Crin Antonescu: PNL trebuie sa fie partidul care impune regulile in viitoarea coalitie de guvernare

de V.M.     HotNews.ro
Miercuri, 11 noiembrie 2009, 15:04 Actualitate | Politic


Crin Antonescu
Foto: Bety Blagu / HotNews.ro
Presedintele PNL, Crin Antonescu, le-a atras atentia miercuri sustinatorilor sai din Turnu Severin ca este foarte probabil ca PNL sa fie in coalitia de guvernare dupa alegerile prezidentiale, insa cel mai important este ca liberalii sa ajunga acolo in postura de a impune regulile jocului, relateaza NewsIn.
  • "PNL, fara a fi perfect, este mai bun decat celelalte partide, mai aproape de posibilitatea de a reforma cu adevarat viata politica si atentie, dragii mei, dupa aceste alegeri prezidentiale, indiferent cine va fi castigatorul lor, vom avea un Guvern de coalitie si este foarte probabil ca PNL sa fie in aceasta coalitie la guvernare. Dar atentie mare. Noi putem sa facem ceva mai bun din altii daca suntem conducatorii jocului, pe cand altii vor face ceva mai rau din noi daca ei conduc jocul", s-a adresat Antonescu alegatorilor din judetul Mehedinti.
Prezidentiabilul PNL le-a precizat celor prezenti la mitingul din Turnu Severin ca nu trebuie sa se gandeasca la faptul ca este suficient ca PNL sa vina oricum la guvernare.
  • "Ca sa fie mai bine in aceasta tara, pentru ca partidul nostru sa fie mai aproape de marea mostenire a Bratienilor, trebuie ca noi sa fim partidul care impune regulile jocului, pentru ca altfel stiti foarte bine ce putem astepta de la ceilalti", a declarat Antonescu.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















1648 vizualizari

  • +14 (16 voturi)    
    Turul 2 Basescu-Geoana, conform tuturor sondajelor (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 15:15)

    Dilema [anonim]

    Sunt curios pe cine vor vota in turul 2 cei 1 milion de votanti PNL-Pe Basescu sau pe Geoana?
    • +20 (20 voturi)    
      un adept al doctrinei liberale (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 15:52)

      adamsmith [utilizator] i-a raspuns lui Dilema

      Un om care crede cu adevarat in docrina liberala nu are cum sa voteze cu comunistii/ stanga represenatat de Geoana, Vanghelie, Hrebenciuc, Iliescu, Voiculescu.
      Intre marinar si Geoana aleg in turul doi Basescu fara sa stau pe ganduri, idiferent de ce o sa recomande Crin.
      Geoana o sa vine cu politici sociale de doi lei, scoaterea cotei unice etc care ar distruge si ultima sansa de iesii din criza.
    • -5 (11 voturi)    
      Unii nu se vor prezenta... (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 15:58)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui Dilema

      Unii vor vota contra Basescu iar altii contra Geoana... poftim. Depinde de fiecare om in parte.
      Daca Antonescu nu intra in turu 2, eu personal ma voi gandi pana in ultimul moment daca sa ma duc la vot si sa pun stampila pe betiv...sau sa nu ma duc deloc. In nici un caz nu voi alege Geoana.
      Dar asta e parerea mea... cum am zis...depinde de fiecare in parte.
    • +16 (16 voturi)    
      Dilema (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 16:12)

      bogdan [anonim] i-a raspuns lui Dilema

      Dilema - eu am o alta dilema:

      Antonescu vorbea in urma cu cateva zile (mai precis la votul de investitura pt guvernul Croitoru) despre "cum poate un partid minoritar - PLD " sa pretinda sa guverneze ?? Acum ma intreb cum poate PNL-ul partid cu procente mai putine chiar decat PDL-ul sa impuna regulile jocului dupa alegerile prezidentiale. Chiar daca le-ar castiga, nu ar fi in postura lui Basescu, adica a impune ce vrea el in detrimentul celorlalti ??
      • +8 (10 voturi)    
        pentru ca a demonstrat ca poate (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 16:39)

        Ghita [anonim] i-a raspuns lui bogdan

        daca devine presul unui partid mai mare plin de tatuci
    • +8 (8 voturi)    
      Crin o ia la Goana! (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 16:27)

      Particularul [anonim] i-a raspuns lui Dilema

      De cind a zis Basescu ca vrea un guvern cu PNL, Crin a schimbat politica radical!
      S-a intors impotriva lui Geoana, ceea ce nu poate fi decit favorabil lui Basescu, dar si PNL-ului de fapt.
      Declaratia lui Klaus Iohannis de ieri, cum ca spera ca Antonescu sa iasa presedinte, il lasa pe Geoana cu coalitiza in vine.

