    
    Cu voia dvs,... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:19)

    respectuosul [anonim]

    Raul cel mai mare, dupa Ceausescu, a fost si ramane, cu voia dumneavoastra, Ion Iliescu.
  • +19 (21 voturi)    
    Nea Nelule......lasa-ne (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:20)

    valyan [utilizator]

    Mai Iliescule.....te cauta tanti aia cu coasa pe acasa si tut tot nu stai locului....
    Ati avut tara pe mana atatia ani si nu tu re forme, nu tu autostrazi....nimic n-ati facut.....doar a inflorit coruptia.
    Nu pot sa votez PSD , ca multi dintre romani de altfel...cum sa-i votezi pe Geoana, Nastase, Vanghelie????????
    • -6 (8 voturi)    
      Lasa-ne lasad (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:05)

      adyan [anonim] i-a raspuns lui valyan

      Lasa ca a facut Basescu reforme si autostrazi de ne-a stat mintea in loc.

      Macar daca ar fi in stare Basescu sa faca un guvern, dar se pare ca nu are cu cine.
  • +17 (19 voturi)    
    nu te bucura inca... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:20)

    talex [anonim]

    cucuvea, nu te bucura, poate nu fac romanii ce vor tradatorii:) Ce obraz gros ai!!! Raul cel mare al tarii ai fost tu, criminalule, ai vandut tara, ai ordonat sa se traga in "golani" si "legionari", ai adus minerii sa bata intelectualii, atunci am plecat din tara, jigodie stalinista, cand am vazut ca ai incalecat tara si ca atat cat vei trai, si dupa prin urmasii tai comunisti si securisti, in aceasta tara nu va merge nimic, numai dezbinare si saracie. Ar trebui sa stai in casa, sa nu mai apari, n-ai pic de demnitate, lumea te scuipa, te stergi, ranjesti si dai inainte. RUSINE!
  • +54 (62 voturi)    
    Presedintele de oroare (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:20)

    moldoveanu [utilizator]

    ...al minerilor, al studentilor morti, al revolutionarilor naivi ucisi la revolutie, al privatizarilor care au distrus tot ce mai era prin tzara asta, al linistii de la cotroceni unde se auzea numai cucuveaua...si nu vestea a bunastare. Sa traitzi voi bine cu iliescu, hrebe si vanghelie al vostru daca il votati pe geoana cel cu medicamentele prin ....a. Eu unul ma duc la vot la turul doi, stiu cu cine votez si daca nu iese am plecat din tzara.
    • +28 (30 voturi)    
      Iliescu-i cel mai mare (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:39)

      dragon [utilizator] i-a raspuns lui moldoveanu

      Ne-a scapat de industria construita de ceausescu, ne-a scapat de agricultura ca ne-a dat noua CAP-urile, ne-a mai imputinat ca eram prea multe creiere in tara asta si prea multe capuri strica, resursele le-a dat ca sa scapam de o grija in plus si toti cei care erau pe aici fara capatai le-a dat averi in 2 ani cati altora in 200. Ca-n povestile cu feti-frumosi. Acu e momentul sa o luam de la capat cu mineriadele, ca nu se mai poate altfel... Hai sa mori tu ca nu-i asa...
    • -3 (17 voturi)    
      Drum bun! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:42)

      Gigel [anonim] i-a raspuns lui moldoveanu

      Drum bun...si nu va intoarceti!
    • +22 (24 voturi)    
      Traiasca... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:44)

      INGINERU [utilizator] i-a raspuns lui moldoveanu

      Traiasca Comunismul!
      Traiasca Caricaturile politice promovate de PSD! Traiasca Tovarasul Iliescu, lider luminat si iubit de popor!
      Traiasca Giuana, Prostanacul-Marioneta, sclavul celor puternici, care conduc cu adevarat Romania de 20 de ani incoace!
      Traiasca Vanghele Care Este!
      Traiasca Nastase- Bombonel, cu multe case!
      Traiasca Antonescu, Fetitzul-Ochi de peste mort, noul catzelush al Coalitiei Grivco!

      Traiasca NPCR (Noul Partid Comunist Roman)!

      Rusine tuturor celor ce vor vota pe 6 decembrie pentru Stanga!
    • +17 (19 voturi)    
      Traiasca... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:45)

      INGINERU [utilizator] i-a raspuns lui moldoveanu

      Traiasca Comunismul!
      Traiasca Caricaturile politice promovate de PSD! Traiasca Tovarasul Iliescu, lider luminat si iubit de popor!
      Traiasca Giuana, Prostanacul-Marioneta, sclavul celor puternici, care conduc cu adevarat Romania de 20 de ani incoace!
      Traiasca Vanghele Care Este!
      Traiasca Nastase- Bombonel, cu multe case!
      Traiasca Antonescu, Fetitzul-Ochi de peste mort, noul catzelush al Coalitiei Grivco!

      Traiasca NPCR (Noul Partid Comunist Roman)!

      Rusine tuturor celor ce vor vota pe 6 decembrie pentru Stanga!!
      • -1 (1 vot)    
        icter negru pentru nimic! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:19)

        ingineru2 [anonim] i-a raspuns lui INGINERU

        Coalitia Grivco? Basescu bombagiu a lansat o petarda, iar 1 mil de creduli o inghit! Cine poate crede ca un mare securist cum e Voiculescu face intalniri secrete la Grivco?
        Basescu a uitat insa sa ne mai spuna ceva: Cum l-au parasit oamenii lui de incredere din SRI si SIE( cei de la 2 si-un sfert sunt in concedii medicale!!!!) si ce semnal a dat la aceste alegeri 'Marele licurici" si 'Marele Urs". Semnalul este ANTI. Ca de altfel si in 1996, 2000 si 2004.
        Numai un ageamiu poate crede ca poporul roman si-a ales vreodata conducatorii!
  • +47 (53 voturi)    
    ILIESCU PRESEDINTE....ILIESCU PRESEDINTE!!! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:20)

    slider [utilizator]

    deja m-a mobilizat sa votez.....pentru....basescu!
  • +52 (58 voturi)    
    phuaa ! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:21)

    Vuck [utilizator]

    Raul absolut dupa Ceausescu esti tu mai Iliescu, simbrias al KGB !
    Daca nu erai tu sa-i bagi pe usa din dos pe toti securistii transformati in eroi ai revolutiei din '89 alta era istoria posdecembrista a Romaniei. Asa, acuma ne rugam sa ne conduca unii care fura mai putin.
    • +19 (21 voturi)    
      Bleah (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:43)

      Ilici [anonim] i-a raspuns lui Vuck

      te corectez , RAUL absolut chiar chir mai mare decat Ceausescu este acesta carpa KGB-ista !!!
  • +48 (54 voturi)    
    jos comunistii!!! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:21)

    cristi [anonim]

    Mr Iliescu de ce nu te duci la groapa? Mai lasa-ne, te rugam frumos. Esti terminat, ai ajuns sa spui tu la romani ce si cum se voteaza si ce este mai bine ptr romani? Ai uitat ce ai facut cand ai fost la guvernare?Adio!!!
    • +13 (15 voturi)    
      raul cel mai mare (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:23)

      Dan [anonim] i-a raspuns lui cristi

      Oare de raul cel mai mare: Iliescu cand scapam???
    • +11 (13 voturi)    
      Iliescu-le ai construit (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:31)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui cristi

      cu migala, in zece ani, sistemul politic visat de tine pentru Romania. Sa vedem daca l-ai construit bine si are anticorpii necesari sa reziste tavalugului Traian Basescu.

      Apropo, Traian Basescu ce sistem politic propune in loc? ; ca sunt satul de un sistem politic in care un partid conduce de unul singur in alianta cu poporul.
    • +20 (22 voturi)    
      Calde salutari (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:43)

      nick1 [anonim] i-a raspuns lui cristi

      Domnule Crin, primiti calde salutari din partea aliatului dvs de onoare, Ion Iliescu. Din spatele dansului va saluta jovial si Vanghelie.
      "Respectele' mele. Garantat
  • +6 (10 voturi)    
    Daca RAUL CEL MARE (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:22)

    CD [anonim]

    ...................este Presedintele Basescu,tu ,Ion Iliescu ce esti ,cand cu buna stiinta faci jocurile Moscovei si prin asta pregatesti AUTONOMIA TRANSILVANIEI promisa de PUTIN ,UDMR,scop in care a fost nominalizat Johannis ,care este de fapt ,garantul acestei intelegeri !
    Stii bine ca urmeaza:ratarea integrarii economice in UE ,cu ajutorul dezinteresat al Rusiei si iesirea din NATO !
    Esti TRADATOR DE NEAM SI DE TARA si daca ai scapat la Revolutie , acum o sa mergi la MITITICA,cu toti anii tai , ptr.25 de ani , impreuna cu Geona,Crin,Bela si Johannis si cine s-o mai gasi in PLANUL MOSCOVEI prt.ROMANIA !
    Asta este soarta TRADATORILOR DE TARA si ti-a venit sorocul sa nu mai scapi !
  • +9 (11 voturi)    
    bunicuta o sa fie mancata de lupul cel rau (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:22)

    bunicuta o sa fie mancata de lupul cel rau [anonim]

    nici ceausescu nu a fost raul cel mare, sa crezi in anul 2009 ca UN SINGUR om este raul cel mare, denota ca esti pe topogan, dar ROMANIA S-A DESTEPTAT, si ca in poveste bunicuta o sa fie mancata de lupul cel rau
  • +12 (14 voturi)    
    draga tov. iliescu (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:22)

    ion voicu [anonim]

    pentru tine doar doua cuvinte:

    LA PUSCARIE!
  • +11 (13 voturi)    
    Ai vrea dumneata... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:22)

    ProBase [anonim]

    Ai vrea dumneata domnule Iliescu sa scapi tara de "raul" Basescu...se pare ca v-a cam speriat pe toti...preferi sa-ti pui "prostanacul" presedinte decat sa accepti ca poporul il vrea pe Basescu.
  • +13 (15 voturi)    
    Oare??? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:22)

    cris [anonim]

    Cine a incetinit procesul de modernizare a Romaniei in anii 90? Cine nu a reusit sa bage Romania in UE inca din primul val? Sub umbra carui presedinte s-au dat cele mai mari tunuri economice?
  • -8 (10 voturi)    
    spectacol, totusi (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:23)

    tot doru [anonim]

    Va fi totusi un spectacol maret sa-i vezi pe actualii facandu-si bagajele si plecand: base, boc, udrea, fluture, stolo, bercea mondialu, sulfina-sefa de campanie, voinescu, turcan, cultul videanu, ridzi...
    Doamne, ce spectacol maret!!!!!!!!!!!!!!
    • +4 (4 voturi)    
      Se putea... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:14)

      INGINERU [utilizator] i-a raspuns lui tot doru

      ...sa nu fie trimis si un mizerabil de la PNL sa prezinte alternativa nerealista de alianta a "Dreptei Strambe" (a se citi PNL), impreuna cu puternica Stanga Socialista- solutia salvatoare impotriva Raului Suprem, Basescu...

      Cum naiba, Tovarashi Juniori PNL-isti, credeti, in naivitatea dumneavoastra caracteristica, ca poporul va vota cum ii canta Iliescu, acest monstru, aceasta fosila bolsevica care a facut atata rau aceste tarishoare amarate?

      RUSINE. este tot ce pot zice.
  • +12 (14 voturi)    
    raul cel mare pt. tine si gasca ta de hoti.. (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:23)

    dora [anonim]

    nu pentru tara asta de oameni amarati !!!

    Au furat protejatii tai (cu Geonelul cap de afis zilele astea) cat ai fost tu la putere .. au furat tot ce au putut dar a mai ramas ceva si vor sa fure tot !

    Si pentru asta au nevoie sa le fie presedinte Geonel cel inteligent !!!
  • +9 (11 voturi)    
    daca... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:23)

    adi [anonim]

    daca Basescu este " raul cel mai mare ", voi sunteti apocalipsa. Sunteti jalnici...
  • +10 (12 voturi)    
    Somn usor Romania (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:23)

    insomar [anonim]

    Doamne cat de repede uita oamenii cat rau ne-a facut omul asta:((

    Fiti impotriva lui Basescu si lasati tara asta pe mana criminalilor:(((

    Somn usor Romania, oriunde te-ai afla
  • +12 (14 voturi)    
    Siiiiguur.... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:23)

    etgbert [anonim]

    ... si marmota invelea ciocolata!

    Cand intre 2 partide radical diferite exista o intelegere, inseamna ca, de fapt, la baza, ele nu sunt asa de diferite!

    Amandoua vor sa fure "in voie", si "in liniste".

    E nevoie de liniste in tara asta, ca ei sa poata "conLUCRA" Romania dupa bunul plac.

