Mircea Geoana: Cabinetul Negoita ar putea fi luat in discutie saptamana viitoare

de D.G.     HotNews.ro
Joi, 12 noiembrie 2009, 12:28 Actualitate | Politic


Birourile reunite ale Parlamentului ar putea fi convocate saptamana viitoare, cel mai probabil in cursul zilei de luni, pentru a fi luat in discutie Cabinetul Negoita, declara presedintele Senatului, Mircea Geoana.

Geoana a fost intrebat cand va convoca o sedinta reunita a conducerii Parlamentului pentru a fi stabilit programul audierii ministrilor. "Cel mai probabil luni", a raspuns liderul PSD, citat de NewsIn.

Presedintele Camerei Deputatilor, Roberta Anastase, s-a aratat marti "revoltata" de decizia presedintelui Senatului de a-si lua concediu si l-a invitat pe Mircea Geoana sa se intoarca si sa convoace Birourile Reunite, pentru ca "nici FMI, nici criza nu stau pe loc pentru ca e el in campanie".

Vicepresedintele Senatului, liberalul Teodor Melescanu, a fost desemnat de presedintele Senatului, Mircea Geoana, sa asigure conducerea Camerei superioare a Legislativului in intervalul 9-11 noiembrie, perioada in care Geoana s-a aflat in concediu.

Premierul desemnat Liviu Negoita a afirmat luni seara ca se va duce cu echipa sa in Parlament daca va fi invitat, declarandu-se sceptic ca vreun ministru propus sa faca parte din Cabinetul sau va fi audiat inainte de alegerile prezidentiale.








Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1752 vizualizari

  • +6 (14 voturi)    
    ... (Joi, 12 noiembrie 2009, 12:36)

    Natallia_B [utilizator]

    Cand se sinchiseste si el sa vina la munca....si sa "discute" o problema asa...neimportanta pentru tara. Acum are chef de discutii, dar sunt inutile dupa parerea mea...oricum nu o sa fie de acord...si motivele le stim cu totii(daca e amprenta lui Basescu, Geoana face alergie si zice NU)
  • +7 (15 voturi)    
    Saracutul (Joi, 12 noiembrie 2009, 12:53)

    miki [anonim]

    Scuzati-l, a fost sa ia lumina de la Moscova,sa pupe mina lui Putin.Pentru cele lumesti,buget 2010 si Guernul Negoita ,nu are timp.Acum a-ti vazut de ce este impotriva lui Basescu,el e cu USA nu cu marea Rusie(PSD a criticat apropierea de americani).Votati Geoana daca vreti comunism!
    • -5 (9 voturi)    
      Habar n-ai (Joi, 12 noiembrie 2009, 13:22)

      Catalin [anonim] i-a raspuns lui miki

      Poate a fost la Moscova sa negocieze un pret mai mic la gaze, sa nu mai platim cel mai mare pret din UE din cauza lui Basescu care a spus ca Marea Neagra e un lac rusesc !
      • +1 (3 voturi)    
        presedinte de ceva (Joi, 12 noiembrie 2009, 15:01)

        presedinte de ceva [anonim] i-a raspuns lui Catalin

        :)) Esti tare!

        1. De cand presedintele senatului trebuie sa mearga sa negocieze preturi?
        2. Contractele beton la gaze nu sunt facute de pe vremea lu' nea nelu (manca-l-ar cainii)?
      • +2 (2 voturi)    
        asa? (Joi, 12 noiembrie 2009, 17:20)

        zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Catalin

        si de ce s-a dus pe furis???
      • +1 (1 vot)    
        are relatii la Moscova si noi nu stim? (Joi, 12 noiembrie 2009, 21:19)

        dadan [utilizator] i-a raspuns lui Catalin

        parca a fost ambasador in SUA , nu ? sau poate ca a fost doar un observator(spion) al Rusiei in SUA , trimis acolo via Romania.... o mai stii pe aia referitore la ofiteri sub acoperire in parlament ? : "nici nu stiu cati suntem..." ...gura prostanacului adevar graieste si repede se da de gol...
    • -1 (5 voturi)    
      Depinde de preferinte, (Joi, 12 noiembrie 2009, 13:31)

      Constantin [anonim] i-a raspuns lui miki

      unii preferea sa fie furati cu pistolul la tampla de rusi, altii prefera sa fie furati cu zambetul pe buze de americani.