      Manevra lui Basescu da roade... Si ati remarcat ca nu prea il ataca direct pe Antonescu?... Dar conditia va fi mai mult ca sigur, NO PATRICIU! Ocazie cu care Crin s-ar putea sa aiba o mare problema la conducerea partidului...
      • +8 (8 voturi)    
        nu s-a intors (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 16:39)

        Ghita [anonim] i-a raspuns lui Particularul

        dar pe basescu oricum il injura, iar logica partidului cu bun simt spune sa il injuri si pe celalalt ca sa iesi din cei 15% cat ai.
        • 0 (4 voturi)    
          Mai vedem.... (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 17:46)

          Particularul [anonim] i-a raspuns lui Ghita

          Se detaseaza de cit mai clar pentru ca a atrage voturile electoratului satul de extremele Geoana si Basescu. Acolo bate el. Nici nu are alta solutie...
          • +1 (1 vot)    
            Si iata ca si Hunor... (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 18:42)

            Particularul [anonim] i-a raspuns lui Particularul

            tocmai a declarat ca:
            "Daca eu nu intru in turul doi, il sustin pe Crin Antonescu"
            Era nevoie de asta acum?

            Geoana has left the building....
    • +12 (12 voturi)    
      Turul I (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 16:35)

      xian [utilizator] i-a raspuns lui Dilema

      voturile celor din strainatate sigur vor fi in favoarea lui T.B. castigator cu peste 50% si vor fi peste un milion de votanti care de aceasta data prezenti la cele 297 sectii de votare fara obstacole adminstrative din trecut ca departare sau cozi cu orele in vant si ploaie !!!
    • -2 (2 voturi)    
      Manipulari (Joi, 12 noiembrie 2009, 7:01)

      Magda [anonim] i-a raspuns lui Dilema

      Cifrele vehiculate in sondaje nu sunt nici pe departe cele reale, iar turul II nu este atat de hotarat pe cat ar crede unii. Din ceea ce se vede in teren, Antonescu are foarte multi sustinatori, dar mai ales are acea decenta pe care o asteptam de la un candidat la functia de presedinte.
  • +15 (17 voturi)    
    Glumetul (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 15:17)

    MariusMuc [utilizator]

    Ce gluma buna. Asta se tine de bancuri. Cum isi imagineaza individul ca un partid cotat cu 12-13% poate impune reguli unui partid cotat cu peste 30%, cat are PSD sau PDL? Credeam ca Geoana e prostovanul.
    • -9 (11 voturi)    
      Pai asa (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 15:35)

      Istvan [anonim] i-a raspuns lui MariusMuc

      Pentru ca aia 12-13% (care sunt de fapt catre 20%) il propuleseaza pe Geoana (poti sa citesti si Videanu) la ciolan.
      • +3 (5 voturi)    
        NU ARE (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 20:08)

        IOLANDA [anonim] i-a raspuns lui Istvan

        20% are 80 parlamentari 20% ar fi 95arlamentari PDL are 40% acum ,da rde ce mai discutati ,ca jocurile sunt facute de altii,Pe de alta parte am fi avut un parlament ca lumea daca votul era adevarat uninominal in doua tururi,ia analizati rezultatele din primul tur sa vedeti ca numai 16 liberali intrau in turul doi si 16 au luat de prima data,asa ca...stie el altceva daca vorbeste asa crin,iar eu nu mai am nici o speranta
    • -2 (2 voturi)    
      Regulile corecte (Joi, 12 noiembrie 2009, 7:05)

      Vlad [anonim] i-a raspuns lui MariusMuc

      regulile se impun de cei care au ceva de spus. S-au dovedit pana acum a fi aberatii si promisiunile lui Basescu dar si gogosile lui Geoana (nu cred ca a uitat cineva de cei 25.000 de euro pentru tinerii care se intorc in tara). Asa ca, mi se pare firesc ca ideile unui partid curat sa poata fi aplicate.
  • +4 (6 voturi)    
    pe "Gioana" (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 15:21)