    Niciodata!
  • +10 (12 voturi)    
    Ce sa spun (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:23)

    Catalin [anonim]

    Ce sa spun, lasa ca ai adus tu numai bine...
  • +13 (15 voturi)    
    du-te invârtindu-te! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:23)

    C.Flo [utilizator]

    Iliescu e raul cel mai mare, buba care s-a extins si a stricat românul la cap!
  • +13 (13 voturi)    
    de inteles (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:23)

    airamerica [utilizator]

    Pozitia lui Iliescu e de inteles, a liberalilor nu.
    Sa fie atat de mare foamea de privilegii?
    Se vorbea pana acum de dictatura, dar de pe 7 dec, cand fara indoiala ilescu va iesi iar presedinte, cu toata presa si televiziunile aservite...oare cum va fi?
  • +12 (14 voturi)    
    ba tu cu Kamarila ta (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:23)

    toto americanul [anonim]

    RAUL CEL MAI MARE AL bietei ROMANIE esti TU BOLSEVIC ULE cu HOTII tai . ATI FURAT O TARA si ati distrus generatii de tinerii
  • +11 (13 voturi)    
    liberali si liberali (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:23)

    daria [anonim]

    "Gheorghe Gh. Mârzescu (1876-1926) a fost fruntaş al Partidului Naţional Liberal. în decembrie 1916 a intrat în guvernul I. I. C. Brătianu, fiind numit ministru al Agriculturii şi Domeniilor. Mai târziu, în 1924, ca ministru al Justiţiei, a iniţiat mai multe legi prin care se interziceau activităţile atentând la siguranţa statului, astfel încât a scos în afara legalităţii Partidul Comunist Român, agent al Moscovei. Acesta urmărea schimbarea ordinii sociale şi dezmembrarea ţării, care abia îşi realizase idealul de unitate naţională, cu mari sacrificii de sânge". Este un paragraf dintr-un articol Romania Literara de acum cativa ani in urma. daca Bratianu se rasuceste, Marzescu o jurat sa-i faca companie. INCA nu este prea tarziu!
  • +9 (11 voturi)    
    offfff (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:23)

    eu [anonim]

    bai nene? nu mai scapam de monstrele de inteligenta ale acestui personaj??
    domnule iliescu , va rugam, LASATI-NEEEEEEEEEEE!!!
    vedeti-va de pensia d-voastra, de crescut nepotei, si de toate cele cu pensionarea...
  • +12 (14 voturi)    
    si tu nea ilici? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:24)

    votant [anonim]

    ai adus "teroristii" imaginari si ar trebui sa ai pe constiinta peste 100o de oameni
    ai adus minerii de vreo 3 ori in Bucuresti
    ai adus saptamana trecuta greva la metrou - un fel de mineriada
    si acum vrei sa aduci comunismul inapoi
    Raul cel mare esti tu + nastase + hrebe + vanghelie + voiculescu-felix + vantu
  • +11 (13 voturi)    
    Incredibil (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:24)

    Alina [anonim]

    Raul cel mare esti tu, nenea Iliescu, si se pare ca inca nu putem scapa de tine. Nu te lasi si nu inteleg cum te mai rabda soarta. In schimb, cum totul pe lumea asta se plateste, speram sa te vedem cum platesti moartea intelectualilor in mineriade. Si altele, multe...halul in care ai adus tara, sarantocule cinstit. Mi-e lehamite. Dispari nene ca ne provoci voma.
  • +12 (14 voturi)    
    'ai de mama noastra... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:25)

    Alegator [anonim]

    ... daca a ajuns javra asta sa ne spuna care e "raul cel mare" !

    antonescule, ce ne-ai facut :-(

    ai merita sa-ti facem guler alea 2 mil de voturi sau cat ai vandut tu zilele astea !

    daca soarta mea intra pe mainile astora, apai jur ca-mi iau votu' inapoi, mi-l infig adanc in partzile moi si sensibile (ca sa tzin minte !!!) si ma voi duce unde-oi vedea cu ochii !
  • +14 (16 voturi)    
    nu a iesit nastase in 2004 nu iese nici acum (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:25)

    el [anonim]

    d-le iliescu nu l-ati scos presedinte pe nastase acum 5 ani cand a plecat de la 40% in T2 nu aveti nicio sansa acum cu geoana care pleaca de la 30%
    fie el sustinut si de alte partide.

    sa recapitulam acum 5 ani dupa T1.
    - nastase (premier) + iliescu (presedinte) = 40%
    - basescu (sustinut de DA) = 34%

    ca sa nu mai vorbim de voturile din Bucuresti, Ardeal, Diaspora unde procentele sunt mult mai mari acum in 2009 ifo Basescu decat in 2005.

    vom vedea pe 7 decembrie daca aceasta logica sta in picioare.
  • +14 (16 voturi)    
    Hmm (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:25)

    scharke [utilizator]

    De ce mai asteptam turu2? De ce nu cheama minerii? Sa vina minerii sa planteze Crini!
  • +10 (16 voturi)    
    Hrebenciuc a luat in remorca balastul nobil PNL (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:25)

    gogu [anonim]

    ILIESCU+VOICULESCU+NastaseBombonel+HREBENCIUCI+Vanghelie FOREVEEEEER love

    ciuma rosie
  • +8 (12 voturi)    
    Cine este Johannis ? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:25)

    Tudor Vladimirescu [anonim]

    http://www.napocanews.ro/2009/10/klaus-iohannis-un-mason-spre-palatul-victoria.html
  • +12 (16 voturi)    
    raul cel mare (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:25)

    alpha [utilizator]

    T.B e raul cel mare zise diavolul care ne-a tinut 10 ani in lumea a 3-a.Vor urma 5 ani in care in spatele prostanacului va trona rictusul criminalului din decembrie 1989,martie si iunie 1990 ?
  • +11 (13 voturi)    
    linisteee!.... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:26)

    brod [anonim]

    ...sa poata baietii sa fure in liniste.... fara frica de parchet, de puscarie.
  • +14 (16 voturi)    
    Raul cel mare (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:26)

    ion [anonim]

    "Raul cel mare" nu se poate un cliseu mai clar de manipulare. De ce ii raul cel mare. Ce a facut Basescu asa de mult si grav rau ca daca ar fi posibil ar fi omorat cu pietre de PSD & co numai sa scape de el.
    Si va rog nu ma luati cu apucaturi de dictator sau dosarul flota sau alte minuni mai mult sau mai putin inventate. Alea sunt o parte a propagandei.

    Eu chiar as zice din contra daca iese Geoana ne indreptam spre o dictatura, o dictatura periculoase ascuna frumos sub nume de partide PSD, PNL UDMR care de fapt au un singur scop comun sa fure cat pot.

    Nu va intrebati nici unul cum toti striga hotul catre basescu. Nu hotii striga hotii cu atat inversunare?
  • +13 (15 voturi)    
    ASA VA VREAU (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:26)

    cris [anonim]

    Asa va vreau iesiti in fata sa stim cu cine votam daca punem stampila pe GEOANA: ILIESCU, HREBENCIUC, PATRICIU, ADRIAN NASTASE, VANTU, VANGHELIE, VOICULESCU.... mai sunteti....
    Eu vad ca nu aveti rabdare ca sa va iasa planul de a pacali poporul. Deja va luptati in gasca de la GRIVCO care are suprematia.
    VOI ati tinut tara in scandaluri incercand sa anihilati presedintele ales al romaniei.
    Tipati cat se poate unde este flota: amintiti ca la vanzarea flotei a contrasemnat ministrul de externe de atunci ADIAN NASTASE.
    Vreau insa se ne explicati de ce ati vandut PETROMUl cu 600 milioane de euro, suma ce a constituit profitul acestei societeti in primul an de vanzare. Vreau sa ne spuneti de ce ne-ati mantit ca daca aduceti in tara toti banii din vanzarea PETROMULUI destabilizati economia ROMANIEI.
    O transa de 1.2 miliarde de euro nu poate acoperi cheltuielile de pensii de acum, iar atunci 600 mioane statau in conturi in ANGLIA
    De asemenea vrem sa stim cu ce suma derizorie si ce comisioane imense pentu PSD s-au incasat pentru ROMPETROL, ROMTELECOM, societatile regionale de distribuire gaz si energie electrica: SUEZ GAZ, EON-GAZ, ENEL
    Lista poate continu
    Prin urmare votez antiPSD-anti neocomunism
  • +13 (15 voturi)    
    Iliescu = Ahmenijad al Romaniei (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:27)

    pippolino [anonim]

    Adika eu, alegator imi vreau raul? Eu cred ca PNL si UDMR si-au tradat alegatorii si vor fi inlocuiti la anticipate de alte partide. Ramane de vazut. Am vorbit cu multi liberali, nici nu le trece prin gand sa voteze Geoana.
  • +7 (11 voturi)    
    dl Ilici cu dragoste (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:27)

    danuta [anonim]

    Dl Iliescu,aveti atat de putin de trait. de ce nu o faceti cu demnitate si sa va ocupati timpul ramas alaturi de Doamna Nina.de ce lasati orgoliul si ambitia sa va ravaseasca sufletul si viata. dati-va la o parte si lasati si alti oameni competenti sa se afirme. chiar credeti ca nu suntem intoxicati de d-voastra?pana'n gat. va doresc multe dar multe zile de trait si sa va chinuiti asa cum se chinuie si altii din cauza existentei d-voastra.
  • +12 (14 voturi)    
    ehe! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:27)

    David [anonim]

    Fratilor haideti la vot! asta este demersul democratic corect ...speram sa nu iasa PSD-ul.

    Avea dreptate Tiriac ! ...eu nu vreau sa ma bag sluga la o economie condusa de PSD. Ma gandesc serios sa emigrez.

    Haide Basescu !
  • +14 (16 voturi)    
    VORBESTE ILIESCU=RAUL ABSOLUT=TATA LU" PROSTANACU' (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:27)

    Lorenzo Monkson [anonim]

    JOS COMUNISTII!!!!!!
    Ai tinut tara pe loc si te-ai apucat sa faci comunism cu fata umana in timp ce in Estul Europei toti se lepadasera de fiara rosie!!!!
    Tu esti RAUL ABSOLUT, esti intruchiparea a tot ceea ce ni se putea intimpla mai rau dupa Ceausescu!!!!
    Esti un slugoi sovietic si ai mainile patate de singele de la Revolutie si Mineriade.
    Mori da-te dracu' sa scapam odata de tine!!!
    Iti promit ca dupa ce vei muri voi avea grija sa vin sa ma c..c pe mormantul tau!!!!!
  • +9 (11 voturi)    
    Ce am inteles eu (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:28)

    Zeus [anonim]

    Tovarase Iliescu, daca Basescu e raul cel mare inseamna ca voi sunteti raul cel mic?
  • +14 (16 voturi)    
    Piei KGBist nesimtzit! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:29)

    Electorat de dreapta [anonim]

    Electoratul de dreapta nu este ca al lui geoana... fara pic de inteligenta, si nu va vota decat cum crede de cuviinta. Raul cel mai mic este basescu.
  • +12 (16 voturi)    
    Salutari din Monaco!! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:29)

    nicola [anonim]

    Locuiesc in Monaco si ma ocup de afaceri imobliare ca independent. Aici detin vile foarte scumpe: Tariceanu, Nastase, Hrebe, Patriciu. De curand Vantu si Camelia Voiculescu si-au luat si cate una. Ieri s-a primit comanda si una pentru Geoana, sub codul - viitorul presedinte. Aici isi are sediul si mafia rusa care circula cu masini blindate. Cred, dupa cate cereri de vile s-au lansat din tara, Romania va avea adevaratul guvern la Monte Carlo iar papusarii in palatul Victoria. Un lucru este cert: la cat cosmopolitism este aici, la ce toalete se poarta, la cati bani se cheltuie, Base nu poate fi niciodata compatibil cu cei din Monte Carlo. Asa se si explica aceasta alianta la varf intre PSD PNL pe care multi n-o inteleg. Ea este fireasca intre niste lideri care cred in aceleasi valori, banul public.
    • -10 (12 voturi)    
      imaginatie bogata (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:50)

      altul [anonim] i-a raspuns lui nicola

      :)) mai lasa filmele inainte de somn. Tu vezi ce esti cabail sa scrii?! Daca ai lucra in Monaco si ai fi in afaceri imobiliare ai stii de existenta clauzelor de confidentialitete care se aplica acolo ...iti suna cunoscut?! asa ca mai lasa gargara pedelista pentru alte site-uri unde lumea e mai credula
      • +3 (5 voturi)    
        Adevarat (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:59)

        gelu [anonim] i-a raspuns lui altul

        Tariceanu are acolo vila si chiar un Ferrari .Patricu are si el .la pasiunea lui Nastase ptr case este credibuil .Hrebe nu are doar fiul sau .economii din bursa.Problema este ca toti au si banii acolo .Si au intrat intr-un sistem mafiot care transfrontanier decide pentru Romania.Acolo este Johannis acuma .Sa primeasca ordine .Ca au pe el dosare
      • +3 (5 voturi)    
        Ce tot spui fraiere "altul"? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:05)

        Lorenzo Monkson [anonim] i-a raspuns lui altul

        Vai de mineeeeeee ce expert imobiliar avem noi aici in persoana lui "altul"!!!!!!!!!
        Clauzele de confidentialitate se aplica la contractele incheiate de tine cu clientul si nu de altii. Habar n-ai de imobiliare, agentii se ajuta intre ei si mai si...discuta!!!!! Asa este, mafia rusa este majoritara (cam 75%) in Monaco. Patriciu este omul rusilor si tot asa si PSD-istii. Nu ti se pare normal sa se "adune" la Monaco sau alte zone "fierbinti"?
        Mai bine lasa tu pupatul in f..d la adresa bestiilor rosii care put a petrol.
        • -1 (1 vot)    
          si logica...? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:15)

          altul [anonim] i-a raspuns lui Lorenzo Monkson

          Evident ca este intre cilent si agent ... din moment ce EU am lucrat cu un singur agent si s-a aflat ca EU am cumparat casa X in Monaco , dupa ce noi 2 am semnat in prealabil o clauza....cine crezi tu ca va castiga procesul?!
          ia raspunde si la asta ca vad ca esti destept...
        • -2 (2 voturi)    
          :)) (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:23)

          altul [anonim] i-a raspuns lui Lorenzo Monkson

          Lorenzo Monkson, dupa nume presupun ca si tu esti un mare agent imobiliar care calatoreste zilnic in monaco si are afaceri acolo , nu?!
          si ti-au spus tie partenerii tai de afaceri : ma..uite azi si-a luat Hrebe o casa...ce tare!!
          Tu nu gandesci ca in secunda unu cand asa ceva se intampla, pe baza clauzei semnate intre Hrebe si agentul imobiliar, agentul este dat in judecata INSTANT...nu conteaza ca se ajuta intre ei sau ca vorbesc. Ai dat drumul la informatie dupa ce ai semnat . PLATESTI! asta daca tu Lorenzo ai avut in mana vre-un contract de confidentialitate in viata ta. Dupa cum gandesti presupun ca esti angajat la stat ...deci NU ai vazut asa ceva incat sa-ti dai seama ce risti daca dezvalui astfel de amanunte. Apropo ...mirosi a PDL dupa ,,fraiere" , te-a invatat bine mentorul basescu sa te exprimi civilizat . Inca 5 ani pt marinar
          • 0 (0 voturi)    
            Esti pe langa (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:50)

            IonVasile [utilizator] i-a raspuns lui altul

            Cum demonstrezi in instanta ca am spus ceva la un pahar de vorba?
            Pt informarea ta, clauzele confidentiale sunt in principiu sa te blocheze sa vorbesti oficial.