      Oare cand ne desteptam si noi sa incepem sa-i amagim si noi pe altii? Daca ne punem mintea la contributie ii facem si pe americani si pe rusi. Si nici nu cred c-o sa dureze mult, asa vreo 10 ani daca avem ambitie.
      • 0 (0 voturi)    
        ce vrei sa propui mai exact (Joi, 12 noiembrie 2009, 14:17)

        misescu [utilizator] i-a raspuns lui Constantin

        ca nu am inteles?!
        • -2 (2 voturi)    
          Nu-i nimic ascuns in vorbele mele (Joi, 12 noiembrie 2009, 14:37)

          Constantin [anonim] i-a raspuns lui misescu

          E purul adevar. Cei mai bogati oameni din lume, ca de altfel cele mai bogate state sunt cele care stiu sa amageasca ( fure) cel mai bine.

          Propun sa nu mai stam capra sa ne amageasca altii cu forta sau cu imprumuturi. Sa fim romani, sa incepem sa-i amagim si noi pe ei. Avem mai multa minte decat ei; de ce sa nu incercam sa-i amagim si noi pe ei?
    • +6 (8 voturi)    
      Frate, vorbesti cu internauti . Fa-o mai subtil ! (Joi, 12 noiembrie 2009, 13:37)

      MIHAI 2 [anonim] i-a raspuns lui miki

      Stalin si poporul Rus
      Libertate ne-au adus
      *
      U-RE-SE-SE ,
      Bastionul pacii e !
      *
      Unde sunt americanii ?
      S-au ascuns ca șobolanii !!!
      *
      Te rog frumos , daca tot te situezi
      la nivelul logicii anilor 50 ....chiar asa
      de pe pozitii .....anticomuniste....ca altfel
      nu pot sa le spun ....
      si daca tot iti inchipui ca vreun om capabil sa deschida un calculator mai poate fi convins
      cu lozinci si silogisme fara premise....
      atunci fa macar efortul de a scrie in versuri saltarete. Uite cum ar suna postarea ta cantata de varul Sandel:

      ”Cand aude de Buget
      Geoana spune-ntruna NIET !

      El secreta doar venin,
      Fiindca-i sluga lui Pu-tin !

      Boc, Negoita , Croitoru,
      Basescu si cu-ntreg poporul
      Nu agreeaza de loc rusa
      Finca ei iubeste USA

      Insa in ura lui rusesca
      Geoana visează sa-i tranteasca
      Si vrea iar cizma comunista...
      ....O chestie extrem de trista !
    • +2 (4 voturi)    
      base vs geoana (Joi, 12 noiembrie 2009, 13:39)

      mihai [anonim] i-a raspuns lui miki

      Foarte buna remarca. Dupa cum am zis si cu alte ocazii, Geoana ne-ar vinde la bucata pe toti rusilor daca ar fi el presedinte. Ma rog, el este doar o marioneta proasta, Iliescu e in spatele relelor din PSD si toti astia au ce au cu Basescu pentru ca se gandeste la un mod de viata occidental.
  • -3 (13 voturi)    
    excelent domnule presedinte Mircea Geoana (Joi, 12 noiembrie 2009, 13:17)

    biju [anonim]

    Bravo domnule viitor presedinte al Romaniei.Ce guvern Negoita, practic e acelasi guvern. Eu , in locul dumnealui, nu ma prezentam deloc. Luni e cam devreme, ar trebui s-o lase mai spre sfarsitul saptamanii...EBA nu a prins niciun portofoliu in guvernul Negoita?
    • +4 (8 voturi)    
      Vise taica, vise..... (Joi, 12 noiembrie 2009, 13:39)

