BEC, ora 10:00

VIDEO Rezultatele dupa centralizarea a 99,92% din sectii: Traian Basescu - 32,42%, Mircea Geoana - 31,17%, Crin Antonescu - 20,02% 

de Alina Neagu     HotNews.ro
Marţi, 24 noiembrie 2009, 10:00 Actualitate | Politic


Traian Basescu a obtinut 32,42% din voturi, Mircea Geoana - 31,17%, iar Crin Antonescu - 20,02%, potrivit rezultatelor partiale ale alegerilor, date publicitatii marti, la ora 10:00, de Biroul Electoral Central. Prezenta la vot a fost de 54,32%.

Scorurile celorlalti candidati la prezidentiale:

Corneliu Vadim Tudor - 5,55%.

Kelemen Hunor - 3,83%.

Sorin Oprescu - 3,18%.

George Becali - 1,91%.

Remus Cernea - 0,62%.

Constantin Rotaru - 0,45%.

Eduard Manole - 035%.

Ovidiu Iane - 0,23%.

Ninel Potarca - 0,21%.

Biroul Electoral Central va anunta, in cursul zilei de marti, rezultatele finale ale alegerilor, presedintele BEC, Marian Muhulet, anuntand ca au mai ramas de centralizat doar voturile din sectiile din strainatate, plus o sectie din Maramures.







Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















6200 vizualizari

  • +5 (19 voturi)    
    Gionel (Marţi, 24 noiembrie 2009, 9:45)

    EccE [utilizator]

    Bai nu remarca nimeni ca Gionel-Pinochio a crescut cu aproape doua procente pe numararea a ultimele 5-10% la suta din sectii? Cand toti comentatorii ziceau ca nu se mai modifica nimic cu mai mult de cateva procente? Poltitia SRIu?..daca se intampla asa si in turul doi cand va fi 49-51 e clar cine castiga..
    • +7 (17 voturi)    
      lol (Marţi, 24 noiembrie 2009, 10:04)

      liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui EccE

      exact asa sa intamplat si acum 5 ani...
      numai ca atunci castigatorul a fost base...

      deci ce facem? chemam politia sri etc sa investigheze votu de acu 5 ani???
      • -2 (14 voturi)    
        nu pot sa nu remarc... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 10:38)

        liviu_ [utilizator] i-a raspuns lui liviu_

        ca sustinatorii pdl sunt exact cum ii vrea base ... il voteaza si nu gandesc...

        nu sustin nici un partid... si nu stiu cu ce am gresit cand am relatat un fapt care s-a intampla acu 5 ani...
        daca cumva considerati ca am gresit va rog frumos luminati-ma

        cand strainii spun ca au fost in mare ok voturile.. ne trezim noi sa spunem ca nu ca de... noi "e" mai destepti...
        daca s-au furat voturi, au furat ambele partide... vezi cazu EBA...
    • +16 (22 voturi)    
      e normal (Marţi, 24 noiembrie 2009, 10:07)

      elector [anonim] i-a raspuns lui EccE

      ultimele ajung la numaratoare sectiile din zonele rurale. e normal sa creasca geoana pentru ca acolo e bazinul de alegatori psd.
      • 0 (2 voturi)    
        Poate (Marţi, 24 noiembrie 2009, 13:44)

        Marius [anonim] i-a raspuns lui elector

        dar da-mi voie sa iti spun, ca, pus in fata situatiei de a alege intre base si tariceanu, multi vor fi obligati sa il voteze pe geoana - asta daca vrem sa avem si noi un guvern pana la sf anului (desi nici asa nu este sigur) - chiar daca il detesta.
    • +16 (18 voturi)    
      am sesizat si eu... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 10:07)

      Laurentiu78 [utilizator] i-a raspuns lui EccE

      dar este vorba de vreo 2 procente, si depinde si unde s-a facut ultima numaratoare...
      ca daca a fost in mediu rural moldovenesc, este de asteptat sa "recupereze" cate ceva.
      Hai sa nu mai vedem si noi teorii ale conspiratiilor peste tot (sunt convins ca au existat nereguli, dar sunt increzator si in raportul OSCE)
    • 0 (0 voturi)    
      sa stii ca da... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:54)

      Eu [anonim] i-a raspuns lui EccE

      Aoleu, te pomenesti ca s-a sucit Blaga si a manarit sacii cu voturile din afara.... ?