    Andrei [anonim]

    stiu asta de la o colega :))
    io pe base de la inceput
  • +10 (12 voturi)    
    ha (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 15:23)

    mamalustefancelmare [utilizator]

    vrabia malai viseaza....si viseaza...si viseaza...si nu se mai trezeste
  • +12 (14 voturi)    
    modest rau Antonescu asta (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 15:31)

    io [anonim]

    toa'su, vezi ca a mai fost unu' inaintea matale care se vroia PM desi n'avea nici doua'j'de procente.
    din cite stiu eu, in urma "strategiei", partidul a ramas in opozitie, iar respectivul inlocuit prompt de tatucus patricianus.
    deci vezi ai grija, ca acu' nici macar nu sunt alegeri generale, deci scorul partidului nu se modifica.
    asa ca la un scor al mataluta sub cel al partidului (foarte probabil dealtfel), si daca nici nu intrati la guvernare, iti zboara tatucul petalele de ramai in ... pistilu' gol.
  • +9 (11 voturi)    
    Asta (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 15:31)

    mos ion roata [utilizator]

    cred ca aiureaza! Dupa anticipate nici macar nu cred ca vor mai fi in Parlament.
    • -8 (10 voturi)    
      Ehee... (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 16:02)

      bgd [utilizator] i-a raspuns lui mos ion roata

      Ai sa ai o surpriza...neplacuta.
      • +10 (10 voturi)    
        N-ai obosit deloc (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 16:55)

        Cristi [anonim] i-a raspuns lui bgd

        sa faci sluj la un partid care n-are nici o legatura cu dreapta? Sa canti la pistilul lui Crin cel care declara ca PNL se simte mult mai confortabil alaturi de stanga. Adica in vecinatatea PSD. Baga mare in continuare! Vei capata cu siguranta mai multi biscuiti de la stapanii tai. Drept rasplata efortului tau de a parea ca PNL e mai mare decat e. Dar nu intra in panica! Iti vei gasi un loc de sclav la alt partid, dupa ce PNL nu va mai intra in parlament.
        • -6 (8 voturi)    
          Ok... (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 17:47)

          bgd [utilizator] i-a raspuns lui Cristi

          Poate devenim colegi...cine stie...

          P.S. Pe viitor rezuma-te la a-mi da minus si mai scuteste-ma de critici si texte din astea. Multumesc.
      • +1 (1 vot)    
        dupa cum vezi (Joi, 12 noiembrie 2009, 14:06)

        mos ion roata [utilizator] i-a raspuns lui bgd

        esti singurul care te-ai votat pozitiv-deci procentul pe care-l va obtine C&A la alegeri va fi 10%.Spune-i sa nu mai fie penibil si sa plimbe femeia aceea dupa el-asta fac sefii de stat nu sefii de partide miniaturale.
  • +13 (15 voturi)    
    Poate ai treaba si noi te retinem! (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 15:32)

    gabifm [utilizator]

    Mai draga, trebuie sa iti aminteasca cineva ce procent are PNL-ul in parlament? Iti spun eu gratis: unul de completare. Daca PNL-ul era condus acum un an de oameni rationali erati la putere iar Tariceanu era presedintele partidului in continuare (oricum un barbat de stat in comparatie cu floarea asta).
    In ceea ce priveste apropierea de mostenirea Bratienilor cu cine o faci cu Orban(!!!?????), cu Olteanu (!!!???), cu Patriciu / SRS / BC.
    • +4 (4 voturi)    
      Cum cu cine? (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 19:10)

      Florin [anonim] i-a raspuns lui gabifm

      Cu Ghise!
  • +12 (12 voturi)    
    Sharing ..... (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 15:36)

    SHEAPA [utilizator]

    Trebuie ca si PNL si PDL sa gaseasca algoritmul perfect pentru a reusi sa tina legata o eventuala coalitie ....