      Un roman anonim [anonim] i-a raspuns lui biju

      Mirciulica viitor presedinte? Nu ti-e clar ce vaurma? Temporizari pentru orice hotarare in functie de interesele personale, eventual vizite la Moscova sa se consulte cu mafiotii care l-au finantat. Nemernicii dracului pot sa astepte.
    • +6 (8 voturi)    
      jos comunistii!!! (Joi, 12 noiembrie 2009, 13:42)

      ghrt [anonim] i-a raspuns lui biju

      basescu este actualul si viitorul presedinte!!! iar tu esti prea orb sa nu observi asta si sa il crezi pe "domnul" prostanac!!!nu mai vrem comunism in romania!!
  • 0 (4 voturi)    
    stati asa (Joi, 12 noiembrie 2009, 13:17)

    srt [utilizator]

    Pana la urma intra parlamentul sau nu in concediu?

    Ce e cu stirea aia in care se amana discutarea guvernului si a bugetului pana dupa alegeri?

    Ma poate lamuri si pe mine cineva?
    • +5 (7 voturi)    
      prostanacul tot prostanac (Joi, 12 noiembrie 2009, 13:35)

      cineva [anonim] i-a raspuns lui srt

      in primul rand geoana e in concediu de cand s-a nascut!! iar cand vrea sa para ca munceste mai arunca cate un cuvant urat la adresa lui basescu!!! abia astept sa scapam de ei pt ca basescu va cstiga alegerile!!!
  • +3 (5 voturi)    
    Si cu Crin Andronescu ce facem... (Joi, 12 noiembrie 2009, 13:28)

    CD [anonim]

    ..daca este in aceeasi oala cu Geoana si au candidat comun in coalitia 65% ,cu tot cu UDMR si minoritati .
    Daca l-au pus impreuna la BNR pe Bogdan Olteanu ca sa dea informatii despre strategia pe perioada 2009-2014 de convergenta la euro ,Via Patriciu -Moscova,sa intelegem ca aceasta coalitie s-a realizat la cererea si interesul Moscovei si ca Geoana,Crin Antonescu Bela si leadeul de la minoritati ,trag la caruta Moscovei ????
    Daca stau sa ma gandesc ca Patriciu a cumparat 92 % din Banca Populara din Georgia asta inseamna ca dorinta Moscovei de a controla economic si monetar tarile din est are baze solide si ca noul razboi, dus pe frontul gazelor,resurselor minerale si energetice a realizat in Romania,ceea ce n-a realizat ideologia de drepta, timp de 20 de ani , coalitie 65 % ,in frunte cu ''neamtul Johannis'' care se dovedeste nimic mai mult decat un roman corupt si tradator , gata sa faca sluj la rus ,daca i se asigura nepedepsirea in justitie si inchiderea dosarelor !
    Dupa cate se vede aranjamentul coalitiei 65 % este conform intereselor trasate de Moscova: Geona , presedinte , iar Crin ,prin jocul de glezne din campanie sa ridice procentul PNL,iar UDMR sa obtina autonomia teritoriala, mult visata!
    Patrioti baieti,n-am ce zice , in funte cu Pambuccian ! Si nu se sesizeaza nimeni ,din organele statului ,pentru tradare de tara ??????!
    • +1 (3 voturi)    
      Crin (Joi, 12 noiembrie 2009, 14:04)

      lupul cenusiu [anonim] i-a raspuns lui CD

      Dl. Crin a intrat in politica ca o fata mare cu vise frumoase si naive , aici a dat peste gasca patricienilor taricenilor care l-au cam abuzat. Dezamagit de ceea ce i-sa intamplat a trecut pe la chirurgia estetica unde a primit un himen nou si acum vrea sa ne seduca cu puritatea lui de crin . Dar sa nu uite ca in franta medievala crinul era stigmatul prostituatelor.
  • +2 (4 voturi)    
    gioana (Joi, 12 noiembrie 2009, 13:35)

    coco [anonim]

    Domnu Geoana, eu zic sa stai acasa saptamana viitoare ca si asa te duci degeaba la treaba. Cum a ramas cu concediul? Va zic eu, el e tot timpul in concediu, pe banii nostrii.
  • +1 (3 voturi)    
    negoita (Joi, 12 noiembrie 2009, 13:36)