      Dar cine e Poltitia SRIu... ca esti usor incoerent, nu inteleg de ce
  • +10 (10 voturi)    
    . (Marţi, 24 noiembrie 2009, 9:56)

    Ivanu [utilizator]

    Vadim iese presedinte din turu 1, asteptati confirmarea :D
  • -1 (13 voturi)    
    vot (Marţi, 24 noiembrie 2009, 10:02)

    user [anonim]

    ba da, am remarcat...traseisti pdl-ului au iesit la vot dimineatza;)
    • -6 (8 voturi)    
      asa e (Marţi, 24 noiembrie 2009, 10:10)

      clujean [anonim] i-a raspuns lui user

      in dimineata asta si azi noapte au votat "traseisti" lui Geoana! bre, postac portocaliu, ceva mai imbecil n-ai gasit?
    • 0 (0 voturi)    
      da, dar.... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:55)

      Eu [anonim] i-a raspuns lui user

      ... ei au iesit la vot de dimineata si au votat pe tot parcursul zilei... aia e diferenta :)
  • -7 (17 voturi)    
    Geoana (Marţi, 24 noiembrie 2009, 10:08)

    Dan.m [utilizator]

    Geoana fura , psd-u fura , fura increderea poporului , banii si decenta. Sper ca Geoana sa nu mai apuce 5 ani de viata.
    • -1 (1 vot)    
      Aoleu.... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:59)

      Dan [anonim] i-a raspuns lui Dan.m

      Dane, baiete, stiu ca blestemele si ura il anima adesea si pe idolul tau chelios, dar, ca un om cu frica de Dumnezeu ce sunt(eu), parca mi se face mila de tine .... stii, nu e bine sa doresti moartea cuiva, ci mai bine sa ai grija de tine, ca nu se stie niciodata cand vine clipa aia... Ce-ar fi?
  • -7 (13 voturi)    
    Basescu n-are contracandidat... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 10:16)

    Vlad [anonim]

    N-am nici o emotie la prezidentiale, declara ritos baronetul de Dolj berceanu in urma cu cateva luni. Acum s-a linistit, basescu nu prea mai are cu ce...
  • +5 (9 voturi)    
    Da pe Remus l-ati mancat? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 10:18)

    Anonim [anonim]

    Unde este procentul candidatului Remus Cernea?
  • +2 (8 voturi)    
    rural, OSCE (Marţi, 24 noiembrie 2009, 10:18)

    marpo [anonim]

    Acum se numara voturile care au ajuns mai tarziu, in general din sectiile din mediu rural, asa ca este normal, asa cum spunea si elector.
    In ceea ce priveste OSCE, parca spuneau ca si la alegerile din Republica Moldova, din primavara, nu au fost mari nereguli. Iar despre numele si tara de origine a reprezentantului lor pentru Romania...
    • +6 (16 voturi)    
      frauda (Marţi, 24 noiembrie 2009, 10:29)

      madmaxwtl [utilizator] i-a raspuns lui marpo

      vad ca se pregateste tema fraudarii mai ales pentru turul 2. dar aceasta arma a fraudarii are doua taisuri. Daca iese Basescu televiziunile o sa urle ca e frauda, daca iese Geoana nu este logic sa zicem ca a fost tot frauda? pe cat punem pariu ca daca iese Geoana frauda o sa dispara ca prin frauda iar daca iese Basescu o sa urle cat le tin puterile frauda cam despre astfel de obiectivitate a fost vorba in ultimea jumatate de an... dintre cei care sustin ca PDL a fraudat alegerile as vrea sa imi raspunda cineva de ce nu si viceversa e valabila? ( vorbim totusi de oameni cu un puternic simt civic ca mazare, vanghelie, dragnea, oprisan, hrebenciuc si altii...)
      • +1 (11 voturi)    
        lamurire (Marţi, 24 noiembrie 2009, 10:38)

