VIDEO Traian Basescu despre acuzatiile aduse de Ciprian Nastasiu: Alegerile nu se castiga cu dosare sustrase de la DGIPI sau cu procurori rejectati de Justitie si recuperati de partide

de Departamentul Stiri     HotNews.ro
Luni, 16 noiembrie 2009, 16:20 Actualitate | Politic


Presedintele Traian Basescu a declarat ca "PSD-ul este responsabil ca Omar Hayssan a ajuns la un nivel de influenta care l-a facut partener cu seful statului in deplasari" si i-a cerut lui Mircea Geoana "sa nu-si mai foloseasca prietenii de familie pentru a ataca candidatii la prezidentiale".  Declaratia sefului statului vine dupa ce, luni, fostul procuror DIICOT, Ciprian Nastasiu, si-a prezentat la Bucuresti, intr-o conferinta de presa, cartea "Pradarea Romaniei", scrisa impreuna cu scriitorul romano-american Victor Gaetan, in care detaliaza implicarea presedintelui Basescu in afacerea Omar Hayssam.

Iata cele mai importante declaratii facute de presedintele Traian Basescu:
  • despre Omar Hayssam se vorbeste acum mai mult decat se vorbeste despre candidatii la prezidentiale
  • indecenta unora a ajuns atat de departe incat se preteaza la un joc murdar
  • mi-as permite sa le aduc aminte ca sunt presedintele care a condus Celula de criza si care a reusit sa recupereze cei trei ziaristi romani detinuti in Irak
  • mai mult decat atat, structurile statului roman au fost capabile sa sprijine si alte state occidentale pentru a-si recupera cetatenii tinuti ostatici
  • in ceea ce priveste cartea pe care domnul Gaetan a scris-o cu concursul  "profesionistului" Nastasiu, as vrea sa ii sugerez  domului Geoana sa nu-si mai utilizeze prietenii de familie pentru a ataca indirect, in mod murdar, un candidat la presedintie

  • Nastasiu este un om care, dupa ce a inregistrat un mare esec profesional, reuseste sa devina penibil incercand sa devina autor de carti alaturi de domnul Gaetan
  • cu siguranta sunt carti SF, dar care fac rau tarii si care discrediteaza institutiile statului roman
  • pentru acesti domni, interesul electoral nu mai are nicio limita de decenta in comportament si actiune
  • vreau sa spun public ca domnul procuror Nastasiu, care astazi da lectii despre dosarele dansului, este un procuror care a fost rejectat de sistemul de justitie prin hotararea CSM de indepartare a domniei sale din Procuratura
  • profesional, dansul a fost procurorul care a cerut punerea in libertate a lui Omar Hayssam, dupa care a uitat sa ia masurile de supraveghere ale lui Hayssam in libertate
  • obligatia dansului de a lua masurile de supraveghere era obligatia elementara legala
  • domnia sa nu a pus in aplicare masurile din mandatul de supraveghere a lui Hayssam
  • un procuror care a fost rejectat din sistemul din care facea parte dar l-au recuperat politicienii in plina campanie
  • este momentul sa fac un apel la oamenii politici sa revina la decenta campaniei
  • nu cu dosare, documente sustrase de la DGIPI sau cu procurori recuperati de partide politice se castiga alegerile
  • Nastasiu a reusit sa lanseze o diversiune majora: ca Hayssam ar fi plecat cu avionul; face parte din programul de intoxicare pe care domnul procuror Nastasiu il deruleaza public
  • ii spun procurorului ca nu va reusi sa minta fiindca dosarul cu stabilirea vinovatiilor in cazul fugii lui Omar Hayssam se afla pe rolul instantelor
  • este adevarat, aici inregistram un lucru curios: dosarul s-a plimbat de la Bucuresti la Constanta, apoi la Oradea
  • eu sper ca influenta trusturilor de influentare a justitiei din PSD a ajuns la captul puterii de manipulare a judecatorilor si ca acest dosar va fi judecat
  • Parchetul General, structurile de securitate ale statului au determinat foarte precis cum a fugit Hayssam si cu sprijinul cui
  • sper ca justitia isi va face atributiunile si va stabili prin hotarare judecatoreasca vinovatii pentru fuga lui Omar Hayssam
  • in timpul meu, Hayssam a fost condamnat la 20 de ani de inchisoare
  • in timpul domnului Iliescu, il insotea in deplasare, si cu sotia, si cu Munaf, ghidul ziaristilor romani pe timpul in care au fost in Irak
  • domnii care utilizeaza acest caz in scopuri politice sunt cei care i-au vandut companii lui Hayssam
  • as face precizarea ca PSD-ul este responsabil de faptul ca Omar Hayssan a ajuns la un nivel de influenta care l-a facut partener cu seful statului in deplasari
  • aceasta responsabilitate nu poate fi mutata la mie pentru ca, in timpul mandatului meu, lui Hayssam i s-au deschis cinci dosare penale
  • mai este o intrebare care se ridica legata de vizita mea in Siria. Aceasta a avut ca obiectiv inceperea negocierilor pentru modificarea tratatului privind extradarile intre Romania si Siria, in asa fel, la terminarea negocierilor, Hayssam sa fie extradat in Romania
  • fac un apel deschis catre competitorii la alegerile prezidentiale: sa renunta la a utiliza oameni scosi afara din justitie si folosirea  acestor oameni in scopuri politice, si sa renunte la utilizarea documentelor pe care le-au primit din arhiva DGIPI in timpul mandatului ministrului Nica
  • as vrea sa-i dau un raspuns domnului Ciuvica, care astazi cerea cu disperare sa-i arat documentul prin care eram avertizat ca urmeaza sa fuga Hayssam: domnia sa nu a citit decat in stilul propriu documentul, in conformitate cu banii de la Voiculescu
  • acolo se vede foarte clar ca nu scrie "Presedinte", ci "Presedintie, consilier Sergiu Medar"
  • acesta a primit intr-adevar in luna mai, pe data de 5 mai, acest avertisment  semnat de domnul general Ardelean
  • a informat toate struicturile statului, care, de asemenea, au fost informate direct de DGIPI
  • pe mine m-a informat dupa ce am venit de la Viena, dupa operatie. Intamplator, 5 era intr-o vineri, el n-a avut cum sa ma informeze pentru ca ma simteam rau, iar luni m-am internat la Viena. M-a informat insa cand m-am intors
  • acest semnal l-a primit si procurorul Nastasiu si totusi n-a instituit masurile necesare de supraveghere
  • cei care incearca sa foloseasca alegerile in acest mod vor primi factura modului in care incearca sa-i minta pe romani dupa ce sunt unii dintre beneficiarii relatiei cu Hayssam cand Iliescu era presedinte
  • am dat instructiuni ferme tuturor institutiilor statului sa nu se amestece in aceasta disputa politica
  • vorbesc de institutiile statului subordate CSAT-ului
  • cel putin pana in prezent, si le multumesc, si SRI, si SIE, si Parchetul General si DNA-ul au ramas intr-o neutralitate care le onoreaza
  • acum vedem ce valoare au cei care strigau ca presedintele manipuleaza serviciile
  • este pentru prima data cand serviciile secrete nu se amesteca deloc in procesul electoral; se amesteca in schimb rebuturile din ministere si oamenii politici