    PSD are INTERZIS LA GUVERNARE!!!
    • +11 (11 voturi)    
      interzis la guvernare (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 15:46)

      doru [anonim] i-a raspuns lui SHEAPA

      I a vedeti voi unde s a plimbat catindatul Geoana prin aprilie ,asa,pe sest si cu cine a stat de vorba,vad ca PNL ul lui Crinisor habar n are ,sau se face ?
      • +3 (3 voturi)    
        Prietenii URSS (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 18:35)

        Mircea [anonim] i-a raspuns lui doru

        Naucul se preface ca nu stie, deoarece Pat riciu i-a aranjat vizita prostanacului . Nu vorbeste mereu Patriciu despre binefacerile colaborarii cu Rusia, nu este el cel care a vandut Petromidia rusilor, nu si-a cumparat el banca in Georgia? Consilierul lui Geoana este Gusa, cel care s-a laudat ca este agent de influenta rus. Gasca Grivco doreste ca Romania s-a vireze spre est, adica spre Rusia.
  • +13 (15 voturi)    
    si astia mai zic,ca basescu trage la masea (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 15:39)

    popcorn monta [utilizator]

    da el vrea sa conduca o tara de betivi,prostituate,drogati si nemernici,tre sa bea mai mult decat base sa vrea asta.il votez cu conditia sa ma duca la dezalcolizare
  • +11 (13 voturi)    
    Adormitul Crin vorbeste in somn (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 15:42)

    Demetra [utilizator]

    Oare in ce tara traieste Crinutz? Unde a mai pomenit el ca un partid de 15% sa impuna politica, a unui partid cu peste 30%, indiferent care este acesta?
    Asta spune ziua ceea ce viseaza noaptea. Se va trezi baiatul asta vreodata?
  • +6 (6 voturi)    
    PNL vrea... (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 15:51)

    Ovidiu [anonim]

    Here we go again
  • +8 (8 voturi)    
    hai ma (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 15:58)

    Ghita [anonim]

    in CDR erau partidul mic, cu Alianta DA partidul mic, cu PSD-ul iar partidul mic. Au parlamentari intrati de pe locul 3 la uninominal, legea fiind facuta pentru ei si tot ei vor sa dicteze? e tot tariceanu presedinte la astia sau si tariceanu si antonescu sunt ghidati de acelasi fix patriciu.
  • +8 (8 voturi)    
    1/3 (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 16:35)

    Un stelist [anonim]

    Floricica asta poate spune ziua ce viseaza noaptea doar pentru ca noi, romanii, meritam astfel de personaje.
    Suntem masochisti si ne place sa ne dam singuri cu stingul in dreptul, asta este principala noastra trasatura de caracter de cand ne nastem.
    Cum dracu' e posibil sa votam 30% cu PDL (centru-dreapta), 30% cu PSD (stinga), 15% cu PNL (dreapta-stinga) si dracu' mai stie cum sunt impartite celelalte 25 de procente ramase intre unguri, extremisti, becalisti, tigani si independenti.
    Cum dracu' facem noi romanii de dam posibilitatea tuturor sa faca combinatii ce ii pot aduce la o majoritate habar n'am?!?De ce nu vrem sa avem ca mai toti oamenii normali din lume doar 2 partide in Parlament?Intre stinga si dreapta exista doar centrul care poate fi foarte usor asimilat de una din celelalte 2.De ce nu eliminam uniunea asta maghiara si unul din cele 2 mari partide sa isi asume rolul de protector al minoritatilor?!?Si atunci stim clar: stinga conduce prost, la urmatoarele alegeri se linge pe bot si vine dreapta.Sunt sigur ca asa ar trage ceva mai mult pt tara si mai putin pt ei...
  • +9 (9 voturi)    
    FARA AMANTA NU EXISTA PARADIS! SI FARA DINU! (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 16:39)

    GAVRILACHE [anonim]

    In balacit de gingirica si oacait de broaste, jucausul Chiriac (pe care l-a parasit amanta) si micul santajist Stanescu (pe care l-a prasit bunul simt) ne-au dat o lectie : daca paradis nu exista fara amanta, atunci nici Romanie nu poate exista fara Dinu! Aceasta e invatatura si de asta nu se lasa Antonescu. Pai cum, ne intreaba Stanescu, sa luptam in contra dictatorului, in contra saraciei, in contra armatelor de alcoolici, tigani si prostituate? Cum - intrebam la randu-ne, infiorati si cu ochii belitzi? Prin santaj, fraierilor! Santajul salveaza democratia! Si Dinu, desigur, care, cu bani putini, isi trage o avere de la un fraier de frantzuz care neavand amanta si-a lasat nevasta! Dinu va ingenunchia Europa, ne va reda demnitatea de romani! O Romanie liberala prin care va curge lapte, miere, amante si bani! Daca santaj nu e, nimica nu e! Daca Antonescu nu e, inventeaza nea Dinu pe altul!
  • +8 (10 voturi)    
    ma lasa memoria? (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 16:44)