            Si da am semnat pana acum 2 astfel de contracte.
  • +12 (14 voturi)    
    asta nu e tupeu de borfas (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:29)

    eps [anonim]

    ... e tupeu de comunist!
  • +12 (14 voturi)    
    ilici (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:30)

    anton [anonim]

    Locul tau e la parnaie, tataie. Te uitam (nu iertam) pentru ca esti batran. Atat. Sa nu uiti asta data viitoare cand ti se va cere parerea.
  • +13 (15 voturi)    
    ! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:30)

    Citizen Kane [utilizator]

    Multumim domnului Crin care ne sprijina in lupta de 20 de ani impotriva comunistilor si a celor care au infaptuit crimele din decembrie 2009.
    Multumim ca nu ajutati dragi conducatori ai ultimului partid istoric nedistrus.
    Sa veniti sa va luati spaga.
    Halal
  • +15 (17 voturi)    
    mi-e greatza (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:31)

    matrix [anonim]

    Oameni buni, chiar in halul asta am ajuns? Campenu sa ii linga pantofii lui Iliescu? cum e posibil ca liberalii care au infundat puscariile comuniste sa se pupe acum cu fii si nepotii tortionarilor lor? Stiu liberalii ca Geoana e fiu de securist, ca soacra-sa juca tabinet cu elena ceausescu, ca Iliescu juca cu ceausescu cerculete? Au uitat asa repede liberalii mineriadele, au uitat cum erau impuscati pe la canal, scuipati si batuti prin puscarii. Ce memorie au acesti lideri, ce onoare au, mi-e scarba, realmente mi-e scarba si greata de toti acesti lingai.
  • +8 (12 voturi)    
    decizie dezamagitoare (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:32)

    mihai [anonim]

    PNL ar fi trebuit sa se abtina de la o astfel de recomandare, pentru a nu se compromite dar se pare ca impartirea ciolanului ia mintile politicienilor
    am votat PNL mai mereu si acum cu antonescu dar putin ma intereseaza decizia liberalilor de sprijinire a lui geoana, eu nu pot vota decit impotriva PSD.
    De altfel lucru pe care i-l reprosez cel mai mult lui basescu este ca nu a profitat de ocazia avuta si mandatul acordat de a eradica aceasta tara a societatii noastre
  • +14 (16 voturi)    
    asta-i romania cind iliescu multumeste lui , (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:32)

    laura [anonim]

    antonescu , nu mai am nimic de comentat. zoaile comunismului si-au dat mina cu oligarhii ,pacat de neamul asta.
  • +16 (18 voturi)    
    nu votez Geoana (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:32)

    marius m [anonim]

    In calitate de liberal sunt profund mahnit de alianta cu PSD.... se pare ca actualii lideri ai PNL se dezic de doctrina liberala care se opune socialismului si care are la baza principii precum interventia limitata a statului in economie, concurenta. liberul schimb, impozitarea limitata, promovarea valorilor ci nu a non-valorilor, promovarea spirutului antreprenorial.

    In caliate de liberal refuz sa votez PSD/ Iliescu/ Geoana/ Hrebenciuc/ Voiculescu...
    Predecesorii liberali au facut puscarie sau chiar au murint din cauza unora precum Iliescu si Voiculescu care semnau condica la PCR.

    Dintr-un votant al lui Crin in primul tur ma simnt nevoit sa ma transform intr-un votant contra lui Geoana.
  • +17 (19 voturi)    
    adio (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:32)

    Marius [anonim]

    Adio tovarasul Iliescu!
  • +17 (19 voturi)    
    PSD-isti nenorociti (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:32)

    anna [anonim]

    Cat de cretin si de lipsit de respect trebuie sa fii sa iti sa iesi in fata tarii sa vorbesti de moralitate cand 99% din partidul tau este plin de corupti si analfabeti(vezi nastase sau vanghelie)? Ce tupeu a avut nastase sa dea interviuri in seara alegerilor cand dosarele din dosul lui au lungimi kilometrice? Iar mumia de Iliescu ar trebui sa isi gaseasca activitati mai potrivite varstei lui, ca de exemplu sa isi caute un loc de veci, decat sa ne vorbeasca de ce e corect in tara asta in conditiile in care el si turma lui au dus tara asta la pierzanie. Rusine sa le fie ca inca ne mai considera o tara de idioti gata sa-i voteze. Rusine sa le fie si celor care-si vand tara pentru un mic si o bere
  • +15 (17 voturi)    
    promit solemn (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:33)

    ekek [utilizator]

    cand o da asta ortu', inchiriez un bar si dau de baut la cine trece pe acolo.
    • +8 (10 voturi)    
      Daca dai numele barului si anunt... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:46)

      Ronin [utilizator] i-a raspuns lui ekek

      ...la cat e de iubit bolsevicu` dai faliment pronto ca multi vor vrea sa sarbatoreasca evenimentul!!
      • +3 (5 voturi)    
        un risc (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:54)

        ekek [utilizator] i-a raspuns lui Ronin

        ce nu suna asa rau, daca stai sa te gandesti...
    • +2 (2 voturi)    
      Te sustin! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:13)

      Caesarus [utilizator] i-a raspuns lui ekek

      Te sustin si eu, si se mai gasesc cativa care sa cotizeze la bautura, doar asa sa ne bucuram ca am scapat de "bunicuta"
  • +15 (17 voturi)    
    ilici esti dus (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:33)

    moni [anonim]

    bre tatuca stai asa ca nu mai ai mult de trait...sa te vedem daca din smoala o sa mai tragi tu sfori...
    esti patat cu s....stii tu ce ai invatat la moscova...cu lovituri de palat si alte cele...o sa iesim in pta univ sa ne bucuram cand vei disparea...asa...sa-i razbunam pe studentii batuti de minerii matale, pe cei care au plecat din tara din cauza ta...
  • +16 (18 voturi)    
    Silence! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:34)

    tnk [anonim]

    Cu cat vorbeste mai mult cheagu' asta spurcat cu atat indreapta mai multe voturi inspre basescu.
  • +17 (21 voturi)    
    monica lovinescu (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:34)

    viviana [anonim]

    se intampla sa citesc in perioada asta Jurnalul Monicai Lovinescu. am ajuns la perioada iunie 1990:

    "Duminica 17 iunie

    Iliescu abandoneaza Bucurestiul minerilor din Valea Jiului, doua zile stapani pe oras pentru a fugari si bate la sange mai intai tot ceea ce putea semana a "golan" (adica tineri in blugi), ca si tot ce le cadea sub mana sau parea a le deprecia actiunea (femei, chiar si copii).
    (...)

    Dupa doua zile Iliescu si-a reunit bravii executanti si i-a felicitat pentru "spiritul lor civic". Asta dupa ce facuse un apel la delatiune. Mai rau ca Ceausescu, care nu-si asmutise hoardele pe disidenti - ii izolase doar, si le facuse inchisori acasa. "
  • +17 (19 voturi)    
    un criminal (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:34)

    elena [anonim]

    nenorocitule. ar trebui sa stai in boxa acuzatilor la Haga, sa fii condamnat la inchisoare pentru crime impotriva umanitatii mos senil. ai imbatranit atat de urat tovarase. tu vorbesti??? pe timpul imparatiei tale linistea, atat de clamata astazi, era fieful analfabetilor si mafiotilor gen Vanghelie, Mazare, Nastase. despre Geoana saracu nu am ce spune. prostanac a fost si asa moare. chiar nu se gaseste un judecator in tara asta care sa-l inchida pe acest nenorocit???
  • +10 (14 voturi)    
    barna din ochiul altuia (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:34)

    pavel [anonim]

    cine vorbeste !!!
  • +16 (18 voturi)    
    electoratul este cel mai bun partener (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:34)

    una [anonim]

    Traian Basescu nu mai are parteneri fiindca zice ca el are partener electoratul


    Si din modul tendentios in care pune problema iliescovici el probabil considera ca electoratul nu inseamna nimic, si ca importanti sunt partenerii de 2 lei gen PSD....nice.
    Este total aiurea declaratia asta...
  • +15 (17 voturi)    
    Acum aproape 20 de ani (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:35)

    ictin [anonim]

    In fata intregii natiuni Iliescu facea apel la oamenii munci ca sa distruga raul cel mare din Piata Universitati, "rau cel mare" care vroia sa distruga democratia in Romania. Capitalul de imagine castigat de el a fost imens, zdrobing toti adversarii in alegerile care au urmat.
    Acum din nou Ion Iliescu cheama la distrugerea raului cel mare. Il mai vor crede oare romanii? Am evoluat noi cat de cat? Sau tot la stadiul de zombii am ramas?
  • +14 (16 voturi)    
    ref."orgasmul" batranului la aflarea vestii (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:35)

    comprehensivu [anonim]

    ...se vede ca ura stimabilului ionel iliescu nu este numai impotriva lui Traian Basescu,este si impotriva celor care-l votam pe Basescu deoarece responsabil de schisma provocata in randul poporului este numai si numai batranul edec...din aceasta schisma s-a "nascut" un marinar chior grobian,ca si contrapondere ,deoarece riscam sa murim de greatza de prea multa cinste,corectitudie si fericire cu iliescu,nastase,hrebenciuc,voiculescu,vantu iar despre patriciu nu putem spera decat ca odata si odata sa-si termine averea castigata cu sudoarea fruntzii...
  • -15 (21 voturi)    
    oare?! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:36)

    un altul [anonim]

    din cate vad eu , voi nu dati nici un argument care sa contrazica afirmatia : basescu,raul cel mare. Voi in afara sa-l ,,ardeti pe rug" pe iliescu nu puteti sa faceti altceva, pentru ca asa se comporta acolitii pedeliti...cum le ataca cine idolii, in loc sa vina cu contra argumente cum ar fi normal, ei incep sa-si puna poalele in cap : ILIESCU, NASTASE,HREBE....topicul discutiei este : Basescu , raul cel mare ---- nu ILIESCU comunistul
    ganditi liber...
    • +6 (8 voturi)    
      ptr un altul (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:54)

      votant [anonim] i-a raspuns lui un altul

      eu am dat contraargumente dar se pare ca nu mi-a fost postat comentariul. Si n-am folosit cuvinte calomnioase ca altii de aici. O sa le repet:
      dl Iliescu:
      1. ati adus "teroristii" invizibili si ati creat haos la "revolutie" avand pe constiinta peste 1000 de nevinovati; erau vinovati doar ca doreau sa traiasca in LIBERTATE.
      2. ati adus minerii de vreo 3 ori sa faceti ordine in Bucuresti si sa "eliberati" tara de "raul ce l mare" de atunci
      3. pe timpul mandatului dumneavoastra au inflorit mai marii moguli si securistii s-au imbogatit si s-au infiltrat in punctele cheie din stat
      4. ati adu greva de la metrou - o mineriada "cu fata umana" sperand ca tot basescu va fi de vina
      5. acum incercati iar sa manipulati oamenii cu "raul cel mare" care e mare dictator bla,bla
    • +5 (7 voturi)    
      Vrei argument? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:58)

      vvvladut [utilizator] i-a raspuns lui un altul

      Foarte simplu: Basescu nu are cum sa fie raul cel mai mare pentru ca MULT mai rai ca el sunt:

      - contracandidatul Geoana
      - stafful din spatele sau (vezi Hrebenciuc, Ponta)
      - partidul comunistoido-mafiot din spatele staffului
      - sistemul oligarhico-feudal de relatii de vasalitate din spatele partidului
      - fostul contracandidat Crin
      - stafful din spatele sau (Fenechiu, Nicolai)
      - partidul mafioto-tradator din spatele staffului
      - sistemul oligarhico-feudal de relatii de vasalitate din spatele partidului (acelasi de mai sus)
      - media care sprijina acesti sistem
      - cu voia dvs., ultimul pe lista, presedintele de onoare pe viata al acestui sistem

      Dupa ce scapam de toti astia de mai sus, in aceasta ordine, sunt de acord sa scapam si de Base. Dar nu inversam ordinea, OK? Incepem cu primul pe lista, dl. Geoana, pe 6.12. Oana ajungem la ultimul pe lista speram ca natura sa isi urmeze cursul sau firesc si sa ne ajute un pic in acest demers.
    • +4 (4 voturi)    
      pt. un altul... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:14)

      marlene [anonim] i-a raspuns lui un altul

      tu ori esti orb si surd..ori postac. Daca ar fi venit sa presupunem Obama sa imi spuna sa scap de raul cel mare, ar fi fost ok insa cum isi permite viermele comunist sa imi explice mie ca Basescu este raul cel mare???Daca tie iti place sa te invete ilici cum e cu raul..e problema ta..Poate ar fi trebuit sa dezvoltam o tehnica de translatare in timp, pe tine pe post de "golan" in anii 90 in piata universitatii pt. a avea idee ce inseamna raul cel mare.
  • +11 (13 voturi)    
    Capcana prostanacului (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:36)

    tudor [anonim]

