Corneliu Vadim Tudor isi lanseaza candidatura duminica, la Teatrul Odeon

de Alina Neagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 17 octombrie 2009, 16:43 Actualitate | Politic


C.V. Tudor
Foto: Agerpres
Liderul Partidului Romania Mare, Corneliu Vadim Tudor, isi va lansa, duminica, la Teatrul Odeon din Capitala, candidatura la alegerile prezidentiale. Discursul oficial va fi urmat de un "spectacol artistic", anunta NewsIn.

In urma cu o saptamana, liderul PRM anuntase ca urmeaza sa isi lanseze candidatura pe 17 octombrie, dar nu stabilise inca unde va face acest lucru, spunand ca nu a gasit o sala pentru acest eveniment.

"Am amânat-o pentru 17 octombrie, suntem in grafic, inca nu e timpul pierdut. Daca e vreo institutie de genul acesta, care depinde de oamenii lui Basescu, voi evita, o sa imi fac lansarea in Parcul Cismigiu sau la vreun McDonald's, gasim noi, sau in Gara de Nord, vedem noi", spunea atunci Corneliu Vadim Tudor.

El asteapta la eveniment aproximativ 1.000 de persoane si spune ca va organiza si un spectacol sustinut de mai multi artisti.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















947 vizualizari

  • +3 (7 voturi)    
    I-am gasit un sediu de campanie! Uraaaaa! (Sâmbătă, 17 octombrie 2009, 17:10)

    Dr Marutza [anonim]

    De ce nu Spitalul 9? Acolo gaseste mereu portile deschise pentru el! Principalul e ca dupa ce intra vadim, sa le inchida pentru totdeauna, ca sa scape tara asta de un nebun! Si sa vezi ce mai campanie cu audienta pe masura lui ar avea acolo, ca doar o limba vorbesc!!
    • 0 (0 voturi)    
      Sediul e gresit! (Sâmbătă, 17 octombrie 2009, 23:04)

      Petru Moldovan [anonim] i-a raspuns lui Dr Marutza

      Lansarea trebuia sa aiba loc la Teatrul Tandarica dupa parerea mea.... Sau poate si mai bine poate la Teatrul Tzandari in Creier...
      • 0 (0 voturi)    
        sau de ce nu (Duminică, 18 octombrie 2009, 11:00)

        adrian [anonim] i-a raspuns lui Petru Moldovan

        la Circ? Acolo ar fi credibil. Dar probabil ca nu ar fi de acord clovnii profesionisti sa le faca concurenta un clovn amator!
  • +1 (3 voturi)    
    Uzurparea simbolurilor-01 (Sâmbătă, 17 octombrie 2009, 18:03)

    Sitting_Bull [anonim]

    Exponentii vizibili ai oligarhiei { partidele politice actuale} lucreaza de douazeci de ani la subminarea tarii, scopul lor este de mentine controlul asupra statului si institutiilor representative, sunt capuse ce sug single tarii, iude, vinzatori de neam si tara, unelte docile in mina conspiratorilor KGB-isti.
    Sistemul creat le permite sa se acopere reciproc, sa cada intodeauna in picioare, nu au de dat socoteala niciodata, prin simplul fapt ca nu exista nici o forta politica necontaminata de structuri.
    Parlamentul este ilegitim, cifrele o arata , dupa redistribuirea voturilor albe din 30 noiembrie 2008 sa ajuns la aprox 5 00 000 milioane de alegatori ce s-au exprimat, votul uninominal fabricat in laboratoarele secrete ale PSD-ului, PNL-ului,UDMR-ului, Ro Mare si legiferat in parlamentul-322 , fapt ce a permis ca nealesii poporului{dezavuatii} sa intre in parlament chiar clasinduse ultimii pe circumscriptii{ guvernul tariceanu a pecetluit aceasta mirsava combinatie}.
    Ultragiatii{ parlamentarii}ataca in haita, cauta toate chichitele sa ramina pe scena, au datorii de platit celor ce i-au propulsat, vanitatea si fudulia de slugi nu le permite sa fie demni.
    Normal, parlamentul ar trebui sa se autodizolve singur, sa ceara o legitimitate, sa aiba curajul sa infrunte vointa poporului pe care-l tradeaza permeditat, eu nu cred ca pot sa indrazneasca, lasii nu ataca decit in gasca, singuri se simt neputinciosi.
    Partidele sunt considerate institutii fundamentale ale statului, dar, sunt cluburi de afaceri, cauta intodeauna sa favorizeze clientela lor, comenzile sunt date de catre ‘’loja securista’’.
  • 0 (2 voturi)    
    Conspiratorii-01 (Sâmbătă, 17 octombrie 2009, 18:08)