    Nicky [anonim]

    "PNL, fara a fi perfect, este mai bun decat celelalte partide, mai aproape de posibilitatea de a reforma cu adevarat viata politica"
    Gresesc eu sau PLN a fost la Guvernare, nu demult.....?
  • +7 (7 voturi)    
    pnl (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 17:28)

    pnl [anonim]

    pnl a ajuns un " hopa mitica (nu) se indoaie , nu se strica.
    Halal partid istoric liberal de dreapta inhaitat cu alde nastase, hrebenciuc , vanghelie.
    Rusine!
  • +8 (8 voturi)    
    Raspuns pentru Doru si Sheapa (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 17:30)

    CD [anonim]

    PNL nu este inocent sau mai exact conducerea PNL actioneaza in cunostinta de cauza alaturi de PSD +PC si UDMR in favoarea Moscovei :a acceptat ca la BNR sa fie impus Bogdan Olteanu ,omul lui Patriciu,care sa faca treaba de informarea rusilor cu privire la stetegia BNR de convergenta la euro in 2014,pentru ca rusii sa impiedice integrarea economica a Romaniei in UE .Dupa numirea lui Bogdan Olteanu ,Patriciu , dar si Antonescu , au facut declaratii defaimatoare despre Olteanu :ca-i labilpsihic, lispit de loailitate etc .ins cop diversionist,incercand indeparatarea banuielilor cu privire la legaturile cu rusii .
    UDMR s-a amestecat in ciorba Johannis pentru ca MOscova i-a promis realizarea autonomieie teritoriale.
    Deci, cu PNL si membrii acestui partid se mai poate face ceva, dar fara Antonescu si Patriciu,care alaturi de Geona fac jocul Moscovei .Antiromanesc .
  • +8 (8 voturi)    
    asta are o problema cu impunerea (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 17:36)

    zaboo [utilizator]

    vrea sa impuna PM, solutii, reguli... impune ce voteaza parlamentarii PNL ca altfel zboara din partid ... da' se da de ceasul mortii ca e Basescu dictator! interesanta democratia lui mos pistil - de la inaltimea celor 12%... sa ma gandesc ce ar fi spus daca aveau un 40%??? ma cutremur, deja...
    • +4 (4 voturi)    
      Iepurasu curata pusca si vorbeste prostii (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 20:18)

      Dorinela [anonim] i-a raspuns lui zaboo

      Mai degraba Crin Antonescu a luat ceva stimulente sa mai prinda curaj pana ce va trece balamucul asta in care a intrat. Dupa aia se "lasa de politica" asa a spus.
      "Votati-ma si dupa aia ma las de politica"
      Nu e lamentabil?
  • -4 (4 voturi)    
    Antonescu (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 22:25)

    katrina [anonim]

    Romania poate trece cu bine de criza economica si politica doar cu Antonescu presedinte si johannis premier.
    Antonescu este singurul candidat capabil sa ne ajute sa ne revenim din criza in care ne-a aruncat Basescu.
    • +1 (1 vot)    
      UAU, ce analiza!! (Joi, 12 noiembrie 2009, 13:32)

      gabifm [utilizator] i-a raspuns lui katrina

      Glumesc bineinteles. Macar tu ai citit ce ai scris? Sunt doar lozinci; vezi ca ti se vede coltul carnetului de partid! Un comentariu mai fad ca al tau, mai ... "comunist" nu mi-a fost dat sa citesc.
  • -3 (3 voturi)    
    antonescu, cum sa nu (Miercuri, 11 noiembrie 2009, 22:31)

    catalin-pentru-psd [anonim]