    Papusari din spatele scenei politice au planuit o capcana cu ajutorul marionetei Antonescu .De ce marioneta ? Nu stim precis ce a facut acest on in ultimi 20 ani .Stim doar ca lipsea de la parlament .Totusi unde statea ? fizic vorbind, acasa ? la serviciu ?afaceri ? Nu stim .Cu cine a fost el in anturaj ? Asta stim . In ce conditii a ajuns el de la Tulcea direct in FSN ? Asta nu stim . Cum a facut o cariera in PNL de a ajuns ministrul tineretului in CDR ? Asta nu stim .Tariceanu era atunici numai secretar de stat .Crin ,ministru plin . Crin a stat la cutie ,Conserva .Cand a fost nevoie a fost scos ,Pentru un "proiect" al cui proiectul asta ?Importatori de autoturisme ? Fabricantii de ciment?Importatorii de gaze naturale ? Grupurile de interese din economia care numai romaneasca nu mai e .Deci ce avem ? o economie controlata de filiale ale grupurilor austro-franco-germane.Ce fac ei ? profit , ,nu in Romania ...
    PSD va cadea in aceasta capcana cu gandul ca va putea rasturna ulterior un guvern.dar nu va mai putea .
    Pentru ca daca vor sa il rastoarne pe Iohannis au nevoie ori de pnl ori de pdl ceea ce nu se va intimpla. se stie ca seful guvernului este cel care face ce vrea .adica iohannis . deci degeaba se agita psd isti .nu vor capata decat posturi locale . fiind criza nu valoreaza nimic .
    Iohannis in schimb nu stim precis pe cine reprezinta . ce mecanisme il propulseaza pe acest om. putem doar presupune ca s-au facut niste negocieri franco-germane care au zis ;iohannis .ptr ca nu avem etnie franceza in Romania .
    Ce interes au : Romania colonie franco germana.
    Si mai au interesul ca Basescu sa nu castige De ce ? Basescu reprezinta noua burghezie nationala romana care doreste un alt loc pe scena economica si politica .Da da da ... Zambiti va rog dar sa nu imi spuneti ca in dec 89 au iesit in strada reprezentantii burgheziei romane si au facut revolutie burgheza .Dupa tipic si cu schimbarea fortelor de productie si capital . Asta lipsea din isto
  • +18 (22 voturi)    
    dle Iliescu (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:36)

    eugen [anonim]

    Dle Iliescu ar trebui sa raspundeti pt crimele comise la revolutie si mineriade si nu sa va citim declaratiile in media. Va inteleg ca va e frica de tragerea la raspundere, dar sper din tot sufletul sa aveti parte de o judecata a faptelor din trecut! Meritati inchisoarea chiar la cei 80 de ani pe care ii aveti. Din plin!!!
  • +11 (13 voturi)    
    adica recunosc si ei (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:36)

    Cosmin [anonim]

    "Trebuie sa scapam tara de raul cel mare, Traian Basescu". Ceea ce il face si pe Geoana un rau. Restul e subiectiv care din ei e mai mic :))))

    In mare cumpana ne aflam noi pulimea.

    Si io cu cine votez? Hic!
  • +3 (5 voturi)    
    lupta impotriva MONSTRUOASEI COALITII, VOTEAZA! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:37)

    Silviu [anonim]

    http://www.petitiononline.com/06122009/petition.html
  • -12 (14 voturi)    
    Oftica democrat liberala (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:37)

    Prostu [anonim]

    Ofticati-va bre , ofticati-va !
    Sase,sase (6)......................vine repede !

    :):):):):):):)

    Intrebare:
    ce va face Ridzi & co.dupa 6 decembrie 2009 ?????

    Distinse salutari liberale !
    La mai mare !
    • 0 (2 voturi)    
      nu degeaba Prostu.. (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:16)

      marlene [anonim] i-a raspuns lui Prostu

      eu nu am de ce sa ma " oftic". Stau tare bine, acum..insa sa vedeti ce plageti voi:))
  • +15 (17 voturi)    
    Frica lui Iliescu (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:37)

    Stalin [anonim]

    este ca ar putea fi condamnat pentru omuciderile din Dec 89
  • +13 (15 voturi)    
    bunicuta (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:37)

    eaa [anonim]

    categoric votez BASESCU...
    si sper ca dupa ce o sa iasa presedinte sa nu mai AUD NIMIC DE TINE.....
    sa dispari....
    atat cat mai ai de trait... mergi bunicule ...si lasa.ne
  • +14 (16 voturi)    
    AHA! Asta si vroia Base, sa iesi la lupta! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:38)

    Sarsaila [anonim]

    hehehehe.. daca Basescu iese invingator, comunismul prin reprezentantul sau cel mai de frunte, Iliescu, e terminat! Asteptam cu nerabdare...
  • +12 (14 voturi)    
    Bunicuta spune lucruri traznite (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:38)

    Lumi [anonim]

    Hai, prieteni, nu exagerati, oamenii se straduiesc atata sa fie o campanie amuzanta! Trebuie sa recunoasteti ca e distractiv, la fiecare 2-3 ore mai auzi una de neimaginat!
    Papasa se aliaza cu liberalii, astia striga din toti rarunchii cat e de bun Geoana, Geoana nu-si da soacra afara din casa, PSD-ul va numi un premier neamt sub steag liberal, Basescu e raul cel mare (ale dracului dosare de la Secu scoase de prin beciuri, cate transpiratii le dau unora!)...
    Io va zic asa: relaxati-va astea doua saptamani, amuzati-va ("tu in colt petreci in tine", sa nu-l uitam pe poetul care atat de bine le zicea pe toate), iar pe 6 om vedea: ramanem aci sa incercam sa construim tara asta sau emigram naibii in corpore!
  • +13 (15 voturi)    
    mi-e scarba (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:39)

    hernan [anonim]

    De neo-comunistii PSD si de lingaii PNL telecomandati de Patriciu. Au o ura fara margini pe Base.

    Poporul nu va vrea, nu intelegeti?
    Voi sunteti cancerul Romaniei.

    Base nu te lasa!!!! Alianta ta cu romanii va castiga! Alianta mafiotilor si a vanzatorilor de tara va pierde!
  • +14 (16 voturi)    
    huo (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:39)

    balazs [anonim]

    Ce e tov. Iliescu? L-ai trimis pe Geoana la studii in Moscova? Normal ca prostanacul de la al batran invata! Pe cand o revolutie, o mineriada? Mai degraba marinarul decat un neocomunist!
  • +13 (15 voturi)    
    Liberaliescu & Crinutza Rosie (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:39)

    XtrO [utilizator]

    Bravo, Antonescule ! Bravo, liberali ! Ati ajuns niste carpe rosii, in jalnica postura de a fi felicitati de Iliescu. Ce urmeaza ? Sa introduceti limba rusa ca limba oficiala de partid si colorarea papioanelor in rosu. Si appoi, desigur pe pereti, poze cu Iliescu, Patriciu si Geoana in scoli, institutii publice, alte locasuri sindicaliste bugetare, etc. Rusine sa va fie !
    • +5 (7 voturi)    
      AM RAS... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:55)

      INGINERU [utilizator] i-a raspuns lui XtrO

      ...cu larimi citind postarea ta, apoi am continuat cu lacrimi de tristete gandindu-ma cu durere ca este un mare pericol pentru tara acest partid (Partidul Comunist Iliescu & Co.)...

      ...imi e teama, sincer, si as vota si cu Kelemen, Oprescu sau Cernea in turul doi daca ar fi candidat.

      Rusine, domnilor. Rusine Stangii Socialiste din Romania!
  • +12 (14 voturi)    
    Uite, pentru tine, lepra bolsevica.... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:39)

    Ronin [utilizator]

    ...o sa ma prezint la vot. Si o sa trag dupa mine toata familia. Si cativa vecini. Tu...du-te...de te spala pe maini....ca esti plin de sange, criminalule! Au trecut 20 de ani si inca esti murdar de sange. Da tot nu scapi tu....si-n mormant sa fi si tot te condamnam, bolsevic nemernic!
    • +4 (6 voturi)    
      Calm, (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:59)

      INGINERU [utilizator] i-a raspuns lui Ronin

      Calm, Ronin, frate...

      Asa fac si eu. Mircica este sortit pierzaniei. La fel si ceilalti nenorociti din PSD. Un partid malefic din toate pdv!!

      Ar fi o minune daca scoate 40 % (30 din primul tur, si cativa din partea lui Vadim, Becali si alte furaciuni)!

      Rusine, Rusine Stangii Socialiste din Romania!
  • +11 (13 voturi)    
    Votati Geana! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:40)

    balanel [anonim]

    Tovarasu' Iliescu nu pot decat sa te felicit pentru ca il ajuti pe dl. Geoana si implicit PSD-ul sa piarda si aceste alegeri, datorita ambitiilor tale si a setei nestavilite pe care o ai de a aparea in public, spunand ca dl. Geana a preluat stafeta.

    Felicitari pentru o decizie inteleapta si imaginea de continuitate a PSD-ului, care fara tine ar fi altceva dle. Iliescu.
  • +10 (12 voturi)    
    la adapost cu voi (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:40)

    cristi [anonim]

    sub aripa protectoare a lui iliescu!! sa va dea afara din UE, sa ramaneti fara fonduri, sa va bage taxe pe gat pana o sa ramaneti cu 1/3 din salarii/pensii. ..si atunci cand o sa plangeti..sa vina rusia sa va ajute frateste, tovarasi!! popor blestemat!!
  • +12 (14 voturi)    
    jos comunistii !!! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:40)

    ciuma [anonim]

    Ce noroc avem noi oare ? sa scapam de un smecher analfabet in `89 si sa dam peste un smecher cu scolii inalte la Moscova , care la final dupa ce ne-a mincat zilele cu neo-comunismul lui,ne da si lectii de probitate morala ,sfaturi de ,,tatuc"cu privire la raul cel mare.Pai nea=ioane= cel mai mare rau din lumea asta s-antimplat ,ca te-ai nascut matale,c-ai ajuns sanatos pin-acu,c-ai tinut in carca atatia ani,toata uratenia si hidosenia nesatula a poporului astuia!!!!!!!!!!
    • +5 (7 voturi)    
      DA, (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:02)

      INGINERU [utilizator] i-a raspuns lui ciuma

      Adevarat si trist...

      Ura pentru Basescu (din partea majoritatii celor care i-o poarta in mod irational), va fi preschimbata intr-o dragoste blanda, comparata cu inversunarea impotriva mostenitorilor Comunismului :X

      Rusine, d-l Iliescu, Rusine Stangii Socialisste din Romania!
  • +11 (13 voturi)    
    Nu ma pot abtine. (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:40)

    gabifm [utilizator]

    Dar Cel de Sus cand ne-o scapa de tine?
    Doamne iarta-ne!
  • +12 (14 voturi)    
    fosila (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:40)

    Alex [anonim]

    nu mai dati ce spune fosila asta va rog eu....locu lui e la muzeu alaturi de dinozauri...imi vine sa sparg monitorul cand citesc ce spune "tutankhamun" asta...dupa parerea mea el si partidul lui au fost raul cel mai mare in 20 de ani de la revolutie...ar trebui macar sa aiba bunul simt si sa taca din gura
  • +10 (12 voturi)    
    de ce sustii un "prostanac?" (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:42)

    una [anonim]

    Revin...ca am uitat sa il intreb ceva pe Iliescu.
    Cum poate sa il sustina pe Geoana pe care acum ceva vreme il considera un "prostanac"?
    Sa inteleg ca asta este oferta PSD-ului pentru romani? un presedinte prostanac?

    Iliescule...nu ne mai jigni. Vezi-ti in continuare de batranete si lasa-ne in pace! Timpul tau a trecut!
  • +10 (12 voturi)    
    ilici.. (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:43)

    ady [anonim]

    esti un gunoi ilici..si asta nu o zic eu..o zice toata presa straina ,,
  • +8 (10 voturi)    
    CAND? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:43)

    cand_eu [anonim]

    Vroiam sa fac o analiza pe text, dar nu pot..m-a luat cu scarba! Toti oamenii care au trait mineriadele si inca au mintile acasa inteleg ce simt! Aduc aminte de mineriade pentru aia de nu inteleg multe, sa se uite la imaginile de atunci, macar atat!
    Bine a fost timp de 5 ani sa nu-i aud pe Iliescu, pe Nastase...eu voi vota macar pentru binele asta...
    ..pentru binele meu, nu astept pomana nimanui..daca intelegeti!
  • +10 (12 voturi)    
    iliescu, tu vorbesti? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:43)

    private joker [anonim]

    bunicuto, tu esti cel mai mare rau care s-a intamplat acestui popor in ultimii 20 de ani!
    romanii nu sunt prosti, nu vor vota reintoarcrea la comunism! nu e nimeni atat de naiv sa nu realizeze ca geoana e o marioneta in spatele careia asteapta hiene ca hrebengiuc, agramati ca vanghelie si oportunisti - carieristi ca toti pesedistii descurcareti!
  • +9 (11 voturi)    
    Ilici, mori (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:43)

    Robocunt [anonim]

    gizas craist, mi se face pielea de gaina cand vad ca s-a reactivat monstrul asta de Iliescu.
    tovarase Ilici, iti urez moarte grabnica.
  • +9 (11 voturi)    
    Iliescu (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:43)

    Vizitiul [utilizator]

    Face parte din Escii naspa...Geoanescule...si tu, lasa-ne...
  • +11 (13 voturi)    
    Raul cel mare (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:44)

    lehamite [anonim]

    am trait s-o aud si pe asta: iliescu sa spuna despre basescu ca este raul cel mare. cine punea pumnul in gura celor din piata universitatii, cine a chemat minerii. romani treziti-va si sa facem din nou o piata a universitatii, sa-i aruncam peste bord pe toti: pe iliescu, vanghelie, hrebenciuc, nastase, geoana
  • +9 (11 voturi)    
    tratament (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:44)

    ciuche [anonim]

    Nu pot sa fiu atit de josnic incit sa-i doresc moartea domnului Iliescu, ii recomand totusi un tratament cu parastazol, colinvar si clopotamin.Daca nu merge bine poate incerca si lopatonol.
  • +7 (9 voturi)    
    O INTREBARE PENTRU ILICI (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:44)