        Murphy [anonim] i-a raspuns lui madmaxwtl

        si PSD si PDL au fraudat la greu, prietene! vorba este, cu ce efect final? daca iese Basescu am rupt-o-n fericire, pt.ca deja si-a creat mafia si legaturile in teren, deci va fi aproape imposibil de dizlocat peste 5 ani! normal ar fi sa ai dreptul la maximum 2 mandate pe viata, iar intre ele sa fie cel putin o pauza, ca sa poti fi judecat pentru faptele comise pe timpul mandatului; realegerea succesiva este calea cea mai simpla catre aparitia unui regim mafiot solid.
        • 0 (4 voturi)    
          raspuns (Marţi, 24 noiembrie 2009, 10:57)

          madmaxwtl [utilizator] i-a raspuns lui Murphy

          pe rationamentul tau oare PSD-ul ce a facut intre 1990-1996? cum au putut fi dizlocati? ( parerea mea e ca nu au fost niciodata dizlocati si de aceea am ajuns la situatia asta ). Dar respect punctul tau de vedere. Dar...ai oferit un raspuns evaziv care nu este la intrebarea care am adresat-o. eu am intrebat de ce e frauda daca iese basescu si nu e frauda daca iese geoana? Tu ai zis ceva de genul asta: daca iese basescu, e frauda si e nasol, mafie etc. Daca iese geana e tot frauda dar nu mai e asa trist. "The road to hell is paved with good intentions"...
        • 0 (2 voturi)    
          lamurire (Marţi, 24 noiembrie 2009, 11:03)

          dan [anonim] i-a raspuns lui Murphy

          pai nici nu are voie mai mult de doua mandate. asa ca peste 5 ani oricum s-a terminat.
          • 0 (2 voturi)    
            lamurire (Marţi, 24 noiembrie 2009, 11:33)

            srpc [utilizator] i-a raspuns lui dan

            omul se referea la mandate succesive
        • -1 (3 voturi)    
          ai dreptate (Marţi, 24 noiembrie 2009, 11:23)

          sakitumii [utilizator] i-a raspuns lui Murphy

          ai dreptate, dar pe site-ul asta (dintre comentatori) nu ai cu cine vorbi..Uite si tu de parca le-a luat Dumnezeu mintile..Voteaza si nu gandesc pe cine si mai ales de ce..le-a spalat creierii..nu vezi ca sunt numai comentarii pro basescu? nu le mai citesc pentru ca nu-mi vine sa cred si ma inspaimant..asta e poporul si tara unde traim..ce sa facem...
          • +1 (1 vot)    
            viceversa (Marţi, 24 noiembrie 2009, 11:30)

            madmaxwtl [utilizator] i-a raspuns lui sakitumii

            si viceversa e adevarata. de asta si eu zic ca votul ar trebui sa uneasca oamenii nu sa ii dezbine. de ce totul trebuie sa fie atat de apocaliptic si in alb sau negru. si unii si ceilalti cred despre oponenti ca sunt inconstienti si spalati la creieri. nu e asa , doar ca fiecare avem o simpatie si o antipatie...e chiar asa greu de suportat?
          • 0 (4 voturi)    
            ... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 11:36)

            Ann [utilizator] i-a raspuns lui sakitumii

            Eu ma inspaimant de PROSTII care voteaza cu Geoana! Majoritatea celor care au studii si un pic de educatie vor vota impotriva comunistilor de PSD. Dar prostii sunt multi :((
            • +1 (3 voturi)    
              mmm (Marţi, 24 noiembrie 2009, 12:15)

              sakitumii [utilizator] i-a raspuns lui Ann

              Nu mi-e rusine sa recunosc..Eu votez Geoana si imi doresc din suflet sa castige ca sa ne scape de Basescu care este un RAU pentru tara. Vis-a-vis de studii tind sa-ti spun ca sunt absolventa unei facultati la stat, a unui master tot la stat si acum urmez cursurile celui de-al doilea master (tot la stat-la buget) Asa ca.. Continutul studiilor se refera la securitate si stiinte politice..pot spune ca am un pic habar..asa ca..
              • 0 (2 voturi)    
                Fii serios.Si eu sunt Obama! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 13:36)