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















7543 vizualizari

  • +19 (87 voturi)    
    atacuri (Luni, 16 noiembrie 2009, 16:43)

    sandu [anonim]

    nu se mai stie cum sa il atace pe basescu. e clar ca el castiga alegerile, nu va mai faceti probleme. nu aveti cum sa il dati jos. toti cei care il ataca acum nu vor sti cum sa ii pupe mai repede picioarele dupa ce va iesi presedinte
    • -20 (42 voturi)    
      E unul imi fac probleme (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:11)

      ddanescu [utilizator] i-a raspuns lui sandu

      Pentru ca alegerile nu vor fii castigate de cine castiga argumentul filozofic sau de cine are dreptate. Alegerile vor fii castigate de cine se va ferii cel mai mult de noroi si de cine va da cei mai multi mici cu bere.
      • -14 (22 voturi)    
        Ai dreptate (Luni, 16 noiembrie 2009, 20:40)

        Alex [anonim] i-a raspuns lui ddanescu

        La faza cu mici si bere.
        Daca derbedeul este atit de imaculat, de ce nu da in judecata pe "onorabilii" Nastasiu si Gaetan ?
        • +1 (27 voturi)    
          I-a dat un judecata.... (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:51)

          ddanescu [utilizator] i-a raspuns lui Alex

          ... daca nu pe procuror (ca nu mai putea), cel putin cei care sunt implicati in afacerea Hayssam sun pe mana justitiei dupa cate spune Basescu.

          Dar asta e dincolo de point, cum s-ar spune. Faptul ca Base ar avea dreptate nu ii aduce multe voturi de la lumea care tot nu intelege despre ce e vorba. Base se lupta cam mult cu morile de vant (si PSD-ul ii ridica multe), si poate sa uite ca alegerile se castiga cu burta, nu cu mintea.
    • -5 (49 voturi)    
      Stai bre nea' Sandule ..... (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:17)

      SHEAPA [utilizator] i-a raspuns lui sandu

      ca vad ca am inceput s-o dam din cola-n fanta si din fanta-n sprite aici .....

      deci nu era destul circ, s-a gandit psd sa mai pluseze vreo doua miare, ca doar nu dau de la ei :)

      ce avem:

      1. geoana baga goana la moscova (shopping, banuiesc), presa descopera magaria, ii explodeaza mamaliga-n fatza prostanacului .... minus un punct.

      2. geoana bea un redbull de dimineata (in loc de laptic) si se hataraste sa se asmuta singur la basescu. asta din urma, vulpoi batran, rade si zice: hai manca-ti-ash!

      ce face gionica? fuge schelalaind si se ascunde sub furoul lui hrebenciuc.

      minus doua puncte.....

      3. aurolacii din staful psd (pardon, strategii), vin la inaintare cu ......... si aici pur si simplu mi-a cazut trompa ...... "metodele paranormale sint o pista pentru investigarea lui basescu"!!!!!!!!!!!!

      pe bune?!?! as rade, daca nu m-as ciupi sa-mi revin! ....... din nou: pe bune, psd?!?!

      dupa ce ati furat arhiva dgipi si ati avut o armata de "ziaristi", nashi si maeshtri la degetul mic, asta e tot ce ati putut pune pe masa???

      jalnic ....... deja la faza cu paranormalul ati bagat o flegma in directia inteligentei romanilor .....

      sa va fie rusine!!!!(editat de HotNews.ro)
    • -8 (46 voturi)    
      Hayssam cel mare (Luni, 16 noiembrie 2009, 20:17)

      Zissu [anonim] i-a raspuns lui sandu

      CAteva zile si PSD-ul ar fi pierdut cu ultima farama de demnitate pe care ar fi putut sa o mai aiba. Se pare, totusi ca nu erau multumiti si s-au hotarat sa-si distruga imaginea de tot cu aceasta josnicie. O manevra jenanta cu un rezultat previzibil.
    • +1 (23 voturi)    
      Rasar teroristii (Luni, 16 noiembrie 2009, 20:43)

      Emil [anonim] i-a raspuns lui sandu

      I-au rapit teroristii, apoi Hayssam. Pe hayssam, basescu l-a trimis in puscarie si acum gata, am dat-o i romane politiste si teoria conspiratiei.
    • +6 (8 voturi)    
      N-a tinut nici asta, ce urmeaza? (Marţi, 17 noiembrie 2009, 4:31)

      Luk [utilizator] i-a raspuns lui sandu

      Dupa ce i-au pus in carca tot ce se putea, incluzand aici: perdele prea scumpe, arme pentru teroristi, dictatura, paranormali care reduc pulsul la distanta, incalcarea constitutiei in 20 de puncte, vad ca am ajuns iar la Hayssam.

      In numai doua saptamani de campanie, oamenii lui Vanghelie, impreuna cu oamenii lui Orban si Marko Bela, au izbutit sa-l repuna in top pe Basescu.

      Pai, daca stragia ti-o face Felix Voiculescu, Vanghelie si Orban, ce vrei mai mult?

      Am sa incerc sa astept rezultatele din turul II in fata sediului din Kiseleff. O sa am pregatite niste tomate turcesti si niscai oua. Poate o sa le faca foame emotia... :))

      Sper din toata inima da tov. Iliescu e multumit...

      P.S. S-au prins cetatenii 'garantati Vanghelie' ca mai bine dau cu minus: oricum nu stiu sa scrie :)) :)) :))
  • +13 (83 voturi)    
    Cazul Hayssam (Luni, 16 noiembrie 2009, 16:46)

    Radu B. [utilizator]

    Sincer ma indoiesc de vreo implicare a lui Basescu in cazul Omar Hayssam. Cred ca in cu totul alta parte trebuie cautati vinovatii.
    • -12 (68 voturi)    
      I-am cautat la tine in cap, dar era gol (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:44)

      titus [anonim] i-a raspuns lui Radu B.

      Sincer, si eu, care sunt un deontolog echidistant si pluriinformat, ma indoiesc de vreo implicare a lui Basescu in cazul Omar Hayssam. Cred ca trebuie sa cautam vinovatii pentre berbecutii lui Becali.

      Se duce pe copca chioru, altfel nu iesea la declaratii.

      Hai baieti cu minusuri, ca va de extemporal domn Profesor.
      • -9 (49 voturi)    
        ... (Luni, 16 noiembrie 2009, 20:11)

        Aph [anonim] i-a raspuns lui titus

        Evident, esti tare perspicace. Si lasa-ma sa ghicesc: chiar daca nu iesea cu declaratii, era tot o dovada ca se duce pe copca, nu? Argumentul tau beton fiind ca e... chior?

