PRM cere Curtii Constitutionale sa anuleze primul tur al alegerilor prezidentiale

de R.P.     HotNews.ro
Duminică, 22 noiembrie 2009, 22:36 Actualitate | Politic


PRM cere la Curtea Constitutionala anularea primului tur al alegerilor prezidentiale. "Domnule presedinte Ioan Vida, avand in vedere avalansa inimaginabila de fraude, abuzuri si alte ilegalitati savarsite pe parcursul alegerilor prezidentiale din ziua de 22 noiembrie 2009, Partidul Romania Mare va solicita anularea acestora", se arata intr-un comunicat al PRM, citat de Mediafax.

Romania s-ar face "de rasul lumii", potrivit comunicatului, daca Romania, stat membru al Uniunii Europene, valideaza astfel de alegeri care "scandalizeaza o tara intreaga". Mai mult, populatia isi va pierde increderea in democratie, avertizeaza PRM, dupa incheierea alegerilor si publicarea primelor rezultate ale exit-poll-urilor.

Toate cele 4 exit-poll-uri comandate de televiziuni il dau pe candidatul PRM la presedintie, Corneliu Vadim Tudor, ca pierzator clar. Potrivit acestora, Traian Basescu este dat cistigator al primului tur la prezidentiale, la diferenta de minim 2 puncte si maximum 4 puncte fata de Mircea Geoana.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2355 vizualizari

  • +13 (13 voturi)    
    Comentariu sters de utilizator (Duminică, 22 noiembrie 2009, 22:47)

    [anonim]

  • +9 (9 voturi)    
    da, da!! (Duminică, 22 noiembrie 2009, 22:52)

    Andrei.Ohha [utilizator]

    si`o sa platesca vadim organizarea unui nou scrutin?
  • +12 (12 voturi)    
    iar (Duminică, 22 noiembrie 2009, 22:54)

    veninusrl [utilizator]

    nu si-a luat tribunu' pastilele!
  • +12 (12 voturi)    
    Evident :) (Duminică, 22 noiembrie 2009, 22:55)

    Vizitiul [utilizator]

    "Domnul" C.V. Tudor e pe metereze acum :)

    Cred ca nu i-a spus nimeni ca s-a terminat campania! :)
  • +9 (9 voturi)    
    Pastile, rudotel, medicamente, lorazepam!! (Duminică, 22 noiembrie 2009, 22:55)

    friki [anonim]

    ...cineva sa-l curenteze pe vadim!hit him with a morph!meth!anything!
  • +10 (10 voturi)    
    Interbare catre Hotnews (Duminică, 22 noiembrie 2009, 23:00)

    Radu [anonim]

    Stimati redactori Hotnews,

    Apreciez efortul depus pe intreg parcursul campaniei electorale, de a oferi cititorilor doar articole de bun simt si echilibrate.

    Dar acum ce faceti ? Iar il luati in seama pe seful nebunilor publicind o referinta la o noua "opera de nepretuita valoare" a vesnicului tribun al spitalului de nebuni ?

    Lasati-i pe cei de la Mediafax sa ii faca publicitate nebunului daca ei considera ca merita.

    P.S. Imi pare rau ca in acel partid mai exista si oameni de bun simt si capabili. Dar de ce sint incapabili sa scape de nebun ?
  • -7 (9 voturi)    
    bravo vadim (Duminică, 22 noiembrie 2009, 23:01)

    spqr [anonim]

    bravo vadim! cu tine ne mandrim! tu esti speranta poporului nostru! nu te da batut! suntem multi cei ce te sustinem!
    • 0 (0 voturi)    
      Speranta (Luni, 23 noiembrie 2009, 0:54)

      soferul [utilizator] i-a raspuns lui spqr

      youtube.com/watch?v=GEwyGvO3Bo8


      Asta e speranta ta?
  • +10 (10 voturi)    
    Vadim, invata sa pierzi (Duminică, 22 noiembrie 2009, 23:05)

    mau [anonim]

    Vadim, intelege ca timpul tau a trecut. Daca nu ar fi candidat Hunor, tu nu aveai nici cat Gigi. Sa ceri anularea alegerilor cand tu ai de 8 ori mai putin e jenant. Invata sa pierzi! Basescu te-a INVINS!
  • +4 (4 voturi)    
    Dement-ial PEREMEU,SA SE BUCURE CA AU DEPASIT JIJI (Duminică, 22 noiembrie 2009, 23:15)

    FARUDOLEANU AGASIM [anonim]

    Astia-s senili rau, as vrea sa stiu cum au numarat ei fraudele...cate fraude confirmate de catre organele statului indreptatite a da verdicte in ceea ce privesc eventualele semnalari....Mai bucurati-va de putinul pe care l-ati castigat in fata lui jiji..si concentrativ-a pe jeonel pt. turu 2
  • +5 (5 voturi)    
    . (Duminică, 22 noiembrie 2009, 23:16)

    sep [utilizator]

    Este clar. Basescu e de vina. :))

    Probabil o sa vina la OTV cu un sondaj in care 110% din romani l-au votat :))
  • -1 (1 vot)    
    ce facem cu frauda (Luni, 23 noiembrie 2009, 1:18)

    vasile [anonim]

    daca tot dl SA TRAITI BINE iese presedinte cred ca nu mai avem ce sta in tara asta eu cel putin nu mai am nici o tragere