Protest PRM in fata Parlamentului. C.V. Tudor: Asta nu e marea confruntare; asta e marea cotoiala

de D.G.     HotNews.ro
Vineri, 20 noiembrie 2009, 18:28 Actualitate | Politic


Cateva zeci de persoane, care il sustin pe Corneliu Vadim Tudor, coordonati de Codrin Stefanescu, protesteaza vineri seara in fata Palatului Parlamentului fata de faptul ca presedintele PRM, candidat al partidului, nu a fost invitat la dezbaterea dintre Basescu- Antonescu -Geoana. "De ce le e frica? Ce fel de dezbatere e asta, Basescule?  E o mascarada, o smecherie, ai facut blat cu Crin Antonescu? Cine dicteaza acest format? Un ONG fraudulos, in care au lucrat Sebastian Lazaroiu si Sever Voinescu?", a strigat C.V. Tudor.

Alte declaratii Corneliu Vadim Tudor:

  • Basescu a dat ordin acelei bucatarese de directoare de 170 de ani, Dorina Lazar sa ne impiedice sa ne lansam la Teatrul Odeon
  • Asta nu e marea confruntare; asta e marea cotoiala
  • Vremea scadentei, vremea socotelilor a sosit; cu mana asta va bag la puscarie, mai ales pe tine Basescule
  • Probabil Basescu vrea sa faca nunta la Parlament, cu Elena Udrea si poate vrea sa taie si motul lui Vasile Blaga
  • Ii dau cu dosarul Flota in cap, cu Alro Slatina in cap, cu dosarul Omar Haysasm ii dau in acelasi cap, care-i din ce in ce mai smotocit
  • Stiti ce-a facut ieri la Bruxelles: S-a rugat la Rasmussen sa-i mai dea un mandat, promitand ca trimite in schimb mai multi militari in Afganistan.









Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1439 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    Tipic Vadim (Vineri, 20 noiembrie 2009, 18:39)

    Vizitiul [utilizator]

    Fratilor, sa vedeti cum incepe sa urle :)
  • +4 (6 voturi)    
    Proteste (Vineri, 20 noiembrie 2009, 18:42)

    Vizitiul [utilizator]

    Omul asta traieste din protest in protest si din urlet in urlet :) Spitalul 9 are unitate mobila deci :)
  • +1 (9 voturi)    
    C. V. Tudor (Vineri, 20 noiembrie 2009, 18:43)

    Dan.m [utilizator]

    Vadim este cunoscut pentru protestele lui notorii si pentru limbajul sau instigator la agitatie si proteste insa... vorbeste numai aberatii.... Atac la basescu total nejustificat prin fapte si afirmatii coerente.
  • +3 (5 voturi)    
    pt. Vadim (Vineri, 20 noiembrie 2009, 18:51)

    romanul [anonim]

    Marea cotoiala a fost facuta de vadim in viata lui politica, acum auzim ultimele tipete.
  • +4 (6 voturi)    
    Multumesc (Vineri, 20 noiembrie 2009, 18:52)

    Vizitiul [utilizator]

    Domnule Vadim ca m-ati facut sa rad in hohote :) Asta e singura campanie de care aveti parte: protestul in fata diverselor "instituti" :)

    Dvs. spuneti ca dati in cap...pai cine vrea asa presedinte? Nici vecin cu Dvs. nu am dori sa fim pentru ca nu doresc sa ajung la 9.

    A se aprecia ca nu-mi spun parerea din anonimat, ca majoritatea de pe aici :)
  • +2 (6 voturi)    
    Vadim vrbeste prosti (Vineri, 20 noiembrie 2009, 18:53)

    radu st [anonim]

    Oameni il cunosc deja pe Vadim si stiu ca are probleme mari cu capu, locul lui nu este in parlament ci la spitalul 9, pacat de partid si mai ales de electoratul PRM deoarece electoratul PRM este destul de o.k. si sunt sigur ca oameni PRM vor vota in turul 2 daca va exista turul 2 cu Traian Basescu.
  • +3 (7 voturi)    
    Medicamente! (Vineri, 20 noiembrie 2009, 19:01)

    Cristi [anonim]

    Desi cred ca nici medicamentele nu pot sa-l mai ajute. Individul asta e in delirium tremens. Cred ca viata noastra politica si sociala ar fi mult mai sanatoasa fara acest personaj scabros reinventat de Ion Iliescu si Petre Roman.
  • +3 (3 voturi)    
    Unde e acum? (Vineri, 20 noiembrie 2009, 20:11)

    Vizitiul [utilizator]

    Unde e acum in timpul dezbaterilor? :) Ca se aud niste urlete pe fond :) :)
  • +1 (1 vot)    
    HAHAHA (Vineri, 20 noiembrie 2009, 20:14)

    MirceaA [utilizator]

    PRM ar trebui sa se numeasca Marele Circ Privat Vadim.
  • +1 (1 vot)    
    Iar? (Vineri, 20 noiembrie 2009, 21:26)

    sile [anonim]

    Astea sunt aceleasi aiureli cu care ne-a obisnuit. De ce insistati sa le prezentati ca stiri?
  • -1 (1 vot)    
    :( (Vineri, 20 noiembrie 2009, 21:29)

    On om [anonim]

    Ar fi fost foarte interesant o dezbatere cu toti candidatii. Asa ar fi fost corect si democratic. Mai cred ca asa este si Romania de azi, exact cum sunt si candidatii. Eu simt ca nu sunt reprezentat de niciunul din candidati si totusi duminica voi merge la vot pentru a nu lasa sa aleaga altii in locul meu.
  • 0 (0 voturi)    
    cretinisme (Sâmbătă, 21 noiembrie 2009, 18:00)

    goagalitz [anonim]

    Vadim spune numai cretinisme. Asta e dus rau cu capul. Asta se vede in oglinda? Carcotasilor, trimiteti-l pe Hrubaru cu o oglinda cadou la Wc Tudor.
  • 0 (0 voturi)    
    tratament Becali (Sâmbătă, 21 noiembrie 2009, 18:04)

    goagalitz [anonim]

    Vadim sa ia legatura cu Becali, ca ala da bani pentru tratamente. Oare exista vreo clinica in lume unde poate fi internat un asemenea specimen? Ssu mai bine la Zoo? Cred ca se duce lipsa pe acolo de urangutani si ar fi o posibilitate pt. Vadim.