    Simonelu [anonim]

    Ce anume veti discuta legat de guvernul negoita? Adica il veti respinge si il veti face cu ou si otet, ca doar negoita e omul lui Basescu si ati face orice sa stricati planurile unor oameni care vor sa ajute tara si care vor sa opreasca hotii din PSD.
    • +1 (1 vot)    
      pai nu guvernul e important (Joi, 12 noiembrie 2009, 17:59)

      zaboo [utilizator] i-a raspuns lui Simonelu

      in caz ca se vor sinchisi sa discute despre asta! nu te-ai prins ca asta ar fi pretextul sa mai injure la oamenii lui Base in campanie, din salile calde ale parlamentului (unde ar trebui, de fapt, sa munceasca) - si sa aiba ocazia sa mai apara cu injuraturile lor cu tot la stiri pe la realitatea, antene si tvr??
  • +1 (3 voturi)    
    Nenea geoala, (Joi, 12 noiembrie 2009, 13:46)

    domino63 [anonim]

    Poate din Decembrie, ne/am mai aduce si noi aminte de tine!
    Sau poate, nu!
    Te mai joci si tu prin curtea scolii!
  • 0 (0 voturi)    
    sa nu uit (Joi, 12 noiembrie 2009, 15:23)

    John Doe [anonim]

    ce mai e de discutat despre guvernul negoita cand a schimbat 3 ministrii fata de croitoru care mai ieri a fost respins? chiar duceti ipocrizia la extrem.
  • +1 (1 vot)    
    Geoana si guvernul (Joi, 12 noiembrie 2009, 15:31)

    mircea [anonim]

    Geoana trebuia sa se gandeasca inainte de a canidida,daca vrea binele romanilor.Pana acum a dovedit ca este un incurca lume,care nu stie pe ce lume traieste,si vorbeste dupa cum viseaza(probabil fiind drogat).Cu Johannis premier a dato rau in bara,mai bine il propunea pe Vanghelie ca nu este nici-o diferenta
  • -1 (1 vot)    
    Roberta Anastase sau prostia intruchipata! (Joi, 12 noiembrie 2009, 15:57)

    Danutza [anonim]

    Nu stiu de ce naiba mai comenteaza Presedintele Camerei Deputatilor, cum de mai are tupeul sa vorbeasca ea, care tot anul a fost in campanie electorala pentru Basescu! Dar nici o grija: va disparea de pe scena asa cum a aparut! Va veni la putere PSD si Mircea Geoana - presedintele Romaniei!
  • -1 (1 vot)    
    jos basescu (Joi, 12 noiembrie 2009, 16:21)

    dogg [anonim]

    Negoita este doar o perdea de fum ,adevaratul scop al lui basescu este sa mentina guvernul boc si astfel sa aiba ministerul de interne pe timpul alegerilor ,basescu isi urmareste propiul interes si nu il intereseaza absolut deloc poporul roman.Pe 6 decembrie basescu va fi lovit rau de tot de romanii si va plati pentru toate relele pe care le- a facut.Locul lui e la puscarie pentru ca este un infractor care a furat statul roman
  • -1 (1 vot)    
    Sa fim seriosi (Joi, 12 noiembrie 2009, 16:26)

    Moon [anonim]

    De ce de fiecare data trebuie sa aruncam totul in carca PSD-ului si a lui Mircea Geoana ? Vad ca mereu se vorbeste numai de hotii din PSD, dar sa ne uitam putin si la PDL-isti si incepem cu dl Videanu care a jefuit primaria Bucurestiului iar acum a fost ales ministrul economiei adica lupu paznic la oi, doamna Ritzi care a delapidat banii publici, doamna Udrea care este o rusine si care se afla si ea la conducerea acestei tari nu mai spunem de Basescu care prin mijloace necinstite a reusit sa-si promoveze fata inculta in functia de europarlamentar sau fratele sa faca afaceri cu armament. Aceste lucruri dc nu se spun mai des ? Dc nu sunt mediatizate ? Ne-am saturat de dictatura lui Base.
  • -1 (1 vot)    
    Plecati portocaliilor (Joi, 12 noiembrie 2009, 16:30)