    Crin Antonescu este slab, nu are ce ii trebuie pentru a fi in fruntea Romaniei, nu are caracter, nu are viziune , este vag in declaratii, este genul de om care vorbeste 5 minute fara oprire, dar nu zice nimic. Geoana este cel mai capabil sa scoata romania din criza in care este.
  • +2 (2 voturi)    
    liberalii vor relua votul de la referendum (Joi, 12 noiembrie 2009, 0:45)

    gabriela filip [anonim]

    daca vor avea loc anticipate ,cu siguranta ca si psd va fi deacord sa modifice uninominalul, caci au pierdut destule locuri de parlamentari, pe actualul sistem;atunci nici macar in parlament nu e prea sigur ca vor intra liberalii, cu atat mai mult nu au cum face legea.ceea ce nu inteleg eu de ce nu accepta acum intrarea la guvernare si ramanerea in parlament?cu siguranta electoratul liberal asta vrea, doar patriciu are alta parere si nu-i pasa de electoratul lui.
  • -1 (3 voturi)    
    PNL (Joi, 12 noiembrie 2009, 2:00)

    Paula [anonim]

    Guvernarea PNL a fost cea mai buna pentru romani. Un presedinte liberal precum Crin Antonescu sprijinit de un guvern liberal scoate Romania din criza!
  • +1 (1 vot)    
    Bai sa fie (Joi, 12 noiembrie 2009, 9:23)

    miki [anonim]

    Nu mai vorbiti de guvernarea liberala .Ne-a lasat o crestere de 8% in situatia unei rate a inflatiei tot cca 8%.Va spun ceva aceste cifre?Apoi datoria externa ,cu tot boom economic ,a fost in guvernarea pomenita de cca 49 miliarde euro.Cifra asta va spune ceva?Vorbim de someri,Tariceanu avea 500 mii Boc are 800 mii,care este cresterea?Aveti impresia ca daca vine Johanis cu PNL de miine ne platim toti ratele la banca,avem bani de intretinere,vor fii locuri de munca,mincam si noi normal -nu doar o data carne pe saptamina,ca'n comunism?PNL sa stea in banca lui ca in caz de anticipate si schimbarea legii uninominalului nu mai intra in Parlament.Iar Geoana sa ramina la Moscova la cina cea de taina.
  • +1 (1 vot)    
    Vise (Joi, 12 noiembrie 2009, 9:36)

    bogdan [anonim]

    Cred ca Crinulet (cacofonia este obligatorie) nu o sa mai fac reguli decat la el acasa caci si la partid o sa piarda.
  • +1 (1 vot)    
    Domnul Dublu Repetent si Betiv va fi dezamagit ! (Joi, 12 noiembrie 2009, 12:05)

    martin [anonim]

    Discursul sonor si grandilocvent, dar lipsit de idei constructive si de orice substanta, al individului Crin cel Chiulagiu conving niste simandicosi care se cred intelectuali si o serie de saraci cu duhul carora le impune aceasta sonoritate goala, am vrut sa spun gongorica, dar nici macar profesorasul ultramediocru, nu stie despre ce este vorba.
    Acest Crin este dusmanul democratiei si al adevaratului bun simt si foarte aproape de fascism, dar nu o sa-i ajute nimic si ca floare a liberalismului steril, va apropia disparitia PNL !
  • 0 (0 voturi)    
    Pe buna dreptate (Joi, 12 noiembrie 2009, 13:02)

    Gabi A. [anonim]

    perfect de acord cu Antonescu si cu toate afirmatiile pe care le lanseaza. Sunt cei mai competenti si cei mai hotarati sa lupte in sprijinul interesului national. Mi se pare firesc sa fie la guvernare PNL din moment ce va iesi Antonescu presedinte.
  • 0 (0 voturi)    
    Ha, ha, ha (Joi, 12 noiembrie 2009, 17:26)

    Marin [anonim]

    Poate ar avea un cuvant PNL-ul daca ar avea macar un lider, dar cand cel ce candideaza din partea lor nu este decat o marioneta a lui Patriciu atunci ce coloana vertebrala sa aibe partidul! Tot Geoana este omul!
  • 0 (0 voturi)    
    campanie (Joi, 12 noiembrie 2009, 22:10)

    elena [anonim]

    Si astazi la Calarasi Crin a fost foarte convingator..si a avut foarte multi sustinatori!