        Va meritati cu varf si indesat mizeria in care va zbateti!
      • +8 (8 voturi)    
        Ai uitat, era chiar membru psd (Marţi, 17 noiembrie 2009, 1:09)

        Naiv [anonim] i-a raspuns lui titus

        In Monitorul Oficial al Romaniei, partea a III-a, Nr. 219/31.03.2005, la Lista Donatiilor in anul 2004 pentru Partidul Social Democrat, publicata in conformitate cu art.5 alin. (8) din Legea nr. 43/2003 privind finantarea activitatii partidelor politice si a campaniilor electorale, la pozitia 121 apare numele lui Omar Hayssam ca donator pentru Organizatia PSD Bucuresti al unei sume de 560 milioane ROL la data de 28-09-2004.
      • +5 (5 voturi)    
        elegant raspuns! (Marţi, 17 noiembrie 2009, 10:09)

        ego sum [utilizator] i-a raspuns lui titus

        nimic concret, doar invective ca raspuns la o afirmatie absolut neutra, exprimata decent.
        vedeti de ce voi vota basescu? pentru ca nu vreau sa ma amestec cu astfel de specimene!
    • -18 (34 voturi)    
      uite unde trebe cautat (Luni, 16 noiembrie 2009, 20:12)

      michidutza [anonim] i-a raspuns lui Radu B.

      aici trebe cautat
      http://omarhayssam.tumblr.com/
      • -2 (24 voturi)    
        comando PSD? (Luni, 16 noiembrie 2009, 20:06)

        oh [utilizator] i-a raspuns lui michidutza

        .Imediat ce s-a terminat sedinta celulei de criza PSD au tabarat ca disperatii slugile disperate. Slaba speranta sa mai puteti ascunde adevarurile rostite pe site-ul numit de Mikidutsa. Omar Hayssam a fost membru PSD si asta se va tine minte. Omar Hayssam a fost escrocul din avionl prezidential. Omar Hayssam si-a batut joc de Romania in timpul guvernarilor PSD-iste. Asa ca disperatilor..voi aaia care dati minusuri la greu: sunteti jalnici. Din partea mea aveti parte doar de un scuipat intre ochi.
  • +13 (67 voturi)    
    presimt ca.... (Luni, 16 noiembrie 2009, 16:55)

    oh [utilizator]

    ...daca Nastasiu a divulgat informatii clasificate, el va ajunge foarte curand acolo unde ii trimitea el pe altii sa probeze zeghea cu anii de zile. Daca e adevarata " istoria" dupa Nastasiu , acesta practic a facut un auto-denunt prin care marturiseste ca l-a favorizat pe membrul politic PSD O.H., fapt ce ii atrage raspunderea penala. Sa vedem totusi pe unde va scoate zeghea dl Nastasiu.
    Atat timp cat documentele referitoare la cazul rapirii si eliberarii jurnalistilor in Irak sunt inca clasificate, divulgarea oricarei informatii incluse in acestea este fapta penala. M-as mira ca Nastasiu sa nu stie asta . Oricum, desecretizaea dosarului respectiv va avea loc in curand si vom vedea daca Nastasiu a fabulat scriitoriceste vorbind sau daca a divulgat informatii clasificate.
    • -2 (2 voturi)    
      ce surprinde... (Marţi, 17 noiembrie 2009, 9:27)

      cenzurat [anonim] i-a raspuns lui oh

      ...in cazul acestor atacuri este orice referire a celor nominalizati la o eventuala actiune in justitie impotriva celor care, chipurile, ar aduce niste acuzatii false! Ba mai mult, DIICOT (si nici marinarul!) nu spune nici macar un moment ca acuzatiile n-ar fi adevarate ci doar ca aceste dezvaluiri pot dauna mersului anchetei! Ce sa-ntelegem de-aici?
      In acelasi mod, pentru presupusele calomnii impotriva fratelui lui Zeus nu s-a deschis nicio actiune in instanta, preferansdu-se crearea unor diversiuni care sa deturneze atentia de la subiect! Cele doua cazuri de mai sus tradeaza un singur lucru: acuzatii sunt convinsi ca pot exista probe care sa sustina respectivele acuzatii, desi nu au de unde sa stie exact care si cat de edificatoare sunt aceste probe!
      PS: spre ca-i de serviciu WM-ul care nu cenzureaza!
      • +1 (3 voturi)    
        cenzurat esti pentru ca... (Marţi, 17 noiembrie 2009, 11:54)

        oh [utilizator] i-a raspuns lui cenzurat

        /// Te " iluminez" : Cel ce lanseaza o acuzatie , cel putin aici in Romania, are obligatia legala sa vina si cu dovezi ce justifica respectivele acuzatii. Tu ai vazut vreo dovada? Nici macar o s cel acuzat nu trebuie sa demonstreze ca respectivele acuzatii sunt sau nu fondate. Aceasta sarcina ii revine celui ce acuza. Si pana una alta, PSD-istii spumega si acuza fara sa prezinte documente care sa le si sustina acuzatiile. Din punctul asta de vedere, singurul cuvant ce li-l pot adresa respectivilor este " Eject". M-ai facut sa rad cand te-ai legat de " presupusele calomnii". Ai fost vreodata implicat intr-un proces ca sa vezi cat de cronofag e acesta? Ti-ai pus problema ca daca era adevarata oricare acuzatie la adresa lui M. B. organele statului aveau obligatia legala sa actioneze? Cauta sa vezi care au fost raspunsurile SRI la interpelarile respect.
        • -2 (2 voturi)    
          multumescu-ti tie! (Marţi, 17 noiembrie 2009, 13:23)

          cenzurat [anonim] i-a raspuns lui oh

          Esti bun da' nu esti prea cautat! Unde scrie in vreo lege din Romania ca o acuzatie publica trebuie sa fie insotita de dovezi la momentul lansarii acuzatiei? Nici ulterior nu scrie ca esti obligat sa le aduci decat daca acestea ar fi cerute de cel impotriva caruia au fost aduse respectivele acuzatii sau, eventual, de autoritatile care se pot autosesiza.Tocmai asta-i problema la noi, se arunca tot timpul cu diverse minciuni si nimeni nu se simte obligat sa aduca dovezi, unul dintre maestrii acestei tactici fiind chiar chiorul! L-ai vazut aducand dovezi privind, sa zicem, fraudarea alegerilor din 2004? Sau alte si alte acuzatii devenite lozinci pentru diversi papagali?
          Cronofag sau nu, in multe cazuri un proces de calomnie este singura modalitate prin care pot fi cerute dovezi care sa sustina acuzatiile! Ar trebui sa folosesc si eu la adresa ta un cuvant care-ar deveni /// daca tu-mi vii cu buna credinta si-mi spui ca "organele" statului s-ar autosesiza impotriva lui MB! Raspunsurile SRI?! Ma faci sa rad! Traiesti in Romania de azi?
          PS: in comentariul meu anterior trebuia sa fiu mai atent! Errata: "ce surprinde in cazul acestor atacuri este CA LIPSESTE orice referire"
          PPS: nick-ul "cenzurat" il folosesc pentru ca, la fel ca in cazul altor "comentatori", postarile au uneori obiceiul sa nu apara sau, cum s-a intamplat acum doua zile, sa apara dupa vreo 7 ore, chiar daca unele comentarii ulterioare aparusera la timp!
          • +1 (1 vot)    
            ai o grava problema de logica... (Marţi, 17 noiembrie 2009, 15:26)

            oh [utilizator] i-a raspuns lui cenzurat

            ..daca nu constientizezi ca dincolo de ce vrea unul sau altul dintre actorii politici, institutiile statului sunt obligate sa aplice legea. Tu faci o confuzie voita intre institutie si unele persoane angajate temporar in respectiva institutie. Zici ca niciunde nu scrie ca trebuie sa aduci dovezi cand lansezi o acuzatie. Hai sa lamurim un lucru: daca unul cu cap patrat e inconstient si arnca in stanga si in dreapta cu tot felul de acuzatii inventate din cap, nu ti se pare normal ca el sa fie facut raspunzator pt eventualele daune de imagine sau materiale provocate? Mie unul mi se pare extrem de grav ca tu sau altcineva sa insinuezi ca SRI nu si-ar face datoria . Ia si citeste legea de functionare a SRI si daca crezi ca ai dovezi ca aceasta institutie e pe pasune si nu isi face treaba, adreseaza-te instantelor de judecata. Mai sunt persoane care au facut acest demers. Unele au pierdut, iar altele au castigat. Sincer cred ca habar n-ai pe ce lume esti si nu ai sange in tine si dovezi clare sa sustii in instanta acuzele tale referitoare la SRI si MB. Pana una alta- pana vei ajunge in instanta sa dovedesti respectivele acuze, nu esti decat un flecar caruia ii place sa se auda vorbind plin de emfaza.
          • +1 (1 vot)    
            si inca o completare, lamuritoare, sper... (Marţi, 17 noiembrie 2009, 15:30)