                Victor [anonim] i-a raspuns lui sakitumii

                Cu principiile tale fara logica nu ma convingi cu "absolventa unei facultati la stat, a unui master tot la stat si acum urmez cursurile celui de-al doilea master (tot la stat-la buget) Asa ca.. Continutul studiilor se refera la securitate si stiinte politice..pot spune ca am un pic habar..
                asa ca.."
                Cred ca unii dintre noi iti suntem mult mai superiori in educatie(fie ea politica,civica,juridica,economica
                sau ce vrei tu,dar nu ne decoram cu ele public.
                Tu ai o diploma made in Romania si mandreste-te cu ea,dar altii care iti raspund argumentand,nu inseamna ca-ti sunt educati mai prejos.
                Exista o diferenta intre tine si ceilalti internauti:ei sunt decenti si nu ne flutura masteratele lor in politica si securitate sub nas!
                Daca vrei sa votez cu Geoana este treaba ta,sau a celui care-l voteaza pe Basescu.De fapt voturile sunt secrete,
                confidentiale.Cei care fac propaganda de genul tau nu pot fi credibili.
                Asemenea pers.au alta atributie(fie ea si mascata),alte teluri,decat acea de-a fi sincer si corect!.
                • +1 (1 vot)    
                  superior (Marţi, 24 noiembrie 2009, 14:23)

                  desteptu [anonim] i-a raspuns lui Victor

                  nu exista mult mai superiori/ lb romana
                  • +1 (1 vot)    
                    bine punctat (Marţi, 24 noiembrie 2009, 14:53)

                    sakitumii [anonim] i-a raspuns lui desteptu

                    Mult mai superior nu are grad de comparatie..si ca am "etalat studiile a fost o alta pb si un raspuns la un utilizator "ann" care califica electoratul lui geoana la un nivel inferior fata de electoratul lui basescu si anume "Eu ma inspaimant de PROSTII care voteaza cu Geoana! Majoritatea celor care au studii si un pic de educatie vor vota impotriva comunistilor de PSD. Dar prostii sunt multi :(( " . Dar lumea simte nevoia sa dea replici si pe langa asta si agramate..Victoras, mama, vezi-ti de treaba si mai intai fii atent cui i-am dat raspuns si de ce anume am "fltuturat" diplomele.
                  • 0 (0 voturi)    
                    Eu nu sunt roman (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:31)

                    Victor [anonim] i-a raspuns lui desteptu

                    Accepta ce vreau sa redau si nu te lega de greselile cu comparativele din lb.romana!
                    Comentariile pline cu analfabetisme,
                    le treci cu vederea si te legi de banalitati precum:mai superior...
                    Nu cred ca scopul unui forum este sa dam meditatii gramaticale sau literare.
                    Dar ma rog fiecare cum poate si ce poate!
                • 0 (0 voturi)    
                  Zau?.... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:13)

                  Pt. Victor [anonim] i-a raspuns lui Victor

                  Victoras, fata explica de ce voteaza intr-un fel anume si preciza si nivelul intelectual pe care-l are. De ce te superi asa? Ca, din cate se vede, macar scrie corect gramatical, spre deosebire de multi postatori oranj care au cam baut cerneala atunci cand erau mici... Acuma eu nu acuz ca toti aia sunt prosti, iar toti ceilalti sunt geniali, dar la faza cu decenta chiar ai dat cu bata in balta (ca sa nu zic altfel). Decenta lui Ann e la locul ei, iar indecenta ta, care argumentezi stupid, e tot la locul ei.... Parerea mea :)

                  PS Nu inteleg de ce sunteti atat de tensionati pe forumuri, unii din voi, serios... E firesc sa vrea, o parte a cetatenilor, pe cineva care nu a mai fost presedinte, in timp ce varianta de a repeta o greseala imensa li se pare stupida... Nu e bine sa lasi mai mult de 5 ani niciun dement in scaunul ala... e simplu.
                  • 0 (0 voturi)    
                    Zau (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:42)

