Gigi Becali si-a depus candidatura la BEC: Pot intra in turul II, fiecare om are sansa lui in viata

de Alina Neagu     HotNews.ro
Sâmbătă, 17 octombrie 2009, 11:02 Actualitate | Politic


Liderul PNG, George Becali, si-a depus, sambata dimineata, la Biroul Electoral Central, candidatura la alegerile prezidentiale. "Va fi o campanie in care voi spune toate lucrurile pe care le-am facut eu si pe care nu le-au facut ceilalti, sau lucrurile negative pe care le-au facut ceilalti, care sunt de cativa ani la putere. Pot intra in turul II, fiecare om are sansa lui in viata", a afirmat omul de afaceri.
  • "Eu am intrat intr-o lupta pentru presedintie, voi avea o campanie normala. Nu ma feresc de nimeni, nu ma tem de niciun contracandidat", a adaugat el.
  • "Mi-am propus un singur lucru, pe care nu vi-l spun acum, o sa vi-l spun dupa aia: care este cel mai esential lucru pentru Romania. E legat si de criza economica, pentru ca daca va ajunge sa conduca tara o persoana pe care o stiu eu, se va duce dracu' Romania", mai spune Gigi Becali.
Gigi Becali este cel de-al doilea candidat care isi depune candidatura la BEC, dupa liderul liberal Crin Antonescu, care a facut acest lucru inca de vineri. Candidaturile pentru alegerile prezidentiale pot fi depuse pana pe 23 octombrie.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.


















927 vizualizari

  • +3 (3 voturi)    
    romanya (Sâmbătă, 17 octombrie 2009, 11:16)

    Niggerson [utilizator]

    exact cum zicea danyel in artycolu lui pe gsp acest personaj se inpune la macsim prin prostia sa. Gygy dyn Bucuresty du-te la gara !
    • +2 (2 voturi)    
      .. (Sâmbătă, 17 octombrie 2009, 15:07)

      ToBeOrNotToBe [utilizator] i-a raspuns lui Niggerson

      n-a zis nimic rau, doar ca a fost o greseala de tipar din partea ziaristului....Fecali a zis "pot sa intru in (c)urul 2" ceea ce este foarte adevarat.
      • 0 (0 voturi)    
        unde poate intra... (Duminică, 18 octombrie 2009, 11:13)

        atreus [anonim] i-a raspuns lui ToBeOrNotToBe

        poate intre in diverse locuri: in turul 2, la inchisoare, in burj al arab, etc. etc.
        Nu il vad vinovat de sechestrare si daca ar fi vinovat atunci ar avea ceva circumstante atenuante dar sa lasam justitia sa-si faca treaba, nu? Partea care ma enerveaza este ca s-a trezit si asta sa candideze la presedentie (candidoza naibii)!
  • +4 (4 voturi)    
    BRAVO!!! (Sâmbătă, 17 octombrie 2009, 11:18)

    relu [anonim]

    ''Pot intra in turul II, fiecare om are sansa lui in viata"
    Asa este, zi-le dom' Jiji !... pacat acum ca ,sansa ta nu este si SANSA NOASTRA!!!
  • +5 (5 voturi)    
    Bee (Sâmbătă, 17 octombrie 2009, 11:28)

    Zizi3 [anonim]

    Oile nu voteaza, breee.
  • +3 (5 voturi)    
    jiji fecali (Sâmbătă, 17 octombrie 2009, 11:38)

    florin.f [utilizator]

    jiji candideaza la oile tale puscarias incult ce esti!!! pac-pac
  • +6 (6 voturi)    
    www.vaduva.ro (Sâmbătă, 17 octombrie 2009, 11:50)

    Cristi VADUVA [anonim]

    ... inca un candidat fara nici o sansa. Pe bune, Becali, Vadim, Kelemen Hunor, Remus Cernea - astia chiar nu-si dau seama ca n-au nici o sansa? candideaza doar asa, ca sa apara la TV, ca altfel chiar nu inteleg rostul !
    • +1 (1 vot)    
      rostul (Duminică, 18 octombrie 2009, 11:14)

      atreus [anonim] i-a raspuns lui Cristi VADUVA

      rostul e simplu: candideaza pentru a diviza si a redistribui controlat voturile la turul 2...
  • +6 (6 voturi)    
    DOSAR PENAL! (Sâmbătă, 17 octombrie 2009, 11:51)

    bizonul [anonim]

    Un individ, indiferent cine este acela, frijiji, popescu, ionescu, georgescu, etc, ARE VOIE SA CANDIDEZE DACA ARE DOSAR PENAL? DACA SE JUDECA? cum este cazul lui bekali.