            oh [utilizator] i-a raspuns lui cenzurat

            Ma intrebi unde scrie in vreo lege din Romania ca o acuzatie publica trebuie insotita de dovezi. Nu exista o asemene a prevedere in od express, insa exista o alta care e exact contrara celor afirmate de dumneata: " Orice persoana acuzata de savarsirea unei infractiuni este considerata NEVINOVATA, pana cand o instanta de judecata stabileste vinovatia sa in mod legal" . Deci, daca ai dovezi certe ca SRI si MB au savarsit o infractiune penala, conform codului penal, trebuie sa te adresezi unei instante judecatoresti pentru stabilirea corecta si legala a incadrarii juridice si a raspunderii penale a faptuitorilor. Cu atat mai mult cu cat insinuezi ca SRI ar proteja un infractor. POti demonstra asa ceva sau doar esti un simplu bagator de seama?
  • +17 (73 voturi)    
    . (Luni, 16 noiembrie 2009, 17:16)

    m.s. [anonim]

    Hayssam e agent al PSD, folosit acum in campanie. La ultima campanie ‎prezidenţială a fost principalul sponsor al lui Adrian Nastase.‎
    http://omarhayssam.tumblr.com/
    • +6 (6 voturi)    
      sponsori (Luni, 16 noiembrie 2009, 22:37)

      Omar [anonim] i-a raspuns lui m.s.

      Credeti ca afaceristii care sponsorizeaza partidele politice cred si sunt fideli in doctrinele/programele partidului respectiv?
      ...sau sponsorizeaza si fac afaceri cu oricine e la putere?
  • +3 (59 voturi)    
    demisia? (Luni, 16 noiembrie 2009, 17:21)

    HaHaHa [anonim]

    în fine!...
  • -18 (34 voturi)    
    "predarea" romaniei (Luni, 16 noiembrie 2009, 17:43)

    adelaida stefanescu [anonim]

    si daca !? ... ce daca ...
    cei care acuza de pradare vor sa predea tara ?
  • +7 (63 voturi)    
    Asa, Base, da/le peste goarna! (Luni, 16 noiembrie 2009, 17:45)

    domino63 [anonim]

    Sau geoana?!
    Ce m/as bucura sa se desecretizeze dosarul ala! As vrea sa vad jumate din pesede cum se da de ceasul mortii. Iar cealalta jumatate sa fie data afara din parlament, din tara.
    Ce m/as bucura sa scap de ranjetul calaului comunist ilici! Sa sufere macar cateva zile ce au simtit oamenii carora le/au fost omorati copii, parinti, nepoti, ...
    Poate atunci, m/as mai linisti.
    Atatia nesimtiti care s/au catarat pe spatele mortilor din decembri! Daca incep sa/i enumar ar trebui sa scriu numai cu rosu!
  • +13 (69 voturi)    
    Grija mare pe cine votati (Luni, 16 noiembrie 2009, 17:47)

    Ovidiu [anonim]

    O carte nu se scrie in 5 zile, e clar o miscare gindita si pregatita de cel putin citeva luni. E greu de zis ce va declara Basescu sau ce impact va avea asupra rezultatului alegerilor, lumea nu cred ca va reactiona cu isi doresc cei din spatele lui Nastasiu.Dar spune mult despre cine incearca cu disperare sa ajunga la butoane..
  • -6 (50 voturi)    
    cati bani au luat pt carte? (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:01)

    andrei [anonim]

    sunt disperati, publica carti in toiul alegerilor :)))
  • -2 (48 voturi)    
    Raspuns pentru HaHaHa (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:07)

    CD [anonim]

    E plina tara de procurori si judecatori corupti care simuleaza actul de justitie ,proclamandu-si independenta si supunerea numai in fata legii , iar in realitate incalca fara urma de remuscare lega ,siluind-o intr-o maniera inadmisibila pentru calitatea de magistrat ,fie la rugamintea sau ordinul politic , fie la interventia,contra cost a unui coleg,avocat sau justitiabil pentru care a vorbit un fin ,un cumatru ,un verisor etc . Aceasta este justitia in Romania si acest procuror care a dezvaluit intr-o carte alte date decat cele ale anchetei oficiale este :
    a)- un farsor,manipulat politic din umbra,care
    actioneaza cu premeditare in campania electorala
    in scopul precis de a denigra si calomnia ,in conditiile in care un procuror trebuie sa spuna tot ce are de spus in actul final al unei anchete penale care este recghizitoriul,actul de trimitere in judecata ;
    b)-altfel,completand ulterior, actul de inculpare ,rechizitoriul, cu date ale situatie de fapt si cu referiri la alte persoane este un simplu falsificator ca oricare altul ,care trebuie sa raspunda penal pentru omisiunile sau adaugirile la textul oficial ,care este rechizitoriul facut in dosarul cauzei .
    Simplu ca buna ziua ,insa este clar ca acest procuror este ca o papusa gonflabila lucru care s-a si vazut din limbajul ''pritenos'' pre care l-a abordat in discutiile telefonice cu Hayssam.
    Cum sa se faca dreptate in aceasta tara cand un procuror sta la conversatie cu un infracator si ii se pare ca acesta comportare este comportare de procuror profesionist ?Procurorul Nastasiu este un infractor la fel ca si Hayssam care din intamplare s-a nuimerit pe scaunul de procuror iar acum a face valva cu o carte scris ade altul pentru care v-a intra la inchisoare pentru ca ,probabil cartea ,modifica versiunea oficiala consemnata de procuror in rechizitoriu !?
    De aceea justitia este de partea PSD+PC+PNL+IUDMT pentru ca aceste partide permit justitie,in mod tacit , sa fie corupta
  • +24 (30 voturi)    
    declasarea (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:07)

    gigi [anonim]

    Daca nu declaseaza niste informatii din dosarele alea care sa fie facute publice, degeaba vorbeste toata lumea, nimeni nu poate sa creada pe nimeni.
  • +7 (63 voturi)    
    Ce de nascociri apar in campania electorala (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:23)

    Cipri [anonim]

    Cum se face ca aceasta carte a aparut exact acum cu atat de putin timp inaintea primului tur. CUm se face ca toate aceste lucruri ies la iveala exact in ultimul moment, cand au un maxim de impact. Cum se face ca exact acum se arunca cele mai grele acuzatii? Simplu, toti se tem ca nu au cum sa-l opreasca pe BAsescu de la a deveni din nou presedinte si arunca acum in joc tot felul de carti documentate fantasmagoric si afirmatii absurde, una si una.
    • +3 (57 voturi)    
      Uite aici nascocire (Luni, 16 noiembrie 2009, 17:29)