    Hai liberare [anonim]

    Pe noi cine ne scapa de tine? Esti ca raia! Ai 78 de ani si nu stiu ce naiba mai vrei de noi! Ai distrus tara, ai avut 3 mandate sa ne termini si tot nu te-ai saturat! Vrem sa ni se faca dor de tine o data!
  • +9 (11 voturi)    
    Trist (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:44)

    Antonela [anonim]

    Aceasta valva plina de mizerie unmana e realitatea politica . Fie ca isi arata fata acum, fie ca peste o vreme va "tacea" , si se va asterne consensul Yohannis adica linistea noastra, ne vom trezi in fiecare zi cu greata de a trai in aceasta tara. In care nimic nu e normal, in care ceea ce e drept sa primesti, iti este dat ca la un cersitor.
  • +10 (12 voturi)    
    gura pacatosului..... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:45)

    mar [anonim]

    Asta seamna cu "un pe zi de MATTY".
    Va rog din suflet Tovarase Iliescu sa transmiteti in fiecare zi un comunicat inaltator catre tara, sa vada gheolbanii ce-i asteapta. Sa inteleaga ca daca vor vota Geoana, vor vota ciuma rosie forever.
    Va rugam din suflet sa ne explicati zilnic ce eforturi s-au depus pentru a tranti un guvern care incerca sa tina tara pe linia de plutire, dupa ce economia a du duit. Cum incercati dvs. sa salvati tara de la modernizare si evolutie.
    Sa ne explicati zilnic ca am fost dusi cu capul cand am sperat ca au venit americanii, si ca nu dimpotriva vor veni rusii. Sa ne explicati ca de fapt la revolutie a fost asa o schimbare de decor, comunistii au fost inlocuiti cu neocomunistii.
    Fratilor asta a prins iara grai, este grav!!!!
    Nu mai vreau comunisti si neocomunisti!!!!!
    Nu vreau sa-l mai vad pe acest personaj trist, manipulator si aservit rusilor!!!
  • +12 (14 voturi)    
    Rusine (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:45)

    nano2k [utilizator]

    Doamne, cat il mai poate tine pamantul pe Ilici asta?

    Ne mor valorile rand pe rand dar raul cel mare inca e la putere.

    Devine clar ca in Romania chiar se va da o lupta groasa intre bine si rau. Pana acum credeam ca avem de ales intre 2 rele. Insa raul cel mare e atat de mare incat celalalt e aproape "bine".

    Jos Iliescu!
  • +14 (16 voturi)    
    pacat (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:46)

    sebastian [anonim]

    Sa ne uitam dupa rezultate si sa vedeti cine si unde i-au votat pe calai: prostimea , cei neifirmati sau dezinformati si clampaii care asteapta osul de ros de dupa alegeri, adica fosilele care nu traiesc din viitor ci din trecut.
    Nu vor dori deci o tara a viitorului ci a trecutului.Iutati-va la liderii lor ;toti sunt la past tense.
    Uitati-va la ce a votat dispora, romanul de rand care a plecat din tara cu toate durerile lui;in cine simte schimbarea? In base.In occident vezi lucrurile care nu se intampla in tara ta si iti este ciuda ca aici tot oameni sunt si guverne dar sunt altfel de oameni. regretul este ca noi nu ne putem bucura acasa de ceea este aici.Nu de bani sau altceva ci de o sansa.
    Recent am vorbit cu un prieten care mi-a marturirsit ca dupa alegeri daca ies sobolanii rosii pleaca din tara de tot.
    E dureros, de fapt e tragic .
    Dati-va o sansa , si nu-i lasati pe sobolani caci ei se hranesc din hoituri care putem fi oricare din noi,nascuti in Romania
    • 0 (4 voturi)    
      Răspunsul nu e în politicile de dreapta (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:11)

      Social Democratul [anonim] i-a raspuns lui sebastian

      Mă voi ştiţi care e diferenţa între social democraţie şi comunism?
      În Germania sunt 3 partide ce stânga şi unu de dreapta şi ăla daor cu numele şi voi ţipaţi jos cu comunismul :D
      Comunismul nu a fost niciodată folosit,în concepţia lui Marx comunismul reprezinta o reţea de comunităţi care îşi asigură bunurile generale cu un guvern foarte slab care dau nişte reguli generale ceea ce total diferit de totalitarismul de partid care a fost promovat de URSS.

      Când oameni ca voi vor dispărea şi vor înţelege că stânga e mai mult decât comunism atunci Romania va progresa.Noi toţi va trebui să progresăm.
      • 0 (2 voturi)    
        Aici te sustin (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:52)

        nano2k [utilizator] i-a raspuns lui Social Democratul

        Stiu si eu ca este altceva insa din pacate nu este aplicabil societatii umane in stadiul nostru de dezvoltare.

        Asa cum zici, omenirea trebuie sa mai evolueze pentru a putea implementa cu succes asemenea idei.

        Problema este ca mereu idealurile au fost acaparate de o mana de oameni. Fie ca vorbim de comunism/socialism, fie ca vorbim de democratie/capitalism, etc.
        • 0 (0 voturi)    
          raspuns (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:21)

          sebastian [anonim] i-a raspuns lui nano2k

          Nu vorbesc de teorie ci faptic, poate acesta este elementul de diferentiere intre nemti si noi.Cat timp au avut psd tara pe mana? Si cat din acest timp au muls-o ca nu mai au loc ei de ai lor, daramite sa mai incapa altcineva?
          evolutia este un proces continuu si este in esenta oricarui lucru din acest univers.Dar omul este cel ce sfinteste locul ,ca sa ma exprim romaneste,sau il spurca, ca sa exprim in limbajul electoral. Cu atat mai grav cu cat "locul" reprezinta o tara.
          • 0 (0 voturi)    
            Asa e (Marţi, 24 noiembrie 2009, 19:58)

            nano2k [utilizator] i-a raspuns lui sebastian

            Eu si probabil si Social Democratul ne refeream la teorie.

            Am si spus ca in teorie comunismul + socialismul, dar si democratia + capitalismul sunt foarte bune.

            Diferenta o face implementarea.
            Se pare totusi ca in ceea ce priveste comunismul posibilitatea derapajelor extreme este mai mare. Si pentru ca acestea sa nu existe e nevoie de o alta mentalitate, de o scara de evolutie superioara.

            Revenind la realitate, solutia momentului si secolului XXI nu poate fi comunismul pentru ca suntem prea salbatici si avizi de putere, deci nici vorba de evolutie.
      • +1 (1 vot)    
        nu conteaza (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:34)

        sebastian [anonim] i-a raspuns lui Social Democratul

        Nu conteaza ce nume are partidul
        NU conteaza ce platforma are
        NU conteaza cine il conduce
        Conteaza daca a onorat acest popor.
        Teoria politica si politologia nu ajuta.
        Uitati-va la roade.Nimic nu recomanda psd-ul decat oameni corora le-a pasat de ei si de senzorul din burta si buzunar care le- a confirmat ca sunt pline.
        Daca vorbiti de concepte si de idei in cazul spd ypu are lost .

        numele lor este : spaga/putere/dezastru.

        sa le dea dumnezeu putere dupa gandul lor cel bun pentru neamul asta. Matem ca vor sfarsi foarte repede.
  • +9 (11 voturi)    
    Geoana sustinut de iliescu si.... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:47)

    mircea [anonim]

    Dle Geoana,ma iau fiori de moarte cand vad cine-ti sunt sustinatorii.Vai de Romania daca va ajunge sa fie condusa de tine-de fapt de ce-i care te manevreaza,pt.ca nu faci ce vrei ,ci faci ce ti se ordona.
  • +8 (10 voturi)    
    NERUSINARE SI LIPSA DE BUN SIMT !! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:47)

    andrei [anonim]

    Stupoare ! Cu cit tupeu vine acest strigoi in fata natiunii si da motive...si argumente..cum sa scapam tata de "raul" cel mai mare...
    Cita balbaiala ,, pur si simplu nici sa mai minta nu e capabil !
    Astia sunt cei care vor fi votati de oamenii de la tara care nu au acces la toate datele, de analfabeti, de retardati, de mafioti si ...ceilalti !
    Daca ne-am mobiliza ..dacva nu am mai fi macar comozi, sa ne miscam posterioarele pinala ceamai apropiata sectie de vot, si, da, stiu ca nu-i niciunu bun, da macar sa le spunem NU acestor hahalere comuniste care ne-au secatuit atit amar de vreme !
    Dumnezeu sa fie cu noi !
  • +10 (12 voturi)    
    Rau pentru cine? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:47)

    adrian [anonim]

    Base are mult bube pe cap dar daca e sa aleg intre Ilici si Base il prefer pe Base. Evident ca daca iese Base o sa fie rau pentru o parte dintre romani (ca pana la urma romani sunt si cei din PSD pe care Base se va razbuna mai mult sau mai putin justificat). Astept sa iasa Base presedinte ca sa vad si eu niste maimutoi d-astia de langa Ilici la parnaie si daca n-or sa ajung atunci Base nu merita sprijinul nostru. Daca iese Geoana atunci nu mai am nicio speranta pentru urmatorii 20 de ani, suntem condamnati sa nu mai scapam niciodata de politicienii astia de proasta calitate. Mai nasol este ca astia au si urmasi...
  • +8 (10 voturi)    
    Intreprinzator - caut platforma (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:48)

    Privatizatu' [anonim]

    Platforma care sa raspunda interesului national? Cam greu de gasit, tovarase. Acum te-ai trezit? Nu stii ca s-au privatizat toate in timpul celor 3 mandate ale dumitale? I-auzi la el ce vrea!
  • +11 (13 voturi)    
    Raul cel mare - ION ILIESCU (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:50)

    Lory [anonim]

    Comunismul e raul cel mare. Nu se poate sa uitam atat de usor, ce a facut Iliescu din acest popor si din aceasta tara.
    Comunismul a facut posibila coruptia si baronii. Comunismul a distrus valorile acestui popor si nu i-a dat nici o sansa spre democratie si libertate.

    ILIESCU este RAUL cel MARE

    Moromete, de ce ai taiat salcamul?
  • +10 (10 voturi)    
    raul cel mic (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:50)

    raul_cel_mic [anonim]

    Bravo ilici, e subanteles faptul ca gioana e raul cel mic din moment ce basescu e raul cel mare....
  • +2 (10 voturi)    
    sa mergem la vot (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:51)

    pe ACE [anonim]

    urnele vor decide.
    Dea Domnul sa iese cel care aduce stabilitate politica si pace sociala
  • +9 (11 voturi)    
    sa scapam de tine, Iliescule !!! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:51)

    dora [anonim]

    Nu-i mai bine sa scapam tara asta de tine, mai draga.... ?
  • +7 (11 voturi)    
    Piata Universitatii? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:52)

    ozi [anonim]

    Iar ne trimite Ilici sa ne adapam? Daca as ajunge sa-l votez pe Geoana....pot sa-l votez si pe Ceausescu. RUSINE!!!!
    Dnul Crin ce ziceati, ca aveti principii? "Ca romanu impartial." Ce-o mai rade Caragiale in mormant. Dati o fuga, s-o fi deshumat de-atata ras. Halal. Uniti-va cu PSD sub numele de ACN (a... contra naturii)
    V-am votat atatia ani de teama sa nu moara liberalismul din tara asta (chiar daca a fost doar cu numele, liberalism)
    Era asa de greu sa se abtina Crinut de la aceasta alianta? Era asa de greu sa ne lase pe fiecare sa hotaram? Ii miroase bine puterea? De aia am votat impotriva politicienilor de buzunar? Reforma in toate partidele - zicea Crin. Asa incepe curatenia in PNL, dand mana cu PSD? Sa inceapa curatenia cu chiar dnul Crin Antonescu. Pe mine m-a dezamagit DEFINITIV. Votam jocuri politice? Asta am votat si pana acum. Nu putea PNL sa faca exceptie. Ar fi fost culmea.
    Trei trandafiri si un crin vor sta la inmormantarea sperantei noastre in liberalism.
  • +8 (10 voturi)    
    problema Iliescu (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:53)

    Silviu [anonim]

    Calinescu a scos acum cateva saptamani una tare, ceva de genu': "problema lui Iliescu este ca este..."
    :))
    • +1 (3 voturi)    
      Si raii cei mici? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:11)

      bilbofil [utilizator] i-a raspuns lui Silviu

      Oare cum se simt raii cei mici, "prostanacul Geoana" si milutii de la PNL auzindu-l pe Iliescu facind teoria salamului?

