Adrian Nastase, despre dezbaterea de vineri: Geoana sa nu intre intr-o batalie prea dura, care sa-i creeze probleme 

de Alina Neagu     HotNews.ro
Vineri, 20 noiembrie 2009, 14:30 Actualitate | Politic


Mircea Geoana nu trebuie "sa intre intre intr-o batalie prea dura, care sa-i creeze probleme speciale" la dezbaterea de vineri seara, a declarat, la RFI, presedintele Consiliului Naţional al PSD, Adrian Nastase. "Eu in locul lui, as lua-o foarte... as lua linistit si calm aceasta intalnire, care in mod evident este mult mai importanta pentru Crin Antonescu, care incearca sa-l depaseasca pe Mircea Geoana", e sfatul fostului premier.

"Eu sunt aproape sigur ca aceasta confruntare va avea loc. Este important ca are loc aceasta dezbatere, pentru ca am avut mai multe dezbateri despre dezbatere decat dezbateri ca atare", a mai spus liderul PSD. 






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1362 vizualizari

  • +6 (6 voturi)    
    eu cred ca (Vineri, 20 noiembrie 2009, 14:37)

    mos ion roata [utilizator]

    va gasi din nou un motiv sa nu se prezinte.PSD a gresit mult nominalizandu-l pentru functia de Presedinte.In ultimele zile l-am vazut pe Antonescu mult mai incisiv si agil,coerent si neobosit.Geoana este terminat,campania ,mai ales aceea in care consilierii americani l-au bagat este peste puterile sale,fizice si morale.Se contureaza din ce in ce mai bine figura invinsului lui Basescu in turul 2,-C&A.
    • +2 (2 voturi)    
      PSDul are mari emotii (Vineri, 20 noiembrie 2009, 16:27)

      andrap [anonim] i-a raspuns lui mos ion roata

      Sa o luam pe rand:
      1. vizitele in interes national la Moscova, dar in secret...anunta dezbateri dure
      2.a trebui sa raspunzi pentru banii pe care declari ca ii porti zilnic in buzunar, dar pentru care nu ai justificare...anunta dezbateri dure
      3.indemnul catre pensionarii sa te voteze cand tu cheltuiesti intr-o saptamana pensia lor pe tot anul...anunta dezbateri dure
      4.a nu mai avea pe nimeni in spate pentru a-ti dicta ce sa spui si ce sa faci...anunta dezbateri dure...
      Iar lista poate continua!
      Asdar, in ce priveste duritatea, o confruntare cu Basescu ar trebui sa va alarmeze, dle.Geoana. TARE!
  • +6 (8 voturi)    
    bietul Geoana (Vineri, 20 noiembrie 2009, 14:41)

    Ovidiu [anonim]

    ...sper sa nu faca greseala sa isi ia pantalonii deschisi la culoare diseara....
  • +5 (7 voturi)    
    Slabut (Vineri, 20 noiembrie 2009, 14:42)

    Lucian [anonim]

    Si la astia din PSD le e frica de faptul ca Geoana nu se descurca si pierde voturi
  • +7 (7 voturi)    
    citat nastase (Vineri, 20 noiembrie 2009, 14:47)

    gigel de luxembourg [utilizator]

    "eu in locul lui, as lua-o foarte...as lua linistit" mda, pai stim, bombonele, ca ai lua-o foarte... linistit.
  • +4 (4 voturi)    
    Sfaturile lui Ady (Vineri, 20 noiembrie 2009, 15:09)

    vlad [anonim]

    spuse public nu inseamna nimic bun ptr gioala. ady vrea sa spuna de fapt lui crinulet ce sai faca lu gioala .ceea ce inseama ca ady nu vrea ca gioala sai ia fata .inca mai spera aditzu
  • +3 (3 voturi)    
    Razboiul lumilor de diseara (Vineri, 20 noiembrie 2009, 15:14)

    Dan.m [utilizator]

    "Mircea Geoana nu trebuie "sa intre intre intr-o batalie prea dura, care sa-i creeze probleme speciale" la dezbaterea de vineri seara, a declarat, la RFI, presedintele Consiliului Naţional al PSD, Adrian Nastase. "

    Este evident ca nu poate face fata atacurilor care sunt sigur ca vor veni din ambele parti ale dusmanilor pd-l si pnl . Imi pare rau pentru el , dar nu si pentru mine in cazul asta pentru ca nu consider ca este just ca el sa conduca romania. Adrian Nastase stie cat de vulnerabil este geaoana si... incearca cu disperare sa-i aranjeze o saltea virtuala sa nu cada prea tare la dezbaterea de diseara.
  • +2 (2 voturi)    
    nu geoana (Vineri, 20 noiembrie 2009, 15:28)

    calaetz f. [anonim]

    prostanacul este problema ci "raul" pentru Romania din spatele lui: Iliescu, Hrebenciuc, Voiculescu, Patriciu, Vantu, Nastase care au fost si sunt controlati si dirijati sa actioneze impotriva intereselor Romaniei. N-au cum sa mai dea inapoi (unii nu simt romaneste, ceilalti sunt lasi)
  • +2 (2 voturi)    
    Sfat (Vineri, 20 noiembrie 2009, 15:42)

    Vizitiul [utilizator]

    Sa-i imprumute Bombonel ouale pentru dezbaterea asta :)
  • +2 (2 voturi)    
    teroarea rosie psd (Vineri, 20 noiembrie 2009, 16:20)

    sergiu [anonim]

    mineriadele si crimele lui iliescu din 1990.trebuie judecat pt genocid,jos teroarea rosie
  • +1 (1 vot)    
    PSD-ul a iesit din ecuatie. (Vineri, 20 noiembrie 2009, 17:46)

    Madalina [anonim]

    Se pare ca nu pentru toi candidatii stresul si tensiunea din campanie este suportabila.Mircea Geoana incepe sa dea primele semne de oboseala ci cedeaza.Acum sa vedem pe Crin cat il mai tin bateriile..
  • 0 (0 voturi)    
    xyz (Sâmbătă, 21 noiembrie 2009, 17:38)

    AlexYs [anonim]

    Mai sunt putin peste 12 ore pana la deschiderea centrelor de votare, suficient timp in care sa puteti analiza la rece prestatiile tuturor candidatiilor la presedentie si sa vedeti ceea ce e clar ca buna ziua, domnul Antonescu este singurul ce poate face ceva pentru tara noastra!