      Sammy [utilizator] i-a raspuns lui Cipri

      Daca vrei sa vezi ceva chiar culmea, si sa mai si razi pe deasupra uite aici: http://www.inpolitics.ro/bomba-lui-nastasiu-basescu-l-a-lucrat-parapsihologic-pe-stolojan-in-2004-art49913.aspx
      Incredibil la ce nivel s-a ajuns
      • 0 (50 voturi)    
        penibil... (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:59)

        andrei [anonim] i-a raspuns lui Sammy

        Asta e chiar tare.
        Tocmai au pus "stirea" asta si pe Hotnews.
        Asta e din "serie" cu Hancu, ala care visa cutemure :))))
    • +2 (52 voturi)    
      Ei, na, cum? (Luni, 16 noiembrie 2009, 17:32)

      domino63 [anonim] i-a raspuns lui Cipri

      Trebuia o contrapondere mincioasa la comportamentul de prostanac al lui geoala. Si atunci antenele s/au scremut impreuna cu pesede (suspecta tacerea lui geoala cu privire la vizita "particulara" in rusia) si au facut un ou pe care nici ei nu/l cred.
      Nu ma mira.
      Comunistii tot comunisti!
      Javrele tot javre.
      Ce e rau, e ca sunt oameni care pun "botul"!
      E, tocmai acolo o sa ii loveasca geoala!
      Unul tocmai le/a da/to pe la nas - autostrada aia tangenta cu intersectia perpendiculara...
    • +12 (46 voturi)    
      ... de ambele parti (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:35)

      c [anonim] i-a raspuns lui Cipri

      Cum se face ca vizita lui Geoana la Moscova a iesit la iveala de abia acum?

      Teoria conspiratiei bantuie Romania.
      • 0 (0 voturi)    
        ,, (Marţi, 17 noiembrie 2009, 19:39)

        goagalitz [anonim] i-a raspuns lui c

        Eeeee, si cu tine, cum se face!!!! Iaca-asa. Ia mai gandeste-te putin ale cui sunt posturile tv. Cumva ale lui Basescu? Sau ale nenorocitilor aia de manipulatori aliati ai trogloditilor de FSN-isti? Cum vroiai sa se afle asa usor de vizita lui Geoana La Moscova? Dar ce, de faptul ca Ilici a fost comunist si se plimba in masina langa Ceausescu s-a stiut imediat? Faptul ca Ilici are studii "inalte" tot la rusi s-a stiut imediat? Ca Hayssam i-a dat bani lu' ticu' Iliescov s-a stiut imediat? Sa fim seriosi, dragutilor, nu se spune ca istoria se scrie dupa 50 de ani? Oare de ce????? Ca sa aiba timp aia care au facu magarii sa plece in loc cu verdeata si de odihna. Ducea-li-s-ar numele!!!!!
  • +4 (56 voturi)    
    abureala... (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:29)

    andrei [anonim]

    Incep sa ma satur de subiectul asta ...
    Pt mine e simplu !
    In clientela carui partid era Hayssam ?
    Cand pleca Iliescu in delegatii oficiale, ghici cine era in avion cu el?
    Tatal reporterei care a fost rapita, era senator in ce partid ?
    Doctorul care l-a declarat bolnav pe Hayssam cu ce partid era in relatii foarte cordiale?

    ...va spun eu raspunsul la toate aceste intrebari:

    PSD, Ilici, Hrebe and company !

    P.S. as vrea sa se stie ca nu sunt nici fan Base si ca ma lasa rece toti politicieni, dar acesta este un fapt !
    • +8 (48 voturi)    
      ciocul mic ora adevarului e aproape (Luni, 16 noiembrie 2009, 18:08)

      roiban [anonim] i-a raspuns lui andrei

      cred ca am mai postat odata ceva, din momentul in care antonescu l-a atacat pe geoana se stia ca basescu este in afara jocului.pe tusa cum se spune."ingerasul " basescu are multe de marturisit,iar marea batalie abia acum incepe."cu cartile pe fata" am putea spune sau altfel spus aproape totul desecretizat de la haysam la contracte economice,de la "agenturili" la consilieri.plusurile si minusurile nu mai conteaza ,nici chibitareala manelista.
      tuturor o seara placuta!
      • -7 (43 voturi)    
        Hayssam - prietenul PSD (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:23)

        Demetra [utilizator] i-a raspuns lui roiban

        Pe cine a sprijinit Hayssam in Romania?PSD
        Cine i-a dat Foresta Nehoiu?- Prefectul PSD-Vasile-tatal ziaristei rapite in Irak
        Cine i-a dat IPRS Baneasa?-Nastase
        Cine era prietenul lui? Hrebenciuc
        Cine i-a dat apele minerale? Nastase
        Cu cine mergea in deplasari? I.Iliescu
        Dupa cum se vede, nu exista nicio legatura cu Basescu sau PDL.
        Curaj ,gaina, ca maine te tai - ti se potriveste perfect. Mai avem putin si scapam de mafiotii psd-isti. In afara de tupeu, mai sunteti caracterizati si de lasitate.
    • -5 (39 voturi)    
      partidul (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:35)

      magi [utilizator] i-a raspuns lui andrei

      in ce partid erau oprea, ontanu, iordanescu, simirad?
      pe cine sustin ei acum???
  • -8 (44 voturi)    
    opinie (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:04)

    ofelia [anonim]

    este campania murdara pe care o fac gastile care vor sa castige alegerile cu orice pret.traian basescu are dreptate,hayssam a fost condamnat la 20 de ani de inchisoare in timpul mandatului sau.poate ne spune iliescu de plimbarile pe care le facea cu hayssam.procurorul nastasiu a cerut eliberarea lui hayssam ,dar nu s-a ocupat de supraveghere!a stiut de plecarea acestiua din tara!asa ca sa nu mai iasa acum si sa spuna ca basescu este vinovat!asta este o incercare murdara de atac in campanie electorala.
  • -2 (48 voturi)    
    predarea (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:16)

    adelaida stefanescu [anonim]

    si daca presedintele lui Hayssam este Iliescu si domnul profesor este Magureanu ? ...
    ca oricum Basescu nu poate fi si ... domnul profesor si ...presedintele invocat in " stenogramele " aparute din inregistrarile facute prin metode evident paranormale ( aici chiar ca am inteles cat de adanca este investigatia ... cui!?
    Domnilor , PSD - ul are un mod masochist de a aplica obiceiul vulpii cand este incoltita : isi linge o parte a corpului pana cand isi face rana ... se infecteaza si ... moare.

    traim intr-un Razboi al Stelelor ( si nu ma refer la cele de pe cer )
    aparitia acestor stenograme, inregistrari... m-ati convins ca sunt paranormale si va propun sa luati legatura cu mama OMIDA.... sa salvati tara din criza ... si chiar si omenirea .
    astept provincia
  • -8 (42 voturi)    
    motiv in plus (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:38)

    Andrei [anonim]

    cred ca i-au dat un motiv in plus lui Basescu sa apara la TV inainte de alegeri.
  • +5 (27 voturi)    
    Penibil. (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:43)

    Angela Similea [anonim]

    Un joc murdar si penibil din partea PSD si caruia nu-i inteleg logica. Cum pot ei sa acuze presedintele de complicitate cu Omar Hayssam cand ei au avut afaceri acesta, cand Hayssam i-a sponsorizat si a avut aparitii publice alaturi de ei nenumarate(in special alaturi de Iliescu). Pe Geoana il inteleg ca este doar o marioneta si lui ii spune Iliescu ec sa faca...dar chiar asa intregul pardit n-are minte nici macar incat sa-si faca o strategie de manipulare mai buna si mai convingatoare? Patati de "sange" arata cu degetul un alt om ca fiind "criminal".
  • 0 (62 voturi)    
    Basescu = 0 (Zero) barat ! (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:45)

    Basescu a fost demis ! [utilizator]

    Nimic.
    A vorbit despre nimic.