      Pentru cine nu stie, teoria salamului spune ca nu poti inghiti un salam intreg, dar felie cu felie este chiar gustos. deci acum este la rind felia Basescu, se pregateste felia "prostanac" Geoana si apoivor fi inghititi "tovarasii de drum" din PNL ("idiotii utili" cum ii botezase Lenin), exact ca in '44-'48, in tineretea Bunicutei.
  • +7 (13 voturi)    
    replica eleganta si democratica (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:55)

    vio [anonim]

    • Oamenii politici nu au inteles nimic din votul romanilor. Ei nu au inteles ca voturile nu iti sunt acordate pentru a le tranzactiona si a face targuri in favoarea clientelei tale politice.
    • Nu am nicio intentie ca, in aceasta campanie, sa negociez voturile romanilor.
    • Eu ma adresez unui electorat de 22 de milioane de romani, nu ma intereseaza cu cine au votat ei in turul I.
    • Romanii au de optat intre un candidat care are obligatii majore fata de moguli, fata de oameni de afaceri, si un om liber, fara obligatii netransparente.
    • Macar trei dezbateri ar trebui cu Mircea Geoana, dezbateri care vizeaza atitudini si atributii. Ar trebui o dezbatere pe politica externa si securitate, si o alta dezbatere privind viziunea pentru Romania
  • +9 (13 voturi)    
    antonescu tocmai si-a pierdut electoratul (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:55)

    unu [anonim]

    Regret profund miscarea lui Antonescu de a face alianta cu PSD-istii.
    Cei care l-au votat pe Crin chiar au crezut ca pot schimba ceva....iar alesul lor se pare ca doreste o "schimbare" cu un prostanac.
    Din pacate, tot electoratul lui Antonescu, a fost dezamagit tocmai de el...motiv pentru care toti vor vota Basescu...
    Geoana nu are nici o sansa...si tare ma bucur de acest lucru.
    Oricum, daca Iliescu mai continua sa "il sustina" pe Geoana, acesta va pierde in turul doi (oricum pierdea) la o diferenta umilitor de mare.
    Da-i inainte nea ioane...sa scapam tara de Geoana:)))
  • +8 (12 voturi)    
    Adica... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:55)

    Lucian [anonim]

    Ce vrea sa zica nea Ilici, ca Geoana ar fi raul cel mic?
  • +4 (6 voturi)    
    Ce replica... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:56)

    Andrei [anonim]

    Vai de capul lui de comunist...
  • +5 (7 voturi)    
    Adunatura, tiganie (cine pe cine asimileaza?) (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:57)

    Maria [anonim]

    Traiesc si eu in tara asta de ceva timp si nu inteleg dece e Traian Basescu raul cel mai mare...
    Mie persinal nu mi-a facut niciun rau: acuma poate o sa-l fac vinovat ca mi-a dat speranta ca lucrurile vor evolua in bine. Eu am crezut ca este imperios necesar ca PDL sa faca alianta cu PNL. Pentru ca in ce ma priveste nu pot sa ma asociez in niciun fel cu Iliescu si cu PSD.
    Acuma din combinatia asta ce o sa iasa?
    Probabli un PNL murdar, desi din punctul meu de vedere nu va mai exista deloc. Va puneti poalele in cap si noi ce vedem?
  • +8 (8 voturi)    
    de pacatele tale nimeni nu te scapa (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:58)

    more [anonim]

    cum de 30% din romanii au votat cu papusoiu ala de geoana??? cum naiba mai sunt uni care se gandesc sa-l voteze stiind ca pe spatele lui vine abominatia asta numita iliescu??? basescu cel mai mare rau din tara asta?? NU, comunismul este cea ce distrus tara asta si ce ne adus in haos de acum, cand oameni isi vand voturi pt mici si bere, sa mergem la vot pe 6 si sa nu lasam pe comunisti astia imputiti sa puna mana din nou pe tara asta
  • +6 (8 voturi)    
    E o problema grava in tara romaneasca (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:59)

    alexandru [anonim]

    pentru prima data mi s-a facut rusine ca sunt roman. dupa 89 sa accept asaa revenirea comunistilor (macar ca sunt neo) la putere este ceva greu de imaginat. romani uitativa la vecinii nostri de peste prut. i-au permis lui voronin sa ia puterea si de atat vreme se chinuie sa- dea afara. mi-e frica ca votandul pe geoana o sa-i readucem pe iliescu, nastase, hrebenciuc, vanghelie, indeferent cine vafi prim ministru. si nu stiu cat timp o sa avem nevoie sa scapam de ei. prefer totusi pe basescu. rau , bun, dar stiu ca aia nu au acces la putere, macar inca 5 ani. apoi vedem. mai este o vorba romaneasca - schimbarea domnitorului _ bucuria nebunului. cred ca acu se bucura aia care vor sa-l voteze pe geoana. spitalul 9 din bucuresti e mare, o sa le gaseasca loc pentru toti
  • +4 (6 voturi)    
    uite cine vorbeste ! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:59)

    cucuvaia [anonim]

    k.g.bescu !
    el care-ar trebui sa fie chiriash la aiud sau gherla.

    jos iliescu !
  • +4 (6 voturi)    
    Iliescu (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:59)

    ion [anonim]

    Dupa 10 ani de iliescu cum se mai poate vota PSD. Pana cand Iliescu nu va fi decat o amintire urata undeva in cartile de istorie PSD nu ar trebuie sa atinga nici macar pragul electoral. Se pare ca unii uita mai repede de altii.( S-au in continuare unii sunt mai egali ca altii si Iliescu pentru ei nu a fost un vis urat)
  • +8 (10 voturi)    
    Antonescu cu PSD, electoratul NU (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:59)

    Raluca V [utilizator]

    Toti pareti sa omiteti ca nu Antonescu pune stampila pe buletinele de vot in 6 dec, ci acei 22% dezamagiti de schimbarea directiei. Sustineti Johannis, daaaa, un independet , sigur ca da. Un cinstit independent pt Guvernul Romaniei cu 5 case, asta nu ne fura ca nu-i mai trebuie, nu-i asa?
  • +5 (7 voturi)    
    brain wash (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:59)

    un capsunar - [anonim]

    Raul cel mai mare Basescu, El este vinovat pentru tot raul din tara , cauza pentru medicamentele scumpe , alimente scumpe , frig , inundatii , slujbe pierdute , drumuri proaste,vecini bogati
    In sfirsit revelatie ..am aflat vinovatul ..
    Si eu care credeam . ca prostu', ca sunt vinovati guvernantii ultimilor 20 ani.

    Brain wash : Oricine este mai bun decit Basescu , chiar si Iliescu.
    P.S.
    Multumeasc Doamne cu nu sunt in tara (inca )..
  • +11 (13 voturi)    
    nelamurire (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:00)

    dragos [anonim]

    Eu nu inteleg ca mare rau a facut Basescu acestei tari.

    Patriciu si Iliescu urla de 2 ani de zile despre acest rau, dar eu nu am vazut o exemplificare.

    Ajutati-ma!
    • -6 (6 voturi)    
      Basescu nu face bine (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:27)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui dragos

      cand da in mogulilor. Tie poate ti se pare corect, insa eu stiu ca daca dai in cap mogulilor dai in cap democratiei. Democratia implica obligatoriu si coruptia. Datoria noastra ca votanti este sa limitam coruptia nu sa o starpim sau s-o lasam de o singura parte a baricadei politice.
    • -3 (3 voturi)    
      mare rau (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:27)

      Ava [anonim] i-a raspuns lui dragos

      Marele rau e ca nu avem bani. La sfirsit de mandat, nu avem un guvern stabil care sa ia bani din alte parti (desi asta e solutia cea mai proasta pentru o tara). Chiar daca iese Basescu, nu are de partea lui o majoritate care sa fie in stare sa'i indeplineasca vorbele din campanie. Cind o sa se sparga buba si nu vor mai fi bani pentru salariile bugetorilor - si includ aici categorii nevinovate ca medici, profesori etc., tot pe cei care muncesc o sa cada taxele mai mari. Nu numai ca nu am avansat cu un pas in ultimii 20 de ani, dar sintem in cea mai mare groapa posibila.

      PS. Nu, nu stiu cu cine votez. Ambii sint o apa si'un pamint.
      • 0 (0 voturi)    
        Tre` sa fi orbit de manipulare.. (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 9:49)

        Ronin [utilizator] i-a raspuns lui Ava

        ....sa nu vezi ca exista o diferenta maaare intre cei doi. Totul e sa faci o analiza temeinica cu bunele si relele lor.......si vei vedea ca diferenta exista....
  • +7 (9 voturi)    
    tov. iliescu (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:01)

    ion voicu [anonim]

    o singura urare:
    LA PIRNAIE CU TINE!
    (stii tu de ce)
  • +10 (12 voturi)    
    Sa ne fereasca D-zeu de comunisti! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:02)

    sens [anonim]

    Iliescu asta, chiar a uitat cum a vandut tara si cat s-a furat pe vremea lui.Furau si cei mici in functii si cei mari.Acum scuza-i ca-i mai intreba si de sanatate cand fura! Nu e cel mai bun Basescu, dar sa fim seriosi, cand toata ziarele din strainatate ne spun ca vom ajunge iar la comunism daca alegem PSD, noi il votam pe Geona...Ne meritam soarta, pentru ca unii dintre noi care au varste de 20-30 de ani, stau acasa pentru ca nu mai vor sa voteze cu nimeni, ca i-a dezamagit Crin, ne meritam soarta pentru ca toti copii celor care au furat in vremea PSD-ului,vor vota cu Geoana pentru ca le-a fost implicit si lor bine atunci, ne meritam soarta pentru ca lasam pe altcineva sa aleaga in locul nostru si sa ne fure votul.Te plangi ca traiesti in Romania si vrei sa pleci, dar tu votezi cu Iliescu si gasca lui...sa ne intorcem in "democractia" lui.Diaspora de ce a votat in mare majoritate cu Basescu? De fericiti ce au fost toti cei care au plecat cand facea legile Iliescu.S-au dus sa faca bani cintiti cu toata umilinta in alte tari,desi aici aveau o facultate terminata, s-au dus pentru ca aveau constiinta si n-au putut fura si au realizat ca abia pot trai de pe o zi pe alta, in timp ce altii, fac palate si case de vacanta, furand.Eu sper ca sunt tineri care l-au votat pe Crin cu o speranta a viitorului mai bun si ca nu pot fi atat de influentati de tot ce se intampla pe Antene si Realitati.Inteleg ca bebele si mosii de la tara nu vad decat afise rosii si TV-ul e TV si nu conteaza cine e in spatele fiecarui canal ce faca propaganda.Dar la noi s-ar prespune ca ar fi altceva, se presupune ca ai de unde lua informatia necesara sa faci alegerea buna...
    M-ar dezamagi sa stiu ca de maine i-as vedea fata cartitei cu basca, fata vlupoiului de Nastase care se asunde dupa Geoana ca nu are curajul sa dea ochii cu poporul pe care l-a furat de nu a mai putut, cu vanghelie care ESTE si doar atat...
    Poate nu e Basescu cel mai bun, dar sa ne fereasca D-zeu de RAUL CEL RAU...
    • +6 (6 voturi)    
      Asa este, da pe vremea tatucului iilici... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:27)

      Ion B [utilizator] i-a raspuns lui sens

      era liniste si consens.
      (Citat din clasicul Divertis)
  • +7 (9 voturi)    
    Mai misti inca si mai vorbesti,... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:03)

    Batranul rege Lear [anonim]

    blestematule! Criminal abject si tradator nenorocit!
  • +6 (8 voturi)    
    onorant discurs (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:03)

    SILVIU [anonim]

    Cand vine de la Iliescu , a fi dusmanul cel mai mare este de-a dreptul onorant si legitimizeaza pe acel dusman cel mare ca fiind un om dedicat intereselor acestei tari.
    Este de-a dreptul uluitor cum nu s-a gasit nici un om care sa coalizeze atatea partide la un loc precum Johanis ...Este de-a dreptul fascinant sa vezi cum toti cei care se impotrivesc ca Basescu sa mai obtina un mandat se baga sub aripa PSD .
    Sunt convins ca nu pentru popor se lupta Bunicuta, Geoana si compania de sunet aferente...
  • +6 (8 voturi)    
    epigrama (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:05)

    ion voicu [anonim]

    am trei dorinte de-mplinit
    chiar daca-s bulversa firescul:
    sa fiu bogat, sa fiu iubit
    si sa nu iasa...iliescu!

    (e veche, dar mereu actuala)
  • +5 (7 voturi)    
    liberali si liberali (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:06)

    daria [anonim]

    Gheorghe Gh. Mârzescu (1876-1926) a fost fruntaş al Partidului Naţional Liberal. în decembrie 1916 a intrat în guvernul I. I. C. Brătianu, fiind numit ministru al Agriculturii şi Domeniilor. Mai târziu, în 1924, ca ministru al Justiţiei, a iniţiat mai multe legi prin care se interziceau activităţile atentând la siguranţa statului, astfel încât a scos în afara legalităţii Partidul Comunist Român, agent al Moscovei. Acesta urmărea schimbarea ordinii sociale şi dezmembrarea ţării, care abia îşi realizase idealul de unitate naţională, cu mari sacrificii de sânge. Este un paragraf din revista Romania Literara de ceva timp in urma. Ei erau liberali, cei de astazi sunt orice altceva. INCA nu este pre tarziu, inca...
  • +8 (8 voturi)    
    Cat tupeu !!!!!!!!! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:07)

    Dan Tulceanu [anonim]

    Ce inseamna tupeul comunist ........ Iliescu ar trebui sa se uite in oglinda si sa recunoasca ca el a facut raul cel mai mare acestei tari. Din cauza lui sumtem acum la coada Europei, dar cum spuneam: tupeul comunist nu se dezice . Sa speram insa ca romanii au inteles ce trebuia inteles pana acum si vor incerca sa faca ca Iliescu sa ramana o amintire urata.
  • +8 (8 voturi)    
    bunicul (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:08)

    bunicul [anonim]

    cred ca nici bunicul meu nu mai vota cu tine....dar din pacate nu mai este....
    era om fain la locul lui ...si el a inteles.... ce si cum despre tine...
    cum pot eu sa votez geoana ?
    niciodata nu am votat psd si nici nu o sa votez psd cat o sa traiesc eu.
    despre antonescu ....s.a "combinat" cu comunistii....
    bine ii sta ?
  • +6 (6 voturi)    
    ilici (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:10)

    radu_sgv [anonim]

    ca tot ii vorbim de rau pe neocomunisti, esalonul 2 al pcr, blabla, etc, macar ceausescu asa cum o fost el, era patriot, nu vanzator de tara ca ilici & co.
  • +6 (6 voturi)    
    liberalii (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:12)

    cucuvaia [anonim]

    liberalul crin si (zisul) liberal, mircica, ascultatori la imboldurile (pintenii) sefilor, adica, "liiberalui monarhist" patricicu si "liber cujetatoru" kgbist, ylici, se va forma guvernul liber cujetator liberial si sotziealist, supt intzeleapta prim ministreala a unui nieamtz, tot liberal si sotziealist, fireste.
    suptecesuri !