                    Victor [anonim] i-a raspuns lui Pt. Victor

                    Tu de ce nu spui ce scolii si educatie ai?Daca gasesti OK ce spune Ann?
                    Este atat de interesant sa stim ce masterat sau stiu ce fac.au unii si altii?Este asa de important sa stim de "Continutul studiilor se refera la securitate si stiinte politice..pot spune ca am un pic habar..asa ca.. "?
                    Noi pe aceste platforme suntem anonimi si nobody.Fiecare spune ce crede ca este de spus fara sa ne afisam cu masteratele noastre?
                    Ne folosim de aceste calificari ca sa fim crezuti,sau numai asa de-a ne da "mai superiori"?
                    Nu am spus nimic negativ.Am spus ca nu trebuie sa ne afisam cu diplomele noastre,ca sa fim credibili.Ce este asa de comentat, deranjant in aceasta declaratie a mea?
              • -1 (1 vot)    
                Studii in Romania (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:41)

                ioanachr [utilizator] i-a raspuns lui sakitumii

                Citindu-ti argumentattia inclin sa cred ca Basescu are dreptate cind vrea sa reformeze sistemul de invatamint din Romania. Daca tu esti reprezentativa pentru sistemul de educatie din Romania, am incurcat-o. Ma intreb cum se defineste un RAU pentru tara? Acela care doreste si a si inceput sa reformeze sistemul politic imund este catalogat drept RAU. Iar acela care vrea sa ne aserveasca economic si ideologic rusilor, si este inconjurat de Hrebe, Vanghelie, Iliescu, Ponta, etc reprezinta in acceptia ta un BINE. Pentru tara sau pentru buzunarele baronilor.
                • +1 (1 vot)    
                  ... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 16:21)

                  sakitumii [utilizator] i-a raspuns lui ioanachr

                  Nu a zis nimeni ca PSD-ul are cei mai buni oameni si ca va duce tara pe culmi. Probleme sunt si in PD-L si in PSD. Da, in opinia mea, in momentul de fata oricine este mai bun decat in functia de Presedinte. Si daca am de ales intre doua rele, votez raul cel mai mic.Cu ce a reformat sistemul pol? Ca si-a infundat dusmanii (Mitrea, Nastase, etc?) Dar de cine il inconjoara pe Base ce parere ai? Ce zici de Udrea, dar de frate-sau, de casa Ioanei, de Casuneanu? Astia cine sunt? Dar de flota care e la fier vechi...?
                  Sa ne lamurim.. Uscaturi sunt peste tot si dupa parerea mea Basescu nu e un om consecvent, nu are credibilitate si cat a fost la putere in loc sa medieze, a dezbinat si asta va face in continuare..(daca mai iese)
          • 0 (0 voturi)    
            Eeee..... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:04)

            Hop si eu... [anonim] i-a raspuns lui sakitumii

            Nu e chiar asa. Diferenta dintre unii si altii pe aici e ca aia anti-bese sunt logici si vin cu argumente reale, iar ceilalti se reped sa voteze negativ orice, oricat de adevarata si verificabila e o chestie... Pentru ca aia anti sunt destepti, iar ceilalti sunt la butoane si transpira combatand, pe bani as zice eu.

            Priveste mai bine cu detasare si amuza-te pana unde poate ajunge imbecilismul omenesc.... ca desi traiesc rau si urat, o parte mai vor inca (si daca ar fi doar ei afectati, n-ar fi nimic, dar ne obliga si pe noi la asta).

            Bieti idioti, din ce in ce mai putini din fericire :)
      • -1 (5 voturi)    
        frauda (Marţi, 24 noiembrie 2009, 11:21)

        gabri [anonim] i-a raspuns lui madmaxwtl

        Faruda cea mai mare a fost in judetele Teleorman, Dolj, Olt. Va rog sa verificati cine a castigat detasat in aceste judete. Informatiile legale spun clar PSD. De ce trebuie sa fim carcotasi si sa nu acceptam ca Dl Dragnea fraudeaza in dragi in Teleorman. Cum va explicati faptul ca un judet atat de sarac voteaza in nestire mereu PSD chiar daca sunt saraci lipiti. Ce le-a dat PSD??? Nimic, ii manipuleaza doar cu un salam la alegeri .....
        • -2 (2 voturi)    
          psd-isti (Marţi, 24 noiembrie 2009, 13:19)