    P.S. De ce isi face campanie de la Cotroceni ?
    Gloden Blitz era ocupat pentru pomana sau botez ?
    • -11 (45 voturi)    
      ... (Luni, 16 noiembrie 2009, 20:17)

      Aph [anonim] i-a raspuns lui Basescu a fost demis !

      Intr-adevar, tacerea lui Basescu spune multe, nu? Cat adevar in spotul acela... :-)))))

      Iar cand nu sunt argumente, bagati cu flota, cu Golden Blitz, cu minerii adusi de Basescu, s.a.m.d. Oare nu v-ati plictisit? Si sunt curios, dupa alegeri nu luati si voi o pauza de 2-3 ani, ca abuzurile nu fac bine nimanui...
  • +4 (22 voturi)    
    Nastasiu l-a anchetat pe Haissam in libertate!! (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:47)

    Cranberries [anonim]

    pai ce incredere pot sa am intr-un procuror care a savarsit aceasta greseala!! asa ca sa ne mai lase cu aceste stiri platite!
    • +4 (4 voturi)    
      procuroru (Luni, 16 noiembrie 2009, 22:54)

      procuroru [anonim] i-a raspuns lui Cranberries

      in general procurorii adora sa ancheteze pe cineva in stare de arest...
      in stare de libertate ancheteaza doar pe nevinovati si pe cei au protectie de sus.
  • -7 (17 voturi)    
    CENZURA (Luni, 16 noiembrie 2009, 19:57)

    Clujeanu [anonim]

    Din 30 mesaje ce incerc sa le scriu zilnic, imi apare maxim unul.

    De ce ma cenzurati, nu injur, doar ca am opiniile mele.

    Eu nu sunt angajat de nimeni sa scriu pe forumuri ci imi spun parerile mele.

    Referitor la Basescu, nu a explicat NIMIC din ce era grav, ci a politizat totul.

    Si daca ar fi in spate orice contra-candidat, sunt cam grave acuzatiile si trebuiau explicatii.

    Omul asta minte mai mult decat orice presedinte ce am avut.
    • +7 (15 voturi)    
      Auto cenzura (Luni, 16 noiembrie 2009, 20:32)

      Pooky [utilizator] i-a raspuns lui Clujeanu

      Acu', daca tot ai reusit sa scrii (desi nu cred ca te-a cenzurat nimeni pana acum), ti-am dat un minus. Si asta pentru ca Basescu a explicat, dar pentru cine are urechi sa auda. Si daca in spate ar fi un contra-candidat, cum zici tu, de ce ar trebui tot Basescu sa dea explicatii? Nu in ultimul rand, ,,omul asta" nu minte mai mult decat toti presedintii anteriori, luati la un loc.
    • 0 (0 voturi)    
      Problema cenzura (Marţi, 17 noiembrie 2009, 3:15)

      fulgerika [utilizator] i-a raspuns lui Clujeanu

      Am patit si eu sa nu-mi apara comentariile.
      Ar fi mai corect ca mesajul sa nu fie sters, ci sa fie inlocuit cu alt mesaj, dupa caz ... ca sa inteleaga si omul ce a gresit. De exemplu: (off-topic).
  • -7 (45 voturi)    
    PSD = Hayssam (Luni, 16 noiembrie 2009, 20:02)

    John [anonim]

    restul sunt povesti de intoxicare

    plus ca nu e vocea sirianului pe inregistrare, era Vanghelie...
    • 0 (48 voturi)    
      basescu nu a convins (Luni, 16 noiembrie 2009, 20:18)

      rex [anonim] i-a raspuns lui John

      mai mult constat un "retrait",pasi inapoi.il vor fi trecut lacrimile?eu am ascultat la radio.si acolo nu am simtit lacrimi prezidentiale,doar un fel de litanie.
  • +2 (24 voturi)    
    La Antene Basescu e deja asasin (Luni, 16 noiembrie 2009, 20:06)

    Je [anonim]

    Cica l-a asasinat pe Anghelescu. Mai mult SRS declara sus si tare ca Basescu e vinovat ca Haysam umbla cu Iliescu prin deplasari.
    Traducerea pe scurt ar fi ca pe vremea lui Iliescu Haysam era baiat curat, nu avea nici o condamnare, nici macar nu-l intreba justitia daca a mancat usturoi.
    De cand a venit Basescu cica are vreo 5 dosare...care bineinteles Basescu le-a comandat.
  • -4 (48 voturi)    
    Rasar prietenii PSD-ului (Luni, 16 noiembrie 2009, 20:15)

    Un om [anonim]

    CA Hayssam este agent PSD se stie. ca Iliescu l-a plimbat cu avionul, se stie. Ca Basescu l-a aruncat in puscarie iar se stie. Se mai stie ca PSD-ul se ocupa cu cele mai josnice si mai nerusinate lovituri, iar aceasta este ultima lor opera. DIn pacate aceasta este o strategie mult prea transparenta si prea disperata pentru a mai putea arunca vreun val de ceata asupra oricui. PSD-ul sunt invinsi si acum incerca orice ar fi sa mai scoata un vot doua. Asta este tot.
    • +8 (22 voturi)    
      INTERESANT. (Luni, 16 noiembrie 2009, 22:12)

      Cela [utilizator] i-a raspuns lui Un om

      Desi ai scris doar lucruri adevarate si care ar trebui sa deranjeze orice roman cinstit si de bun simt,ai primit mai multe voturi negative decit pozitive . Au intrat pe forum pesedei ???? Ca si celelalte comentarii sint votate la fel. Deci toti care votati cu minus de fapt tineti cu Haissam . Sinteti cam multi sirieni pe aici prin Romania .!!! Sau musulmani ?? In fine ... Sintem o tara nenorocita in care sau adunat toti ticalosii din lume !!!
  • -8 (42 voturi)    
    noroi.. (Luni, 16 noiembrie 2009, 20:24)

    forta5 [anonim]

    De ce geoana si psd-ul nu vorbesc despre ei in campania asta, ci doar arunca cu noi in basescu? le e frica.. sunt disperati, nu mai stiu ce sa faca.. deja imi provoaca sila..
    • +7 (29 voturi)    
      ... (Luni, 16 noiembrie 2009, 20:57)

      Aph [anonim] i-a raspuns lui forta5

      Tu nu-i vezi cum ies pe forumuri de fiecare data cand apare Basescu la TV? Sa fie asta o dovada ca sunt relaxati? Este asta comportament de invingatori?!?
  • +3 (25 voturi)    
    da-i cu banu :)) (Luni, 16 noiembrie 2009, 20:27)

    Comentariu [anonim]

    Geoana joaca in modul cel mai mudar posibil, dupa ce ca si-ar vinde si sufletul pentru bani, uite dovada http://www.danandronic.ro/, dar mai are si tupeul sa se vrea presedinte :))) incredibil. Oricum sper sa iasa Base, e singurul care Merita!
  • -1 (25 voturi)    
    Tiranul (Luni, 16 noiembrie 2009, 20:39)

    Elena [anonim]

    Procurorul Ciprian Nastasiu dezvăluie cum ancheta în cazul lui Omar Hayssam era dirijată de la Cotroceni şi că Traian Băsescu a blocat defăşurarea anchetei din Siria. Traian Băsescu este obligat să răspundă în cazul Omar Hayssam, pentru că se confruntă cu acuzaţii extrem de grave.
  • -2 (22 voturi)    
    Disperare pesedisto-comunisto-bolsevica! (Luni, 16 noiembrie 2009, 20:53)

    iulia [anonim]