    jos iliescu !
  • +7 (7 voturi)    
    REVOLUTIE! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:12)

    geordan [anonim]

    se pare ca a venit momentul adevaratei revolutii.
    oricine poate compara cele doua perioade, sub Iliescu si sub Basescu si poate vedea cu ochiul liber care a fost mai buna. reactia cucuvelelor incoltite de referendum sio reforme ne indeamna sa iesim cu mic cu mare la vot pentru a participa la ADEVARATA REVOLUTIE. daca o ratam si p-asta, copii copiilor nostri nu ne vor ierta niciodata! tocmai pentru ca se vrea a fi una democratica, ori de catifea, cum doriti sa o numiti.
    • +2 (2 voturi)    
      Raul cel mare (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:36)

      Diletant [utilizator] i-a raspuns lui geordan

      ... este faptul ca mesajul dumneavoastra de bun simt (REVOLUTIE!) nu ajunge la marea masa de oameni manipulati de presa si televiziuni, in schimb al lui Iliescu, da. Cei care au votat Geoana sunt dezinformati (aici rolul TVR este avident), iar cei care au votat Antonescu sunt idealisti (si nu cred ca le-a trecut) care acum se dau dezamagiti si nu vor veni la vot. Chiar avem motive de ingrijorare
  • +6 (6 voturi)    
    Iliescu vorbeste despre rau? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:13)

    marcel [anonim]

    Raul cel mai mare pentru tara asta esti tu,naparca comunista.Pe 6 decembrie o sa aveti un mare soc.Alianta voastra de conjunctura cu PNL nu va fi suficienta pentru a invinge vointa populara.Prin rezultatul de la referendum,romanii au aratat de ce parte sunt.
  • +3 (3 voturi)    
    varianta... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:13)

    sfarsitoru [anonim]

    ce-ar fi daca Ionel face ce face cu buna stiinta ?
    credeti voi ca nu stie el cat de mult il iubeste boborul ?
    eu cred ca da, poti sa spui ce vrei de el, dar ca e prost nu ! asa ca eu cred ca mnealui face intentionat ceea ce face ca sa mobilizeze natiunea impotriva lui gionel pe care nu-l inghite pentru ca a avut nerusinarea sa reziste in fruntea psd-ului atata timp, ca in ciuda faptului ca e prostanac si-a consolidat pozitia in partid.

    hehe, io cred ca baba stie sa manipuleze... nu asa a facut si data trecuta cu nastasel, cand si-a bagat baba coada nastasel a luat-o peste bot de la iepuras ?
  • +6 (6 voturi)    
    si frumos ar fi (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:14)

    daria [anonim]

    sa nu faca basescu alianta cu nimeni pentru alegeri, sa promita ca face anticipate cu 300 de parlamentari si sa faca, cine s-a vazut sa vazut, cine nu, peste 5 ani. dar trebuie sa mergem la vot sa nu mai fie nevoie de aliante pe care nici dracu' nu le-ar respecta.
  • +8 (8 voturi)    
    Criminalule ! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:15)

    Vasile [anonim]

    Bolsevic KGB-ist !
    Ai miinile patate de singe de roman si mai ai tupeul sa mai iesi in fatza cu rinjetul ala sadic. Din cauza ta au murit mii de romani si alte milioane au luat drumul pribegiei prin tari straine.
    Rusine Antonescu si PNL ! ca v-ati combinat cu acesti criminali, hotzi de la drumul mare !
  • +8 (8 voturi)    
    Pleaca mai draga (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:19)

    Luky [anonim]

    De la Ion Iliescu n-am asteptat niciodata nimic Acum astept: sa plece !
  • +7 (7 voturi)    
    Concesii (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:23)

    Pepi [utilizator]

    Cum spune marele miner: „orice intelegere politica presupune concesii de ambele parti. Cum se intampla si in alte tari, cu mari coalitii, fiecare cauta punctele de convergenta”
    Deci atunci cand PSD+PNL+UDMR au venit la Cotroceni cu Johannis in protap, au venit si cu disponibilitatea de concesie, nu? Si cand a venit Croitoru la ei sa discute despre formula guvernamentala au fost la fel de dispusi la concesii, nu?
  • +6 (6 voturi)    
    mie-e ciuda (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:34)

    sebastian [anonim]

    Poate nu pare ceva normal, dar pentru mine este prima data in viata cand stau conectat la stiri pentru campania electorala. Este tot prima data in viata cand am plans de ciuda cand i se reteaza Romaniei capul si i se pune bascuta lui Ilici cu o mana liberala( ce paradox!)
    Si nu vor fi nimeni mai vinovati ca alegatorii liberali daca isi vor vinde votul sau vor asculta orbeste de un lider manipulat , caci vor vedea lacrimile lor si ale copiilor lor , votandu-le in decembrie viitorul.Noi suntem plecati din tara alaturi de alti romani deoarece cineva , candva a votat gresit
    Este prima data in viata cand printre lacrimi si in fata icoanei m-am rugat lui Dumnezeu sa nu ingaduie inca zeci de ani de durere pentru un popor deja rupt de durere...si daca va ingadui sa ne dea puterea sa suferim.
  • +6 (6 voturi)    
    Sigur ca da (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:34)

    Adriana [anonim]

    ...cum va dati voi arama pe fata.
    Sper sa crapi loaza comunista si sa nu mai apuci sa faci rau tarii asteia. Tare m-as bucura sa te vad si pe tine in fata plutonului de executie...te-ai tara ca un vierme ce esti. Sa-ti fie rusine si tuturor care cu scuza ca scapa de Basescu vor sa puna stampila pe geoana care semnifica ciuma rosie. Ati uitat ca de-a lungul istoriei tarii asteia, au murit oameni in lupta reala impotriva comunistilor. Voi ii omorati inca odata prin ceeace vreti sa faceti acum.
    Pacat de tara asta ca e locuita de retardati, putori, hoti, criminali, amnezici...in proportie de 90%. Sa va fie rusine!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Treziti-va pana nu e prea tarziu oameni buni.
    • -3 (3 voturi)    
      Basescu e si el comunist (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:08)

      anonim [anonim] i-a raspuns lui Adriana

      Plini de aplaudaci pe forum
  • +7 (7 voturi)    
    jos_iliescu (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:35)

    jos_iliescu [anonim]

    mai scapa tara asta odata de ILIESCU?el e adevaratul rau al ROMANIEI!ne-a tinut pe loc 15 ani si acum vine sa dea lectii cine e raul cel mare!uite ca ne-ai invrajbit mai tare si eu o sa-l votez pe BASESCU in turul 2 sa mori tu de oftica bolsevic ce esti !
  • +4 (4 voturi)    
    Tu esti singurul care meriti sa mori in chinuri! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:39)

    ready4war [utilizator]

    AI merita sa mori in chinuri! sa ti se toarne benzina in gat si sa ti se dea foc, sa arzi incet din interior spre exterior, pentru a muri in chinuri groaznice!
  • +6 (6 voturi)    
    tare (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:43)

    anton [anonim]

    "trebuie sa consolidam ceea ce s-a conturat in campanie si in rezultatul primului doi"

    asta e cea mai tare...oare ce vrea sa zica bosorogul cu rezultatul primului doi?
  • +6 (6 voturi)    
    mai draga.... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:43)

    PINTEA [anonim]

    este sigur ca din cei ce au votat crinul nu au existat si multi care au vrut sa-l bareze pe mircica sa ajunga in T2???
    cum ramane cu tranzactionarea voturilor fraierilor care s-au lasat pacaliti de moguli, urmasi ai bratienilor...?
    in 6 decembrie trebuie sa alegem raul mai mic pentru romani si acela decide fiecare care este...
  • +7 (7 voturi)    
    basescule (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:43)

    cristi [anonim]

    te sustinem!! cand o sa iesi presedinte..te rugam sa dai cu leprele astea de pamant!!! nu-i mai ierta ca ultima data cand te-au suspendat!!
  • +7 (7 voturi)    
    suntem destepti!! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:45)

    moni [anonim]

    suntem destepti pt ca nu ne lasam vanduti...suntem destepti ca nu ne-am lasat cuprinsi de amnezie!! ce sa faci si tu bolsevicule, cred ca tu crapi stiind cat suntem de destepti si ca nu te-am uitat!! propun inca o data: hai sa iesim in amintirea anilor '90 sa mai cantam imnul golanilor...poate crapa definitiv acest activist infocat si dement
  • +6 (6 voturi)    
    Fuziunea nucleară (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:47)

    Marius Delaepicentru [anonim]

    PSD şi PNL, două partide ce azi au hotărît să treacă istoriceşte şi pragmaticeşte, de aceeaşi parte a pulanului. PNL ia hidrocarburile lichide şi gazoase, PSD, cărbunele şi minerii.
  • -2 (4 voturi)    
    hop (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:48)

    petrov [anonim]

    Indiferent cine va veni la putere nu va fi bine pentru nimeni, toti candidatii sunt marionetele cuiva din umbra si pe oricine am vota noi si credem ca va face bine in Romania, nu va face pentru ca va urma alte ordine si idei, dar nicidecum pe cele ale constiintei comune. Nu putem sa speram in mai bine daca noi ca oameni nu devenim mai buni, nu trebuie sa asteptam ceva de la ei, cea mai buna solutie este sa ne desteptam la nivel de constiinta comuna si sa incepem sa "vedem"
  • +6 (6 voturi)    
    Ne ingroapa pe toti... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:52)

    Eutanasiator [anonim]

    Nu stiu cum de nu scapam de nenorocitul asta de Ilici.
    Ne-a nenorocit in trei mandate si ne urmareste si acum. Cred ca nici mort tara asta nu o sa scape de el.
    Ilici a fost plaga rosie care ne-a furat revolutia, care nea mutilat in piata cu cozile de topor ale minerilor, care ne-a supt tot ce era de supt in tara asta prin sugativa Vacaroiu sau "marele roz" Nastase.
    Acum vrea sa ne mai suga seva un numar de ani prin manechinii Geoana si Antonescu, doua masinute teleghidate fara planuri si fara viziune dar cu multa ambitie egoista de parvenire.
    Cutra asta comunista ne-a nenorocit pe noi cei care am dat jos comunismul cu multa speranta si privim acum in direct cum nenoroceste si viitorul copiilor nostri.
    De 20 de ani isi intinde ranjetul peste tara asta amarata. Si nici inca 20 de ani nu vom scapa de umbra lui. Ilici e mult mai rau decat Ceausescu, asta e vesnic.
    • +4 (4 voturi)    
      Bolsevicule (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:06)

      Lucianmotzul [anonim] i-a raspuns lui Eutanasiator

      vream sa-mi aleg cuvintele dar nu mai pot ,iliescu ,lichea ordinara ,nemernic ,tradator de neam si tara ,criminal se tot ce se mai poate numi acest ordinar si odios bolsevic .nu vrem cu rusi ,astia vreau sa puna planul putin in aplicare sa rupa romania atentie frati romani nu dormiti ,nu va lasati manipulati de acesti tradatori ,asta vreau sa faca sa inparta romania ,a mai fost un plan in 1961 ardealul autonom cu influrnta maghiara ,moldova la basarabia sub rusi ,dobrogea la bulgaroci si mai ramine acest putin care il va stapini prostanacul cu adepti lui care-l si voteaza .trezitivaaaaaaaaaaaaa
  • +9 (9 voturi)    
    e stabilit (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:59)

    olandezu [anonim]

    daca Iliescu zice ca Basescu e raul al mai mare, e musai sa votez Basescu.
  • +3 (3 voturi)    
    Să mă iertaţi, dar... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:20)

    RingWraith [utilizator]

    ... la un astfel de discurs din partea acestui personaj nu pot să vin decât cu un banc vechi:
    „- Ştii bancul cu Iliescu mort?
    - Nu.
    - Nici eu, dar îmi place cum începe.”
  • +2 (2 voturi)    
    iliescu (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:33)

    nicolae g [anonim]

    eu imi doresc din tot sufletul sa scapam de iliescu. desi am 50de ani, cred ca am sa mor eu inaintea lui.pacat ca nu intelege ca vremea lui a trecut, dar probabil are un scop bine definit, sa ne bantuie umbra comunismului toata viata, din prea mult egoism si cinism. ar fi mult mai apreciat ca persoana,ca om , ca lider politic, daca s-ar retrage din viata publica.
    • +1 (1 vot)    
      Aceeasi impresie o am si eu... (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 9:36)

      Ronin [utilizator] i-a raspuns lui nicolae g

      ...ca asta ne ingroapa pe toti.....nu vrea sa moara si pace!
  • +3 (3 voturi)    
    raul si scandalul (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:40)

    etre [anonim]

    PSD istii astia sunt toti pusi sa comenteze pe aceasi linie. Deja am capul plin de :

    "Sa intram in normalitate, sa nu mai avem certuri si scandaluri"

    Se pare ca mesajul asta repetat in mod monoton la nesfarsti prinde pana la urma si induce idei false.

    Nu, nu Basescu este singura sursa de scandal. PSD istii sunt scandalagii principali.