          madmaxwtl [utilizator] i-a raspuns lui gabri

          astfel de argumente nu conteaza la sustinatorii de pe aici. oricum ei iti dau minus chit ca pui o intrebare logica sau nu...oricat de bine argumentat ar fi raspunsul ei tot minus dau...din obisnuinta...si cand nu au ce sa raspunda mai bine mai dau cateva minusuri...
      • +1 (1 vot)    
        frauda la romani (Marţi, 24 noiembrie 2009, 14:25)

        tinti [anonim] i-a raspuns lui madmaxwtl

        poate ca uiti anul 2004 cand Basescu inainte de alegeri urla cat il tineau puterile de frauda si dupa ce a iesit el nu-mi aduc aminte sa mai fi auzit ceva...
  • -4 (18 voturi)    
    portocalele portocalii (Marţi, 24 noiembrie 2009, 10:21)

    gica [anonim]

    onor domnului viitor presedinte mircea geoana.o sa ia lejer 60% in turul 2, o sa il calce in picioare pe basescu si pe petardele lui.
    m-am saturat de scandaluri! ajunge!pleaca!
  • +6 (10 voturi)    
    remus (Marţi, 24 noiembrie 2009, 10:23)

    Hiksos [utilizator]

    si remus cernea cat are? ma intereseaza cati au mai votat ca si mine
    • -1 (5 voturi)    
      Pentru Cernea sunt mai putin de 100 000 (Marţi, 24 noiembrie 2009, 10:54)

      MIHAI 2 [anonim] i-a raspuns lui Hiksos

      Ar trebui instituita cerinta listei
      de sustinatori de minim 500 000.
      Acum , anul acesta, ca sa nu se speculeze
      apoi, in apropiere de viitoarele alegeri ca ar exista niscai interese obscure.
      *
      Este contraproductiv sa lasam in cursa electorala tot felul de ciudati al caror unic merit este ca au pacalit 100 000 de cetateni nevinovati sa semneze lista prealabila.
      *
      Toti cei de sub Crin au participat
      pentru publicitate personala.
      Desigur nu pun problema ca trebuiau impiedicati
      sa candideze.
      Dar o sită mai deasa parca tot e necesara.
      De exemplu acest Cernea, cu cele 30 000 de voturi ale lui .....a castigat.
      Va ramane pe vecie pe lista de invitati la talk showuri langa Guse si Sandru.
      Inca un Neica Nimeni
      care sa si dea competent cu parerea in orisice.
      questiune
      • 0 (2 voturi)    
        ai dreptate (Marţi, 24 noiembrie 2009, 11:23)

        sargo [anonim] i-a raspuns lui MIHAI 2

        asa e. pentru ca suntem o tara de fesenisti cu gandire rudimentara si nedemocratica. daca dupa 20 de ani de fesenism ne inghesuim sa votam fesenisti, ne meritam soarta.
        intalnirea aia antidemocratica in 3 a sters practic orice sansa de alternativa oamenilor mai putin instruiti si informati care maninca pe paine televizor cu realitatea tv si antena si restu.
        suntem o natiune cu creierele spalate si dominata de prejudecati , invidie si sub-valori. cred ca acest cernea a facut mai mult bine tarii decat tu si matematica te tradeaza. ia un calculator sau asculta comunicatele pana la capat inainte de a posta neadevaruri .
    • +1 (1 vot)    
      60 096 daca ne raportam la voturi valabile (Marţi, 24 noiembrie 2009, 11:32)

      sargo [anonim] i-a raspuns lui Hiksos

      cred ca vreo 60 100. astia suntem cam toti anu asta. din pacate.macar de-ar fi votat toti rockerii din tara. ar fi trebuit sa fie cel putin de 10 ori mai multi. in fine eu sunt dezamagit. nu stiu cand vom putea schimba ceva cu adevarat in tara asta.
      fesenismul o sa conduca inca 5 ani. sa termine de furat tot ce n-am terminat in 20.
      piata universitatii trebuie reluata
      • +1 (1 vot)    
        Matematica ne tradeaza pe amandoi ! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 12:31)