    Dorian [anonim]

    "nici FMI, nici criza nu stau pe loc pentru ca e el in campanie" ..dar cine a adus criza in tara asta? nu cumva basescu si cu toti abramburicii portocalii din partidul pe care il conduce ? eu zic ca da. RUSINE!!!
  • -1 (1 vot)    
    Bine (Joi, 12 noiembrie 2009, 16:31)

    Dragos [anonim]

    Ii face jocul lui Basescu, sa se mai bucure si el cateva zile si ca sa nu mai spuna apoi lumea ca nu a vrut sa aleaga un guvern. Bravo Geoana!
  • -1 (1 vot)    
    la revedere.... (Joi, 12 noiembrie 2009, 17:20)

    toxic [anonim]

    se duce.........se duce ciuma portocalie
  • -1 (1 vot)    
    votati Mircea Geoana (Joi, 12 noiembrie 2009, 18:01)

    mihaela_pr [anonim]

    negoita la fel ca si croitoru sunt niste marionete...pana la urma tot baselu trage sforile...dar nu-i nimic mai e putin si pe mare cu el...
  • -1 (1 vot)    
    liviu negoita (Joi, 12 noiembrie 2009, 18:44)

    andreea [anonim]

    E foarte bine ca s-a gandit Liviu Negoita s-a gandit si la posibilitatea ca nu v-a fi chemat...oare pt ce?...sa propuna ce?...
  • -1 (1 vot)    
    votati cu Geoana (Joi, 12 noiembrie 2009, 19:12)

    Erhan [anonim]

    Salut, eu merg pe mana lui Geoana la alegeri si cred ca va fi o alegere buna pentru Romania si pentru locuitorii sai.Membrii celorlalte partide ar trebui sa se dea putin inapoi si sa priveasca tabloul in ansamblu,nu vor castiga nimic.
  • -1 (1 vot)    
    diversiune (Joi, 12 noiembrie 2009, 20:31)

    mihai [anonim]

    Parlamentul trebuie sa amana cat mai mult validarea guvernului negoita pentru a nu-i permite lui basescu sa-i puna in aplicare diversiunile sale.
  • +1 (1 vot)    
    hopa, au aparut cei de pe Kiselef .... (Joi, 12 noiembrie 2009, 21:29)

    dadan [utilizator]

    mai rasfirati baieti mai rasfirati ....de la danutza pana la mihai sunt doar activisti de partid care au tabarat toti deodata dupa sedintza in care au fost mustrati ca nu sunt destul de activi pe forumuri.... inteleg ca trebe sa puneti o paine pe masa , dar chiar asa toti de-odata ? mai rasfirati prin multime sa para ca si Geoana are sustinatori pe forum , nu doar Basescu....
  • 0 (0 voturi)    
    ciocu mic (Joi, 12 noiembrie 2009, 21:50)

    cristian [anonim]

    doamna anastase sa isi vada de treaba ei ca si asa nu a facut nimic bun pana acum! la fel ca si celalalte cucoane promovate de basescu, ocupa locul degeaba in parlament! ce se tot agita pe faza cu guvernul? ea nu vede ca nu exista guvern negoita, ca e tot guvernul boc pe care parlamentul l-a demis odata?
  • 0 (0 voturi)    
    Ce gandire!! (Joi, 12 noiembrie 2009, 22:17)

    luca_2009 [anonim]

    Sa stabilim clar niste lucuri..concediul pe care l-a luat domnul Geoana este unul perfect legal asadar nu stiu ce se tot umfla doamna Anastase ca nu vine Geoana la munca!E campania domnului Geoana are tot dreptul sa se poata ocupa de ea asa cum si domnul Basescu se ocupa de a lui.Ce vrea sa faca pd-lul sa il tina pe Geoana la senat si Base sa faca turul tarii?Asta ar fi culmea!