Traian Basescu: Ascultari facute de MAI au fost multiplicate si distribuite, dar nu exista proba implicarii lui Dan Nica

de V.M.     HotNews.ro
Marţi, 27 octombrie 2009, 20:16 Actualitate | Politic


Presedintele Traian Basescu a declarat, marti, ca "s-a constatat ca redari ale unor ascultari facute de unitatea de informatii a Ministerului de Interne au fost multiplicate si distribuite" mentionand insa ca "nu exista proba implicarii ministrului Nica".
  • "S-a constatat, deocamdata nu exista proba implicarii ministrului Nica, s-a constatat ca redari ale unor ascultari facute de unitatea de informatii a Ministerului de Interne au fost multiplicate si distribuite. S-a declansat un mecanism de cercetare-verificare, sa vedem cum a fost posibil sa se intample asa ceva intr-o unitate de informatii a statului roman", a declarat Traian Basescu, potrivit Mediafax, in cadrul unei intalniri cu reprezentantii societatii civile, la sediul Grupului pentru Dialog Social.
El a spus ca prim-ministrul Emil Boc a luat o decizie severa in cazul lui Nica, la momentul afirmatiilor privind fraudarea alegerilor prezidentiale prin turism electoral cu autobuze, dar ca decizia premierului nu poate fi insa contestata.






Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.

















1191 vizualizari

  • -5 (19 voturi)    
    ascultari& MAI & Baseli (Marţi, 27 octombrie 2009, 20:34)

    BASELU INCOERENT [anonim]

    1. Baselu stie tot? De unde oare ? Cum de are el voie sa stie si altii nu?
    2. Baselu a spus si ceva despre realitatea inregistrarii? Ca daca este real, gravitatea realitatii intrece orice alte comentarii sau aparari!
    3. ... dar parca in cazul Udrea se sustinea ideea fondului si nu se vedea o ilegalitate. In fond, ce-l poate interesa pe Basedinte realitatea sau irealitatea continutului discutiei?
    4. Concluzie de bun simt (o fi stiind Baselu ce-i aia?) : Aici se si demonstreaza diferenta dintre basel si romanul obisnuit : abordarea si asumarea realitatii.
    • +6 (6 voturi)    
      sursa (Marţi, 27 octombrie 2009, 21:20)

      alpha [anonim] i-a raspuns lui BASELU INCOERENT

      Baselu e seful CSAT,e normal sa fie informat
    • +6 (6 voturi)    
      (Marţi, 27 octombrie 2009, 21:28)

      Cristi [anonim] i-a raspuns lui BASELU INCOERENT

      Presedintele tarii este informat de catre serviciile secrete. Constitutional. Pe de alta parte conduce CSAT. Ce nu intelegi? Sau, mai bine spus, ce anume NU VREI sa intelegi? Ca totul e simplu. Ca daca nici presedintele nu trebuie informat de serviciile secrete (asa cum se intampla in orice tara civilizata), atunci cine ai vrea tu sa fie informat? Vanghelie? Geoana? Chucky Antonescu? Primarul voiajor Oprescu? Gigi Becali? Vadim Tudor? Cersetorul de la metrou?
      P

      P.S. Absolut fals!!! In cazul comisiei de ancheta Udrea (si nu "cazul Udrea" asa cum sugerezi tu), toate televiziunile si media aservite au comentat nu fondul - adica discutiile inregistrate si semnificatia lor - ci cum de a fost posibila inregistrarea acestor discutii si ilegalitatea acestor inregistrari. Hai, mai lasa vrajelile si mars repejor la biscuiti! Ori Chucky ori Prostanacul iti vor recompensa efortul manipulator printr-o portie dubla de biscuiti. Digestivi.
    • +5 (5 voturi)    
      nu te face ca nu stii (Marţi, 27 octombrie 2009, 22:48)

      marius [anonim] i-a raspuns lui BASELU INCOERENT

      nene, de ce bagi dezinformari? Base e seful Consiliului de Aparare a Tarii si acolo i se aduce totul la cunostinta. Inclusiv cazuri din cele spuse mai sus.
    • +2 (2 voturi)    
      Daca mai era nevoie! (Miercuri, 28 octombrie 2009, 10:17)

      Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui BASELU INCOERENT

      @ Demonstreaza inca o data ca comunistii or fos mai destepti cand au dat afara TOTI din siguranta statului si ca Ilici e adevaratul Capo di tuti capi.Daca pe Utopicul Constantinescu l-au scurcircuitat pe Basescu l-au tradat .Fapt f.f.f grav ce tine de curtea martiala.Acum nu mai e vorba de Basescu om ci de presedintele reprezentantul poporului.Este scuipat in ochi poporul.De aici la inrobirea sa la carul "imogatitilor fraudulos" nu e decat inceputul.Asa ca sa o lasam, mai moale cu parlamentul tot un instrument care daca se vrea e vezi Doamne Monolit.vointa poporului pentru Mos Crasciun Johanes cand se schimba interesul spurcarea pe toate ecranele e de Bon Ton. Nu ar fi timpul ca Maria SA poporul sa faca liniste in Vrajba si Galceava Ide(i)lor ! Sa rada si parlament si Moguli si Antene I,II,III, Realitati cu irealitati ,de ce nu si presedinti impotenti care de 20 de ani duc poporul la indatorare un trai de caine de pripas.Arendasi cu subventii pe sub mana.Mici fermieri si producatori falimentari.Distrugerea zootehniei si devalizarea DGRSului pentru procesatori si tinerea preturilor la cereale sub pretul lemnului de foc de ard Romanasii porumb in soba si uleiul in tractoare.Fondul proprietatea pusculita de partid pentru Voiculescu unde tortionarii si complicii plus impozitele crescute in rural de 1000/10 o noua nationalizare in timp cei ce "hrebe" primesc miliarde despagubiri iar TESA ANRP mii de Eu/luna. Singurul drept la hooo si macinare intre cetatenmii de rang III-V Presedintele nu stie tot cu toate ca fisa postului cere ca El sa fie cel mai informat apoi PM si Presedintele Senatului.Dar:...Noi nu suntem normali! DDD
  • -6 (10 voturi)    
    misterul camerei galbene!suntem in plin suspens (Marţi, 27 octombrie 2009, 20:54)

    Eneas [anonim]

    ..avem cadavrul ,avem arma crimei ,dar nu exista criminalul , ca nu avea pe unde sa iasa !si ,in plus, prezumtivul tovaras ofiter acoperit Nica trebuie crutat pana la votul Parlamentului din patru a unspea, ,poate trece guvernul Croitoru ...
    sincer credeam ca Nica e mai destept decat mustata sa ,dar nu e ,iar acum incep sa ma indoiesc de toate -intrun traziu adevarul se va afla;ori tamilul Vanghlie umbla noaptea pe la doi si un sfert ,cu lanterna in gura si copia pe rupte documente ,ori fiind analfabet nu avea cum sa le copie , ori vorbeste gura fara el, gura jucand in deplasare ,ori nimeni nu e vinovat si guvernul isi revine dupa alegeri !din aceasta dilema nu putem iesi ..am zis !
  • +5 (5 voturi)    
    Nici o indoiala privindu-l pe Nica (Marţi, 27 octombrie 2009, 21:15)

    Cristi [anonim]

    L-am ascultat pe tov. Nica intr-o emisiune televizata iar atitudinea si comportamentul sau smecheresc, cu rasete si ranjete, cu glumite marca Vangelie si Antonescu, mi-a intarit convingerea ca acest om este total neserios si total neindicat sa fie desemnat sa conduca o institutie a statului, mai ales una de o atat de mare importanta cum este Ministerul de Interne. Tovaraselul asta care a subjugat MAI intereselor de partid e suspect de vinovatie pana in maduva oaselor. Totul se citeste pe fata lui.
  • -4 (6 voturi)    
    Ce inregistrare?!! (Marţi, 27 octombrie 2009, 22:09)

    Robert D. [anonim]

    De ce nu dati si inregistarea? Nu va lasa dictatorul Basescu?
    • -1 (1 vot)    
      Corect (Miercuri, 28 octombrie 2009, 7:46)

      Adrian C. [utilizator] i-a raspuns lui Robert D.

      M-am tot uitat si eu pe hotnews dupa inregistrarea propriu-zisa ... dar nu am gasit-o. Vad ca hotnews preferea stirile venite de la Base care pare sa acuze ca s-a facut ilegal ... OK s-au facut ilegal, DAR ESTE ADEVARAT ce scrie acolo? L-ati avertizat pe Haissam sa-si ia familia si sa plece in State?

      Daca este adevarat, atunci asta ar fi cu mult mai grav decat legalitatea/ilegalitatea inregistrarii.
      • +2 (2 voturi)    
        cred ca ati luat-o razna... (Miercuri, 28 octombrie 2009, 11:32)

        eu [anonim] i-a raspuns lui Adrian C.

        cum dracu` sa dea inregistrarile???? cred ca aveti creierul unei gaini... nu e suficient de grav ca au fost multiplicate inregistrarile acuma sa mai fie facute si publice????? vai de ea tara si aia care nu gandesc.

        pt. logica - nu e vorba de inregistrarea cu haissam ci de cele din arhiva dgipi. invata sa citesti
    • +1 (1 vot)    
      Desteptarea! (Miercuri, 28 octombrie 2009, 12:37)

      Danut D Deleanu [utilizator] i-a raspuns lui Robert D.

      @ Nu mai e nici o inregistrare ci o notita pe o "ascultare"ilegala. Punct.FFFgrav! DDD
  • -2 (2 voturi)    
    suntem obisnuiti (Miercuri, 28 octombrie 2009, 9:36)

    mirabela BRASOV [anonim]

    tot ce e ilegal in tara aceasta dar favorabil lui basescu nu este vazut...sau se trece cu vederea peste...tot ce e legal si impotriva lui basescu este considerat ilegal ..sau sunt luate masuri imediate pentru a impiedica raspandirea fenomenului...basescu este tatal coruptiei!!