Nati Meir s-a retras din cursa prezidentiala si spune ca va candida pentru Camera Deputatilor, in locul lui Olteanu

de V.M.     HotNews.ro
Joi, 15 octombrie 2009, 10:32 Actualitate | Politic


Nati Meir
Foto: AGERPRES
Candidatul independent Nati Meir a anuntat joi ca se retrage din cursa prezidentiala, in semn de protest fata de ce se intampla in politica romaneasca in ultimele zile, si ca va candida pentru Camera Deputatilor, in locul lui Bogdan Olteanu.

"Am luat aceasta decizie ca semn de protest fata de ce se intampla in politica romaneasca. Eu iubesc Romania si doresc sa fac ceva pentru tara aceasta, dar ce s-a intamplat zilele acestea cu politicienii romani m-a convins ca totul in politica romaneasca este pentru "ciolan" si sper ca in 22 noiembrie sa vina observatori, pentru a evita fraudarea alegerilor", si-a motivat decizia Nati Meir, intr-un comunicat transmis joi.

Meir a precizat ca nu va disparea din politica romaneasca si a anuntat ca va candida pentru Camera Deputatilor, in locul liberalului Bogdan Olteanu (numit vicepresedinte BNR), in circumscriptia din sectorul 1 din Capitala.


Citeste mai multe despre   





Citeste doar ceea ce merita. Urmareste-ne si pe Facebook si Instagram.
















1092 vizualizari

  • +4 (4 voturi)    
    drum bun (Joi, 15 octombrie 2009, 11:10)

    srt [utilizator]

    Si cale batuta.
  • +1 (1 vot)    
    oricum n-avea nici cea mai vaga sansa (Joi, 15 octombrie 2009, 11:15)

    cet23 [anonim]

    Oricum n-avea nici cea ma vaga sansa. S-a facut si el mai cunoscut opiniei publice, asta e tot castigul lui.
  • 0 (4 voturi)    
    din partea PNL? (Joi, 15 octombrie 2009, 11:17)

    urania [utilizator]

    Nu inteleg, candideaza din partea PNL-ului daca vrea sa ii ia locul lui Bogdan Olteanu, nu? Probabil ca PNL a ajuns la concluzia ca si banii lui Meir sun buni pt campania lui Crin Antoneascu, asa ca il accepta pe acest Meir sub stindardul sau.Totul pana la bani, nu conteaza ideologia, culoarea politica.Patetici si penibili, ca nu gasesc alta rima...
    • -1 (1 vot)    
      in stele (Joi, 15 octombrie 2009, 12:42)

      KingSnake [utilizator] i-a raspuns lui urania

      Sunt sigur ca ai vazut asta in stele si in horoscop, nu in textul de mai sus. Si la fel de sigur sunt si ca stii ce inseamna patetic.
    • +1 (1 vot)    
      independent (Joi, 15 octombrie 2009, 12:58)

      Radu [anonim] i-a raspuns lui urania

      Nu candideaza din partea PNL ci independent. Conform Codului Electoral, in cazul in care un parlamentar renunta la locul sau, se fac alegeri din nou pt acel colegiu. nu mai exista ca inainte lista, unde intra urmatorul.
      Referitor la banii lui Meir, momentan nu a aratat cu nimic acesti bani.
      Deci hai sa nu atacam partidele de pomana, ca oricum avem motive destule reale sa le atacam.
    • 0 (0 voturi)    
      citeste cu atentie (Joi, 15 octombrie 2009, 15:02)

      matei l [anonim] i-a raspuns lui urania

      Alegerile s-au facut in colegii uninominale. Cel care a castigat alegirile s-a retras iar locul a ramas vacant. Se vor organiza noi alegeri in colegiul respectiv.
  • +2 (2 voturi)    
    O alegere corecta (Joi, 15 octombrie 2009, 11:19)

    Olteanu' :) [anonim]

    :) Oricum, ar fi iesit pe ultimul loc. Si-a dat seama ca arunca banii de pomana...pentru functia de presedinte.
    Asa o sa pateasca si pentru Camera Deputatilor.
    Dar...sa lasam oamenii sa viseze. Nu-i asa?
  • +4 (4 voturi)    
    nati (Joi, 15 octombrie 2009, 11:33)

    ion [anonim]

    Sunt mai mult decit curios sa vad cine l voteaza pe dementul asta.Idiot patentat.
    Interesant ar fi cine l sustine si promoveaza.
    Nat,du te tata la spitalul 9,vezi ce parere au si ei ,ca sunt baieti cu carte.
  • +3 (3 voturi)    
    ce pierdere! (Joi, 15 octombrie 2009, 11:36)

    marius [anonim]

    mai bine se retrage asa, in general ...
  • 0 (0 voturi)    
    Oare cum o fi facut asta banii ? (Joi, 15 octombrie 2009, 15:06)

    Sinagogu [anonim]

    Caci , sa-mi fie cu iertare da pare prost rau de tot !?
    • 0 (0 voturi)    
      Intreaba-i pe israelienii (Joi, 15 octombrie 2009, 18:43)

      itic [anonim] i-a raspuns lui Sinagogu

      ... ce i-ar lua gatul dupa ce i-o tras pe sfoara si apoi a sters-o.
  • 0 (0 voturi)    
    uraaa (Joi, 15 octombrie 2009, 15:29)

    andrei [anonim]

    mai vrem totusi si alte capete, ca... antonescu ialianu, jiji oeirul, oprescu „desteptu” sii prostanacu jeoana