        MIHAI 2 [anonim] i-a raspuns lui sargo

        Uraaa !
        Cernea nu are 30 000 , are 60 000.
        Din pacate nu ma pot dezbara de prejudecata
        conform careia trebuia sa fie votat macar de 100 000 care i-au semnat lista prealabila de sustinere.
        Asa incat pe mine ma tradeaza doar una - MATEMATICA - dar pe el l-au tradat 40 000.
        *
        Eu am facut pentru Romania
        cel putin un lucru bun pe care
        Cernea nu l-a facut - m-am abtinut sa ma dau
        in stamba alaturi de ceilalti veleitari fara șanse
        ocupand inutil spatiul public.
        *
        Toata simpatia mea pentru rockeri.... care inteleg ca nu au ”creiere spălate”.
        Poate li se mai ”prăfuiesc”
        din cand in cand , dar
        noroc ca după aceea
        le duc sa și le aerisească la ”iarbă” verde .
  • +6 (20 voturi)    
    hrebe (Marţi, 24 noiembrie 2009, 10:24)

    calamaru [anonim]

    Papusarul Hrebe e obosit rupt si transpirat tot de cate sfori a tras! Hai Base!
  • +3 (11 voturi)    
    basescu a pierdut deja (Marţi, 24 noiembrie 2009, 10:35)

    azorel [anonim]

    nu va mai agitati degeaba "oficiosilor", piratul stramba-lemne pierde tot, RIP.
    • -4 (6 voturi)    
      Azorel (Marţi, 24 noiembrie 2009, 10:48)

      Dan.m [utilizator] i-a raspuns lui azorel

      Azorel , in loc de a face ham ham pe aici , mai bine informeaza-te si mai citeste ce scriu ziarele online despre primarii PNL .( ca nu voteaza cum a spus Crin ) Si asta inseamna ca ori nu voteaza deloc ori voteaza PD-L . Hai Base !
      • 0 (2 voturi)    
        si? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 10:56)

        Murphy [anonim] i-a raspuns lui Dan.m

        primarii PNL nu sunt din aluatul celor PDL sau PSD, sa fraudeze en gros! ca atare, parerile lor sunt strict personale.
      • 0 (0 voturi)    
        da.... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:18)

        Eu din nou [anonim] i-a raspuns lui Dan.m

        Iata, in fine, un argument pertinent: primarii pdl (care probabil deja rumega schimbarea macazului) vor fi cei care vor convinge electoratul lui Crin sa se suceasca.... Dane, esti destept baiatule :)
  • -3 (3 voturi)    
    Hotii (Marţi, 24 noiembrie 2009, 10:57)

    george [anonim]

    Dupa principiul hoatu striga hotii pdu-ul a furat cum au invatat membri lui de cand s-au nascut. Am fost in apropierea unui grup care se pregatea sa faca turism electoral. Erau instruiti de un psd-ist de frunte care le spunea cum trebuie sa voteze in fiecare sectie de voatare unde vor fi dusi, iar daca vor fi prinsi sa spuna ca sunt platiti de PDL si nu vor patii nimic. Cam asta stiu securistii sa faca si asta vor face daca ,Doamne ferste ,vor fi la putere.
  • +2 (4 voturi)    
    1,5% Gara de Nord (Marţi, 24 noiembrie 2009, 10:57)

    MIHAI 2 [anonim]

    Felicitari , mai Blaga !
    Servesc patria, Stapane !
  • +1 (3 voturi)    
    Pt madmaxwtl (Marţi, 24 noiembrie 2009, 11:01)

    marpo [anonim]

    Nu cred in fraudarea alegerilor. Au existat sigur nereguli si din partea celor pro Basescu si a celor pro Geoana, ca sa ma refer doar la primii doi.
    Partea proasta este ca pe langa cei care fac asta pentru un interes material imediat, exista destui care cred ca o fac "pentru tara".
    In ceea ce priveste afirmatiile celor de la OSCE ca alegerile au fost corecte, nu contest acest lucru, ci doar incercam sa spun ca probabil asta ar fi spus indiferent cum se desfasurau.
  • +3 (5 voturi)    
    Un fleac ! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 11:02)

    Numescu Prenumescu [anonim]

    In '96 Tapu' avea 4 procente in spate si a castigat.
    In 2004 Nastase avea 8 procente in fatza si a pierdut.