    Scorul real din sondaje ni-l da cu varf si indesat, PSD-ul. Cu adevarat sunt disperati si cred ca au turat tot ce aveau in dotare.
    Dar eu nu sunt atat de sigura precum este Basescu ca in tara asta alegerile nu se castiga cu dosare sustrase de la DGIPI sau cu procurori recuperati de partide.
    Eu nu am o parere atat de buna despre noi, cetatenii romani cu drept de vot!
  • +3 (27 voturi)    
    le e frica soarecilor (Luni, 16 noiembrie 2009, 21:01)

    michidutza21 [utilizator]

    le e frica de nu mai pot amaratilor astia. toti dau numai si numai in Basescu, altceva nu stiu sa faca. si cum vine o electorala, cum il scot pe hayssam de la naftalina spernad ca ce? ca uitam cum PSD lua bani de la el? hai sa fim seriosi ;) Basescu e singurul care e in stare sa conduca tara asa si sa ne scape de clica lui Iliescu si Hrebe
    • -3 (7 voturi)    
      frica cui? (Luni, 16 noiembrie 2009, 22:49)

      clica [anonim] i-a raspuns lui michidutza21

      ce diferenta e intre clica PDS si clica lui Beselu'?

      daca Omar este asociat in constiinta publica cu PSD-ul,
      de ce ar scoate PSD povestea cu Omar de la naftalina?

      cine a zis ca Omar=PSD, omul lui Geoana ...poate ca n-a vorbit serios, doar a manipulat ;)
  • +4 (28 voturi)    
    Iii arat tara lui Omar (Luni, 16 noiembrie 2009, 21:02)

    MAi DRaga [anonim]

    Iici il plimba pe Omar prin tara sa-i arate ce a mai furat ce o sa mai fure, sa se sfatuiasca. intre tmp mai mancau cate o prajitura, mai beau un vin, impartaseau cate un moment romantic. dar le-a stricat Basescu combinatia cand le-a pus capat relatiei amoroase, aruncandu-l pe Hayssam in puscarie.
    • +2 (26 voturi)    
      cum s-a implicat hayssam in rapire? (Luni, 16 noiembrie 2009, 21:35)

      rex [anonim] i-a raspuns lui MAi DRaga

      din spovedania lui basescu la "nasul" am retinut ca hayssam a vrut mai intai sa ajute pres pt a fi iertat(!?! de ce si cum iarta pres mai presus de lege?),apoi a simulat rapirea si intrucat rapirea a devenit reala ,deci "rapire", hayssam a fost arestat preventiv.
      sunt in mare vorbele lui basescu de la b1tv. firul povestii nu e logic.unde si cand a intervenit sie/sri in joc vom sti peste 50 de ani cat prevede durata secretizarii. mie mi se pare ca se latra pe langa subiect.,interesul fiind marginalizarea problemei.
      ce este atunci csat? un club select unde se pun la cale magarii?care a fost suma reala a rascumpararii jurnalistilor?
      daca interesul lui hayssam a fost sa se puna bine cu basescu pt a fi iertat, sa colaboreze cu pres, mai era interesat sa participe/organizeze rapirea?unde s-a desfacut firul colaborarii basescu- hayssam? daca s-a desfacut.
      multe, multe , semne de intrebare.
      iar basescu nu a venit cu nici-o lamurire.
      • +2 (6 voturi)    
        presedintele iarta mai presus de lege? (Marţi, 17 noiembrie 2009, 8:38)

        oh [utilizator] i-a raspuns lui rex

        Tu te auzi cand debitezi prostii mai mari decat "Casa Popoului"? Deci, daca ai fi citit Constitutia ai fi aflat ca Presedintele, indiferent cum l-ar chema are dreptul sa gratieze orice persoana condamnata la o pedeapsa privativa de libertate. Tehnic vorbind, Basescu a putut sa il gratieze pe Hayssam dar nu a facut acest lucru. In concluzie: mananci ciocolata psd si iti versi umorile impotriva presedintelui tarii. Si ca te vad ca esti curios tare mai rex, afla ca presedintele a afirmat ca va desecretiza dupa alegeri intreg dosarul rapirii. Si atunci sa te vad cum faci clabuci la gura, ca detergenttul ce iti poarta|( din pacate) nick-ul. Si daca se va dovedi ca Basescu a fost implicat altfel decat legal in eliberarea jurnalistilor poti sa ceri demiterea lui si condamnarea acestuia. Pana una alta, respectivii jurnalisti au ajuns acasa pe picioarele lor si nu in sicrie sigilate. Si pentru asta, din partea mea " jos palaria" pentru toti aceia care au contribuit la eliberarea lor.Am zis!
  • -2 (22 voturi)    
    sars (Luni, 16 noiembrie 2009, 21:18)

    Amalia [anonim]

    Hayssam e agent al PSD, folosit acum in campanie. Uite-l aici cum statea la ‎birou cu o fotografie de a lui Nastase „Patru case”. Uite şi linkul ‎http://www.romanialibera.ro/a164327/dosarul-hayssam-asaltul-final-contra-‎lui-basescu.html ‎
  • -1 (21 voturi)    
    Hayssam si-a scapat sapunul (Luni, 16 noiembrie 2009, 21:30)

    Greudavine [anonim]

    Stirile bomba n-au castigat alegeri mai ales cand proveneau din imaginatia bolnava a unor mebri de partid care inca regreta vremea comunismului. PSD-ul este obosit, nu mai poate si incerca acum o ultima scanteie care din pacate pentru ei si din fericire pentru aceasta tara nu mai are nici o sansa sa aprinda un foc.
  • +2 (14 voturi)    
    Basescu Presedinte (Luni, 16 noiembrie 2009, 22:07)

    agitatura de om [anonim]

    Orice se intampla, orice joc politic se face, in Romania, Presedinte va iesi Basescu.
    • +1 (3 voturi)    
      votam ce? (Marţi, 17 noiembrie 2009, 11:12)

      un cetatean [anonim] i-a raspuns lui agitatura de om

      Si la ce ne foloseste??
      In afara de mila profunda ( ca sa nu spun scarba)a Moscovei, Londrei si Washingtonului un alt castig avem?
      Pardon, vom avea circul zilnic pe care ni-l da (si care este bun in loc de paine), pentru ca il vom avea si in viitor, intrucat acest popor nu va vota niciodata partidul unic pe care si-l doreste! S-a saturat poporul de partidul unic..cu toate ca inca viseaza dupa Ceausescu, dupa cum se vede in postarile zilnice pe diverse situri.
  • +5 (23 voturi)    
    Tarziu pentru atacuri jenante (Luni, 16 noiembrie 2009, 22:18)

    Micutul [anonim]

    Este deja tarziu pentru ca asemnenea tactici comuniste sa mai dea rezultate. dezvaluire de ultima ora: a facut PSD-ul sapaturi arhologice si a gasit mumjia lui hayssam ascunsa adnac in locul in care Basescu a constuit o puscarie.