    Poate individul primeste sentinta: 7 ani puscarie.
    scapa de pirnaie si se duce la cotroceni daca bizonii l-au votat? Asta nu este o tara normala la cap.
  • +6 (6 voturi)    
    Proverb (Sâmbătă, 17 octombrie 2009, 12:33)

    zdrang [anonim]

    Pestele de la cap se impute si de la coada se curata.La oi este invers.Dar bek-ali mai spera.Saracul
  • +2 (2 voturi)    
    Dar noi nu avem sansa noastra? (Sâmbătă, 17 octombrie 2009, 14:57)

    cet23 [anonim]

    Are dreptate, fiecare om are sansa lui! Dar noi nu avem sansa sa nu ne mai fie poluata viata publica de un asemenea specimen? Aduce cu el atata mizerie morala ca majoritatea s-a scarbit!
    Lasa-ne jiji! Du-te pe stadion, sunt o multime de oameni acolo in fata carora sa te dai smecher, du-te la Monte Carlo, sunt o multime de oameni acolo pe care sa-i impresionezi cu banii si mitocania ta, dar lasa-ne!
    Omul asta murdareste cu rahat tot ce atinge!
  • +2 (2 voturi)    
    vise... (Sâmbătă, 17 octombrie 2009, 15:11)

    vasile [anonim]

    Da beteag mai e GHEORGHE asta .La ce sa intre in turul 2 , la DNA ??? , Becali ,ca si romania este bolnav . Romania , este bolnava social -economic si politic , iar Becali este bolnav cu capul ,ca de creer nu poate fi vorba.
  • +1 (1 vot)    
    cel mai bun lucru pt romania....ar fi (Sâmbătă, 17 octombrie 2009, 18:38)

    montreal [anonim]

    ca ciobanul sa devina presedinte..ar fi cel mai bun reprezentant al majoritatii romanilor....
  • 0 (0 voturi)    
    nu prea injur (Duminică, 18 octombrie 2009, 5:57)

    george [anonim]

    nu prea injur .dar acum chiar imi vine sa o fac .nu stiu daca sa rad ironic sau sa injur la o aseamenea stire
  • +1 (1 vot)    
    Test (Duminică, 18 octombrie 2009, 8:43)

    cobra [anonim]

    Oameni buni, prezenţa acestor personaje este un test de inteligenţă pentru poporul român. Cu cât mai multe voturi pentru aceştia, cu atât nota obţinută este mai mică. Dacă un agramat de teapa lui Berbecali ajunge să candideze (nu mai zic să intre în turul 2, că de câştigat... poate nu ne-am tâmpit chiar de tot) înseamnă că e ceva putred în ... România.
    De ce candidează acest personaj:
    1. În naivitatea lui primară, chiar crede că poate ajunge preşedinte şi, în acest caz, toate procesele în care este parte sunt suspendate.
    2. Chiar dacă nu ajunge preşedinte, poate negocia PE BANI transferul de voturi către un alt candidat fomist de voturi.
    Aceste motive sunt valabile într-o proporţie covârşitoare şi pentru ceilalţi candidaţi enumeraţi mai sus (cu excepţia lui Cernea care acum tatonează mediul politic cu naivitatea lui). Vedeţi voi pe Hunok cu şanse REALE la preşedinţie? Categoric, nu. Dar voturile lui se vor direcţiona către candidatul care va accepta condiţiile IMPUSE de asociaţia culturală UDMR.
    E clar că sunt necesare multe schimbări în legislaţia românească astfel încât să se evite astfel de cazuri în viitor.
  • +1 (1 vot)    
    jiji (Duminică, 18 octombrie 2009, 17:38)

    Pandi [anonim]

    Inca un visator! Vise placute!
  • +1 (1 vot)    
    Gigi, oile si psihanaliza (Miercuri, 21 octombrie 2009, 0:30)

    dorubarbu [utilizator]

    Daca Freud ar trai si ar incerca sa-l psihanalizeze pe Gigi...ar reinventa psihanaliza si ar aduce-o la stadiul de tratat de psihiatrie, imbogatind-o considerabil conceptual! Distanta ontica dintre afirmatiile si faptele lui Gigi BECALI este atat de mare incat schizofrenia este doar o prima etapa din "involutia psihica" a acestui oier convertit!!! Din punct de vedere gramatical el nu-si poate depasi conditia de cioban. Din punct de vedere intelectual nu trece de inteligenta oii. Din punct de vedere al propriei credinte e chiar mai ratacit decat propriile oi, care oi s-au trezit brusc pe gazonul Stelei in loc de pasunile din jurul Bucurestiului. Din punct de vedere logic, Gigi e fratele contradictiei si nasul paradoxului. Din punct de vedere moral oierul mistico-schizoid e exact oglinda oilor ratacite care compun Romania sfarsitului de an 2009! Aferim!