    1.25 procente ? Un fleac. Il ciuruie Prosto' pe Ba-secu.
  • +2 (8 voturi)    
    In sfarsit, cu Geoana, Romania va avea guvern (Marţi, 24 noiembrie 2009, 11:05)

    titi [anonim]

    .
  • 0 (6 voturi)    
    un electorat inteligent (Marţi, 24 noiembrie 2009, 11:05)

    anani [utilizator]

    cea mai mare parte a alegatorilor lui crin vor vota basescu, indiferent de indicatiile si indemnurile primite de la pnl. Electoratul pnl este unul destept, cu un grad ridicat de cultura care nu va accepta niciodata sa sustina reintoarcerea dictaturii comuniste in frunte cu marian vanghelie
    • 0 (4 voturi)    
      desigur (Marţi, 24 noiembrie 2009, 11:37)

      srpc [utilizator] i-a raspuns lui anani

      alegatorii liberali ar fi fericiti sa iasa din nou un individ si un partid care i-au facut troaca de porci vreme de 5 ani si au incercat incontinuu sa-i desfiinteze! ar innebuni de bucurie sa vada un guvern plin ochi de mafioti portocalii, mult mai obraznici, mai agresivi si mai necontrolabili decat aia rosii! bravos, ai zis si tu una cat roata carului!
    • 0 (0 voturi)    
      asa e... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 17:26)

      Eu [anonim] i-a raspuns lui anani

      ... eu sunt votant Crin si nici prin cap nu-mi trece sa votez cu Geoana !

      Mie mi-a placut in mod deosebit tratamentul pe care i l-a aplicat Bese dlui. Tariceanu timp de 3 ani, ca o ciocanitoare dementa... l-a tocat si l-a sabotat degeaba, ca primul ministru i-a dat cu flit si tot a ramas in post pana la final de mandat.

      Asa ca, eu una, dau gramada sa votez oranj de data asta, ca mai vreausa vad spectacolul ala de mare caracter si decenta, in care (a cata oara ?) viitorul-fost presedinte Bese isi sprijina si isi respecta candidatii de coalitie.... pentru ca tara sa functioneze perfect ca si pana acum, desigur :)
  • 0 (0 voturi)    
    Pt GIONEL!!! (Marţi, 24 noiembrie 2009, 14:43)

    B@B [anonim]

    Signor, la estimarile facute de INSOMAR basescu era cotat cu 32% iar GEOANA cu 31%!!!Ce tot vorbesti???
    Traiane nici nu sti cat de mic incepi sa fi!!!!
    • 0 (0 voturi)    
      Pentru Gionei cei multi si... (Marţi, 24 noiembrie 2009, 15:45)

      ioanachr [utilizator] i-a raspuns lui B@B

      Mai marunt dercit Geoana nu este nimeni. Si nici mai prostanac. Poate doar cei ce-l voteaza.
  • 0 (0 voturi)    
    De ce? (Marţi, 24 noiembrie 2009, 19:39)

    Ce conteaza... [anonim]

    V-ati intrebat vreun moment de ce sunt toti impotriva lui Base??V-ati gandit vreun moment ca Base s-ar putea sa fie cel mai putin corupt? V-ati gandit ca toti se au la mana care mai de care cu diverse magarii ..etc)...si pe Base oricat s-ar chinui ei nu reusesc? Dupa ce a fost asaltat cu reprosuri despre flota atata timp si de atatea persoane ...a venit omul cu dovada -tot dosarul de 500 de foi .V-ati intrebat de ce sunt atatia someri azi? (excluzand fenomenul de criza). Va spun eu - pt ca fabricile si uzinele au fost vandute bucata cu bucata de Iliescu et co. Nu mai avem decat supermarketuri cu produse din import pline de E-uri, hormoni si alte chimicale. Mai producem ceva in Romania?? Eu nu zic ca Base ar fi icoana de inchinat. In primul rand e om si mai poate gresi. Care dintre voi nu a gresit niciodata? Si apoi ... cine poate repara ce a stricat Iliescu in Romania si in cat timp??