    Sitting_Bull [anonim]

    Cu douazeci de ani in urma, mijloacele de informare ale vremii au dirijat informatia (zvonuri cu predilectie) catre populatia care era dependenta de sursa centrala , cu impact de teroare ori catastrofa , mistificind realitatea si creind psihoza , realizind astfel obiectivul impus de conspiratorii loviturii de palat : crearea unui curent de opinie favorabil aranjamentelor de culise , permitind reevaluarea situatiei si ajustarea planurilor initiale ce nu mai corespundeau noilor situatii si evenimente .
    Marea dilema ce trebuia tratata de urgenta era revolta spontana a poporului , amploarea ei depasind previziunile initiale cele mai pesimiste ; acest fapt creea instabilitate iar riscul ca masa populara , identificindu-se si creind unitate de idei , sa poata revendica in numele poporului mecanismele puterii de stat , numind reprezentanti alesi ad-hoc .
    Complotistii conspiratiei au recurs la arma dezinformarii , utilizind mijloacele de propagare a informatiei , dirijind sentimentul national de revolta contra unor ipotetice amenintari si atacuri teroriste , fapt ce le-a permis initiatilor sa infringa resentimentul popular ce se declansase impotriva a tot ce insemna , privilegati ai partidului , ideologii importate sau structuri totalitare , permitind astfel conspiratorilor , restructurarea structurilor oculte ale partidului , discreditarea si defaimarea publica a opozantilor, acapararea puterii pe cale democratica .
    Media si-a aratat puterea de influenta , asupra populatiei avida de descoperiri , insetata de informatii , devenind in scurt timp instrumentul de modelare si formatare a opiniei publice , in profitul noilor structuri ale partidului ce s-au metamorfozat in noi formatiuni politice satelite ale nucleului de baza restructurat .
  • +1 (1 vot)    
    Tineti minte 3 cuvinte: (Sâmbătă, 17 octombrie 2009, 18:57)

    razvan [anonim]

    Vadim Tudor Presedinte!
  • 0 (0 voturi)    
    catidat (Sâmbătă, 17 octombrie 2009, 19:42)

    cristian [anonim]

    locul potrivit ar fi alaturi la teatrul de revista
  • 0 (0 voturi)    
    De ce nu (Sâmbătă, 17 octombrie 2009, 19:46)

    grong [anonim]

    De ce nu la Select ca acolo isi avea cuibul cu securistii lui de ieri politicienii de miine?Toata gasca lui ceasca hraniti de Liviu patronul securist s-ar bucura sa revada pe grasul nebun viitorul presedinte la Balaceanca.
  • 0 (2 voturi)    
    Saltimbancul nebun... (Sâmbătă, 17 octombrie 2009, 19:56)

    Cristi [anonim]

    Exact asta mai lipsea din cocktailul tradatorilor de tara care s-au adunat in cuget si simtiri sa-l distruga pe Basescu. Omul care le-a deranjat atat de mult linistea acestor naparci.
  • +1 (1 vot)    
    Il votez (Sâmbătă, 17 octombrie 2009, 23:25)

    Caterinca [anonim]

    E cel mai simpatic dintre toti.
    Mai ales cand ii face pe toti tampiti.
    Ceea ce si sunt.
    Inclusiv eu, ha, ha.
  • -1 (3 voturi)    
    Candidoza Verma Tupercosa (Duminică, 18 octombrie 2009, 0:59)

    Vizitiul [utilizator]

    Denumirea stiintifica pe scurt C.V.T.
  • 0 (0 voturi)    
    Isi pierde vremea de pomana (Duminică, 18 octombrie 2009, 8:44)

    Saptamana Nebuniei Mari [anonim]

    CVT - agent al Mossad-ului. Ori, ce acoperire mai buna sa ai pentru asta decat circul de prost gust si antisemitismul de fatada? Daca ar fi patriot cu adevarat, ar recunoaste acest lucru si ar mai recunoaste si din ce alte organizatii paramasonice face parte. Dar nu are acest curaj; e doar o marioneta, ca toti ceilalti politicieni.
    Si nu, nu e nebun! Isi joaca doar rolul si atat. Un rol care il injoseste si il face grobian. Pacat ca nu mai realizeaza acest lucru
    Oricum, nu are nicio sansa. Pacat ca din cauza lui si a lui Becali se mai imprastie niste voturi.
  • 0 (0 voturi)    
    candidatura lui Vadim (Duminică, 18 octombrie 2009, 11:54)

    poldark [anonim]

    "nu stiu ce am
    Ca nu ajung nicaieri
    Cand merg'.....
    (Marin Sorescu)



    E si normal sa ne fie asa cata vreme" traim in tara lui Doamne-Fereste"....