HotNews.ro va prezenta la finalul votarii toate cele patru exit-poll-uri pentru ca cititorii sa vada diferentele dintre rezultate

de Redactia     HotNews.ro
Duminică, 22 noiembrie 2009, 16:43 Actualitate | Politic


In aceasta seara, la ora 21.00, HotNews.ro va prezenta rezultatele celor patru exit-poll-uri comandate de TVR, Realitatea TV, Antena 3 si B1 - Vox News, astfel incit cititorii sa poata constata diferentele intre seturile de rezultate. Din cauza diferentelor mari intre diferite sondaje, HotNews.ro a renuntat sa prezinte sondajele de opinie pentru a nu colporta cifre manipulatorii pe durata campaniei.

Cifrele vehiculate astazi confirma existenta nejustificata a unor diferente mari intre sondaje. Tocmai pentru ca cititorii sa le poata constata si compara, vom prezenta la finalul votarii toate cele patru sondaje realizate la comanda televiziunilor pentru ca ele nu mai pot influenta in nici un fel rezultatele pentru turul 1.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















2418 vizualizari

  • +5 (5 voturi)    
    De abia astept (Duminică, 22 noiembrie 2009, 16:46)

    Dan.m [utilizator]

    De abia astept sa le vad si sa va spun care poll-uri ale cui apartin. ( aici e vorba de mogulii care controleaza media precum vantu cu realitateatv )
    • +1 (1 vot)    
      bravo hotnews (Duminică, 22 noiembrie 2009, 18:31)

      atreus [anonim] i-a raspuns lui Dan.m

      desi sondajele se stiau de ceva vreme si am vazut si eu diferente de 10% si peste... sunt aiurea complet, fara nici o consideratie fata de statistica, pur si simplu niste aberatii... cred numai cand vad rezultatele oficiale date de BEC
  • +3 (3 voturi)    
    Bravo Hotnews! (Duminică, 22 noiembrie 2009, 16:48)

    Cristi [anonim]

    O decizie inteleapta. Pana si fanaticii vor realiza pana la urma manipularea grosolana a sondajelor de opinie tip Insomar-Hayssam.
  • +5 (5 voturi)    
    buna afacerea (Duminică, 22 noiembrie 2009, 16:48)

    srt [utilizator]

    Felicitari HotNews. O sa fie interesant de comparat in special cu rezultatele finale.
  • +2 (4 voturi)    
    Disperare! (Duminică, 22 noiembrie 2009, 17:11)

    Sarsaila [anonim]

    Si ce daca manipuleaza?... Bani aruncati! Dupa ce ca nu mai aveau....Nu poti forta realitatea la nesfirshit. La un moment dat iti cade in cap! Basescu spunea despre comunisti (sau cum s-or mai numi acum) ca "au o forta incredibila!"
    Cum sa reunte ei la cascaval???? Puneti-va putin in situatia lor... Va dati seama la ce sint dispusi? Cel mai clar semn a fost greva la metrou. Ce mai urmeaza?
  • -4 (4 voturi)    
    Felicitari! (Duminică, 22 noiembrie 2009, 17:15)

    Vizitiul [utilizator]

    Pentru ca nu va lasati influentati/cumparati. Este evidenta o inclinare spre Basescu/PDL dar asta este alegerea si dreptul vostru.
  • +4 (6 voturi)    
    Apreciez decizia (Duminică, 22 noiembrie 2009, 17:17)

    Anya [anonim]

    Bravo Hotnews. Ca de obicei sunteti exemplari.
  • +5 (5 voturi)    
    Manipulare al TV (Duminică, 22 noiembrie 2009, 17:20)

    Dan [anonim]

    Era bine sa faceti la fel ca la parlamentare cu portocala, marul rosu, banana etc. Ca de la TV nu aflu decat cum "ne fura" nenorocitii. Singurii care ne fura sunt astia de la TV, care vor sa ne fure de la a gandi normal si lucid. Rusine trusturilor!
  • +2 (2 voturi)    
    Exit poll-uri ilegale ? (Duminică, 22 noiembrie 2009, 17:32)

    catpower [anonim]

    Cine stie daca este legal sa prezinti exit-poll-uri estimative inainte de inchiderea urnelor? Ziua prezinta pe situl lor exit-poll-uri fara rusine ... eu stiu ca este ilegal sa faci asta.
  • +2 (4 voturi)    
    FRAUDA CU STIINTA AUTORITATILOR (Duminică, 22 noiembrie 2009, 17:32)

    anda [anonim]

    de ce nu-i intreaba nimeni pe cei de la sectia speciala din gara de nod de bilet de tren?! au bilet valabil voteaza, nu au : sa-i duca direct la sectia de politie pt INTERVIU!
  • 0 (2 voturi)    
    Sondaje false (Duminică, 22 noiembrie 2009, 18:04)

    Dan Patrascu [anonim]

    Stiu ca nu admiteti reclama pe Hotnews.ro. NU vreau sa imi fac reclama, ci doar sa atrag atentia editorilor Hotnews asupra unei "ciudatenii" referitoare la sondaje.
    De exemplu sondaj CSOP ora 15: pe Mediafax sunt niste rezultate, pe Inpolitics.ro sunt rezultate cu totul diferite. Repet aceeasi institutie de ancheta sociologica aceeasi ora, rezultate diferite pe canale media diferite.
    Detalii pe
    http://patrascudan.wordpress.com/2009/11/22/sondajele-buclucase/
  • 0 (0 voturi)    
    Exit poll si se mai voteaza (Duminică, 22 noiembrie 2009, 20:21)

    Rollo Tomasi [anonim]

    Nu inteleg de ce se dau publicitatii sondajele in conditiile in care se mai voteaza. Ma refer la sectiile de vot din vest. Ultima sectie de vot se va inchide maine, la 07, ora Bucurestiului. Este vorba despre coasta de vest a SUA..