    Iar daca pt PSD isti Basescu este raul cel mare si galagios , eu votez cu el.
  • +2 (2 voturi)    
    mai am loc si eu? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:44)

    Stefan pop [anonim]

    sa ii trag o castana in cap lui nenea iliescu...?
    am votat in 2000 cu tine cand erai in turul doi cu vadim. mi-a fost rau la propriu si la figurat 4 ani din cauza asta tataie. tu esti rau si perversiunea care a stricat ce mai era de stricat din romania dupa 50 de ani de dictatura si razboi.
  • +2 (2 voturi)    
    Iubirea de tara (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:50)

    Nemernic din Botosani [anonim]

    Da, sunt un nemernic din Botosani (asa m-a numit Mircea Geoana)
    Acu priviti va rog la dragostea de tara si reprezentarea ei intre doi ubareti:
    http://www.hoop.ro/image_random/file/3384/iubirea_de_tara
  • +2 (2 voturi)    
    nj (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:04)

    me again [anonim]

    invartite-as pe rotisor sa te-n`torc putregai ce esti tu iliescule. ti-e putred corpul pe dinauntru si pe dinafara; ti-e putreda mintea. suina ordinara ce esti. bleahhh
  • +2 (2 voturi)    
    Bunicuta (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:37)

    ozi [utilizator]

    Iata cum s-a bagat Crin in barlog cu lupul :)) Si cine credeti ca mai era in barlog? Bunicuta :))))
    E greu Crinescule sa accepti ca ai pierdut. Numai un mare caracter o poate face.
    Te zbati ptr tara? Hai sa fim seriosi, ti-a ajuns la nas mirosul de friptura :)) La cat sunt de flamanzi PSD-istii n-o sa mananci nici periostul ciolanului :))
    Din pacate.....noi....tot ca prostii
    Guvernul Johannis e o iluzie. Ia asculta declaratia lui Ponta. NICI O ALIANTA NU A FUNCTIONAT IN ROMANIA!
  • +1 (1 vot)    
    mai draga.... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:38)

    sorin.m [anonim]

    Base esti sigur impottriva tuturor!
    OK dar mai suntem si noi pulimea care mai are un cuvant de spus .....
    Asa ca atentie dlor tranzactionisti de iluzii, nu mai faceti si desfaceti guverne si aliante peste capetele noastre, ca acu ii timpul ala pe care il urati voi asa de mult, cand ciolanul este la noi bai dragilor....
  • +1 (1 vot)    
    tov. ilici (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:49)

    left4dead [utilizator]

    Cam ce ar trebui sa mai facem sa scapam de fosila asta abjecta?
  • +4 (4 voturi)    
    LA VOT in 6 dec!!!! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 18:51)

    Mara [anonim]

    Dragilor avem destule, destule MOTIVE sa votam TRAIAN BASESCU in 6 dec.
    In afara de faptul ca TREBUIE sa scapam de "clica rosie" - ceea ce nu-i deloc putin! -, iata numai citeva dintre MOTIVELE pro BASESCU:
    * Condamnarea comunismului
    * Legea salarizarii unitare
    * Cota unica 16%
    * Intrarea in UE (ok, ok - e efort colectiv)
    * Legea educatiei nationale
    * DNA mai curajos
    * Vot uninominal
    * Libertatea presei
    * Insula Serpilor castigata
    * Cetatenie mai usor de primit de catre moldoveni
    * Are 6 televiziuni potrivnice
    * A desemnat sefi SRI si SIE (pe Maior si Saftoiu de la PSD, respectiv de la PNL)
    * Are dusmani 3 din primii 4 miliardari din Romania (cine s-ar mai lupta in tara asta cu Patriciu - 1.6mld, Voiculescu - 1.6mld, Vantu - 1.2 mld - in euro - total peste 5mld euro cu 3% din PIB; ma iau fiori cand ma gandesc)
    * Are dusmani pe: Vanghelie, Iliescu, Hrebenciuc, Vadim, Norica, Bogdan Olteanu (viceguvernator BNR fara sa aiba habar finante), Orban (a facut 33% din romani tigani sau analfabeti)
    * Cand a fost acuzat in dosarul flota in 96 a renuntat la imunitate si in 97 a fost anchetat si achitat de parchet (cine a mai facut asta in Romania? Vadim a fost acoperit de nenumarate ori de PSD sa nu raspunda penal)
    * Organizarea celui mai mare summit NATO la Bucuresti
    * Masuri nepopulare (dat afara bugetari si concediu fara plata) in perioada alegerilor (nu a mai facut nimeni ceva similar in Romania; altul ar mai fi asteptat o luna, doua, sa treaca perioada de campanie electorala)
    * E sincer; la ceilalti vad doar o fatada falsa (urmareste, de exemplu, ce reper moral are Geoana!)
    * Isi recunoaste greselile (de exemplu ca a fost membru de partid cat a fost plecat ani de zile pe mare) si isi mai cere si scuze uneori (si aici as vrea un contra exemplu)
    * Nu ataca murdar, inutil si surd (drept contraexemplu, vezi atacurile de la Antena3 contra lui T.B.).
  • +1 (1 vot)    
    wow (Marţi, 24 noiembrie 2009, 19:08)

    VictorM [utilizator]

    Nu pot sa cred ce de lume il uraste pe Iliescu. Sunteti destui pentru o mini revolutie! Daca o puneti de una sa imi spuneti ma alatur fara ezitare..
  • +2 (2 voturi)    
    ilici,COMUNISTUL (Marţi, 24 noiembrie 2009, 19:14)

    MOROMETE [anonim]

    Nenorocitul asta care l-a impucat pe dictator in ziua de craciun iar apoi a adus minerii sa macelareasca Bucurestiul nu se mai potoleste.
    • +1 (1 vot)    
      Greu blestem pe capu` nost`... (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 9:33)

      Ronin [utilizator] i-a raspuns lui MOROMETE

      ...ca l-am executat de Craciun. Si se pare ca nu vom scapa in curand de el. Ceausescu tre`ia tinut in viata (si cu perfuzii daca era nevoie), sa scuipe tot......asa au scapat baietii pronto de el....si au instaurat "linistea" peste toata Romania....
  • +2 (2 voturi)    
    hipnoza (Marţi, 24 noiembrie 2009, 19:34)

    pervers [anonim]

    iar iliescu,nu scapam de el,toti ii punem etichete,toti il denigram,toti ne-am saturat de el,dar nu stiu cum se face ca tot noi il aducem in fata,tot noi ne furam caciula,daca acest tatuc a facut atit rau romaniei de ce unii ziaristi inca ii mai dedica ode?de ce unii asa zisi intelectuali il sustin,nu direct ci indirect,votind psd,votind psd pe el il gasim acolo.daca unii cu studii superioare,medii ii gasim printre sustinatori,ce sa mai zicem de cei cu un grad intelectual mai scazut,daca acesti supermani in cultura generala sint adeptii tatucului cit si la toate cele facute de ilici,eu unul cu cele 8 clase cred -ca sint mult mai exigent prin ceea ce fac si judec profund la alegerea celor care vor sa ma conduca,in loc sa stirpim ciuma rosie ,unii datorita pozitiilor pe care le au ,sustin in continuare acest sistem prezent in psd
  • +1 (1 vot)    
    iliescu (Marţi, 24 noiembrie 2009, 19:44)

    martin [anonim]

    Dumnezeule tara asta chiar e blestemata. Nu mai scapam de coministi si securisti. Pana si Moldova ascapat cat de cat de ei. Noi ii actvam continuu.
  • +1 (1 vot)    
    batrana sandrama stalinista (Marţi, 24 noiembrie 2009, 20:32)

    valea jiului [anonim]

    Ai salutat si decizia minerilor de a scapa tara de golani.
  • -1 (1 vot)    
    pacat ca nu mai avem un presedinte ca el (Marţi, 24 noiembrie 2009, 21:03)

    cetateanul [anonim]

    Un adevarat sef de stat d-l Iliescu. Poate mai avem o sansa sa readucem echilibru in tara cu Mircea Geoana.
    • +1 (1 vot)    
      spune-mi (Marţi, 24 noiembrie 2009, 22:50)

      VictorM [utilizator] i-a raspuns lui cetateanul

      ca glumesti..te rog, spune-mi..
    • +1 (1 vot)    
      sau macar.... (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 9:27)

      Ronin [utilizator] i-a raspuns lui cetateanul

      ...spune ca suferi de Alzheimer, ori vorbesti in somn tampenii, ceva.......Si o corectura: Tovarasu` Iliescu, ca asta n-a fost domn in viata lui......duca-se pe pustii cu toata clica lui cu tot!!!
  • +1 (1 vot)    
    Asha nea nelule (Marţi, 24 noiembrie 2009, 21:14)

    bogdan [anonim]

    Baga mare... Cit mai multe declaratii. Si ia-l cu tine si pe Nastase si vanghelie. ca sa se convinga toata lumea cine e de fapt in spatele coalitiei asteia. Si daca ai timp, suna-l te rog si pe Patriciu sa zica si el ceva...
  • 0 (0 voturi)    
    Toata lume il spurca pe Iliescu... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 22:03)

    Florin J. [utilizator]

    Dar daca de fapt noi, poporul suntem fraieri pe toata linia?

    Urmatoarele fapte se pot constata de catre oricine si boborul nu considera nimic neobisnuit in astea:

    1. clasa politica actuala a emanat din elita dinainte de 1990
    2. actualmente toti o duc bine si puterea si opozitia
    3. judecarea comunistilor nu prea se face
    4. in culise sunt extrem de prietenosi unii cu altii "parca" nu ar exista diferente politice
    5. taberele se mentin in ciuda expirarii unora (ex Iliescu)
    6. nu prea apar alternative nesantajabile la clasa
    politica actuala
    7. au trecut 20 de ani si inca nu ne-am lamurit ce vrem (urmare a "divide et impera")

    Sa ne imaginam urmatorul scenariu (foarte neverosimil dar nu improbabil si foarte oribil):

    Daca de fapt unii se agita ca ceilalti sa se inradacineze si mai adanc, pastrand temporar ideea de echilibru pana cand cancerul trece pe nesimtite de punctul de unde nu mai este intoarcere, recuperare.

    Deja probabil ca voi fi catalogat ca paranoic dar daca te uiti de sus fara ca sa te ambalezi cam asta se vede, asa din toate maruntisurile multe care se deruleaza zi de zi si pe care nimeni nu le poate masca fiindca ar trebui un efort prea mare pentru a face asta.

    Ei ce ziceti fratilor?
  • +1 (1 vot)    
    urmezi tu mai... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 23:01)

    superior [utilizator]

    tovarase ilici...dupa ceausescu...LA IMPUSCAT...si vei sta, te asigur, in primul rand....locuri din primul rand ocupate de tine si cativa apropiati care au reusit sa "puna tara pe butuci"
  • +1 (1 vot)    
    este incredibil.... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 23:05)

    aa [anonim]

    este incredibil ca in 2009 in tara asta dinozaurii astia mai fac jocurile!!!

    asta care facea jocuri de societate cu familia prezidentiala de trista-amintire, tine capul de afis al stirilor din 2009!!!!!!

    nu e posibil decat intr-o tzara fara cojonnes....

    trist dar adevarat
  • +1 (1 vot)    
    geoana (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 2:50)

    pisais iannccs [anonim]

    nu cred!!!!si astazi inca mai inghitim relicvele comunismului si minciunile lui geoana!!!!jos cu comunistii si cu vanghelie si cu toate putregaiurile!!!!o sa ne intoarcem 20 de ani!!!PSD o sa-l dea pe Johannis la o parte cu prima ocazie cum a facut si cu PDL!!!!!!
  • +1 (1 vot)    
    linistea domnului iliescu imi aduce aminte de.. (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 8:41)

    ilie [anonim]

    ...dormi linistit, fni lucreaza pentru tine:))...si ne-a lucrat bine de tot...
  • +1 (1 vot)    
    iliescu (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 9:55)

    ela [anonim]

    Daca nu aveam parte de tine Iliescu la revolutia din 1989 tara noastra era altfel asa cum sunt vecinii nostri unguri,polonezi. cehi dar cum am avut parte de tine a fost cel mai mare blestem pe tara noastra.Oare nu te pune D-zeu la colt odata?Oare toata viata mea o sa aud de tine?
  • 0 (0 voturi)    
    blestem (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 15:14)

    ion [anonim]

    Iliescu vrea sa faca bine dar ii iese mereu rau.El nu poate altceva,degeaba incearca deoarece are comunismul in sange.Pana si pe mineri i a nenorocit dupa ce s a folosit de ei in mineriade.A reusit sa infiinteze categoria sociala de =Persoana cu statut special=in care intra cei care i acopera crimele din revolutie .Nici dupa 20 de ani nu plateste cineva pentru sangele varsat de pomana.Persoanele cu statut special in numar de 250000 au reusit sa devalizeze bugetul statului prin salariile si pensiile lor care sfideaza orice logicasi n final il vor falimenta .Si n societate ca in orice ecuatie daca nu respecti regulile totul se prabuseste.Se va trezi societatea romaneasca si si va impune vointa ?
  • 0 (0 voturi)    
    criminalul (Miercuri, 25 noiembrie 2009, 17:25)

    saladin [anonim]

    Acest criminal cu miinile patate de singele tinerilor ucisi in decembrie 89, cel care a a multumit minerilor pentru capetele sparte celor care cereau libertate in Piata Universitatii, cel care a distrus 20 de ani aceasta tara si in special viitorul tinerilor, are tupeul sa vorbeasca ?. Poate justiti divina ca cea romaneasca este incapabila va face dreptate, dar mai repede Doamne, daca se poate, scoate-l din scena politicii romanesti ca sa putem vedea si noi mai clar. Romanii au solutia sa iasa masiv la vot in 6 Decembrie si sa voteze BASESCU.
  • 0 (0 voturi)    
    blogu' satanei de iliescu :)))) (Joi, 26 noiembrie 2009, 9:00)

    Anton C. [anonim]

    Am intrat pe blogul nesimtitului asta batran de iliescu care continua sa ne scuipe seminte in cap. Acolo sunt afisate doar comentariile favorabile lui si PSD-ului :)))) De fapt, de ce ma mir?! Cenzura functioneaza, mama lui de politruc! Nene, ăsta mai face mult timp umbra pamantului?! Normal ca e un avantaj pentru geoana, sa-l voteze in plus cateva mii de babe amorezate de iliescu, idolul varstei a patra...Bleah! Si cand ma gandesc la hrebe, guzganu' roz, ca pare inca in forma :( Asta o mai duce mult, din pacate :(
  • 0 (0 voturi)