    Sa fim seriosi cu mizeriile astea inventate. Nici un copil mic n-ar mai crede asemenea baliverne.
  • +2 (14 voturi)    
    formula româno-american (Luni, 16 noiembrie 2009, 22:27)

    the [utilizator]

    îmi reaminteste în mod dezagreabil de
    "SOV-ROM"-uri ...
  • +5 (19 voturi)    
    Are PSD-ul la prieteni (Luni, 16 noiembrie 2009, 22:30)

    Michelle [anonim]

    CE mi-as dori sa am si eu prieeni multi ca PSD-ul. Cand pleaca prostanacul peste hotare si trebuie sa afle lumea ce a facut la MOscova, pac, Il scot pe Hayssam la inaintare. Gata, am indus opinia publica in eroare si hop, a scapat prostanacul si de data asta. DA in curand se va plicitsi si nea nelu sa tot sponsorizeze rezolvari d-astea miraculoase si atunci gata...ramane Geoana singurel. Norocul lui ca si-a pus totul de-o parte in campanie.
  • +1 (17 voturi)    
    manipulare (Luni, 16 noiembrie 2009, 22:31)

    Procuroru [anonim]

    E usor pt Basescu sa spuna absolut orice.

    Oare ce procuror, sau copil neascultator, e atat de tampit incat sa-si permita sa elibereze pe cineva de talia lui Omar, fara sa aiba aprobarea de sus? Binenteles ca se stia ca va pleca din tara,
    dar de ce sa nu-l elibereze din moment ce Basescu se poate oricand baza ca prostii din tara asta vor crede orice scuza "beton" pe care le-o va servi?

    Daca Omar stia multe, stia doar despre afacerile PSD-ului?
    Romanii au invatat deja ca toti sunt o apa si-un pamant, ca afacerile de la un anumit nivel au toate culorile politice...,
    dar atunci cum se explica credulitatea poporului ca, atunci cand zice baselu' un cuvant, isi spala creierele ca sa-l poata crede.
  • -1 (23 voturi)    
    basescu arunca vina (Luni, 16 noiembrie 2009, 22:51)

    diana [anonim]

    basescu incearca sa arunce pisica moarta in curtea psd. adevarul in cazul hayssam va iesi la iveala si el va trebui sa dea niste explicatii la chestiuni destul de grave!!!
    • +2 (4 voturi)    
      sunt doua variante : (Marţi, 17 noiembrie 2009, 11:11)

      Silviu [anonim] i-a raspuns lui diana

      pentru cei care au continuat sa considere ca Haysam este protejatul lui Basescu si anume :
      sau sunt partasi si ei la castigurile PSD de la Haysam si atunci inteleg si ii compatimesc
      sau varianta in care o fac din convingere si atunci deduc ca au grave lacune in perceperea realitatii " care este" vorba presedintelui PSD Bucuresti . Ca sa nu vezi ca este membru PSD, spion, tovaras cu Iliescu la forum romano-german si alte reprezentari la nivel de presedinte de stat roman , ridicat in aceste ranguri de PSD si nu de Basecu - e grav , e timpul pentru un control la psihiatru si ma tem ca nici acolo nu mai sunt solutii satisfacatoare.
  • -2 (16 voturi)    
    Basescu si Hayssam (Luni, 16 noiembrie 2009, 23:22)

    katrina [anonim]

    Basescu a fost direct implicat in cazul Hayssam , degeaba incearca sa se detaseze de acest scandal. Degeaba incearca sa se prezinte drept nevinovat in fata romanilor . Tot electoratul stie ca s-a folosit de justitie cum a vrut, si asta incearca sa faca si acum, pe ultima suta de metri.
  • -2 (4 voturi)    
    Sifiurile prezidentiale (Luni, 16 noiembrie 2009, 23:48)

    Lars [anonim]

    Tare faza cu "sifi-urile" lui Base... Se cunoaste ca la 5 ani diferenta a sustinut ca ultima carte citita e aceeasi carte...
  • +6 (6 voturi)    
    ... (Marţi, 17 noiembrie 2009, 0:25)

    m.s. [anonim]

    sunt total de acord cu unele declaratii facute de Basescu (in legatura cu altele nu sunt indeajuns de informat, dar voi lua masuri), nu degeaba este preferatul meu!
  • +6 (8 voturi)    
    Legatura (Marţi, 17 noiembrie 2009, 0:27)

    Mihaela [anonim]

    E inadmisibil ca nici un ziarist nu intreaba:
    -cand si cum s-au cunoscut Gaetan cu Nastasiu?
    -cine le-a facut cunostinta?
    -cum s-a luat decizia scrierii acestei carti si cand?
    -Gaetan este scriitor de investigatii ?
    -toate informatiile le-a luat de la Nastasiu?
    -cum a facut verificarile?
  • +6 (8 voturi)    
    Cata manipulare pe MOGULII TV (Marţi, 17 noiembrie 2009, 1:07)

    Liberty NOII GOLANI [utilizator]

    mi este SCARBA de tara in care traim. Romanii haideti la vot sa scapam de manipularea aceasta DIAVOLEASCA. Ma doare sufletul cand vad ca ma manipuleaza in fata si eu de fapt stiu adevarul si ma doare cand ma gandesc ca acesti nenorociti prin manipularea lor vor ajunge la putere si ne vand la rusi ma doare. Imi iubesc tara dar aceste personaje ma fac sa emigrez iarasi fie si ca , capsunar dar sa stau linistit si nu cu frica ca azi maine ma vand si pe mine si pe familia mea.
  • -2 (2 voturi)    
    ... (Marţi, 17 noiembrie 2009, 13:15)

    silviu [anonim]

    cum poti spune ca geoana sau psd sunt responsabili ca haysam a ajuns la un nivel de influenta care l-a facut partener cu tine in deplasari. asta este cea mai mare prostie pe care am auzit-o de la un om care se respecta si se mandreste ca este seful statului. tu esti cel care a vrut sa fie prieten cu hayssam , pt ca nimeni nu poate sa oblige pe cineva sa fie prieten cu o persoana.
  • -1 (1 vot)    
    base nu-i fecioara (Marţi, 17 noiembrie 2009, 17:35)

    ica [anonim]

    base nu e fecioara in acest caz. de ce nu desecretizeaza cazul?
    daca base ar fi fost curat, ar fi dat cu dosarul peste nas tuturor in stilul lui de tatuc.
  • +2 (2 voturi)    
    dreptate (Marţi, 17 noiembrie 2009, 18:58)

    deni [anonim]

    cuvantul il are cel care il voteaza nu politicienii
  • 0 (0 voturi)    
    adormitilor........... (Miercuri, 18 noiembrie 2009, 8:22)

    dorelo [utilizator]

    va leganat tatuca base pana va adormit si acum visati ca o sa va mai legene vreo cinci ani.
    vad tot felul de comentarii ca bese l-a arestat pe OH ca l-a condamnat la douazeci de ani de inchisoare dar se vede faptul ca l-a arestat pentruca nu raspundea la apel cand a venit el la putere , OH fiind in PSD asa cum ati spus si avand o avere f mare base a incercaqt sa-l hartuiasca , OH vazunduse incoltit i-a propus planul cu rapirea sa poata fugi din tara si nu fara ceva bani dupa cum stiti.
    totusi stiu ca aici scriu si f multi activisti din jurul luio base care dezinformeaza si cauta sa departeze discutia da am credinta ca ROMANII adevarati , onesti, sinceri si cu bun simt vor merge la vot nu manati de o galeata sau cinci mici si o bere ci de lehamitea care le-a ajuns la gat de atat scandal si vor vota orice numai sa plece odata pentru totdeauna domnul basesescu .
  • 0 (0 voturi)    
    crin (Miercuri, 18 noiembrie 2009, 13:38)

    denissa [anonim]

    ma faci sa rad!nu are cum sa mai castige Basescu alegerile ca mai mult de jumate din tara nu il mai vrea...ce oameni ridicoli