Emil Boc a devenit responsabil avand grija de gaste si alte animale in copilarie

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 29 octombrie 2009, 19:08 Actualitate | Politic


Premierul interimar Emil Boc a afirmat, joi, la Etno TV, ca a avut "nesansa" de a conduce Guvernul in cea mai mare criza economica din ultimii 60 ani si in an electoral, transmite Mediafax. Boc a mai explicat ca a incercat sa lucreze pe principiul responsabilitatii, deprins inca din copilarie, cand avea grija de gaste si alte animale.

El a aratat astfel ca a beneficiat de avantajul copilariei de tara, unde permanent este ceva de facut cu responsabilitate si a povestit cum, fiind cel mai mic dintre cei cinci frati ai sai, a trebuit sa aiba grija de gaste.

"Le duceam la apa si ma deranjau ca treceau raul si intrau pe iarba oamenilor. Acestia ma reclamau la parinti, iar ei ma intrebau «Unde ai fost, Emile?»", a povestit Boc.

Premierul interimar a mai relatat ca, imediat dupa caderea Guvernului, a telefonat parintilor pentru a-i linisti si a le spune ca nu se va intampla nimic rau cu el prin pierderea postului de prim-ministru, deoarece poate lucra in continuare ca profesor.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















792 vizualizari

  • +5 (13 voturi)    
    cind palaria e prea mare (Joi, 29 octombrie 2009, 19:51)

    bocut [anonim]

    deci nici cu gistele nu prea s-a descurcat;
    brusc mi-a devenit simpatic; parca il vad alergind cu ginsacul dupa el ciupindu-l de fund.
  • -1 (3 voturi)    
    iar asta (Joi, 29 octombrie 2009, 20:05)

    vesica piscis [utilizator]

    declara el in timp ce delegatia FMI il astepta la discutii.
  • +1 (3 voturi)    
    O IMAGINE (Joi, 29 octombrie 2009, 20:21)

    sabo [utilizator]

    DEMNA DE CREANGA!!!
    DOAR ATAT!
  • +5 (9 voturi)    
    responsabilitate (Joi, 29 octombrie 2009, 20:29)

    Aurelia [anonim]

    Si eu mergeam cu gastele la garla si le pierdeam. Si acum imi aduc aminte cum eram certata seara de matusi. Mai bine sa am grija de o clasa de fete decat de un card de gaste. Mai bine sa ai grija de un card de gaste decat e o turma de ziaristi care-ti rastalmacsc vorbele. Boc nu te uita in gura frutatilor !
    • +4 (6 voturi)    
      responsabilitate (Joi, 29 octombrie 2009, 22:26)

      cristina N [anonim] i-a raspuns lui Aurelia

      si eu pazeam gistele la tara :) dar eu nu le pierdeam ;)

      oh ce amintiri ... eu ma bucur ca am avut un prim ministru care stie ce e aia viata la tara
      • 0 (0 voturi)    
        responsabilitate (Vineri, 30 octombrie 2009, 20:21)

        aurelia [anonim] i-a raspuns lui cristina N

        Cristina chiar daca nu ai inteles mesajul meu, ma bucur ca nu pierdeai gastele. Succes la numarat voturi pentru prim-ministrulde la tara !
      • 0 (0 voturi)    
        Din copilăria mea – Lucian Blaga (Vineri, 30 octombrie 2009, 20:45)

        ... [anonim] i-a raspuns lui cristina N

        Din copilăria mea – Lucian Blaga

        Păşteam cu alţii gâştele-n arinişti.
        Cu gângurit de aur îmi venea câte-un boboc
        şi îmi prindea cu prietenie-n cioc
        sfârcul urechii
        şi plopii tremurau străvechii.

        Când toropit priveam prin gene
        cum boii se mişcau prin flori de sânziene
        pe sub sălcii,
        mă miram că ei nu văd
        cu vârful coarnelor ca melcii,
        şi boii - boii-şi rumegau căldura pe sub sălcii.

        Când mă trânteam în pajişte pe spate
        cu ochii către bolta în senin,
        mă-nchipuiam întins cu foalele pe cer,
        lin răzimat pe coate.

        Şi-mi mai aduc aminte
        într-un lan de cînepă
        o sperietoare pestriţă de paseri
        se sprijinea
        în par, ca vînturi s-o alinte.

        Ciorchine de turbări avea cercei,
        o vrabie-şi făcuse cuib în pălăria ei.

        Râdeau copiii toţi de ea,
        dar mie mi-era milă
        şi-o iubeam.
        Şi singur socoteam: ea mi-e aproapele
        şi o iubeam.
        Şi mă credeam un mucenic.
  • +5 (5 voturi)    
    cum... (Joi, 29 octombrie 2009, 20:30)

    PSD [anonim]

    drag de mai ajung si oamenii sinceri acolo...am vb ca facem noi o revolutie cu tv iliescu...hai romania
  • 0 (6 voturi)    
    Bocule Pocule... (Joi, 29 octombrie 2009, 20:39)

    Wgvd [utilizator]

    Forfetarul maritului tau partid si al presedintelui care nu mai tarziu decat ieri afirma ca el sprijina acest impozit. Ce forfetar dupa ceafa o sa va luati voi de la cele 130000 firme suspendate,...pffffffffffffff
  • 0 (2 voturi)    
    gaste (Joi, 29 octombrie 2009, 23:35)

    gheo [anonim]

    este unul dintre cele mai amuzante lucruri vazute la tv de multa vreme
    nebunii si copiii spun adevarul; in cazul de fata dl boc mai face o boacana si spune cum vede el electoratul:
    niste gaste
    si culmea e ca are dreptate
  • +3 (3 voturi)    
    cred ca am pierdut (Vineri, 30 octombrie 2009, 0:24)

    Lucianmotzul [anonim]

    Un om care in viata a facut de toate ,asa am fost si eu ,acum sint in USA si ce bine mia prins viata si copilaria la tara .Voi cei care rastalmaciti si nu stiti ce este si ce frumoasa copilarie este la tara ,in comparatie cu cea din blocurile de beton si jocul in fata blocului ,mai bine abtinetiva de la comentari .Am pierdut un om drept ,cinstit si care a vrut sa faca ceva pt ROMANIA ,pacat ,si asta din cuza gistelor care minca de la alti ,acesti asint cei 254 de parlamentari.
  • 0 (0 voturi)    
    Dl Emil Boc merita stima noastra ! (Vineri, 30 octombrie 2009, 20:53)

    Leontina [anonim]

    Mama mea mergea cu gastele la pascut pe malul paraului si in acelasi timp trebuia sa albeasca panzele la soare ori sa impleteasca ciucuri la stergare... Eu nu am avut parte decat foarte rar de aceste bucurii si responsabilitati cum bine spune domnul premier Boc. Aceea era viata adevarata si nu cear de acum infectata de rautate si mizerie morala.